Agenda voor Veisen Liefde is geen speelgoed „Meester" A. Scherer 25 jaar bij de Hoogovens te werk Chef-administratie en senior-chauffeur met pensioen J an Borst kreeg zijn overwinning geenszins cadeau Strawberries speelde gelijk tegen Hilversum: twee-twee Man gezocht Zaterdag ronde van Velsen Noord 7 Onderwijs en mens hadden veel aan hem te danken „Kleine mens in een grote wereld" Laros en Keiler speelden weer tweemaal gelijk Zeer geachte cliënten, KAREL A. W. JUNG Telefonn 5676 „Kunst en Vriendschap" RONDE VAN DRIEHUIS Dappere dames doken Afscheid aan de kleuterschool Samen bijna een eeuw bij VGZ Snelle tijden na felle strijd Hockey in Velsen en Beverzvijk Duivennieuws MAANDAG 2 MEI 1955 Dat ook diegenen, die in de laagste func ties respectievelijk als arbeider bij de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrij ven te IJmuiden in dienst treden, mogelijk Is een belangrijke functie te bereiken, bleek ditmaal weer bij het jubileum van de heer A. Scherer, hoofd van de afdeling Onderwijs, een der onderafdelingen van de Sociale Afdeling. In het restaurant van de walserij-oost waren honderden belangstellenden samen gekomen en ook een flink aantal van de leerlingen was aanwezig, toen hun popu laire „bovenmeester" onder daverend ap plaus het podium betrad. De voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, sprak namens dit college en de grote waardering voor de bekwaamheden van de jubilaris en de dank voor de dien sten het bedrijf bewezen, uit, en overhan digde hierbij de jubileum-enveloppe. De heer G. S. Blaauw, chef van de So ciale Afdeling, (waartoe uiteraard „Onder wijs" behoort) schilderde de eerste ont moeting tussen een vertegenwoordiger van de Hoogovens en een sollicitant. Een hoog percentage van de opzichters en bazen, aldus de spreker, wordt gerecru- teerd uit de rijen der arbeiders, doch het is niet zó vaak, dat men tot een positie komt als van de jubilaris. Aan de hand van de loopbaan van de heer Scherer werd vastgesteld, dat het des jubilaris' eigen capaciteiten waren, die hem de ladder op voerden. Na zijn „chemische" periode kwam de jubilaris als baas aan de buitenhaven, en vandaar koos men hem als assistent bij de organisatie van het onderwijs. Begin 1945 stond de heer Scherer voor de taak hier iets van te maken, men sprak toen van zo'n 15 leerlingen, thans telt men er ruim 150, en dit is nog niet het maximale aantal. Gaaf en eenvoudig De voorbeeldige loopbaan van de heer Scherer is er onder andere aan te danken, dat hij zo'n gaaf en eenvoudige mens is, wars van alle machtsstreven, bij wie alle menselijke eigenschappen de gelegenheid hebben tot hun recht te komen. Hij heeft het vermogen om te dienen en te helpen, liefde tot de mens en vooral tot de jeugd. De taak van het Onderwijs is omvang rijk: van algemeen vormend onderwijs, cursussen voor bedrijfsfuncties, technische avondscholing en talrijke verschillende vormings-cursussen omvat het werk een geheel gamma van activiteiten. De grote ontwikkeling van deze afdeling heeft de jubilaris ook in zichzelve moeten door maken; hij heeft moeten aanleren en aan passen. Na ook mevrouw Scherer in de hulde te hebben betrokken, besloot de heer Blaauw zijn uitvoerige rede met het aanbieden van het geschenk van alle collega's en vrienden op het bedrijf en van de Sociale Afdeling; een zeer fraai combinatiemeubel voor radio- en pick-up-installatie. Aandacht voor de mens! Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies voerde vervolgens het woord om de dank van het bedrijf over te brengen. In zijn hartelijke rede haalde spreker herinneringen op aan de tijd, toen zijn oordeel over de jubilaris werd gevraagd. Men zocht toen de man voor het Onderwijs, en het oog was op de heer Scherer gevallen. Dit oordeel luidde gunstig: de heer Scherer was de man, die in de arbeidsverhoudingen die tendenz in troduceerde, die veld heeft gewonnen bij het bedrijf: groter aandacht voor de mens. Spreker besloot zijn woorden met het uitreiken van het vererend getuigschrift en het gedenkbord der maatschappij. Als voorzitter van de Onderwijs-com- missie, welke dient om de bedrijfsdirectie te adviseren in aangelegenheden de oplei ding betreffende, sprak hoofdingenieur C. M. R. Eversdijk Smulders. Vervolgens bracht een van de leer- Voor een zeer aandachtige schare belang stellenden heeft prof. dr. R. Schippers Vrijdagavond op uitnodiging van de Stich ting „Evangelie en Industrie I.ïmond" in het Hervormd wijkhuis aan de Dijckmans- straat een diepgaande beschouwing gehou den over het thema „Kleine mens" in een grote wereld". In de plaats van de heer W. Bakker, voorzitter van de Stichting, opende Wika Steigstra van Beverwijk de bijeenkomst met een korte inleiding. Prof. Schippers was zich bewust te spreken voor een kring van mensen, die de industrie van nabij kent. Hij noemde de mens „een ongrijp bare grootheid" met voor ieder een ver schillend karakter, voortgekomen uit vele milieux en dan is de mens zichzelf boven dien niet eens altijd gelijk; hij wordt vaak door allerlei omstandigheden gevormd. De evoluties van producties, land, stad en dorp blijven voortgaan en de individuele mens dient zich hierbij aan te passen onder meer met de onderwerping van de natuur. Van het agrarisch-commerciële naar het in dustriële zijn slechts enkele eeuwen voor bij gegaan. De huidige generatie is zelfs in feite in een andere wereld geboren, een wereld van burgerlijker leefwijze, dan die waarin zij nu leeft: de mens maakt nu in één generatie evoluties door, die vroeger geslachten vergden. Op deze inleiding volg den interessante discussies. MAANDAG 2 MEI IJMUIDEN Thalia 20 uur: „Mannen zonder mede dogen". Rex-Theater. 14 uur: Kinder-Meifeest. Pieter Vermeulen-museum, Cultureel ge bouw, geopend van 9.30—12 en 14—16.30 uur. K.Z.O.S. 20 uur, Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. 1 Mei-feest, 20 uur, Rex, „1 Mei revue". VELSEN-NOORD 1 Mei-feest, 20 uur, zaal v. Diepenstraat, vergadering. DINSDAG 3 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Mannen zonder mededogen" Pieter Vermeulen-museum, als Maandag. Historische optocht, 19 uur, generale repe titie, Sportpark Schoonenberg (groep 1 t/m 19). krachten van de afdeling Onderwijs, de heer J. J. M. de Reeper, een feestdicht en één van de leerlingen van de bedrijfs- school, W. van den Berg, sprak op vlotte hartelijke wijze de gevoelens van de jongens uit, die gezamenlijk hun „boven meester" verblijdden met een band-recor der installatie, ingebouwd in het radio meubel. Daverend zongen de jongens hun „Lang zal hij leven!", waarna de heer F. J. Hey- koop, directeur van de Dagschool voor Technisch Onderwijs, in een persoonlijk woord, des jubilaris' organisatorische ga ven roemde. Een fraaie collectie opera platen was sprekers geschenk namens de school. Degene, die de jubilaris 25 jaar ge leden, in dienst nam, de heer A. Hensen van de Bedrijfsdienst MEKOG illustreerde