Engelse gasten bij Velsens tiende bevrijdingsfeesten VANMORGEN IN DE ViSHAL 1EN OP ZEEL J. Veldkamp I J. A. Lommelaars 50 iaciq,bestaan TWEE MEISJES MEIFEEST 1 MEI REVUE Centraal Sociaal Werkgevers verbond bestaat tien jaar Bloemencorso trekt Zaterdag door de bollenstreek Er is verschil tussen vlees en vlees Vleeshouwerij Reclame 1905 1955 KONINGSTRAAT 19-21 „Aardstralenkastje" in departementale vertrekken Aanvulling van de Zondagswet Rijdend toilet voor het Marktplein LUNCHPAKKET 15 Vrijere loonpolitiek en meer zelfverantwoordelijkheid bij sociale verzekeringen bepleit Vragen van Kamerlid aan minister-president Toelating van in het volksleven gewortelde gebruiken Examens Gift van 25.000 voor Volos Opening 4e landbouwbeurs Gedenkraam tournée van Concertgebouw-Orkest Bromfietser slipte over natte rails Knoeierijen in Haarlemse strafgevangenis Stopzetting vermakelijkheden op 4 Mei 1955 flinke jongens en meisjes en oudere werkkrachten ADMINISTRATIEVE HULPKRACHT §S If.lUHIIQ Carré's, Kattetongen en Koggetjes van 65 ct. voor 55 ct. per half pond 2 Soezen en 2 Cakegebakjes voor56 ct. DONDERDAG 28 APRiL 1955 Het thans verschenen verslag over he» tweede halfjaar 1954 van het Centraal So ciaal Werkgevers Verbond is uitgegroeid tot een jubileumgeschrift als gevolg van de verslaggeving over de periode 19451955 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het verbond. Aan het 10-jarig bestaan zal het bestuur aandacht wijden in een bijzondere vergade ring. te houden in het centrum van de Twentse industrie. Meer dan een halve eeuw geleden werd n.l. in Twente het initiatief genomen voor de eerste centrale Neder landse werkgeversorganisatie. In het verslag treft men aan een persoon lijk woord van de voorzitter van het ver bond, mr. P. A. H. de Graaff. gevolgd door bijdragen van de twee oud-voorzitters mr. D. U. Stikker en ir. M. H. Damme. Het ver slag bevat een overzicht van de ontwikke ling der belangrijkste problemen in het 10- jarig tijdvak. Alle voorzitters der aange sloten verenigingen delen een en ander me de over de ontwikkeling op sociaal terrein in de onderscheiden bedrijfstakken. Loonpolitiek In het overzicht zegt het verslag over de,loonpolitiek: Het systeem van centrale loonbeheersing, zoals dit sedert de bevrij ding van ons land is toegepast, heeft ge toond onder de economische omstandighe den, die in deze jaren hebben gegolden, be langrijke voordelen te bezitten. Thans wordt echter de tijd aangebroken geacht dat een overgang gevonden moet worden naar een gewijzigd stelsel. Hieraan mogen niet meei kleven de bezwaren van het huidige sy steem, die vooral gelegen zijn in de over heersende hoewel in de praetijk afge zwakte overheidsinvloed en het sterk centralistische karakter van het beleid. Een terugkeer tot de mate van vrijheid van vóór 1940 wordt niet verlangd, want aanvaard baar wordt dooi: ons verbond geacht een stelsel, waarbij in het algemeen belang ze kere beperkingen aan de vrijheid worden aangelegd ten einde op deze wijze een eco nomisch en sociaal verantwoorde loonvor ming zoveel mogelijk gewaarborgd te zien. Over de sociale verzekeringen wordt ge zegd: „De tot dusverre getroffen en nog te treffen voorzieningen gaan zo ver dat er maar weinig eigen risico overblijft voor hen die in bescherming worden genomen. Hierin schuilt tweeërlei gevaar: ten eerste de voortdurende toeneming van de beste- dingsdwang gelegd op het inkomen waar door een te