VANMORGEN IN DE V1SHAL 1EN OP ZEE1 V V V s astlHGEX VOOR VfelJDAfi 2: 85 2.«5 1.- naar Rotterdams Gymnajuventa Bloem der Europese turn jeugd i j» I» vlagdiscnminatie Nederlandse bollenkwekers hoeven geen Japanse concurrentie te vrezen Huuregalisatiefonds en huurbelasting mm Luidsprekers DONDERDAG 21 APRIL 19 5 5 i: Britse critiek op Amerikaanse scheepvaartpractijken Finale AVRO-jazz- competitie I rSSI Schuld bij brand te Zaan dam niet bewezen geacht ÉÜt2 Afwijzend rapport van Centrum voor Staatkundige Vorming Volleyball Zaterdag Flora-tournooi in het Krelagehuis Scheepvaart 1 HAARLEM VROOM DREESMWN BEVERWIJK LONDEN (Reuter). De heer L. G. Dann, aftredend voorzitter van de afdeling wilde vaart van de Engelse kamer van scheepvaart, heeft in de jaarvergadering van deze afdeling verklaard, dat de vlag- discriminatie in de internationale scheèp- vaart ernstige afmetingen heeft aapgeno men en alle aandacht vereist. Hij zeide, dat de kolenovereenkomst met de Verenigde Staten, die voorschrijft, dat de helft der Amerikaanse export van kolen door Ame rikaanse schepen moet worden vervoerd, verbazingwekkend en onbegrijpelijk is. Een dergelijke regeling is niet alleen op zichzelf verwerpelijk, maar is bovendien een voorbeeld dat andere landen navolgen. India en Peru hebben reeds de wens te kennen gegeven, dat hun exportgoederen met schepen van de eigen koopvaardij vloot worden vervoerd. Het logische gevolg van dit soort vlagdiscriminatie is een vol ledige ontwrichting van het normale scheepvaartverkeer en het bankroet van alle koopvaardijvloten. De heer Dann deelde verder mede, dat de omvang van de Engelse vloot van trampschepen enigszins is toegenomen. In Juni 1954 was de totale scheepsruimte 2.5 millioen bruto register ton tegen 2.4 mil- lioen ton in Juni 1952. Het vooroorlogse cijfer - 3.4 millioen ton in 1939 - is nog lang niet bereikt. Woensdagavond is in de AVRO-studio de finale gehouden van de jazz-competitie, welke de AVRO in de afgelopen mianden heeft gehouden en waaraan door vele jazz orkesten in het land was deelgenomen. Zo wel in de oude als in de nieuwe stijl werd door vier orkesten, die de meeste punten hadden verworven, deelgenomen. Pi Scheffer. voorzitter van de jury, maakte de volgende uitslag bekend: mo derne stijl: 1. kwartet Tonv Vos, Eindho ven: 2. trio Pim Jacobs, Hilversum; 3. kwar tet Nico Bunink, Amsterdam: 4. trio Stido Alström, Zwolle en oude stiil: 1. Down Town Jazz-band, Den Haag: 2. Ted Easton's Delta Jazz-band, Den Haag; 3. New Orleans Seven, Amsterdam; 4. Hotclub d'Hergelo. Vandaag zal'de AVRO aan deze finale een uitzending wijden. Opnieuw zullen deze zomer duizenden turners en turnsters uit tal van landen naar Rotterdam komen om daar gedurende vier dagen hun kunnen te tonen in een grootscheeps gymnastiekfestijn dat wel licht nog fleuriger en boeiender kan wor den dan de roemruchte Gymnastrada van 1953. In tegenstelling tot deze, zal de Gym najuventa 1955, georganiseerd door het KNGV, de Vereniging van Leraren en On derwijzers in de Lichamelijke opvoeding en alle overige Nederlandse Gymnastiek- benden, uitsluitend gewijd zijn aan het jeugdturnen. Het zijn dan ook in hoofdzaak jongelui van 1218 jaar, verenigd in 27 groepen uit België, Denemarken, Duits land, Egypte, Engeland, Frankrijk, Italië, Joegoslavië, Oostenrijk, Portugal, Zweden en Nederland, die thans in de Maasstad hun krachten gaan meten. Dit moet echter niet al te letterlijk worden opgevat, want van enig wedstrijdelement zal bij al deze manifestaties van lenigheid en gratie geen sprake zijn. Men wil namelijk uitsluitend de nadruk leggen op de waarde der gym nastiek voor de vorming van lichaam en geest, maar naast deze propagandistische strekking heeft de Gymnajuventa ook ten doel, leek en vakman een inzicht te geven in de verschillende systemen van lichame lijke opvoeding, zoals die in de