Garage DEN HOUT166-168 Haan liet eindzege ook in laatste étappe niet glippen LOCOMOTIEF Corso Holland is de bruidging als een bruidsschat langs bloeiende bollenvelden Gemengd huwelijk van hyacintengeur en benzinestank Renault Bestel-Auto's Nederlandse hockeyers versloegen Groot Brittannië op eigen terrein LOCOMOTIEF Overweldigende drukte en verkeersknopen op onoverzichtelijke wegen Snelle wedstrijd, goede techniek Nederland verloor van Zwitserland Schutte beheerste ploegenklassement Sin tvturt iedeteen op a'jvfóyi: Begrafenis met militaire eer voor straaljagerpiloot Enthousiasme Bruiloft Verbolgen adres U it slagen Om de Davis Cup Sport in 't kort DE RONDE VAN NEDERLAND loopt altijd lichterI RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK Hockey Mej. H. Graper in Nederlands B-elftal MAANDAG 2 MEI 1955 Schattingen, zelfs ruwe schattingen, moeten bij voorbaat falen bij het aangeven van aantallen bezoekers aan het corso „Holland is de bruid", dat Zaterdag bij mild weer de route Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek reed in een heerlijke geur van hyacinten. Het prachtige weer van Vrijdag had de hyacintenvelden, eerste tulpen en late narcissen-velden in bloei gezet, zodat Zaterdagmiddag de hele bollenstreek geurde dat het een lieve lente was. Alleen 's morgens vroeg echter. Want om tien uur kwamen uit alle windstreken reeds de auto's en motoren aangereden, zodat 's middags eerder het gemengde huwelijk van benzinelucht en hyacintengeur de atmosfeer van de bollenstreek bepaalde dan de bloemen het konden doen. Met het uur werd het erger. Kilometerslange files vulden wegen en zijwegen geheel, parkeerplaatsen waren overvol en alleen de motorrijders schenen er plezier in te hebben, dat vreemde ras, dat alleen door motorrijders begrepen kan worden. Hevig schakelend en acrobaterend schenen zij de drukte eerder als een verrukkelijke leerschool dan als hinder te be schouwen. Dichte wolken benzinelucht maakte het de fietsers een kwelling toch het corso te willen zien. Nog nooit waren zoveel mensen en voertuigen op één middag in de bollenstreek ver zameld, die toch al verkeerstechnisch uiterst moeilijk is. Tallozen hebben niets van het corso gezien; enkelen kwamen vreemde speling van verkeerstechnisch noodlot via vriendelijke aanwijzingen van politie op hun uitgangspunt terug zonder iets meer te hebben gezien dan een overigens interessante verkeersdrukte. Halver wege de middag zaten niet alleen de routewegen, maar ook de aan- en afvoerwegen muurvast vol met auto's, twee, drie rijen dik en bewegingsloos, soms vijf kilometer lang. Zoals op de Rijksweg tussen het viaduct naar Sassenheim-Noord en het viaduct In de buurt van „Sikkens" voor de weg naar Voorhout. De maximum-capaciteit van de streek voor autoverkeer is volledig overtroffen. Het merendeel van het publiek heeft groot begrip getoond voor de wijze waarop de politie die voor een vrijwel hopeloze taak stond toch nog gered heeft wat er te redden viel. De reserve-luitenant vlieger W. Wishaupt uit Maastricht, die Vrijdag bij Eindhoven om het leven kwam bij een botsing van twee straaljagers, wordt Woensdag met militaire eer begraven. Nog vóór het corso ging rijden had de negotie zich al meester gemaakt van het publiek. Van heel oud tot heel jong ver kocht bloemen, belegde broodjes, warme worstjes, enzovoorts. Fietsenstallingen wa ren langs de hele route geïmproviseerd en elke fietsenbewaker wist te zeggen, dat men met de fiets geen stap verder zou ko men dan zijn stalling. In een hotel-café restaurant te Lisse betaalden tientallen Belgen, Nederlanders en Amerikanen an derhalve gulden per persoon om op het balcon een staanplaats te mogen innemen onder het motto van de kaartenverkoper: „Ja, maar 't is ook 'n bijzondere dag, me neer". Dergelijke excessen dienen volgend jaar, tenminste ten bate van Nederlands goede naam en het