R ussell Verlaging omzetbelasting moet in de prijzen tot uiting komen Weerbericht Voor belastingverlaging maximaal 500 millioen gulden beschikbaar Haarlems Dagblad Bourguiba ingenomen met Frans-Tunesisch accoord Aftrek van lijfrente-premies voor de Inkomstenbelasting verruimd tot f 6300.- per jaar Het woord is aan Ook verlichting voor bejaarden Militaire oefenterreinen op de waddeneilanden Parijs behoudt controle over defensie en buitenlandse zaken Fransen en Amerikanen twisten over Vietnam Men weet niet wat men zegt Nog geen lenteweer H Russen bereiden aftocht uit Oostenrijk voor John's vrouw heeft de wijk genomen naar Londen Tonkinees kolenbekken aan de Vietminh overgedragen Weer rapport II 0 0 69e JAARGANG No 242 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 23 APRIL 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 69 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman AL HEEFT MENIGEEN leren denken in wereldbegrippen inplaats van in nationale begrippen, toch zijn er nog veel personen op belangrijke posten, die er zich geen rekenschap van geven dat een geheel nieuwe toestand in de wereld ontstaan is door de atomische wapens. Dat is een van de opmerkingen die de Britse philosoof Lord Bertrand Russell ge maakt heeft in die rede voor de studie commissie der Interparlementaire Unie, waarvan onze correspondent te Rome in ons vorige nummer een zo boeiend verslag gaf. Ik kom daarop terug omdat juist de eenvoudige formulering van Russell's be toog aanleiding geeft om er herhaalde aan dacht aan te schenken. Dit is het woord van een groot geleerde, een man die tot de ontwikkeling der wiskunde en der logi stiek belangrijke bijdragen heeft geleverd en wiens buitengewone litteraire begaafd heid bovendien aanleiding heeft gegeven tot zijn opneming in de selecte groep der Nobelprijs-winnaars: in 1950 viel hem de Nobelprijs voor litteratuur ten deel. Der gelijke figuren verkeren voor de meeste mensen op onbereikbare geestelijke hoogte; des te verrassender moet het zijn als men hen leest in voor ieder verstaanbare be toogtrant over een onderwerp, dat voor de thans levende mens in belangrijkheid alle andere overheerst. Maar hij vergt dan ook wel, als men hem leest, dat men zelf nadenkt, eigen gedachten aan de zijne toetst. Als Russell opmerkt: Velen denken nog altijd, dat met een oorlog bepaalde doeleinden verwezenlijkt kunnen worden. Dat is onjuist. Een oorlog zou niemands doeleinden verwezenlijken dan dient de lezer zich af te vragen: hoe denk ik daar, onbevangen, zelf over? Meen ik eigenlijk niet, dat als een derde wereldramp zou losbarsten de overwinnaar daarna de macht op Aarde in handen zou hebben en de oude tegenstanders zijn wil opleggen volgens zijn opvattingen, zijn ideologie? Heb ik mij ooit kunnen onttrekken aan de oude gedachte, dat in een oorlog voor de overwinnaar toch altijd op den duur wel aardige voordelen te behalen zijn, al is er dan zoveel in verwoest en al zijn er mil- lioenen mensen in omgekomen? Misschien behoor ik met mijn gezin wel tot de over levenden. Daar rekeTi ik maar liever op; hoop doet leven en men moet niet te pessi mistisch zijn. Nu, dan moet er weer zo'n herstelperiode komen en daarna gaan wij op de oude voet verder. Russell verwerpt dit verouderde inzicht en wie zich ernstig erop bezonnen hebben verwerpen het met hem. Zij hebben het afgedankt. Zij geven hem gelijk als hij zegt: Indien na een oorlog nog menselijk leven op Aarde zou overblijven, wat niet zeker is, dan zal er toch geen geordende maatschappij overblijven. Er zullen eeuwen voorbijgaan voor een nieuwe beschaving ontstaat, die met de onze vergeleken zou kunnen worden. Dit wetende zou men denken, dat oorlog een onmogelijkheid is geworden. Helaas zijn er nog staatslieden, die zich daar niet bewust van zijn. Russell ontwaart zulke staatslieden in de Verenigde Staten en China en misschien ook, hoewel hij dat minder