Zweeds Koninklijk Paar in Nederland Weerbericht Plechtig ceremonieel en luide jubel in rijkgetooid Amsterdam Haarlems Dagblad Radford kan Tsjang Kai Tsjek niet tot een bestand bewegen Twist in Bonn over hereniging en bewapening laait weer op Viermogendheden-conferentie wordt in Londen voorbereid Het woord is aan. Te Makassar 3 Neder landers gearresteerd Hij wil Quemoy enMatsoe behouden en niet rechtstreeks niet Peking praten Vrije Duitse verkiezingen het eerste doel Vissersmonument voor IJmuiden thans gereed RAF oefent 3 nachten boven Nederland Vijf zeelieden vermist 69e JAARGANG No 244 DINSDAG 26 APRIL 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 91 Opwachting Statieril De Dam „Joy-vlieger" neergestort: drie doden, twee gewonden Yietnam-secten eisen Diem's val nog deze week Atoomschip als lichtend voorbeeld op wereldreis Burgerluchtvaart gewaarschuwd Aanvaring op de Schelde Frans-Duitse Kamer van Koophandel opgericht W'eerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Wederom roept Amsterdam in velerlei vorm „welkom" met wuivende vlaggen van kleurrijke masten, versierde openbare gebouwen, met guirlandes van groen en bloemen en met de feestelijkheid, die ae hoofdstad ten toon spreidt ter ere van het Zweedse Koninklijk Paar, dat vanochtend voor een drie-daags bezoek aan Koningin Juliana en Prins Bernhard naar Nederland is gekomen. Het is een vriendenbezoek, dat de 72-jarige Koning Gustaaf VI Adolf van Zwe den en zijn gemalin, de 65-jarige Koningin Louise, thans aan ons Koninklijk Paar brengen. liet is eigenlijk tevens een familiebezoek: de namen van elf van Koning Gustaafs vier en veertig voorgangers op de Zweedse troon komen voor in de stamboom van Koningin Juliana. Met zijn Koningin en Prins zal het Nederlandse volk evenals bij vorige hoge be zoeken in deze dagen zijn ongeveinsde vreugde tonen over dit staatsiebezoek, zoals de bevolking van Amsterdam reeds bij ae intocht in de hoofdstad op deze eerste ochtend heeft gedaan. Om klokslag half elf is vanochtend de koninklijke trein, diie het Zweedse konink lijk paar van de grens naar Amsterdam bracht, het Centraal Station binnenge lopen. Terwijl de Marinierskapel, die op het eerste perron stond aangetreden, het Zweedse volkslied ten gehore bracht, stap ten de Koning van Zweden, Gustaaf VI Adolf, en zijn gemalin Koningin Louise, uit de trein en werden hartelijk begroet door Koningin Juliana en prins Bernhard. Koningin Juliana drukte als eerste de Zweedse Koning de hand en begroette ver volgens Koningin Louise met een kus. Na dat ook Prins Bernhard een handdruk ge wisseld had met de Zweedse vorst en zijn gemalin, schreden Koning Gustaaf, die ge kleed was in het gala-uniform van gene raal der Koninklijke Zweedse Landmacht, en Koningin Juliana langs de erewacht, bestaande uit studenten van de weerbaar heidsverenigingen van Amsterdam, Leiden en Utrecht. Koningin Juliana droeg een grijs hoedje met licht lila voile, waaronder oorbellen in passende kleur, een gebloemd zilvergrijze japon, waarover een lichtgrijze mantel. Intussen onderhield Prins Bern hard zich met Koningin Louis. Deze was gekleed in een blauwe mantel en droeg een eveneens blauw hoedje. De Prins d-roeg het gala-uniform van generaal der Grenadiers, met over de schouder de lange brede witte sjerp met het onderscheidingsteken ridder der Serafijnen-Orde van Zweden. Vervolgens werden aan de vorstelijke gasten voorgesteld burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly, de gouverneur van de hoofdstad brigade-generaal