jubilaris' persoonlijkheid aan de hand van herinneringen en anecdoten, en gaf hem, als blijk van de góede herinnering, die men bij het stikstofbindingsbedrijf aan hem heeft, een persoonlijk geschenk. De rij van sprekers werd besloten door drs. A. Demmers. Woensdagavond 27 April is om ongeveer half twaalf op de Bergweg op de grens van Eloemendaal en Velsen een jonge vrouw door een onbekende man lastig gevallen. Bij een worsteling, die ontstond, heeft de vrouw de man in diens gezicht en in een van de handen gebeten, waardoor de man mogelijk is verwond. Op het hulpgeroep van de vrouw heeft de man op zijn rijwiel de vlucht genomen via de Middenduinerweg in Oostelijke richting. De man, die onge veer 25 tot 30 jaar oud wordt geschat, was blootshoofds en gekleed in een groene jek ker met teddy bontkraag. Hij had blond springerig haar en bereed een oud heren rijwiel met verchroomd sport- of vleugel- stuur. De commissaris van politie te Vel sen verzoekt een ieder, die inlichtingen kan verstrekken, dit telefonisch te berich ten aan K 2550 - 6444 of mondeling mee te delen aan de afdeling recherche van het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost. De eerste partij van de nieuwe tweekamp tussen Laros en Keller met als inzet het kampioenschap van Nederland, is na 58 zetten in remise geëindigd. Ook de tweede partij had hetzelfde re sultaat, ditmaal na 56 zetten. De stand is nu twee-twee. De derde partij wordt Za terdag 7 Mei in Haarlem gespeeld. ADVERTENTIE Bij gelegenheid van de tiende verjaardag van Oostenrijks bevrijding werd in het parlementsgebouw te Wenen een algemene feestelijke bijeenkomst gehouden van de Oostenrijkse Nationale Vergadering en van de Bondsraad. Na de officiële opening werd het woord gevoerd door bondspresident dr. Körner, waarna bondskanselier Raab eveneens een rede hield. Daar het ons (door een tekort aan personeel) onmogelijk is V een goede service en vakkundige behandeling *e kunnen blijven geven, zien wij ons hierdoor genoodzaakt onze Herenkapperssalon m.i.v. 8 Mei a.s. tijdelijk te sluiten. Vertrouwende, dat U deze voor ons zeer moeilijke beslis sing zult kunnen billijken zeggen wij U zeer veel dank voor het genoten vertrouwen. 1/a nci A \A/ II k IKennemerlaan 73 - IJmuiden Onze cliënten, die er prijs op stellen om volgens afspraak onze zaak te blijven bezoeken kunnen rekenen op service en vakkundige behandeling. 99 99 Dat liefde toch in geen geval als speel goed mag worden beschouwd, heeft ook Wirp van Boxtel op zijn manier duidelijk willen maken in het toneelspel, dat Vrij dagavond door de toneelvereniging „Kunst en Vriendschap" te IJmuiden in 't Patro naatsgebouw werd opgevoerd. Hij deed dit op een tamelijk overtuigende wijze, want de hoofdpersoon in zijn stuk, Hubert Ern- berg, moet een stevige dosis narigheid ver werken, omdat hij zich vroeger tegenover Helga Stuber met onverantwoordelijke lichtzinnigheid gedragen heeft. Hij waagde het immers met de rijke Maria in het huwelijk te treden in de tijd, dat Helga zich voor hem opofferde door vrijwillig een gevangenisstraf te ondergaan voor een feit, waaraan Hubert zich schuldig had gemaakt. Geen wonder dat de cel dan ver laten wordt door een hevig ontgoochelde en verbitterde Helga, die niet rusten wil voor zij zich gewroken acht. Het gelukt haar als dienstbode op de boerderij van Hubert haar intrek te nemen, waarbij uiteraard de bedoeling voorop staat hem het leven zo onaangenaam mogelijk te maken. Aldus wordt