corso te worden tegen gegaan. „Ge moet hier elke stap die ge doet betalen", klaagde een Belg. Maar dank zij het corso, dat men ge neigd zou zijn te vergeten door alle romp slomp er omheen, zal Zaterdag 30 April toch wel een allerprettigste herinnering blijven voor ieder die het zag. Tien mu ziekcorpsen verleenden medewerking met pittige hartveroverende marsmuziek en ge lijk met het corso plantte een golf van en thousiasme zich voort langs de route. „Holland is de Bruid" was weer een fraai corso en het heeft geen zin meer de kwali teit ervan met andere corso's en corso's van andere jaren te vergelijken; de enig mogelijke conclusie is „Het was weer an ders"; góed is het bij voorbaat. Goed was trouwens ook de man die de grote trom van de eerste harmonie bediende: zo zeer was diens enthousiasme hem in de arm ge slagen, dat zijn trom na driehonderd meter bezweek De stoet werd geopend met „Het Huis", een wagen van twaalf meter lengte, waar op het paleis Soestdijk was verbloemd. Een koninklijk begin. Toen volgde „Het Land", een charmante wagen met zeven molens, en boertjes en boerinnetjes met vlaggetjes, en vervolgens „De Zee", com pleet mèt Neptunus en Venus. Toen kon het eigenlijke corso beginnen: Nederland, gesymboliseerd in vorstenhuis, zee en land vormden de inleiding op „Holland is de Bruid", het motto dat gekozen werd uit het vers van Jan Prins. Met humor, originali teit, artisticiteit en verfijning hebben alle deelnemers hun varianten op dit thema gekozen, zodat uiteindelijk het gehele cor so één bruidsschat en bruidsbouquet was voor het bloeiende land, dat er zelf wel niet veel van gezien zal hebben. Er zijn tientallen bloemsoorten gebruikt: hyacinten, tulpen, narcissen, gladiolen, ro zen, anjers, forsythia, prunus, azalea mol lis, lathyrus enzovoorts. Hoe het huwelijk verlopen is? „Waer werd oprechter Trou" bracht Vondel ter plaatse en dit gedicht in bloemen werd door „De Muzen" opgeluisterd. Even werd aandacht voor de bruid gevraagd door de wagen „De Ochtend", geïnspireerd op de versregels „Zij was des morgens opgestaan, een ranke frisse meid, zij deed haar gazen sluier aan van dunne dauwigheid". „Lenteweelde" en „De zwaluwen", „Het Prieel" en „Het bruidstoilet", „De bruid" en de „Bruidsdroom" bleken alle vatbaar voor een lyrische bloemvertolking, zoals de humoristische wagen „De Getuigen" en de originele „Oosterse gasten" (twee olifan ten) vatbaar bleken voor een oubollige va riant. Het verloop van het corso was niet ge heel en al homogeen. Dat ervoeren bijvoor beeld de bezoekers in Lisse, toen om zes uur het corso op de terugtocht daar pas seerde. Men dacht dat het afgelopen was, de straten stroomden vol, de politie liet allen begaan, toen plotseling het tweede deel van het corso aangereden kwam, vijf minuten later. De stoet als geheel was an derhalf uur op het schema achter. Maar goed, toen het dan voorbij was, begon voor vele honderden de ellende pas, want zij wilden aan het station Hillegom een kaartje kopen maar alles bleek.... uitverkocht, zodat de ambtenaar achter het loket uren lang extra-plaatsbewijzen heeft zitten uitschrijven, terwijl de rijen steeds langer werden.... De Haarlemse bijdrage tot het corso, de grote wagen „Serenade", werd na afloop van het corso naar Haarlem gebracht, waar zij grote belangstelling ondervond. Een inwoner van Haarlem heeft aan de minister van Justitie een adres gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen een „verkeerschaos", de ten tijde van het bloe mencorso in de bollenstreek zou zijn ont staan. Volgens dit adres gaf de politie een „demonstratie van onmacht" en voerde zij „een paniekclownerie" op, waartegen maatregelen van de minister worden ge ëist. Wij verwijzen ten aanzien van de ver keersproblemen tijdens het corso naar het relaas van onze verslaggever, die ter plaatse de verschillende aspecten van het verkeer heeft kunnen waarnemen en toet sen aan de inspanningen van de politie. Wij menen uit een en ander de conclusie te mogen trekken, dat het adres aan de minister te zeer de schuld van de moeilijk heden legt op de politiemannen en te weinig rekening houdt met de wegen situatie, die nu eenmaal tekortschoot bij de overweldigende verkeersstroom. ADVERTENTIE 200 KG bestelwagen5995.Brandstof 1 op 17 500 KG bestelwagenƒ4195.Brandstof 1 op 15 1000 KG bestelwagen6700.Brandstof 1 op TVs 1400 KG bestelwagenƒ6900.Brandstof 1 op 6% 12 Firma's in Haarlem en omgeving rijden met 2. 