EDO en VSV hebben goede kans op volle winst in thuiswedstrijden iaedinos ^Spiegel I der Oporte*t De opstellingen Zevende Ronde van Nederland vanmorgen in Rotterdam begonnen Vrijwel alle Nederlandse spelers uitgeschakeld in Utrecht Sport tijdens het zveekeinde Zal Haarlem bij de eerste 9 blijven Renners rijden 1792 km. in acht dagen Kan Narciso van Zora winnen in Alkmaar GYMNASTIEK KORFBAL WA TERPOLO ZWEMMEN HON KB A HANDBAL d8 'VeZ'"""*' h°ndie HOCKEY Courses van Zondag VOLLEYBAL WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNIS De spelen Kaarten Eigenaardig Bijverdienste ZATERDAG 23 APRIL 19 5 5 ADVERTENTIE Zo langzamerhand beginnen de competities van de wintersporten die van de zomersporten te overlappen. Morgen beginnen bijvoorbeeld de tennissers reeds met hun programma en het volgende weekeinde volgen de honkballers hun voorbeeld. De cricketers moeten nog wachten tot na de eerste week van Mei, omdat er in verband met de langdurige voetbalcompetitie nog te weinig velden beschikbaar zijn. En dan te bedenken dat er eersteklassers zijn die dertien of veertien wedstrijden moeten spelen. Het voetbalprogramma wordt morgen overigens voortgezet met een aantal inte ressante wedstrijden voor de eersteklassers uit Haarlem en omgeving. VSV speelt Zaterdag en Zondag tegen BW en EDO komt Zondag op eigen veld uit tegen Wapeningen. Haarlem en Stormvogels trekken naar Eindhoven en Amster dam om PSV en Amsterdam partij te geven. Hetgeen vooral voor de uitspelende ploegen verre van gemakkelijke wedstrijden zullen worden. VSV krijgt overigens vandaag en mor gen dé kans om haar positie weer te ver beteren. In Den Bosch (vandaag) en in het sportpark Schoonenberg (morgen) komen de Velsenaren namelijk tegenover een grote concurrent, BW. De Bosschenaren hebben met een gelijk aantal wedstrijden slechts twee punten meer. We geven VSV voor al gezien de prestaties van de laatste we ken een meer dan redelijke kans op twee overwinningen of in ieder geval drie winst punten. Stormvogels, dat naar Amsterdam trekt, zal heel wat in haar mars moeten hebben om de vroegere N.B.V.B.'ers een nederlaag toe te brengen. Het zal dan ook wel een nederlaag worden, tenzij de IJmuidenaren eenzelfde productiviteit aan de dag leggen als verleden week teger. Veervdam. De standen zijn: HoH. Sport N. A. C. Amsterdam M. V. V. Lon g a Emma Excelsior D. O. S. Leeuwarden Rods Sport Zwolse Boys Stormvogels Go Ahead Veendaim Als Haarlem morgen in Eindhoven tegen het dit jaar wel heel sterke PSV verliest en dat zou voorwaar geen schande zijn dan zal het op de uitslag van de wed strijd Enschedese BoysFeijenoord moe ten wachten om uit te rekenen of het boven de streep zal blijven, of dat het er onder zal komen. De Rotterdammers hebben nu twee punten minder en een wedstrijd min der gespeeld, de Enschedé'ers hebben twee punten minder bij eer gelijk aantal ge speelde wedstrijden. Het beste zullen de roodbroeken doen door zelf met winst uit Eindhoven terug te komen. Maar dat zal wel een te zware opgave zjjn. EDO tenslotte moet gezien de rang lijst van Waeen'ngrn kunnen winnen. Hetgeen de rood-zwarten ook wel zullen doen. Zij kunnen echter op zeer felle tegen stand rekenen. Wordt het onverhoopt geen volle winst dan zouden de Haarlemmers wel eens een geducht einde kunnen dalen op de ranglijst. 