Hubert voortdurend met het boze verleden geconfronteerd, het geen een dubbel pijnlijke situatie voor hem betekent, omdat zijn huwelijk met Maria een deceptie werd en hij bovendien aan Helga nog steeds tedere herinneringen blijft bewaren. Onder dergelijke omstan digheden kunnen de conflicten natuurlijk niet uitblijven, tot de dood van Hubert de toegespitste verhoudingen uiteindelijk enigszins verzacht. Vooral omdat de schrijver aan het slot suggereert, dat Helga aan de zijde van Karl Hohenstein nog een gelukkige toekomst wacht. Ik heb zo'n vermoeden dat zich achter de naam Wim van Boxtel opnieuw een auteur verbergt, die zich op dit gebied nu niet bepaald tot één stuk beperkte. In ieder geval beschikt het over de kwaliteit uiterst speelbaar te zijn, vooral omdat de logica niet al te zeer geweld wordt aange daan. Heeft men de lichtelijk melodrama tische opzet eenmaal aanvaard, dan zijn de daaruit voortvloeiende conflicten zeker te accepteren. Daarbij telt het een aantal uiterst dankbare speelscènes, die aan beide zijden van het voetlicht acteurs en publiek nog altijd voldoening en aandacht schenken. Nu kreeg het stuk van deze ver eniging, onder regie van de heer H. van Dokkum, bovendien een bijzonder aan trekkelijke voorstelling. De fleurige cos- tuums en de verzorgde toneelaankleding verleenden het een vriendelijke locale sfeer (de handeling speelt zich af in Tirol), het geen voor de spelers een graag gebruikte mogelijkheid opleverde, hierin een aantal geslaagde typeringen onder te brengen. Met als basis een uitstekende rolkennis. Over de spelers evenmin een kwaad woord. De heer Leeuw en mevrouw Klaassen hadden als Hubert Ernberg en Helga Stuber waarlijk uitstekende mo menten, waardoor beide figuren krachtig (en als het moest beheerst) tegenover elkaar werden gesteld. De strake en auto ritaire Maria van mevrouw Fennema werd eveneens voorbeeldig gekarakteriseerd. Maar ook de kleinere rollen mochten be keken worden. De dames Larooi en Hage- doorn en de heren Gravenmaker en Span jaard hadden het personeel te vertolken, waarbij de jeugd en ouderdom de vereiste vrolijke of gevoelige tegenstellingen ver kregen. Ten slotte verkreeg Karl Hohen stein van de heer Keirschieter eveneens de gewenste sympathieke gestalte. Het publiek wist dit alles bijzonder te waar deren: het luisterde met een steeds ge boeide aandacht, reageerde naar wens en «was telkens gul met applaus. Hetgeen „Kunst en Vriendschap" volledig met deze keurige voorstelling heeft verdiend. JAN VAN DAM WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betrald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. AL HEEFT DE BINNENLANDSE HAN DEL de meeste rokers wat in de steek ge laten, toen de makrelen in zulke enorme hoeveelheden loskwamen, de conservenfa brikant fungeerde eens te meer als een prachtig stootblok in de markt en dank zij deze „opvanger" konden er duizenden en duizenden kisten worden opgeruimd, die anders de pufschuit als hun einddoel had den gekregen. Dat is een prettig verschijn sel, waarmee eens te meer de waarde van het industriële apparaat rond de visserij wordt aangegeven, maar aan de andere kant blijkt de dreiging van een te eenzij dige aanvoer ook nu weer: de braad is knap aan de prijs gebleven en ook de gul len hielden zich patent. Alleen de kabel jauwen deden niet meer mee en Vrijdag waren mooie regels stijve voor een 30 al heeft de markt zich Zaterdag lichtelijk weten te herstellen, zodat de koers een