VANMORGEN IN DE VISHAL 1EN OP ZEE1 L. BRANDWIJK J.TH. KORT Een verrassing ■voor Moeder Slagersklompen GLASPLATEN Minister Mansholt naar Scandinavië Bevrijdings- en bloemen- feesten in Limmen Heemskerk Spinazieprijs zakte ineen K.Z.O.S. vertoonde kostelijk blijspel Duitse officieren deze maand bij de NAVO Kennemerlaan 38 REM 4.7S 9.75 3.9S 3.25 7.95 DINSDAG 3 MEI 1955 10 Taakverdeling wethouders Gemeentehuis Donderdag gesloten Grote aanvoeren maar ternauwernood opgeruimd West-Duitse regering bespreekt herbewapeningswetten Rooswijk-softball won en verloor Beverwijk herdenkt de doden Kerkdiensten Scheepvaart Doet nu Uw voordeel! Direct van Fabriek voor 8 Mei, 8.75 10." Minister Mansholt zal zich 6 Mei per auto naar Barendorf, West Duitsland, be geven voor het uitspreken van een lezing over „de Europese Samenwerking en de Landbouw" voor de Europese Jeugd Cam pagne. Daarna vertrekt de minister per vliegtuig via Hamburg naar Malmö voor een tegenbezoek aan de Zweedse minister van Landbouw, Sam Norup. Van 7 t/m 12 Mei verblijft minister Mansholt in Zwe den, waar hij o.m. landbouwbedrijven, een populierenproefcomplex, zaadveredelings- bedrijven en enige agrarische industrieën zal bezoeken. Op 12 Mei heeft een pers conferentie en een officieel diner in het Departement van Landbouw te Stockholm plaats. Het bezoek aan Zweden is op 13 Mei beëindigd. In Trondjem vangt het verblijf van mi nister Mansholt in Noorwegen aan. De reis van Stockholm naar Noorwegen wordt per auto gemaakt. In Noorwegen staat het be zoek van de minister in het licht van de vangst, teelt, verwerking en afzet van vis, in verband waarmede de Directeur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch dit gedeelte van de reis zal medemaken. In Oslo brengt minister Mansholt op 20 Mei een bezoek aan de Noorse ministers van Visserijen en Landbouw, 's Avonds houdt minister Mansholt een lezing over het onderwerp „Vooruitzichten van de Europese Eenheid" ten huize van de Ne derlandse gezant. Na bezoeken aan Bergen en Stavanger brengt minister Mansholt op de terugreis een bezoek aan de Deense minister van Visserijen. Minister Christiansen zal mi nister Mansholt in Aalberg ontvangen. Het bloemencentrum benoorden het Noordzeekanaal, Limmen, blijft met het organiseren van een bloemenfeest niet bij de Zuid ten achter en al heeft het dan niet die afmetingen aangenomen als in de Zuid het geval is, het programma dat men heeft samengesteld mag er zijn. De jaarlijkse bijeenkomst van de Neder landse Vereniging tot bevordering van de veredeling van Sierteeltgewassen (Never- sie), die aanvankelijk op 30 April gehou den zou worden, heeft Zaterdag 7 Mei plaats. De bijeenkomst wordt 's morgens om 10 uur in hotel Friesland geopend door Limmens burgemeester, de heer S. H. J. Bosma en na een lezing van de adviseur der Neversie, de heer dr. De Mol van Oud- Loosdrecht, uit Amsterdam, zal een ex cursie gemaakte worden naar de weten schappelijke proeftuin Hortus Bulborum. Het komende weekeinde zal de Lim- mense Rijksstraatweg omzoomd worden door fleurige mozaïeken, welke evenals andere jaren ongetwijfeld duizenden kijk- lustigen zullen trekken. De plaatselijke V.V.V. heeft weer tal van prijzen beschik baar gesteld. Voor de Bevrijdingsdag ziet het feest programma er als volgt uit: 10 uur: Grote kinderoptocht met ver sierde fietsen en wagentjes; 11 