3, 4 en 9 en één zelfs met meer dan 20 RENAULT bestelauto's, een bewijs, hoe uitstekend ze voldoen! Nadere inlichtingen: De Nederlandse hockeyploeg heeft Zaterdagmiddag geschiedenis gemaakt door in het McKane Park van het Schotse stadje Dunfermline Groot-Brittannië voor de eerste maal op eigen bodem te verslaan. Met tweeéén bleef de Oranjeploeg in de meer derheid. En dat geschiedde na een van de snelst gespeelde wedstrijden die wij ooit van een Nederlandse hockeyploeg hebben gezien. Ook in deze ontmoeting kwam op duidelijke wijze de uitstekende lichamelijke conditie van de spelers van het Neder landse elftal tot uiting. De uitslagen van het bloemencorso luiden: Klasse 1: eerste prijs voor wagens met een lengte van tien tot dertien meter: Oranjeiijn, Rotterdam, tweede prijs ziekenhuisverple- gingsfonds Nezifo, afdeling Lisse, derde prijs Hoe druk het was na afloop van het bloemencorso! Rijen dik wachtten de bezoekers op het stationnetje van Lisse, dat een van de hoogtijdagen beleefde uit zijn overigens zeer rustig bestaan, want het wordt alleen gebruikt gedurende de tijd, dat de expositie van de Keukenhof wordt gehouden. „De Hyacinth" van de ccrpsgroep Sassen heim, vierde prijs Van Gend en Loos Utrecht, vijfde prijs de Erven Lucas Bols met „De Getuigen" Amsterdam, zesde prijs „Bloe- mengroet" van de Vereniging van Vreemde lingenverkeer Hillegom, zevende prijs de „Black Diamond Lines" Rotterdam, achtste prijs „De Bruidschat" corpsgroep Sassen heim, negende prijs „De Serenade" van de stad Haarlem, tiende prijs „Het Huis" van de Koninklijke Vereniging voor Bloembol lencultuur, afdeling Hillegom. Eervolle vermeldingen: Nederlandse Spoor wegen met „Huwelijksreis", Van Reisen, Sas senheim met „De Narcis", „De Zwaiuw" van de bloembollenveiling HBG Lisse. Klasse 2, wagens van acht tot tien meter: eerste prijs met wisselbeker „Het Bruids toilet" van de Gebroeders Driehuizen te Lisse, tweede prijs „De ochtend" van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur, afdeling Lisse, derde prijs Redeco NV., Matrassenfabriek in Leiden. Eervolle vermelding: „Pygmalion" van Amand, Breezand-Londen. Klasse 3: wagens van vijf tot acht meter: eerste prijs met wisselbeker voor Gebr. van Zijverden, Hillegom, tweede prijs Nieuwen- huis. Lisse. derde prijs „De Molen in bruids tooi", gemeente Lisse. Eervolle vermelding: de Koninklijke Alge mene Vereniging van Bloembollencultuur, afdeling West-Friesland. Luxe wagens: Eerste prijs met wisselbeker de N.V. G. B. de Vroomen en Zn. te Sassen heim met „Juliana", tweede prijs de „Bruids droom" van N-V. Hollands Bloembollenhuis te Lisse, derde prijs „Bernhard" van de N.V. P. Nelis en Zn, te Heemstede, vierde prijs „Hollands bruidsbouquet" van „Bulbhorst" te Sassenheim. Eervolle vermelding: Gebroeders Vink, Sassenheim. Mooiste wagen uit het bloembollenvak: „De Hyacinth" van corpsgroep Sassenheim. Mooiste kleurencombinatie: Ziekenhuisver- plegingsfonds Nezifo, afdeling Lisse. Meest originele idee: Van Gend en Loos. Meest humoristische idee: De Erven Lucas Bols. Verenigingsprijs: Vereniging voor Vreem delingenverkeer te Hillegom. Bloemenwimpel: de Oranjeiijn Rotterdam. Geen ogenblik hebben de Nederlanders hun tegenstanders gelegenheid gegeven het spel in handen te nemen. Door steeds maar weer in een bijzonder