Veisens Oranjefeesten hielden duizenden geboeid tijdens een dag vol vrolijkheid Regen bedierf een der hoogtepunten in Beverwijk Duizenden ballonnen deinden Oostwaarts Havenberichten Grote variatie - weinig eenheid AUTORIJLESSEN Hoofdbesteller PTT koninklijk onderscheiden Licht in IJmuiden Tot diep in de nacht feestte de stad Huldiging van Jan Hofland Ab Geldermans wint ronde van Feyenoord MAANDAG 2 MEI 1955 8 Tent als centrum FRANS ROOTRING Tel. 5 0 50 AVOND: weer plezier Tussen circus en bal Uitgevaren visserijvaartuigen WIE TERUGBLIKT op de Velsense Koninginnedagviering van Zaterdag, kan daarin twee manco's ontdekken, waarvan de eerste nauwelijks en de tweede in het geheel niet binnen het bereik der menselijke invloed ligt: het ontbreken van een centrum in deze gemeente doet zich steeds meer voelen bij gezamenlijke feesten, die dus noodzakelijk uiteenvallen in versnipperde gebeurtenissen en versplinterde krachten het ontrouw-worden van de Oranjezon en de heerschappij van de overigens hoog-nodige regen heeft in de middag menig aardig programma-onderdeel lichtelijk de das omgedaan. Zoals de ballonnenwedstrijd, de spelen voor volwassenen hier en daar en 's avonds ook nog al die feestelijkheden, waar de weergoden een dikke vinger in de pap hielden en die zij voor Santpoort in niet geringe mate bedierven. Niettemin is het een plezierige dag geworden voor allen, die de verleiding van het bloemencorso in de bollenstreek konden weerstaan. De kinderen zijn, zoals wij Zaterdag nog uitvoerig konden melden, dubbel en dwars aan hun trek gekomen, al viel het programma van Beppie Murray wat tegen de optochten hebben na een veelal onrustige voorpret de vervulling van vele kinderdromen gebracht. IJmuidenWest had ook dit jaar, wegens gebrek aan lokaliteiten in Oud-IJmuiden, de grote tent op het Marktplein in gebruik. Het mag dan voor het bestuur een kost bare geschiedenis zijn, zo'n tent brengt het voordeel dat er meer kinderen tegelijk in kunnen worden opgevangen, zodat er 's morgens met twee voorstellingen voor duizend kinderen elk kon worden volstaan en in de middag nog 600 kleuters, fleurig gesierd met'op school gemaakte feestmutsen de grappige capriolen van Beppie Murray (o.a. als de clown Bibo) in stomme verbazing hebben gevolgd. Zij hebben evenzeer genoten van de smakelijk opgediste poppenkastvertelling. De peuters, die op het toneel „meewerk ten" en met een presentje naar huis gin gen, zullen dit zeker hun leven lang niet vergeten. En de leidsters hadden er de wind onder, een opmerking die in de voor stelling van 's morgens zeker niet van toe passing zou zijn geweest. Een pluim dient ook gestoken op de pet van „Wilhelmina", dat vrolijk blazend de kleuters van de Van Tuyllschool haalde en ze veilig aan de tent afleverde. Marjolijntje in sprookjesland De Oranjevereniging „IJmuiden-Oost" had moeilijk een betere keuze kunnen doen, toen zij besloot de R.K. Operette club „Vrij en Blij" 's morgens voor de schooljeugd te laten optreden, want hier door heeft men enige honderden kinde ren in het Patronaatsgebouw een waarlijk feestelijke ochtend bereid. Twee maal moest de operette „Marjolijntje in Sprook jesland" worden opgevoerd om alle jeug dige gegadigden te kunnen bergen en twee maal is het succes even groot geweest. En terecht, want telkens worden wij weer getroffen door de enthousiaste voor bereidingen, waarvan deze voorstellingen door „Vrij en Blij" getuigen. Het lijkt ons dan ook vrijwel uitgesloten, dat er met kinderen betere resultaten kunnen worden bereikt, dan bij deze operetteclub gewoon lijk het geval is. Ook de opvoering van „Marjolijntje in Sprookjesland" boeide weer door de frisse aankleding, waarbij gebruik werd gemaakt van bekoorlijke costuums, in een kleurige en smaakvolle verscheidenheid uitgevoerd. Dit door kinderen altijd weer ,graag be keken sprookjesmilieu werd