Gedegen Zwitserse defensie boog vier maal voor de Oranje-ploeg TRAFFIC Faas Wilkes-in top vorm-was motor van de aanvalslinie Onproductief en saai voetbal bij Zwitserland B Nederland B Menigte van 65000 had reden tot juichen in Rotterdam Zwitserse voorhoede volslagen kansloos Everton nog niet naar Geleen Ensch. Boys en Rapid speelden gelijk Wim van Est tweede in eerste étappe Nederland na tijdrit op de derde plaats Rusman derde in Ronde van Noord-West- Nederland 11 T egenslcg De stand Eindelijk Kaartjes over Goals De feilloos gestopte sigaret met de volle Virginia-smaak Tegenpuvt Van Roessel kreeg een scheurtje in bovenkaak Engeland dwong sterker Spanje gelijkspel af Amsterdams elftal verloor van Duisburg M issers De KNVB-competitie Ronde van België Ronde van Italië Stedenwedstrijd op concours hippique en Haarlem VRIJDAG 2 0 MEI 1955 Wepr juicht het stadion, het tweede doel punt is er. Timmermans, tweede van rechts, heeft via de paal gescoord. V.l.n.r.: Steffen (3), op de grond Mathis (2), daarboven De Bruyckere (12), keeper Pernumian, Eggi- man (5), Timmermans en Kernen. De Herder, die de aanval inleidde, is niet zichtbaar. ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) Eindelijk heeft dan het Nederlands voetbalelftal eens- een alleszins duidelijke overwinning behaald. De eerste werkelijk overtuigende na de invoering van het betaalde voatbal in Nederland. Het Zwitsers elftal kreeg gister middag in 't Feijenoord-stadion vrijwel geen voet meer aan de grond toen de spelers in de Nederlandse aanvalslinie elkaar eindelijk gevonden hadden. Het werd vier-één - en alleszins verdiend - maar het had met wat meer veine en wat beter schieten net zo goed zeven of acht- één kunnen zijn. Hoe het mogelijk was? Er is maar één antwoordDe Oranje-ploeg had voor de eerste maal een voorhoede in het veld, zoals men zich dat dromen kan. Een voorhoede met twee voortreffelijke binnenspelers - Wilkes en Clavan - en twee buitenspelers, De Harder en Timmermans, die niet het mechanisch voetbal speel den, zoals zovelen in de afgelopen jaren hadden gedaan. Na die periode van begrip zoeken voor eikaars bedoelin gen in de eerste helft vlotte het als hadden de spelers van deze voorhoede jaren de tijd gehad om op elkaar in te spelen. De Zwitserse ploeg als geheel viel tegen vooral de aanvalslinie maar de achter hoede zeker niet. De uiterst geroutineerde Steffen en zijn helpers Kernen, Mathis en Schnwdhausen en daarvóór in het middenveld de uiterst capabele captain Eggimann (44 x internationaal), verzorgden de dekking uiterst goed en boden een verweer, dat zeker degelijker was dan dat van de Denen, Belgen en Ieren. Zij moesten echter tot vier maal toe capituleren, omdat een vaardige en met fantasie opererende Oranje voorhoede een spel speelde, waar geen grendel tegen was opgewassen. Nederland slooi liet seizoen af met een overwinning van vieréén, maar en dat was belang rijker met een elftal dat meer dan ooit perspectieven bood voor de toekomst. Wat oehelst eigenlijk het grendelsys teem, dat de Zwitsers al sinds onheuglijke tijden spelen? Het is een systeem, dat een versterking beoogt van de verdediging in vergelijking met het orthodoxe systeem. De kanthalfs dekken de vijandelijke bui tenspelers, terwijl de backs in tegen stelling met het stopperspilsysteem vóór het doel opereren. Halfspelers en backs vormen hierdoor nagenoeg een muur-van- vier, die ook wel grendel wordt genoemd. Het middenveld wordt dan beheerst door de spil en één van de binnenspelers, waardoor de voorhoede vrijwel constant met vier man speelt. Begrijpelijk dat men een alleszins ca pabele aanvalslinie moet hebben met deze „grendel". Begrijpelijk dus ook dat het Zwitsers elftal, dat vaardige spelers miste, weinig kans maakte tegen Neder land. De Oranje-achterhoede was goed, maar voor heel hete vuren kwam zij niet te slaan. Uit één en ander kan men wel conclu deren dat dus de „grendel" van de Zwit sers onder wel heel zware druk kwam te staan. Een druk, waarvoor die „grendel" eindelijk het was vlak voor de rust wel móest bezwijken. En van dat moment zat de grendel definitief los. In die periode vóór de doelpunten leek het overigens alsof Nederland wederom niet in staat zou zijn een constant over wicht in doelpunten uit te drukken. Men zocht maar naar eikaars bedoelingen, maar veel begrip leverde dit alles niet op. Ook al omdat het positiespel van de Zwit sers in de achterhoede voortreffelijk was met Steffen, die na de oorlog tal van ja ren als amateur in Chelsea speelde, als centrale figuur. Nederland kreeg overigens al spoedig een niet geringe tegenslag te incasseren. In de zesde minuut namelijk zond Clavan de bal met een scherpe hoge pass in het strafschopgebied. Van Roessel en keeper Pernumian startten gelijk en kwamen ook gelijk bij de bal. De botsing was zo hevig dat de aanvalsleider van Oranje met een kaakblessure en volkomen versuft het veld moest verlaten. Zijn clubgenoot De Bruyckere in capaciteiten niet veel minder, maar