tientje opliep. In de fijnvis is nog steeds geen ware ken tering te bespeuren: ook de laptongen kwa men deze afgelopen week niet onder 2 en de slips zaten rond de 1.50, terwijl de overige soorten van 1.70 tot 1.90 golden - menige wagon fijnvis heeft de grens dan ook opgezocht. Het heeft er even boos uit gezien voor de schol als gevolg van de En gelse spoorwegstaking, maar toen Zater dagmorgen de berichten weer wat gunsti ger werden, is er normaal voor Engeland gekocht. Hoewel, er zou geen been in gezien worden, de vis even per lorrie naar de plaats van bestemming te kruien Aan de hoops heeft de IJmuidense Zuidzij de afgelopen week net nog een boterham weten over te houden, al zijn er ook een paar misse reizen tussendoor gelopen: er konden een paar besommingen genoteerd worden, die zich blijkens de 27.000 van de Soerabaya, niet tot de kleine krachten beperkten. Het wordt deze week een vreemde week, hoogstwaarschijnlijk: de feesten dwingen de handel tot voorzichtig kopen en de Donderdag valt er tussen uit - de dag. die als een goede verkoopdag te boek staat. Veel hangt af van de aanvoe ren, maar in dit opzicht zou het wel eens niet al te druk kunnen lopen met de schel vis Inmiddels is vanmiddag in Bergen de hogeschoolbijeenkomst voor de vishandel begonnen, waar de heer C. Koster zijn met enige spanning verbeid antwoord zal spuien op de vraag of de vishandel nog toekomst heeft. Zijn mening op dit punt wel enigs zins kennend, menen wij te mogen profe teren, dat hij aan de hand van een uitste- kende documentatie tot een positieve re pliek zal komen, al zal er hier en daar wel eens een spaander rondvliegen. 0c000000000000000000cxxxxxx500000000000 Al was het dan dezer dagen aan het f strand ook zomers warm, de watertem- peratuur had de zonnehitte nog niet zo; rap kunnen bijhouden en naar schatting kwam de zee de acht a negen graden nog niet te boven. Niettemin hebben g twee dappere dames, vroege bewoon- 8 jsters van de strandhuisjes tussen de 8 8 pieren, de eerste duik alvast aange- durfd. Het is geen lang bad geworden, o maar niettemin zijn de eerste (lieftal- 8 lige) schapen nu over de „dam" en als het een beetje wil, zal de kudde nu wel - w gauw volgen. X)00000000c000000cxxxx»00cxxxxj0000000000c0000cx3000000000 De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" organiseert op Zaterdag 7 Mei de derde ronde van Velsen-Noord voor ama teurs en nieuwelingen. De baten hiervan komen ten goede aan de Kankerbestrijding het Koningin Wilhel- minafonds. De nieuwelingen starten om half vier voor een afstand van 40 km. Onder meer nemen hieraan deel: C. Niesten, H. Duin- meyer, C. Jong, L. Braas, Cuvilier en T. Marks. Onder meer komen de volgende ama teurs aan de start: J. Groot, Th. Beentjes, A. Geldermans, D. Ruiter, J. Rol, W. Snij ders en P. de Bruin. Deze beginnen om vijf uur aan een af stand van 100 km. De leerlingetjes en ouders van de Chris telijke fröbelschool Pauline Noltenius heb ben node afscheid genomen van mevr. Heiligers-Brouwer, die sinds 1948 als on derwijzeres aan de kleuterschool verbon den is geweest. De voorzitter, de heer G. Visser, be treurde het ten zeerste dat mevr. Heiligers de school gaat verlaten in een speciaal belegde bijeenkomst van ouders en kinde ren der school bood hij de scheidende on derwijzeres een trilogie van Jan Mens aan. De kleuters hadden allen hun spaarpot nagekeken en een bijdrage voor hun ge liefde „juf" meegenomen; enige der kleu ters kwamen als