diverse landen in practyk gebracht worden. En daartoe zal het tumfeest in Rotterdam een vrijwel unieke gelegenheid bieden, want vele deelnemende landen hebben onder meer leerlingen van hun officieele sport leiderscursussen, vergelijkbaar met ons C'IOS-instituut, afgevaardigd. Zo komen de Oostenrijkers met dames- en herenploegen van de Bundesanstalt für Leibeserziehung, de Joegoslaven met een afvaardiging van het Institut za Fizicku Kultura, de Duit sers onder andere met een groep van de befaamde Bode-Turnschule in München, om slechts enkele der voornaamste attrac ties te noemen. Bovendien zullen vele hon derden jongens en meisjes van binnen- en buitenlandse gymnastiekbonden, vereni gingen en scholen, waaronder officiële ge meentelijke afvaardigingen uit Rotterdam, Den Haag en Amsterdam, een rijker variatie van oefenstof aan toestellen en vrij turnen demonstreren dan men in Nederland ooit te zien kreeg. De Rotter damse schooljeugd leerlingen van lager, middelbaar en hoger onderwijs zullen, met andere jonge turners en turnsters „van eigen bodem." een aantal massale en bij zonder spectaculaire veldwerk-oefeningen laten zien op twee avonden (6 en 9 Juli) in het Sparta-stadion. De overige demon straties worden gehouden in de Rivièrahal, de beide Rotterdamse schouwburgen en, zo nodig, in diverse gymnastieklokalen in de Maasstad. Alleen de deelneming van de Haarlemse rechtbank De twee Zaanse losarbeiders de 45-iarige D. S. en de 39-jarige B. S.. tegen wie veer tien dagen geleden door de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, een maand hechtenis was geëist wegens „grove schuld" aan de brand, die in October in Zaandam de grote vemen „Tsaar Peter" em „Nederland" ge heel verwoestte, zijn hedenmorgen door de Haarlemse rechtbank vr:jgesproken, om dat zij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. Naar uit het onderzoek was gebleken had D. S. een nog brandende looplamp op een jutezak met cacaoschroot gelegd in het vertrouwen dat deze gedoofd zou worden wanneer zijn collega B. S. de lichten zou uitdraaien. Dat deed deze, doch de loop lamp bleef branden, omdat zij op een spe ciaal stopcontact was aangesloten. Een ge- tuige-deskundige, de heer S. W. van Hoog straten, directeur van het Brandveilig heidsinstituut van T.N.O. te Delft, had bij de behandeling verklaard, dat hij de moge lijkheid dat de brand door deze looplamp zou zijn veroorzaakt, niet groot achtte. De merkwaardige en zeer ingewikkelde licht- aansluitingen in het veem Tsaar Peter wa ren door de officier in zijn requisitoir ver zachtende omstandigheden genoemd, doch niettemin achtte deze grove schuld van de arbeiders aanwezig. Bennebroeker veroordeeld Een achtentwintigjarige handelaar uit Bennebroek, verdacht van diefstal van een aantal banden afkomstig van een asphalt- droogmachine, staande op de Rijksweg nummer 4 te Nieuw Vennep, subsidiair van heling van banden, werd wegens heling veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk. Veertien dagen geleden had de officier van Justitie wegens heling een gevange nisstraf van een jaar, waarvan vier maan den voorwaardelijk geëist. Diefstal in IJmuiden Wegens diefstal Tan 47 herenpantalons uit een winkel aan de Oosterduinweg te IJmuiden legde de rechtbank een IJmui- der perser een gevangenisstraf van zeven maanden, waarvan vier voorwaardelijk, op. In de avond van Vrijdag 29 Januari had hij een aantal cafés bezocht en toen hij onder invloed van drank des nachts om een uur de winkel passeerde, verschafte zich toegang na verbreking van een Rhythmisch turnen: een der sierlijkste vormen van gymnastiek voor meisjes. Op de Gymnajuventa zal men er vele staaltjes van kunnen bewonderen. Nederlandse verenigingen wordt op 2500 a 3000 gymnasten geschat, de duizenden scholieren niet meegeteld. Aan deze indrukwekkende wapenschouw der Europese jeugdgymnastiek, die