door de ver schillende leidsters met flair en fantasie op de planken overgebracht, waarbij men zo gelukkig was een snoezig Marjolijntje voor de hoofdrol te kunnen aanwijzen. Met haar als bekoorlijk middelpunt werd het opgetogen publiek een onafgebroken variatie van spel, zang en dans geboden, waarbij de volwassen toeschouwers in het bijzonder veel deugd van de frisse kinder stemmen mochten ondervinden. Tanks en vredesherauten Om nog even terug te komen op de op tochten van de morgenuren: daar waren vele originele vondsten bij. Wij herinneren ons een meisje uit Santpoort, dat schuil ging onder een enorme parapluie beplakt met: „1955 en wier uitgebreide regen kleding grondeloos pessimisme ten opzich te van de komende zomer wilde uitdruk ken. Een paar prille dorpsgenoten hadden van de meest wonderlijke onderdelen een tank ineengeknutseld, waaruit een piep jong Canadeesje het verwonderde ge zichtje stak: de geschutskoepel bleek bij nadere beschouwing een wasteil te zijn. De eerste prijs was binnen! Een moeder van een drietal meisjes had om haar spruiten met eindeloos geduld en veel goede smaak drie schimmels gebouwd en het driespan „vredesherauten" kreeg te recht een ereprijs. In oud-Velsen bracht een barse, besnorde diender Pietje Bell op en een hoeraatje voor het „eerste gemeen telijk zwembad in Nederland" was het po sitieve antwoord op een uitbeelding van ADVERTENTIE met FORD CONSUL Gedipl. instructeur VERHUUR zonder chauffeur VOLKSWAGENS - CONSUL - ZEPHYR LANGE NIEUWSTR. 68 - IJMUIDEN De enige Bcverwijker die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd onderscheiden is de heer C. Kuiper, hoofdbesteller der P. T. T. Vrijdagmiddag werd in bijzijn van het voltallig personeel, ter directie van het Be verwij ker postkantoor aan de «heer Kuiper de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt door de- waarnemend directeur de heer A. W. de Groot. De heer de Groot zag dit als een beloning voor de jarenlange nauwgezette arbeid van de onderscheidene. De heer de Groot her innerde aan de wijze waarop de hoofdbe steller ook in moeilijke jaren zijn werk op voorbeeldige wijze heeft gedaan en wiens plichtsbetrachting een ieder ten voorbeeld strekt. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Kui per voor deze onderscheiding en hij ver heugde zich dat zijn werk op deze wijze werd gewaardeerd. Zonder medewerking van mijn naaste chefs en van het personeel had ik echter niets kunnen doen, aldus de heer Kuiper. Namens de dienstcommissie-leden sprak de heer J. v. d. Bos hierna nog enige woor den van waardering. het jeugdvandalisme, zéér aanschouwelijk voorgesteld. Velsen-Noord in de stemming „Anova" ontving de optochtertjes van Velsen-Noord in „Concordia" met kinder cabaret twee goochelaars en pianist Cas Rus wiens clavioline een enorm succes oogstte, poppenkast en Nicky Nobel, de muzikale clown, hebben mét de tractaties de peuters kostelijk beziggehouden. Des middags een even succesvolle herhaling, terwijl aan de Van Rijswijkstraat de volks- en kinderspelen niet de aandacht kregen, die ze verdienden. Corso zat dwars In Driehuis begon de middag na een ge slaagde ochtend, die het idee om de auba de wat „geleider" te doen verlopen als een van de beste van de dag had doen ken nen (de heer J. Huizinga had de te zin gen liederen voor Soli Deo Gloria opnieuw uitgeschreven naar de moderne trant van de kinderzang), met een poppenkast-voor stelling voor de tent op het feestveldje. Even dreigde het daar spaak te lopen, om dat de poppen-tonelisten door het bloe mencorso opgehouden waren, maar toen het verhaal van Pinokkio eenmaal op gang was, hebben de peuters volop genoten van dit perfect gebrachte en ietwat „aange paste" Italiaanse sprookje van de groot meester Di Collodi. De „attractie van de middag" viel letterlijk een beetje in het water: de regen heeft echter niet kunnen