Nederlands elftal na hard duel door Ieren verslagen: nul-één Wilkes faalde ook in Dublin Ruime zege van Eindhoven op onsamenhangend VSV EDO overspeelde machteloos Heerenveen volkomen: zes-nul DSK verrast DSS in HVB Achterhoede kwam routine tekort Leest U zó maar een krant? Of kóós U het IJmuider Courant? Harde wedstrijd en slecht spel Saarland B te sterk voor Nederland B Drie doelpunten van Mul De uitslagen Kansen van Blauw- Zwart gestegen Spanjer in Nederlands Zaterdag-elftal EDO verdrong Sparta van derde plaats 5 Invaller Doelpunt De spelers Failliet jj De Munck dit seizoen niet meer in het veld Derdeklassers Damuitslagen Voetbaloverzich t MAANDAG 2 MEI 195 5 Het Nederlands elftal heeft in zijn vierde internationale wedstrijd van dit seizoen - Zondag tegen Ierland - m»at een nederlaag genoegen moeten nemen. Ierland beschikte over een team van sterkere voetballers. Vooral in de aanval opereerden enkele brillante krachten: de linker vleugel Eglington en Fitzsimons en de middenvoor Fitzgerald, die ons doel met zulk een overmacht ond.*r vuur konden nemen, dat het Nederlands elftal al spoedig in paniek geraakte en zijn krachten op de defensie con centreerde. Het middenveld werd prijs gegeven en bin nen- en zelfs buitenspelers hielden zich over het alge meen meer bezig met het beveiligen van ons doelgebied dan met het lanceren Van een aanval. Gedurende een groot deel van de wedstrijd, heeft Nederland als het ware zonder voorhoede gespeeld. Dat kwam ook al, doordat midvoor Van der Gijp in de dertiende minuut moest uit vallen en een omzetting noodzakelijk werd. De Ieren konden op de duur een overweldigende veldmeerder- heid veroveren, die wel moest leiden tot een overwinning. Dat die tenslotte niet groter is geworden dan één-nul strekt het Nederlands elftal ongetwijfeld tot eer. Want zonder uitzondering hebben de spelers in dit spannende duel voor een eervolle nederlaag tot het uiterste gevoch ten. Daarbij onderscheidde zich in de eerste plaats Landman, die zijn doel op schiterende wijze heeft verdedigd. Nadat hervat monotone concert van de Ierse pipexsband op het middenveld was verstomd, en de volksliederen waren ge speeld, bleek al spoedig dat het duel zich niet to/t een technisch hoog peil zou ver- heffe A. Bondscoach Max Merkel en de heer Pellikaan van de keuzecommissie haciden het Oranje-team geadviseerd te trachten, overdonderend te starten. Ons elftal deed hiertoe een geestdriftige poging. Van der Gijp begon aan een combinatie met Schouten, Geel, Klaassens en zelfs de ver naar voren opgerukte linksback Kuys. Maar de aanval werd resoluut gestuit door de teruggekomen linksbinnen Fitzsimons. En toen moest Kuys al gauw maken, dat hij weer naar zijn plaats terugkwam, want de Ieren bleken bezield met een laaiende geestdrift. Reeds in de eerste minuut maakte Van der Hart in een duel kennis met middenvoor Fitzgerald, dat onze stop per overigens glansrijk won. Maar voor lang bracht dit geen opluchting, want een combinatie tussen Fitzsimons en Egling ton reet onze defensie open en een diago naal schot van Eglington, die zijn dage lijks brood bij Everton verdient, bracht de Nederlandse toeschouwers in vertwijfeling. Gelukkig ketste de bal af op de paal. Zo kwam de sensatie dus van de kant, die de Nederlandse teamleiders niet be doeld hadden. Onze ploeg zelf, die daar al evenmin op had gerekend, werd er kenne lijk nerveus van. Ook de internationaal georiënteerde Faas Wilkes blijkbaar. V In de dertiende minuut achtte midden voor Van der Gijp het niet langer verant woord verder te spelen met een enkele minuten tevoren geblesseerde knie. Hij verliet het veld en De Bruyckere kwam erin. Deze speler nam de rechtsbinnen plaats