hoog tempo te spelen, bleven onze landgenoten voort durend gevaarlijk. Vooral onze midden- Twee zeilende klompjes en zeven windmolens, omgeven door boertjes en boerinne tjes in Volendammer costuum, symboliseren Nederland als een natie van zeevaarders en landbouwers. Deze fraaie dubbele praalwagen oogstte vooral van de buitenlanders langs de corsoroute geestdriftige toejuichingen. Zwitserland heeft de Davis Cup-wedstrijd tegen Nederland, welke in Bazel gespeeld werd, met drie-twee gewonnen. De eerste partij enkelspel tussen Fcösch en Van Dalsum eindigde in een verrassen de overwinning in drie sets (6-0, 6-1, 6-4) voor de Zwitser. Dehnert maakte echter in het tweede enkelspel de stand weer gelijk door Blondel in vier sets te verslaan (7-5, 2-6, 6-4, 6-3). Het spel stond op een zeer hoog peil en was bijzonder interessant, doordat beide tennissers veel variatie in hun slag legden. Voor het dubbelspel, dat iets langer dan anderhalf uur duurde, werd Van Dalsum door Van Swol vervangen. De eerste set was voor de Nederlanders (6-3), maar in de tweede set was vooral Dehnert bijzon der slecht op dreef (0-6) en ook in de derde set domineerden de gastheren (3-6). Na een korte pauze werd de match weer her vat en de Nederlanders kwamen er steeds beter in (6-1). De vijfde set moest de be slissing brengen en dankzij Van Swol be haalden onze landgenoten de overwinning (6-2). - De stand was dus nu twee-een in het voordeel van de Nederlanders, maar het derde enkelspel werd weer door Zwitser land gewonnen. Frösch versloeg namelijk Dehnert in drie sets (6-3. 6-3, 6-0). In het laatste enkelspel tenslotte moest Van Swol na niet minder dan vijf sets met 0-6, 6-2, 9-7. 3-6. 12-10 de meerdere er kennen in Blondel. OOSTENRIJK B— ZWITSERLAND B: 31. De voetbalwedstrijd tussen de B- ploegen van Oostenrijk en van Zwitserland is in een drieéén overwinning van de gast heren geëindigd. OCKERS WON LUIK—BASTENAKEN- LUIK. Ruim 100 wielrenners hebben deel genomen aan de klassieke wegwedstrijd LuikBastenakenLuik, welke door Stan Ockers werd gewonnen in 6 uur 50 min. 58 sec. over de 238 km. De Limburger Piet Haan van de Nederlandse B-ploeg heeft de zevende Ronde van Nederland gewonnen met slechts 1 minuut en 7 seconden voorsprong in het algemeen klassement op Wim van Est, de winnaar van verleden jaar. De strijd was in feite Vrijdagavond al beslist toen Piet Haan zich aan de kop van het algemeen klassement had gehandhaafd ondanks de bijzonder snelle tijdrit van Van Est van Middelburg naar Roosendaal. De laatste dag voerde de karavaan over een afstand van 262 kilometer van Roosen daal naar Amsterdam en de cracks in het peloton stonden elkaar tijdens deze rit in het geheel niets toe. Zü hadden er echter geen bezwaar tegen, dat de Nederlander Hofland, de Engelsman Hoar en de Belg Cools die op het klassement nauwelijks van invloed waren een voorsprong namen, die zelfs tot tien minuten opliep. Enkele kilometers voor het Amster damse Stadion, waar inmiddels een aan trekkelijk programma van turnen, paar densport en wielrennen was voltooid, kreeg de Belg Cools een lekke band en zag, huilend van woede, zijn beide rivalen met een snelheid van ongeveer 45 kilometer per uur doorrijden. Hij wierp echter in enkele seconden een nieuw bandje om zijn wiel, sprong weer op zijn fiets en slaagde erin, aangemoedigd door tiendui zenden toeschouwers, de beide vluchte lingen te achterhalen. Bij het begin van de baan in het stadion lag Hofland een meter of tien voor, keek even om en begon toen met nog twee honderd meter voor de boeg aan de eind sprint. Cools was volkomen uitgeput en Hoar reageerde veel te langzaam zodat hij op de eindstreep nog meters op de jui chende Nederlander tekort kwam. Ongeveer zes minuten later arriveerde het peloton in een compacte groep en korte tijd later moesten alle renners zich natuurlijk onderwerpen aan het cere