gering vrij besteedbaar inko men overblijft en verder de uitschakeling van de zelfverantwoordelijkheid. Ten twee de werpt de voortdurende stijging van de totale som van de sociale lasten de vraag op in hoeverre het creëren van nieuwe of verbeterde voorzieningen aanleiding moet geven tot een nadere beoordeling van de normen der reeds bestaande sociale voor zieningen. Onopgelost is nog het probleem of men alle sociale lasten via de verzeke ring moet financieren of dat men meer dan tot dusverre deze kosten ten laste van de algemene middelen moet brengen via de belastingen. Het Tweede Kamerlid de heer Vondeling (P.v.d.A.) heeft gevraagd of de minister president kennis heeft genomen van de mededelingen, die op de zitting van de Leeuwarder rechtbank van 30 Maart door dr. C. van Daalen zij-n gedaan, die als ge- tuige-deskundige in een zaak betreffende z.g. anti-aardstralenkastjes werd gehoord? Is het juist, zo vraagt de heer Vondeling dat bepaalde vertrekken in de departe menten van Justitie en van Economische Zaken met anti-aardstralenkastjes zijn „afgeschermd" en dat aan een R.K. schooi te Diepenveen door de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen subsidie is verstrekt om een kastje te kunnen aan schaffen, nadat een verzoek daartoe zowel door het gemeentebestuur als door het pro vinciaal bestuur, was afgewezen? Is de regering bereid de conclusies,waar toe veelzijdig ingestelde werkgroepen, waarvan er o.a. een is ingesteld door de Koninklijke Academie van Wetenschappen en andere onder leiding van prof. Clay te Amsterdam, en van prof. Heyn te Delft, kwamen bij de bestudering van het aard- stralenprobleem op ruime schaal ter kermis van de bevolking te brengen? De minister van Binnenlandse Zaken heeft geantwoord op het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer inzake het wetsont werp tot aanvulling van de Zondagswet. Bij de opstelling van he* wetsontwerp is er naar gestreefd aan de tegemoetko ming aan de in de praktijk gebleken be zwaren en de handhaving van de grondslag van de Zondagswet zoveel mogelijk recht te doen wedervaren. Dit uitgangspunt heeft er toe geleid, de thans voorgestelde aan vulling van de Zondagswet te beperken tot het toelaten van tradities en gebruiken, welke in het volksleven zijn geworteld. Een verder gaande verruiming acht de minister niet gewenst, omdat dan het wets ontwerp niet beperkt zou blijven tot de wegneming van bepaalde onbedoelde en ongewilde consequenties van de Zondags wet. maar mede tot gevolg zou *hebben, dat hetgeen bewust als compromis is aan vaard, zou worden aangetast. De regering heeft gemeend aan de van verschillende zijden naar voren gebrachte wensen inzake een verdergaande inscha keling van de gemeenteraden geen gevolg te moeten geven. De minister neemt een afwijzend standpunt in ten aanzien van de suggestie, de ontheffingsbevoegdheid van de burgemeester afhankelijk te stellen van een besluit van de gemeenteraad. Hij zou het ongewenst achten, indien het al dan niet toekennen van ontheffingsbevoegd heid aan de burgemeester een punt van discussie zou worden in de gemeenteraden. Hij meent, dat de ontheffingsbevoegdheid van de burgemeester als beginsel voorop dient te blijven gesteld. Waar aan een be perking van deze bevoegdheid behoefte be staat, kan de gemeenteraad terzake regels geven. Vertrouwd mag worden.'dat de burgemeester ook zonder deze regels bij het hanteren van de ontheffingsbevoegd