uur: Aubade bij de woning van bur gemeester S. H. J. Bosma; 14 uur: Oplaten van 700 luchtballonnen door de schooljeugd op het terrein van de R.K.S.V. Limmen; 1418 uur: Volksspelen op het voetbal terrein; 21.30 uur: Fakkeloptocht en 22 uur: Ontsteken van het vreugdevuur. De taakverdeling voor de wethouders van de gemeente Heemskerk is thans als volgt samengesteld: De heer P. Koopman, Sociale Zaken. Arm wezen. Fonds Armengoederen en Woon ruimteverdeling. Voor woonruimteverdeling zitting ten raadhuize elke eerste en derde Woensdag van de maand, 's avonds van 3 tot 9 uur. De heer H. N. van der Kolk is belast met de zorg over: Openbare Werken, Volks huisvesting en Woning- en Grondbedrijf. Op Donderdag 5 Mei zullen alle afdelin gen van de gemeente-secretarie van Heemskerk gesloten zijn. De secretarie, het ontvangerskantoor en het kantoor voor openbare werken zal voortaan voor het publiek geopend zjjn uit sluitend van 's morgens 9 tot 12 uur. Ruim 16.000 kisten spinazie zijn er Maan dag aan de BeverwiJkse veilingen aange- voerd.Door deze massale aanvoer zakten de prijzen als een kaartenhuis in één. Nadat de binnenlandse markt zich had voorzien voor een prijs van 1014 cent per kilo, ging het overgrote deel naar de fabrieken. Voor de minimumprijs van 8H cent per kilo. Tegen het einde der veiling kregen ook de fabrieken genoeg en draaiden er nog ruim 2000 kisten door. Later op de middag slaagde de veiling directie er in enkele fabrieken bereid te vinden deze voorjaarsgroenten alsnog af te nemen, zodat alles geruimd werd. Temidden van talloze prullaria die de geregelde bezoeker van het amateurtoneel gedurende een seizoen te verwerken krijgt, betekent de opvoering van een blijspel als „De gelukkigste dagen van je leven" van John Dighton een ware verademing en dus een zeer welkome afwisseling. Het is de waarlijk kostelijk geschetste situatie op een Engelse jongensschool, waar ten gevolge van een ministeriële blunder een voltallig meisjespensionaat moet worden onderge bracht, compleet met leraressen en een vrouwelijk hoofd met niet weinig haar op de tanden. Zij zgn nog geen kwartier gear riveerd, or er vinden reeds geniepige scher mutselingen plaats bij de strijd om de macht, zodat bijvoorbeeld een recalcitrante jongensleerling, die de damesrijwielen met stroop heeft behandeld, in plaats van be straft, door zijn leraar rijkelijk wordt be loond. Doch het circus begint pas goed wanneer enige ouders de school komen bezoeken, waarbij voor het ene paar de jongens en voor het andere de meisjes verborgen moe ten blijven. De wanhopige manipulaties van de verschillende leraren om de zaak in het rechte spoor te houden, waarbij zij vertwij feld in de onwaarschijnlijkste leugens ver strikt raken, hebben zulke daverend komi sche taferelen ten gevolge, dat het publiek bijna niet meer tot bedaren komt van uit bundig plezier. Wat kunnen zij dan ook an ders doen bij een scène, waarin Edgar Sow- ter bijvoorbeeld de dochter van de eerwaar de heer Peck met een geit verwart. Zo neergeschreven lijkt het misschien wel enigszins banaal, maar ik geef de verzeke ring dat een dergelijke veronderstelling lo gisch uit de handeling is voortgekomen, voor zover in dit blijspel dan nog van logi ca gesproken mag worden. In ieder geval maakt John Dighton aanspraak op onze niet geringe bewondering voor de manier, waarop hij dit