„IJmuider Harmonie" trok nieuw uniformjasje aan Zaterdag opent de wethouder H. de Boer het IJmond-Saunabad „Looft den Heer" viert feest met fleurige bazar Agenda voor Velsen Joh. Meyer en Zn. Havenberichten Visserij-varia J Kardinaalsrood op het Rex-podium Weldadige opfrissing naar Finse principes Het nieuwe puntenraadsel Voor jonge hersens Burgemeester schoot de beer - penningmeester verkocht de huid Winstuitkering bij Van Gelder Alle„IJmond"-teams in het veld DONDERDAG 21 APRIL 1955 5 Tijdens twee uitvoeringen in Rex Openbare lessen van de Volksmuziekschool Burgerlijke Stand Velsen KZOS met „De gelukkigste dagen van je leven" Tante Els feliciteert In „Christelijke Belangen „Tonica - een tonicum MET EEN UIT GEESTDRIFT EN BEWONDERING voortkomend applaus hebben de honderden bezoekers van de concerten van de muziekvereniging: „De IJmuider Harmonie" Dinsdag- en Woensdagavond in het Rex Theater de kennismaking met de nieuwe, kardinaalsrode uniformjasjes beklonken. Deze bewondering werd onder meer gedeeld door de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, die op de tweede avond aanwezig was om als voorzitter van het comité, dat zich ten doel had gesteld het uniform te completeren, de ontbrekende jasjes symbolisch aan te bieden. In zijn toespraak zei mr. Kwint: „We waren in de zaal allen met trots vervuld toen het doek opging, zodat u thans niet alleen in staat bent het oor met uw muziek, maar met de prachtige uniformen ook het oog te strelen. Het zal zeer zeker een mooie showband worden". Burgemeester Kwint door zijn ambt vaak in de gelegenheid de „IJmuider Har monie" te horen en te zien optreden noemde het een voorrecht om de gevoelens van de Velsense burgerij en het gemeente bestuur te mogen vertolken. „Altijd is uw vereniging op feestdagen present om de feestvreugde te accentueren en het is daar zeker thans de plaats voor om u hiervoor dank te zeggen", aldus mr. Kwint. Hij com plimenteerde de „IJmuider Harmonie" voorts met het feit, dat men de zaken in die tien jaar van de oprichting af goed heeft aangepakt. Politie- en postharmo- nieën of korpsen, die aanleunen tegen grote industrieën beschikten weldra over een uniform, volgens mr. Kwint, maar om als tien jaar bestaande vereniging dit re sultaat te bereiken is veel werk nodig ge weest van mensen, die van doorzetten en volhouden wisten. Velsens burgemeester sprak tot besluit de hoop uit, dat het mooie uniform binnenkort een even vertrouwd beeld in IJmuiden heeft als de Grenadier Guards in de Britse hoofdstad. Gulheid Alvorens deze woorden na de pauze door mr. Kwint werden gesproken hebben het jeugdorkest van de „IJmuider Harmonie" en de Harmonie zelf onder leiding van di recteur J. Groot geconcerteerd. Het toneel stukje „De voltooiing van het uniform", opgevoerd door enige leden van plaatse lijke toneelverenigingen, gaf een beeld van de werkzaamheden, die door het werk comité moesten worden verzet om het geld voor het uniform bijeen te krijgen. Er was een oud papieractie, er werd oud ijzer verzameld en tenslotte kon men dank zij de gulheid van het Velsense publiek tot aanschaffing van de uniformjasjes over- 1 gaan. Kleermaker Th. H. Bosschert mocht de 87 jasjes voor Harmonie en tamboers korps vervaardigen. Ook show De regisseur bij de opvoering van het toneelstukje was de heer P. Fiege, die daarna nog dank heeft gebracht aan alle medewerkers. Velen stelden hun tijd be schikbaar en boden hun diensten aan. De wens om ook de „IJmuider Harmonie" in een uniform te laten verschijnen, noemde de heer Fiege een gevolg van het feit, dat