Te weinig Amerikanen willen „sponsor" zijn VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Cor v. d. MEER Speciaalzaak Dieetartikelen Half Mei sluisweg gereed? Chr. Visman COLBERTCGSTUUMS f325 EDO niet toegelaten tot afdeling betaald voetbal van de KNVB De emigratiekansen naar Amerika Heerenduinen in Juni weer open Beverwijk „De stukgedanste balschoentjes" Net dagmeisje Zoutloos Suikervrije artikelen 5 Toepassing „vluchtelingenwet" komt langzaam op gang Oterleker brandweerstaf naar Bussum Stoplichten geplaatst Aardbeving op het Chinese vasteland eiste 39 levens Nederlandse verkiezingen in Neder-Saksen Stevenson geen candidaat voor president in 1956? Hoessein van Jordanië met prinses Dinah getrouwd Zweden verhoogt disconto; spaarplicht van de baan Scheepvaart Parfumerie JUNG le 2e of aank. kappersbediende WOENSDAG 20 APRIL. i>S3 (Van onze correspondent in Washington) De „wet Voor hulp aan vluchtelingen", die in Augustus 1953 op initiatief van pre sident Éisenhower is aangenomen, blijkt tot dusverre geen succes. De wet is van kracht toi eind 1956 en de zaak kan nog wel in »rde komen, maar dan moet er door ver schillende intstanties hard en ietwat anders gewerkt worden dan tot dusverre. W. Scott McLeod, de man die op het State Depart ment voor de uitvoering van deze wet moet aorgen, heeft tijdens een verhoor van een senaatscommissie een karakteristiek gege ven van deze wet, die met name voor ons ^Nederlanders bemoedigend is te noemen. McLeod zeide namelijk, dat deze wet, die vaak de „vluchtelingen-wet" wordt ge noemd, oorspronkelijk alleen de bedoeling had, om extra-immigratie toe te staan aan die landen, die moeilijkheden hadden ten gevolge van hun overbevolking. Indien McLeod in de toekomst die oorspronkelijke bedoeling van de wet voor ogen wil hou den en dienovereenkomstig instructies wil verstrekken aan de Amerikaanse consula ten in het buitenland, dan kunnen uit lan den als Nederland, Italië enzovoort vol doende aspiranten naar Amerika emigre ren om de aantallen, die de wet noemt, vol te maken. Kansen voor Nederland Voor Nederland zou het dan mogelijk zijn, om boven de jaarlijkse normale quota --6- voor het einde van het volgend jaar iT.OOO mensen extra naar de Verenig de Staten te doen emigreren. Aanvankelijk waren de Nederlandse Autoriteiten beducht, dat het moeilijk zou vallen om 17.000 Nederlanders onder de termen van deze wet te doen vallen en al dus voor emigratie naar Amerika in aan merking te brengen. De wet beoogt name lijk om alleen die personen, die geleden hebben onder een natuurramp of onder de oorlog, van deze extra-immigratie te doen profiteren. Veel hangt af van de in terpretatie van de wet. Houdt men de oor spronkelijke bedoeling van de maatregel in het oog (hulp aan overbevolkte lan den) dan zal men het begrip „geleden heb ben onder de oorlog" wel met enige libe raliteit kunnen toepassen. De Amerikaanse consulaten in het buitenland kunnen dat echter moeilijk op eigen gezag doen. Richtlijnen moeten uit Washington wor den verstrekt. Te oordelen naar de wijze waarop McLeod sprak, mag men wel enig optimisme koesteren. Gesteld echter al, dat de Amerikaanse autoriteiten de wet zo ruim mogelijk zou den interpreteren, dan zijn daarmee alle obstakels