van Schouten over. Schouten ver huisde naar de rechtsbuitenplaats en Faas Wilkes werd middenvoor. Daarmee was het evenwicht in onze ploeg verstoord. Toch gaf Wilkes in de 16de minuut het eerste behoorlijke Nederlandse schot. Hij kon dat doen na goed aangeven van Geel. Maar de Ierse doelverdediger O'Neill stompte de bal uit de rechter hoek. Het kort daarna volgende verre boogschoot van De Bruyckere leverde hem helemaal geen moeilijkheden op. Tegen iedere Nederlandse aanval voer den de Ieren er twee of drie uit zonder er evenwel in te slagen de Nederlanders be slissend te verslaan. Toen scheidsrechter Luty floot voor de rust kon men, wat betreft de nulnul stand van een knappe prestatie van het Nederlands elftal spreken. Het pleit voor de geweldige geestdrift van de Nederlanders dat zij onmiddellijk na de rust door een nog iets hoger tempo, de Ieren op de knieën probeerden te brengen. Na een minuut of tien konden de Ieren hun superioriteit echter weer laten ge voelen en van nu af aan bleven de Ieren vrijwel ononderbroken meester van het terrein. Niemand van de Oranjeploeg be halve Wilkes, bekommerde zich nog veel om de aanval. De Nederlandse spelers ver drongen zich voor het doel van Landman, waar Timmermans en De Bruyckere hun tegenstanders zo fel aanvielen, dat het toe kennen van een strafschop geen verwon dering zou hebben gebaard. De Ierse toe schouwers schreeuwden van verontwaar diging en misschien was het daarom, dat de Engelse scheidsrechter Luty enkele minuten later in een twijfelachtig geval, niet onze linksbuiten Geel, maar zijn be lager, stopper Martin een vrije schop toe stond. Martin mikte van dertig meter naar de verzameling spelers voor hem, op het hoofd van middenvoor Fitzgerald, die de bal snel doorkopte. Wel kon de springende Landman de bal nog met beide handen raken, deze verdween toch in het net. Ier land had eindelijk zijn enigszins for tuinlijke, maar verdiende eerste doel punt na 32 minuten in de tweede helft. Drie minuten voor het einde ging een onverwachte kans om gelijk te maken ver loren, doordat Geel een goede combinatie van Timmermans en Schouten met een te slap schot besloot. Wanneer wij de spelers onder de loupe nemen dan blijkt, dat in de eerste plaats Landman en daarna Van der Hart onze ploeg van een zware nederlaag hebben be hoed en voorts moeten wij onmiddellijk daarna linkshalf Klaassens noemen, die eveneens een groot aandeel had in het opvangen of onderbreken van de Ierse aanvallen. Hij was ontegenzeggelijk meer waard dan zijn collega, aanvoerder Steen bergen, die wel een betere techniek heeft, maar die zich in dit strijdgewoel en het veelvuldige obstructieve spel minder thuis gevoelde. Wat onze backs betreft, deze jeugdige spelers hebben zich naar ver mogen en met volledige inzet van hun taak gekweten. Maar Wiersma en Kuys misten de klasse en wellicht ook de ervaring om het in dit milieu van beroepsspelers uit de Engelse league alleen af te kunnen. In de voorhoede heeft Wilkes andermaal CCOOCCOCOOOQOOCOOQOOnOOOOOOOOOOOOOOOCQOOOOCOOCCOOCOOOCOC Na de wedstrijd Ierland-Nederland zat j ie twaalfjarige Jan Snouck Hurgronje, de zoon van de Nederlandse gezant ink Dublin bepaald in de put. Hij had naar'. - Ierse gewoonte op school met zijn- vriendjes een groot aantal wedden- 1 schappen afgesloten, waarbij hij zijn zakgeld voor meer dan een maand op het spel had gezet. 