AUTO en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Agenda voor Velsen Kennemer t Lantaarn Beverwijk en DEM spelen thuis tegen ZFC en Alkmaar se Boys DOUWE EGBERTS de half zware shag Havenberichten Kerkdiensten Overleg-commissie voor ambtenaren Old Clothes New Op kosten van de overheid Mayor van Guildford bij de vijfde Mei TAXI NODIG? Gediplomeerde Auto- Motor- en Scooterrijschool AREND REYM TEL. 4864 11 VOETBAL IN KENNEMERLAND DRY CLEANING ONLY Uitvoering in Rex Voortaan eens per week naar huis Verordening „verhuiskosten" voor „forensen" wordt gewijzigd Vaststelling wachtgeldregeling Sportdag Terrasvogels op 15 Mei speciale melange van de beste lichte en pittige tabakken! Trawlerbouw en stapelloop in Spaarndam BEL 5000 rn Vrouwen in de branding Onrust vond de jeugd Uitgevaren visserij vaartuigen Burgerlijke Stand Velseri Kinderdiensten ZATERDAG 23 APRIL 1955 Burgemeestersechtpaar naar Velsen De Kennemers is Zondag: vrü, wat aan één kant jammer genoemd mag worden, omdat de roodzwarten de laatste tijd juist zo goed op dreef zijn. Beverwijk en DEM spe len tegen respectievelijk ZFC en Alkmaarse Boys een interessante thuiswedstrijd en ook Wijk aan ZeeADO, welke ontmoeting Za terdag gespeeld wordt, zal nog wel veel be langstelling trekken. Beverwyk krijgt Zondag een ongetwijfeld fel van zich afbijtend ZFC tegenover zich, omdat deze Zaanse club zeker alles in het werk zal stellen om tot die groep van clubs té behoren, welke zonder de eerste plaats te bezetten, toch promotie-kansen heeft. Het feit echter, dat Beverwijk in Zaandam de ZFC'ers reeds een punte afhandig maakte, doet ons verwachten dat de roodwitten niet zullen toestaan, dat de bezoekers met beide punten huiswaarts trekken. Voor 3 A wordt de plaatselijke ontmoeting KinheimVVB gespeeld. Een blik op de ranglijst doet aanstonds zien, dat de Brees- apers er heel wat beter voor staan dan hun tegenpartij, die wel met Terrasvogels zal moeten uitvechten, wie van beide tenslotte de onderste plaats zal bezetten. Het eerste treffen won VB met 20 en ook nu zullen de Kinheimers wel weer aan het kortste eind trekken. Evenals de vorige week trekt Vitesse ook nu weer Zaanwaarts, thans om WFC partij te geven. Op eigen terrein moesten de Castri- cummers destijds met nuldrie WFC's meer derheid erkennen, doch de laatste tijd zijn de Wormerveerders niet meer zo goed op dreef, zodat het Zaanse reisje Vitesse in ieder geval één punt oplevert. Het is een feit, dat Terrasvogels brood nodig om een paar punten verlegen zit, maar dat het die Zondag a.s. op Purmersteyn zal veroveren, geloven we niet. In 3 B vragen DEMAlkmaarse Boys en CSV—Schoten allereerst de aandacht. De Boys weren zich de laatste tijd niet slecht en daarom moeten de DF.M'ers geducht op hun tellen passen, ook al wonnen ze de eerste ontmoeting met 42. Doen ze dit, dan brengt deze wedstrijd hen weer een stapje dichter bij het kamoioenschap. CSV en Schoten betwisten elkaar de twee de plaats. Momenteel staan de Haarlemmers er iets gunstiger voor, maar daarin komt bij een CSV-zege direct verandering. En die kans lijkt ons zeker aanwezig, ook al weten we, dat de CSV'ers de eerste ontmoeting ver loren met50! De laatste tijd zijn de ADO'ers nog al eens wat punt;es kwijt geraakt en nu OSV, RKAFC en QSC druk aan het punten ver- Krachtens het algemeen ambtenaren reglement wordt, ten einde een geregeld overleg te doen plaats hebben aangaande de vaststelling, aanvulling, wijziging, in trekking en toepassing van de voor de ambtenaren algemeen verbindende voor schriften (voor zover daarin niet wordt voorzien door het Centraal Overleg inge volge de gemeenschappelijke regeling be treffende de behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden) een com missie voor georganiseerd overleg inge steld. Aangezien het Centraal Overleg een zo danige regeling niet heeft ontworpen en verwacht mag