16 28 V. V. V. 14 24 17 27 Ajax 16 21 17 21 Enschedé 17 20 17 13 H. V. C. 15 17 16 17 Eind'hoven 12 16 13 15 Graafschap 16 16 17 15 R. B. C. 16 16 16 13 D. F. C. 14 15 16 13 Volewiickers 16 14 14 12 B. V. V. 14 13 15 11 V. S. V. 14 11 15 10 Be Quick 14 9 15 10 Xerxes 14 7 16 10 A. G. O. V. V. 14 7 De standen zijn 16 P. S. V. 26 Willem II 14 23 Rapid J. C. 15 21 Fortuna 14 20 Lintburgia 15 21 Sparta 16 18 G. V. A. V. 15 20 A. D. O. 15 17 N. O. A. p. 16 18 E. D. O. 16 16 Alkmaar 15 16 Elinkwijk 15 15 E. B. O. H. 16 16 S. V. V. 15 15 Haarlem 15 14 D. W. S 15 14 Feijenoord 14 12 Hee ren veen 13 13 Ensch. Bovs 15 12 Sittardia 13 13 Blauw Wit 14 10 Heracles 13 11 N. E. C. 16 10 Wagen in gen 15 10 Vitesse 14 9 Rigtersbleek 16 10 Hermes DVS 16 7 Brabantia 15 9 Lager voet ba In de tweede klasse A staat HFC voor de belangrijke, maar zeker niet gemakke lijke wedstrijd teaen EDE. We geloven niet dat de Haarlemmers ditmaal zullen winnen. RGH, dat Helder op eigen veld ontmoet in de tweede klasse B. zal even eens wel twee punten rijker worden. In de derde klasse staan op het program ma CSVSchoten, RipoerdoLFC. Hille- gomBEC, Blauw ZwartZandvoort- meeuwen en TYBBHBC. In de vierde klasse worden gespeeld: EHSGold Star. NASBloemendaal, DCOWaterloo. SLTO ETO, SloterdijkHalfweg, KBVDIO, Onze GezellenLijnden, WarmundaLisse en THBRoodenburg. De jaarlijkse strijd van keurploegen om de Nederlandse kampioenstitels van het K.N.G.V. wordt Zondag in de KooDmans- beurs in Amsterdam gehouden. Het be looft niet alleen een mooie, maar ook een felle strijd te worden, waarbij kampioens titels op een zeer gevarieerd gebied van de moderne _gvmnastiek op het spel staan. De wedstrijden beginnen 's morgens om kwart voor elf en worden 's middags om half twee voortgezet. In de morgenuren is vooral voor de bewonderaars van rhvth- mische gymnastiek veel goeds te zien. Niet minder dan negen verenigingen hebben in geschreven voor het numme- rhv*hm:sche baloefeningen voor dames. Hierbij <s niet alleen de kampioensploeg AspasLa (Rotter dam) maar ook de bekende verenigingen als UDI (Amhem) DOS en SIMSON (Am sterdam). Quick (Huizen) e.a. nemen aan dit nummer deel. In de middag is er grote variatie. Want niet alleen het klassikale werk aan ver schillende toestellen, vriie oefeningen heren en trainingsoefeningen dames staan oo het programma, maar ook het spectaculaire springen, dat in het mannenturnen een steeds grotere plaats inneemt, zal er te zien zijn. Kralin<*en (Rotterdam), Simson (Amsterdam), Olympia (Nieuwenhagen en Bato (Haarlem) zullen ook elkaar de titel betwisten met springen op de lange mat, dat het slot van deze wedstrijddag zai vormen. In alle klassen van de K.N.K.B. waarin Haarlemse twaalftallen uitkomen, is nog volop spanning. Hetzij voor de onderste, hetzij voor de bovenste plaats. Na het goede spel van Animo Ready tegen Landlust, wordt zeker verwacht dat de Haarlemmers het bezoekende Excelsior met lege handen naar Hilversum zullen terugzenden. In de andere tweede klasse gaat Aurora op bezoek bij Groen Geel. dat theoretisch nog een kans op het kampioen schap heeft. Soeelt Aurora tenminste ge lijk. dan is SVK kampioen. Voorts kriigt Oosterkwartier bezoek van Haarlem: voor deze plaatselijke ontmoeting zal wel veel belangstelling bestaan. In de derde klasse is Watervliet vrii. doch deze ploeg zal met veel belangstel ling uitzien naar de uitslag van ZKC—- Fortuna. daar deze twaalftallen de naaste concurrenten zijn. Het wordt hoog tijd. dat Nieuw-Flora enkele winstpunten behaald. Die kans is er Zondag zeker, daar Oosterpark op bezoek komt. Sport Vereent krijgt een lastiger taak, daar het uitspeelt tegen OKV in Oost- zaan, dat op eigen veld heel wat mans is. Als vanavond in het Sportfondsenbad het laatste fluitsignaal klinkt is het laatste Zaterdagavond-programma van de winter competitie afgewerkt. Maar voor het zo ver is, hebben eerst de dames-reserves van HVGB de strijd aangebonden tegen DWT 3. Het eerste dames-team van HVGB krijgt daarna DWR op bezoek. Vervolgens gaan de Hillegomse dames hun krachten meten met de DWR-reserves. Van de twee heren- wedstrijden, die het programma afsluiten, wordt eerst gespeeld de ontmoeting HPC 3 DWT 4. De ontmoeting HVGB 2Nereus 2 sluit het winterseizoen af. In het Velserbad In het Velserbad zijn vanavond twee dames-wedstrijden. Om 9 uur vindt een treffen plaats tussen VZV 2 en DWT 4. Na