Woens dag 6 Juli om halfeen met een vlaggen- parade van alle medewerkenden voor Rot terdams stadhuis geopend wordt, gaan twee studiedagen vooraf, tijdens welke deskun digen uit vele landen lezingen zullen hou den over de sociologische, paedagogische en medische aspecten van de lichamelijke opvoeding. Voor de huisvesting van de deelnemers aan de Gymnajuventa geen eenvoudige opgave omdat Rotterdam in die periode ook duizenden bezoekers v&n de E-55 tentoon stelling moet kunnen herbergen zijn een aantal jeugdhuizen, goedkope pensions en gymnastieklokalen gehuurd, terwijl voor de minst-draagkrachtige buitenlandse tur ners en turnsters een tentenkamp op het sportveldencomplex aan de Gordelweg zal worden ingericht. De Nederlandse bloembollenexporteurs behoeven op het ogenblik geen vrees te koesteren voor concurrentie uit Japan op de Amerikaanse markt, zo verklaarde de Amerikaanse vertegenwoordiger van de Nederlandse bollenkwekers-organisatie Gustave Springer vandaag te New York. De invoer van Nederlandse bloembol len in de V.S. beliep in 1954 een bedrag van 5.060.107 dollar. Japan voerde in dat jaar voor slechts 36.197 dollar aan bloem bollen in. „Deze cijfers tonen aan dat er weinig te vrezen valt van de Japanse concurren tie", aldus Springer, die deze verklaringen aflegde tegenover United Press, naar aan leiding van in Nederland tot uiting geko men bezorgdheid over de invoer in Ameri ka van goedkope kwaliteiten Japanse bol len. „De zaak is, dat de Nederlandse kwali teit geen concurrentie van waar ook be hoeft te vrezen. Hèt enige dat Nederlandse bezorgdheid zou kunnen wekken is de mo gelijkheid dat enkele weinig .scrupuleuze détaillisten in Amerika de Japanse bollen als Nederlandse producten zouden verko pen. Reeds hebben zich enkele gevallen van zulke practijken voorgedaan," aldus de heer Springer. Het aantal beschikbare variëteiten tul pen is in Nederland ontzaglijk veel groter dan wat de Japanners kunnen bieden, zo zette Springer verder uiteen. Japan tracht op het ogenlik zijn bollenoogst te vergro ten, maaf ..et moet daarbij gebruik maken van import uit Nederland. De Japanners Een commissie uit het Centrum voor Staatkundige Vorming van de K.V.P. heeft een rapport uitgebracht over de vraag of een huurbelasting en een huur-egalisatie- fonds gerechtvaardigd zijn. De commissie, van welke prof. dr. Th. L. M. Thurlings voorzitter was, geeft op deze vraag een ontkennend antwoord. Uitgaande van de veronderstelling, dat de te verwachten huurverhogingen slechts een geleidelijke benadering van een uit eindelijk evenwichtspeil zullen vormen, ontbreekt voor een huurbelasting de rechtsgrond, zo zegt zij. De stijging van het algemeen prijspeil levert een nadeel op voor de eigenaar van duurzame goederen, aangezien zijn ver vangingsfonds, voorzover gevoed door af schrijvingen vóór de prijsstijging, tekort gaat schieten. De huurprijsbeheersing op laag peil betekent 'n extra nadeel voor de huiseigenaar. De verhoging der huren tot vervangingswaarde-peil moet derhalve ge zien worden niet als een voordeel, doch als de verwijdering van een extra nadeel. De commissie ziet geen reden om de dekking van de op het staatsbudget druk kende subsidielast in het bijzonder te ver halen op de eigenaar van oude woningen, hetgeen het geval zou zijn bij een huur egalisatiefonds en een huurbelasting. Zij is van mening, dat deze last uit de algemene middelen moet worden gefinan cierd. Zij is voorts van mening, dat het vormen van fiscale fondsen weinig aanbe veling verdient. De commissie kan niet inzien, dat de eis tot waarborging van de vervanging en daarmede van instandhouding van de woningvoorraad moet leiden tot instelling van een huuregalisatiefonds en een huur belasting. De eis, dat afschrijvingen voor herinvesteringen moeten worden gebruikt, wordt in het algemeen in Nederland niet gesteld. Zo hij al