Velsens thans in be vrij dingsf eesten kannen en kruiken Optocht, wagenspel en concert als hoogtepunten Aanhouding van matroos in Den Helder was te danken aan Haarlemmers Belgische zeevisserij had een goed jaar in 1954 Bok van 50 meter voor Karachi Westfriese dansers en Kees Stet Bruiloft met bal na Beverwijk Veilingomzet 39.2 millioen gulden Bouwvakarbeiders over brochure - Nuyen Met gestolen auto naar onderdeel Begroting voor Nieuw Guinea Cas tri cum KVP koos zich nieuwe praeses Jaarfeest der Gereformeerde jeugd Heemskerk Wijk aan Zee DONDERDAG 21 APRIL 1955 9 Sterrh V oor zieken en bejaarden Rijdend geschiedenisboek A vondfeesten Knallend besluit Jaarvergadering van de Metaal-bedrijfsbond Assurantiefilms in Jeugdgebouw Chr. Gymnastiek Ver. „IJmuiden" telt 550 leden Tentoonstelling van kleuterschoolvverk Vacantieregeling van de groentenhandel ter sprake Uitgaven geraamd op ruim f 111 millioen Bonte avond voor supporters Wethouder W. J. Vessies maakte plaats voor de heer J. H. Schreur De helft georganiseerd De eerste irissen Causerie over de kinderpostzegel Feestavond Kath. Vrouwengilde Koorzang in het badhotel HET PROGRAMMA Van de feestelijkheden die op de 5e Mei de tiende be vrijdingsdag tot een luisterrijke dag zullen maken, is in kannen en kruiken. liet wordt een festijn waaraan de gehele bevolking deel zal hebben, kleuters, scho lieren, rijpere jeugd, gezonden, zieken en bejaarden. De hoogtepunten zijn de historische optocht, het wagenspel en het concert in het Hervormd Jeugd gebouw, tenminste wat het middag- en avondprogramma betreft. In eerste instantie is in de vroege morgenuren de herdenking op het Plein 1945 van groot belang. Wij laten hieronder het verdere van de feestelijkheden volgen, nadat wij reeds gisteren de dodenherdenking in haar onderdelen publiceerden. T?00c/ nb crhnnl Marktplein, Kennemerlaan, Moerberg- 1 tLSl up Sl/lUUl pIanteoe|I Lange Meuwstraat. Velserduin- Het luidt: programma voor de kleuterscholen 8.3013 uur: Feest in eigen school. De leidsters van deze scholen verzorgen het programma, zoals poppenkast, kinder kennis, wedstrijdspelen, projectiebeel- den. De leerlingen van de lagere scholen vieren het feest in verschillende gebouwen: 9.30, 13 en 16 uur: Klassen 5 en 6, Rex- Theater, Onderwijzerstoneelvereniging „Kennemerland" met „De Deserteur." 8.30 en 11 uur: Klassen 3 en 4, Patronaats gebouw, Harry Bouman met een bont programma. 9 en 11 uur: Voor de klassen 3 en 4 komen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw het „Bos- volk" en de „Vrije Vogels" met een toneelstuk. 8.30, 10 en 11.30 uur: Klassen 3 en 4 van de IJmuidense scholen, Gebouw v. Chr. Belangen, Hocarti in bont programma. 9 en 11 uur: Klassen 3 en 4 van Santpoort in het Ned. Herv. Jeugdhuis in Sant poort, Mr. Johny met een gevarieerd programma. 8.30 en 11 uur: Klassen 3 en 4, Ned. Herv. Wijkgebouw in Velsen-Noord, optreden van Mr. Figo. 9 en 11 uur: Klassen 1 en 2 in de aula van het gymnasium, Ankie Last met het Marionettentheater „Pitoek". 8.30 en 10.15 uur: Klassen 1 en 2, Thalia, „Vrij en Blij" met een operette. 9 en 11 uur: klassen 1 en 2, Zomerlust in Santpoort, Mr. Kiki in bont programma. 