afloop hiervan bindt VZV de strijd aan tegen HPC. Traditie getrouw houdt de Haarlemse zwem- en poloclub HVGB Zondagmiddag in Stoop's Bad in Overveen haar nationale jeugd-driekamp. De deelnemende vereni gingen zijn: Het IJ (Amsterdam), ZIAN (Den Haag) en HVGB (Haarlem). Om 2 uur wordt met de afwerking van het programma begonnen. Met deelname van Swift (Den Haag), Leidse Golfbrekers (Leiden), Wilskracht Utrecht) en DWT (Haarlem) houdt de R.K. zwemvereniging ..De Watertrappers" Zondagmiddag in het Soortfondsenbad in Haarlem de laatste ontmoeting van de vierkamp tussen deze clubs. Tot besluit van het programma worden er twee water- oolowedstrijden gespeeld: in de laatste hiervan zullen de heren van DWT hun krachten meten met de heren van Swift. Het traditionele Sportclub Haarlem- oefentournooi zal Zondagmorgen om half tien worden voortgezet op de terreinen van het Noordersportpark te Haarlem-Noord. Hoewel de eerste honkbalwedstrijden reeds op een terrein van een andere ver eniging werden gespeeld, heeft de Sport club thans ook weer de beschikking gekre gen over het terrein in het Noordersport park. Zowel Schoten als HHC wisten res pectievelijk te winnen van HCK en de or ganiserende vereniging Sportclub Haarlem, zodat het programma voor Zondag a s. luidt: 9.3n uur: HCKSportclub Haarlem: 11 uur: HHCSchoten. Als onze verwachtingen bewaarheid worden, is er Zondag in de afdeling Haar lem de eerste kampioen. In de eerste klas heren, heeft Zandvoortmeeuwen nog maar een punt noaie om onbereikbaar te zijn. En dal punt wordt wel behaald op Beverwiik. Bij de heren kunnen we twee belangrijke thuiswedstrijden melden van de districts eersteklassers. Die van Concordia teaen Blauw Wit is mede beslissend voor 't titel gevecht, waarbij Blauw Wit er bijzonder eoed voorstaat (ongeslagen met 20 punten). De andere kanshebbers. AHC en Concor dia, kunnen eigenlijk al'een het kampioen schap nog maar uitstellen, hetgeen overi gens niet betekent dat de Haarlemmers zich Zondag niet zouden inspannen. Heel wat gemakkelijker heeft Rapiditas het. dat HHC op bezoek krijat. Het Ve!ser<-e IJmond moet in Amsterdam tegen Vriend schap spelen. Bij de dames hebben de districtsklasse- teams alle zeer zware pgaven Cor.cordia moet het tegen Amersfoort opnemen, dat zich stellig geducht zal weren om niet bii een nederlaag de plaats op de ranglijst te moeten ruilen met de Haarlemsen. Zou Zeeburg van Amstel verliezen, dan gaat Concordia zelfs nog een plaats naar boven bij volle winst op Amersfoort. In 2 B krij- De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem, die Zondag in het veld komen, zijn als volgt samengesteld: p 8 HAARLEM: doel: Snijders; achter: Laan j en Kuvs; midden: Kors. De Voogd en Barends; voor: Vreenegoor. Kamper- g veen, Roozen, Brussee en Groeneveld E.D.O.: doel: v. d. Berg: achter: Berends - en Bax; midden: Plaisier. Koning en Vervoort: voor: Roodselaar, Spiers. 5 Mul, Snijders en L. Kops. STORMVOGELS: doel: De Graaf; achter: Van den Oever en Post; midden: Ve- nus, Snoeks en Tol; voor: Luppens. Freriks, v. d. Meer, J. Snoeks en v. d. Steen. V.S.V.: doel: Geerlof; achter: Schoon en 8 Kunst: midden: Martens. Hazeveld en Van Deursen; voor: Tholen, Zwanen- p berg, Spaans, v. d. Kuil en De Graaf. H.F.C.: doel: Van der Lee; achter: Dek- 8 ker en Wijkhuizen; midden: Flack, Molijn. Bijleveld; voor: Hein Winter, De Nijs, Moolenaar, Hans Winter en g oud. s R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: v. d. cj Brink en Jansen; midden: De Jong. De v Vos en Hoogendoorn; voor: Van Braam. Kruyer, Honout, Biesbrouck, j Couwenhoven. 