nog niet van de baan. Wie naar Amerika wil emigreren, heeft tenzij men naaste familie heeft in de Verenigde Staten een Amerikaan nodig, die borg Op uiterst sportieve wijze heeft de Bus- sumse brandweer zich Dinsdagmorgen om 4.15 uur meester gemaakt van de Oterleker brandweerstaf. Deze staf, waarom alle brandweerkorpsen in Noordholland met elkaar wedijveren om hem in bezit te krij gen, is circa 7 maanden het „eigendom" van Castricums Vrijwillige brandweer ge weest. Met waar vakmanschap dat van een gedegen kennis van inbreken getuigde, lijn de Bussummers te werk gegaan. De staf bevond zich in de garage van de nieuwe kazerne op de hoek Brakenburg- straat-Burgemeester Boreelstraat. Met een loper hebben de Bussummers de achterdeur van de kazerne geopend. Deze deur geeft toegang tot het magazijn en vervolgens moesten de „inbrekers" nog de grote branddeuren open zien te krijgen, waar zij eveneens weining moeite mee hadden, want ook hier deed een loper goed werk. Op deze manier kwam men in de garage. De Bussumse brandweerlieden hebben de „diefstal" telefonisch aan de politie ge meld die het op haar beurt weer doorgaf aan de Castricumse brandweer. Men is in Castricumse brandweerkringen vol lof voor de sportieve manier waarop de Bussummers de garage zijn binnen gekomen, doch men is niet van plan de staf in Bussum te laten voor hem wil staan. Dat betekent dat deze Amerikaan verklaren moet, dat de immi grant niet ten laste zal komen van de staat (men moet ook werk en woongele genheid hebben in Amerika, maar dat le vert niet zoveel problemen op). Het blijkt nu helaas, dat de Amerikanen op het ogen blik weinig geneigd zijn om borg te staan in zulke gevallen. De reactie van het pu bliek op deze wet is veel minder gunstig dan die op de wet voor de „displaced per sons" (1948). Destijds was het niet moei lijk borgen te vinden voor de mensen, die uit de nazi- en vluchtelingenkampen kwamen, doch thans levert het vinden van „sponsors" (van mensen dus, die zich garant willen stellen) nogal wat moei lijkheden op. Juist omdat die kerkelijke en humani taire organisaties in Nederland zich het lot der immigranten willen aantrekken, ifi in de practijk het risico voor zulk een sponsor niet zo groot. (Nederland zelf be tracht trouwens ook een zekere „nazorg" voor zijn emigranten). Realistisch bezien heeft de sponsor voornamelijk een morele verplichting ten aanzien van de immigrant. De kans, dat zijn menslievendheid hem; geld zal kosten, is gering. Niettemin is er een zekere aarzeling te constateren onder de Amerikanen om sponsor te zijn. Het wegnemen van die aarzeling moet thans het hoofddoel zijn, waarop zij, die deze immigratie willen bevorderen, zich moe ten richten. Ondanks de vertraging, die er door de vorstweken van dit jaar ontstaan is, streeft dé Rijkswaterstaat ef naar de weg over de IJmuidense sluizen half Mei gereed te heb ben, zodat de Pinksterdrukte al over de nieuwe oeververbinding afgevoerd kan worden. Inmiddels zijn de stoplichten, die het verkeer over de Noordersluis (waar van de deuren zelf van een verbreding zijn voorzien) regelen, reeds geplaatst. De dienst bruggenbouw van de Rijkswater staat denkt de draaibruggen over de mid- densluis zeer binnenkort te kunnen aan