politie- en PTT-korpsen als eersten in een uniform werden gestoken, dat de bedrijven volgden en dat bij openbaar optreden de burgerkorpsen meer en meer op de ach tergrond raakten. Bij een eventueel optre den is de show ook een voornaam onder deel, meende de heer Fiege. Voor het pu bliek is een optreden in uniform pas „je dat". Op tal van manieren is geprobeerd aan geld te komen. De leden schaften zich in het begin van het bestaan van de Harmo nie een hemd met das aan, een comité zorg de voor epauletten en de daarop behoren de letters IJ. H. en een geldinzameling voor een pantalon overtrof daarna de ver wachtingen. Een ieder was toen al onder de indruk van de gulheid en offervaardig heid van de Velsense bevolking ten behoeve van de „IJmuider Harmonie". De grootste actie vond tenslotte eind vorig en begin van dit jaar plaats met de geldinzameling voor de nieuwe uniformjasjes. „Ik laat u nu meteen het resultaat zien", besloot de heer Fiege, waarop de gordijnen in Rex weken en een voltallig korps in het kar dinaalsrode jasje, de zwarte broek met de rode bies, met de zwarte das en de zwarte baret te pronk stond. Gejuich en applaus uit de zaal begeleidden de kennismaking. De voorzitter van de „IJmuider Harmo nie", de heer H. Schadewijk heeft de spre kers dank toegezwaaid en ook de Velsense burgerij nogmaals gedankt voor de gaven. „We voelen thans de zwaie verplichting om IJmuiden overal op grootse wijze te vertegenwoordigen. Uw aller gave waar deren we ten zeerste". De inwoners van Velsen, die op Dinsdag- of Woensdagavond niet in de gelegenheid zijn geweest het nieuwe uniform te bewon deren, kunnen de „IJmuider Harmonie" Zaterdag door IJmuiden zien marcheren. Dan wordt namelijk een rondmars ge maakt. Het bestuur verzoekt ons voorts mee te delen, dat door de „IJmuider Har monie" tijdens de dagen van het nationale muziekfestival te IJmuiden, onderdak wordt gezocht voor verenigingen uit het Zuiden van het land, die twee dagen blij ven. De afdeling Volksmuziekschool van de Velser Gemeenschap houdt voor de ouders van de leerlingen van de blokfluit- en bamboefluitlessen contactavonden op Dins dag 26 April te IJmuiden-Oost, in het Her vormd Jeugdgebouw, Woensdag 27 April te IJmuiden-West in het Cultureel Ge bouw, Donderdag 28 April te IJmuiden- Oost in de Gem. Vergaderzaal aan de Abe lenstraat, Dinsdag 3 Mei te Santpoort in het Hervormd Jeugdgebouw en Maandag 9 Mei eveneens te Santpoort in de Gem. Vergaderzaal aan de Van Diepenstraat. De ouders kunnen in een openbare les, die ongeveer een uur zal duren, de prestaties van hun kinderen beluisteren en kennis maken met de leerkrachten. GEBOREN: A. M. de Loozede Joode, z., Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden; J. de Ru ij ter—Pronk, z., Trompstraat 37, IJmui- den-O.; S. SchieverKok. d„ Tuindersstraat 76, IJmuiden-O.; J. G. MolenkampDuive- man, z., Rijksweg 464, Santpoort; E. A. Ne- derhandvan Brugge, z., P. C. Hooftlaan 65, Driehuis; H. J. JonkmanHam. z.. Kon. Wil- helminakade 54, IJmuiden; A. M. C. Hitters— Okhuijsen, d„ Lange Nieuwstraat 302, IJmui den; A. C. M. BrouwerReijns. z., Gladio- lenstraat 24, Santpoort. A. Brantenaar Kaars, z., Wester Parallelstraat 5, Velsen-N.; E. J. Gerritsvan Ewijk. z.. Driehuizerkerk- weg 92. Driehuis; M. E. Zuidema—Klein, d., Gijzenveltplantsoen 59, IJmuiden; G. A. JansmaWieringa, z., Lange Nieuwstraat 794. IJmuiden-O.; C. Oldenburgvan Duij- venbode, d., IJsselstraat 43, IJmuiden; R. M. van der EndeDijkman, d., Wenckebach- straat 108, Velsen-N.: M. E. Luijpen—Brandt, d., de Noostraat 89. IJmuiden-O.; J. C. Stengs