tegengaan dat dames tussen 16 en 80 jaar elkaar met grote grimmigheid op conser venblikken gebonden, achterna hebben gezeten over het hobbelige landje van het feestterrein; de heren die kussengevechten moesten leveren, zagen er van af. Uitbundige pret op de Terrasweg Op Santpoorts Terrasweg zijn des mid dags geanimeerde spelen voor jong en oud gehouden: autopedraces voor meisjes en jongens en hindernisbaan voor heren met een hapje koek onderweg. Niet minder geslaagd viel uiteraard het watersteken uit, waarbij steeds een in een kruiwagen opgestelde persoon die door een ander op het kritieke moment over een bruggetje werd voortgeduwd, door een ring moest trachten te steken. Het is nogal eens voorgekomen, dat op deze labiele ma noeuvre een vrijwillig bad volgde, zeer tot vermaak van de toeschouwers. Een mals regentje maakte echter ook hier een onverwacht einde aan de pret, waardoor het „heren raak de man", bal- lentrappen voor dames en behendigheids wedstrijden voor jongens en meisjes niet doorgingen. Ook het uitreiken van de prij zen een aantal waardebonnen werd tot 's avonds uitgesteld. In „Zomerlust" genoten tegelijkertijd een groot aantal scholieren van een waar feestprogramma, gebracht door mr. Tinus en Herry Bouman, dat gezien de uitbun dige toejuichingen, volledig geslaagd mag heten. Kindermiddag in gymnasium De kinderen uit oud-Velsen tot en met dertien jaar zijn in de middag in de to neelzaal van het gem. Gymnasium bijeen geweest om met goochelaar Geraldini vele avonturen te beleven. Boeiend en humoris tisch heeft Geraldini zijn toehoorders en kijkers vermaakt en (met het ijsje) is het voor allen ongetwijfeld een welbestede Oranje-middag geweest. Ballonnen de lucht in Achter de „IJmuider Harmonie" heeft de jeugd van IJmuiden-Oost 's middags een flinke tocht door de stad gemaakt. Van de speelplaats van de R.K. Jongens school aan de Zeeweg stapten de jongens en meisjes naar het Tiberiusplein, waar Veisens politiekorps op het plein achter het bureau de hele ochtend doende was ge weest met het vullen van ballonnen. Dui zend ballonnen, in geel, in rood, blauw en groen. Dankbaar heeft de jeugd de bolletjes in ontvangst genomen en passend op een al te snelle vlucht ermee door de straten geparadeerd. Helaas kwam er bij het in zicht komen van het eindpunt, het sportpark Schoonenberg, een regen wolk tussen de feestvreugde, maar die heeft toch niet kunnen verhinderen dat al die ballonnen met de kaartjes er onder aan vast in Oostelijke richting soms vlot en soms traag zijn weggedreven. En nu maar wachten op antwoord. Des avonds heeft het feest zich onver moeid voortgezet, goeddeels onder dak. Dat was maar goed ook, want inplaats van zachtjes was het nu hard gaan regenen en de film op het schoolplein van de Brede- rodeschool in Santpoort-Station is wel héél grappig geweest, getuige het groot aantal volhouders, dat Bud Abott en Lou Costello tot het einde heeft toegelachen. De „boerenkapel" van „Soli Deo Gloria" had zich inmiddels op een vlonder achter de Adolf van Nassauschool geposteerd en ln de Kennemerlaan is het de gehele Zaterdagavond gezellig druk geweest, dank zij de sobere, maar aardige verlichting, waar de geïllumineerde watertoren als een baken bovenuit stak. Menigeen, die zich zag verstoken van een toegangsbewijs voor een of andere voorstelling, heeft „een Ken- nemerlaantje gepikt" en daardoor werd de Zaterdagse pantoffelparade, die doorgaans alleen door de jeugd wordt gehouden, op geluisterd door vele genoegelijk kuierende ouderen. v In het stadsgedeelte over de brug bleef de vreugde buiten beperkt tot de Presi dent Steynstraat, die met fleurige vlaggen- slingers was versierd. Een versterker-in stallatie zorgde voor de nodige dansmuziek en lange tijd hebben oud en jong zich aan een dansje gewaagd. Verder werd het feest in besloten ruimte uitbundig gevierd in de