originele gegeven in drie be drijven heeft ondergebracht, waarbij bij schier onuitputtelijk bleek in het bedenken van telkens weer nieuwe verwikkelingen, die in een voortdurend stijgende climax re sulteerden. De R.K. Toneelvereniging „Kunst zij ons Streven" heeft aldus Zondag en Maandag in het Patronaatsgebouw voor een vrolijk besluit van het seizoen gezorgd, waarvoor donateurs en ondergetekende buitengewoon erkentelijk zijn geweest. Frans Hesmerg verdient dan ook twee welgemeende com plimenten; in de eerste plaats voor de speurzin waarmee hij dit blijspel ontdekte bij mijn weten werd het nog nimmer in ons land opgevoerd en verder voor de manier, waarop hij deze voorstelling als re gisseur heeft uitgebracht. Want het is al lerminst een eenvoudige opgave dertien spelers gedurende drie lange bedrijven als een wervelwind over het toneel te laten uit zwermen en hen daarbij toch zodanig in de hand te houden, dat het tempo niet ver slapt en er ook verder geen ongelukken ge beuren. En van dit alles was vrijwel geen moment sprake. De lange spelerslijst veroorlooft mij slechts een korte individuele vermelding, zodat K.Z.O.S. vornameljjk als ensemble geprezen moet worden. Persoonlijk heb ik nog het meeste genoegen beleefd aan C. Jongejans, die met een voorbeeldige blijspelallure en een bewonderenswaardige flair Edgar Sow- ter telkens tot het middelpunt van de scène maakte. Mejuffrouw J. van Leeuwen was eveneens voortreffelijk als de gedecideerde miss Whitchurch, waar H. C. van Kuyeren een bezadigde Godfrey Pond tegenover stel de. Een geslaagde typering mocht ook nog worden opgemerkt van P. van Lieshout, als de veelgeplaagde portier-tuinman. Met het overige negental mogen zij er zich van ver zekerd houden een kostelijk blijspel uitste kend te hebben opgevoerd, hetgeen zij ove rigens door de enthousiaste bijval van het publiek al begrepen zullen hebben. JAN VAN DAM Drietal vandaag Voor de Dinsdagmarkt waren drie traw lers present: de „Herman" (van 26 April) met 1270 kisten makreel, 30 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen; de „Klaas Wijker" (van 21 April) met 600 kisten vis, waarvan 500 makreel, 40 schelvis, 60 diversen en 140 stuks stijve kabeljauwen en de „Dirkje" (van 21 April) met 860 kis ten vis, waarvan 650 makreel, 70 kabel jauw en gul, 30 schelvis, 70 wijting, 40 haring en 190 stuks stijve kabeljauwen. De SCH 135 was er met 600 kisten makreel en 30 diversen en 130 stuks stijve kabeljauwen en de „Shamrock" met 400 makreel, 10 kabeljauw en gul, 30 schelvis, 10 wijting, 10 stokkebit en 210 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart voerde aan 4000 kg ton gen en 200 kisten schol. Markt van vandaag De regels kabeljauw maakten vanmorgen 90 tot 60 en de kisten kabeljauw 75 tot 68. Ook tong en middelsoorten schol waren voor export bestemd. De grote tong deed 2 tot ƒ2.10, grootmiddel ƒ1.65 tot 1.70, halve pondjes 1.85, tong I 1.70 tot 1.85, tong 2 1.50 tot 1.55. De zet- schol ging weg voor 30 tot 35 en schol I voor 30. Binnenland kocht grote gul voor 31 tot 32, middel gul voor 30 en torgul voor 22. De wijting haalde 26. Groot middel schelvis maakte 30, kleinmiddel schelvis 41, pennen 46, braadschelvis 30 tot 36. De zwarte koolvis ging van de hand voor 65 tot 75 en de makreel voor 10 tot 13. Schol 2 haalde 15 tot 22, goede drie tjes ƒ11 tot 14. Kleine drieën waren voor de pufschuit bestemd. Vertrokken IJM 10 Maria van Hattem, 35 Postboy, 21 Gelria, 221 Wiron 3, 249, 202, 11, 7, 314; KW 16 Willem Cornells, 10 Adrianus, 73 Maria Jacoba, 108 Gebroeders, 176 Gezina Geertrui, 51 Prinses Margriet, 26 Concor dia, 24 Cornells, 76 Excelsior 3, 114 Avon tuur, 37 Nederland 6, 159 Java, 12; VL 85 Bertina; BR 41, 20, 38, 55, 5, 13, 50, 28, 58; CZ 3; ARM 14; BU 33. Binnengekomen IJM85 Klaas Wijker, 2 Herman, 129 Shamrock, 23, 249; R053 Dirkje. 