8 „Ik ben failliet", zei hij somber, „eii vader wil me niet eens uit de nood hel- j O tt A 8 pen g gefaald. Toch betekent dit voor ons niet, dat men hem nu verder maar buiten het elftal moet laten. Want hij heeft beslist onvoldoende steun gehad. Van de debutanten Geel en Schouten heeft de laatste het meest voldaan, zonder evenwel tot imponerend spel te geraken. Tegengevallen is ook het spel van de Willem II-man De Bruyckere. Hij heeft ongetwijfeld hard gewerkt, maar ook al weer vrijwel uitsluitend defensief. Aan een imponerend schot is hij ditmaal niet toe gekomen. Evenals Timmermans in deze wedstrijd bezondigde hij zich ook nog al eens aan het te zwaar spelen. Van de Ieren behoort, behalve de mid denvoor en de rechtervleugelspeler, in het bijzonder te worden genoemd stopper Martin, die op deze Zondag zijn 25ste interland voor Ierand uitstekend speelde. Van doelman O'Neill kan men alleen maar zeggen, dat hij gemakkelijk aan zijn over winningspremie is gekomen. Hij heeft vrij wel geen lastig schot te verwerken gehad. Een schot van Ceel kon door doelman O'Neil nog net worden gestopt. Van links naar rechts Schouten, Ceel en Wilkes. ADVERTENTIE Als U lukraak een abonnement op „zó maar" 'n krant zou nemen, wordt dat vast 'n teleurstelling! Zo is 't met alles; ook met het vloei, dat U bij Uw shag neemt. Kies ook Uw vloei met overleg I Neem - en noem- het merk dat bijna alle zelfrollers kiezen: het 3 x betere Mascotte vloei... om alles uit Uw shag te halen, wat er aan kwaliteit in zit! Eindhoven heeft Zondag met drie-één van VSV gewonnen. Dit was feitelijk het enige verheugende voor de Eindhoven-supporters, die zich tijdens de wedstrijd moeten hebben afgevraagd, hoe de uitslag wel geworden zou zijn, als de Velesr ploeg een klein beetje meer homogeniteit en haar voor hoede iets meer stootkracht zou hebben gehad. Ongetwijfeld hebben de Eindhove- naren deze overwinning verdiend. Van de twee ploegen, die op het veld kwamen, was Eindhoven de minst slechte. Er werd endanks de warmte wel hard gewerkt, soms zelfs te hard, waardoor de sfeer op het veld niet bepaald vriendelijk was. Toen Van Kemenade in de tweede helft werd vervangen door Louwers, en er een Het Nederlands B-elftal heeft Zondag middag in Neunkirchen een volkomen ver diende viertwee nederlaag tegen Saar land B geleden. Het was een van beide zij den slechte wedstrijd en het moet voor de leden van de keuze- en technische com missie van de KNVB een teleurstelling zijn geweest, dat geen van de gekozen spelers op de voorgrond trad. Toen Van der Hoek in de tweede helft uitviel, ging Van Schijn- del spil spelen en verscheen Van der Ho ven (NAC) in de halflinie. En juist deze invaller heeft het er nog het best afge bracht. De Saarlanders verkregen al spoedig een tweenul voorsprong, waarmede de rust inging. In de tweede helft slaagde Van Roessel er met een kopbal in, uit een voorzet van Bosselaar, de achterstand te verkleinen. Nadat Saarland de stand op drieéén had gebracht verkleinde Van Roessel, wederom met een kopbal de stand tot drietwee. Saarland won tenslotte door beter sa menspel en een goed sluitende ploeg met viertwee. De Munck, de doelverdediger van For- tuna en van het Nederlands elftal, zal dit seizoen niet meer voor zijn club kunnen uitkomen. De verwondingen welke hij in Rotterdam opliep bleken van ernstiger aard te zijn dan men aanvankelijk gedacht had. Hij brak niet twee vingers, maar drie mid- denhandsbeentjes van de linkerhand. Tot eind Juli zal zijn hand in het gips moeten blijven en daarna zal er nog enige tijd ver lopen met massage en vingeroefeningen, voordat hij zijn hand weer normaal zal kunnen gebruiken. Met niet minder dan zesnul heeft EDO Heerenveen een onverwachte nederlaag toegebracht. Zes doelpunten van de EDO- voorhoede is ongetwijfeld een ongekende weelde, maar zonder de uitstekende pres tatie iets te kort te willen doen menen wü toch. dat het de EDO-aanvallers wel iets te gemakkelijk werd gemaakt in deze op niet bijster hoog peil staande wedstrijd. EDO