worden, dat het ambtena renreglement voor de gemeente Velsen binnen zeer afzienbare tijd voor het overige geen rechtskracht meer zal bezitten, stel len B. en W. de raad voor, over te gaan tot het treffen van de genoemde voorziening, en daartoe te nemen het besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd. 30 jaar Olympia zamelen zijn, kunnen we ons indenken, dat de Heemskerkers, al is hun positie verre van précair, er toch voor alle zekerheid wel een paar winstpunten bij willen hebben. Dat Wijk aan Zee er echter de leverancier van zal zijn, geloven we niet. Velsen zal het in Krommenie tegen de hekkesluiters heus niet zo gemakkelijk heb ben. Het zou ons werkelijk niet verwonde ren, als het er één of zelfs beide punten moest achterlaten. Ook Waterloo trekt naar een club, die de rode lantaarn draagt, nl.. DCO. De resultaten van déze hekkensluiter zijn echter dermate slecht, dat we zonder enig voorbehoud een overwinning voor Waterloo verwachten. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan geeft de gymnastiekvereniging „Olympia" te IJmuiden een uitvoering op Donderdag 28 April in het Rex Theater. ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde Instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR ZATERDAG 23 APRII IJMUIDEN Thalla, 19 en 21.15 u., „White Christmas". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. „Looft den Heer", 1623.30 uur, ge bouw Chr. Belangen, Tonica-bazar. „Pieter Vermeulenmuseum", Cultureel Gebouw, geopend van 9.3012 en 14 16.30 uur. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei- destraat, expositie. Herv. Toneelgroep IJmuiden-Oost en „Die Rooiroks", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, ontspanningsavond. SANTPOORT Toneelver. „Jan v. Dommelen", 20 uur, „Zomerlust", uitvoering. ZONDAG 24 APRIL IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De avonturen van Ro binson Crusoe" 19 en 21.15 u., „White Christmas". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. „Felison", 1417 uur, als Zaterdag. MAANDAG 25 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „White Christmas". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. „Felison", 19—21 uur, als Zaterdag. Herv. Toneelgroep IJmuiden-Oost en „Die Rooiroks", als Zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur, spreekuur wethou der van Onderwijs. De gemeentelijke verordening vergoe ding verhuiskosten bepaalt, dat aan ge huwden, die, ingeval van verplaatsing of bij eerste indiensttreding, verplicht zijn, in hun standplaats een pension te nemen, omdat zij er niet in kunnen slagen een ge schikte woning te vinden en niet in de gelegenheid zijn tussen hun woon- en standplaats heen en weer te reizen, één maal in de 14 dagen de reiskosten naar en van de woonplaats van zijn gezin worden vergoed. De minister van Binnenlandse Zaken heeft de gemeentebesturen medegedeeld, dat, aangezien onder de nog heersende moeilijkheden op het gebied der huisves ting een overplaatsing slechts zelden ter stond door een verhuizing van het gezin kan worden gevolgd, zijn ambgenoot van Financiën heeft goedgevonden, dat, te re kenen met ingang van 1 Juni 1954, in voor komende gevallen aan gehuwde rijksamb tenaren de reiskosten voor gezinsbezoek een maal per week vergoed worden. De be windsman heeft daarbij in overweging ge geven, voor het daarvoor in aanmerking komende personeel ln dienst van de ge meente overeenkomstig het vorenstaande te handelen. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor de verordening vergoeding ver huiskosten te wijzigen en daartoe te nemen het besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd. Surveillante voor Huishoudschool B. en W. van Velsen stellen de Raad voor te benoemen tot surveillante, in tij delijke dienst, aan de Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Evsinga-Eliasschool: mevr. A. Eckhard-Oortwijn, voor het tüdvak van 1 Maart 1955 tot en met 31 Juli 1955. Velsens gemeentebestuur heeft als ere gasten bij de tiende viering van de bevrij dingsdag uitgenodigd de Mayor (burge meester) van de stad Edmonton, waarmee Velsen elk jaar een nauw sportcontact on derhoudt, terwijl tevens de Mayor en zijn echtgenote van de stad Guildford zijn uit genodigd de Velsense bevrijdingsfeesten bij te wonen. De Mayor van Edmonton, mrs. Long heeft inmiddels laten weten, dat het haar helaas onmogelijk is te komen, maar het echtpaar Codd, de Mayor en Mayorees van Guildford, zal op 4 Mei in Velsen ar riveren. De gasten zullen de Velsense feesten van dichtbij kunnen meemaken, maar komen overigens niet in gala. zoals gebruikelijk is bij officiële bezoeken de pruik en het ambtsgewaad zullen dus waarschijnlijk de Engelse mayor niet sieren. Met Guildford heeft Velsen contact op genomen tijdens de voorbereidingen van de slachthuisplannen: burgemeester mr. M. M. Kwint bracht met dr. Kas en ir. Dammers een bezoek aan het „line dres- sing"-slachthuis van deze plaats. Guildford was tot 1930 de hoofdstad van het Zuid- Engelse Graafschap Surrey. Het is gelegen tegen de helling van de North Downs en aan de naar de Theems gaande Wey. De stad, die een groot aantal merkwaardige gebouwen telt, heeft 31.000 inwoners en was reeds tijdens de middeleeuwen een plaats met belangrijk handelsverkeer en een bloeiende nijverheid. Krachtens het bepaalde in artikel 112 van het algemeen ambtenarenreglement wordt aan de gewezen ambtenaar, wie eer vol ontslag is verleend wegens opheffing zijner betrekking of wegens verandering in de inrichting hetzij van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, hetzij van twee of meer dienstvakken, dan wel wegens verminderde behoefte aan arbeidskrachten, ten laste van de gemeente een wachtgeld toegekend, op de voet van de daarvoor bij afzonderlijke verordening vastgestelde be palingen. Het Centraal Bureau inzake ge meenschappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenheden zond de gemeentebesturen ter uitvoering van het bovengenoemde artikel de ont- werp-Wachtgeldregeling, zoals deze door het Centraal Orgaan, na overleg met de centrales van algemene landelijke perso neelsorganisaties, is vastgesteld. B. en W. van Velsen stellen de raad thans voor, ter vaststelling van de bij artikel 112 van het genoemde ambtenarenreglement bedoelde verordening te nemen het besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd. Zoals we reeds meldden, lag het in het voornemen van het bestuur van „Terras vogels" om ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der vereniging een sportdag te organiseren. Deze plannen hebben thans vaster vorm aangenomen en zo kan reeds worden mede gedeeld, dat dit sportevenement op 15 Mei zal plaats vinden. De volgende takken van sport worden gedemonstreerd: voetbal, honkbal, turnen en gewichtheffen. ADVERTENTIE Er is helaas een storende fout geslopen in ons verslag van gisteren over de stapel loop van twee nieuwe compositiekotters in Spaarndam voor Kramer en Booy: wij noemden de naam van de werf van Sta pel. Dit had moeten zijn de werf J. E. Ver haren, welke in combinatie met de firma Kramer en Booy werkt. Daar zullen dan ook de gemelde plannen ten uitvoer ge bracht warden. Vrijdag 22 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Fountain Abbey van Goole. Dotterel van Rotterdam. Continental van Tyne. Sambre van Rotterdam. Engano van Hamburg. Victory van Swansea. Cpt J. Reinecke van Bordeaux. Cap. Castello van Duinkerken. Teekbergen van Terneuzen. Vliestroom van Fowey. Juno van Kotka. Study van Halmstad. Nautilus van Huelva. Salawati van Rotterdam. Confiance van Rotterdam. Vertrokken zijn: Hirondelle naar Harlin- gen. Spaarnestroom naar Hull. Yone naar Duinkerken. Sonny naar Port of Spain. Fryer naar Den Helder. Gerrit naar