heid met de in zijn gemeente heersende opvattingen rekening zal houden. Nijmegen. Geslaagd (cum lai del voor doc toraal examen Nederlands G. W. J. Daas, Oudenbosch. Kampen. Theologische hogeschool. Ge- siaagd voor het candidaatsexamen K. Hoog- steen te Heemstede. Delft. Geslaagd voor het candidaatsexamen civiel-ingenieur W. Kuil, Lopik, W. Meulen- berg, Haarmelen. J. B. den Ouden, Oegst- geest: candidaatsexamen werktuigkundig ingenieur:- D. van Wagensveld, 's Graven- hage. Ingenieursexamen scheikundig inge nieur: W. G. van den Akker. Zeist, H G A. van Beek. Monster. P. M. Beneken. 's Ora- venhage. P. A. Elias. Voorschoten. T. Frie- ling. Rotterdam. T. J. de Groen, Enschedé. H Hensel. Amsterdam, J. van Hoeken, 's Gravenhage, F. G. A. Kamos. Maastricht, J. Konings, Zevenbergen, J'. F. Kranenburg, 's Gravenhage. S. Lammere. Leiden, H. T. Philippi, Voorhout, W. von Reth. Delft, W. P. Ringers, Kerkrade, G. Schinkel, Schin kel, F W. Storm van Leeuwen, Delft, H. van Veen, Hoogeveen, A. B. H. Vervoorn, Dordrecht, G. A. M. Sprangers, Rijswijk, G. J. van Weezei, 's Gravenhage. Groningen. Candidaatsexamen genees kunde M W. Hoekstra, Winschoten. Amsterdam. (Vrije Universiteit). Geslaagd voor doctoraal examen psychologie mej. A. H. Zeyl, Huis ter Heide; voor candidaats examen paedagogiek A. J. van Rutten, Mid delburg. Councillor Leslie Codd, de burgemeester van de stad Guildford, die met zijn echt genote de Velsense bevrijdingsfeesten komt bijwonen - het echtpaar arriveert op 4 Mei. Op dit staatsieportret draagt de burge meester zijn scharlaken gewaad en de keten, die in 1673 aan de stad Guildford ten ^geschenke werd gegeven. In de rech terhand houdt h\j de burgemeestersstaf, een geschenk van Koningin Elizabeth I aan de gemeente, daterend Uit het jaar 1563. Naar wij vernemen zal de gemeente een rijdend „toilctgarnituur" aanschaffen voor het gebruik op het marktplein te IJmuiden. Deze verplaatsbare toiletten zijn onder meer reeds in Amsterdam in gebruik, waar zij uitstekende daensten bewijzen bij meetings en andere samenkomsten. De (Jmuidense aanschaffing is voornamelijk bedoeld voor de dames. De Nederlandse regering hééft besloten een gift van 25.000 te bestemmen voor de slachtoffers-van de aardbeving in de Griek se stad Volos. Te Utrecht is vanochtend de vierde land bouwbeurs officieel geopend door de voor zitter van de Algemeen Technische Com missie van het Landbouwschap, de heer T. Allersma. De heer Allersma herinnerde er aan, dat in 1936 een bescheiden begin gemaakt we#d van deze beurs, n.l. een agrarische afdeling van de najaarsbeurs. De gunstige ontwikkeling van het Utrechtse jaarbeurs wezen maakte een afsplitsing noodzakelijk, te meer ook daar men in bepaalde kringen van de landbouwsector een tijdstip in het voorjaar prefereerde. Langzamerhand is toen ontstaan een vakbeurs, omdat het karakter van de landbouwbeurs zich niet ten volle voor het samengaan met de al gemene beurs leende en het landbouw bedrijfsleven gericht is op individueel con tact. De Nederlandse Vereniging van Con- cergebouwvrienden heeft onlangs een door het glazeniersechtpaar Schilt-Geesink te Overveen ontworpen concept voor het ge denkraam, dat de herinnering aan de suc cesrijke tournée van het Concertgebouw- Orkest door de Verenigde Staten levend zal houden, goedgekeurd. De brief, waarin burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen zijn ambtgenoot van de stadGuildford in het