8 30 en 11 uur: Klassen 1 en 2, „Concordia" in Velsen-Noord, Desire Loran in een variété. Wat het VGLO, de ULO, HBS, Gymna sium, Technische School, Visserüschool, Huishoudschool betreft, deze leerlingen zijn op die dag zelf bezig. Zij doen mee aan een sterrit, een zogenaamde bevrij- dingssterrit over een afstand van ongeveer 45 km. in de gemeente Velsen. Deze tocht begint om 8 uur. Groep A: 12—13 jaar, rit uitrijden, geen prestaties. Groep B: 1415 jaar, rit uitrijden, lichte prestaties. Groep C: 16 jaar en ouder, rit uitrijden en zwaardere prestaties. Ook zieken en bejaarden zijn niet ver geten. In de avond is in het Antonius Zie kenhuis een reportage-uitzending door de RUAZ van de belangrijkste gebeurtenissen op Bevrijdingsdag in Velsen. Tien uur in de morgen: Bejaarden in Velsen-Noord, St. Jozefhuis, optreden van Zaans kleinkunstensemble met „Hallo, hier is de Zaanstreek." Om 10 uur gaan de bejaarden in Sant poort naar „De Weijman", om te kijken naar het optreden van „Het Masker" met „Wij vieren feest." Om 14 uur treedt voor de bejaarden in IJmuiden in Thalia het Zaans kleinkunst ensemble op met „Hallo, hier is de Zaan streek." 14 uur: Bejaarden IJmuiden-Oost en Driehuis, Patronaatsgebouw, cabaret variété met medewerking van André Carrell in „De succes-express." Het wagenspel „Tijl sticht Utopia" door de „Hooger Geest Ghesellen" zal in de hele gemeente te zien zijn. Van 99.30 uur: aan het Stratingplant- scen in Velsen-Noord; 10—10.30 uur: Op de Terrasweg in Santpoort; 10.4511.15 uur: In de Van den Vondel laan in Driehuis; 11.3012 uur op het Stationsplein in IJmuiden-West en van 12.3013 uur op het Marktplein in IJmuiden-Oost. Dan komt daarna het gloriepunt van de dag: de Historische optocht. Om 14.30 uur: Vertrek bU het viaduct aan de Stationsweg en verder de volgende route: de Noostraat, Lange Nieuwstraat, weg. Zeeweg, de Noostraat, viaduct Stationsplein. De duur van de hele optocht is ongeveer tweeëneenhalf uur, de lengte is 2 kilometer (een vol uur kijken). Na afloop van de op tocht is er in het Sportpark „Schoonen- berg" een massale muziekdemonstratie door vijf muziekcorpsen. Voorts prijsuit reiking voor de Bevrijdings-sterrit. IJ M U I D E N 19 uur: Vertrek van „IJmuider Har monie" uit de Abelenstraat en van „Wil- helmina" uit de Kerkstraat. 19.30 uur: Aankomst „IJmuider Harmonie" en „Wilhelmina" op het Marktpleiin in IJmuiden-Oost. Daar geeft het Theater bureau Van Meurs uit Haarlem met medewerking van de Oud Westfriese Dansgroep 'n programma, waaraan mee werkt Kees Stet als conférencier en als ambtenaar van de burgerlijke stand. 20.30 uur: Bevestiging huwelijk van een paartje uit IJmuiden-Oost en een paartje uit IJmuiden-West, waarna een boeren bruiloft volgt. Vervolgens nemen de „IJmuider Harmonie" en „Wilhelmina" elk een deel van de West Friese dans groep mee. „Wilhelmina" trekt naar IJmuiden-Oost, de „IJmuider Harmonie" naar IJmuiden-West. Onderweg worden nog dansjes uitgevoerd. 22.30 uur: „Wilhelmina" en „IJmuider Harmonie" keren langs de korst moge lijke route terug naar het Marktplein. 22.45 uur: Van Meurs hoogdraad-show en vuurwerk op het Marktplein. Na afloop keert „Wilhelmina" terug naar het Stationsplein in IJmuiden-West en de „IJmuider Harmonie" naar het Plein 1945. Fakkeldragers trekken in beide stoeten mee en ontsteken op het Stationsplein zowel als op het Marktplein vreugdevuren. De padvinders zullen deze vuren verzorgen. Velsen-Noord 1820.30 en 2123.30 uur: Zaal Concordia, gratis voorstellingen door Theater- en Variété-bureau ANOVA uit Amsterdam, medewerking van Jan de Cler, Tobi Rix, Willy Alberti en anderen. 