8 BEVERWIJK: doel: Raap; achter: Marx, Lorjé; midden: Van der Pas, Bakkum, De Ruiter; voor: Springer, Van Zut- phen. Ja. Ketting, Jo Ketting en Van Lint. Let op Ultolultond verkrijgbaar bij apotheker*, droglrten. kapper* en de apeciaalbranche. gen we het gevecht tussen de twee kans hebbers op de titel, Foresters en DSG. Verder moet IJmond naar Lijnden. We menen te moeten betwijfelen, of IJmond de nederlaag van de eerste ontmoeting kan omzetten in een overwu.nin.r. Er staan voor onze vertegenwoordigende ploegen voor het komende weekeinde twee interlandwedstrijden op het programma. Vanmiddag speelt het nationaal damesteam in Antwerpen tegen België. Hoewel de Zuiderburen geduchte tegenstandsters zijn, vooral als zij .thuis" spelen, geloven we toch een geringe Nederlandse overwinning te mogen voorspellen. Nederland won tot nu toe achttien van de zesentwintig in totaal gesipeelde wedstrijden, maar de drie laatste wedstrijden in België werden door onze landgenoten verloren. Competitieprogramma HHIJC gaat Zondag aan de wedstrijden voor het landskampioenschap beginnen. De eerste wedstrijd wordt gespeeld in Den Haag tegen Groningen. De thuisclub zal hier ongetwijfeld de eerste punten be halen. In de Westelijke eerste klasse gaat BMHC op bezoek bij Laren, een ontmoeting die alleen nog maar van nut is voor de plaats bepaling op de ranglijst. De overgangsklasse vermeldt de in Heemstede in het sportpark te spelen plaat selijke wedstrijd tussen de elftallen yan Alliance en BMHC II. Dameswedstrijden Voor het landskampioenschap speelt EMHC op eigen terrein in Eindhoven tegen Quick, uit Nijmegen, de kamDioen van het Oosten. Daar de Noordelijke kampioen nog niet bekend is, moet BDHC Zondag toe zien hoe EMHC waarschijnlijk door een zege met de Bloemendalers in puntenaantal gelijk komt. In de Westelijke eerste klasse speelt TOGO tegen Hilversum. In de promotieklasse gaat Alliance in Rotterdam op bezoek bij RBC. Als RBC. de naaste concurrent van Alliance, wint, is een beslissingswedstrijd tussen beide elf tallen noodzakelijk. Reeds bij een gelijk spel zijn de Heemsteedse dames kampioen in de promotieklasse A. Er zijn verder thuiswedstrijden voor BDHC II en BDHC III tegen respectievelijk Aeolus (12 uur) en Pir.oké (11 uur). Het damesteam van Strawberries is competitie-vrij. Een internationaal gezelschap wielrenners, bestaande uit 36 Nederlanders, 7 Belgen, 7 Duitsers. 7 Engelsen. 7 Zwitsers en 7 Italianen, is vanochtend om half elf op de Coolsingel in Rotterdam vertrokken voor de zevende Ronde van Nederland. Hoewel de Nederlanaders; Van Est, Schulte, Wagtmans en Gerrit Voorting algemeen als de grote favorieten worden beschouwd, zullen zij toch terdege rekening moeten houden met de buitenlandse kopmannen, van wie vooral de Zwitser Schaer een gevaarlijke outsider zal blijken te zijn. Pas nadat de 1792 kilo meters zijn afgelegd en de karavaan op Zaterdag 30 April in het Olympisch Stadion te Amsterdam is gearriveerd, zal de winnaar van dit nationale wielerevenement bekend zijn. In haar korte bestaan heeft de Ronde yan Nederland méér laagte- dan hoogtepunten gekend. Financiële en organisatorische moei lijkheden deden bij velen het vermoeden rijzen dat deze Nederlandse étappewedstrijd spoedig tot het verleden zou behofen. Toen dan ook in 1953 mede door de overstro mingsramp de Ronde niet werd gehouden, schenen deze vermoedens waarheid te wor den. Tot veler verrassing kwam er echter verleden jaar toch weer een Ronde van Ne derland en zij slaagde in dat jaar beter dan ooit. Een primeur in de zevende Ronde van Nederland, waar zelfs de Tour de France en de Ronde van Italië niet op kunnen bogen, is de instelling van het militaire sprint klassement waarvoor de gelden door de militairen zijn bijeengebracht. Favorieten Tot de favorieten voor de individuële over winning behoren de Nederlandse kopman nen: Van Est (tweemaal winnaar in 1952 en leETAPPE 190 KM-ZATER0AG23 APRIL 1954), Schulte (winnaar in 1949), Wagtmans en Gerrit Voorting. Het meeste gevaar voor deze „grote vier" zal ongetwijfeld van de Zwitser Schaer komen en mogelijk van de Belg Gielen; de