cadeau met een strijk plank aandragen. Bij monde van mej. W. Bakker nam ook het personeel afscheid onder aanbieding van een cadeau. Tot be sluit werd voor de kinderen een poppen kastvoorstelling gegeven. Door een bijzondere omstandigheid kon het bij de Papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. gebeuren, dat Vrijdag twee leden van het personeel, die samen bijna een volle eeuw van trouwe werkzaamheid afsloten, het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlieten: de heren II. Groen en C. C. II. Koek. Daar was allereerst het uitgestelde af scheid van de heer H. Groen, chef van de administratie, die ruim zesenveertig jaar zijn krachten aan het steeds groeiende be drijf heeft gegeven en wie deswege een hartelijk afscheid ten deel is gevallen in gebouw „Concordia". De heer J. H. Smidt van Gelder jr., pro curatiehouder, vergeleek de heer Groen, zoals men koningen in de papierindustrie kent, met de keizer van alles; de man, die in de loop der jaren massa's papier ver bruikte. De laatste tientallen jaren hebben boekhouding en administratie een enorme vlucht genomen, waarbij wel enige strijd is gevoerd om de cijfers in de juiste vorm te krijgen. De heer Groen werd het fraaie herinneringsbord overhandigd. Namens de hele administratie sprak de heer A. F. Meyer, de opvolger van de schei dende chef, over de ontwikkeling van de administratie. Met de handdruk ten af scheid van de eigen afdeling werden een kostbare pijp en rookgerei aangeboden en mevrouw deelde in de waardering met de aanbieding van een fleurige mand bloe men. Voor de technische bedrijfsleiding be lichtte ir. G. A. Schoonheid de controverse techniek en administratie en ir. J. Tromp, directeur, schetste de betekenis van de oude representant, en nadat de heer P. J. van Geelen, chef personeelszaken te Am sterdam, herinnerd had aan de tijd van samenwerking in Velsen van 1914 tot 1941, bedankte de scheidende, opmerkende dat hij drie generaties Smidt van Gelder had meegemaakt. Nog langer Nog langer dan de heer Groen was de heer C. C. H. Koek aan het Velsense bedrijf verbonden: hij maakte totaal tweeënvijftig jaren mee en het was dan ook niet te ver wonderen, dat de heer Koek van directie- wege evenzeer veel waardering mocht ont vangen. Hij was de eerste man, die aan de Vel sense fabriek een vrachtauto bestuurde en sedertdien heeft hij aan de vracht- en later aan de personenauto zijn hart verpand. In de directiekamer hebben de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder en de scheidende chauffeur vele oude herinne ringen uitgewisseld, waarbij namens de directie een herinneringsbord is overhan digd, waarop trots de jaartallen 1903—1955 prijken; een mensenleeftijd dus. Op dit stramien werd in de garage door de heer H. v. d. Veen, de chef, doorgeborduurd, die opmerkte, dat er maar heel weinig mensen zijn, die 52 jaar trouw aan één onderne ming werkzaam zijn. Als herinnering werd een enveloppe aan geboden om voor de inhoud gereedschap voor vrijetijdsbesteding te kunnen aan schaffen. De heer P. Visser, bedrijfsleider van de garage, dankte de oudste chauffeur voor de uitstekende samenwerking, waar bij evenzeer grote waardering werd uitge sproken. Ten negende male hebben DEM en het Oranjecomité Driehuis samen de veldloop ge organiseerd, die onder de naam „Ronde van Driehuis" tot een der sportieve hoogte punten van elke Koninginnedag is uitgegroeid. Over het bekende parcours in de directe omgeving van „Schoonenberg" hebben ook Zaterdagmiddag de athleten van heinde en ver gestreden om de eer en de tropheeën en vooral de wedstrijd voor de A, B, C en D klassers zijn door een hevige strijd in de kopgroep belangwekkende onderdelen van deze athletiekgebeurtenissen geworden. Jan Borst van Olympus heeft tenslotte in een tijd van 14.57.4 zijn mede A klassers de broek opgebonden, maar hij kreeg deze zege ellerminst cadeau, want tot ver in de voorlaatste ronde leidde B. Altink van Lycurgus, die echter de reserve van de kleine Borst had onderschat en met 15.02.8 en de tweede plaats genoegen moest nemen, gevolgd door de B-klasser J. Oosterman van Suomi (15.18.6), die een mooie, ge lijkmatige ronde liep. Vier werd W. A. Zutphen (B-klasse) van Blauw wit, vijf J. v. Wees (eveneens B) van R.K. Hol land. Het is overigens een onderonsje gewor den door de weinige deelnemers op de 4800 meter de groep C en D-klassers le verde een meer spectaculaire strijd op, al zal het velen gespeten hebben, dat zij de ontwikkeling van het gevecht onderweg niet hebben kunnen volgen. Men zou eens kunnen overwegen, het parcours enige ma len rond de grasmat van „Schoonenberg" te leggen. Griffioen versloeg Geeroms Een C. klasser, die van het begin af goede papieren had, heeft de 3400 meter gewonnen: G. Griffioen van TVA in 10.51.4. De Zaanland-loper L. Geeroms, in wie vele zijner supporters de triomfater over het sterke veld van lopen vermoedden, moest naar de tweede plaats terugvallen toen Griffioen de eindspurt ver voor de finis inzette; zijn tijd werd 11.16; derde is In Hilversum heeft, tegen de ploeg van deze naam, Strawberries de eerste van de beide promotiewedstrijden tegen dit elftal gespeeld, die eindigde in een ge lijk spel (twee-een). Komende Zondag wordt in Velsen in het sportpark Schoo nenberg om twee uur de returnwedstrijd gespeeld. Bij een gelijk spel volgt een beslissingswedstijd op neutraal terrein. In een snelle en felle ontmoeting nam Hil versum de leiding, die echter nog voor de rust teniet werd gedaan, toen Van Offen- beek gelijk maakte. In de tweede speel- helft nam Hilversum andermaal de leiding, maar nog geen tien minuten later volgde andermaal voor Strawbérries de gelijkma ker toen Otto indirect uit een korte hoek- slag de bal langs de uitgelopen Hilversum- se doelverdediger in het net schoot. De tweede klasse D-competitie vermeldt nog twee wedstrijden voor Strawberries II en HIC II. De eerste van beide ontmoetin gen werd Zondag in Amstelveen gespeeld. De gasten namen met de rust een voor sprong door Pronk en Smit. Toen na de rust Strawberries het iets kalmer aan deed forceerde de thuisclub enige doorbraken, die twee maal succes hadden. Strawberries had, wat vcldov er wicht betreft, met een overwinning gekregen wat het verdiende. Door dit gelijke 9pel heeft HIC toch niet meer aan het degradatiegevaar kunnen ontkomen. De degradatie werd Zondag be zegeld, zodat de komende Zondag in Vel sen te spelen wedstrijd tussen Strawberries en HIC van minder betekenis is geworden. Voor de competitie in de derde klasse D speelde Strawberries op eigen veld een eigenlijk als uitwedstrijd bedoeld zijnde ontmoeting tegen Terriers uit Alkmaar. Strawberries won deze wedstrijd met drie twee. Terriers nam direct na de begin- bully de leiding. In dezelfde afdeling be haalde het derde elftal van Eechtrop een overwinning van vier-drie op het tweede team van deze vereniging. Eechrop IV zet te de serie promotiewedstrijden in met een