waarschijnlijk acht, in de Sovjet-Unie. Ik weet niet waar om hij dit laatste zegt; wij bezitten nog niet de volledige tekst van zijn recfè, maar die zou het denkelijk ook niet ophelderen, want hij uit zich ten aanzien van de Sov jet-Unie met voorbehoud. Hij noemt het „een angstige gedachte, dat wij allen min of meer zijn overgeleverd aan lieden, die niet precies weten wat zij doen en welke gevolgen hun daden kunnen hebben". Hij voegt daar met ironie en met mensen kennis aan toe: Daarbij is het buitenge woon moeilijk een groot staatsman iets te vertellen, dat hij niet weet. Zonder voorstellen ter bestrijding van het gevaar, dat de mensheid bedreigt, is hij niet. Het eerste is een beroep op de geleerden, die de atoomwetenschap tot zo grote ontwikkeling gebracht hebben, om de mensheid te waarschuwen en haar ronduit mede te delen dat oorlog niet langer kan worden geduld, omdat het voortbestaan van alle leven in de waag schaal wordt gesteld. Russell acht het mo gelijk dat zij dat gezamenlijk zullen doen: de geleerden aan beide zijden van het IJzeren Gordijn en ook die in de neutrale landen. Ik hoop daar eens een afzonder lijke beschouwing aan te kunnen wijden. Zijn tweede voorstel is al eerder bekend geworden: hij vraagt om een rapport, uit te brengen door de geleerden van een neutrale mogendheid (hij heeft dit al voor gesteld aan Nehroe, de premier van India) dat aan alle regeringen zou moeten worden voorgelegd met de vraag, er hun mening over uit te spreken. Hij acht het denkbaar dat beide partijen zouden zwichten voor gegronde argumenten van neutrale zijde. En tenslotte bepleit hij de schepping van een waarlijk boven-nationale wereld autoriteit: een ver-liggend doel in deze tiid, waarin men de pogingen om een zo klein en zozeer tot aaneensluiting gedron gen deel der wereld als West-Europa te verenigen onder boven-nationale leiding, nog steeds ziet falen. Is zijn program toereikend? Ik geloof dat meer gevergd wordt, meer dat de mens dieper aangrijpt. Hetgeen niet wegneemt dat hij een der grote, invloedrijke figuren is, in staat om de mensheid wakker te schudden, tallozen tot het besef der wer kelijkheid te brengen en inertie in energie te doen verkeren. R. P. WENEN (Reuter) Sovjet-militairen in Oostenrijk zijn reeds begonnen met het treffen van voorbereidingen voor hun af tocht, aldus werd vernomen van de inwo ners van de Sovjet-zóne in Oostenrijk. Vrouwen van officieren te Melk werd aan gezegd, dat zij tegen 31 Mei klaar moeten zijn voor vertrek. Velen van hen zijn slechts korte tijd geleden aangekomen. Soldaten, die reeds samengetrokken waren voor voor jaarsmanoeuvres, werden teruggezonden naar hun garnizoenen. Winkeliers te Baden, de plaats waar het Sovjet-hoofdkwartier is gevestigd, maakten melding van een grote kooplust onder de militairen. In het bijzonder was er vraag naar textiel, schoe nen, keukenbenodigdheden en goedkope horloges. De minister en de staatssecretaris van Financiën hebben blijkens een uitvoerige Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer hun voorstellen tot belasting verlaging vrijwel niet gewijzigd. Slechts op enkele punten is aan in het Voor- lopig Verslag der Kamer geuite wensen tegemoet gekomen. Een offer van f 500 millioen is de uiterste grens waartoe de regering wil gaan, daar rekening moet worden gehouden met een herziening van de lonen van rijkswerklieden en -ambtenaren, waarmee zowel voor 1955 als voor 1956 ongeveer f 45 millioen gemoeid zal zijn, alsmede met een wijziging in het subsidiebeleid voor melk en margarine, waardoor het nadelig saldo van net Landbouw-Egalisatiefonds onge veer f 80 millioen hoger zal worden dan destijds was voorzien. Voorts is, ten einde een bijdrage te leveren tot het handhaven van een zo stabiel mogelijk prijs- en loonpeil, inmiddels een geringere huurverhooging voorgesteld dan in een vroeger stadium werd overwogen. Uit een huurverhoging vloeien, met