brengen. HONGKONG. (Reuter). Het commu nistische persbureau „Nieuw China'' meldt dat er Donderdag bij hevige aard schokken te Kangting in het Zuid-Westen van China 39 personen om het leven zijn gekomen en 113 gewond. Overal in de wereld hadden seismologen Donderdag melding gemaakt van een zwa re aardbeving. Volgens „Nieuw China" waren alle hui- Zen gebouwd van leem en steen ingestort. De meeste bakstenen huizen kregen scheu ren.. Enkele bezweken., Ook de verharde wegen in de omgeving van de stad liepen schade op. Viertal vandaag Vier trawlers de „Dirkje", „Antje", „Wiron 2" en „Elie" waren vandaag aan de afslag. De „Dirkje" (van Dinsdag 5 April) voerde 825 kisten vis aan, waarvan 200 schelvis en piepers. 300 makreel, 125 koolvis en gul, 100 wyting, 25 kleine ha ring, 45 stokkebit en 150 stuks stijve kabel jauwen; de „Antje" (van Donderdag 7 April» 600 kisten vis. waarvan 140 schelvis en piepers, 120 gul en koolvis, 250 makreel, 70 wijting. 20 stokkebit; de „Wiron 2" (van Donderdag 7 April) 700 kisten vis. waar van 135 schelvis en piepers, 125 gul en koolvis. 400 makreel, 20 wyting, 20 stokke bit en 60 stuks kabeljauwen; de „Elie" (van Donderdag 7 April) 640 kisten vis, waar van 330 schelvis en piepers, 30 radio, 35 makrel, 80 grote wyting, 30 dichte wijting, 100 koolvis en gul, 10 platvis, 25 wolf, 15 kleine haring en 130 stuks styve kabeljau wen. Kleine vaart voerde aan 15.000 kg. tong en 300'kisten schol. Markt van vandaag Kabeljauw, grove schelvis, tongen en schol waren vandaag voor export bestemd. Regels kabeljauw maakten f 106f 86 en kisten f 106f 80. Grote schelvis maakte f 27f 40 en grootmiddel schelvis f 28 f 41. Grote tong haalde f 2f 2.15, groot middel f 1.75f 1.90, kleinmiddel f 1.75— f 1.95, tongl f2.50—f2.70 en tong 2 f2.30 f 2.40. Grote schol maakte f 40, middel zat tussen f 41 en f 45, zetschol tussen f 55 f 60 en schol 1 f 55 en f 60. Het binnenland in Grote gul deed f33-f35, middel f30— f 32 en torgullen f 20f 24. Zwarte koolvis haalde f 50f 60, kleinmiddel schelvis f 30 f 42, pennen f 28f 38 en braad f 23f 31. Wijting ging van de hand voor f 21f 17, schol 2 f27—f37, schol 3 f 15—f 20. Ma kreel deed f 20f 18 en haring van de op- vangprijs tot f 12. Wat er komt Voor de Donderdagmarkt was vanmor gen nog geen trawler bekend. De „Sham rock" komt met 420 kisten vis, waarvan 235 makreel, 95 schelvis en piepers, 75 ka beljauw en gul, 10 stokkebit, 5 platvis en 20 stuks kabeljauwen. Voor de Vrijdag was vanmorgen de „Bergen" (van 13 April) bekend met 1020 kisten vis, waarvan 750 makreel, 175 schel vis en piepers, 40 gul en leng, 30 wijting, 20 haring, 5 diversen, 100 kleine kisten baring en 200 stuks stijve kabeljauwen. Van de „Vios" (van Dinsdag 12 April) is nog niets bekend. Binnengekomen IJM 32 Eliê, 211 Wiron II, 45 De Hoop, 239, 318, 206, 202, 213, 226, 249, 78; KW 89 Willempje, 45 Neptunus, 78 Excelsior II, 38 vijftien verenigingen trokken zich terug of werden afgewezen. Het zijn: Almania, Alliance, Be Quick (Z), CW, Dierense Boys, Frisia, Holland, HOV, Sportclub Emma en TSC. Afgewezen werd: Gouda, Helmond, Labor, Rheden en Zeeburgia. Acht verenigingen vroegen om nadere in lichtingen: Baronie, Fortuna (VI), Kenne- mers, Kimbria, MOC, PEC, Spartaan en