2124 uur: Plein Watervlietschool: be vrijdingsbal met muziek van „The Velno's." Veiserb<ti k 20 uur: Muziektent, „Die Holzhackerbuben" met conference van Tim Telby. Het pro gramma wordt verzorgd door 't Theater bureau Luna uit Haarlem. Santpoort-station 20 uur: Muzikale rondgang door Santpoort- Station, daarna optreden van de dans- band „De Optimisten" in de Van Dalen laan; conference Joop Boeree. Santpoort-dorp 20 uur: Muzikale rondgang door Santpoort- Dorp, daarna optreden van de dansband „De Witte Kraaien" in de Hoofdstraat bij „De Weijman"; conference van P. H. Eykhof. De algemene winkeliersvereniging „Sant poort" versiert de Hoofdstraat tussen de Joh. van Beemlaan en het Broekbergen- plein. Velsen 20 uur: Velser Orkest Vereniging in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan, Concert. Onder voorzitterschap van de heer G. van Leijden, hield de afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaal Be- drijfsbond haar jaarvergadering in „Ter psichore". Het deed spreker genoegen te kunnen constateren, dat zoveel leden gehoor ge geven hadden aan de oproep deze zeer be langrijke vergadering bij te wonen. Hij gaf hierna de tweede secretaris gelegenheid de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze werden na het aanbrengen van een kleine correctie goedgekeurd. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waaronder een schrijven van het hoofdbestuur over de staking te Am sterdam. Het jaarverslag van de secretaris en het verslag van de penningmeester lieten zeer optimistische geluiden horen. In de kas- commissie werden gekozen de heren Weijers, De Wit en Fiege. Na de pauze hield de heer Lmgijan een rede,waarna men overging tot de bestuurs verkiezing. De heren Struiis, Hoogendorp en Nooy hadden hun functies ter beschik king gesteld. Voor hen in de plaats werden gekozen de heren v. d. Stad, Peen en Zwaen, terwijl de heren Nunnink en Ho nig werden herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. (Van onze correspondent in Brussel) Het jaar 1954 is voor de Belgische zee visserij geen slecht jaar geweest. Over 1954 werd 61,4 millioen kilogram vis in de Bel gische zeehavens gelost. Op de veilingen werd voor een bedrag van 509,4 millioen francs (iets meer dan 39,2 millioen gulden) verkocht. De geloste hoeveelheid bedroeg 93 procent van die van 1953. doch de vis bracht gemiddeld tien procent meer op. Vergeleken met 1938 wordt in de Belgische havens 43 procent meer vis aan de wal ge bracht. Het aangevoerde kwantum haring is zelfs drie maal groter dan voor de oor log. De prijzen zijn wisselend. Goede tong is twee maal, haring drie maal en garnalen vijf maal zo duur als voor de oorlog. In visserijkringen hoort men geen klach ten meer over de Benelux, afgezien van de gebruikelijke klacht dat Deense vis via Nederland in België wordt geïmporteerd. Oostende is met een omzet van 52.8 mil lioen kilogram vis (totaal bedrag: 395 mil lioen francs) ook in 1954 de eerste Belgi sche vissershaven geweest, gevolgd door Zeebrugge, waar 6 milioen kilogram (94 millioen francs) werd geveild. Deze haven is een van de grootste garnalen-havens van Europa. Nieuwpoort en Blankenberge had den eveneens een goed jaar. De haven- instalaties van Zeebrugge worden momen teel uitgebreid, zodat ook grote zeeschepen er kunnen laden en losen." Naast de vissersr haven .wordt een jachthaven gegraven."