name als gevolg van hogere opbrengsten aan inkomstenbelasting, voor de schatkist netto baten voort. Nu een huurverhoging van aanzienlijk geringere omvang is voorgesteld, zullen die baten ook dienovereenkomstig kleiner zijn. Van onze correspondent in Bonn) Lucy John, de vrouw van dr. Otto John, het gevluchte hoofd van de West-Duitse contra-spionnagedienst, die van geboorte Engelse is, heeft haar woning in Keulen verlaten en is, zonder dat zij dit het bevol kingsbureau heeft medegedeeld, naar Lon den vertrokken, waar zij haar intrek moet hebben genomen in haar vroegere flat in Hampstead. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Ludwig Bórne: Deugden en meisjes zijn het mooist vóór zij weten dat zij mooi zijn. De regering is tegemoet gekomen aan het verlangen tot verruiming van de aftrek voor lijfrente-premies. Er zal een voor lopige voorziening worden getroffen, die reeds van 1 Januari van dit jaar af zal gelden en waarbij voor de inkomsten- en loonbelasting het maximum voor de aftrek van lijfrentepremies dat thans, naar gelang der tariefgroep, waaronder de belasting plichtige valt. 600,—, 1200,—, 1500,— of 1800,bedraagt, voor alle belasting plichtigen wordt verruimd tot 3.600, per jaar. Bejaarden- en invalidenaftrek Verder stellen de minister en de staats secretaris voor, de voorziening voor be jaarden en invaliden, bestaande uit een extra aftrek op het inkomen ad 624, per jaar, op 1 Juli 1955 in werking te doen treden. Voor het jaar 1955 zal de aftrek dus 312,bedragen. Ook wat betreft de voorzieningen met betrekking tot de premie-aftrek voor ziek te- en ongevallenverzekering en de verho ging van het vrijgestelde gedeelte van de overdrachts- en liquidatiewinst en van de winst bij overlijden van de ondernemer, wordt voorgesteld de datum van ingang te vervroegen. Geen verlaging voor ongehuwden Met het betoog, dat het tarief geldende voor ongehuwden uit een oogpunt van draagkracht niet in juiste verhouding staat tot dat voor gehuwden, kunnen de minister en de staattsecretaris in zoverre meegaan, dat ook zij van oordeel zijn, dat voor vele ongehuwden een te groot verschil tussen beide tarieven bestaat. De juiste verhouding tussen beide tarie ven is een gecompliceerd vraagstuk, waar voor een oplossing niet gemakkelijk kan worden gegeven. Zij zullen aan een her ziening van het tarief voor ongehuwden, waartoe zij thans niet kunnen overgaan, bij nieuwe mogelijkheden voor belasting verlaging alle aandacht besteden. Met het oog op de stijging van het sa larispeil is de wens uitgesproken de loon belastingtabel tot hogere inkomens dan 15.000,per jaar door te trekken. De minister en de staatssecretaris hebben hier in aanleiding gevonden die tabel thans uit te werken tot een jaarinkomen van 21.000.—. Afschaffing of vermindering van de Grondbelasting achten de minister en de staatssecretaris thans niet urgent. Evenmin willen zij een speciale regeling treffen voor belastingplichtigen met een wisselend inkomen. Wat betreft het fiscale afschrijvingsper centage voor woonhuizen die niet tot een beroeps- of bedrijfsvermogen behoren, zeg gen de bewindslieden toe, dat zij de vraag of enige verhoging van dit normatieve af schrijvingspercentage gewenst is, nader zullen overwegen. Geen afschaffing der weeldebelasting De minister en de staatssecretaris zullen bevorderen, dat de indiening van het wets ontwerp betreffende het tussen- en het weeldetarief van de Omzetbelasting wordt vervroegd. Zowel de omzet van aan het tussen- tarief als die van aan de weeldeheffing on derworpen goederen beloopt naar schatting 500 millioen. Afschaffing van het tussen- tarief zou een budgetair offer vergen van ongeveer 25 millioen; afschaffing van het weeldetarief zou een offer betekenen van 50 millioen. Uit die cijfers kan wor den afgeleid dat, gezien het budgetaire ver lies van 28 millioen, dat reeds met de thans aanhangige regeringsvoorstellen ge moeid