Italiaan Conté, de Duitser Preiskeit en de Engelsman Robinson kun nen voor het verrassende element zorgen. De Nederlandse ploegen zijn zodanig samengesteld dat zij in kracht weinig voor elkaar onderdoen Schulte heeft in de Haar lemmer Gerard Peters, Suikerbuyck. Haan en Plantaz zijn voornaamste helpers, terwijl Wim van Est terzijde wordt gestaan door zijn broer Nico. de Haarlemmer Adrie Voor ting. Vam As, Bakker en Brinkman. Van een mogelijke rivaliteit tussen Schulte en Van Est zouden Wagtmans met de sterke Van Breenen en de jongeren De Groot, Van Don- De kleine Alkmaarse baan bekleedt in de Nederlandse drafsport een aparte positie, die zij verkregen heeft door de enorme liefhebberij, welke in Kennemerland en West-Friesland voor de draverij bestaat. Veel meer dan op andere banen leeft het publiek met een enorm enthousiasme met de prestaties van de rijders mee. Vooral met de populaire Bram Nottelman uit het dorpje St. Maartensbrug. Zijn supporters worden dan ook vrijwel nimmer teleurge steld, daar Nottelman niet eerder in de course verschijnt alvorens zijn paarden een top-conditie hebben bereikt. Ook Zondag in Alkmaar zal men hem vrij zeker tweemaal als winnaar kunnen toe juichen. In het openingsnummer treft Simone namelijk geen tegenstanders van groot for maat en daar de merrie heel wat in haar mars heeft zal bij een normaal verloop Spencer Nora noch Silvana Hanover haar kunnen kloppen. Ook in de Bollen-prijs is hij de grote favo riet met de nog niet geslagen Theo Messidor, wiens werkelijke capaciteiten alleen nog maar zijn trainer kent, daar Nottelman het reeds meer dan voldoende vindt om met een halslengte te winnen. Hij behoeft slechts de concurrentie te vrezen van Tommy Mars, die na zijn overwinning echter op de zie kenlijst heeft gestaan en derhalve moet wor den afgewacht of de oude vorm er weer is. Met zijn derde paard. Queen Mary, zijn Not- telman's kansen in het lange afstandsnummer echter onzeker, daar de merrie niet vol komen betrouwbaar is. Ongetwijfeld zal het in dit fraaie nummer uitdraaien op een harde strijd tussen Queen Marv, Ria Oli vier. Paul A. en Paul R. waarbij zich even eens nog kan voegen de sterke Quick Fire. Een keuze uit dit 5-tal is niet eenvoudig, doch ons grootste vertrouwen gaat uit naar Queen Mary, gevolgd door Ria Olivier. Hoewel Spencer Gav's Zoon Zondag op Duindigt een voortreffelijke conditie de monstreerde, mag in het ruim 300 m. langere nummer om de Tulpen-prijs toch geen zege worden verwacht daar de kleine baan deze Vanavond worden er in het Krelagehuis de eindstrijden gespeeld van het HVS- Flora-tournooi, waaraan door 72 teams wordt deelgenomen, waaronder de lands kampioenen Boemerang en Celebes. hmshlö: He-nanf AMSTERDAM gen en de Beverwijker Jan Hofland in zijn j fraaie hengst allerminst past. Eerder wordt ploeg of Gerrit Voorting met zijn gerouti- - - neerde staf helpers: Faanhof, Roks en Mae- nen, kunnen profiteren. Buitenlandse ploegen Van de buitenlandse ploegen zal vooral de Zwitserse te duchten zijn. indien Schaer en zijn sterkste „knechten" Hollenstein en Bu- eher zich tenminste in het polderlandschap ten volle kunnen ontplooien. Doch ook de Belgische ploeg met Gielen en Neyt en de jongeren Truye verleden jaar kampioen bij de onafhankelijken Cools en Fr. Schoubben kan nog een behoorlijk woordje meespreken in de strijd om het ploegen- klassement. De Engelse renners hebben in de inter nationale wielerwereld op de weg nog een reputatie op te bouwen en zij zullen dan ook niet nalaten om zich in de Nederlandse ronde te onderscheiden. De Duitse en Italiaanse ploegen zijn voorzover bekend de zwaksten en vooral de Zuiderlingen zullen veel hinder ondervinden van het Neder landse klimaat. Ondanks het buitenlandse overwicht in deze ronde zaL de individuele- en de ploegenoverwinning ongetwijfeld bij de Nederlanders terecht