VANMORGEN IN DE VISHAL 1EN OP ZEE1 Hospitaal-, kerk- en weerschip l 11 b°n<^> Groentemarkt herstelde zich na zware depressie „De Hoop" gleed te water Sterke buitenlanders bü motorraces op circuit van Zandvoort „Moederdag" joeg de bloemen op Beverwijk Burgemeester schonk fraaie preekstoel - vele geschenken volgden Veelkleurige mozaïeken omzomen Limmense Rijksweg met kleurige beelden ZATERDAG 7 MEI 1955 In het Zaanse land Misverstand veroorzaakte botsing Beverwijk was verliesachtig De eerste bos-uien „Huis zonder vensters" bij K.D.O. „Medan" vandaag of morgen huistoe Paardensport Italië wint Grote Prijs der Naties Scheepvaart „Moord in de ruc Morgue" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag) Ijverig speurt de politie van Parijs naar een bru tale moordenaar, die het speciaal op vrou wen heeft voorzien. Het sombere van de zaak is, dat al zijn slachtoffers een arm band met bellen droe gen en in het begin staat de jaloerse partner van een ver moorde cabarettière sterk onder verden king, maar al spoe dig leidt het spoor naar dr. Marais, die in de Parijse dieren tuin experimenteert, hoe bij bepaalde dieren moordlust kan worden gewekt.... Het blijkt dat een reusachtige gorilla speciaal is afgestemd op de rinkelende arm banden van de door Marais uitgekozen slachtoffers. Een van deze, een zekere Jeanette, heeft echter de moed haar door het dier de wang te laten strelen en dit redt haar het leven. Na veel opwindende gebeurtenissen, zit die aap van een aap met de mooie vrouw in een boom en als het dier door een kogel wordt gewond, valt Jeanette naar beneden, waar zij hoe kan het anders in een liefderijk opgehouden vangzeil deint. De aap ziet nog kans voor hij wordt afgemaakt, zijn meester Marais te doden en daarmee is dan een eind gekomen aan de gruwelijke zaken, die zich in de Rue Morgue moeten hebben afgespeeld in het begin van deze eeuw. TjaDe sfeer wordt verhoogd doordat de opnamen in technicolor zijn geschied. En IJmuiden maar griezelen. „Jolanda, de dochter van de zwarte pi raat" (Thalia, Zondagmiddag, Maandag en Dinsdag) is ondanks zijn langademige titel een bijzonder vlotte zeerovers-historie van Italiaanse makelij. Het geval speelt zich af in de kustgebieden van Venezuela ten tijde van de Spaanse overheersing, waar de wrede gouverneur Van Gould, alias de graaf van Medina, een waar schrikbewind voerde. De enigen, die zich daartegen met succes verzetten, zijn de piraten van Tortua, maar als Engeland met Spanje vrede sluit, zijn ook zij tot machteloosheid gedoemd. Behalve dan de legendarische gravin di Ventimiglia, die zelf als kind bijna het slachtoffer werd van Gould's machinaties, daarna door zigeuners is opgevoed en ten slotte, ver momd als man, haar wraak aan de valse gouverneur koelt. May Britt is de aller liefste travestie-held in dit zwaar ge romantiseerde boekeniers-epos, dat van de ene onwaarschijnlijkheid in de andere on mogelijkheid valt, maar dat ondanks dat van begin tot einde de toeschouwer in de ban houdt, omdat het met zoveel zuidelijk brio wordt opgedist. H. C. „Een zanger verovert de wereld" (R e x theater, Vrijdag tot en met Maandag) is een zoetelijk-romantische rolprent, die de levensgeschiedenis van Richard Tauber in beeld brengt. De jonge Richard, die eerst als dirigent wordt aangesteld, wordt verliefd op een ballerina, die naast een prima danseres pok een goede huisvrouw blijkt te zijn. Zij heeft echter een hart kwaal en weigert een huwelijk met hem. Richard gaat op tournée door Italië, maar zijn impresario heeft geen geld en er is ook geen theater beschikbaar, zodat in de buitenlucht wordt geconcerteerd. Als Tau ber eindelijk bij zijn geliefde terug komt blijkt zij ziek te zijn. Aan haar laatste ver zoek aan hem om het „Ave Maria" te zingen wordt door hem voldaan en Tau ber zet zijn leven in eenzaamheid voort. Een film met uiteraard veel bekende lie deren van de grote zanger. „A en C op glad Us" wordt Zondagmid dag in R e x vertoond. Erg dwaas. Eén der lieflijker scènes uit „Moord in de Rue Morgue" (Thalia) voudige landarbeider. Door de aanhouden de regen kan hij zijn ontvluchtingspogingen niet ten uitvoer brengen de vader van het meisje komt na enkele dagen