café's, wier inté rieurs met vele feestattributen waren be hangen en waar de bezoekers konden ge nieten van accordeon- en radio-muziek. De stemming was er best en groeide, naarmate de uren vorderden, totdat het klokje van gehoorzaamheid vertelde dat het sluitings uur was aangebroken en Koninginnedag 1955 tot het verleden behoorde. samen met een groot aantal gezelschaps spelletjes is het ook daar toch nog een ge zellige avond geworden, al was vooral het jonge publiek vaak wat erg luidruchtig. Een televisie-uitzending heeft tot laat in de avond vele kijkers getrokken. Rex vol variété In Rex was Driehuis bijeen voor een door „Anova" gepresenteerde variété-cabaret avond. Met burgemeester mr. M. M. Kwint en zijn echtgenote onder de toehoorders is er een programma afgewerkt onder de titel „Humor is troef", waarin goede en minder geslaagde onderdelen elkaar af wisselden en een ernstig woord van voor zitter dr. G. A. M. Hunfeld de inleiding voor vormde. Conférencier Willy Re??, heeft een paar knetterende mopjes over het voetlicht ge strooid, die met grote graagte door het goedlachse publiek werden verorberd1; als „vlegel aan de vleugel" bleken zijn praatje èn zijn liedje van eenzelfde gehalte te zijn, al gleed hij een paar keer bijna uit over de bananenschil der banaliteit. Joop de Knegt, die men eigenlijk alleen maar moet horen zingen en dan nog niet al te vaak heeft de microfoon voorts enige malen bijna verorberd, hetgeen niet zo erg was, want d'it instrument was toch niet zo best meer en Willy Ré bleek een even charmant als virtuoos accordeonistetje te zijn, die met haar liedjes en haar ver schijning bijkans desasfrueuze gevolgen voor het theater veroorzaakte. Naar onze smaak waren de „Stefani's", een manipu lator met een olijke partnerin, de hoogte punten van deze avond: hier werd een goochel-trucage op de planken gezet, die het internationale niveau bereikte en voor al de truc met de zwevende bal onder de doek en het verdwijnende radiotoestel heb ben de zaal in onperste verbazing gebracht. Een ander bal (in de foyer) heeft tot diep in de nacht de benen los en de toilet ten in het gesprek gehouden: „The Blue Birds" zorgden voor de muziek. Cabaret De leden van de Oranjevereniging Vel- sen, die in de avond maar de gymnastiek zaal van het gymnasium waren gekomen om het cabaret-variété „Lurna" te zien op treden, hebben werkelijk van een uitste kend programma kunnen genieten. De heer P. Bakker heeft de avond ge opend en er zijn verheugenis over uitge sproken dat de vereniging na negen jaar nog bestond en op een avond als deze, door zo velen werd bezocht. Na het zingen van het volkslied, was de beurt onmiddellijk aan de groep artisten, waartoe ondermeer het bekende duo „De Notenkrakers" be hoorde. Frans Eykhof strooide door het eeheel wat aardige en vlotte praatjes en Geraldini in' zijn muzikale keuken liet Oud-Velsen genieten van fluitspel op deeg roller, melkpan en fluitketeldoppen. Daar bij was zijn spel op tulband, flessen en gasfornuis verrassend voor een ieder. „Mijn vriend Leonard" Het Patronaat werd 's avonds opnieuw twee maal gevuld, doch nu met de volwas sen leden van de oranjevereniging IJmui den-Oost, die men een opvoering van de klucht „Mijn vriend Leonard" als surprise heeft aangeboden. Deze voorstelling werd verzorgd door de toneelvereniging „De Hooger Geest Ghesellen", onder regie van Willem van der Veer. Het is een bijzonder vrolijke avond geworden, omdat het spel door de regisseur volledig met de inhoud van het stuk in overeenstemming werd ge bracht. De intrige is een Nederlandse be werking van Piet Mossinkoff naar een Frans bliispel, dat de uitgesproken Duitse- kluchtstijl ten gevolge heeft gehad. Men kent ze wel; de slippertjes makende echt genoten, die eer) ondeugend uitstapje tegenover hun aanhankelijk vrouwtje en een wantrouwende schoonmoeder met een doorzichtig