heeft echter van het totaal uit vorm zijn van de Friese ploeg uitstekend ge profiteerd en dat is reeds een goede ver dienste. De Friezen speelden wel een zeer zwakke partij. Zij troffen het niet dat hun spil Blaauw zich spoedig moest laten vervangen door Hoekstra hetgeen de toch al niet zo hechte defensie niet ten goede kwam. EDO's voorhoede, waarin Mul midvoor en Roodselaar rechtsbuiten speelden, kreeg een vrij eenvoudige taak. De vlotte aan vallen van de roodzwarten vormden een voortdurend gevaar. Daarentegen kon de Friese voorhoede EDO's befaamde defen sie niet verontrusten. Abe Lenstra liep er vrij ongeïnteresseerd bij en zowel Brands- ma als Hofma kregen tegen Koning c.s. weinig kans. Na zestien minuten viel het eerste doelpunt. Mul gaf doelman Nijen- huis met een goed schot geen kans en elf minuten later bracht Roodselaar na een hoekschop de stand op tweenul. EDO bleef volledig de toon aangeven en het verwonderde niemand dat weer tien minuten later Roodselaar van een weife len in de Friese verdediging gebruik maakte en de stand op drienul bracht. Vlak voor het rustsignaal kon Mul op fraaie wijze het vierde doelpunt aan de score toevoegen. De eerste verrichtingen van Heerenveen na de hervatting deden veel goeds beloven. Een schitterend schot van Hofma stopte doelman Van der Berg echter meesterlijk waarna een kopbal van Lenstra eveneens door de EDO-doelman werd weggewerkt. EDO nam echter spoedig weer het initia tief in handen en toen er elf minuten waren gespeeld kon Mul op fraaie wijze de stand op vijfnul brengen. De aardigheid raakte er nu wat af. Hee renveen bleef knoeien en dat het tenslotte zesnul werd door een listig doelpunt van linksbuiten Kops lag wel in de lijn der verwachtingen. OOOOOCOOOOOOOOOOCOOOCJOOOOOCX De uitslagen in de eerste klasse van 8 de KNVB luiden: Eerste klasse A: 8 Zwolse BoysLONGA 14 5 Roda SportGo Ahead 10 Eerste klasse B: SittardiaHeracles 53 Brabantia—Rigtersbleek 0—3 EDOHeerenveen 6—0 Eerste klasse C: 8 VitesseEnsch. Boys42 b Eerste klasse D: 8 8 DFC—Xerxes 1—1 8 De Graafschap—HVC 3—1 R R EindhovenVSV3—1 8 RBC—BW 2—1 c 5 AGOVV—De Volewijckers 0—1 g XXXICOOQOCOOCOOCXXJGCCÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOObOOOOO In de belangrijke strijd in de derde klasse tussen HBC en Zandvoortmeeuwen is geen besbssing gevallen. Beide ploegen konden het niet tot een doelpunt brengen en zo eindigde deze ontmoeting in een ge lijk spel (nul-nul). Blauw-Zwart, dat Rip- perda versloeg, heeft in deze afdeling thans een fraaie kans op hel kampioen schap gekregen. De verdedigingen overheersten bij Zand- voortmeeuwen-HBC. Beide aanvalslinies kregen weinig scoringskansen. Een kwar tier na de rust scoorde Castien voor Zand voortmeeuwen. De scheidsrechter keurde dit doelpunt echter af wegens buitenspel. Hoewel Ripperda uitstekend partij gaf aan Blauw-Zwart en de Haarlemse voor hoede enkele fraaie kansen kreeg voor een doelpunt, boekten de oranje-witten bij de rust een achterstand van nul-twee. Door Nieuwenhoff werd het één-twee. Tien mi nuten voor het einde scoorde Zwart voor de derde maal. Hillegom behaalde een onverwachte vier-één zege op de Postduiven. Bij de rust stonden de Hillegommers al met drie-één voor. TYBB, dat met drie-twee van Archipel verloor, boekte na een één-nul voorsprong, bij de rust een drie-één achterstand. In de tweede helft waren de Haarlemmers in de meerderheid. Verder dan een doelpunt van Schouten kwamen de geel-zwarten even wel niet. In afdeling B kreeg Schoten weer een kampioenskans doordat de Schotenaren zelf sterker waren dan KW en DEM een verrassende nederlaag leed tegen Alk- maarse Boys. kleine omzetting plaats had in de blauw witte voorhoede, werd