29, KW 176 Gezina Jacoba; TX4, 37; UK90; CZ3; ARM14, ER20 50 13 58 41 28 38 48 5. Drie voor Woensdag Voor de Woensdagmarkt komen drie trawlers: de „Antje" (van 21 April) met 400 kisten vis, waarvan 330 makreel en 70 diversen, en 150 stuks stijve kabeljauwen; de „Bergen" (van 23 April) met 700 kis ten vis, waarvan 570 makreel, 60 schelvis, 40 gul en leng, 10 haring en wolf, 100 klei ne kisten haring en 200 stuks stijve kabel jauwen en de „Bloemendaal" (van 27 April) met 550 kisten vis, waarvan 500 makreel, 50 diversen en 275 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste trawlers zijn de Batavia (van 25 April), de Vios, Thorina en SCH 153 (van 26 April; de Vikingbank, Polderman, Tzon- ne, Claesje en Surabaya (van 28 April). Besommingen De Elie besomde gisteren f 14.300 en de AUanwater f 17.900. (Van ome correspondent in Bonn) In de loop van deze maand zal de West- Duitse bondsregering over de herbewape ningswetten beraadslagen. Midden van Mei zullen de eerste Duitse officieren als offi ciële vertegenwoordigers van hun land in het Parijse hoofdkwartier van de NAVO hun intocht doen. Men verwacht dat de gewezen generaal Hans Speidel nationale vertegenwoordiger zal worden. Het bu reau van de defensie-commissaris Blank verwacht nog dit jaar, misschien in No vember, de eerste Duitse vrijwilligers in uniform te steken. Reeds 150.000 personen hebben hun diensten als vrijwilliger bij het Büro-Blank aangeboden. Voor de herfst van 1957 moet het kader van de officieren, onder-officieren en langer die nende manschappen gevormd worden. Zij zullen unifoimen en wapens krijgen uit de opslagplaatsen van de Amerikaanse strijd krachten alsmede uit de depóts van an dere NAVO landen. Het ligt in de bedoe ling een gedeelte van de kader-troepen op de uitgestrekte Lüneburger heide en een ander gedeelte in de buurt van Würzburg te legeren. De marine strijdkrachten zullen in Wilhelmsnafen in Oost-Friesland gesta- tionneerd worden. Aan het opleiden van het West-Duitse leger zullen ook buitenlandse deskundigen meewerken. Met de oprichting van een ministerie van Defensie zou men willen wachten tot dat in het najaar van 1957 nieuwe verkie zingen voor de Bondsdag worden gehou den en een nieuwe regering moet worden gevormd. Dan zullen ook de eerste dienst plichtigen onder de wapens worden geroe pen. In de herfst van 1956 zouden reeds voor het eerst gemeenschappelijke ma noeuvres van Duitse vrijwilligers met ge allieerde troepen worden gehouden. AFP. In gewoonlijk betrouwbare krin gen in Parijs wordt vernomen dat de op perbevelhebber van de geallieerde strijd krachten in Centraal Europa, de Franse maarschalk Alphonse Juin, een studie heeft gemaakt van de opneming van de West-Duitse strijdkrachten in NAVO-ver- band. Het eerste damesnegental van softball- club „Rooswijk" heeft Vrijdagavond een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen de eerste klasser Pinguins uit Heemstede. Na de reglementaire zeven innings had Rooswijk met 86 de leiding, maar gezien de gezel lige stemming tijdens de wedstrijd besloot men er nog twee slagbeurten aan vast te knopen. In deze periode bracht Pinguins nog drie loopsters over de plaat en kwam zo op de 9—8 eindstand. In de tweede slagbeurt nam „Rooswijk" de leiding door honkslagen van de dames en E. Kluft (2—0), maar tijdens de denie inning sloeg Pinguins met o.a. een prachtige homerun hard tot (2—6). Langzamerhand kwam Rooswijk terug. Honkslagen van de dames Van Maanen, J. Kluft, M. Klesser en G. van Embden brachten de officiële eind stand op 8—6. In de vrijwillige verlenging scoorde Pinguins opnieuw door een fraaie homerun nog driemaal en maakte D. Marckelbach met een spectaculaire vangbal een einde aan de wedstrijd. Woensdagavond zal weer de jaarlijkse stille tocht gemaakt worden naar „Duin- rust", naar de graven van de voor onze vrijheid gevallen militairen en verzet strijders. De stoet vertrekt om kwart over zeven bij het veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat. Ook onderweg kan men zich nog bij deze stoet aansluiten. Men wordt verzocht hierin geen vlaggen of banieren mee te voeren. Het leggen van bloemen voor het bevrijdingsmonument en bij de graven wordt zeer op prijs gesteld. Van kwart voor acht tot acht uur zullen de klokken luiden, waarna op „Duinrust" het signaal voor twee minuten stilte wordt gegeven. Voorafgaande hieraan houdt de ver eniging van oud-illegale werkers om halfzeven in ,,'t Centrum" een voor een ieder toegankelijke herdenkings bijeenkomst. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer D. Koger, spreekt ds. Reinalda uit Overveen. Voorts werkt nog mee „De Stem des Volks". Tot besluit zullen gemeenschap pelijk twee coupletten van het Wilhel mus worden gezongen. Ter gelegenheid van de bevrijding zal Woensdagavond een herdenkingsdienst worden gehouden in de Nederl. Herv. kerk in Santpoort. Daar zal pastoor A. F. J. Goosens spreken over het onderwerp „Be dreigde vrijheid", ds. D. ter Steege over „Bevochten vrijheid" en ds. M. W. J. C. de Kluis over „Herwonnen vrijheid". Aan het geheel wordt vocale medewerking verleend. BEVERWIJK: Woensdag 4 Mei: Grote Kerk, 's morgens 8.30 uur: Herdenking der gevallenen, ds. J. O. Norel (Ned. Herv.) en ds. Roskam (Luth.). Donderdag 5 Mei: Grote kerk, 's morgens 10 uur: Herdenking van de Bevrijding, ds. F. C. Willekes (Ned. Herv.), ds. C. Meyer (Geref.) en dr. Alb. Vis (Doops- gez.) WIJK AAN ZEE: Donderdag 5 Mei: Ned. Herv. Kerk, Ju- lianaplein, 10 uur: Herdenking van de Bevrijding; ds. J. A. Eekhof. Scoreverloop: Rooswijk: Pinguins: 021320000=8 006000003=9 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betraid, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Alcyone, 30 v. Victoria n. Bahia. Alhena, 1 te Bremen. Alpherat, 1 v. Rio de Janeiro n. Santos. Annenkerk, 1 v. Pert Said n. Alexandrië. Appmgedijk, 2 te Victoria Braz. Aalsdijk, 28 te Houston. Aldabi, pass. 2 Kp. Sao Thome n. Rio de Janeiro Amstelveen, l v. Willemstad n. Mobile. Amstelland, 1 te Amsterdam. Annenkerk. 2 te Alexandrie. Argos. 2 te Hamburg. Abbedijk, pass. 30 V'.lsslngen n. New York. Abbekerk, pass 2 Ouessant n. Las Palmas. Aardijk, 29 te New Orleans. Alblasserdijk, 3 te Le Havre verwacht. Alnati, 1 te Santos. Altair, pass. 1 Ouessant n. Las Palmas. Amsteldijk, 3 Liverpool verwacht. Arendsdijk. 