Zwartemeer. Noe zestien tweedeklassers zijn in behandeling bij de bond. Bij de com missie berusten nog de stukken van 't Gooi, DOSKO, KFC, Oldenazal, ONA en Oosterparkers. In de derde klasse werd nog geen ver eniging toegelaten tot het betaalde voetbal. Boxtel, DCL, DEM, Lugdunum, OSV en Overmaas trokken zich reeds terug. In be handeling zijn nog: Hilversum, HMS, Leo- nidas, Scheveningen, Standaard, Wilhelmus en Zeist. De Haarlemse eerste klasser EDO is door de commissie, die is belast met het onder zoeken van de financiële positie van de clubs die de wens te kennen hebben ge geven naar het betaalde voetbal in de KNVB over te gaan, afgewezen. De eerste klassers EBOH, HVC, Limburgia (voor lopig), Roda Sport en Zwolse Boys was een zelfde lot beschoren. Drie clubs hebben blijkens een publi catie in De Sportkroniek om nadere in lichtingen gevraagd. Het zijn RBC, Sittar- dia en Veendam. De verenigingen AGOW, DFC, Emma, Longa, NAC, NOAD, Rigters- bleek, Stormvogels, SVV, Volewijckers, VSV en Xerxes zijn nog bij de commissie. In behandeling zijn nog; Brabantia, Eind- heven, Elinkwijk, Holland Sport. Tweedeklassers In de tweede klasse zijn totnutoe slechts RCH en DHC toegelaten. Niet minder dan op DONDERDAG 21 APRIL a.s. van 2—6 uur en 8—10 uur n.m. in de kleine zaal van Hotel Kennemerhof in de Kennemerlaan te IJmuiden. TOEGANG VRI3 Er wordt U getoond wat U met de FRIDOR kunt doens voor- en achteruit naaien sokken stoppen tricot naaien borduren Alle inlichtingen: WLJK AAN ZEEëRWEG 4 - IJMUIDEN - TELEFOON 4619 Bertha, RO 53 Dirkje, BR 38, 58, 20, 13, 41, 28, 5; UK 264. 93, 115, 99, 66, 70, 78, 32, 125; BU 33; TX 4; CZ 3. Vertrokken IJM 20 Johannes Polderman, 1 Tzonne, 14 Annie, 204 Verwachting, 202, 226, 249, 213; SCH 153 Onderneming 4; KW 32 Vrouw Anna. 76 Excelsior 3, 74 Hette Margaretha, 16 Willem Cornelis. 63; BR 41, 5, 20, 28, 58, 13. 38, 216, 239; UK 264, 93, 99, 66, 79, 115, 48; CZ 3. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Dirkje 21.400. Antje 17.200, Eli 20.600, IJM 211 20.200, KW 89 4900, KW 45 6960, KW 78 6160, KW 38 6400, IJM 78 4600, IJM 45 5190, BV 33 4050. Naar wij vernemen zijn er tekenen, die er op wijzen dat de gemeente het Heeren duinen-zwembad voor of in het begin Juni kan openen. Er zullen maatregelen worden genomen om enige nodige voorzieningen te treffen. xocoooooooooóocx»ciceioat»ooixioox)oa3coocxco5coooooc»oooo BRUNSWIJK (DAP). Een aantal in woners van Wolfenbüttel (Neder-Sak sen) heeft, niet zonder enige verbazing, oproepen ontvangen voor „Nederlandse, landdagverkiezingen" voor Zondag. De autoriteiten hebben te laat opgemerkt, dat er een zetfout is gemaakt. De op roep heeft betrekking op „Neder-SAK- SISCHE landdagverkiezingen". De kie zers, die „NederLANDSE" biljetten hebben ontvangen, moeten die voor Zon dag ruilen voor „Neder-SAKSISCHE".