Engelse graaf schap Surrey uitnodigde voor het bijwo nen van de komende bevrijdingsfeesten, had de volgende inhoud: „Elk jaar op de vijfde Mei viert het Nederlandse volk de dag, waarop in 1945 de Geallieerde troepen de Duitsers in Ne derland tot overgave dwongen. G'j weet, hoe deerlijk ons-»land beschadigd werd en hoezeer ons volk leed gedurende de Duitse bezetting. De tiende verjaardag van de bevrijding op de vijfde Mei van dit jaar zal op grootse wijze gevierd worden met verschillende manifestaties door het gehele lamd, zowel als in onze stad. Indachtig aan het aandeel, dat uw land had im de bevrijding wij herinneren ons de heroïsche strijd van de Britse Air-- borne Divisie om Arnhem en aan de banden van vriendschap tussen onze steden doen wij u hierbij van harte gaarne een uitnodiging geworden om ter gelegen heid van de komende bevrijdingsdag onze gemeente te bezoeken. De .Surrey Times", die deze brief publi ceerde, meldt verder, dat Mayor Cclr. Les lie Codd de reis met zijn echtgenote zal maken en dat hij zijn bezoek aan ons land waarschijnlijk tot een week zal uitbreiden. Ondanks alle sombere voorgevoelens, voorspellingen en wat men verder nog voor onaangenaams heeft gezegd over de bloemvoorziening voor het jaarlijkse bloe mencorso in de bollenstreek, zal alles ten slotte toch goed'komen. Tot afgelopen Dinsdag was men nog wel benauwd of er voldoende bloemen zouden zijn, maar toen kwamen de aanmeldingen binnen. Alleen het paars en geel (vrij laat bloeiende va riëteiten), zullen schaars zijn. Een groots corso zal door de dorpen strekken, want er zullen 38 wagens aan deelnemen. Hierbij is slechts een vijftal personen auto's. Daar de wagens ongeveer vijftig meter ut elkaar moeten rijden en er bovendien twaalf geüniformeerde mu- ziekziekcorpsen meelopen zal het passeren van de stoet ongeveer een half uur in beslag nemen. Hoe bijzonder sommige wagens verzorgd zullen worden blijkt uit het feit, dat er voor een wagen niet minder dan drie in genieurs nodig waren om uit te rekenen of alles wel klopte met de wetten van de zwaartekracht om niet het gevaar te lopen, dat de wagen het zou begeven. In de H.B.G.-hallen te Lisse wordt druk aan de wagens gewerkt, sommige, zoals de wagen van de gemeente Haarlem, die „Serenade" zal heten en als 29ste in de stoet meerijdt, stonden Woensdagmiddag al geheel klaar om met hyacinten te wor den bestoken. De werkers hieraan zullen overigens nog veel te doen krijgen. We zagen verder een wa£en met zes molens, e'en levensgrote olifant, waarover waar schijnlijk een prachtig Perzisch tapijt komt te liggen, sierlijke paarden van stro trokken de bruidskoets, zelfs het foto toestel voor de bruidsfoto stond al in ijzeren vormen klaar. Vrijdagmiddag om twee uur hoopt mei. klaar te zijn om de kijkers in de H.B.G.- gebouwen aan de Grachtweg te kunner ontvangen. Het is de bedoeling de wagens tentoon te stellen opdat iedereen ze rustig kan bekijken. Hoe spannend het vaststellen van dt datum dit jaar was, blijkt wel uit het feit. dat men reeds de late datum van 23 April moest verschuiven naar 30 April. Hoe meer de 30ste naderde hoe onzekerder meri werd, want er kwamen weinig hyacinten in bloei! Men heeft slechts 2 tot 4 ha nodig om het gehele corsb van bloemen te voor zien, waarbij de mozaïeken en passant Woensdagmiddag reed de heer F. R. uit Haarlem, arbeider van de Havenstichtieg, op weg naar zijn werk met grote snelheid op zijn bromfiets