gesteld kan worden, is zulks slechts het geval in tijden van grote kapitaalschaarfite. Gezien het ruime aan bod van kapitaal voor woningbouw is een dergelijke constellatie than* niet tullen echter nog heel wat vooruitgang moeten maken voordat zij een peil berei ken waarop hun concurrentie van ernstige aard zou kunnen worden. Zaterdag houdt de Haarlemse volleybal club HVS haar jaarlijks „Flora-tournooi" in het Krelagehuis aan de Leidsevaart te Haarlem. De belangstelling voor de inschrijving is enorm, tientallen teams moesten worden af geschreven en uiteindelijk zijn tweeënzeven tig ploegeningedeeld. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft voor dit tournooi een zilveren médaille be schikbaar gesteld. Door deelneming van vrijwel alle vooraan staande verenigingen uit ons land, waaronder de landskampioenen Boemerang (dames) en RVC (heren) en de afdelingskamoioenen uit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Alkmaar, Enschedé, Den Helder, Tilburg en Zaandam, zal ongetwijfeld van goed spel te genieten zijn. Ook de Haarlemse clubs zijn goed verte genwoordigd. Het tournooi begint om twee uur des mid dags. De eindstrijden worden des avonds gespeeld. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betraid, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Geringe aanvoer De „Shamrock" was er vanmorgen met 420 kisten vis, waarvan 235 makreel, 95 schelvis en piepers, 75 kabeljauw en gul, 10 stokkebit, 5 platvis en 20 stuks stijve ka beljauwen. De „Wiron 5" bracht 2000 kg. tong, 10 schol en 15 diversen. Drie loggers en enige kotters voerden aan 15.000 kg. tong en 300 kisten schol. Geen vis op 5 Mei De Stichting Vislosregeling heeft de ha venarbeiders meegedeeld, dat op 5 Mei door de vislossers niet hoeft te worden gelost. De havenarbeiders hebben op deze feest dag vrij af. De schepen, die Bevrijdingsdag aan de markt verschynen, zullen blijven liggen tot Vrijdag 6 Mei. Dit besluit van het bestuur van de Stichting Vislosregeling betekent, dat er 5 Mei weinig of geen vis in de hal zal zijn. Het is namelijk mogelijk, dat schepen met een motorvermogen van minder dan 50 pk., die niet bij de Vislosre geling zijn aangesloten, wat vis aan de markt zullen brengen. Oplopende markt Uitgezonderd de tong, die in prijs zakte, zette de prijsstijging, die gisteren begon, Donderdagmorgen door op de IJmuidense afslag. Tal van vissoorten, zoals schelvis, schol, wijting, gul en kabeljauw waren duur. Voor export ging tong, tarbot en grove schol weg. Grote tong deed f 2.05, groot middel f 1.90 tot f 1.70, kleinmiddel tong f 1.90 tot f 1.75, tong 1 f 2.60 tot f 2.40, tong 2 f2.40 tot f2.30. Tarbot deed f2.15 tot f 2.50, grote schol f 35, middel f 40, zetschol f 45 en scliol 1 f 40. Binnenland kocht schol 2 voor f 28 tot f 35, schol 3 voor f 20 tot f 31. Grote schel vis maakte f 53, middel f 54, kleinmiddel f 56 tot f 57, pennen f 56 tot f 57 en braad f 12 tot f45. Wijting haalde van f 30 tot f 35, zwate koolvis f 75. torgul f 35, middel gul f 41 en grote gul f 43. Kisten kabeljauw gingen van de hand voor f 90 tot f 95 en regels kabeljauw vopr f 85 tot f 95. Makreel haalde van f 25 tot f 21. Voor de Vrijdag De „Bergen" (van 13 April) komt als enige trawler voor de Vrijdagmarkt. Dit schip voert aan 1020 kisten vis, waarvan 750 makreel, 175 schelvis en piepers. 40 gul en leng, 30 wijting, 20 haring, 5 diversen, 100 kleine kisten haring en 200 stuks stijve kabeljauwen. De „Batavia" (van 13 April) zou met 820 lasten vis voor de Zaterdagmarkt stomende zijn. Vanmorgen was hiervan nog geen be vestiging te krijgen. De „Vios I" (van Dinsdag 12 April), waar over al vele geruchten omtrent het tijdstip van aankomst de rondte hebben gedaan, zou voor de Maandagmarkt komen. Naar Scheveningen De logger KW 130 „Nederland 7" is uit de Vissershaven naar Scheveningen ver trokken. Het schip krijgt een nieuw voor roer. Naar Den Helder De coaster „Crescendo", op weg naar Hamburg, zou vanmiddag om een uur in Den Helder binnenlopen. Een van de opva renden is vanmorgen om vijf uur plotseling overleden. Binnengekomen ÏJM 129 Shamrock, 208 Wiron 5. 