Sche- veningen. Continental naar Rotterdam. Not tingham naar Rotterdam. Amasus Fluvius naar IJstad. Titus r.aar Hamburg. Rien Teekman naar Sarpsborg. Dotterel naar Manchester. Jelö naar Oslo. Nieuwe schoolmeubelen In de vergadering van 19 April 1955 werd in handen van B. en W. van Velsen om advies gesteld een verzoek van het Rooms- Katholiek kerkbestuur van de parochie van de Heilige Engelmundus te Driehuis om medewerking voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen voor de on der zijn bestuur staande jongensschool. Daar de vervanging van het oude meubi lair aan deze school inderdaad noodzake lijk is stellen B. en W. de raad voor, de medewerking te verlenen. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Agenda-zoek plaat je Het agendabureau, waarmee de Velser Gemeenschap nu eni ge tijd werkt, heeft nog niet die vruchten afgeworpen, die de initiatiefnemers in hun ver beelding zo ruimschoots in de schoot zagen rollen toen zij probeerden een spreiding te be werkstelligen van de avonden en de feesten. Want ten eerste komt het nog maar al te vaak voor, dat op één en dezelfde avond drie of vier uitvoeringen voorvallen, terwijl bovendien iet agendabureau meermalen een bepaalde avond aankon digt, die later blijkt helemaal niet door te gaan en van weiks afgelasting het bureau voor noemd dan niets heeft gehoord van de kant van de vereniging. Zodat het in de culturele agenda verzeilt, de agenda zo wel als het agendahureau bij de heer Johannes Publiek in een kwade reuk komen, maar de schuld in wezen elders ligt. Ik vraag mij af, of hier niet eens enige ferme stappen ge zet moeten worden om zulke ongelukjes te voorkomen en het agendabureau, dat bedoeld Is voor de verenigingen, zich niet ongewild tegen hen gaat keren. Te wuft? Een der opofferende klanten van de „Tonica"-bazardie de zer dagen het gebouw voor Christelijke Belangen heeft be zocht en daar braaf dubbeljes heef gestort in de kassen van „Looft den Heer", wier veer tigste verjaardag op dees' wijs met fleur en goede inkomsten werd voorbereid, heeft zich ge stoten aan de automaten, wel ke daar stonden opgesteld om de revenuen zo groot mogelijk te doen zijn. Niet écht, want daar waren ze te goed voor verlicht en ook nog niet eens aan het gok-ele- ment, dat aan deze apparaten het aanschijn gaf, maar aan de afbeeldingen, welke enige de zer trekspelen aan de open baarheid prijsgaven. Daar wer den namelijk, zo schrijft hij mij verschrikt i n andere bewoor dingen nochtans dames op ten toon gesteld, die hun leden dermate aan het daglicht prijs gaven, dat de oirbaarheid in het geding kwam. Als u be grijpt wat ik bedoel. Ik geloof overigens echt niet, dat deze zich in badpak over de goktoestellen voortbewegen de leden der zwakke sexe een werkelijke aanslag op de gees telijke volksgezondheid voorbe reidden ze stonden zo maar wat en glimlachten stupide, terwijl degenen, die het palle tje overhaalden en de balletjes lieten rollen echt meer naar de gang der knikkers hebben ge keken dan naar de omliggende Loreleitjes. Och en bovendien, wie er dan niet naar kijken wil, die kijkt maar niet, lijkt mij zo. We moeten ons over deze dingen bepaald niet al te druk maken ze mochten eens belangrijk gaan worden. Wij mannen met onze zakelijke besognes en onze sigaren weten dat niet zo, maar onze gewaardeerde wederhelften koesteren van die geheel eigen problemen, waar zij misnoegen en zorg te over aan beleven. Wanneer wij dan tegen het avondrood te huis komen en het eten is niet op tijd klaar omdat er nog ge stofzuigd moest worden en ae was er tussen scneen te Komen terwijl de bel niet stil heeft gestaan vandaag en de telefoon ook al bar lastig was, dan zetten wij onze mond wel eens op het wijdst, om zonder meer luide te verkondigen dat het hier en gunder ook een mooie boel is en dat wij een volgende keer naar een ander kosthuis gaan omzien. Ge zult het