terug en door hem wordt de zaak weer in het reine gebracht. Jean Simons als boerendochter en Rory Calhoun als de voortvluchtige dra gen deze film. Stephen Mc. Nally is een knappe sheriff, terwijl Brian Aherne een Een kleine dertig buitenlandse renners, die elf nationaliteiten vertegenwoordigen, zullen op Zondag 22 Mei starten in de motor races, die de KNMV dan op het circuit van Zandvoort houdt. De wedstrijden zullen daardoor een nog sterker internationaal karakter dragen dan in voorgaande jaren. Het aantal Nederlandse deelnemers is in de minderheid. In de solo-klassen zijn verschil lende landen bijzonder goed vertegenwoor digd, vooral in de 350 cc. klasse en bij de halve liters, waar de Engelsen en de Duit sers de boventoon voeren. De rijders zijn in het algemeen van ge lijkwaardige klasse, hetgeen een goede strijd belooft. Interessant worden de races door de deelneming van een aantal Tsjechen. Vorig jaar immers toonden de renners uit dit land zich geduchte concurrenten te zijn. Behalve dat de Tsjechische deelnemers uitkomen in drie klassen, zullen ook drie Tsjechische machines beschikbaar worden gesteld aan Nederlandse rijders. In de zware klassen zijn reeds 25 inschrij vingen ontvangen, waarbij vier landgenoten, namelijk Veer op een Jawa, Simons, Rozen berg en Cordang. Verder zijn twee Tsjechen, zeven Duitsers o.w. Bartl (BMW), alsmede Rudi en Peter Knees, de Belgen Gerrebos en Van Fleteren de laatste op een Gilera weer van de partij. Dan verschijnen ook vier Engelsen, drie Zweden, een Fransman en de Ceylonnees Dean, die al meer in Zandvoort heeft gereden, aan de start. Ook de Australiër Mc Alpine, die in ons land een goede naam heeft, behoort tot het gezelschap. Ook de middenklasse heeft een sterke be zetting. Naast Knijnenburg, Simons en Swart treft men acht Duitsers, zes Engelsen, drie Zweden en twee Belgen aan. Mc Alpine be hoort mede tot deze klasse, terwijl er bo vendien een Fransman, de Oostenrijker Grimas en de Ceylonese kampioen Dean uit komen. Kleiner in aantal, maar toch wel met een attractieve samenstellinge. is het veld in de kwartliterklasse. Ook hier is het buiten landse element overheersend. De twee Tsje chische deelnemers kunnen hier voor verras singen zorgen. De Nederlandse deelneming korte maar sympathieke vaderrol vertolkt, is hier qualitief zeer sterk, want zowel Ste- Zondagmiddag draait de film „De zoon van Robin Hood". Een avonturenfilm waar in Robin Hood's zoon laat zien dat hij niets voor zijn beroemde vader hoeft onder te doen, en evenals hij het mooiste meisje de zijne mag noemen, waarmede ieder toch wel vrede zal hebben. man (NSU) als Simons (Parilla) beschikken over snelle machines. De lichte klasse is in hoofdzaak een Nederlandse aangelegenheid, doch er star ten enkele buitenlanders, o.a. een Oosten rijker, een Duitser en een Italiaan. Boven dien ligt het in de bedoeling om ook weer zijspannen in de baan te brengen. „De woestijn leeft (Luxor theater, Vrijdag tot en met Woensdag) Enige tijd geleden is in „Erbij" een enthousiaste beschouwing over deze onder supervisie van Walt Disney gemaakte semi-documen- taire verschenen. De dieren van de woes tijn houden u anderhalf uur lang in ver rukking aan uw stoel gekluisterd. Gevech ten op leven en dood worden afgewisseld door staaltjes van opperste humor. Kevers, wespen, slangen, muizen, spinnen, eek hoorntjes, vleermuizen, wilde katten, ge ziet ze in hun adembenemend bedrijf. De natuur in heel zijn verborgen pracht wordt u onthuld. Een weergaloze prestatie van vakmanschap, ondernemingsgeest en oog voor wat leeft in de woestijn. Een bijzon dere film. Fr. „Sinuhe de Egyptenaar" (Kennemer theater, Vrijdag tot en met Woensdag). Dit in Egypte ten tijde van de Pharao's spelende verhaal is in handen van pro ductieleider Darryl F. Zanuck en regis seur Michael Curtiz een opvallend stuk geworden, dat hier en daar aan het Cine mascope-systeem nog niet genoeg heeft om zijn volle heerlijkheid op het doek te brengen. De roman van Mika Waltari bood alle snufjes waarmee zo'n gerecht dient toebereid: dappere strijders, idealisten, slechte en goede vrouwen en legerscharen waarop ten allen tijde een beroep kan worden gedaan om zich tot de strijd te gorden. Het geheel is echter te massaal en massief geworden om knap genoemd te worden. Er zijn een aantal verrukke lijke scènetjes bij, maar dat neemt niet weg: ten koste van vijf millioen dollar is het alleen maar een film geworden, die behendig en dit met behulp van een rijk kleurenschema op de band is gezet. „Loerende dood" (W. B.