209. 202, 206, 213, 318, 226, 241, 130; KW 73 Maria Jacoba, 161 Katwijk 3. 128, 12, 72; BR 13, 38, 58. 5. 20, 28, 41; UK 264, 93. 194. 70, 78, 66, 115, 99, 90, 35; TX 21, 49; SCH 65; HD 135. Vertrokken IJM 35 Postboy, 45 De Hoop, 249, 226, 206, 202, 213, 240, 241, 239, 318, 78, 23; KW 45 Neptunus, 38 Bertha, 78 Excelsior II, 130 Nederland 7, 89 Willempje, 67 Noordster I, 35; BR 5, 41, 13, 20, 38, 28, 58; SCH 117 Onderneming 3; UK 264, 93, 70, 115, 78, 99, 66, 126, 32; E 468 (Deen); BU 33, CZ 3. Survey De trawler „Haarlem" (IJM 9) van de „VEM" blijft voorlopig binnen. Het schip krijgt een surveybeurt en wordt bij het be gin van het haringseizoen weer in de vaart gebracht. Besommingen van hedenmorgen Shamrock 14.000; IJM 208 ƒ4.900; KW 73 ƒ6.090; 161 ƒ5.700; 72 6.400; 128 1.200; 65 ƒ5.200. naar Algenib, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Alioth, 19 te Rio de Janeiro. AlXaid, pass. 19 St. Vlocent n. Recife. Argos, pass. 19 Kp. Fi rus ter re n. Rotterdam. Artemis, ZO te Trinidad. Aagtedljk, pass. 20 ScUly'a n. Antwerpen. Aagtekerk, 20 v. Suez n. Adelaide. Aalsum, 20 te Damman verwacht. Alcyone, 19 te Montevideo. Aldabi, 20 ten W. v. Str. v. Gibraltar n. Rio de Janeiro. Algenib, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alwaki, 24 Rotterdam verwacht. Amerskerk. 20 v; Melbourne n. Sydney. Amor, 20 te Piraeus. Agatha, 20 v. Balikpapan n. Onslow. Alderamln, 20 te Genua. Alhena, 20 150 m. O.ZO. Madeira. Amsteldlep, 20 v. Aden n. Belawan. Amstelvaart, pass. 20 Wight n. Rotterdam. Annenikeric. 20 v. Colombo n. Aden. Bacchus, 20 te Rotterdam. Bintang, pass. 19 Malta n. Miri. Boissevaln. 20 te East London. Boskoop, 19 te Caibarien. Bennekom, 20 te Valparaiso. Baarn, 20 v. Curasao n. Trinidad. Billiton, 20 rede Tuticorln. Borneo. 21 te Vizagapatam. Boschfontein20 830 m. N. St. Helena. Cottlca, 19 1280 m. NO. Barbados. Cradle of Liberty, 20 te Mena el Ahmadi. Caltex Leiden, pass. 20 Westpunt Kreta Sidon. Caltex Utrecht, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam Delft, 19 te La Gualra. Duivendljk, 19 v. Los Angeles n. Cristobal. Dordrecht, 20 700 m. O.NO. Bermuda 29 Port Elizabeth b, 20 v. Rotterdam n. India. Etrema, 20 v. Stan low n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 20 300 m. NO. Fayal. Esso Amsterdam, pass. 20 Malta n. Sidon. Arthur verwacht. Eemiand, pass. 19 Fern. Noronha n. Las Palmas Gaasterland, 19 v. Pto Alegre n. Itajal. Gioote Beer, 20 te Quebec. Groote Kerk, 21 te Shanghai. Hector, pass, nacht 19-20 Ouessant n. R'dam. Hersllia, 18 v. Baltimore n. Port au Prince. Heelsum, 20 te Amsterdam. Hathor, pass. 20 Bougie n. Ceuta. Hilversum, 20 v. Stockholm n. MalmO. Indrapoera, 20 v. Soerabaja n. Makassar. Java, 19 v. Charleston n. Newport News. Joh. v. Oldenbamevelt, 20 Kp. York gepass. Soerabaja. Kalydon, 19 v. Panamakanaal n. Curacao. Kertosono, 20 te Mombasa. Krebsia, 20 te Mamonal. Karimata, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Port Said Larenberg, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. La wak, 19 v. Casablanca n. New York. Leto, 20 Hamptonroads. Loppersum, 20 te Aimerla. Lemsterkerk, pass. 20 Vlissingen n. Hamburg. Lissekerk, pass. 20 DJeddah n. Suez. Langkoeas. 21 te TJ. Priok. Luna. pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Macuba, 20 v. Sydney n. Tarakan. Maasland, 19 te Amsterdam. Mentor, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Maashaven, 20 v. Las Palmas n. Rotterdam. Mentor, 20 v. Rotterdam te Antwerpen verw. Maureen. 20 100 m. ZW. Finisterre. Modjokerto, pass. 20 Jebelteir n. Port Said. Murena. 