1 v. New York n. Antwerpen. Aliolh, pass. Fern. Noronha n. Antwerpen. Ampenan, 1 v. Boston n. New York. Amsteldiep. pass. 2 Sabarvg n. Belawan. Blijdendijk, 2 te Rotterdam. Britsum, 2 te Port Sulphur. Boskoop, 2 te Willemstad. Boschfontein, 2 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Caltex Nederland 3 Rotterdam. Castor, 2 Ouessant gepass. n. Madeira. Dor.geaijk, 27 te Vancouver. Delfshaven, 2 te Antwerpen. Dordrecht, 2 v. New Orleans. Elizabeth b, 2 Port Said verw. Eemland, 2 te Amsterdam. Ena. 1 v. Rotterdam n. Stanlow. Enggano, 2 te Southampton. Gooiland, pass. 1 Ouessant n. Recife. Ganymedes, pass. 2 Azoren n. Amsterdam. Groote Kerk, 3 te Shanghai. Hathor, 2 te Amsterdam. Heelsum, 2 te Antwerpen. Hermes. 2 v. Rotterdam n. San Juan. Ivoorkust. 2 te Freetown. Jagersfontein. 1 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 210 m. ZW. eil. Nias. Kota Inten, 3 te Port Said. Lawak, 2 v. New York te Philadelphia. Luna, 1 te Amsterdam. Loosdreoht, 1 v. Suez n. Bahrein. Limburg, 2 te Cheribon. Lombok, 3 Trinidad. Metula, 1 te Rotterdam. Mariekerk, 1 te Antwerpen. Modjokerto, 1 te Marseille. Marpessa, pass. 2 Kp. Leeuwin n. Geelong. Mataram. 2 Cochin n. Assab. Nestor, 28 te Mobile Noordam, 1 350 m. ZW. Sable eil. Nigerstroom. 6 te Bordeaux verwacht. Oranjefontein, 1 330 m. Z. ten O. Dakar. Oranjestad, 1 te Amsterdam. Orestes, 1 120 m. W. Flores. Ouwerkerk. 2 te Port Said. Ondina, 3 Fao. Ovula, 2 v. Singapore n. Bangkok. Prins Willem III, 1 te Rotterdam. Poelau Laut. pass. 2 Finisterre n. Amsterdam Polydorus, 3 Marseille. Rotula, 4 Adelaide verwacht. Rijndam, 30 New York verwacht. Radja, 1 te Londen. Rondo. pass. 1 Ouessant n. Houston. Roepat, 2 v. Djeddah n. Belawan. Singkep. 2 v. Aden n. Karachi. Schiedijk, 30 te Hamburg. Stad Amsterdam, pass. 2 Ouessant n. Las Palmas Statue of Liberty. 2 v. Philadelphia n. Port Said Straat Mozambique. 2 Santos. Tabinta, pass. 30 Gibraltar n. Halifax. Tiberius. 1 te Antwerpen. Tarakan, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Ternate, 2 v. Port Said n. Suez. Titus, pass. 2 Ouessant n. Ceuta. Van Noort, pass. 2 Madoera n. Brisbane. Westerdam, 1 200 m. W. ten Z. Sctlly s. Woensdrecht, 1 v. Miri n. Pulusambu. Waterland, 1 te Amsterdam. Waterman, 3 Halifax. Wonogiri, 3 te Ummsaid. IJsel, 1 v. Izmir n. Algiers. Zaan, pass. 1 Stockholm n. Amsterdam. Zuiderkruis, 1 v. Curacao n. Cristobal. Zijpenberg, pass. 2 Finisterr n. Pepel. Zuiderzee, 1 300 m. O.ZO. Kp. May. KLEINE VAART Aardenburgh, pass. 1 Vlissingen n. Stockholm. Advent, 1 v. Antwerpen te Vlissingen. Aeneas, 1 v. Haifa te Malta. Agiena, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Algarve, pass. 1 Vlissingen n. Liverpool. Appingedam, verm. 3 v. Rotterdam n. Oporto Astra, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Auriga. 1 v. Londen te St. Nazaire. Ambiorix, 3 v. Kopenhagen te Amsterdam verw. Amigo, 1 Brunsbtlttel n. Nykoping. Atlantis. 2 v. Stockholm te Rotterdam. Aco, 1 v. Fowey te Amsterdam. Adm. Courbet. 2 v. Genua n. AJaccio. Adm. De Ruyter, 3 v. Sligo te Wisbech verw. Adm. Nelson, 2 v. Antw. te Boulogne. Antilope. 