zal zijn, een afschaffing van de weeldebelasting niet in het voornemen van de regering ligt. Tekort van 100 millioen op begroting 19SS In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer was gevraagd of de huidige bud getaire situatie een belastingverlaging tot ongeveer 500 millioen toelaat. Hierop antwoordden de minister en de staatssecre taris dat de begroting voor 1955, naar het zich thans laat aanzien, wat de lopende dienst betreft, een tekort te zien geeft van omstreeks 100 millioen, inclusief het effect van het niet-continueren der defensiever hogingen, voorzover op de belastingop brengsten van 1955 van invloed, maar ove rigens zonder de invloed van het belasting plan. Calculeert men de invloed voor 1955 van het belastingplan volledig in, dan stijgt het tekort tot omstreeks 225 millioen. Vergeleken met het in de Millioenen- nota voor dit jaar geprojecteerde beeld be tekent het tekort van 100 millioen dus een achteruitging met een bedrag van 90 mil lioen. Dit geldt zonder dat de invloed van de vervroegde invoering van het thans aan de orde zijnde belastingplan daarin is verdis conteerd. De minister van Financiën is niet in staat enigermate aan te geven, hoe de ontwerp-begroting voor 1956 er zal uit zien. De bewindsman volstaat er mede te zeggen, dat het hem, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, mogelijk voor komt en dat zijn beleid er op is gericht voor dat jaar te komen tot een lopende dienst, die globaal in evenwicht zal zijn (uiteraard inclusief het effect van het be lastingplan). Hij verwacht, dat in de eerst volgende jaren het budgetaire aspect de financiering van nieuwe uitgaven van enige omvang niet in de weg zal behoeven te staan. Een garantie, dat de totstandkoming van bepaalde nieuwe voorzieningen niet zal worden afgewezen op financiële gronden, is uitgesloten. De regering" ziet de invloed van de thans voorgestelde maatregelen op fiscaal gebied echter niet zodanig dat een verantwoorde overweging daarvan in het gedrang zou behoeven te komen. De plannen van het ministerie van Oor log ten aanzien van het gebruik van mili taire oefenterreinen op Vlieland en Ter schelling zün Vrijdag, na een bezoek van de staatssecretaris van Oorlog en conferen ties met belanghebbenden aldaar, concreet geworden. In het kort komen ze hierop neer, dat het oefenterrein op de Vliehorst, dat thans in gebruik is bij luchtmacht en Marine, naar het Oosten zal worden uitge breid ten behoeve van schietoefeningen met tanks en dat op West-Terschelling bij de Noordsvaarder voor de luchtmacht een tweede oefenterrein zal worden gecreëerd. De nieuwe oefenterreinen zullen niet voor het volgend jaar in gebruik worden ge nomen en met de touristische belangen en met die van de eilandbewoners zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden, aldus deelde de staatssecretaris, mr. J. F. Kra nenburg, na een bezoek aan de eilanden mede. Een der zalen van het buitenverblijf der Zweedse vorsten Drottningholm waar de leden van het Koninklijk Huis ieder jaar tezamen komen om Kerstmis te vieren. Een onbekend meester uit Delft maakte het uit 1640 daterende gobelin dat men op de foto ziet. „Erbij" vertelt u er meer van in een reeks speciaal aan Zweden gewijde artikelen aan de vooravond van het bezoek van het Zweedse koningspaar. PARIJS (United Press) Frankrijk en Tunesië hebben een historische overeen komst bereikt inzake de toekenning van zelfbestuur aan dit Franse protectoraat in Noord-Afrika. De naar Frankrijk verban nen nationalistische leider van de Tu nesische Neo-Destourpartij, Habib Bour guiba, die op het laatste ogenblik insprong om het accoord mogelijk te maken, heeft gezegd, dat er een nieuw tijdperk in de Frans-Tunesische betrekkingen is aange broken. De Franse kolonisten in Tunesië, die zich om verschillende redenen fel gekant hebben tegen een accoord, hebben reeds laten weten, dat hun vertegenwoordigers Indien