komen. Voor het militaire sprintklassement is de snelle Faanhof favoriet en mogelijk de weg- sorinters Gerard Peters, Haan. Adrie Voor ting. Hofland. Ronnv Zora als de winnaar aan de eindpaal verwacht, vóór Sir Parisien O en Spencer Gay's Zoon. Indien Quick Bongershof zich in de handen van de aangewezen leerling pikeur goed gedraagt is een verrassing van deze kant niet uitgesloten. De Crocus-priis telt in feite slechts twee grote kanspaarden, n.l. Quite Heny en Nunl Brewer, die blijkbaar met het vorderen der iaren steeds teter wordt. Aan de hand van de laatste uitslag toen beide paarden hoofd aan hoofd door de finish stormden valt de keuze op Nuni Brewer, gevolgd door Quite Heny en Roland. Voor de eerste maal kan het Alkmaarse publiek kennis nemen van de vaardige rij kunst van Vóórhaar, die in de monté-dra- verij de beschikking heeft over de zeer lastige Rina Gay. Hoewel zii een handicap heeft van niet minder dan 80 meter, zal zij vóór Nita K en Pretty Miss kunnen binnen komen. Een prachtig sluitstuk beloofd te worden de internationale draverij, waarin zes cracks onderling zo uitstekend ziin gehandicapt, dat het vrijwel niet mogelijk is de winnaar aan te wijzen. Daar Narciso van Zora steeds meer in vorm terugkomt tn deze keer aan de koD van het veld vertrekt, mag worden verondersteld dat hij nu Morning Star en Nellie Gregor de baas zal kunnen blijven. Maar groot zal het verschil onmogelijk kun nen zijn! Maas- ilui Route eerste helft I20hm Ploegentijdrit 70 km. Rawtaillermg 0 legerplaats waar sprints gereden worden kampioenschappen, zijn practisch alle Ne derlanders thans uitgeschakeld. Met genoe gen kunnen wij echter vaststellen, dat de weinig'n die zich plaatsten, dit op een bij zonder eervolle wijze deden, terwijl voorts de verliezers in het algemeen kranige tegen stand boden. Zo moet de jeugdige Bert Onnes, Nederlands jeugdkampioen en wel licht de sterkste jeugdspeler ter wereld, wel met nadruk genoemd worden. Hij immers werd op zeer onbevredigende wijze uitge schakeld. In de moeilijke strijd tegen de Amerikaan Somael in de derde ronde, bracht hij het tot de vijfde game. kwam met 2019 achter te staan, waarna de Amerikaan met een „dodelijke" netbal de partij uitmaakte. Ook Will van Zoelen en Cor du Buy kwa men in de derde ronde. Van Zoelen verloor NOG NIMMER is er over de organi satie van de Olympische Spelen zo veel te doen geweest als die van 1956 in Melbourne. Nu al bijna twee jaar komen er geregeld berichten uit het verre Australië, die er op wijzen dat het met die organisatie niet zo heel best gesteld is. Eerst kwamen er finan ciële moeilijkheden en die zijn nu nog niet helemaal opgelost daarna problemen over de invoer van jxiar- denover afmetingen van de wieler baan, over de huisvesting van toe schouwers, over de bouw van een nieuw zwemstadion, over subsidies en wat al niet meer. En daartussen door hoorde men haast niets anders dan dat de arbeiders hogere lonen wilden heb ben, staakten of van plan waren te sta ken. Met andere woorden: de organi satie klopte niet zo heel best. DE VOORZITTER van het Internatio naal Olympisch Comité, de heer Brun- dage. is ook al naar Melbourne geweest om de toestand onder ogen te zien. Hij trok één conclusie: laat zakenmensen een handje helpen, dan komt het wel voor elkaar. En zo geschiedde. Of het nu inderdaad voor elkaar komt. dient men al weer af te gaan wachten. Er zijn overigens buiten de organisa torische ook nog tal van financiële pro blemen. De kosten van de Spelen nemen namelijk hand over hand toe en het eind bedrag zal zeer ver de begroting, die de federale regering en die van de staat Victoria en de gemeente Melbourne in 1953 hebben gemaakt, overschrijden. Van het bedrag van twaalfenhalf mil- lioen gulden, dat voor de grote werken was uitgetrokken, is nog maar nauwelijks een millioen over. Het grootste deel van