-theater, Vrijdag tot en met Maandag). »,De loerende dood" (W.B. Theater). Deze titel doet op de titel afgaand het vermoe den rijzen, dat de onschuldige toeschouwer met cowboys, Indianen en gangsters te ma ken krijgt, maar niets is minder waar. Een gevangene met zijn bewaker komen door een vliegtuigongeluk in zee terecht. Zij we ten echter de kust te bereiken. Na een vechtpartij weet de delinquent zich te bevrijden en met zijn bewaker be reikt hij een eenzame boerderij. Hier ont spint zich een liefdesgeschiedenis tussen de gevangene en de dochter van de een- Op de Beverwykse groentemarkt was het de afgelopen week een en al spinazie, wat de klok draaide en er z(jn dagen voorgeko men, dat er meer dan 15.000 kisten aange voerd werden. Lang niet alles kon daarvan geplaatst worden al kon men in het be gin der week de gehele voorraad nog op het nippertje aan de fabrieken verkopen in het midden van de week z(jn ongeveer 5000 kisten met spinazie vernietigd. Gelukkig ging het Vrijdag weer heel wat beter: er konden een 10.000 kisten aan de fabrieken worden verkocht, terwijl voor de overige aanvoer de binnenlandse markt een vlotte afnemer bleek te ztfn. De prijzen lie pen op tot 20 cent per kilo. Ook de andere producten gingen vlot van de hand. Witlof werd nu weer verkocht tot voor 41 cent per kilo, goede sla deed nog 35 cent de krop en rabarber ging weg voor een prijs van 919 cent per bos. De aanvoer van bloem kool is maar heel klein; de goede kwaliteit bracht het tot 88 cent per stuk. Radijs va rieerde van 512 cent per bosje. Prei ging weer iets beter van de hand tot voor 29 cent per kilo. Moederdag op de bloemenmarkt Bijna veertien dagen is het heel slecht op de bloemenveiling geweest; grote aan voeren en heel lage prijzen. De afgelopen Vrijdag maakte veel goeder was een enor me aanvoer, maar met de Moederdag voor ogen hadden de kopers een grote kooplust en liepen de prijzen met dubbeltjes tegelijk op. De tulpen vlogen op tot f 1.49 per bos, narcissen waarvan de teelt ten einde loopt, werden nog voor 29 cent per 10 stuks ver kocht. Anemonen waren heel duur: ruim 40 cent per bosje was geen zeldzaamheid. Lathyrus, anjers en rozen werden met luxe prijzen betaald. Ook de potplanten liepen in prijs op en de hortensia's deden grif f 4 per stuk er was een grote aanvoer van potten perkplanten, die al heel stevig aan de prijs blijven: violen noteerden f2 per kist. TUSSEN DE OVER HET Zaanse land trekkende windvlagen door is het nieuwe hospi taalkerkschip „De Hoop" een schip van een millioen, bijeengebracht door duizen den landgenoten vanmorgen bij de scheepswerf „Czaar Peter" van de N.V. Zaan- landse Scheepsbouw Maatschappij in het bijzijn van het personeel van de werf, een klein aantal autoriteiten en vertegenwoordigers van de visserij tewatergelaten. Mevrouw E. M. van Hall-Davis, de echtgenote van de voorzitter van de Nederlandse Vereniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit, heeft even na half elf de laatste beletselen voor een trage kennismaking tussen het water van de brede Zaan en de romp van het hospitaal-, kerk- en weerschip weggenomen: het schip bleef drie minuten „zitten". De bemanning van het nieuwe vier en veertig meter lange schip heeft onder aanvoering van kapitein Willem Rog de stapelloop tussen de groep belangstellen den ook gevolgd en daarna geluisterd naar de directeur van de Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij, de heer J. Vis Czn, die nog nimmer bij een tewater lating zoveel warme belangstelling op zijn werfje had meegemaakt. Het lid van het dagelijks bestuur de heer G. D. W. Boissevain heeft vervol gens gesproken en daarna kwam de voor zitter van de vereniging, de heer M. C. van Hall aan het woord. Ook Jan van Zutphen, die zich met zo veel geestdrift voor de inzamelingsactie voor de bouw van de nieuwe „De Hoop" heeft ingezet, schaarde zich in de rij van sprekers en de burgemeester van Zaan dam, de heer W. Thomassen, kwam na hem aan de beurt om een uit hout gesneden versiering voor de preekstoel voorstel lende „Geloof, Hoop en Liefde" te over handigen. Er waren trouwens meer cadeaux. De burgemeester van Egmond, de heer M. Niele bood als symbool van de bijdrage door ingezetenen van Egmond een HKS- vlag aan en de 78-jarige heer E. Knoester oud-visser te Scheveningen, zorgde voor een Statenbijbel. Een bijbel nog wel, die sinds 1680 familiebezit is geweest. De visserij steunde Inmiddels is hedenmorgen het jaarver slag van de vereniging verschenen, waarin WEEKABONNEMENTEN 4Up»n uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. Dl ADMINISTRATIE. dankbaar gewaagd wordt van de overvloe dige steun uit alle kringen der Nederlandse samenleving aan het werk van „De Hoop". In totaal bracht de Scheveningse vloot f 9895 voor het werk op; uit Katwijk kwam f 4001 en Vlaardingen droeg f 2350 bij. De rekening en verantwoording over 1954 draagt een nadelig saldo van f 1613.22. Op de Grote Houtweg hoek Wencke- bachstraat in Velsen-Noord werd de wiel- rijdster mei. D. S. uit Heemskerk Vrijdag middag, toen zij de weg zou oversteken om het fietspad te bereiken, aangereden door een automobiliste, die van de Grote Houtweg de Wenckebachstraat wilde oprij den en de manoeuvre van de andere dame niet begreep. Met een scheurwond in het achternoofd is de Heemskerkse naar haar huis gebracht. BESOMMINGEN VAN HEDEN Batavia f 18.000, loggers: Sch. 27 f7100, Sch. 135 f220, IJm. 283 f6800, KW. 162 f5970, K.W. 24 f3400, KW. 64 f2100, KW. 10 f2740, KW. 26 f3050. KW. 155 f2300; kotters: KW. 128 f320, KW 30 f 1350, HD. 125 f 1760, KW. 71 f320, KW. 77 f 1420, KW. 36 f5350, KW. 21 f 1330, WR. 34 f2440, Um. 11 f690. IJm. 31 f2930. Ongeveer 12.000 getuigen van Jehovah zullen van 17 Augustus tot en met 21 Augus tus in Den Haag bijeenkomen op een congres in de Hou trusthallen. HAARLEM EN OMGEVING Voor de heer G. J. van Raai te, uit de Jan van Walréstraat te Haarlem, zal het op 10 Mei precies veertig jaar geleden zijn dat hij in dienst van de Nederlandse Spoorwegen trad, waarbij hij thans als electricien I werkzaam is. Woensdagmorgen hebben patiënten van het verpleegtehuis „Zonnebloem" in het Westerhoutpark te Haarlem een autotocht gemaakt naar Zandvoort en de bollenstreek, voorbereid door de leiding van het huis. Via Zandvoort ging de tocht naar Vogelen zang, Hillegom en Lisse en op de terugtocht werd de deelnemers(sters) koffie aangebo den. Dankbaar gestemd keerden de patiën ten huiswaarts. In het Jeugdhuis aan de Donkere Laan te Bloem endaal wordt op 13 en 14 Mei een bazar gehouden, uitgaande van d-e Caprera- Padvindstersgroep met onderafdelingen, ten behoeve van een eigen clubhuis. De bazar zal op Vrijdagmiddag 13 Mei om halfdrie door de burgemeester van Bloemendaal dr. D. H. Peereboom Voller worden geopend. Gehakt en driewielers Aan het politiebureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: leren motorkap, grijze porte- monnaie, bos rijwielsleutels, portemonnaie- tje inh. rozenkrans, padvlndersriem, auto hoes, damesschoen, kinderschoentje, sluit stuk van lasapparaat, hondje, sjaal, 3 wie- lig kinderfietsje, boodschappentas, jongens fietsje, portemonnaie met inhoud, bood schappennetje, armbandje, parelketting, reis-chèque, ring met sleutels, damesrijwiel, plastic tasje met inhoud, hoofddoek, een paar dameshandschoenen, vulpotlood, een paar kinderschoentjes met sokjes, aantal vacantie- en premiezegels, kinderarmband horloge, portemonnaie, autoped op lucht banden, een paar dameshandschoenen, sleu telbos, vulpotlood, kindertasje, 1 pond ge hakt, autoped op luchtbanden, hoofddoek, ceintuur, een paar zwarte kousen, bankbil jet, armbandje, glacé dameshandschoen, kindertasje met inhoud, handschoen, porte monnaie met Inhoud, herenhandschoen, oude autoped, plastic portemonnaie met in houd, étui met foto's, 4 muntbiljetten, een paar glacé handschoenen, bril in étui,3 wie- lige autoped. Vrijdag werden aan de veiling Kennemer- land de eerste bosuien aangevoerd waar voor 8 cent per bosje betaald werd. De Katholieke toneelstichting K.D.O. te Beverwijk geeft op Woensdag 11 Mei in het K.S.A.