G. Dijkstra en de com mandant Zeemacht Nederland, vice-admi- raal F. T. Burghard. Voorgesteld en begroet werden voorts mevrouw Dahlman, echtgenote van de Zweedse gezant, leden van de Zweedse legatie en hun echtgenoten en de consul- generaal van Zweden te Amsterdam met echtgenote. De gehele begroeting verliep in vijf minuten. In de wachtkamer hadden intussen hun opwachting gemaakt: de voorzitters der beide Kamers der Staten-Generaal, de mi nisters leden van de ministerraad, de ge volmachtigde minister van Suriname, mr. dr. R. H. Pos, de gevlomachtigde minister van de Nederlandse Antillen, mr- N. Debrot, de ministers van Staat, de staatssecretaris sen, de vice-president van de Raad van State, de chef van de Generale Staf, tevens voorzitter van de Chefs van Staven, de chefs van de marinestaf en de luchtmacht staf, de Nederlandse gezant te Stockholm, mr. J. Visser, de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, de directeur van het kabinet der Koningin, de chef van het protocol van het ministerie van Buiten landse Zaken, de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, de comman dant der Maritieme Middelen, de garni zoenscommandant, de wethouders en de secretaris van Amsterdam en de president directeur van de Nederlandse Spoorwegen. Zij allen werden aan Koning Gustaaf en Koningin Louise voorgesteld, die zich even als onze Koningin en Prins Bernhard on derhielden met enigen hunner. Voorafgegaan door de grootmeester en de eerste stalmeester begaf het vorstelijk gezelschap zich vervolgens naar buiten. Op dat ogenblik begon een saluutbatterij van de Artillerieschool te Breda, opgesteld op het marine-établissement, met het lossen van 21 saluutschoten. Onder het in rhyth- mische opeenvolging plechtig klinkend ge dreun van het geschut, werd de kleurrijke stoet voor de eerste staatsierit samenge steld. In het eerste koninklijke rijtuig, be spannen met zes van den zadel bereden paarden, namen Z.M. de Koning en H.M. Koningin Juliana plaats; dit rijtuig werd geëscorteerd door genera al-majoor Pahud de Mortanges en majoor J. J. L. baron van Lynden. In het volgende koninklijke, op dezelfde wijze bespannen, rijtuig stegen H.M. Koningin Louis en Z.K.H. de Prins der Nederlanden in: dit rijtuig werd ge ëscorteerd door luitenant-kolonel C. C. Geertsema en kapitein mr. J. H. Carstens. In de drie volgrij tuigen hadden de leden van het gevolg en de erediensten plaats genomen. De eerste stalmeester voerde het commando over de stoet, die met comman do's van de rijkspolitie werd geopend en gesloten. Manschappen van de Koninklijke Land macht vormden de afzetting van de weg van het Centraal Station naar het Paleis. Vreugdevol gejuich steeg telkens op uit de rijen belangstellenden die zich tussen de kieurrijke masten onder het groen en de bloemen hadden opgesteld. Het Damplein toonde wederom het oude en toch altijd weer nieuwe décor, waar tegen zich de luisterrijke ontvangsten als deze afspelen. Velen hadden er ook nu weer urenlang wachten voor over gehad om dit schouwspel te zien. Spectaculair als steeds in ceremonieel tenue stond de erewacht van het garde regiment fuseliers „Prinses Irene" met het vaandel aangetreden, ge flankeerd door de eveneens in groot tenue gestoken koninklijke militaire kapel, onder leiding van kapitein Rocus van Yperen. De vorsten stapten uit, de commandant van de erewacht meldde zich, de tonen van het Zweedse volkslied klonken. Op dezelf de wijze als op het perron inspecteerde de koninklijke gast de erewacht. Daarop trad het hoge gezelschap