het terrein van de bui zengieterij op. Bij een ooorwegkruising slipte hij over de natte rails en viel: Hij is met een scheurwond aan de kin en een pijnlijke rug in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. worden meegenomen. En er worden 600 ha hyacinten in de bloembollenstreek ge teeld. En toch is men nog bang geweest voor 30 April. De verkeerspolitie is het ook. Er was reeds bekend gemaakt dat de Rijksweg Den HaagAmsterdam geen toegang zou geven tot de bloembollenstreek. Dit is on juist. men kan via alle wegen naar de streek komen alleen doet het doorgaande verkeer er wel verstandig aan niet door de streek te rijden, want het zal er bij zonder druk zijn, te meer omdat velen tei gelegenheid van de verjaardag van de Ko ningin vrij hebben. De verkeerspolitie zaï uiteraard doen wat zij kan en ziet de stroom mensen met alle rust tegemoet. Dat kan ook wel, want iedereen weet dat bij zo'n evenement geduld moet worden be tracht, om een bepaald doel te bereiken. Tot slot zij nog medegedeeld, dat het corso om één uur uit Sassenheim vertrekt en dat men hard van plan is om het tijd schema te handhaven. Dat is nog niet veel gebeurd, maar ieder jaar heeft men goede voornemens, die door allerlei omstandig heden, dikwijls buiten het be. eik van het corso comité, teniet werden gedaan. Tijdschema 13.00 uur: Start te Sassenheim; 13.45 uur: Aankomst Lisse; 14.30 uur: Aankomst Hillegom; 15.15 uur: Keerpunt; 15.30 uur: Vertrek keerpunt; 16.00 uur: Aankomst Hillegom; 16.45 uur: Aankomst Lisse; 17.15 uur: Aankomst Sassenheim; 18.00 uur: Finish. Twee verdachten en een aanbrenger gevonnist De Haarlemse rechtbank veroordeelde vanmorgen een gewezen kok van de Haar lemse strafgevangenis, tegen wie de offi cier van justitie veertien dagen geleden acht maanden, waarvan drie voorwaarde lijk, had geëist tot zes maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaardelijk en drie onvoorwaardelijk met aftrek. Door dit vonnis werd de vroegere kok vanmorgen in vrijheid gesteld. Hem was ten laste ge legd, dat hij zich gedurende een reeks van jaren had schuldig gemaakt aan een tweetal corruptiedelicten en een paar krui meldiefstallen, c.q. verduistering of heling van geringe omvang. De rechtbank ver klaarde drie van de vijf ten laste gelegde misdrijven bewezen. Een vroegere magazijnbediende van de Haarlemse gevangenis werd conform de ris twee maanden voorwaardelijk opge legd wegens verduistering van textiel- afval in de periode 1947 tot 1952. Tenslotte veroordeelde de rechtbank een Heemsteedse vertegenwoordiger, die enige iaren geleden in de gevangenis gedetineerd was geweest en de zaak tegen de kok had aangebracht tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. De uitspraak was dus aanzien lijk zwaarder dan de eis van acht maan den. Zijn zaak stond verder los van de ge noemde delicten. De vertegenwoordiger had terecht gestaan wegens verduistering in de vorm van verkoop van een aantal in huurkoop gekochte huishoudelijke en luxe goederen. Op 7 Mei a s. herdenken onze 000000(40003 ouders J. H. MEYER en H.M. MEYER-DE VRIES hun gouden huwelijksfeest. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie in zaal C. de Boer, Voorstraat 54, Wijk aan Zee van 3.30 uur tot 5.30 uur n.m. Velsen-Noord, 29 April 1955 Staalhavenweg 1. 