20 v. Balikpapan n. Singapore. Mijdrecht, 22 Aruba verw. Nestor, 20 v. Nickerte n. Willemstad. Nieuw Amsterdam, 20 v. Malaga n. Casablanca. Noordam, 20 420 m. NW. Fayal. Oranjestad, 19 150 m. NO. Barbados. Orestes, 20 te Rotterdam. Overijsel, 20 Brisbane. Oostkerk, 20 v. Hongkong n. Singapore. Ouwerkerk, 20 v. Rotterdam n. Genua. Omala, 21 te Pladju. Oranje. 20 v. Southampton n. Amsterdam. Pieter S, 19 v. Rotterdam n. Dagenham. Papendrecht, 23 Algiers verw. Pendrecht, 23 Trinidad verw. Perna, pass. 20 Algiers n. Amsterdam. Polyphemus, 21 te Penang. Prins Fred. Hendrik, pass. 20 East Goodwin n Montreal. Prins Philips Willem, pass. 20 Dover n. R'dam Raki, 19 te Port Said. Rijnland. 20 te Las Palmas. Roepat, 19 v. Djeddah n. Djibouti. Roepat, 21 te Djibouti. Rotula. 20 400 m. w. Perth n. Geelong. Salawati, 20 te Rotterdam. Sarangan, 20 te Los Angeles. Sawega, 20 te Rotterdam. Scherpendrecht, 20 te Curacao. SUedrecht, 18 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Soestdijk, 19 te Rotterdam. Stad Arnhem. 20 te Schiedam. Straat Bali, 20 te Penang. Samarinda. 20 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Statue of Liberty, 30 Philadelphia verwacht. Straat Soenda, 21 te Singapore. Sunetta, 21 te Miri. Tegelberg, 18 te Kobe. Tero, 19 v. Buenos Aires n. Pto Acevedo. Tjimenteng, 20 te Buenos Aires. Tjisadane, 20 te Hongkong. Tomini, pass. 19 Zamboanga n. Sorong. Tarakan. 20 v. Genua n. Amsterdam. Teiresias, 20 te Suez. Taria. 21 Holtenau verwacht. Thelidomus. 20 v. Curacao n. Pta Cardor.. Tibia, pass. 20 Perim n. Singapore. Tjipanas, 20 v. Tristanda Cunha n. Kaapstad. Van Noort, 20 v. Aleppey n. Port Swettenham. w.ai, 23 te Le Havre. Westland, pass. 19 Fern. Noronha n. Rio de Ja neiro. W. Alton Jones, 20 te Suez. Waterman, 20 360 m. W. ten Z. Lands End. Westerdam ,20 640 m. NW. Fayal. Wonogiri, verm. 22 v. Beyrouth n. Port Said. Willemstad, 20 170 m. W.ZW. Funchal. Woensdrecht, 1 Mei Miri verwacht. Wtonorato. 21 te Tj. Priok. IJsel, 19 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland (SSM), veim. 20 v. Norresundby na«: Byth. KLEINE VAAR? Aco, 20 v. Rouen te Rotterdam vei wacht. Admiralengracht, 20 Kiel gepass. n. A'dam. Atlas, 19 te Gothenburg n- Amsterdam. Arak, 20 v. Antwerpen te Rouen. Amigo, 21 te Kopenhagen verwacht. Amstelstroom, 20 v. Amsterdam n. Huil. Arlenoldus G. 19 v. Port Talbot n. Antw. Ali S, 19 v. Goole te Rotterdam. Arbo, 20 v. Frederiksham te Rotterdam. Arctic, 19 v. Rotterdam n. Londen. Atlantis, 19 v. Rotterdam n. Stockholm. Aardenburgh, pass. 19 Kiel n. Stockholm. Actinia, 20 v. Par n. La Pallice. Adm. Courbet, 20 80 m. N.NO. Flnlsterre. Adm. De Ruyter, 20 v. Belfast n. Manchester. Adm. Nelson, 20 v. Karlstad n. Londen. Advent. 19 v. Lubeck te Whitehaven. Albergen. 20 v. Gdynia n. Rotterdam. Appingedam, 19 v. Hamburg n. Antw. Audacia, 19 te Ala. Auriga. 19 v. Kmgslynn te Antwerpen. Barcelona, 20 v. Vlissingen ri. Londen. Bill S. pass. 19 Vlissingen n. Garston. Brouwersgraoht, 20 Kiel gepass. n. R'dam. Betty Annie S, 21 v. Plymouth te R'da mverw Baltic, 19 v. Swansea te Amsterdam. Barendsz, 19 v. Boston n. Grangemouth. Bree Helle, 19 v. Rotterdam n. Londen. Blue Boy, 19 v. Plymouth te Southampton. Birmingham, 20 v. Grangemouth n. Rotterdam Batavier III, pass. 19 Burllngs n. Casablanca. Brem. 19 v. Antwerpen te Lissabon. Cinderella, verm. 20 v. Duinkerken n. Antw. Corrie b, 19 v. Antwerpen n. Drammen. Casana, 21 te Rotterdam verw. Coolhaven, verm. 21 v. Casablanca n. London derry. Cornelia b I, 20 te Rotterdam. Donau. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Dubhe. 20 v. Antwerpen te Vlissingen. Dido, 20 v. Gdynia te Amsterdam Duiveland, 19 v. Londen n. Sunderland. Dollard, 21 v. Antwerpen te Gohenburg verw. Domburgh, 19 v. Rotterdam n. Londen. Dlllgentia, 20 Salt End verw. Ellewoutsdijk. 20 v. Londonderry op rede Cardiff Elsenburgh. 