het paleis binnen, om slechts weinige mi nuten later op het balcon te verschijnen. Langdurige ovaties van de menigte mocht het vorstenpaar van de bevriende Zweden in ontvangst nemen. Getroffen door deze hartelijke hulde wuifden Koning Gustaaf en Koningin Louise de duizenden hun dank toe. Ter weerszijden van de paleiskoepel wa ren de koninklijke standaarden gehesen. Terwijl de parademars werd gespeeld pre senteerde de erewacht opnieuw het geweer en neeg het vaandel ten groet. Door een erehaag van de koninklijke marine - in ceremonieel tenue - gevolgd door minister Undèn, luitenant-generaal Cederschiold, schout-bij-nacht Wetter, ge- neraal-majoor Pahud de Mortanges, luite nant-kolonel baron Raab, kapitein-luite nant ter zee De Jong en majoor baron Van Lynden, bereikte koning Gustaaf, die daar toe om half twaalf het koninklijk paleis had 'verlaten, het voorlopig Nationale Mo nument. Bij de ingang van het plantsoen werd Z. M. ontvangen door de minister-president, de commissaris der Koningin in Noordhol land, de burgemeester van Amsterdam, de commandant zeemacht Nederland, de gou verneur van Amsterdam, de gezant van Zweden, de heer S. W. Dahlman en de de legatiestaf en de Nederlandse gezant in Zweden, mr. J. Visser. Een erewacht, gevormd door een peloton binnenlandse strijdkrachten, onder com mando van de heer Thye Kok, stond bij het monument opgesteld. Nadat de Zweedse monarch aan de voet van het monument een krans had gelegd, werd een minuut stilte betracht. De Amsterdamse politie- kapel speelde vervolgens een koraal, waar mee de plechtigheid werd besloten. De ko ning en zijn gevolg keerden terug naar het paleis, om het noenmaal te gebruiken. Tijdens het noenmaal voerde de konink lijke militaire kapel een concert uit aan de achterzijde van het koninklijk paleis. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Woodrow Wilson: Er bestaat zoiets als een man die te trots is om te vechten. Op het balcon van het paleis op de Dam. V.l.n.r. Koningin Louise, Koning Gustaaf Adolf, Prins Bernhard en Koningin Juliana Volgens berichten uit Makassar zijn al daar drie Nederlanders in voorlopige hech tenis gesteld, namelijk J. A. van Dijk, J. M. Meeuwes en B. J. A. Arnold. Voorts is een Chinees aangehouden. Allen zijn in dienst van de Borsumij. De reden tot ar restatie is tot dusver nog niet opgegeven. TAIPEH tReuter/UP) Van gewoon lijk betrouwbare Amerikaanse zijde op Formosa wordt meegedeeld, dat de gehei me besprekingen, die admiraal Radford (voorzitter der Amerikaanse commissie van stafchefs) en Walter Robertson (Ame rikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken voor aangelegenheden betreffende het Verre Oosten) met de Chinese natio nalisten hebben gevoerd, op niets zijn uit gelopen. De nationalisten willen geen rechtstreekse besprekingen met commu nistisch China, niet over een bestand pra ten en de eilanden Quemoy en Matsoe be houden. Robertson heeft zich met Washington in verbinding gesteld en wacht nu waar schijnlijk op instructies, aldus de Ameri kaanse zegsman. Het is niet uitgesloten, dat de beide Amerikanen vandaag nog naar hun land terugkeren. Londen houdt moed Op weg naar het paleis: Koningin Juliana en Koning Gustaaf Adolf. De Britse minister van Buitenlandse Za ken, MacMillan, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering al haar invloed zal blijven aanwenden om te ko men tot een bestand in de Straat van For mosa en het scheppen van gunstige voor waarden voor een vreedzame regeling van de kwestie digde vroeg of niet