wellicht met mij eens zijn, dat er een merkbare onrust Is gerezen in de harten van die weidenkenden, die vol doende jonkheid van harte bezitten om nog met de jeugd mee te kunnen voelen een onrust, welke voortspruit uit de groei ende „liefhebberij" van de hope des vaderlands in de botte vernielzucht. Ik mag dit als een uitnemen de onrust beschouwen, want dan gaat het er heel misschien iets gebeuren, dat de jeugd èn de gemeenschap beide helpt. Met de regelmaat van een uurwerk hebben wij de laatste maanden om van een grijzer verleden liefderijk te zwijgen min of meer grote wanda den gesignaleerd, waarvan ma teriële of geestelijke schade het gevolg was. Zij, die als volwassenen de dupe z\jn, krijten op zulke mo menten met grote nadruk: „Dat is weer echt de jeugd van IJmuiden", maar wie even de moeite neemt naar de Amster damse Pijp, de Haarlemse Leidsebuurt of de Utrechtse wijk-C te kijken, zal daar een getrouwe afdruk dei Velsensj euvelen ontwaren met dezelfde gefronste voorhoofden van op voeders en andere betrokkenen in de directe nabijheid. Dit is dus niet specifiek IJmuidens, al moet ik u toegeven, dat 't jonge geslacht tegen de achtergrond der door ons zelf gewilde fa brieken en tussen de door ons uit het duin gestampte bakste nen woonblokken af en toe een weinig rauw uit de hoek komt. Maar daar hadden wc het niet over. Er dient „iets" gedaan te worden, daar raken wij het nu wèl over eens maar wat en vooral hoé. Het is een gevoeli ge materie, maar ik meen, dat vooral de ouders en onderwij zers hier hun oordeel wat meer in moeten ventileren, omdat zij tenslotte degenen zijn, die dag- in, dag-uit met het probleem van een opgroeiende en soms lichtelijk bedervende -- jeugd van doen hebben. Ik zou graag eens wat vein u horen. Wanneer wij echter de we derhelften voornoemd in de lie ve ogen blikken, dan lezen wij daar een grote vermoeidheid in en wjj gaan vragen, wat er dan toch allemaal aan de hand is. Op zulke momenten wil de aap wel eens uit de pofmouw verschijnen en dan blijkt vaak, dat vele huiselijke zorgen ver oorzaakt worden door het feit, dat er geen hulp is in de mo derne huishouding. Natuurlijk wel in de vorm van wit-geëmailleerde machi nerieën, die de was wassen en droogmaken, die het eten hel pen koken en de kamers helpen kuisen, maar niet in de meer vleselijke vorm van een handig dienstmeisje, dat met een hel der schortje voor zowel de deur open als de afwas doet, dat de dag lang inspringt waar het moeder te veel wordt en dat daarmee één van de mooiste beroepen vervult, waarin een meidje van duizend weken zich kan begeven. Vroeger was dat anders, ver zucht een huisvrouw in een lan ge brief aan mij, arme onwe tende. Niet dat ik de verhalen niet ken van de trouwe booien, die met een kanten mutsje op het strakke haar en de glazen- spuit in de blanke hand tot de onmisbare uitrustingstukken van de vroegere herenhuizen behoorden, maar ik heb mij nimmer zozeer verdiept in de problemen van de moderne huisvrouw in deze, al ving ik thuis ook wel eens het één en ander op over de toenemende drukte en het daarmee gepaard gaande ongemak. Mijn briefschrijfster breekt intusen een lans voor het mooie beroep van de huisvrouw, dat naar haar zeggen nog veel te gering wordt aangeslagen door ons mannen. Vergeving, vrou we, namens alle medemannen, maar wij zyn er zelden of nooit bij, wanneer gij als boekhoud ster- bedrijfsleidster-kinderver zorgster - voedingsdeskundige- technicienne aan de slag zijt wij mopperen maar zowat als ons bureau zo netjes werd op geruimd, dat alles grondeloos zoek is. Wij weten vaak niet beter. Uw beroep is echter, zo gaat gii voort, in discrediet geraakt en dat ligt ook aan de ouders van jonge meidjes, die een ste wardess mooier en vooral ho ger vinden dan een dienstmeis je, die het dametje achter de toonbank prefereren boven de jonge vrouw met de bezem in de hand. En