leugentje trachten te camou fleren. Deze gang van zaken heeft ook voor Lex Jongveld de traditioneel noodlottige gevolgen, want hij raakt hierdoor met ban den en voeten overgeleverd aan de listige kok Thomas Reuzel, die van deze gelegen heid gebruik maakt zich met een onver stoorbare flair in Jongveld's huis een prins heerlijk leventje aan te meten. C. de Jong was als Thomas Reuzel van deze permanente vrolijkheid het gepaste middelpunt, omdat hij de vele mogelijk- Staande op het bordes voor het paleis te Soestdijk nam de Koninklijke familie Zaterdag de hulde in ontvangst, die Koningin Juliana werd bereid. Ook dit jaar veranderde de trap naar het bordes weer in een kleurige bloemenheuvel. Zaterdag 30 April kwamen de haven van IJmuiden binnen: Phidias van Rotterdam. Eddy Stone van Londen. Helene van Hal den. Kroonborg van Londen. Zanzibar van Swansea. Berkelstroom van Fowey. Ellen M van Londen. Liberty van Rotterdam. Elda van Rotterdam. Hera van Kaskö. Vertrokken zijn: Jupiter naar Rotterdam. Sochi naar Geffle. Stad Amsterdam naar Las Palmas. Prometheus naar Port Said. Gooiland naar Las Palmas. Cybele naar Per zische Golf. Castor naar Curagao. Westerdok naar Londen. Finn Merchant naar Raumö. Argos n. Hamburg. Engano n. Southampton. Zaanstroom naar Huil. Rijnstroom naar. Londen. Zondag 1 Mei kwamen binnen: Oranjestad van Dover. Curagao van Goole. Jagersfon tein van Antwerpen. Tyro van Swansea. Luna van Bremen. Hontestroom van Liver pool. Dido van Odense. Eemstroom van Hull. Margriet L van Londen. Lingestroom van Londen. Falcon van Londen. Ferm van Londen. Nether land Coast van Newcastle. Waterland van Bueons Aires. Amstelland van Hamburg. Serena van Bremen. Ako van Fowey. Wiros van Söderhamn. Holland van Newcastle. Gudrun Maersk van Le Havre. Vertrokken zijn: Hermes naar Antwerpen. Duiveland naar Embla. Tarakan n, Bremen. Vrijdag 29 April werd aan de visafslag te Urk door 27 vaartuigen aangevoerd: 478 pond kuilaal f 1,43f 1,49 per pond; 458 pond lijnaal f 1,35f 1,68 per pond; 77 pond fuik- aal f 1,30 per pond; 24714 bak nest f2,40 f2,57 per bak. Was Zaterdagmorgen Beverwijks Oranjefeest hoofdzakelijk op de kleintjes gericht, Zaterdagmiddag werd er meer door de ouderen aan deelgenomen, zoals bijvoorbeeld aan het openlucht-circus-variété, dat in het Gemeentelijk Sportpark werd gehouden. Tot .groot verdriet van alle aanwezigen (waaronder enige honderden kinderen die aan de optocht van versierde fietsen en autopeds hadden deelgenomen) moest de voorstelling halverwege worden afgebroken, omdat de regen spelbreker was die het terrein en de attributen onbruikbaar maakte. Voor het echter zover was, hadden de „Zeeuwse boertjes" enige nummers par- terre-acrobatiek weggegeven, 'die werke lijk uniek waren en die als hoogtepunt (en hoogste punt) een handstand van drie man bovenop elkaar had. De Bertwini's, oorspronkelijk als berenleider met beer, later een gewone acrobaat en een char mant meisje, vertoonden hun feilloze even- wichts-oefeningen op een stilstaande race fiets. Ondanks de toen reeds mals neerval lende regen traden de Bottalino's twee maal op als muzikale clowns, waarbij ook de musicerende luchtballon werd vertoond. Ean vakkundig staaltje hoogrek werd gepre senteerd door de Tardona's, die elasticiteit aan kracht paarden. Mons Poulo was de elastieken man, die met zijn voeten een hoed opzette, terwijl hij in handstand stond, terwijl ook het eten met een vork met de zelfde voeten hem eveneens geen moeilijk heden opleverden. heden in deze rol geestig en laconiek wist uit te spelen. B. Gjaltema maakte vooral door zijn handenspel duidelijk hoe diep hij in de moeilijkheden verzeild was geraakt en J. den Dullen speelde een vermakelijke droogstoppel-boekhouder. By de dames zagen wij een charmante echtgenote van mejuffrouw A. Verlaak, met een schoon moeder als een dragonder van