allereerst van Peking opheldering moet worden verkregen over de juiste betekenis van Tsjoe's verklaring. MacMillan vond dat een „zeer bruikbare suggestie", die hij in overweging zou ne men. De voormalige Labourminister van Defensie Sihirvwell verklaarde, dat de Ame rikaanse eis dat de nationalisten aan de besprekingen moeten deelnemen, de moge lijkheid van het vinden van een oplossing vertraagt. Volgens Shinwell zou het jam mer zijn, als een in discrediet geraakte Tsjang Kai Tsjek een oplossing in de weg zou staan. MacMillan antwoordde, dat de kwestie van nationalistische vertegenwoor diging bij onderhandelingen het vinden van een oplossing moeilijker maakt. Hij zeide echter niet in te zien hoe een oplos sing gevonden kan worden zonder deelne ming van alle betrokken partijen. De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammerskjoeld, heeft met MacMillan en met minister van Staat Nutting gecon fereerd over de vooruitzichten van een di plomatieke regeling der spanningen in het Verre Oosten. Deze besprekingen worden in verband gebracht met het aanbod van premier Tsjoe En Lai van communistisch China om over vrede te praten met be houd van het recht van Peking om Formo sa te „bevrijden". Premier Mohammed Ali van Pakistan heeft in Bandoeng verklaard, dat Tsjoe En Lai naar zijn mening een „alleszins rede lijke oplossing" voor de kwestie-Formosa aan de hand heeft gedaan. Mohammed Ali zei- voorts te menen, dat de regering te Peking mogelijk de elf Amerikaanse vliegers zal vrij laten, indien zij meent dat de Verenigde Staten verlangend zijn het Formosaanse vraagstuk op vreedzame wijze op te lossen. VALENCIENNES (Reuter). Een oefenvliegtuig van de RAF een toestel van het type Varsity bestuurd door een lid van de gronddienst van de RAF, die zonder toestemming van een vliegbasis nabij Portsmouth was opgestegen, is nabij Valenciennes in Noord-Frankrijk neerge stort. Het toestel stortte neer op een huis in het dorpje Onnaing. Een vrouw en twee kinderen werden gedood en twee personen liepen ernstige verwondingen op. In drie huizen brak brand uit. De 20-jarige „joy-vlieger", Manik Agnani, die in India werd geboren, steeg onver wacht met het twee-motorige toestel op van de luchtbasis op Thorney Island. De gehele nacht is naar hem gezocht. Aanvan kelijk meende men dat hii in de Oostelijke buitenwijken van Londen was neergestort. Later is gebleken dat Agnani met het vliegtuig Het Kanaal is overgestoken zon der dat de Britse radarposten er iets van hebben gemerkt. Het vliegtuig werd bij het ongeluk totaal vernield doch van Agnani is nog geen spoor gevonden. -Formosa. Een Labour afgev ltl Adenauer wijst derde macht scherp af (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Buitenlandse Za ken, MacMillan, heeft gisteren in het La gerhuis bevestigd dat de voorbereidingen voor een vier-mogendheden-conferentie aan de gang zijn. Morgen beginnen in Londen daartoe besprekingen tussen Brit se, Franse en Amerikaanse autoriteiten. Over ongeveer veertien dagen zullen dan de ministers van Buitenlandse Zaken in Parijs nader met elkaar en met de West- Duitse bondskanselier overleg plegen. Op de Londense bijeenkomst van deskundigen zullen ook Duitse vertegenwoordigers aan wezig zün als Duitse problemen ter sprake komen. Vorige week heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, een en ander tijdens zijn bezoek aan Londen reeds onthuld. De aankondiging door MacMillan over het plan betekent dat met de Ver enigde Staten thans overeenstemming in zake het plan is