19 v. Duinkerken te Londen. Encarnacion, 19 te Londen. Eemstroom, 19 v. Amsterdam n. Leith. Eben HaCzer. 19 v. Rotterdam te Zaandam. Esperance, 19 v. Karlakrona te Amsterdam. Evertsen. 19 v. Londen n. Rouen. Eemsborg, 19 v. Amsterdam n. Bohus. Frans W, 19 v. Zaandam n. Poole. Ferocia, 20 t-i Le Legue verw. Fiducia, 20 v. Maassluis n. Boston. Frejo. 19 v. Dublin n. Cardiff. Geert Bodewes, 19 v. Teignmouth n. Genua. Goote, 19 v. Tarragona n. Malaga. Globe. 19 v. Bilbao n. Oporto. Gaasterland, 19 v. Leith n. Grangemouth. Hoogezand, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Helios, 19 v. Norkoping n. Amsterdam. Haaksbergen, 29 te Bordeaux. Hartel, verm. 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Henrica, verm. 20 v. Guernsey n. Treport. Hoc Vinces, 19 v. Rotterdam n. Grimsby. Hoogezand, 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Houtman, 20 v. Terneuzen te Rotterdam. Haskerland, 19 v. Goole n. Kingslynn. Ilias, 19 v. Lissabon n. Barcelona. Jaga, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Koningin Emma, 19 v. Hoek v HolL te Vliss. Leendert b, 21 v. Stockholm te Dordt verw. Leuvehaven, 20 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Liberty, 19 v. Hamburg n. Ipswich. Lijnbaansgracht, 19 v. Rotterdam n. Helsinki. Lingestroom. 19 v. Amsterdam n. Bohus. Lucas Bol3 I, 21 Glasgow verw. Maartje, 19 v. Milfordhaven n. Plymouth. Marl seal Lopez, 19 00 m. NO. Kp. Verdische ell. Matthew, verm. 19 v. Varberg n. Stockholm. Midas, 19 te Amsterdam n. Rotterdam. Merwestad, 19 v. Shoreham n. Antwerpen. Meuse, pass. 20 Brunsbüttel n. Antw. Monica. 19 v. Dublin n. Preston. Muphrid N, 20 v. Gent n. Aarhus. Myfem, 19 in Klelerkanaal n. Stockholm. Marianne. 19 v. Veisen te Rouen. Marts Stella, 19 te Vlissingen n. Middelburg. May Mere. pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Mount 18 v. Rostock te Gdynia. Margriet L, 19 v. Amsterdam n. Londen. Merwehaven, 19 v. Rouen n. Casablanca. Mulan, 20 v. Kingslynn te Rotterdam. Nautic, verm. 20 v. Antwerpen n. Galway. Nottingham, verm. 19 v. Goole n. Amsterdam. Nieuwland, 19 v. Rotterdam n. Leith. Nassauhaven, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nleuwehaven, 20 v. Malmö te Kopenhagen. Noorderhaven, 20 v. Swansea te Amsterdam. Noorderlicht. 20 v. Vasteras te IJstad. Oosterdok, 19 v. IJmuiden te Stockholm. Olwe, 20 v. Antwerpen te Vlissingen. Oranjepolder, verm. 21 v. Burriana n. Hamburg. Orion, 19 v. Zaandam n. Odense. Oostzee, 20 v. Boston te Rotterdam. Poortvliet, 19 v. Stettin te Londen. Plato, 18 v. Rijeka n. Messina. Pavo, 19 v. Bayonne n. Garston. Ponto, v. Rochefort n. Bordeaux. Prudentia, 19 v. Zaandam te Amsterdam. Rijnstroom, 20 v. Londen te Amsterdam. Rema, verm. 20 v. Rotterdam n. Liverpool. Rejo, 19 v. Immingham n. Leith. Realta. 19 v. Halmstad n. Kopenhagen. Rijnhaven, 20 te Dublin verw. Sian, 19 v. Rotterdam te Hamburg. Swift, pass. 19 Rouen n. Parijs. Setas, verm. 20 v. Hamburg n. Belfast. Steila Maris, 20 v. d. Tyne n. Dramman Tubo, pass. 20 Vlissingen n. Brussel. Trom, 19 v. Rotterdam te Antwerpen. Trompenburgh, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Tlmo, 19 v. Rotterdam n. Londen. Turgail, 19 v. Rotterdam n. Penryn. Trlto, 20 v. Belfast te Drogheda verw. Unitas, 19 v. Port Talbot teAmsterdam. Veenenburgh. 20 v. Middlesbro te Rotterdam Valbella, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Vlieland, pass. 19 Rouen n- Parijs. Victory. 19 v. Avonmouth te Swansea. Westkust. 