gij vraagt mij, of daar de verenigingen van huis vrouwen niet eens wat aan zouden kunnen doen, want het wordt een sociaal probleem van de eerste orde, dat er op uit lijkt te gaan lopen, dat de huis vrouw van 1980 ondanks haar staf van geëmailleerde machi nes geen minuut vrije tyd meer over houdt. Hiermede is dit vraagstuk dus voor het huis vrouwenforum gebracht en ik wacht met belangstelling af, of de vrouwen zelf er iets op we ten. Zo ja, dan staat er een stoel in de hemel klaar. LAMPENIER ADVERTENTIE Geheel gratis geven wij aan ledereen ook voor niet leerlingen van onze Rijschool Avondlessen in VERKEERSTHEORIE en AUTOTECHNIEK Vraagt inlichtingen HAGELINGERWEG 134 - SANTPOORT Tel. K 2560 - 8930 Bijkantoor: Dennenstraat 12 - IJmuiden Tel. 6200 Dinsdag 12 April: st. Vios I IJM 24; ml. Martenshoek IJM 283, Vertrouwen KD 6, Hu- bertha Gerarda KW 9, Grietje KW 20, Vol harding KW 23. Cornelis KW 24, Everard Christina KW 40, Cornelis Marinus KW 48, Floris KW 59 (22 April binnen), Huiberdina Gijsbertha K W85, Toenadering KW 95, Avontuur KW 114 (22 April binnen), Bali KW 129, Willy KW 141, Java KW 159, De Vier Gezusters KW 162 (22 April binnen), Scheveningen SCH 107; mk. Texel IJM 5 (22 April binnen), Marianne IJM 7. Woensdag 13 April: st. Herman IJM 2; mt. Batavia IJM 99. Wiron IV UM 209; ml. Mar tha IJM 74. Robert William KW 123. Donderdag 14 April: mt. Claesje RO 46, ml. Nederland VI KW 37, Saturnus KW 69. Vrijdag 15 April: mt. Thorina IJM 33; ml. Onderneming II SCH z,. Bertina VL 85. Zaterdag 16 April: st. Gelria IJM 21, Su matra IJM 62, Bloemendaal IJM 71; mt. Allan Water IJM 34, Soerabaya IJM 79 (eerste reis), Eveline IJM 116; ml. Cornelia Maria SCH 135, Gezina Geertrui KW 176. Maandag 18 April: st. Vikingbank IJM 183; mt. Maria van Hattem IJM 10; ml. Heem stede IJM 53, Gorrcdiik IJM 75, Wiron III IJM 221, De Arend KW 7, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, Eliza beth KW 64. Willy Alida KW 65. De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Petronella KW 125, Voorwaarts KW 140. Arie KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2; mk. De Twee Ge broeders IJM C, Texel IJM 4, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Vios IJM 52, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Arendje Jacoba KW 21, Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Tiny KW 34. Stern KW 36, Hermina IV KW 53, Alice KW 62, Alba tros KW 68. Gerda Marianne KW 71, Twee Gezusters KW 77, Arendje KW 98. Agatha Arie KW 126. Koningin Juliana KW 133. Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18. Nehim IV .AM 26. Dinsdag 19 April: st. Tzonne IJM 1; mt. Johannes Polderman IJM 20, Excelsior Hl KW 76, ml. Annie IJM 14, Verwachting IJM 204. Willem Cornelis KW 16, De Vrouw Anna KW 52, Hette Maiearetha KW 74, Onderneming IV SCH 153. Woensdag 20 April: mt. Postboy IJM 35; ml. Bertha KW 38. Neptunus KW 45. Noord ster KW 67. Excelsior II KW 78, Willempje KW 89, Onderneming III SCH 117; mk. Nelly v. B. IJM 23 (snurrevaad). De Hoop I IJM 45, Corrie IJM 78, Hendrikje BU 33. Donderdag 21 April: st. Klaas Wijker IJM 85; mt Antje RO 15, Dirkje RO 53: ml. Ma ria Jacoba KW 73; mk. Wiron I IJM 210. Vrijdag 22 April: mt. Shamrock LJM 129, Wiron II UM 211. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S GEBOREN: P M. T. Kuijs-van Rooijen, z.. Terrasweg 47, Santpoort; A. Dantuma— Prins, z„ Sabastraat 11. Santpoort; M. Wil demanJager, z.. Raadhuiskade 31, Wilder- vank; H. B. M. van Zadelhoffvan de Wiel, z., de Noostraat 85. IJmuiden; B. Theeboom Prins, d. Warmenhovenstraat 71, IJmuiden; E. KlauwersSjardin, d., Bloemendaalse- straatweg 30 rd, Velsen; M. C. MeijerWitte- man, z., Wijk aan Zeeërweg 74, IJmuiden; J. C. E. van den HeuvelSchild, d., Waal straat 39, IJmuiden; G. P. Pruissersvan der Duin. d„ Trompstraat 56, IJmuiden; J. Na gelGoris, d., Keizer Ottoweg 21, Naarden. OVERLEDEN: G. J. Bremerkamp, 85 j., echtgenoot van H. Schutte, Kerkweg 46, Santpoort: J. Antons. 