bereikt. De eerste taak van de autoriteiten in Londen zal zijn een agenda voor zo'n conferentie te ontwerpen en te beslissen op welk niveau deze be hoort te worden gehouden, alsmede op welk tijdstip de Russen dienen te worden uitgenodigd. In Londen heerst een voorzichtig op timisme over eventuele vorderingen aan een conferentie-tafe' met de Russen. Eden noemde het dezer dagen bemoe digend dat de Russen aan de eerste voor waarde van het Westen voor een confe rentie hebben voldaan, namelijk het uit de weg ruimen van het Oostenrijkse pro bleem. Het eerste doel van een conferentie met de Russen blijft, volgens Londen, de ernst van de Russen inzake het voorstel tot vrije verkiezingen in Duitsland te peilen. Het is mogelijk dat de komende alge mene verkiezingen in Engeland de plannen met enkele weken zullen vertragen. Aan de andere kant dreigt het komende ge sprek met de Russen, hoe serieus de be doeling der Britse diplomatie ook is, on willekeurig het karakter te krijgen van een verkiezingsstunt omdat de figuur van Eden de man, die het afgelopen jaar zoveel voor de vrede heeft gedaan na tuurlijk door de conservatieve propaganda wordt gebruikt. Vandaar dat in Labour- kringen reeds het verwijt klinkt dat de Tories misbruik maken van de binnen landse politieke situatie en dat zij inzake een Russische conferentie aansturen op resultaten, welke onmogelijk te verwerke lijken zijn. Inderdaad blijft de Westelijke politiek nog geheel in het duister gehuld. Het is in elk geval nog te vroeg om openbaar te maken tot welke concessies het Westen eventueel bereid is. Ook het officiële standpunt in Londen is dat Duitsland door vrije verkiezingen zal dienen uit te maken welke toekomstige bondgenootschappen het zal willen aangaan. Oost en West staan in feite nog lijnrecht tegenover elkander omdat geen van beide Duitsland naar het andere kamp wil zien overlopen. Ook in Londen krijgt men voralsnog geen ant woord op de vraag of een vorlopige tus- sen-oplossing mogelijk zal zijn. BONN (ANP) De West-Duitse socia listen dienen hun verkiezingssucces in Ne- der-Saksen aan als bewijs, „dat een groot deel van het Duitse volk zijn goedkeuring hecht aan een politiek, die de hereniging van Duitsland voorrang geeft voor een be wapening der bondsrepubliek". De socia listische partijleiding is van mening, dat men rekening moet houden met de wens van 35 percent van de kiezers in Neder- Saksen. Daarentegen zien woordvoerders van de Christelijke partij in de uitslag een opdracht aan de bondsregering om de koers der verdragen te handhaven. Zij ba seren deze overtuiging op het feit, dat ook in Neder-Saksen de vier regeringspartijen van Bonn tezamen de meerderheid der stemmen op zich hebben verenigd. In Ne der-Saksen hebben de socialisten in ver gelijking met de stemming voor de bonds dag in 1953 vijf percent gewonnen. De Christelijke Democratische Unie heeft daarentegen, vooral door de geringere animo der kiezers, negen percent verloren. De verkiezing heeft nog geen beslissing gebracht over de vraag of dr. Adenauer zijn verloren meerderheid van tweederden in de Bondsraad terug zal krijgen. Welis waar kunnen de vier regeringspartijen van Bonn in Hannover een meerderheid vor men, doch het wordt onwaarschijnlijk ge acht, dat zij in Neder-Saksen een even sterke neiging tot toenadering zullen tonen als in Bonn. De meningsverschillen in de West-Duitse regeringscoalitie over de door een souve- reine bondsrepubliek te volgen politiek, hebben tijdens het weekeinde nog meer relief gekregen door verklaringen