het geld werd gebruikt voor verbouwin gen en het ziet er naar uit dat er nog wel tweeënhalf millioen gulden extra nodig zal zijn. Hetzelfde drietal, dat de begro ting samenstelde zal er voor moeten zor gen dat het geld op tafel komt. MEN WAS van plan eerstdaags met de verkoop van kaarten te beginnen. Maar dat gaat ook al niet door. omdat ze niet gedrukt zijn, hetgeen weer te wijten is aan het feit dat nog niemand heeft uitge maakt hoe hoog de toegangsprijzen zul len bedragen. Men overweegt zelfs een systeem om kopers te laten inschrijven en ze later dan later een nog te bepalen prijs te laten betalen Êr zijn nog veel meer vaagheden. Daarom nog een voorbeeld. Voor de bouw van het zwembad was staal nodig dat nog nooit in Australië was gemaakt. Het heeft maanden geduurd voordat met enkele fabrikanten een overeenkomst was bereikt. Nu wordt het een speciale opdracht, die uiteraard weer meer geld gaat kosten. Nog een voorbeeld. De aanleg met op stallen van de bijterreinen zal niet min der dan tien millioen gaan kosten. De kosten waren op vijf millioen begroot! Een en ander heeft tot gevolg, dat het zwemstadion niet aan het einde van dit jaar, maar pas in Juni van het volgend jaar klaar zal zijn en dat de trainings velden van de athleten ook al een jaar later gereed zullen zijn. Het zal allemaal wel voor elkaar ko men, maar het lijkt ons wel toe dat de organisatie wel beter aan een ander land had toegewezen kunnen worden. De kans dat het tijdens de Spelen alsnog een janboel wordt ligt in ieder geval voor de hand. ER GEBEUREN nog meer eigenaar- Een nieuw zadel is onbruik baar altijd wordt een'inge reden'zadel gebruikt frame uit maanesiumstaal o' akiminiumlpgermq. kort voor hofenxlAhilih Nooit wordteen nieu stuur gebruikt, altgd gebruikt men een'in gereden'stuur dige dingen in de sportieve wereld. Zo ontstond in Zwitserland een nieuw be roep- voetbalpoolformulierinvuller. In een krant in Zurich stond dezer dagen een advertentie, waarin iemand zijn „diensten aanbood aan spelers in de voet balpool, die veel formulieren wilden in sturen, maar geen tijd genoeg konden vinden". Nog iets. Oostenrijkse voetbalexperts hebben een nieuw „geheim wapen" ont dekt. dat hun, naar zij hopen, meer ge wonnen wedstrijden zal opleveren. Het geheime wapen is: massage met muziek. Officials van de Weense Athletiek Club een elftal uit de tweede divisie be paalden dat een half uur voor de wed strijd operettemelodieën, marsen en an dere „vrolijke wijsjes"' moesten worden gespeeld. Dit alles tijdens het omkleden en de massage van de spelers. De Weense Athletiek Club won de eer ste maal dat het „geheime wapen" was gebruikt met vier-nul. „Nooit eerder wa ren onze spelers zo op dreef", verklaarde een van de officials. „We zullen de me thode van platen draaien nu ook uit strekken tot een kwartier tijdens de pauze". Spoedig erna kreeg de club van toe komstige tegenstanders gramofoo.nplaten met treurmuziek Versnelling met ü- 1S«er>nellingsmo- gelijkhedenTiijna «-46 cm >lé60-62cm iedere renner heeft zi|n eigen wbouamj _ËQJ Vandaag en morgen trekken de renners van de Ronde van Nederland door Haarlem En de gehele volgende week zal men verslagen kfinen lezen van een van de grootste wielerevenementen in Nederland Voor de niet met de wielersport bekende lezers geven wij een tekening van de hoofdpersoon uit de Ronde. Dat men er zyn sportieve kennis mee verrijke. PER HENRIKSEN, de keeper van het Deens voetbalelftal, heeft een berisping gekregen van de Deense Voetbalbond Wat was het geval? Na afloop van de wedstrijd Nederland-Denemarken heeft Henriksen een nabeschouwing gegeven van de interlandwedstrijd, waarvoor hij geld ontving. Hij schreef ook nog een artikel in een van de dagbladen. De bond heeft nu besloten dai internatio nals in het vervolg geen verslaggevers- werK meer mogen doen als bijverdienste, hetgeen