1 v. Rochester te Rotterdam. Avontuur, 1 v. Hamburg te Rotterdam. Blue Boy, 1 v. Falmouth te Londen. Brem. 3 v. Kingslynn te Antwerpen verw. Bestevaer, 1 v. Manchester te Liverpool. Bab T. 23 te Kramfors. Betty, 1 v. Abo te Drammen. Betty Anne S, 2 v. Swansea te Rotterdam. Bree Helle, 1 v. Londen te Rotterdam. Cornelia b I, verm. 2 v. Rotterdam n. Helsinki. Corrie b 2 v. Dordrecht te Runcorn. Cinderella, verm. 2 v. Rotterdam n. Duinkerken. Curasao, 1 v. Goole te Amsterdam. Casana, 2 v. Gothenburg te Rotterdam. Crescendo, 2 v. Hamburg te Rotterdam. Dollard, pass. 1 Kiel Holtenau n. Gothenburg. Duiveland, 1 v. Amsterdam n. Amble. Daje Bohmer, 3 Rotterdam verw. Daniel. 2 v. IJmuiden te Londen. Deni, 1 te Antwerpen. Dido. 1 v. Odense te Amsterdam. Domburg, 1 v. Londen te Rotterdam. Eemstroom. 1 v. Hul! te Amsterdam. Elisa. 1 v. Rouaan n. Bayonne. Ferocia, 1 v. Newport te Zandvoorde. Gaasterland, 1 v. Harlingen n. Leith. Glory, 2 v. Hull te Goole. Goote, 1 v. Amsterdam te Vejle. Gruno. 2 v. Antwerpen te Abo. Geert Bodewes, 1 lv. Genua te Civita Vecchia Grebbest room, 2 v. Liverpool te Amsterdam. Hink. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica b, verm. 2 v. Moville n. Whitehaven. Harold, verm. 2 v. Londen n. Zwijndrecht. Heemraadsingel. 1 v. Barrow in Furness te Antw Hast IV. 2 v. Londen te Rotterdam. Henry Denny. 3 v. Cork te Rotterdam verw. Hoc Vinces, verm. 4 v. Rotterdam n. Grimsby. Holland. 1 v. Middlesboro te Amsterdam. Hondsbosch, 1 v. Amsterdam n. IJmuiden Hontestroom, I v. Liverpool te Amsterdam. Ida. verm. 2 v. Bordeaux n. Rotterdam. Ida Pieter, 1 v. Poortershaven te Mil fordhaven. Import. 7 v. Jersey te Rotterdam verw. Jan Kreumer, 1 v. Rotterdam n. Londen. Joost, 1 v. Antwerpen te Rotterdam. Johan, 1 v. Antwerpen te Landskrona. Julia Mary. 30 v. Amsterdam te Antwerpen. Keizersgracht, pass. 1 Vlissingen n. Lissabon. Koningin Juliana, pass. 1 Vlissingen n. Oporto. Leuvehaven, 3 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Lucas Bols I, 2 v. Glasgow te Brest. Liwgestroom, 1 v. Londen te Amsterdam. Larix, 29 te Garston- Madjoe, pass. 1 Vlissingen n. Gent. May Mere, pas. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Merwehaven, 1 dwars Gibraltar n. Belfast. Marcella, 1 v. Rotterdam n. Duinkerken. Matthew, 3 v. d. Tyne te Hommelvik. Meres N, 1 100 m. N Abrolhos eil Monica, 1 v Workington n Dublin Minorca, 1 v. Vlissingen n. Newcastle. Missouri, 1 v. Vlissingen Hansweert. Moby Dick, 1 Vlissingen n. Rouaan. Marietje Bohmer. 2 v. Dakar te Libourne. Marjan. 1 v. Mistley te Carbost. Manto, 1 v. Iskenderun n. Syracuse. Marianne, 2 v. Gothenburg n. Rouaan. Myfem, pass. 1 Kielerkanaal n. Rouaan. Mynelis, 1 v. Holbeek te Gothenburg. Mypuck, pass. 1 Kielerkanaal n. Stockholm. Margriet L, 1 v. Londen te Amsterdam. Martien. 1 v. Londen te Gyon. Mariscal Lopez, l v. St. Vincent te Rotterdam. Mary, 1 v. Londen te Rotterdam. Muian, 1 v. Zeebrugge te Rotterdam. Nassauhaven, 2 v. Gothenburg n. Rotterdam. Nautic, 1 v. Galway te Bordeaux. Nieuwehaven. 3 Malmö verwacht. Navis 2 v. Londen te Rotterdam. Nijenburgh, pass. 1 Kiel Holtenau n. Stockholm Nero. 1 te Barcelona n. Tarragona. Oosterburgh, 1 v. Norrkoping te Oscarshamn. Oosterdok, 2 v. Stockholm te Zaandam. Pavo, 29 v. Glassondock n. Rotterdam. Ponza, 29 te Zaandam. Phidias, 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Philetas, 1 v. Amsterdam te Kopenhagen. Rapid, 1 v. Rotterdam te Aberdeen. Rose Marie, 1 v Rotterdam te Lanskrona Rokin, 1 v. Rotterdam n. Hudiksvall. Stella Maris, 2 v. Kopenhagen te Rotterdam Swallow, 2 v. Bordeaux te Lowestoft. Swift, 1 v. Sonderborg n. Helsingborg. Theano, 2 v. Dublin te Rotterdam verw. Taormina, 1 v. Falkenberg te Kopenhagen. Twin, 1 v. Hamburg te Rotterdam. Trompenburgh, 1 v. Kingslynn te Rotterdam. Twee Gebroeders. 