- De jonge vissers van de Vlaamse kust interesseren zich sterk voor emigratie. In de Belgische Kongo schijnt voor hen een goede toekomst te liggen. In de havens aan de monding van de Kongo-stroom hebben zich drie vissersfamilies gevestigd die goe de zaken doen. De negers houden van verse zeevis, doch zij kunnen deze, met hun klei ne prauwen, niet op de Oceaan vangen. De gehele vangst van de Belgische vissers wordt bij binnenkomst in de havens van Boma of Banane verkocht. Koelwagens vervoeren de vis naar de hoofdstad Leo- poldstad, dat op elf uur sporen van de havenstad Matadi ligt. Ter stimulering van het vis-verbruik in België houdt het comité voor de bevorde ring van het visverbruik voordrachten. Voornamelijk in de Waalse industriegebie den kan het visverbruik opgevoerd worden. Jaarvergadering De afdeling Beverwijk van de Algemene Bouwarbeidersbond houdt op Vrijdag 22 April in de koffiekamer van ,'t Centrum- een ledenvergadering, waarop onder meer zal worden gesproken over de brochure van de heer S. Nuyen, de vroegere voor zitter van de afdeling die door het hoofd bestuur van deze bond werd geroyeerd en met deze brochure protest tegen dit roye ment aantekende. Een bekend assurantiekantoor uit IJmui den organiseerde gisteravond een film avond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. De cliënten en overige genodigden van dit assurantiekantoor hadden in grote getale van deze gelegen heid gebruik gemaakt, om wat meer te vernemen over het zo interessante verze keringsbedrijf. Want behalve de verto ning van de bedrijfsfilm „Sterk in de Storm" van de Nationale Levensverzeke ring Bank N.V. bestond de mogelijkheid vragen te stellen op verzekeringsgebied. Reeds in zijn openingswoord wees de heer A. van Leeuwen, één der firmanten van het organiserend bedrijf er op, dat deze avond een novum voor IJmuiden be tekende. Na de vertoning van de bedrijfsfilm werden de gestelde vragen beantwoord op een wijze, welke de belangstelling van alle aanwezigen waard was en zeer boei de. Het programma werd voorts aange vuld met enige culturele films, zoals „Houen-zo!" en een rolprent van het werkbezoek van prins Bernhard aan Chili. De organisatoren kunnen op een alleszins geslaagde avond terugzien. „Noem 'm maar p a a lind r ij f ins t a 11 ati e" zei de heer F. Jonigs- ma, uitvoerder in dienst bij de werf van Van Hattum Blan kevoort in Spaarn- dam, die wij Dinsdag middag vroegen naar de naam en de func tie van de stalen ko los van bijna vijftig meter hoogte.die daar in de onmiddellijke nabijheid van de werf Ln het Spaarne drijft. De heer Jongsma is goede maatjes met deze installatie, die een vinding is van Van Hattum Blan kevoort: binnenkort zal hij het ding ver gezellen op zijn reis naar Pakistan, waar het in Karachi te verk zal worden ge steld. In de haven van Karachi moet na melijk ongeveer twee kilometer kademuur worden aangelegd en daarbij is de aanwe zigheid van het ge vaarte uit Spaarn- dam onontbeerlijk, aangezien het gaat om betonnen palen van plus minus ne gentien meter lengte en een gewicht van zestig ton. De N.V. Van Hattum Blan- evoort zal deze enor me bok verhuren aan Volker Aanneming maatschappij in Den Haag, die zich in Karachi met het havenwerk zal bezighou den. Niet voor niets is juist de Spaarndamse werf verzocht, deze machine te bouwen: tussen 1951 en 1953 heeft het personeel van Van Hattum Blankevoort ongeveer zestienhonderd betonnen fundatiepalen van 28 ton per stuk in de Marinehaven in Den Helder gedreven; daarvoor gebruikte het een verkleinde vorm van de huidige in stallatie. De