men in Denemarken nogal vreemd heeft gevonden. Wij zijn benieuwd wat men zou den ken van de maatregel, die de KNVB vele jaren geleden nam en waarbij al degenen sportjournalisten zowel als medewerkers die geld ontvingen al is het maar een paar kwartjes voor het doorgeven van voetbaluitslagen als volledige professionals werden beschouwd. Een maatregel overigens, die nog steeds van kracht is. een van Engelands favorieten voor de titel, Johnny Leach. In het heren-dubblespel hebben twee Nederlandse koppels het fraai gedaan. Bert Onnes en Wim Stoop presteerden het om in de derde ronde het zeer sterke Zweedse koppel FlisbergMalmqvist uit te schake len. Flisberg is een zeer bekend speler, die op de vorige wereldkampioenschappen twee de werd in het enkelspel. Malmqvist versloeg op deze kampioenschappen o.a. Sido. Du BuyOnnes wonnen eveneens in de derde ronde en wel van de Portugezen Ramos Campas. De volgende ronde biedt de Neder landers weinig hoop. Zij komen dan respec tievelijk uit tegen de Amerikanen Miles— Somael en de Fransen CafiereSala. Bij de dames in het enkelspel was er een uitnemende prestatie van Nel Groot. Zij slaagde er in de 2de ronde in het Duitse meisje Giesler in drie games op fraaie wijze te kloppen met de cijfers 21—11, 22—20 en 2114. Ook Coby van Megen kwam in de derde remde door winst over de Deense Hansen, maar wordt hier vrijwel zeker uitgeschakeld door de Engelse Diana Rowe. Noortje van Megen trof het niet en was kansloos tegen Rosalind Rowe. Corrie Schuyt slaagde er niet in te winnen en werd in straight games geklopt door de Zweedse jeugdkampioene Teger. In het dames dubbelspel komen Noortje en Coby van Megen uit in de derde ronde. Zij zijn hier echter gemakkelijk gekomen daar zij tot dusverre nog niet eenmaal gespeeld hebben. De eerste wedstrijd de beste zijn zij echter wel kansloos tegen Koczian Almasi. In het gemengd-dubbelspel werd het laatste paar uitgeschakeld Cor Pelser en Coby van Megen kregen KoczianKerekes tegenover zich en waren daar uiteraard niet tegen opgewassen. Oo verschillende nummers deden zich ver rassingen voor. In het heren-enkelspel wa ren twee verrassingen in een groep. Tage Flisberg werd door Tereba verslagen, maar deze zelfde Tsjech dolf hierna het ondersDit tegen de Fransman Amouretti, van wie hij beslist had moeten kunnn winnen. Tomita, een van de meest gevreesde Japanners, werd voorts in een prachtige strijd door de En gelsman Leach verslagen in vier games, waarvan de beslissende game zelf met 2110 eindigde. De verdediging van de Engelsman was waarlijk bijzonder goed en hier tegen liep de Japrmer zich dan ook te pletter. Het had weinig gescheeld of ook Tomita was zelfs niet verder gekomen dan de twee de ronde Hij stond in de vijfde game met 2016 achter tegen de jonge Amerikaan Klein. Deze laatste kreeg het toen te kwaad met zijn zenuwen en verloor met 2220. Wereldkampioen Ogimura heeft het tot dus verre niet moeilijk gehad en kwam in de achtste-finales door winst op de Zuid-Viet- namees Mai van Hoa. *"och worden zijn kan sen over het algemeen niet zeer hoog aan geslagen. Zijn landgenoten beschouwen Tanaka als zijn meest waarschijnlijke op volger, ook al omdat deze speler Og.mura in de Japanse kampioenschappen versloeg. Ook de papieren van de Tsjech Andreadis staan echter zeer h. yg genoteerd en ook wij be schouwen hem als een zeer ernstig candidaat. In het dames-enkelspel zorgde Watel (Frankrijk) voor een verrassing door de Oostenrijkse Pritzi. oud-wereldkamDioen te slaan. Tot twee maal toe kwamen de dames in strijd met de tiidregel en won Watel zo doende de beslissende game met de vreem de uitslag 87. In het gemengd dubbelspel werd Rosalind Rowe met Kennedy uitge schakeld door Stipek en Krefcova en onder gingen Vana—Vyhnanovsky het zelfde lot tegen DolinarWertl.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7