monieel van de huldiging. De publiciteits- karavaan werd met veel geschetter aan het publiek voorgesteld en toen zagen de tienduizend toeschouwers tot hun verwon dering een zestal renners weer bijzonder fit na de lange tocht van Roosendaal af opnieuw op de fiets stappen om uit te maken wie er achter handelsmotoren de snelste ronde kon maken. Van Est won tenslotte in 25.6 seconden over vijfhonderd meter en in deze tijd trapte hij de eerste prijs, vierhonderd gul den, bij elkaar. Onmogelijk Over de laatste étappe kunnen wij nog mededelen, dat het voor Van Est een on mogelijke taak was om een tijdverlies van meer dan 1 minuut goed te maken. Elke uitlooppoging werd gestopt. In het begin van de étappe heeft Wim van Est het enkele malen geprobeerd, maar het tempo van het peloton was te hoog voor Van Est die natuurlijk ook nog de zware tijdrit van de vorige dag in de benen had om te ontsnappen. Bij Wagenberg, toen er 38 km waren afgelegd, waren Suikerbuyk, Van Oers en Hofland weggesprongen en in Raamsdonk voegde Hoar zich bij het drietal. In het peloton werd fel gejaagd en tenslotte vormde zich een kopgroep met Peters, Pugi, Preiskeit, Hofland, Bakker, Suiker buyk, Van Oers, Sartini, Roks en Hoar. Door het peloton ging een schok: een vrij sterke groep lag aan de kop en er dreigde indien de uitlooppoging zou slagen, op nieuw een aantal ingrijpende verschui vingen in het persoonlijk klassement tot stand te komen. Gerrit Schulte sprong weg, tezamen met de Zwitser Hollenstein, maar de laatste kon het tempo van de Bossenaar, die tegen de 50 km in het uur draaide, niet houden en zo slaagde de kop man van de Nederlandse B-ploeg erin de vluchtelingen te bereiken. Maar ook deze poging van Schulte stond het peloton niet toe en na Den Bosch kon er weer een grote groep worden gevormd. De strijd was be slist, een tweede poging was, gezien de er varing, volkomen nutteloos. Op de laatste 50 km viel nog een renner uit, Adri Voorting, de drager van de rood- wit-blauwe militaire trui. Hü was ziek, maar het reglement van de Ronde van Nederland sprak niet over een bepaling, welke voorschreef, dat de winnaar van de militaire prijs ook de ronde moest uit rijden. Het hoogste aantal punten in het klasse ment voor de militaire premies was vol doende. Zo bleef Adri Voorting de win naar van de militaire prijs, waarvoor hij van de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, die in het Olympisch Stadion aan wezig was, de gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Klassementen De uitslag van de achtste en laatste étappe van de Ronde van Nederland, van Roosendaal naar Amsterdam over 262 km luidt: 1. Hofland (Nederland C) 6 uur 54 min. 38 sec. met 1 min. bonificatie 6 uur 53 min. 38 sec.; 2. Hoar (Engeland) 6.54.38 met 30 sec. bonificatie 6.64.08; 3. Cools (België) 6.54.38; 4. Pugi (Italië) 7.00.54; 5. Schulte (Nederland B) zelfde tijd; 6. Wagtmans (Nederland C) z.t.; 7. Peters (Nederland B) z.t.; 8. Preiskeit (Duitsland B) z.t.; 9. Gerrit Voorting (Nederland D) z.t. 10. De Groot (Nederland C) z.t.; 11. Van Est (Nederland A) z.t. Het eindklassement van de Ronde van Nederland luidt: 1. Haan (Nederland B) 46 uur 18 min. 4 sec.; 2. Van Est (Neder land A) 46.19.11; 3. Van Breenen (Neder land C) 46.21.08; 4. Schulte (Nederland B) 46.22.06; 5. Maenen (Nederland D) 46.24.25; 6. Wagtmans (Nederland C) 46.25.33; 7. Roks (Nederland D) 46.26.31; 8. Voorting (Nederland D) 46.26.57; 9 Pugi (Italië) 46.28.52; 10. Van Dongen (Neder land C) 46.29.20. Het eindklassement voor ploegen luidt: 1. Nederland B (Gerrit Schulte) 138 uur 50 min. 10 sec.; 2. Nederland C (Wagt mans) 138.56.26; 3. Italië (Masocco) 138.56.56; 4. Nederland A (Wim van Est) 139.08.46; 5. Nederland D (Gerrit Voorting) 139.11.08; 6.' België (Gielen) 139.23.02; 7. Duitsland (Preiskeit) 139.37.45; 8. Zwitser land (Bucher) 140.06.07. linie leverde