mevrouw W. Baart als komische tegenstelling. Het onmisbare dienstmeisje van mevrouw Deel man-Van Dijk maakte een bezetting rond, die het publiek op deze wijze een aller genoeglijkste avond wist te bezorgen. Voor de aanvang van deze opvoering droeg mevrouw Ant. Clausen-Kisnove met onmiskenbaar talent een drietal geestige schetsjes voor, waarna de presidente van de Oranjevereniging, mejuffrouw E. Vijl- brief, van harte door een der bestuurs leden met haar koninklijke onderscheiding geluk werd gewenst. Langedijker cabaretgezelschap Het Langedijker Cabaretgezelschap is in deze omgeving al lang geen onbekende meer, maar zelden zullen zij toch bij één voorstelling een groter publiek hebben ge kend, dan de grote tent op het Marktplein bleek te kunnen bevatten. Bij het binnen komen hiervan kreeg men even de indruk van een circus, alleen was de piste uiter aard vervangen door een geïmproviseerd toneel, dat het gezelschap de gelegenheid bood een amusant programma ten uitvoer te brengen. Zoals bekend betreft het hier allen amateurs, die nu misschien semi- profs genoemd moeten worden, die als ver dienstelijke werkers mogen worden be schouwd. Hun programma bestaat louter uit voordracht, schetsjes en zang, waarbij zij het Cabaret met de grote C kennelijk tot voorbeeld genomen hebben. Daarom is het te betreuren dat zij juist de stijl ver waarlozen, waarin zij zich van anderen zouden kunnen onderscheiden. Wanneer de Langedijkers hun cabaret meer met de folklore uit hun streek wilden karakteri seren, zou de aantrekkelijkheid van hiüh optreden ongetwijfeld aanzienlijk worden verhoogd, want het leutige West-Friese dialect wordt hier immers nog altijd met genoegen beluisterd. Dit neemt niet weg dat hét duizend koppige publiek zich kostelijk om deze Langedijkers heeft geamuseerd en bijvoor beeld schetsjes als „De dokter komt" en vooral „Jonas helpt" waarlijk daverende lachsalvo's ontketenden. De verschillende zangnummers vormden hierbij een pret tige afwisseling, zodat de toehoorders on dubbelzinnig van hun ingenomenheid met deze avond hebben blijk gegeven. De Oranje-avond in Noord Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen" had voor zijin avondprogramma in gebouw „Concordia" de medewerking van „De Ramplaanspelers", die twee voorstel lingen gaven van het vrolijke toneelspel „Daar moet je een vrouw voor zijn" van Terence Dudley: een uitvoering, die op hoog peil stond en de vele toeschouwers enige prettige uren van gezonde ontspan ning bezorgde. De heer P. J. Koelmans, voorzitter, herin nerde aan het feit, dat het onmogelijk was de geest van het verzet los te denken van het Oranjehuis-en dat Nederland en Oranje sinds eeuwen bij elkaar horen. De kermisvermakelijkheden die pas na ruim 11 uur 's avonds sloten en zeer goede zaken hebben gemaakt, hebben aan deze vrolijke viering van Koninginnedag even zeer veel bijgedragen. Tot laat in de avond was het er erg druk. Toen de tribune reeds was verlaten klaarde het weer op. Kindermatinée in liet Luxor theater Voor de hoogste klassen van de Lagere Scholen werden in het Luxor Theater en in het KSA-gebouw voorstellingen gege ven en de jongens en meisjes hebben zicht baar genoten van het gebodene, dat op een beschaafd peil stond. Het meeste succes had het trio, dat des middags ook in het Circus-variété in het Sportpark optrad. Met verbluffend ge mak voerden zij hun acrobatische toeren Uit. De goochelaars doen het ook altijd en vooral de „Chinese" goochelaar oogstte een daverend succes, hetgeen zijn collega, de muzikale clown, evenzeer ten deel viel. De accordeonist-begeleider vulde de hiaten op die er ontstonden doordat de ar tisten van het ene theater naar het andere moesten, met liedjes die door de jeugd uit volle borst werden medegezongen. Bloemencorso Door de stad trok naar het gem. Sport park een optocht van versierde fietsen, autopeds en