stelling, drijvende op pontons, die werden gebouwd door de Spaarndammer Scheepswerf Stapel, zal omstreeks 1 Juni ae grote reis beginnen. Wanneer de bouw voltooid is en het geheel bevredigend func- tionneert, zal de installatie worden gede monteerd en in losse onderdelen worden verscheept. Zes man en de heer Jongsma zullen het gevaarte tijdens de havenwerk zaamheden in Karachi bedienen en dat be tekent voor hen een verblijf in Pakistan van tenminste tweeëneenhalf jaar. De „paalindrijfinstallatie" is 46'/» meter hoog, ongeveer 33 meter lang, heeft een breedte van ongeveer zeventien meter en een gewicht van vierhonderd ton. Dinsdagavond heeft de Christelijke Gym nastiekvereniging „IJmuiden" de jaarlijk se algemene ledenvergadering gehouden, waarvoor onder de leden grote belangstel ling bestond. Na opening door de voorzit ter, de heer J. Zwaan en het lezen van de notulen gaf de penningmeester een uitvoe rig overzicht van de financiële positie van de vereniging. Uit dit verslag bleek, dat de C.G.V. „IJmuiden" zich in een zeer goedq ge zondheid mag verheugen. Ook de secreta ris liet in zijn verslag zeer optimisti sche geluiden horen. De algemene positie van de vereniging bevindt zich zowel kwa litatief als kwantitatief, nog steeds in stij gende lijn. Dank zij het enthousiasme van de leden loopt het ledenaantal op en heeft men thans 550 leden. Bij de bestuursverkiezing werden, met grote meerderheid van stemmen, de aftre dende bestuursleden, mevr. Post, en de heren J. Zwaan en A. Visser herkozen, terwijl het bestuur werd uitgebreid met de heren H. Zwaan en D. Bos. dit als een gevolg van de toenemende werkzaamhe den in de vereniging. Voor het komende seizoen wacht een druk programma. Op de avond van „Vlag getjesdag" zal „IJmuiden" op het Stations plein een grootse openluchtdemonstratie geven met medewerking van een Tam boers- en Pijperskorps. Op tweede Pink sterdag wordt deelgenomen aan Nationale demonstraties van het Nederlands Chris telijk Gymnastiek Verbond in Den Haag. Op 25 Juni gaan de adspirant-leden naar Bloemendaal. Op die datum wordt door de verenigingen „Haarlem", „Fit" uit Santpoort en „IJmuiden" de adspiranten- dag georganiseerd voor 1500 deelnemers uit de kring „Amsterdam en omstreken" van het N.C.G.V. Verder staan op het pro gramma een uitstapje voor de leden en een stranddag voor de adspirantleden. Poppenkast voor de Pauline N olthenius-school In gebouw „de Harmonie" te Beverwijk is Woensdagmiddag en -avond een tentoon stelling gehouden van de werkstukjes van de Christelijke Kleuterschool „Pauline Nolthenius". Hiervoor bestond buitengewoon grote belangstelling van de kant van de ouders der kinderen. Na een woord van welkom van een der leidsters, namen de aanwezi gen de gemaakte werkstukjes in ogen schouw en de kijkers hebben versteld ge staan wat de kinderen van 5 en 6 jaar al tot stand brengen, terwijl men bewonde ring kon opbrengen voor de leidsters, die het deze peuters leren. Als verrassing werd aan de vereniging een poppenkast aangeboden, die men bij feestelijkheden kan gebruiken. Verplichte sluiting bij 90 meerderheid Tijdens de Woensdagavond in Beverwijk gehouden jaarvergadering van de vereni ging van Kleinhandelaren in groenten en fruit ,St. Petrus" is de eventuele vacantie regeling ter sprake gekomen. Vorig jaar heeft men een dergelijke re geling ook gehad met uitzondering van enige groentenhandelaren, die hierdoor een proces-verbaal opliepen. De voorzitter, de heer J. Baltus, bracht naar voren dat de kleinhandel nu verplicht is een week te sluiten indien 90 percent van de betrokke nen ervoor is. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester respectievelijk de heren G. Hoogland en C. Berkhout, getuigden van een druk jaar; er was een voordelig saldo van 393.56. De tweeëntwintigjarige matroos derde klasse uit Den Helder, die zoals wij Dins dag meldden, is aangehouden, verdacht van diefstal in Den Haag van een auto van de Amerikaanse militaire attaché, is Dinsdag middag geconfronteerd met de Haarlem mer W. Groot, de houder van een autorij school, wonende aan de Jansstraat, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag met een monteur geprobeerd heeft de matroos in Sassenheim aan de politie over te geven. De heer W. Groot ligt op het ogenblik te bed, doordat hij van een auto is gevallen en drie ribben heeft gekneusd. Hij zal en kele weken rust moeten houden. De Koninklijke Maréchaussée verscheen met de verdachte aan het bed en de heer Groot herkende in de matroos degene, die hij in Sassenhem ontmoet had. Voorts heeft een confrontatie plaats gehad met een Haarlemmer, die Donderdag met de ma troos van Den Helder naar Haarlem had „gelift"; deze heeft hem eveneens herkend. De aangehoudene is naar Leiden overge bracht, waar hij in arrest is gesteld. Hij heeft bekend zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt en ook geeft hij het ge beuren in Sassenheim toe. Volgens de rijkspolitie te Sassenheim, die aanvankelijk het onderzoek geleid heeft, is het aan de Haarlemmers te dan ken, dat de matroos zo spoedig is aange houden. De heer Groot had aan de politie zijn belevenissen verteld. Hij had vorige week Donderdag een auto verhuurd aan een dame, die op de Rijksweg nabij Sas senheim niet verder kon, omdat zij meen de, dat de auto defect was. Zij deelde de heer Groot mee waar de auto stond en toen deze zich met een monteur naar Sassen heim had begeven, zag hij dat een jonge man bezig was benzine uit zijn auto te tap pen. Natuurlijk nam de heer Groot er geen genoegen mee. Hem werd meegedeeld, dat er op de voorruit een papiertje met naam en adres vermeld zou worden. De Haarlem mer sprak hierover zijn bevreemding uit, omdat in de omgeving een benzine-station was. De heer Groot zag de Amerikaanse auto staan en het bleek hem, dat achter het dashbord de draden beschadigd waren. Hieruit concludeerde hii, dat de auto ge stolen moest zijn. Weliswaar deelde de jongeman aanvankelijk mee, dat de auto van zijn vader was, maar dat werd niet geloofd. De monteur ging naar Sassenheim om de politie te waarschuwen en de heer Groot zou trachten de jongeman in be dwang te houden. Bij een worsteling zag de heer Groot dat de ander onder zijn ge wone jas een uniform van een matroos droeg. Het gelukte de matroos in de Ame rikaanse auto te stappen en weg te rijden. De Haarlemmer sprong op de autokap, hield zich vast aan de radio-antenne, maar toen deze brak moest hij van de auto, die aanvankelijk over de weg slingerde met een snelheid van ongeveer 60 km., springen. Daarbij werden drie ribben ge kneusd, waarvan twee ernstig. een Haarlemmer meegereden. Deze heeft zich reeds in verbinding gesteld met de Haarlemse politie. De rijkspolitie beschikte over een goed signalement en heeft dat doorgegeven aan de Koninklijke Marechaussee, die de ge zochte bij een afdeling van de marine in Den Helder heeft aangetroffen. Bij