van Adenauer en van de leider der liberale partij, dr. Dehler. Dr. Adenauer heeft zich nu ook persoonlijk gekeerd tegen het ver langen der liberale partij om te streven naar „een derde weg". Volgens de libe- SAIGON (United Press) Zuid-Vietnam bevindt zich op de rand van revolutie en chaos. Het ziet ernaar uit dat het staats hoofd Bao Dai vanuit zrjn riante villa aan de Franse Rivièra geen kans ziet de crisis op te lossen, zoals hij immers heeft beloofd voor einde April te zullen doen. De gods dienstige Binh Xuyen-secte heeft medege deeld, dat Diem na 30 April niet meer als premier zal worden geduld. Wanneer Bao Dai geen bevredigende oplossing vindt, dan zal er een burgeroorlog uitbreken, aldus de Binh Xuven, die tevens de dynastie zal wegvagen. Premier Diem poogt een nationaal refe rendum te doen houden. De godsdienstige secten zijn echter van mening dat de de mocratisch» maatregelen van de premier te iaat komer ralen zou men teneinde Oost-Duitsland vrij te kopen de Russen moeten tegemoet komen door af te zien van een recht streeks bondgenootschap der Duitsers met de Verenigde Staten. Zij wensen een status voor een verenigd Duitsland voor te stel len die tussen de eenzijdige militaire bin ding van het Atlantische blok en de neu traliteit in zou liggen. Op een partijdag in de wijnstad Bernkastel aan de Moezel heeft dr. Dehler deze eis nog eens onder algemene instemming zijner partijgenoten gesteld. Dr. Adenauer heeft deze gedachte echter met alle beslistheid van de hand gewezen, daar zij volgens hem zou betekenen dat de bondsrepubliek reeds ontrouw zou worden aan de Westelijke verdragen nog voor deze van kracht geworden zijn. Zowel de bonds regering als de Christelijke partij zetten alle registers open om het verlangen der liberalen naar een nieuwe koers te over stemmen. Nieuw idee van Eisenhower NEW YORK (United Press) President Eisenhower heeft vandaag bekend gemaakt, dat de Ver. Staten van plan zijn een atoom koopvaardijschip te bouwen, dat over de wereldzeeën zal kruisen als lichtend voor beeld van het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Het nieuwe schip kan dui zenden mijlen varen zonder nieuwe brand stof in te nemen en zal overal „de volken dit gebruik van atoomenergie, ten bate van de verbetering van het menselijk bestaar., tonen". Eisenhower zal het Congres spoe dig gelden vragen voor de bouw van het vaartuig. Het Congres zal een beschrijving van het schip krijgen, dat een tentoonstel ling zal bevatten over de practische toe passing van de atoomenergie op medisch en agrarisch gebied en op dat van de ener gieproductie. Het vissersmonument voor IJmuiden dat op de bazalten dam op de kop van de Vis sershaven komt te staan, is thans gereed. Het monument is twee dagen voor de dood van de Haarlemse bronsbeeldgieter A. M. Binder, in diens werkplaats in brons ge- geien en afgewerkt. Men heeft het beeld overgebracht naar het Stedelijk Museum te Amsterdam, waar het enige tijd zal worden geëxposeerd op een tentoonstelling ter gelegenheid van de tiende viering van de bevrijdingsdag. De datum waarop het beeld naar IJmuiden zal worden overgebracht, is nog niet vast gesteld, evenmin de dag van onthulling. LONDEN (ANP). Tot en met Donder dagmorgen zal het bombardementscom mando van de Britse koninklijke lucht macht de grootste oefening houden sedert het voorrjaar van 1953. De oefening is be stemd voor de bemanningen van de „Can- berra"-straalbommenwerpers. Schijn-aan- vallen zullen worden uitgevoerd op doelen in West-Duitsland, Noord-Frankrijk, Bel