aan de verwachtingen van de re gering, dat de verlaging van de omzetbe lasting bij textielgoederen en margarine geheel in de fabrikantenprijs zal doorwer ken, niet zou worden voldaan, zal zij niet aarzelen de nodige maatregelen te nemen. Zowel ten aanzien van de handel in tex tielgoederen, waaronder ook de importhan- del dient te worden verstaan, als van die in margarine, zal Prijzenbeschikking Han delsmarges 1955 bewerken, dat de door de industrie door te geven verlaging aan om zetbelasting geheel in de consumentenprijs tot uitdrukking komt. Tevens zal de in uitzicht gestelde terug gaaf van omzetbelasting over de voorraden op 1 Juli 1955 de prijsverlaging onmiddel lijk op 1 Juli in werking doen treden. Ten aanzien van gas en electriciteit /.al de regering er eveneens naar streven, dat de verlaagde belastingdruk aan de consu ment ten goede komt. Hoewel haar ter zake geen directe middelen ten dienste staan, wordt eraan herinnerd, dat vele gas- en electriciteitsbedrijven worden geëxploi teerd door gemeente of provincie. De re gering is van mening, dat de desbetreffen de besturen bij hun prijzenbeleid er van uit zullen gaan, dat de bedoeling van de maatregel is, dat zij aan de consumenten ten goede komt. Bij lopende contracten geeft het in de wet op de Omzetbelasting 1954 in te voegen nieuwe artikel 51 bis de afnemer in ieder geval het recht een vol ledige verlaging van de prijzen te eisen. De minister van Financiën heeft enkele cijfers genoemd over de invloed van de verlaging van de omzetbelasting op het huishoudbutget van gezinnen bestaande uit twee personen, met een inkomen van on derscheidenlijk ongeveer 3500.6500. en 10.800.per jaar, en op gezinnen be staande uit 6 a 7 personen, met een inko men van onderscheidenlijk omstreeks 4500.—6600.— en 11.400.—. Als percentages van de besparing noemt de minister respectievelijk 2.282,82 en 3,3 percent en 1,72,15 en 2,69 percent. WASHINGTON (Reuter) In gezag- hebende kringen in Washington is ver klaard, dat „ernstige meningsverschillen" zijn gerezen tussen Frankrijk en de er- enigde Staten over de wijze, waarop de cri sis in Zuid-Vietnam bezworen moet wor den. In Amerikaanse ogen is de kwestie- Vietnam bijna/.o ernstig als de kwestie-For- mosa, zo verklaarde men. Franse en Amerikaanse diplomaten voe ren besprekingen om tot een gemeenschap pelijk beleid voor Vietnam te komen. Gene raal Collins, president Eisenhowers speciale afgezant in Zuid-Vietnam, heeft de presi dent inlichtingen uit de eerste hand over de crisis in Saigon verstrekt. Volgens genoemde kringen heerst er een „aanzienlijke verwarring". De geschillen zijn voortgekomen uit het Amerikaanse I standpunt dat de opstandige politiek-religl- euze secten in Zuid-Vietnam niet de gele- I genheid mogen krijgen „zich met de wa pens in de vuist een plaats in de regering te veroveren". Frankrijk meent, dat de enige realistische manier om de dreiging van een burgeroorlog in Zuid-Vietnam af te wenden is gelegen inh et opnemen van vertegen woordigers der opstandige groepen in de regering. (United Press) Vietminh-soldaten zijn het rijke kolenbekken van Tonkin ten Noord-Oosten van Haiphong binnengemar cheerd. De Fransen begonnen zich tegelij kertijd terug te trekken. Het mijngebied behoort bij het bruggehoofd van Haiphong dat op 19 Mei ontruimd moet zijn. Noord- Vietnam zal jaarlijks een hoeveelheid kolen aan de Franse mijnbouwmaatschappij leve ren als schadevergoeding voor de installa ties èn het materiaal, die in de mijnen zijn achtergelaten. De mijnen verschaften werk aan 40.000 arbeiders. De jaarlijkse produc tie bedroeg 1.800.000 ton. Het gebied is een van de belangrijkste kolencentra in het Verre Oosten. Een klein aantal Franse in genieurs blijft achter om de productie op gang te houden. Het grootste deel van de mijninstallaties overwegend modern Amerikaans materiaal is echter wegge voerd. j in het Franse parlement tegen