30 APRIL - 5 MEI ZOMERLUST SANTPOORT DANSORKEST THE RED STARS De Burgemeester van Velsen maakt bekend, d-it het, wegens de plechtige herdenking op 4 Mei 1955 van <ie gevallenen voor de bevrijding van het Vaderland, niet is toegestaan, op die dag na 18.00 uur bioscoopvoorstellingen vertoningen, danspartijen, feesten of andere openbare vermakelijkheden te houden of te doen houden, terwijl na dit tijdstip geen muziek in de tapperijen mag worden gemaakt. Velsen, 2 April 1955. De Burgemeester voornoemd, M. M. KWINT De advertenties in deze courant worden ook met de grootste aandacht gelezen, laat de lezers weten wat u aan te bieden hebt. Adverteer in dit blad. Vandagg Vanmorgen waren aam de afslag twee trawlers present: de „Sumatra" (van Za terdag 16 April) met 625 kisten vis, waar van 70 schelvis en piepers, 100 kabeljauw en gul, 50 wijting, 380 makreel, 20 diversen, 20 kleine kisten haring en 275 stuks stijve kabeljauwen yi de „Tzonne"(van 19 April) met 1300 kisten vis, waarvan 1200 makreel, 50 schelvis en piepers, 50 diversen en 350 stuks stijve kabeljauwen. De KW 76 kwam met 600 kisten vis, hoofdzakelijk makreel. Loggers en kotters De kottervloot, bestaande uit 35 schepen, voerde 7500 kg iongen en 800 kisten schol aan. Voor Vrijdag en Zaterdag De „Postboy" (van 20 April, was bij op gave vangst nog vissende) komt met de „Maria van Hattum" (van 18 April) voor de Vrijdagmarkt. De „Gelria" (van 16 April) blijft weg tot de Zaterdagmark t, maar de SCH 117 (van 20 April) voegt zich misschien nog bij de „Postboy" en „Maria van Hattum". De „Postboy" voert aan 1000 kisten ma kreel, 20 kabeljauw, 70 diversen en 250 stuks stijve kabeljauwen en de „Maria van Hatium" 795 kisten, waarvan 500 makreel, 50 schelvis en piepers, 30 dichte piepers, 75 gul en koolvis, 125 wijting, 15 stokkebit, 125 kisten wijting en 150 stuks stijve ka beljauwen. De SCH 117 zou 200 kisten vis en 200 stuks stijve kabeljauwen hebben. Zaterdag voert de „Gelria" aan 800 kis ten vis en 650 stuks stijve kabeljauwen. Markt vandaag Voor export waren bestemd de rijen kabeljauw, die 55-/ 40 deden, grote tong deed 2-f 2.05, groot-middel 1.90-/ 1.75. kleinmiddel 1.80-/ 1.85, tong I f 1.85- 1.90, tong II 1.50-/ 1.60. Zetschol werd afgenomen voor 30-/ 35, schol I voor 28-/ 33. Binnenland Kisten kabeljauw gingen het binnenland in en maakten 72-ƒ 66, grote gul 32-ƒ 30, middel 34-/ 32, torren 25-ƒ 26, zwarte kolen 65-ƒ 72. Braadschelvis deed 31- 36, pennen 45-/ 51, klein middel 50, groot middel 40, makreel 15-/ 13, schol II 23-/ 25 en schol III 16-20. Vertrokken IJM 71 Bloemendaal, IJM 213, 226, 239, 202, 318, 206, 241; KW 48 Cornells Marinus, KW 63, 35, 128; SCH 21 Arie v. d. Zwan; UK 264, 93, 8, 70, 66, 48, 115, 60, 99, 78, 194, 35; HD 180; BR 13, 28, 5, 41, 48, 20, 58, 50, 55, 38. Rinnengekomen IJM 206, 241, 318, 239, 202, 226, 249, 213, 218; KW 48 Cornelis Marinus; 7 De Arend, 128, 63, 60, 71, 12; BR 5, 20, 58, 55, 13, 50, 41, 28, 38; UK 8, 93, 264, 70, 66, 78, 48, 90, 194, 115, 99, 96, 215, 18, 41, 7, 125, 69, 62, 57, 105, 202, 176. 80, 76. 44. 5; TX 21, 39, 33; HD 47; SCH 65; CZ 3; VD 9. Oudste boten Oudste trawlers zijn thans de Klaas Wijker, Dirkje en Antje (van 21 April); Elie en Bergen (van 23 April); Herman, Allan Water, Vios, Thorina, SCH 153, 27, 135 (van 26 April). Oudste loggers zijn: KW 176 (van 16 April); Wiron 3, KW 7 (van 18 April); IJM 14, KW 52, KW 76 (van 19 April): KW 76 (van 20 April); Wiron 1, KW 161 (van 21 April); Shamrock (van 22 April); Wiron 5 (van 23 April). Vangstberichten uit zee Uit zee werden de volgende vangsten ge meld: KW 155 met 20 kilo tong en 8 m. vis in 3 trekken; IJM 45: 55 kilo en 8 m. vis: IJM 7: 70 m. makreel; IJM 14. 