gië, Nederland en Zuid-Noorwegen, zo meldt de Londense Times. Die oefeningen zullen wat Nederland be treft, het gehele en in een enkele geval een gedeelte van het vlucht-inlichtingengebied Amsterdam van de rijksluchtvaartdienst onveilig maken voor het burger luchtver keer. De oefeningen worden in het gehele vlucht-inlichtingengebied gehouden: in de nacht van Dinsdag 26 op Woensdag 27 April van kwart voor elf tot zes uur en in de nacht van Woensdag 27 op Donderdag 28 April van kwart voor negen tot kwart over zes. Woensdag zullen van twintig over drie 's nachts tot twintig voor zes 's morgens oefeningen worden gehouden in een deel van het vlucht-inlichtingengebied Amster dam. De RAF-toestellen zullen zich niet hou den aan het voor de burgerluchtvaart gel dende koershoogte stelsel en zij zullen in vele gevallen bij donker geen navigatie- lichten voeren. De burgerluchtvaart is van deze oefeningen op de hoogte gesteld. De Noord-Atlantische raad zal een com missie instellen, die moet bestuderen op welke wijze het aantal vliegtuigongelukken boven Europa kan worden verminderd door middel van samenwerking met de burgerluchtvaart, aldus verluidt in NAVO- kringen te Parijs. Het Griekse stoomschip „Belgion" (1800 ton), dat uit Antwerpen naar Grie kenland was vertrokken, is in de nacht van Maandag op Dinsdag in de Schelde in aan varing gekomen met een Noors schip. Vijf leden van de bemanning van de „Belgion" worden vermist. De doorvaart naar de Scheldekaaien is versperd. Het Noorse schip is de „Tai Saan", dat 6.962 ton meet. De Griek is gezonken. Het Noorse schip liep lichte schade op. FRANKFORT (D.P.A.) Te Parijs is een officiële Frans-Duitse Kamer van Koophandel opgericht. De plannen tot de oprichting vinden hun oorsprong in de be sprekingen, die in October 1954 zijn ge voerd tussen de toenmalige minister-presi dent van Frankrijk, Mendès-France en bondskanselier Adenauer. De organisatie zal haar zetel te Parijs hebben. In het bestuur van de Frans-Duitse Kamer van Koophandel hebben onder meer de voorzitter van het verbond der Franse industrie, Villiers, en de voorzitter van het verbond der Duitse industrie, Berg, zitting. (van hedenmorgen 7 uur) weers- wind richting wind kracht c 01 do fi toestac.d Kt c e zS Stockholm zwaar bew. N 6 2 0 Oslo onbewolkt windstil 0 0 Kopenhagen onbewolkt NW 6 4 0 Aberdeen regen Z 4 6 0,1 Dublin motregen W 6 7 5 Londen regen Z 4 8 0,3 Amsterdam geheel bew. ZZO 5 4 0 Brussel licht bew. Z 3 5 0 Parijs geheel bew. O 2 4 0 Bordeaux onbewolkt WNW 1 3 0 Grenoble onbewolkt windstil 4 0 Nice licht bew. windstil 11 0 Berlijn licht bew. W 3 2 0 Frankfurt zwaar bew. ONO 2 0 0 Miinehen zwaar bew. windstil -1 0 Wenen onbewolkt windstil 2 0 Innsbruck nevel windstil -1 0 Rome onbewolkt windstil 12 0 Helsinki sneeuw NO 4 0 2 Zürich onbewolkt windstil -1 0 Genève onbewolkt windstil 1 0 Locarno geheel bew. ZW 2 11 0 Neerslag laatste 24 uur. «cocoocco3ocoxcocioccocxxeoooeoccor WOCOT.- WAT REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met enige regen of motregen en in de vroege ochtend plaatselijk mist. Over wegend matige wind tussen Zuid en West. Betrekkelijk zacht weer. 27 April Zon op 5.22 uur, onder 19.58 uur. Maan op 9.19 uur, onder 1.05 uur. Maanstanden 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 April Hoog water: 6.10 en 18.39 uur. Laag water- 1.48 en 14.10 uur. Woensdag 27 April Hoog water: 7.00 en 19.31 uur. Laag water: 2.36 en 15.03 uur. OCtClnc V> XX O

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1