de Eindhovense voorhoede bewegelijker en kwam de Vel- sense defensie, die haar grootste steun vond in de uitstekende doelman Geerlofs, voor hete vuren te staan. Toch had het scoreverschil nog groter kunnen zijn, als Eindhoven met de afwerking van zijn aan vallen niet steeds te lang had gedraald, waardoor VSV in de gelegenheid werd ge steld, de door de Eindhovense aanvallen ontstane gaten weer te dichten. Reeds na zeven minuten kwam Eindhoven aan de leiding, toen Schmidt een pass zond naar de door spil Hazeveld niet goed afge dekte midvoor Lubse, die doelman Geerlofs met een fraaie kopbal passeerde. VSV pro beerde terug te komen, maar de Velsense aanvallen liepen meestal dood op buiten spel, waaraan zich vooral midvoor Zwa nenburg door zijn scherp opstellen, bezon digde. Erg veel moeite heeft de Eindhovense verdediging overigens niet gehad met de aanvallen van VSV. De gevaarlijkste spelers in dit aanvalsquintet waren onge twijfeld Van der Kuil op de rechtsbuiten plaats en linksbuiten De Graaf, maar zij waren alleen toch niet bij machte de rustig werkende Eindhovense defensie te veront rusten. Dit nam echter niet weg, dat VSV er in de 25-sto minuut toch in slaagde, de gelijkmaker te scoren, toen linksbuiten De Graaf doelman Van Gemert passeerde. Tien corners In de tweede helft werd midvoor Lubse vervangen door Verhoeven en toen rechts binnen Van Kemenade wegens een blessure het veld moest verlaten en Louwers als vervanger binnen de lijnen kwam, be tekende dit, dat Eindhoven belangrijk aan stootkracht had gewonnen. VSV werd vol komen in de verdediging gedrongen maar meer dan een tiental corners kon de blauw, witte ploeg niet bereiken. Het tweede doel punt kwam pas in de 22-ste minuut, door midvoor Verhoeven, die een door spil Van Tuyl genomen corner, waarbij de bal door Fijen werd doorgekop't, inkopte. Vijf minuten later werd het drie-één, toen Schmidt in het Velsense strafschopgebied ongeoorloofd werd aangevallen en Van Rooy de toegestane strafschop in een doel punt omzette. Voor de voetbalwedstrijd tussen de Zater dag-elftallen van Nederland en België, welke op 7 Mei in Leiden wordt gespeeld, is het Nederlands team als volgt samengesteld: doel: Woutsma (DES); achter: Wilhelm (SNL) en Kroesbergen (DOVO); midden: Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van de Nagel (Rijnsburgse Boys) en Zandbergen (Quick Boys); voor: Bout (Huizen), Kerkdijk (Spar ta. Enschedé), Van de Berg (TSBm Spanjer (Kennemerland) en Schipper (SHO). Reserve: Van der Gaag (Excelsior). Voor de finale om het persoonlijk hoofd klasse kampioenschap van Kennemerland werden de volgende partijen gespeeld: Dukel wint var. Postma; De Jong wint van Van Berk: Willemse wint van Swier; Postma wint van Swier; Dukel wint van De Jong; Van Berk—Willemse afgebroken. In de KNVB-competitie van de eerste klassers zijn slechts elf wedstrijden ge speeld, die op een enkele na, vrijwel alle normale uitslagen opleverden. In afdeling A liep Longa door een vier-één zege op Zwolse Boys iets op de kopgroep in, en Go Ahead werd door Roda Sport weer va«- ter op de laatste plaats gedrukt. In afdeling B verdrong EDO door de on verwacht grote overwinning op Heerenveen Sparta van de derde plaats en in afdeling C boekte Vitesse opnieuw een zege. Nu werd Enschedese Boys het slachtoffer. In afdeling D werden niet minder dan vijf wedstrijden gespeeld. Eindhoven ver sterkte door de drie-één zege op VSV de plaats in de kopgroep en door deze uitslag werd de positie van de Velsenaren weer iets slechter. Eerste klasse A Holland Sport 17 13 3 1 29 53—20 NAC 18 11 5 2 91 35—17 Amsterdam 18 8 5 5 21 38—24 MW 18 8 4 6 20 41—28 Longa 18 8 3 7 19 38—35 Emma 15 7 4 4 18 18—19 