\ PARIJS. (Reuter). Adlai Stevenson, de leider van de Amerikaanse democrati sche partij, schijnt niet van plan te zijn zich candidaat te stellen voor de presi dentsverkiezingen, die het volgend jaar in de Verenigde Staten gehouden zullen warden. Op vragen naar zijn plannen, tij dens een kort oponthoud op het Parijse Orly, verklaarde hij dat „eenmaal genoeg is". Stevenson is op weg van New York naar Zuid-Afrika, waar hij drie weken zal verblijven. AMMAN (Reuter) De 20-jarige ko ning Hoessein van Jordanië is vandaag te Amman in het huwelijk getreden met zijn 25-jarige nicht prinses Dinah. De bevolking begon reeds vroeg vuurwerk af te steken, ondanks het verbod dat de regering had uitgevaardigd om incidenten te voorkomen. De politie was vroeg bij de hand om te uitbundige feestvierders te matigen en er op toe te zien, dat er geen vuurwapens ge dragen werden. De bruid droeg een japon van Venetiaan- se kant en een met juwelen versierde kroon. Zij heeft in Cambridge gestudeerd, waar zij, drie jaar geleden, koning Hoessein, die in Harrow studeerde, voor het eerst ontmoette. In het begin van dit jaar do ceerde zij Engele letterkunde aan de uni versiteit van Cairo. Vijf van haar vriendinnen uit Cairo wa ren bruidsmeisjes. Getuigen waren koning Feisal II van Irak en prins Hassan, een oom van prinses Dinah, beiden leden van de Hasjemietische familie, evenals de bruid en de bruidegom. Het jonge paar zal een huwelijksreis maken naar Europa. STOCKHOLM (United Press) Om het inflatiegevaar te bezweren heeft Zwe den besloten het disconto met één percent te verhogen tot 3.75 percent en een nieu we staatslening uit te geven met een loop tijd van 25 jaar tegen 4.5 percent. Deze maatregelen werden genomen nadat de re gering bekend had gemaakt dat zij had afgezien van een gedwongen spaarpro gramma. De regering gaat een krachtige actie voeren om het vrijwillige sparen te be vorderen en de ovértollige koopkracht af te romen door belastingverhoging op arti kelen als alcohol en tabak. De vennoot schapsbelasting zal waarschijnlijk ver hoogd worden van 40 tot 50 percent en particuliere banken zullen de credietver- lening zoveel mogelijk moeten beperken. Onder de talrijke zangspelen die door kinderen opgevoerd kunnen worden, neemt de operette „De stukgedanste balschoen tjes" van Hans Schouwman een opmerke lijk goede plaats in. Het is een aantrekke lijke combinatie van zang en toneel gewor den, waarbij naar behoren rekening gehou den werd met een boeiende afwisseling; voor een jeugdig publiek altijd een bijzon der belangrijke factor. Nu leende het sprookje zich ook voortreffelijk voor dit doel. Het is het verhaal van een wanhopig geworden koning, omdat hij iedere morgen van de prinses een paar totaal versleten balschoentjes vindt, zonder dat iemand er in slaagt dit mysterie op te lossen. Tot er een onverschrokken soldaat aan het hof verschijnt, bereid om alle gevaren te trot seren en het raadsel op te lossen. Doch uit het voorspel wisten de toeschouwers reeds, dat de soldaat zich een slimme bondgenote wist te verwerven in een oud vrouwtje, dat door hem uit handen van een aantal kwelgeesten is verlost. Ter be loning verkreeg hij van haar een rode man tel, die hem op ieder gewenst ogenblik voor zijn omgeving geheel onzichtbaar maken zou. En met behulp van dit tover- gewaad gelukt het hem de rust aan het hof te herstellen, waarbij hij bovendien de hand van de koningsdochter verwerft. Vooj-al de taferelen met de voor de me despelers onzichtbare soldaat, verwekten bij de kinderén in de zaal veel enthousias me en hilariteit. Maar behalve dit waren ook de costumes voorbeeldig verzorgd en had de