van der Son, z. Muilmanstraat 20, Heems kerk. OVERLEDEN: C. van Leeuwen, 67 j„ echt genoot van P. W. van den Bosch, Bloem- straat 107, IJmuiden; J. A. van Duin, 80 j., weduwe van J. Plug, Havenkade 33, IJmui den; H. Bakker, 71 j., echtgenoot van K. G Oosterveld, Terrasweg 46, Santpoort: P. M. Vermeij, 10 j., Dijckmanstraat 15, Velsen-N.; J. Prins, 81 j., weduwnaar van C. Mosterd, Arubastraat 7. Santpoort: A. Veer, 64 j.. echt genote van H. Kwast, Willemsbeekweg 24. IJmuiden-O.; G. J. Bremerkamp, 85 j., echt genoot van K. Schutte, Kerkweg 46. Sant poort. VEILINGBERICHT 20 April Spinazie 5374; rabarber natuur 2853; witlof 17—37; radijs 1317; waspeen 5364; prei 1640; peen 510; uien 414. Al geruime tijd is er met ijver door de heer C. G. Smit gewerkt om in het nieuwe winkelpand aan de Wijkerstraatweg 162 zijn plan om het eerste Sauna-bad in de IJmond tot uitvoering te kunnen brengen. Geïnspireerd door de Finse Saunabaden, waarvan er in dit Noordse land van de duizend meren op elke zeven inwoners één is, omdat bii bijna iedere woning zich zo'n bad bevindt, en mede door het feit, dat dit badsysteem zich hoe langer hoe meer ook hier gaat inburgeren, heeft de heer Smit het aangedurfd om in Velsen- Noord deze wijze van baden in te voeren; een onderneming, die hier nog niet vol doende bekendheid geniet, doch in Haar lem, Bloemendaal en Heiloo (om in de naaste omgeving te blijven) wel degelijk vruchten afwerpt in het belang van sport mensen, maar ook van vele particulieren, die in zulk een Saunabad een weldaad voor de physieke conditie hebben ontdekt. Dit hebben de Finnen al lang geweten en vandaar, dat zij hun Saunabad tijdens de in 1936 in Berlijn gehouden Oympische Spelen ten behoeve van hun nationale athletiekploeg meekbrachten naar het Westen. Van hieruit begon de Sauna-vic torie over de Westelijke landen, die de hoge Noorse bevolking er nu dankbaar voor kunnen zijn. Dat een dergelijke badinrichting mede door het Velsense gemeentebestuur als middel tot praeventieve geneeskunde en goede lichaamsgesteldheid wordt erkend bewijst wel, dat het Velsense Saunabad Zaterdagmiddag om vier uur door de wet houder van volksgezondheid, sport en lichamelijke opvoeding, de heer H. de Boer, officieel zal worden geopend, waar na dr. J. van den Bosch, medewerker aan het Instituut voor praeventieve geneeskun de te Leiden, de waarde van de Sauna baden wetenschappelijk zal toelichten. De inrichting en werking De inrichting van het Sauna-bad, dat in dit geval via de massagekamer wordt be- Zondag 1 en Maandag 2 Mei geeft de R.K. Toneelvereniging „Kunst zij ons Stre ven" (KZOS) in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg de derde uitvoe ring in het seizoen 1954/'55. Onder regie van de heer F. Hesmerg wordt opgevoerd „De gelukkigste dagen van je leven", een blijspel in drie bedrijven door John Digh- ton. Uitgesteld Op 17 Mei zou de Christelijke Meisjes Vereniging „Kleine kracht" te IJmuiden in het gebouw Christelijke Belangen een uit voering geven. Door onvoorziene omstandig heden is deze uitvoering verschoven naar September. „Constant" clubkampioen De clubkampioen dammen van Nederland 1954, „Constant" uit Rotterdam is er met moeite in geslaagd de clubtitel van Zuid- Holland te winnen. Tot twee keer toe is een beslissingswedstrijd met Dordrecht gespeeld. De eerste ontmoeting etndigde in gelijk spel (1010). De tweede ontmoeting werd door de landskampioen met 119 gewonnen. De Rot terdammers kunnen nu de landstitel in de eindstrijd verdedigen. Zoals bekend zal ook DCIJ aan de strijd om het clubkampioen schap deelnemen. DONDERDAG 21 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Anna". „Looft den Heer", 1523.30 uur, Gebouw Chr. Belangen, Tonicabaazr. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw. geopend van 9.3012 en 1416.30 u. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 1921 uur. expositie van schilderijen van Jo Bauer—-Stumpff. VRIJDAG 22 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „White Christmas". Rex, 20 uur, geen opgave ontvangen. „Looft den Heer" als Donderdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. „Felison", als Donderdag. Seotie Toneel Velser Gemeenschap, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: prijsuit reiking Toneelconcours. VELSEN-NOORD Vrouwenbond Partü van de Arbeid, 20 uur, zaal Van Diepenstraat: Sluitingsavond.' VELSEN Raadhuis. 10.30—11.30, spreekuur wethou der van Financiën. reikt is op het oog vrij eenvoudig, doch zij is met kennis van zaken en in een be hoorlijke ruimte voor elkaar gebracht. In de „bad"kamer bevindt zich een flinke douchecel, waaronder verscheidene perso nen van dezelfde kunne gelijktijdig een plaats kunnen vinden. Heeft de bader zich flink droog gewreven dan doet hii of zij enkele passen om door een kleine deur in een afgesloten ruimte te komen, de eigen lijke Sauna-kamer. In deze kamer zorgt een gasoven voor een hoge temperatuur, die men op ver schillende, daartoe aangebrachte banken kan ondergaan. Voor beginnelingen duurt dit ongeveer tien minuten; voor „gerou- tineerden" kan dit bijna een half zijn. De mogelijkheid is er dan bovendien om door het gieten van water op hete stenen zogenaamde stoomstoten op .te wekken, die weldadig werken op de luchtwegen en vooral de bloedsomloop gunstig beïnvloe den. Evenals onder de douche kunnen in deze Sauna-kamer enige personen een plaats vinden. Na dit proces volgt de afkoeling door middel van de koude douche of men kan er, zoals de Finnen in hun ijskoude meren duiken, zich een onderdompeling veroor loven in een grote met leidingwater ge vulde bak, hetgeen het prettigste van de hele behandeling moet zijn. De onder dompeling is echter beter omdat dan het gehele lichaam ineens afkoelt, wat bij de douche niet het geval is. Aldus verkwikt kunnen de Sauna-baders, gewikkeld in een deken, op speciaal daarvoor gemaakte banken rusten om eventueel een tweede Sauna-badbeurt te ondergaan en dus de gehele behandeling te herhalen. Het Sauna-bad heeft voorts nog het niet on belangrijke voordeel, dat de massage veel gemakkelijker wordt uitgevoerd, omdat de bloedsomloop reeds is gestimuleerd. Hoe wel de inrichting van de heer Smit, die nu al contacten heeft met verschillende sport verenigingen, nog niet officieel in gebruik is genomen, heeft hii reeds verschillende liefhebbers, voor de Sauna-badmethode kunnen bedienen. Woensdag 19 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Heelsum van Le Havre. American Jurist van Antwerpen. Loudima van Le Havre. Sonny van Rotterdam. Rijn- 1 stroom van Dagehamn. Dicky W van Delfzijl. Hondsbosch van Londen. Noordzee van Rot- terdam. Fitus van Messina. Start Point van Skarehage. Sylvia van Hamburg. Vertrokken zijn: Eemsborg naar Rum- naru naar Emden. Amstelstroom naar Huil. Jupiter naar Thisby. Valborg n. Stockholm. Gapem naar Rotterdam. Ransater naar Go thenburg. Waria naar Rotterdam. Kindad n. Rotterdam. Zuiderkruis naar Melbourne. Hermann Lithmeyer naar Malmö. Van Lin- schoten naar Dakar. Bittern naar Rotterdam. Ivoorkust naar Antwerpen. Roelf naar Hamburg. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,00— 2,30; gr. tong 2,15—1.98; grm. tong 1,92—1.68; kim. tong 1,96—1,72; kl. tong I 2,70—2.48; kl. tong II 2,422,06; tarbot I 2.10—2,05, per kg. Tarbot II 128110; gr. griet 72—70; tongschar 7975; kl. tongschar 56; schartong 6248; grm. schol 4240; kim. schol 7051; kl. schol I 59—33: kl. schol II 38—11; schar 18—10: v. haring 10,50; makreel 24—17; gr. schelvis 4027; grrr. schelvis 4328; kim. schelvis 43—30; kl. schelvis I 42—28; kl schelvis II 32—21; wijting 30—15; gr. gul 3525; midd. gul 34—25; kl. gul 2820; kl. leng 35; ham 96; kl. wolf 49—40; poontjes 2413; kl. kool- vis zw. 2419; kl. kolvis wit 3027, per 50 kg. Gr. kabeljauw 248—66; gr. kool vis zw. 7550; gr. koolvis wit 7470; gr. leng 7761; gr. wolf 82—74, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 390 kisten tong en tarbot, 13 kisten heilobt, 5 kisten griet, 10 kisten tongschar en schartong, 310 kisten schol. 40 kisten schar, 15 kisten haring, 1120 kisten makreel, 980 kisten schelvis, 350 kisten wijting, 305 kisten kabeljauw en gul, 35 kisten leng, 5 kisten ham, 50 kisten wolf, 37 kisten poon, 209 kisten koolvis, 35 kisten diversen. Totaal 3910. ADVERTENTIE B LE YLE Modes Confectie Kennemerlaan 36 - Telefoon 4453 Maat kleermakers DONDERDAG, 21 April 1955. Beste kinderen, AL IS. DE WIND nog behoorlijk koud en al vinden we het 's avonds nog erg prettig om bij een warm kacheltje te zitten, toch laat de zon ons deze dagen gelukkig niet in de steek en kunnen we op een beschut plaatsje al aardig bruin worden, als we daar ons best voor doen tenminste. De meesten van ons gunnen zich echter geen tijd om op windstille plekjes in het zonnetje te gaan zitten, die moeten daarom de koude wind maar trotseren en zien dan vaak hoe de lente zich op andere manieren ook al nijver ontplooit. De vogels slepen met strootjes en pluisjes en het is vaak een geschetter en gekwetter onder een groep van de veren-klantjes, dat horen en zien je vergaat. Alles wordt in gereedheid gebracht om de nieuwe jongen een keurige ontvangst te bereiden en de hele natuur schijnt te willen meehelpen om het de kleintjes zo geurig en fleurig mogelijk te maken. Op onze foto zijn we al wat verder in de tijd. Moeder reiger heeft haar kleintjes al in de „wieg" en op de voorgrond zie je een ooievaar uitrusten van al zijn drukke werk tijdens de Mei-maand. Zie je wel dat er toch nog vrij veel ver schil is tussen een ooievaar en een reiger, al lijken ze ogenschijnlijk nogal op elkaar. Wie van jullie kan me een paar van die verschillen noemen? Na dit lente-praatje duiken we snel in de brievenbus en de eerste greep brengt ons: WIELRENNER, die erg tevreden is met het boek, dat hij gewonnen heeft. Ja, wees maar zuinig op boeken, want het is het mooiste bezit wat je je denken kunt. Het kunnen namelijk je beste vrienden worden en vooral wanneer je eens ziek bent en je dus de tijd hebt om rustig te lezen, dan besef je pas hoe belangrijk boeken kunnen zijn. Het was heerlijk weer om te fietsen verleden Zondag, hè? Zijn jullie nog langs Beeckestein gegaan? HARDLOPER geniet ook erg van de zon. Hij werkt zoveel mogelijk aan de boot, schrijft hij, en daar wordt hij zo bruin van want achter in de tuin waar het vaartuig ligt staat de hele middag een heerlijk zon netje. Nou, jij hebt het niet slecht uitge zocht! Ik kan me echter wel voorstellen, dat vader en moeder soms een beetje be denkelijk kijken als je weer al je tijd aan de boot geeft. Maar de goede cijfers op je Paasrapport spreken voor zichzelf en ik hoop maar dat dat zo blijft! Hoor ik eens wanneer de „tewaterlating" geschiedt? Van REPELSTEELTJE kwam een