1 v. Piraeus te Alexandrië. Tilly, 29 te Londen. Unitas, 1 v. Fosdyke te Birkenhead. Union, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Vrijburgh, 1 v. Casablanca te Duinkerken. Vrouwepolder, pass. 1 Vlissingen n. Lissabon. Vechtstroom, 1 v. Swansea te Amsterdam. Vlietstroom, 2 v. Grangemouth te Amsterdam. Walcheren, 2 v. Cardiff te Honfleur. Westpolder, 1 v. Lissabon te Antwerpen. Wim (v), pass. I Vlissingen n. Ipswich. Westerdok. 30 v. Amsterdam n. Londen. Westkust, 2 v. Southampton n. Gent Westersingel. 2 v Liverpool te Londen verw Zeehaan, 11 60 m. ZW. Ouessant n. Algiers. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 1 Kiel Holtenau met bag germolen. Ebro, l 100 m. W. ten N. Gibraltar met twee bakken. Gele Zee, 29 180 m. N. Massawah met bagger molen en bak. Boeree. 1 150 m. Z ZW. Ouessant met 2 bakken. Hudson, 30 v. Lissabon n. Maassluis zonder sle«p Humber, 1 150 m. W. Thurday eil. Loire, 2 te Port Said n. Dohan met ponton. Noordholland, 30 400 m. W.ZW. Madeira. Noordzee. 29 v. Rotterdam te Port Said met met zuiger. Oostzee, 30 v. Port Said n. Dohan met ponton Pooizee, pass. 29 Kp. San Antonio n. Lissabon met twee bakkien. Rode Zee, 29 v. Tj. Priok n. Engeland met kruiser Australia. Thames. 1 65 m. NW. Malta met zuiger. Witte Zee, pass. 29 Anamba eilanden n. Aden zonder sleep. Eén blik op de advertentiepagina's in onze courant kan u overtuigen: De lezers van dit blad willen weten, wat gij hebt aan te bieden. Adverteer in dit blad. EET MEER EIEREN! 10 hele grote eieren No. 2.. 1.29 RECLAME LEVERWORST en PRESKOP Samen 150 gram40 BLIKJE ZALM van 98 voor 85 1 pot JAM, Sinaasappel49 LEIDSE KAAS 500 gram98 IETS BIJZONDERS! Oude overjarige GOUDSE KAAS voor de liefhebbers, pikant en fijn 500 gram1.69 1 heel blik GESTOOMD GEHAKT 98 1 pond SPECULAAS lekker op de boterham 65 Ook op maand, aflossing zonder vooruitbetaling en zonder borg Barok noten, blanke Goth. en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Bedden, karpetten, slaap kamers, enz. Toonkamers W'esterhoutpark 8. Bus 6 Tel. 18840. extra licht KENNEMERLAAN 147 Tel. 4057 ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. In alle maten. SABELIS KERKEBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. TeL 11898. Charmeuse ONDERJURKEN met royale kantgarnering, ook aan de onderkant 4.85, Prima waszijden ONDER JURKEN met mooie kant- garnering 5.85, Fraaie nylon ONDERJURKEN met kantgarnering 9.95. Zeer fijne nylon ONDER JURKEN met broderiekant Moderne batisten ONDER JURKEN met brede kant strook Charmeuse JUPONS met strook4.75, DAMESZAKDOEKJES in moderne dessins0.46, Zeer mooie ZAKDOEKJES in aparte dessins0.65, Moderne RHODIA SHAWLS zeer apart Leuke gebloemde DAMES SHAWLS OOOOOO Gebloemde FANTASIE SCHORTJES, frisse dessins 3.25. Vlotte COCKTAILSCHORT JES, prima kwaliteit Moderne DAMES- JASSCHORTEN met korte mouwen, effen oooooo 490 O.58 0." 2.95 2.95 2.95 Donderdag 5 Mei zijn onze zaken de gehele dag gesloten. Haarlem Heemstede IJmuiden Zandvoort

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12