50 m. ma kreel en 4 kabeljauw; KW 162: 80 kilo en 12 m. vis; KW 89: 20 kilo en 4 m. vis: KW 166: 35 kilo en 4 m. vis; KW 107: 80 kilo en 10 m. vis in 2 trekken: KW 65: 10 kilo en 2 m. vis: KW 60: 25 kilo en 3 m. ris; KW 62: 15 kilo en 9 m. vis; IJM 3: 30 kilo en 5 m. vis; KW 72: 8 m. vis en 15 kilo in 3 trekken; KW 77: 5 m. vis en 10 kilo; IJM 31: 6 m. vis en 20 kilo; IJM 78: 5 m. vis en 5 kilo; IJM 204: 15 kilo en 3 m. vis: KW 6: 40 kilo tong en 5 m. vis: KW 36: 60 kilo en 8 m. vis in 2 trekken; KW 12: 50 kilo en 8 m. vis in 2 trekken. De KW 28 is onder de kraan geweest voor een nieuwe achtermast. De IJM 9 bleef voor de jaarlijkse schoon maakbeurt binnen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Sumatra f 14.500; Tzonne f23.600. Logger: KW. 7 f 11.400. Kotters: KW. 60 f 730, KW. 63 f 100, KW. 35 f 200, KW. 71 f940, KW. 12 f2480, KW. 56 f820, KW. 128 f300, RO. 29 f870, Sch., 65 f 1670, TX. 33 f 1230. VISCONSERVENFABRIEK „DOGGERSBANK" vraagt: Aanmelden: Industriestraat 12, IJmuiden. In overleg met de R.K. en de Alge mene vakorganisaties worden de KRUIDENIERS in de gemeente VELSEN geadviseerd hun zaken op Zaterdag 30 April GEOPEND en Donderdag 5 Mei GESLOTEN te houden. GEVRAAGD Er is verschil tussen vlees en vlees. Wanneer U een goed stuk vlees op tafel wilt brengen, koop het dan bij ons. Want wij doen, wat wij kunnen om aan uw bestelling alle zorgen te geven, welke ze verdient. LANGE NIEUWSTE. 781 Tel. 6427 IJmuiden-O. De slager, die goed voor U Zorgt! BR I ET*T Sirenestrt ,t 14 1^1 EL I IJmuiden 1 pond GEHAKT hall om half ƒ1.10 1 pond VARKENSCARBONADEƒ1.55 1 pond OSSEN LAPPENƒ1.45 1 pond DOORREGEN VARKENSLAPPEN NIET VAN DE KINNEBAKƒ1.25 Bij aankoop van één dezer bovenstaande artikelen 250 gram GEKOOKTE WORST voor 0.50 ONS SUCCES; t Soeppakket, samen voor 80 cent Ham - Pekelvlees - Pork - samen 150 gr. 59 ct Bij aankoop van dit pakket: 1 blikje leverpastel voor 30 ct Ter gelegenheid van het feit, dat wij 2 Mei 1955 ons herdenken, houden wij die dag voor onze klanten, vrienden en belangstellenden receptie van 24 uur in de zaak Maandag is de zaak voor verkoop gesloten Bekend met Electrische Naaimachines. Goed loon. Aanmelding dagelijks Fa. J. VAN BEELEN C.V., Middenhavenstr. 66-70, IJmuiden Kring Velsen-Beverwijk Bescherming Bevolking De Kringraad roept sollicitanten op naar de op het secre tariaat te vervullen betrekking van voor eenvoudige administratieve werkzaamheden. Vereist: accuraatheid, goed kunn. typen en rekenen Sal. 226.84—293.09 p. mnd., naar gelang leeft, en erv. Dienstaanvaarding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties te zenden aan de Secretaris-Penningmeester, p'a Raadhuis te Velsen. Fed. Velsen P.v.d.A. N.V.V.-B.B.IJ. Vara MAANDAG 2 MEI Opvoering van: REX THEATER Spreker: Mr. A. DE ROOS. AANVANG: 8 uur. - PRIJS: 60 ct: Bejaarden: 25 ct. Ochtendbijeenkomst: 10 uur Herenduinen. Toegang: Paulus Potterstraat. Vrij entree. Middagvergadering: 3 uur Rex Theater. Spreker: Dr. P. L. SCHOONHEID, predikant der Ned. Herv. Kerk te Leiden. Declamatie - Muziek VRIJ ENTREE Casembrootstraat 40 Trompstraat 27 Velserduinweg 294 Roerstraat 71 Velserduinweg 161 Pres. Steynstraat 35 (VRIJDAG EN ZATERDAG) De winkels zijn Zaterdag normaal geopend. Er wordt geen brood bezorgd.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11