de Tweede Kamer is ingediend de be groting van Nieuw Guinea voor 1955. De uitgaven bedragen 111.263.425. Het rijks subsidie voor de gewone en de kapitaal- dienst is gesteld op 57.9 millioen. In de toelichting wordt onder meer ge zegd dat het personeelstekort groot is en dat voor tal van lagere functies Nieuw Guinea zelf nog onvoldoende krachten op levert. Deze te doen bezetten door uit Ne derland uit te zenden krachten is zowel uit tactische alsook uit financiële overwe gingen bezwaarlijk. Het tekort is van tijde lijke aard en zal naar gelang de eigen on derwijsinstellingen haar candidaten afle veren steeds verminderen. Voor onderwijzend personeel is het te kort in eigen land reeds zo groot, dat de regering heeft moeten besluiten tot bijzon dere maatregelen om daarin de voorzien. Een ongunstige werking op de werving gaat uit van het nog steeds bestaande ge brek aan huisvesting. Met kracht wordt daarom gestreefd naar een versnelling van de woningbouw, waarbij thans boven de reeds aanwezige nog een tweetal grote Ne derlandse aannemingsfirma's is ingescha keld. De Castricumse supportersvereniging Blauw-Zwart had voor Woensdag in zaal Roozendaal haar slotavond van het winter seizoen 1954-1955 georganiseerd. De op komst van de zijde der leden was matig te noemen niettegenstaande het bestuur vol doende publiciteit aan de avond had gege ven. Zij die thuis bleven hebben een sublie me bonte avond gemist waarvan het optre den van de bekende conferencier, de heer Klaas Komen uit Heiloo, de hoofdschotel vormde. Naast hem exelleerde het duo Ha- do in enige sketches en gaf de heer Broc- cino een nummertje buikspreken weg dat er zijn mocht. Deze artist toonde eveneens nde zingende zaag uitstekend te kunnen De matroos had verteld, dat hu Woens- hant„en Het orkest De Witte Kraaien, dag met de auto naar zijn onderdeel naar V8n Hansje Palliter, zorgde voor de instru- Den i.elder was gereden en dat hu Don- nientale afwisseling alsmede voor de dans- derdagavond terug was gekeerd naar Den mu2iek. Het was een avond die grotere be- Haag. Van Den Helder naar Haarlem was In de bovenzaal van de K.S.A. hield de afdeling Beverwijk van de K.V.P. haar jaarvergadering, voor het laatst onder lei ding van haar scheidende voorzitter de heer W. J. Vessies. De heer Vessies deelde mede, dat hij door de drukke werkzaamheden, die aan zijn wethouderschap waren verbonden, beslo ten had zijn functie van voorzitter ter be schikking te stellen. De vergadering tracht te hem vergeefs nog tot andere ge dachten te brengen. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag door de secretaris voorgelezen en werden deze on veranderd goedgekeurd. Ook het financieel verslag van de penningmeester ondervond geen hindernissen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de door het bestuur gestelde can didaten, de heren Reijkers en Slief, ge kozen verklaard, terwyl de heer J. H. Schreur aangezocht werd de functie van voorzitter op zich te willen nemen, hetgeen door hem werd aanvaard. Na de pauze hield drs. J. M. L. Peters, directeur van het Vormingsinstituut te Baarn een lezing over de ontwikkeling van de K.V.P. na de oorlog en het werk dat verricht wordt om de groei van de K.V.P. te stimuleren. Tot slot kondigde de voorzitter aan, dat men in Beverwijk een dezer dagen zal overgaan tot een bliksem-ledenwerfactie. In de bovenzaal van ,,'t Centrum" heeft de Gereformeerde jeugdvereniging te Be