-gebouw een opvoering van het toneelstuk „Huis zonder vensters" van Richard Reich. Zaterdagmarkt. Vanmorgen loste de Batavia zijn 850 kisten makreel, 50 schelvis en piepers, 40 wijting, 70 kabeljauw en kool, 15 varia en 475 stuks stijve kabel jauwen. Gevangen sedert 25 April. Voorts was de SCH27 (van 26 April) ter markt met 670 kisten makreel, 240 stuks stijve kabeljauwen en 30 kisten varia en de SCH 117 (30 April) had 40 kisten schelvis, 370 makreel, 10 diversen, 150 ijs- en 250 stijve kabeljauwen; de KW162 voerde aan 230 makreel en 70 varia en de IJM283 (26 April) was er met 5 kisten tarbot, 15 schol, 25 schelvis, 15 gul, 15 wolf, 15 wijting, 320 makreel en 100 stuks stijve. Het markt- beeld werd gecompleteerd door 5 loggers en wat kleine vaart, die samen 10.000 kilo tong en 250 kisten schol afleverden. Regels voor de export Met nog 1000 regels stijve kabeljauwen van gisteren in voorraad, kon de handel vanmorgen weer geen vette prijzen betalen voor de kabeljauw. Ze gingen voor f 56 a f 73 de grens over en de kisten maakten f 73 a f 77. De grote tong haalde f 2,50 tot f 2,30; de grootmiddel zakte van f 2,50 naar f 2,30 en de kleinmiddel daalde eveneens van f 2,60 tot f 2,40. Voor de enen werd de markt wat steviger: f 2.20 tot f 2,30 en de slips vertoonden eveneens een stijgende in slag: f 1,80 tot f 2. Voor de tarbot betaalde de export f 2,20 a f 2,40. Hier gebleven De grote gul bleef in het land voor f 33 a f 40; de middel deed f 35 a f 37 en voor de torren gaf de handel f 27 tot f 30. Zwarte kolen maakten f 65 tot f 70 en braadschelvis ging voor f 33 a f 37 van de hand. De pennen leverden f 42 a f 45 op en de kleinmiddelschelvis is verkocht voor f 48 de kist terwijl voor de wijting f 28 tot f 36 gegeven werd. Eén schol haalde f 30, de tweeën deden f 30 a f 20 en de drietjes zijn verhandeld voor f 20 a f 12. Makreel ging naar conservenfabrieken en rokerijen tegen f 10 a f 12. Oudste schepen Voor de Maandagmarkt was vanmorgen nog niets met zekerheid bekend. De oudste boten zijn evenwel de Vikingbank, Tzonne-, Claesje en Soerabaya (28 April) terwijl ook de Eveline en de Sumatra (29 April) marktrijp worden. Daarna komen de Van Hattum en de Postboy (2 Mei). Binnengekomen IJM283 Martenshoek, 202, 249, 226, 241, 218, 240, 31; KW129 Balie, KW162 De Vier Gezusters, KW24 Cornelis, KW64 Elizabeth, KW61, 30, 71; SCH117 Onderneming 3, SCH27 Onderneming 2, SCH 135 Cornelis Maria; CZ3; BU20, 38, 47, 50, 41, 13, 28, 5, 48; ARM14; VD9. Vertrokken IJM16 Bergen, IJM208 Wiron V, IJM211 Wiron II, IJM129 Shamrock, IJM249, 202, 218, 213, 226, 241, 240; KW20 Grietje, KW 23 Volharding, KW128, 71; UK194, 2, 90, 4, 18, 202, 79, 14, 86, 93, 32, 1; BU28, 5, 55„ 50, 41, 38, 20, 48, 13 17; ARM14; CZ3; VD9. Trekjes van zee Van zee werden de volgende vangsten gemeld: (Vrijdag): KW17: 80 kilo en 4 manden vis in 3 trekken; IJM204: 40 kg en 2 m. vis in 3 trekken; KW26: 30 kg. en 1 m. vis, 1 trek; KW125: 65 kg. en 7 m. vis in 3 trekken; KW126: 10 kg. en 2 m. vis in 1 trek; KW155: 60 kg. en 2 m. vis in 2 trekken; KW108: 60 kg. en 4 m. vis in 2 trekken; KW104: 50 kg. en 3 m. vis in 2 trekken; KW64: 40 kg. en 5 m. vis in 8 trekken; KW114: 35 kg. en 4 m. vis in 1 trek; KW98: 60 kg. en 5 m. vis in 3 trek- ken;KW107: 70 kg. en 5 m. vis in 3 trek ken; WR33: 75 kg. en 4 m. vis in 3 trek ken; WR34: 50 kg. en 3 m. vis in 4 trek ken; IJM45: 70 kg. en 3 m. vis in 3 trek ken; IJM53: 30 kg. en 2 m. vis in 2 trek ken; IJM7: 15 m. makreel en 4 m. vis en 8 kabeljauwen; KW27: dagvangst 50 kg. en 4 m. vis; KW65: 30 kg. en 5 m. vis in 3 trekken; KW72: 80 kg. en 6 m. vis in 4 trekken; KW71: 20 kg. en2 m. vis; KW77: 15 kg. en 2 m. vis; KW210: 60 kg. en 4 m. vis in 2 trekken; TX14: 80 kg. en 3 m. vis in 3 trekken; IJM22: 25 kg. en 8 m. vis; IJM31: 40 kg. en 3 m. vis in 2 trekken; IJM78: 40 kg. en 3 m. vis in 3 trekken; IJM52: geen vangst, had een pechdag; IJM272: 80 kg. en 4 m. vis in 3 trekken; AMI6: 35 kg. en 5 m. vi3 in 2 trekken; AM17: 55 kg. en 9 m. vis in 3 trekken; AM18: 60 kg. en 7 m. vis in 3 trekken; AM26: 40 kg. en 12 m. vis in 3 trekken; KW36: 60 kg. en 3 m. vis in 3 