67 j.. weduwnaar van R. Pool, Zeemanstraat 7, DelfzijL ONDERTROUWD: C. P. Handgraaf, Kruid- bergerweg 42, Santpoort en M. M. Vendel, Alexander Bellstraat 55, IJmuiden; H. H. Molenkamp, I'oofdstraat 147, Santpoort en E. T. van Diepen, Velserbroekstraat 15, Santpoort; W. Peper, P. J. Troelstraweg 16, IJmuiden-O. en A. A. Wigchert, Wilgenstraat 4, IJmuiden-O.; J. J. Kramer, Lindenstraat 7, IJmuiden-O. en J. Feeleus, Zd. Brouwer straat 36, Haarlem; J. de Bie, Eikenstraat 13. IJmuiden-O. en J. Wijker, van Leeuwen straat 19. IJmuiden; H. de Bie, Eikenstraat 13, IJmuiden-O. cn A. Warmenhoven, Els- doornstraat 49. IJmuiden-O., A. Post, Hof dijklaan 58, Driehuis ui M. Bakker,- Loosche- weg 46. Apeldoorn; L. G. Rademakers. Bloemstraat 134, IJmuiden en H. Deijs. de Ruiiterstraat 62, IJmuiden-O.; G. Quist, Kas tanjestraat 3, IJmuiden-O. en G. D. van der Molen, Alkmaarseweg 238, Beverwijk; H. Brcijer, Ringkade 5, Leiden en E. den Duik, de Ruijterslraat 98 rd. IJmuiden-O.; J. West- land, Radboutstraat 23, Haarlem en M. de Vries. Tussenbeeksweg 69, IJmuiden-O.; A. Vos, Kennemerlaan 194, IJmuiden en A. E. Visser. Burg. Rambonnetlaan 39, IJmuiden. GEHUWD: A. A. Kooij en S. C. Kramer, Hagelingerweg 43, Santpoort; C. B. J. Bouckaert en J. A. R. van Duijnen; Tj. Bijls- ma en B. Kramer, J. v. Heemskerkstraat 1, IJmuiden; W. Hebers en J. G. Kolvoort; G. van Henten en N. Ras, de Wetstraat 13, IJmuiden. Zondag 24 April IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 18.45 uur: ds. N. O. Steenbeek van Amersfoort, Jeugdddienst. Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Guit, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. W. van der Gronden. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: Jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Don derdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: dr. G. Snijders van Haarlem, evengelisatie. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrüz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: L. J. Pasman van Haarlem, 19.30 uur: H. P. Huton van Dordrecht. Donderdag 19.45 uur: J. A. Visser. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. Blaze van Amsterdam. Doopsgez. Gemeente, koffiekamer Wes terveld, 19.30 uur: ds. W. Veen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. Wükgebouw: 10.15 uur: Jeugdkapel, de heer A. F. P. Bijtelaar. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (H. Doop), 19 uur: ds. H. P. Huis man. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer J. Dammuller van Alkmaar. Donderdag 20 uur: de heer Th. Bijlsma van Den Helder. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. Wiersma; 19 uur: Zangdienst. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan, 10 uur: heer J. Ende. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: dr. P. Schmits van Den Haag. Maranatha, 10, 16 en 19.30 uur: Voor- jaarsconferentie. Maandag 16 en 19.30 uur: voorzetting. Leiding heren Klein Haneveld en Pasman. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school, 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. De dien sten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Steyer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. O. Norel. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. F. J. Pop van Driebergen, 19 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur, ds. J. Heidinga van Haarlem. Chr. Geref. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p. m. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. DRIEHUIS-VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Koffie kamer Westerveld t/m 8 jaar om 10.15 uur; 9 jaar en ouder om 11.45 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat om 11.45 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11