aanvaarding van het verdrag zullen strijden. Na acht maanden van moeizame onder handelingen hebben premier Faure en de Tunesische premier Tahar Ben Ammar een protocol getekend, waarin de voornaamste punten van de overeenkomst zün vast gelegd. De Tunesische onderhandelaars zullen eind Mei naar Parijs terugkeren om de conventies uit te werken, maar over de voornaamste punten is volledige i overeenstemming bereikt. Frankrijk behoudt de controle op de buitenlandse politiek en de defensie van Tunesië, maar de binnenlandse bevoegd heden worden geleidelijk aan overgedra gen aan Tunesiërs. De Franse kolonisten zullen in verschillende mate in de ge meenteraden vertegenwoordigd worden, maar zij mogen nimmer meer dan 3/7 van het totaal aantal zetels bezetten. Ook over de handhaving van de Franse controle over de militaire grensgebieden in Zuid- Tunesië is overeenstemming bereikt. De Tunesische delegatie heeft toegezegd de kwestie van gelijke rechten voor Fran sen in Tunesië en Tunesiërs in Frankrijk te bestuderen. Bourguiba mag naar zijn land terugkeren. In de inheemse wijken van Tunis gingen de vlaggen uit, maar in de rest van de stad was het rustig. Er waren geen demon straties. De Franse burgemeester van Tu nis, Jean Tremsal, zeide het accoord te be treuren. Hij is van mening, dat de onenig heid tussen de Fransen in Tunesië en de Fransen, die over het accoord onderhan deld hebben, slechts groter zou worden. De Franse kolonisten zijn van mening, dat hun belangen niet voldoende geëerbiedigd of beveiligd zullen worden. Men wil een „rouwstaking" uitroepen. Het K.N.M.I. deelt mede: Hoewel de temperaturen de laatste 24 uur een geringe stijging vertoond hebben, bleef het weer toch tamelijk koud voor de tijd van het jaar. De geringe stijging van de tempera tuur was een gevolg van het draaien van de wind naar het Zuid-Westen, waardoor vochtiger en iets minder koude lucht werd aangevoerd. Hierin komt echter veel be wolking voor en by gebrek aan zonne schijn kan de temperatuur niet erg hoog worden. De Zuid-Westelijke winden han gen samen met een storingsgebied dat over de Noordzee naar midden-Europa beweegt. De storing veroorzaakt voornamelijk in het Noorden van het land wat lichte regen. Achter de storing om probeert koudere lucht zich opnieuw een weg te banen naar het Zuiden. De koudere lucht wordt vooraf gegaan door een regenzone welke morgen ons land kan bereiken. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 60 c w 1 c V roestaod S 2 d'Z r- i£ "C 3 JC t* Zs Helsinki sneeuw WNW 5 -2 0.3 Stockholm onbewolkt NW 2 -1 0,1 Oslo onbewolkt ONO 4 -3 0 Kopenhagen regen Z 6 2 2 Aberdeen regen WZW 3 7 0,5 Dublin regen W 5 6 0.1 Londen zwaar bew. ZW 2 4 0 Amsterdam geheel bew. WZW 6 7 0 Brussel onbewolkt ZZW 3 4 0 Parijs onbewolkt NNO 2 3 0 Bordeaux onbewolkt NO 1 6 0 Grenoble onbewolkt windstil 3 0 Berlijn zwaar bew. ZZW 4 2 0 Frankfurt licht bèw. windstil -1 0 München nevel windstil -1 0 Zürich onbewolkt windstil 0 Genève onbewolkt windstil 2 0 Locarno zwaar bew. windstil 11 0 Wenen licht bew. windstil 4 0 Innsbruck onbewolkt windstil 0 Rome licht bew. windstil 7 0 Neerslag laatste 24 uur. als men zegt: Ik leg me geheel bij de vorige «preker neer ENIGE REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: Veel bewolking met tijdelijk enige regen, overwegend matige wind. aan vankelijk Zuid-Westelijk, later rui mend naar Noord-West tot Noord. Ta melijk koud weer. 24 April Zon op 5.28 uur. onder 19.53 uur. Maan op 6.09 uur. onder 23.07 uur. 25 April Spn op 5.26 uur. onder 19.55 uur. Maan op 7.00 uur. onder Maanstanden 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 23 April Hoog water: 3.59 en 16.19 uur. Laag water: 12.00 en uur. Zondag 24 April Hoog water: 4.41 en 17.02 uur. Laag water: 0.22 en 12.48 uur. Maandag 25 April Hoog water: 5.23 en 17.49 uur. Laag water: 1.04 en 13.33 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1