verwijk Woensdagavond haar jaarfeest gehouden. De leiding hiervan berustte bij de heer J. Dekker, die zich er in zijn openings woord over verheugde dat de jeugd in zo grote getale was opgekomen. De heer J. Passchier hield hierna een lezing over het jeugdwerk, waarin hij de vraag „Ligt ons jeugdwerk in de motten- ballen?" ontkennend beantwoordde. Spre ker betoogde het tegendeel en constateerde dat vijftig percent van de Gereformeerde jeugd is georganiseerd. De heer Passchier wees op de belangrijke taak van dit werk, waarbij het erom gaat het kind vanaf de schooljaren tot aan de maatschappij te helpen vormen. De avond werd op prettige wijze door gebracht met zang en toneel. De Jongens club bracht op verdienstelijke wijze de schets „De goedkope barbier" voor het voetlicht en na de pauze volgde nog de opvoering van het toneelspel „De familie Kruyt houdt vacantie". Aan de Beverwijkse bloemenveiling heeft de kweker K. Aafjes uit Assendelft Woens dag de eerste irissen aangevoerd. langselling had verdiend Voor de leden van de postzegelvereniging Castricum heeft de heer Roosendaal Dins dag in het clublokaal aan de Koningin Wil- helminalaan een lezing gehouden over de kinderpostzegels De causeur vertelde, dat deze zegels zijn ontstaan uit weldadigheids postzegels welke voor de gewonden van de burgeroorlog in Amerika voor het eerst werden verkocht. De eerste kinderzegels in Europa waren de zogenaamde Jule-zegels welke heden ten dage nog in Denemarken worden uitgegeven. Het zijn plakzegels met een verkoopprijs van enkele centen: zij heb ben geen frankeerwaarde. De causeur ging voorts diep cp de ontwerpen van de kin- dcrzegels in. Hij wees er op dat in de kin derzegels zich de moderne tijd weerspiegelt, al kunnen verzamelaars niet altijd waarde rend over onze zegels spreken. Tenslotte is er een aardige discussie over het gespro kene gevoerd. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Johannes Cornells Maria, z. van C. J. P. Tromp en C. Liefting; Eva Cornelia, d. van N. Kuijs en J. A. Liefting, ONDERTROUWD: J. L. Starmans, wonen de te Beverwijk en A. A. Groot, wonende te i Castricum: W. Goedhart, wonende te Uit geest en M. Tuijnman, wonende te Castri cum; B. van Dijk, wonende te Heiloo en KL Dekker, wonende te Castricum. C. S. de Vries en M. A. Beentjes, beiden wonende te Castricum. GEHUWD: J. A. Tervoort en A. J. A. Scheerman, beiden wonende te Castricum; B. L. Scheerman, wonende te Castricum en P. E. Veerman, wonende te 's Gravenhage. OVERLEDEN: Wilhelmina Burkunk, 82 wonende te Alkmaar. Het Katholieke Vrouwengilde te Heems kerk houdt op 26 en 28 April feestavonden in het Marquette-theater. Medewerking wordt verleend door het in deze streek bekende Langedijker Caba retgezelschap met de revue „Lach maar weer". BGK concerteerde voor bejaarde bewoners In het Wijk aan Zeese badhotel heeft het Beverwijks gemengd koor een uitvoe ring gegeven voor de bejaarde evacué's in dit huis. Ter afwisseling van de mooi uitgevoerde zangnummers werden enige schetsen op gevoerd, die de oudjes dikwijls een gulle lach op het gezicht toverde. Verder werkten nog mee de jeugdige accordeonnist A. Spits, de heer J. Bakker aan de piano en de kunstfluiter P. Adri- chem. Het dankwoord van de directeur van het badhotel was de aanwezigen uit het hart gegrepen, vooral toen deze de wens uitsprak dat dit bezoek nog eens zou wor den herhaald.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7