regie bovendien gezorgd voor een levendige groepering. Dit kwam het spel der jeugdige acteurs en actrices niet wei nig ten goede. Wat deze opvoering voor de volwassen toeschouwer in het bijzonder zo aantrekkelijk maakte, was de kennelijke aandacht door dirigent Alb. Louwe aan de samenzang van zijn „Spelende Nachtega len" besteed. Het werd daardoor een voort durend genoegen de frisse kinderstemmen te mogen beluisteren, die gezamenlijk een waarlijk verkwikkend koor vormden. Een lichte ontsporing, zoals bij de opkomst van de herautjes achter uit de zaal, zij hem daarom van ganser harte vergeven. Dat het publiek dezelfde mening was toegedaan, bleek wel duidelijk uit het énthousiasme waarmee deze voorstelling ontvangen werd. J. v. D. Agamemnon, 19 te New York. Alcyone. 18 v. Buenos Aires n Montevideo Aldabi. pass. 19 Flnisterre n. Rio de Janeiro Alrrxtijk. 18 v. Houston n. Lc Havre. Alblasserdijk. 18 te New Orleans. Alioth, 18 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alpnard, 18 v. Paramaribo n. Rio Grande do Sul Amstelvaart, 18 230 m. ZW. Lar.ds End. Alnati, 13 te Buenos Aires. Amor, 18 v. Malta n. Piraeus. Ampenan, 18 v. Marseille n. Halifax. Arnedijk, 18 v. New Orleans n. Ga'.verton. Averdijk. 19 te New York. Aagtekerk 19 v Port Said n. Adelaide. Aaisdijk. 20 te Houston. Alhena. 19 te Las Palmas. Alphard, 20 te Rio Grande do Sul. Alwaki. pass. 19 Madeira n. Rotterdam. Arendskerk. 19 te Rotterdam. Bacchus, 18 te Antwerpen. Beninkust, 18 te Amsterdam. Bennekom. 18 v Antofagasta n. Valparaiso. Bonaire. 18 880 m. ZW. Faycl. Baarn, 19 v. Curacao n. Trinidad. Blitar. 19 te Damman. Bloemfontein, 19 te Amsterdam. Blommersdijk, 20 te Port Said. Borneo, 18 te Madras. Cronenburgh, 19 te Santos. Caltex Delft, 19 v. Sidon n Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 19 Algiers n. Rotterdam Celebes, 18 te Tj. Priok. Ceronia, 19 v. Calcutta n. Bombay. Cinulia, 19 v. Rotterdam n. Noordzee op proefv Dongedijk, 19 te San Francisco. Duivendrecht, 19 te Port Arthur. Eemdijk, 18 v. Havana n. Vera Cruz. Elmina, 19 te Takoradi. Etiema, 17 te Eastham. Eendracht, 20 Hamburg verwacht. Erinna, 22 Saigon verwacht. Falco, 17 v. Lissabon te Montreal. Friesland (SSM), 19 v. Huelva n. Rotterdam. Guineekust, 18 140 m. Z. Kp- Blanco. Groote Kerk, 18 v. Hongkong n, Shanghai. Groote Beer, 18 110 m. Z.ZO. Kp. Race. Gaasterkerk, 19 v. Port Soedan n. Suez. Garoet, 19 v. Baltimore n. Savannah. Haulerwijk, 18 v. Hamburg n. Baltimore. Heelsum, 18 v. Le Havre n. Amsterdam. Hersilia, 16 v. New York n. Ciudad Bolivar. Heemskerk. 19 teGenua. Hera, 19 v. Port of Spain n. Guanta. Hestia, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Hos, 18 te Famagusta. Jupiter, 19 te Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 19 Kp. Flattery n. Soerabaja. Kieidrecht, 19 te Rangoon. Kota Inten, 19 te Marseille. Lekhaven, pass. 18 Fern. Noronha n. Rio 4e Ja neiro. Loosdrecht. 19 te Genua. Laagkerk, 19 v. Vizagapatam n. Madras. Lar.gkoeas, 19 v. Singapore n. TJ. Priok. Lawak, 18 te Casablanca. Loppersum. pass. 19 Gibraltar n. Almeria. Luna. 19 120 m. W. Algiers. Maasland, 19 Amsterdam verwacht. Mapia, 18 v. Djibouti n. Belawan. Marken, 21 Barry bij Cardiff verw. Mentor, 19 te Rotterdam. Metula, 19 v. Port Said n. Rotterdam. Markelo, 19 v. Belfast n. Hamburg. Mataram. 