overwinning van drie-nul, op eigen terrein behaald op Alliance V, waarvan de spelers zeide in het gehele seizoen minder sterke tegenstanders dan Eechtrop te hebben ont moet. G. Gerritse maakte alle drie doel punten voor Eechtrop. Een sterk gehavend Strawberries (da mes) moest in Utrecht de strijd aanbinden tegen Kampong. De thuisclub won met vier-nul. In Bloemendaal won het eerste dameselftal van Eechtrop met drie-nul van BDHC V. C. Meester van Olympus geworden en W. Kok van Suomi werd vier. Van de D-klassers bleek A. J. Busing van „Estafetie" de 3400 meter het snelst te hebben verorberd: 10.55.4, hetgeen in deze klasse een voortreffelijke tijd werd en L. Groot van Olympus werd 2 (11.00.6). Meesterlijk startschot Mevrouw Kwint-v. Wiersum, die diver se startschoten vlekkeloos loste en daarbij gesecondeerd werd door haar heer gemaal, zag om kwart over drie een groot koppel junioren A van honk gaan voor de 1800 meter. Tot net einde is dit veld homogeen gebleven: de tijden ontliepen elkaar dan ook maar weinig. F. Kalkman van DEM eiste de hoogste eer voor zich op met 5.13; W. v. 't. Veer van Lycurgus volgde hem op de hielen met .5-15.4 en derde werd V. Poppelaars (5.17.4) van R.K. Holland. De junioren-B kregen 1200 meter te lopen en hier ontwikkelde zich een gezamenlijke eindspurt, die C. B. v. d. Vinden van Blauw Wit in 3.51.8 de overwinning bracht; W. Appeldoorn (Lycurgus) werd met 3.56.8 een uitstekende tweede, op de hielen gezeten door J. Mossel van de A.V. Edam (3.58). Voorzitter Hungeld heeft in de tent op 't feestterrein de winnaars later gecompli menteerd met hun faire strijd en de prijzen uitgereikt. PDV Oranje Nassau De vereniging van postduivenhouders „Oranje Nassau" hield Zondag haar eerste wedvlucht van dit seizoe van Roosendaal (103 km.). Wind Z.O., los 8.30 uur. De eerste vogel meldde zich bij de heer Joh. Broek om 9.35.10 uur. De uitslag was als volgt: Joh. Broek 1, 14, 33, 34, 35. 53, 54; Jac. Clots 2, 42; E. Broek 3. 6; A. Bannink 4, 10. 11, 15, 43. 44, 49; P. v. Dongen 5; J. Wijker* 7, 12, 13. 25. 55; K. Klepper 8. 23, 24, 39; P. Vissen 9; S. v. Leeuwen 16, 60; Gebr. De Waard 17, 19, 47, 50. 51; B. Apeldoorn 18; A. de Waard 20, 28, 29, 37: K. Dekker 21, 59; C. Zwanenburg 22, 27. 38; B. Visser 26; H. J. Belfroid 27. 46, 57; A. Gravemaker 30. 33. 45; Jac. Kist de Ruyter 31, C. Geiteman 32, 36, 43, 56 en C. Prins 52, 58. IJ monden De duiven van „De IJmonden" (Zaterdag vliegers) hebben de eerste vlucht van het nieuwe seizoen weer achter de rug. Deze eerste vlucht kwamen ook deze dieren van Roosendaal. De eerste en de tweede duif werden door M. v. Veelen geklokt in Bever wijk. De uitslag is: M. v. Veelen 1, 2, 5; Visser 3, 24; Suurmond 4, 8. 12. 17 20; Kaale 6; v. d. Scheer 7; L. v. Veelen 9, 21; Knapen 10. Koffeman 11. 19, 23: Harms 19, 16; Schriever 14, 15; mevr. De Boer 18; Broekmeulen 22. De volgende week wordt van Mons ge vlogen (afstand pl.ip. 228 km.). P.V. „De Luchtpost" De Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost heeft Zaterdag met 209 dieren deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Roo sendaal voor oude duiven. De afstand be droeg 114 km. Voor wat de eer.'.e vijf aan gekomen duiven betreft was de uitslag als volgt: 1. J. '7. Houten 'vis 14.36.26; 2. J, Zent- veld 14.37.09: R. R. W. Bettink 14.38.55; 4. B. Heystek 14.39.22; 5. A. Metselaar 14.39.39. De duiven werden om 1 uur gelost.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9