Excelsior 18 6 5 7 17 25—25 Roda Sport 16 7 2 7 16 25—27 Leeuwarden 17 5 5 7 15 26—35 DOS 17 6 1 10 13 30—40 Stormvogels 16 4 4 8 12 30—32 Zwolse Boys 18 4 4 10 12 22—38 Veendam 17 3 5 9 11 25—53 Go Ahead 17 2 6 9 10 14—27 Eerste klasse B Willem II 15 11 3 1 25 49—23 Fortuna 16 10 3 3 23 30—14 EDO 18 8 4 6 20 28—29 Sparta 18 6 7 5 19 44—33 Heerenveen 16 7 3 6 17 44—38 ADO 16 6 5 5 17 28—25 Sittardia 15 6 4 5 16 32—29 DWS 16 6 4 6 16 21—22 SVV 16 6 4 6 16 34—36 Elinkwijk 16 6 3 7 15 28—29 Rigtersbleek 17 5 4 8 14 28—41 Heracles 16 4 3 9 11 35—48 Wageningen 16 4 2 10 10 18—27 Brabantia 17 2 5 10 9 18—43 Eerste klasse C PSV 17 11 5 1 27 42—21 Limburgia 16 9 5 2 23 31—18 GVAV 16 9 4 3 22 42—27 Rapid 16 9 3 4 21 42—25 Alkmaar 16 8 2 6 18 27—24 NO AD 17 6 6 5 18 25—23 EBOH 17 6 4 7 16 29—35 Haarlem 16 5 5 6 15 23—21 Feijenoord 15 5 4 6 14 26—27 Vitesse 16 4 5 7 13 23—31 Blauw Wit 16 5 2 9 12 17—24 Ensch. Boys 17 5 2 10 12 22—40 NEC 18 3 6 9 12 21—34 Hermes DVS 17 1 5 11 7 19—39 Eerste kh isse D VW 15 10 4 1 24 30— 9 Ajax 17 7 8 2 22 33—15 Eindhoven 14 8 4 2 20 29—10 Enschedé 18 9 2 7 20 33—28 DFC 16 7 4 5 18 23—17 HVC 17 4 10 3 18 21—18 Volewijckers 18 7 4 7 18 21—28 RBC 18 7 5 6 19 29—33 Graafschap 18 8 3 7 19 27—28 BW 17 6 5 5 17 24—27 VSV 17 3 5 9 11 20—31 Be Quick 15 4 2 9 10 16—30 Xerxes 16 1 7 8 9 9—22 AGOW 16 2 3 11 7 13—32 In de HVB-competitie blijft de strijd vooral in de eerste klasse een interessant karakter dragen. Elke week noteren wij onverwachte uitslagen en de clubs blijken niets voor elkaar onder te doen. Kampioenscandidaten worden voortdu rend verslagen door de zwakkere vereni gingen. DSK. verleden week nog in ernstige zor gen voor de laatste plaats, slaagde er in van DSS te winnen. DSS is dus niet meer de grootste kanshebber. De rust gaf DSS een voorsprong, dank zij een doelpunt in eigen doel van een der DSK-spelers. Maar in de tweede helft zette Hesseling de DSK- achterstand om in een tweeéén voor sprong, waarmee deze wedstrijd tenslotte werd gewonnen. Hoofddorpse Boys en Concordia liepen weer in op de leiders, omdat zij beide kostbare overwinningen behaalden. Hoofd dorpse Boys versloeg VVD, waardoor de Droste-mannen zowaar op de onderste plaats belandden. Bakkenhoven en Beem- sterboer zorgden voor de doelpunten na de rust. Bij VI. VogelsConcordia had de Hillegomse club na tien minuten reeds een drienul voorsprong, dank zij Schoonder- woerd en Heemskerk (2 x). VI. Vogels verkleinde echter de achterstand tot 31 en na de rust tot 32. Maar verder liet Concordia het toch niet komen. Spaarndam stelde iets teleur door van IEV te verliezen en hetzelfde geldt voor BSM. dat door RCH 4 werd verslagen. Stormvogels 4 was tegen EDO 3 op schot en won met maar liefst vijfnul. Spannend In de eerste klasse B blijft de strijd om de laatste plaats zeer spannend. Wijk aan Zee 2 kwam nagenoeg in veiligheid door een viertwee overwinning op HFC 3, maar voor Velsen 2 blijven de zorgen nog groot genoeg, omdat het ditmaal van Ter rasvogels 2 met het enige doelpunt verloor. ADO 2 echter zorgde voor een verdien stelijk gelijkspel tegen RCH 5 en TYBB 2 won overtuigend van EDO 4 met drie—nul. De wedstrijd HBC 3Zandvoortmeeu wen 2 werd door de scheidsrechter ge staakt. toen de stand tweenul in het voordeel van HBC luidde. In de tweede klasse won DSB de zo be langrijke strijd voor de bezetting van de onderste plaats van TZB met drieéén en het gaat er naar uitzien, dat de Zandvoort- se club toch nog het kind van de rekening wordt. Geel Wit doet het kalm aan en speelde nu weer gelijk tegen Vogelenzang. VVB 3 verraste Nieuw Vennep en SVIJ liet zich door Kinheim 2 verrassen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7