19 v Penang n. Belawan. Nieuw Amsterdam, 19 te Malaga. Notos, 19 te Amsterdam. Orestes. 19 te Antwerpen. Overijsel. 20 te Brisbane verw. Orsr.je, 19 Amsterdam verwacht. Ondina, 21 Fao verwacht. Ovula. 20 Bangkok. Oranjefontcin. 20 Kaapstad. Poelau Laut. 19 te Suez. Prins Alexander. 15 te Threerivers. Prins Philips Wiilem, pass. 15 Ouessant n. R'dam Prins Willem George Fred-. 18 te Antwerpen. Pieter S. verm. 19 v. Rotte; dam n. Dagenham. Raki, 19 v. Alexandrië n. Port Eaid. Rijnkerk, 20 te Beira. Scherpend recht. 17 120 m. NO. Paramaribo. Salawati, 13 v. Bremen n. Rotterdam. Singkep. 18 te Genua. Soestdijk, 19 v. d. rede v. Vlissingen n. R dam Sheratan, 19 v. Kaapstad n. Mena el Ahmadi Stad Breda. 19 te Dar es Salaam. Stad Arnhem. 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tcucer. 20 voor IJmuiden verw. n. Amsterdam. Tita. 14 te Santos. Tjiluwah, 18 IOC m. O.t.Z. Kp. Padaran. Tabinta, 20 te Suez. Talisse, 20 te Belawan. Tarakan, 19 Ceylon n Aden. Tomori, 20 te Tj. Priok. Waal, 19 v. Amsterdam n. Le Havre. Waterland, pass. 18 St. Paulsrock n. Las Palmss Waterman, 18 430 m. N.NW. Fayal. Westerdam. 18 400 m. ZZW. Kp. Race. Willem Barendsz, pass. 19 Kanarische ell. naar Amsterdam. Willem Ruys, pass 19 Socotra n. Colombo. Willemstad, 19 te Madeira. Zijpenberg, psss. 19 Lissabon n. Cardiff. KLEINE VAAP.; Aco, 18 v. Rouaan n. Rotterdam- Au S. 19 te Rotterdam verw. ASAile, pass. 19 Vlissingen n. Fosdyke. Aiy Scheller, nacht zo-21 te Rotttrclam verw. At.antis. ve; m. 19 v. Rotterdam n. Stockholm A.batios, pass. 19 Vlissingen n. Maimó. Arak, pass. Vussingen n. Rouaan. Atlas. 18 v. Kopennagen n. Gothenburg. A.oe; gen, veim. 19 v. Gdynia n Rotterdam. Am.go, 18 v. Antwerpen te Malmö verw. Aiii .ga. 19 v. Kingslynn te Antwerpen verw. Baicaroia, 19 v. Gent te Vlissingen. Bataviér III, pass. 18 Finlsterre n. Casablanca Bi em. 19 v. Antwerpen te Lissabon verw. Bestevaer, 19 v. Le Havre te Boulogne. Caland, pass. 18 Vlissingen n. Kalmar. Cmderelia, 19 v. Duinkei ken te Rotteidam vèrw. Cor.fiance. 18 v. Ellesmereport n. Rotterdam. Cornelia b I, 20 v. Londen te Rotterdam verw. Corrié b, 19 v. Ipswich te Antwerpen. Davina Goekoop. 18 v. Hamburg n. Avonmöutb Draco, 18 te Kopenhagen n. Amsterdam. Driebergen, 19 v. Ellesmereport n. Requejada Eemstioom, 19 v. Duinkerken te Amsterdam. Eljo, 18 v. Cork n. Pasajes. Eisenburgh, 19 v. Duinkerken n. Londen. Eminent, verm 19 v. Montrose r.. Avonmouth. Ferocia, verm. 19 v. Plymouth n. Le Legua. Fiducia, 19 te Maassluis. Goote, 19 v. San Feliu te Taragona verw. Glory, verm. 19 v. Bergen n. Rotterdam. Gruno, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Heemraadsingel, verm. 19 Tonnay Charente n. Liverpool. Harold, pass. 18 Vlissingen n. Kopenhagen. Hoc Vinces. verm. 19 v. Rotterdam n. Grim«by. Henrica b, verm. 19 v. Cork n. Newport. Joost, 18 te Odda. JoseJ SVenden. pass. 19 Vlissingen n. Ambl». Koiga, pass. 19 Vlissingen n. Vlaardingen. Lanx, 17 te Gijon Mussel. Li.ntoaansgracht, 19 v. Antw. te Rotterdam. Mascotte, pass. 19 Vlissingen n. Ballina. Marcella, 19 v. Bergen n. Stettin. Mercurius, verm. 9 v. Jmmingham n. Lowestoft Muphrid N, 19 v. Ipswich