trekken; KW12: 60 kg. en 4 m. vis in 3 trekken; KW34: 35 kg. en 4 m. vis in 2 trekken; KW74: 100 kg. makreel en 60 kabeljauwen KW76: 15 m. vis en 20 kabeljauwen. Nieuwe teelt nadert Vanmorgen kwam de KW110 opgetuigd en glanzend in de verf de IJmuidense ha ven binnen, om hier te blijven wachten op het feestelijk begin van de nieuwe haring teelt. Proefvaart De nieuwe kotter „Anna Cornelia" (KW 88), een ontwerp van de firma Kramer en Booy en afgebouwd in Katwijk, heeft het tijdens de proefvaart onder winderig weer op de Noordzee gepresteerd 10 mijl te lo pen. Het scheepje, dat een 185 pk. MWM diesel heeft, meet 21 meter bij 560 breedte en 2.75 holte. Maandag zal schipper H. Messemaker met zijn kotter de eerste reis naar de Noordzee maken. Week voor Pinksteren hopelijk in IJmuiden terug Naar wij vernemen zal de IJmuidense trawler „Medan", die onder cammando van schipper C. Bal enige maanden voor de kust van Newfoundland viste, vandaag of morgen voor zijn laatste reis uit St. Pierre vertrekken. De trawler zal tot Donderdag of Vrij da? op schelvis vissen en gaat daarna aan de grote oversteek naar huis beginnen. Het schip wordt met de vangst in de week voor Pinksteren te IJmuiden terug ver wacht. Op de Piazza di Siena bij Rome heeft de Italiaanse ruiteréquipe voor 40.000 toeschou wers op zeer fraaie wijze beslag gelegd op de grote prijs der naties, welk springnummer het internatonaal springconcours in Rome besloot. De Italiaanse ploeg maakte in totaal slechts vier fouten. Tweede werd Spanje met 20 fouten. Frankrijk eindigde als derde (28 fouten) Duitsland als vierde (43,25 fouten) en Ierland als vijfde (48,75 fouten). Het Britse team trok zich tijdens de tweede manche terug. DREWRY PRESIDENT VAN DE FA. De voorzitter van de voetballeague, Arthur Drewry, is gekozen tot president van de Foot ball Association, de hoogste functie in het Engelse voetbal. Hij volgt als zodanig Sir Amos Brook Hirst op, die wegens gezond heidsredenen niet voor een herverkiezing in aanmerking wenst te komen. Aagtedijk, 5 v. Antwerpen n. Houston. Alblasserdijk, 5 Antwerpen. Aludra, 5 L aSpezia. Abbekerk, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. ALmdijk, 5 te Rotterdam. Appimgedijk, 5 te Santos. Argos, 5 te Rotterdam. Axeldijk, 5 te New York. Aalsdijk, 2 v. Galveston n. Antwerpen. Alamak, pass. 4 Vlissingen n. Hamburg. Annenkerk, 6 te Marseille. Arundo, 5 v. Baltimoro n. Rotterdam. Averdijk, 5 v. New York. Ariadne, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Allair. s v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Armilla, 7 Soerabaja. Alioth, 9 Las Palmas verwacht. Alnati, pass. 6 Victoria Braz. n. Bahia. Alpherat, 7 te Montevideo. Annenkerk. 6 v. Marseille n. Cadiz. Arendskerk, 6 v. Hamburg n. Bremer.. Baarn, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Beninkust, pass. 5 Ouessant n. Bordeaux. Bawean, 6 te Manilla. Britsum, pass. nacht 5-6 Miami n. Rotterdam. Bali. 7 Colombo. Bantam, 6 v. Colombo n. Khorramshar. Bintaog. pass. 5 Singapore n. Miri. Boschfontein, 7 te East London. Boskoop, 5 v. Barbados n. Plymouth. Baumasepe, nacht 6-7 Rotterdam verwacht. Cistula, 5 v. Rotterdam n. Beira. Castor, 6 Madeira. Cradle of Liberty, 6 v. Port Said n. Philadelphia Caltex Pemis. 6 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 6 180 m. N.NO. Kp. Vilano. Dalerdijk. 2 v. Balboa n. Los Angeles. Dahpnic, 6 v. Antwerpen n. Amsterdam. Delfland, pass. 6 Fern. Noronha n. Las Palmas Erinna, 5 v. Priok n. Pladju. Esso Amsterdam, 5 Antwerpen. Enggano, pass. 5 Kp. Finiserre n. Bona. Eemdijk, 5 v. New Orleans n. Mobile. Gooiland, pass. 5 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 5 v. Shanghai n. Manilla. Gaasterkerk, 6 te Antwerpen. Gaasterland, 6 v. Vlcoria n. Ilheos. Groote Beer. 6 210 m. W. Sciliys. Houtman, 5 v. Singapore n. Ma-lie. Heemskerk, 5 te Rotterdam. Hecuba, 2 v. Grenada n. Morrlsville. Helder, 6 te Balboa. Helicon, 5 v. New York n. Curasao. Hector, pass. 6 Ouessant n. Alexandrië. Hera. 6 v. Georgetown n. Dordrecht. Hoogkerk, 6 v. Marseille n. Barcelona. Indrapoera. 6 Singapore:. Ittersum, 4 v. Amsterdam n. Bremen. I los, 5 te Lissabon Java. 5 v. Halifax n. Alexandrië. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 350 m. ZO. Minikoy. Joh. v. Oldenbarnevelt. 6 100 m. ZW. Minikoy Karimata, pass. 5 Ceylon n. Belawan. Met man en macht is er in de loop van Donderdag op Vrijdag te Limmen door al ien, die iets met bollen en bloemen te maken hebben, gewerkt, teneinde de mo zaïeken en werkstukken gereed te hebben die het dorp gedurende enige dagen een aparte charme geven. Degenen, die er dit jaar vlug bij waren, stonden Vrijdagmiddag al met enige trots naar hun werkstuk te kijken, terwijl de laatkomers af en toe met gefronst voor hoofd naar de lucht schouwden, want ieder ogenblik kon een fikse regenbui voor zo lang als het duren zou roet in het eten gooien. Overigens was men allang blij dat de vrij sterke wind van Donderdag andere oorden had opgezocht, zodat men niet de kans had dat de mozaïeken en werkstuk ken, nog voordat de jury ze had gekeurd, uiteen waren gewaaid. De animo van de zijde der dorpelingen om aan de jaarlijkse mozaïeken- en werk- iedere keer groter. Burgemeester S. H. J. Bosma vertelde ons van de werkzaam heden zijner gemeentenaren en het bleek al gauw, dat zijn geestdrift voor het bloe- menfestijn overgeslagen is op de bevolking. „Die regen vinden we nog tot daaraan toe, als het echter maar niet gaat stormen", zei de burgemeester. Want als er een harde Zuid-Wester komt dan krijgt de drie a vier meter hoge vuur toren van de gebroeders Beentjes, op de hoek van de Visweg en de Rijksweg, het zwaar te verduren, maar het gave Delfts blauw bord ook, dat tegenover dit werk stuk als een fraai mozaïek op de grond is gelegd. En dit zijn er nog maar twee uit vele. Het is te hopen dat het bloemenfeest, dat vanmorgen om 10 uur door burgemeester Bosma in hótel Friesland officieel is ge opend, gevierd kan worden met goed weer, als beloning voor de urenlange arbeid die stukken-wedstrijd mede te doen wordt de Limmenaren er aan hebben gehad. Kota Inten, 5 v. Suez n. Belawan. Kalydon, 6 te Rotterdam. Koratia. 5 v. Curagao n. Fredericia. Kota Agoeng, 6 v. Port Said n. Genua. Kota Baroe, 6 v. Liverpool n. Rotterdam. Kenia. 7 te Pto La Cruz. Kertosono, 6 v. Djibouti n. Port Soedan. Lemsterkerk, pass. 5 Wight n. Port Said. Lindekerk, pass. 5 Gibraltar n. Le Havre. Luna, 5 te Rotterdam. Lekhaven, 2 te Montevideo. Leto, 7 Rotterdam verwacht. Loosdrecht, pass. 6 Aden n. Abadan. Larenberg. pass. 6 Gibraltar n. Port Talbot. Laurenskerk, 7 te Bombay. Loppersum, 7 te Menilla. Lissekerk, 7 Hamburg. Maas, 5 te Antwerpen. Merwede, 5 v. Savanna n. Le Havre. Modjokerto, pass. 5 Gibraltar n. Rotterdam. Mijdrecht. 5 v. Aruba n. Baltimore. Meiiskerk, 6 te Lorenzo Maquez. Molenkerk, 6 v. Singapore n. Manilla. Madoera, 7 Semarang. Mapia, 7 te Singapore. Nigerstroom, pass. 5 Finlsterre n. Bordeaux. Nigerstroom, 6 v. Bordeaux. Moordam, 6 640 m. W. ten Z. Lands End. Notos, 6 70 m. W. Kp. Matapan. Ondina, 5 v. Fao n- Pladju. Orion, 5 te Rotterdam. Oberon, 4 te New York. Oranje, pass. 6 Ouessant n. Port Said. Oranjefontein, 6 300 m. ZW. Finisterre. Oranje, pass. 6 Kp. Vilano n. Port Said. Oranjestad, 6 v. Bremen n. Amsterdam. Ouwerkerk 7 te Djibouti. Pendrecht, 5 te Dakar. Phrontis, 6 te Port Swettenham. Pieter S, 5 te Barry. Poelau Laut, 5 te Amsterdam. Polydorus, pass. 6 Balearen n. Halifax. Raki, pass. 5 Guardafui n. Belawan. Rijndam, 5 300 m. Z. ten W. Kp. Race. Ridderkerk, 6 te Rotterdam. Rotula, 6 v. Adelaide n. Albany n. Abadan Roepat. 7 v. Singapore. Rotti, 6 v. Napels n. Amsterdam. Rempang, 6 v. Le Havre n. Marseille. Schouten, pass. 6 Sabang n. Singapore. Stad Dordrecht. 5 Palermo. Stad Haarlem. 5 v. Kirkeness n. Amsterdam. Stad Maassluis, 5 te Narvik. Stentor, pass- 5 Azorer. n. Amsterdam. Schiedijk, 5 te Rotterdam. Stad Breda, 7 Lorenzo Marquez verw. Saiatiga, 30 v. Honolulu n. Los Angeles. Sararsgan, 3 te Seattle. Straat Makassar. 3 v. Kobe n. Hongkong. Sheratan, 6 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Slamat, pass. 4 Minikoy n. Aden. Sohie. verm. 6 v. Demerara h. Trinidad. Soestdijk, 4 te Antwerpen. Saparoea, pass. 6 Aden n. Port Said. Sommelsdijk. 