groepen langs een dichte haag van toeschouwers. Om half drie had een deskundige jury reeds handen vol werk gehad om alle werkstukken naar hun waar de te beoordelen. Vele fraaie werkstukken werden evenals verleden jaar met geldprij zen beloond in d vorm van waardebonnen. Wielerronde om het Kuenenplein De Beverwijkse Rennersclub „Kenne- merland" organiseerde des middags voor de jeugdige leden van wielerclubs een wie lerwedstrijd rondom het Kuenenplein. Direct na het startsignaal trokken de renners Koomen en Van der Duin er van door, gevolgd door Oldenborg en v. d. Bos. De renners moesten 60 rondjes rijden en waren verdeeld in Junior en C-klassers. Koomen en Van der Duin hielden de strijd goed vol, doch enkele ronden voor het einde kwamen zij te vallen Van der Bos profiteerde hiervan en nam een halve ronde voorsprong. Door het grootmoedig gebaar van zijn ploegmakker Van der Duin, die zijn wiel afstond kon Koomen de strijd voortzetten. In een verwoede ach tervolging slaagde hij er in toch nog als eerste te eindigen. De uitslagen zijn: C-klassers: 1. H. Koomen, 2 v. d. Bos, 3. P. de Heer, 4. L. Paap. Junioren: 1. Oldenborg, 2. Lute, 3. Nies- sink en 4 Hendriks. Door het publiek werden talrijke premies beschikbaar gesteld, waarom fel werd ge sprint. Muzikale mars Tussen de middag- en avondfestiviteiten maakte de Hoogoven Harmonie een muzi kale rondgang, waarvan het einde door de muzikanten met onverholen vreugde werd begroet, daar zij een zeer vermoeiende dag hadden gehad; 's morgens in Velsen-Noord, 's middags in Hillegom bij het Bloemen corso en 's avonds in Beverwijk had voor al bij de tamboers blaren op zowel handen als voeten opgeleverd. Oranje-avond In het gebouw van de Ned. Herv. Ge meente aan de Schans werd des avonds het toneelstuk „Japke" uit Cor Bruin's „Sil de Strandjutter" opgevoerd. Nadat de heer D. Koger de avond met een kort welkomstwoord had geopend, gaf hij het woord aan ds. J. Wiersma, voor het uitspreken van een feestrede. Het fragment uit „Sil de Strandjutter" beantwoordde geheel aan de inhoud van het boek en werd op vaardige wijze voor het voetlicht gebracht. De talrijke bezoekers hebben er een ge noeglijke avond aan beleefd. Bal na Het traditionele openluchtbal op het parkeerterrein trok enorm veel belangstel ling en de twee opgestelde muziekgezel schappen, „De Klavierschippers" onder leiding van Cor Brouwer en „The Moon- liners" met Wim Kos brachten het ene nummer na het andere ten gehore. In de pauze werden enige openlucht films ver toond, die evenzeer in de smaak vielen. Concert B.H.K. In het Kennemer theater presenteerde de Beverwijkse Harmonie Kapel een con cert, dat uiteraard met het volkslied werd geopend. Alhoewel de spelers door het langdurige marcheren overdag flink moe gespeeld waren, was dit aan hun musice ren niet te merken en werkten zij in een wel bijzonder hoog tempo het programma af, waarvan behalve de „Entrée des Gla- diateurs" en zeven delen uit „Faust" 's bal letmuziek ook een modern stuk een onder deel vormde, namelijk de „Tableaux des Vosges" van Meindert Boekei. De vier delen van dit werkje werden vlot en met gevoel geblazen en de dirigent heeft er goed aan gedaan iets dergelijks in het concert op te nemen. De heer H. N. van Ossenbruggen bewees hiermee, dat hij niet alleen een goed musicus en dirigent is, maar ook een goede smaak heeft. Na het concert was er een groot Oran jebal met diverse attracties onder leiding van Henk van der Berg. Roemers Band verleende hieraan medewerking en tot twee uur toe was er een gezellige stem ming. De feestvreugde in Beverwijk, dat er fleurig uitzag met de potten met bloemen en oranje lichtjes, spitste zich toe op de draaimolen van Willem Koek aan de Meer, de nougat- en oliebollenkraam op het Sta tionsplein en de cafés aan de Meerstraat en in de daarachter gelegen straten, die van de hun verleende