gezel lige brief over haar verjaardag. Wat ben jij verwend, zeg! De nieuwe jurk heb je zeker op je verjaardag aan gehad? Welke kleur is het? Ja, de kou op het strand zal nog wel niet meevallen. Als je niets weet te schrijven, dan vertel je me maar gewoon wat je de laatste dagen na schooltijd ge-» daan hebt, dat vind ik altijd leuk en daar over vraag ik je dan weer wat en zo kun nen we gezellig babbelen. De raadsels van je gaan steeds beter maar je kunt niet verwachten, dat je de eerste de beste ronde al wint. Doe je best maar, dan heb je vast ook wel eens geluk! MARJANNEKE vindt het best leuk om weer naar school te gaan. Dat doet me plezier, meiske. Ja, ik kan me voorstellen, dat je liefste vakken sport en handwerken zijn, maar toch leggen de andere bij elkaar meer gewicht in de schaal bij de overgang! Maar dat weet je natuurlijk zelf ook wel. Leuk, dat jullie nu ook zwemmen gaan in het Velserbad. Was je er al eerder geweest? Ik bewonder je moed, maar wees toch maar voorzichtig! Waterratje, die volgende week Dinsdag haar verjaardag hoopt te vieren. Veel geluk en veel plezier, nichtje! w Tot slot is hier AKELEI, die een paar weken niets van zich heeft laten horen, omdat ze flink ziek is geweest. Dat was geen pretje. Akelei, knap je, nu alweer wat op? Gelukkig, dat de zon je wat te hulp i? gekomen, anders was je misschien nog niet beter geweest. Natuurlijk verwacht ik je oplossingen bij de volgende puzzle-ronde weer in de bus. Het beste, hoor! Dit was het laatste briefje deze keer. Tot volgende week! (Briefjes vóór Dinsdag. Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan d$ bezorger meegeven). 'Iet laatste raadsel van deze ronde moet 1 t de beslissing brengen, wie de geluk kige winnaar of winnares van het boek zal zijn. Het is niet zo gemakkelijk, maar met wat hulp zullen jullie het wel vinden, denk ik. XZure groente. XBladgroente. XTijdwijzer. XKlein vee. XDeel van uniform. XOndergeschikten. XGaan wonen. XCijfers. XBaby. XMondvocht. XBijbelboek. XWatergeruis. Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een op dit ogenblik druk bezochte streek van ons land. De oplossing van het vorige puntenraad sel is: BLOEMEN - BLOESEM: (b, blij blond of groen, Namen, vet, n). Puntentelling: Woelwater 8; Wielrenr"" 9, 9, 10; Goudoogje 8; Marjanneke 8, 9 Hardloper 9, 10, 10; Repelsteeltje 9, 9, Gedurende twee dagen houdt het Christelijk gemengd-koor „Looft den Heer" een bazar in het gebouw voor Christelijke Belangen aan het Enschedéplein in Oud- IJmuiden. Een bazar, waarvoor hard is gewerkt door nijvere dameshanden en waar naast de keurige „eigen maaksels" de nodige gaven uit de middenstand te vinden zijn, zal „Looft den Heer" ongetwijfeld de nodige contanten voor het te vieren jubi leum opleveren. Gistermiddag is de bazar officieel door burgemeester mr. M. M. Kwint geopend. Imponeren „Looft den Heer", aldus burgemeester Kwint, heeft steeds op tweeërlei manier het gemeentebestuur weten te imponeren In de eerste plaats door de trouw en ijver van de werkende leden en in tweede instan tie door de uitmuntende uitvoeringen. Het pad van deze vereniging is niet over rozen gegaan, evenmin als het pad van de ge meente Velsen. Maar krachtiger dan ooit is „Looft den Heer" uit de oorlog te voorschijn gekomen. Feestgeld De bazar kan wellicht een financiële ba sis opleveren om de veertigste verjaardag van de vereniging luister bij te zetten, wenste de burgemeester, die voorts uit de op de bazar geëxposeerde werkstukken ook andere dan artistieke gaven aan de wer kende leden toedichtte. Hij besloot zü" toespraak