20 te Antwerpen. Wlebold Bohmer, 23 v. Fedala te Dakar verw. Willem Barer.dsz, 19 v. Genua n- Londen. Walenburgh, 19 v. Jersey n. Bordeaux. Zuidland, 19 v. Rouen n. Hon fleur. SLEEPVAART Wumber, 19 v. Singkep n. Soerabaja. Loire, 19 130 m. N.NO. Flnlsterre met ponton. Noordzee, pass. 19 Pantellaria n. Port Said met zuiger. Poolzee, 18 te Lissabon met baggermolen en bak Rode Zee. 19 80 m. O-t.N. Flores met kruiser. Zwarte Zee, 20 te Ferol. Zéér fraaie ENKALONS 15 - 30 of 50 de nier. unl- of zwarte naad, maten 911 alle modekleuren en taupe LINGERIE KATOEN In diverse unl- kleuren, 80 cm breed. p. meter BADSTOF KEUKENDOEK mooie kwaliteit, rood, groen, blauw, geel of veelkleurig LIGSTOELLOPER ln frisse streep- desslns, 42 cm breed, per meter SCHWARZWALD KLOKJE ln fraaie uitvoe ring met prima lopend uurwerk Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag Alléén Vrijdag MAASSTER of LEERLING- MAASSTER gevr. Kousen reparatie „Silene", Tromp straat 10. Tel. 5646 IJm.-O. WERKSTER gevr. Mevr. v. d. Valk, Havenkade 17, IJm. WERKSTER gevr. Mevr. Bergsma, Hofdijklaan 15, Driehuis. CHR. MEISJE gevr. als hulp in h.h. in- of extern. Tegen woordig meisje is 4 jaar bij ons. Toek. adres Lange Nieuwstraat, IJmuiden, thans nog Spaarne 70, Banketbak kerij Hazenberg. DIENSTMEISJE gevr. van 8 tot 6 uur. Brieven L 3914. Tandarts vraagt PRAKTIJK- ROUW. Brieven L NETTE LEERL.-WINKEL- JUFFR. gevr. Levensmidde- lenbedrijf G. Dooyeweerd, Roerstraat 73, IJmuiden. HEEFT U NOG WERK? Kin dermantel f 10, jurkje van af f 3.50, pyjama's v.af f 2.50 Brieven L 3912. NAAIWERK gevr. Ea kr Brieven L 3913. Japon f 8.50, japon pasklaar f 5. tekenen en knippen f 3.50. BROMFIETSEEfS. De meeste ongelukken gebeuren met de Bromfiets. Hoe groot kan de schade wel wezen die U een ander aanbrengt. Sluit W.A. f 100.000. Max. premie f 7. per jaar, op de Polis kunt U wachten. Inl. Mak. C. Visser Hzn. Tel. 4830. IJmuiden. Wijk aan Zeeërweg 91. ZOEKT UW VOORDEEL. Door wijziging der omzet belasting en verminderde calculatie, organiseren wij gedurende een week een re cord reductie verkoop van herencostuums, demi's, regen jassen, kinderpakjes en een speciale pantalon reclame verkoop. Klumpers Kleding- huis, Rijksstraatweg 39 H.N. hoek Zaanenlaan (Voorzorg- HERV. TONEELGROEP en „DIE ROOIROKS" treden samen op in het Jeugdgeb. Zat 23, Maand. 25 April. Nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgb. ad. f 0.75. Zat uit verkocht. Jong echtp. zoekt ruime on- gemeub./gestoff. KAMER m. keuken of kookgelegenheid. Brieven L 3909. SLAAPKAMER Un-'VilMiL loader gevr. omg. pension RUILEN: klein huis in nw. IJmuiden, bevatt. 3 slaapka mers, vrij uitzicht voor gr. huis omgeving IJmuiden of IJmuiden-O. Adres te verne men bur. van dit blad. 2 twee persoons OPKLAP- BEDDEN te koop gevr. Adres bur. van dit blad. KACHEL te koop, brandt prima f 15. Berkenstr. 27, IJmuiden-O. Nw. DAMESRIJWIEL te k. Oosterduinweg 33, IJm.-O. TE KOOP 12 postduiven oud. 9 jongen niet uitgevlogen. Berkenstraat 26, IJm.-O. ACCORDEON te k„ Hohner 96 bassen, t e. a. b. en Reis- wieg, grote maat f 15. Na pierstraat 13, IJm. VRIJ HUIS, 5 kamers (omg. Marktpl.) voortuintje, -ach ter, vrij erf, lage huur, rui len voor vrij huis of ben.flat, 3 sl.k. huur tot pl.m. f 10. Umuiden. Brieven L 3911. WONINGRUIL. Aangeboden flat beneden. Radarstraat 64 voor vrij huis of ook flat LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48, TeL 5852. Z.g.a.n. donkerblauw HE- RENCOSTUUM te koop, fl. maat Adres te vernemen bur. van dit blad. -AMERIKAANS ORGEL te koop, 11 registers, mahonie klein model. Adres bevr. bur. van dit blad. TE KOOP AGB. goed on- derh. kinderwagen, prijs bil lijk, z. g. a. n. kinderbox m. boxmat. IJsselstr. 14, LJm. GROOT KONIJN (voedster) met hok te koop agb. Bloem- straat 57 rd., IJmuiden. TE KOOP: duo voor half- zware motor en bagagedra ger. Alex. Bellstr. 55. HOHNER ACCORDEON agb. 80 bass, in pr. staat Kastan jestraat 25, IJmuiden-O. DUITSE PIANO of VLEU GEL te koop gevr. B|* met prijs, merk en kleur L 8917. KOQP WW «WVW K B8W TE KOOP: pracht rabarber- en «ardbeienplanten. Hoofd- *80* Santpoort Dorp» WE GE Y-S VERTREK pracht Duitse kruissn. zwarte pianc» i 390* Brieven L 3918.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3