7 te Colombo. Sirrgkep, 7 Karachi. Sloterdijk, 6 Suez. Stad Schiedam, pass. 6 Gibraltar n. Bagnoll. Straat Mozambique, 6 v. Buenos Aires na»* Punto Acevedo. Talisse. pass. 5 Guardafui n. Suez. Tero, 5 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Tjisadane, 6 v. Penang n. Mauritius. Tibia, 6 v. Singapore n. Miri. Tiberius, 6 te Amsterdam. Titus, 6 Ceuta. Ternate, 6 v. Port Said n. Rotterdam. Tjiluwah, 7 Singapore verwacht. Van Linsehoten, 5 Lagos. Van Spilbergen, 5 v. Lagos n. Freetown. Van Riebeeck, 6 v. TJ. Priok n. Semarang. Willem Ruys. 5 v. Priok n. Singapore. Wonogiri, 5 te Damman. Westerdam, 5 500 m. ZO. Kp. Race. Wieldrecht, 6 v. Port Said n. Mapels. Willem Ruys, 6 rede Singapore. Westertoren. 6 v. Lorenzo Marquez n. Bahrein. IJsel. 6 v. Algiers n. Rotterdam. Zeeland (KRL) 4 te Calcutta. Zaan, 6 Amsterdam. Zijpenberg, pass. 4 Kp. Vincent n. Dakar. KLEINE VAART Adm. Courbet, 6 v. Pto Vecchio n. Londen. Adm. Nelson. 6 v. St. Valery n. Goole. Amoudspolder, 9 v Rotterdam te Oporto verw Aco. verm. 6 v. Amsterdam n. Malmö. Agiena, 6 v. Vlissingen n. Londen. Antares, 6 v. Gent te Vlissingen. Ary Scheffer, 11 v. Liverpool te Antw. verw. Atlantis. 6 v. Rotterdam n. Malmö. Badzo, 5 v. Rotterdam n. Londen. Bernisse. 7 v. Civita Vecchia te Fleetwood verw. Bree Helle. verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Betty Anne S. 5 v. Rotterdam r„ Liverpool. Birmingham, 6 v. Grangemouth te Rotterdam. Borculo, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Casana. pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella, verm. 6 v. Rotterdam n. Duinkerken Draco, 5 v. Tanger n. Bone. Daje Bohmer, verm. 6 v. Rotterdam n. Hamburg Deni, 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Da Costa. 5 v. Rotterdam n. Malmö. Duiveland, 5 v. Amble teRotterdam. Eljo, 5 te Genua. Elsenburgh, pass. 6 Burlings n. Duinkerken. Export II, 6 v. Londen te Rotterdam. Erasmus, verm. 7 v. Rotterdam n. Duinkerken. Gazelle. 6 v. Vlissingen n. de Steeg. Gaasterland. 5 v. Grangemouth te Rotterdam. Hera, 5 v. Mackenzie n. Trinidad. Henrica, 6 v. Liverpool te Swansea verw. Hink, 6 v. Vlissingen n. Dublin. Hoc Vinces, verm. 6 v. Grimsby n. Rotterdam. Hebe Nobel, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Haaksbergen, verm. 6 v. Garston n. Durdalk Henrica b, 6 v. Whitehaven te Dungavan verw Haskerland. 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Ida d, 7 v. Bordeaux te Rotterdam verw. Import, 5 v. Jersey te Rotterdam. Ilias. 5 te Genua n. Las Palmas. Johanna te Velde. 6 v. Vlissingen n. Gothenburg. Jan Kreumer, 5 v. Londen te Rotterdam. Lydia (i), 5 v. Londen te Rotterdam. Lacra, 6 v. Londen te Gent verwacht. May, pass. 6 Vlissingen n. Immlngham. Mount Everest, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen Mynelis, 6 v. Gothenburg te Antw. verw. Matthew, 6 v. Hommelvik op de Tyne. Muphrid N, pass. 6 BrunsbUttel n. Dublin. Margaretha. 5 v. Londen te Rotterdam. Nassau-haven, 6 v. Gothenburg te Rotterdam. Nato. 6 v. Vlissingen n. Esbjerg. Nero. 5 v. Alicante n. Malaga. Oosterbu-rgh, 5 v. Oskarshamn te Rotterdam. Oostzee, 5 v. Rotterdam n. Hondestad. Pavo, 5 v. Rotterdam n. Domsjo. Phidias, 4 v. Amsterdam n. Bordeaux. Ponza, 4 te Rotterdam. Rema, 6 v. Liverpool te Rotterdam verw. Schippersgracht. 5 v. Rotterdam n. Londen. Sporota, 6 v. Fowey te Amsterdam, Stella Maris, 6 v. Grangemouth n. Varberg. Tilly, 4 te Rotterdam. Ton S, 6 v. Dublin te Swansea verw. Tromp, 6 v. Vlissingen n. Odense. Turgail, pass. 6 Vlissingen n. Londen. Venus, 6 v. Norwich n. Middlesboro. Veenenburgh, 5 v. Middlesboro te Rotterdam Westpolder, pass. 6 Vlissingen n. Lissabon. Westerdok. 6 v. Londen te Amsterdam. IJsel, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Zuidland, 6 v. Rotterdam te Gent. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 5 Helsinki n. Leningrad me» baggermolen. Ebro, 5 -v Tunis n. Dakar. Gele Zee, 5 130 m. O. Aden met baggermolen en bak. Goeree, 5 v. Ceuta te Maassluis met 2 bakken. Hudson. 5 v. Lissabon te Maassluis. Noordholland, 5 750 m. NW. Kp. Verd. elL Poolzee, 4 v. Lissabon n. Belem. Rode Zee. 5 360 m. W. eil. Enggano met krulMf Australia. Thmes, 4 100 m. Z. Kreta met zuiger. Witte Zee, 4 540 m. O. Ceylon zet koers n. Rode Zee.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3