door uitdruk king te geven aan de gemeentelijke bereid willigheid tot in lengte van dagen steun te verlenen aan het culturele leven. Nadat voorzitter J. H. Vos de leden had bedankt voor hun activiteiten hebben de gasten van deze middag hun beurzen ge opend, gesterkt door het voorbeeld van mr. Kwint, die op electronische wijze een keer schoot. Dit is namelijk mogelijk dank zij een vernuftige automaat, die gisteravond bepaald rood-gloeiend moet hebben gestaan, omdat het „jachtgenoegen" in een houten jungle voor IJmuiden een nieuwigheid is. Zo waren er meer automaten die de bezoe kers heel wat dubbeltjes uit de zak klopten, zeer ten pleziere van de penningmeester overigens. Ook is er dapper gehengeld, ondanks het gesloten siezoen, naar gebottelde aftreksels van de cola-noot. Blijkens een mededeling van de directie van Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papier fabrieken deelt het personeel aan dit con cern verbonden in de winst over het afge lopen jaar 1954. Voor wat betreft het mannelijke fabrieks- personeel boven 23 jaar, gehuwden en kostwinners is het aandeel vastgesteld op f 125; voor vrouwelijk fabriekspersoneel boven 21 jaar en ouder op f83.50. Naar evenredigheid van leeftijd en de tijd van onafgebroken dienst in het kalenderjaar bij het bedrijf doorgebracht, zijn deze winstaandelen relatief berekend. yocooooocotx» f De bazar, die gisteren ten bate van de p kassen van het jonge „Looft den Heef' 8 van start is gegaan, draagt de ietwat - wonderlijke naam „Tonica". Wie dit aan het begrip „tonicum" wil verbinden, is P er echter naast, want de grondtoon voor p deze benaming werd geleverd door de vreemde naam voorde grondtoon - - de grondtoon dan van een toonladder P oftewel een „accoord". Het zou ons evenwel niets verwonderen, indien deze „Tonica", voortgevloeid uit een „accoord" tussen de voorbereidende commissieleden voor Looft den Heer een „tonicum" wordt: de fancy-fair is er aantrekkelijk genoeg voor. Een lieftallig bruidje (niet van vlees en bloed) heeft voorts veler blikken tot zich getrokken en deze bazar kon zich tot laat in de avond in een geanimeerde belangstel ling verheugen. De handbalvereniging „IJmond", die het afgelopen weekeinde van het eerste dames team en het tweede herenelftal flinke over winningen heeft kunnen noteren, zal nu met alle beschikbare teams Zondag de competitie veldhandbal voortzetten. Het zal nu echter niet gemakkelijk vallen om op dezelfde wijze winstpunten te behalne nu de eerste dames- en herenelftallen van IJmond. die respectie velijk naar de Haarlemmermeer -voor een bezoek aan Lijnden en naar Amsterdam- Noord voor de ontmoeting tegen Vriendschap gaan. De reserve-teams van de IJmond-dames en heren ontvangen op ..Watervliet" de respec tievelijke Zandvoortmeeuwen-elftallen. Voor de thuisploegen moet hier een over winning mogelijk zijn als met volledige elf tallen kan worden gespeeld. De jeugd van IJmond krijgt het volgende programma: Meisjes A: Beverwijk—IJmond: meisjes junioren: Concordia 2IJmond en jongens junioren: IJmondRapiditas 1. De opstellingen zijn: IJmond 1 dames: N. N. L. Mossel en B. Schoon; K. Beers, J. Woudsma en R. v. Buu- ren; T. Grapendaal, A. Eckhardt, M. Kles- ser. H. Venus en D. Marckelhaoh. IJmond 1 heren: J. Böhm: V n°vmer en H. Boom; N. N„ J. WoRer- e-> Buuren; J. Molenaar, N. N., B. H"' "ngenaar en N. N. Zoals blijkt heeft IJmond thans wel moeite om het eerste herenteain volledig te laten uitkomen, zodat waarschijnlijk reserves zul len moeten worden opgesteld.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9