vergunning tot één uur open te blijven, een dankbaar ge bruik hebben gemaakt. Rustige Koninginnedag in de badplaats De viering van Koninginnedag in Wijk aan Zee is beperkt gebleven tot het uit steken van de nationale driekleur. Het dorp beleefde overigens een klein voorproefje van het komende seizoen en op het strand heerste een gezellige sfeer. Een ijsverkoper had zijn tent reeds open gesteld en hij maakte goede zaken. En enkeling waagde zich reeds in zee, dat was echter maar voor even hij vond het vermoedelijk toch te koud. Cabaret in „Heliomare" In het sanatorium „Heliomare" werden de patiënten vergast op een programma, verzorgd door het IJmond-cabaret. Hieraan werkten mee de zangeres Joke Rutten, „De Binato's" met Spaanse liedjes en Piet de Reuver aan de piano. De leiding berustte bij de conférencier en zanger Nico Out. Na zijn overwinning in de Ronde van Nederland wachtte de Beverwijker Jan Hofland Zaterdagavond een onverwachte huldiging. Zijn buurtgenoten hadden voor de ouder lijke woning in de Kloosterstraat een ere poort opgesteld en haalden hem spontaan in. Na het aanbieden van een groot boeket bloemen werd Hofland namens de buurtge noten een prachtig reis-étui aangeboden. Zaterdag zijn acht renners van de Bever wijkse rennersclub „Kennemerland" naar Rotterdam getogen om aldaar deel te ne men aan de ronde van Feyenoord. Ab. Gel dermans boekte hier een prachtig succes door in een prima wedstryd de ronde op zijn naarn te brengen. Vierde werd T. Beentjes en vijfde D. de Ruiter. Maandag 18 April: ml. Wiron III IJM 221. Dinsdag 29 April: mt. Excelsior III KW 76. ml. Annie IJM 14, De Vrouw Anna KW 52. Woensdag 20 April: ml. Noordster KW 67; mk. Nelly v. B. IJM 23 (snurrevaad). Donderdag 21 April: st. Klaas Wijker IJM 85; mt. Antje RO 15, Dirkje RO 53; mk. Wiron I IJM 210. Vrijdag 22 April: mt. Shamrock IJM 129, Wiron II IJM 211. Zaterdag 23 April: st. Bergen IJM 16; mt. Elie Chénévière IJM 32. Maandag 25 April: mt. Batavia IJM 99; ml. Heemstede IJM 53, Martha I.TM 74, Gorre- dijk IJM 75, Verwachting IJM 204, Vertrou wen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9, Adria- nus KW 10 (29 April binnen)), Willem Cor nells KW 16, Arie Nico KW 17. Grietje KW 20, Volharding KW 23, Cornells KW 24, Concorida KW 26, Nederland VI KW 37, Bertha KW 38, Helena KW 39. Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Floris KW 59 (29 April binnen), Elizabeth KW 64, Willy Alida KW 65, Saturnus KW 69, Maria Jacoba KW 73, Excelsior II KW 78 (28 April binnen), WillemDie KW 89, Alida KW 91, Toenade ring KW 95, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avon- tuuh KW 114, Petronella KW 125, Voor waarts KW 140, Arie KW 155, Java KW 159, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Da geraad IJM 4, Texel IJM 5, Marianne IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Twee Gebroeders IJM 27, Emisel IJM 31, De Hoop I IJM 45, Vios IJM 52, Corrie IJM, 78, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21. Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Stern KW 36, Hermin a IV KW 53, Alice KW 62, Gerda Marianne KW 71 (28 April binnen), Tyee Gezusters KW 77, Arendje KW 98, Agatha Arie KW 126, Ko ningin Juliana KW 133, Jana KW 210, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34. Dinsdag 26 April: st. Herman IJM 2, Vios I IJM 24; mt. Thorina IJM 33, Allan Water IJM 34; ml. Martenshoek IJM 283, Everard Christina KW 40, Hette Margaretha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85. Willv KW 141, Onderneming II SCH 27. Cornelia Maria SCH 135, Onderneming IV SCH 153; mk. Prinses Beatrix KW 72. Donderdag 28 April: st. Tzonne IJM 1, Viking Bank IJM 183; mt. Johannes Polder man IJM 20, Soerabaia IJM 79, Wiron IV IJM 209, Claesje RO 46; ml. Robert William KW 123; mk. Gerda Marianne KW 71.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10