ditmaal weer het leeuwen aandeel in de strijd. Stug in hun verde diging en magnifiek in hun aanvallende taak, legden zij de grondslag voor de Ne derlandse overwinning. In het veld was Groot-Brittannië niet zoveel de mindere en technisch konden de spelers zich volkomen met de onze meten. Onze landgenoten muntten even wel uit door een betere stickvoering en bo vendien door sneller afgeven en sneller lopen. Het begin van de strijd was voor de Britten, die in de eerste vijf minuten tot twee lange corners kwamen. Geleidelijk kwamen de onzen er beter in, ofschoon zij aanvankelijk met hun aanvallen nog niet opgewassen bleken tegen de hechte Britse verdediging waarin opnieuw aanvoerder Carnill uitblinker was. Enkele malen wer den knappe individuele prestaties geleverd, doch de eerste tien minuten kwam men niet verder. Nederland nam na 13 minuten spelen de leiding. Een door Drijver genomen vrije slag belandde via Van Grimbergen bij Bouwman, die, langs de backs heen, een pass in de cirkel plaatste. Van Erven Do rens liep er op door en hij kwam eerder bij de bal dan de uit zijn doel gelopen Dadds. Een hard diagonaal schot volgde en Dadds bleek geslagen (01). Het was een tref fend staaltje van snel spel en snel rea geren. De Nederlanders bleven even in de aan val, welk overwicht tenslotte resulteerde in een lange corner, die niets opleverde. Groot-Brittannië trachtte zoveel mogelijk een gelijkmaker te forceren en eerder dan men eigenlijk qua spelbeeld zou hebben verwacht, slaagden zij daarin. Bij één van de Britse aanvallen het gebeurde na 20 min. spelen miste Vorstman. De bal kwam bij Dodds, die doorgaf naar de vrij staande Fletcher. Met een zuiver gericht schot gaf deze van dichtbij Mulder geen kans (11). Overtreding Toen Griffiths in de 25ste minuut even buiten de cirkel een overtreding maakte, stond Bouwman direct klaar de vrije slag te nemen. Nog voor de Britse verdediging zich goed en wel had hersteld, plaatste on ze linksbinnen een korte pass naar de naar voren rennende Van Grimbergen en Van Erven Dorens. De HTCC'er was er eerder bij en met een harde tik schoot Van Grim bergen de bal in het Britse doel (12). De rust ging in met een voorsprong voor Nederland. De tweede helft kenmerkte zich door nog feller spel dan de eerste. De Britten, die al het mogelijke probeerden tot de gelijk maker te komen vonden op hun weg een volkomen voor haar taak berekende Ne derlandse middenlinie en achterhoede. Daarenboven bleef het hoge tempo gehand haafd. Dat men desondanks niet tot doel punten kwam moet worden verklaard door het uitstekende spel van de beide verdedi gingen. Drijver was weer op zijn best en Vorstman stond hem daarbij zoveel moge lijk terzijde. Vóór onze backs verzette ech ter ook de middenlinie bergen werk. Eind stand: ééntwee. Na deze overwinning op Groot-Brittan nië krijgt de ontmoeting welke Nederland Zaterdagmiddag 7 Mei in het Wagnersta- dion tegen Engeland speelt nog meer bete kenis. Het Nederlands elftal is voor Zaterdag op één plaats gewijzigd. Als linksbuiten is Vorfeld vervangen door Kristen van DKS. ADVERTENTIE is de fiets van PIET HAAN hij kwam dus als haantje de voorste aan! LOCOMOTIEF is de fiets van VAN EST hij won dus de tijdrit ver voor de rest Ook VOORTING won op zijn eigen wijs op LOCOMOTIEF de soldatenprijs En zeven man van de eerste acht op LOCOMOTIEF naar hun doel gebracht De Ronde heeft dus weer doen zien Een LOCOMOTIEF fiets telt voor tien ADVERTENTIE Het dames B-elftal, dat Zondag 14 Mei in de hockeywedstrijd tegen Denemarken A in Enschedé speelt, is als volgt samengesteld: doel: Ten Barge (Be Fair); achter: Terlingen (Be Fair) en Riezebos (TOGO); midden: Glasz (Gooi), Boer (Pinoké) en Tielenius Kruythoff (TOGO); voor: Bleekemolen (Be Fair), Vigeleyn (Kieviten), Nieuwveld (RBC), H. Graper (BDHC) en Duyster TOGO).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5