n. Gent. Maiathon, 18 v. Liverpool n. Algiers. Mariscal Lopez, 18 v. St. Vincent n. Antwerpen Mynelis, 19 in Kielerkanaal n. West Hartlepuol Meuse, 18 v. Kalmar n. Antwerpen. Noordzee, verm. 19 v. Rotterdam n. IJmuiden. N mrod. 18 v. Dieppe n. Aalborg. Noorderlicht, 18 v. Vasteras n. IJstad. Nottingham, 18 v. Kingslynn li. Rotterdam. Nyeriburgh, 18 v. Aberdeen n. Middlesbro. Nero, 19 ta Amsterdam. Noorderhaven, 19 v. Swansea te Amsterdam. Nomadisch, 19 v. Vastervik te Rotterdam. Noorestad. 19 v. Antw. te Rotterdam. Oosterburgh, 18 v. Oskarshamn n. Rotterdam. Ponto, 17 te Rochefort. Prinsengracht. 19 v. Dover te Rotterdam. President Roosevelt, 19 v. Vlissingen n. Surte Rapid, 18 v. Rouen n. Parijs. Regeja. pass. 18 VlisSir.gen n. Kariskror.a. Roelf ,19 v. Lissabon te Amsterdam Rijnhaven. 21 v. Oran te Dublin verw. Sambre, 19 v. Parijs te Rotterdam. Spora, 19 te Belfast verw. Spurt, 19 v. Portsmouth te Alblasserdam. Stella Maris, 19 te Newcastle verw. Setas, 19 v. Schwartzenbuettd te Hamburg. Soemba. pass. 19 Vlissingen n. Norkoping. Spes. 19 v. Vlissingen n. Aalborg. Tilly, 17 te Nantes. Vivo, 19 v. Antwerpen n. Grangemouth. Virgo, 19 te Gothenburg. Vechtstroom. 19 v. Manchester te Amsterdam. Veenenburgh, 18 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vrede, 19 v. Swansea te Antwerpen. Vrouwepolder, 19 v. Antw. te Oporto verw. Westropa. pass. 19 Vlissingen n. Aalborg. Westerdok, 17 v. Amsterdam te Londen. Zaanstroom, 19 v. Liverpool te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 18 v. Alexandrie n. Bombay me tbag- germolen en bak. Goeree. pass. 18 Malta n. Rotterdam m. 2 bakket. Humber. 18 te Singkep. Noordholland. 16 te Lissabon met baggermolen Noordzee. 18 40 m. N.t.W. Kp. Vincent met zuiger Oostzee, 18 40 m. NW Opoito n. Dohah. Thames. 18 60 m. N. Kp. Vincent. Witte Zee. 19 160 m. Z.t.W. Hongkong met twee stoomschepen. BARTELJORISSTRAAT 34 - TEL. 2029S 1ste klas tailor made v.a. Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Gevraagd: voor huishoudelijk wérk. Aanbiedingen Hotel Augusta Naast de huidver- zorgingsartikèlen brengen wij U een uitgebreide sorte ring Tandpasta's Tandenborstels Haarborstels Scheercrêmes, Scheermesjes, enz. Kennemerlaan 73 Vacantie-reizen PINKSTERREIZEN 2 dg. Leuven-Brussel f 37.50 5 dg. Parijs f 89.50 3 dg. Rijnland f 49.50 ZOMERREIZEN 3 dg. België (Dinant) f 49-50 5 dg. België (Bouillon) f 79.50 3 dg. Rijnland (Andernach) f 49.50 5 dg. Rijnland (Andernach) f 79.50 10 dg. Oostenrijk (Hiittau) f 99— 5 dg. Parijs f 89.50 Boekingen bij onderstaande reisbureaux: F. J. BOUCKAERT en Zn., Rozenstr. 9. Tel. 19992 Hrl. AMAZONE. Ceintuur baan 198, Tel. 781844 A'dam N. H. EXPRES. Rokin 12. Tel. 32470, A'dam N. H. EXPRES. Tel. 653 te Edam. LEV/iMER, Tel. 4650 IJmuiden (O.) gevraagd. JUNG, Kennemer laan 73, IJmuiden. Tel. 5676. Kennemerlaan 131 Tel. 5586 Beschuit Sanovite Crackers Pindakaas Tomatensap Margarine Zoutloos zout Roggebrood (Soester Pumpernickel) Kaas Leverpastei Digestive-Vita Matzes (Eng. Import) Chocolade pasta Pinkakaas Appelmoes Drop en Pepermunt Fruta. Pudding Neo-Cocoskoek jes Choc, pastilles Bonbons Div. soorten repen Ontvangen uit Zweden CRISP-BREAD KAVIAAR

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7