wel veel minder fors nam zijn plaats in. Nederland bleef ook daarna sterker. Een volgepakt stadion kreeg steeds feller, maar dikwijls ook bijzonder goed opge zette aanvallen te zien, die echter weinig opleverden. Wilkes passeerde één maal bijzonder handig twee attaqerende ver dedigers, maar van zes meter afstand ket ste zijn schot af op de voet van Steffen. Kort daarna verscheen Wilkes alleen met MT De totaal stand van de interlandwed- j strijden tussen Nederland en Zwitser- land is na de match van gisteren: Zwitserland 19 11 8 22 47-46 Nederland 19 8 11 16 46-47 De stand van de wedstrijden van na de oorlog is: Zwitserland 5 3 2 6 15-17 Nederland 5 2 3 4 17-15 ■■••■■■■■■•■■■■■■■■•■Ml de bal voor Pernumian, maar hield de bal een seconde te lang bij zich, waardoor de moedige Zwitserse doelman gelegenheid kreeg zich onvervaard op de voeten van de vroegere Valenciaan te werpen. Op de andere vleugel weerden ook De Harder en Clavan zich dapper. De han dig manoeuvrerende Bertus zat het ech ter keer op keer tegen tegen zijn bewa ker Kernen, die met meer geluk dan wijs heid verweer bood tegen de schijnbewe gingen van de Hagenaar. In de aanval presteerden de Zwitsers in die periode hoegenaamd niets. De op bouw van hun aanvallen met de vooruit geschoven Eggimann een bijzonder vaardig en geroutineerd speler liet niets te wensen en ook bij het verder afwerken kwamen zij veelal tot zuiver combinatie- en positiespel. Maar zo gauw waren zij bij de Nederlandse verdedigers, of er klopte niets meer van. Kuys en Wiersma legden hun buitenspelers Mauron en Maurarid vervanger van Ballaman, die geblesseerd was volkomen lam en spil Van der Hart had ook al weinig moeite met de fantasie loze Huegi, die geen moment aan de aan dacht van de Nederlander vermocht te ont snappen. Maar wat had Nederland aan dit dui delijke overwicht zonder dat er goals kwamen? Waar bleven de schutters? Na ongeveer een half uur spelen voelde het stadion dat het komen móest. Het verweer van de Zwitsers had steeds meer weg van paniekvoetbal. Na 35 minuten kon Steffen nog ten koste van een corner een doelpunt voorkomen, nadat Clavan zuiver had in geschoten, en een minuut verder kon De Bruyckere nog over schieten toen hij al leen voor Permunian stond, nadat Kernen te zacht op zijn keeper had teruggespeeld, maar in de 41ste minuut was het dan toch eindelijk raak. Wilkes haalde In het middenveld de bal op, rende er mee naar het Zwitserse doel, draaide om Schmidhauser heen en gaf daarop een korte pass naar de naar rechts gezwenkte De Bruyckere, die de sprinten de Wilkes weer een kort passje terug gaf. Langs de uitgelopen Permunian ver dween de bal in het doel. Plotseling lukte alles. Nauwelijks was er afgetrapt of weer stonden de Nederlanders voor het Zwitserse doel. Spoedig volgde een scherpe center van Clavan op de mid denlijn naar de als een haas sprintende De Harder, die Kernen meters achter zich liet. Vlak voor de achterlijn trok hij de bal terug naar De Bruyckere, die de bal op zijn beurt met een flitsende beweging doorschoof naar Timmermans, die van dichtbij via de paal oerhard inschoot. Een doelpunt uit een boekje! „Laat de leeuw niet in zijn hempje staan", zongen duizenden tijdens de rust op de muziek van de harmonie uit Bos koop. En de leeuw op voetbalschoenen uit het schone lied kwam niet in zijn hempje. Wel probeerden de Helveten vlak na de rust met een massale aanval tegen te sco ren, maar bij die poging bleef het voor lopig. Alleen een indirecte vrije trap wegens free kick van Wiersma leverde even gevaar op, maar die werd te dom ge nomen om succes op te leveren. Steevast bij iedere interlandwedstrijd staan tientallen mensen tussen de naar het stadion drommende menigte met haast kinderlijk verlangende gezichten. I ..Kaartjes over, meneer", fluisteren ze honderden malen. Eén kans op de dui- j zend dat ze slagen. Gisteren was dat anders in Rotterdam. I Het regende en er was een gure wind vlak voor de wedstrijd. Nu waren er geen fluisterend vragende liefhebbers. Ze zaten thuis bij de warme kachel. Maar nu waren er wel kaartjes over - van mensen, die ook liever bij de kachel bleven. Er was een man, die kaarten van f 4.50 voor drie gulden van de hand deed en even blij. keek als de man die bij andere gelegenheden als koper twee maal de prijs betaalde; we hoorden ook een man zeggen dat hij zijn open zit- plaats bij het loket zou proberen te ver- wisselen Ook bij interlandwedstrijden zijn er dus blijkbaar nog genoeg mooiweer-klanten, j mimi gedacht had dat dat nog mogelijk was. en de aanstormende Wilkes had met alleen de keeper voor zich maar voor het in schieten. Dat deed hij ook, maar tegen de doelman op. En even later kreeg De Bruyckere na subliem solospel van Wil kes, die eerst drie verdedigers naar zich had toegelokt en daarop een bekeken pass gaf, die schier niet te missen was. Maar ook de Tilburger faalde. De Zwitsers waren toen nergens meer. Zij speelden zoals de Nederlanders in de afgelopen jaren zo dikwijls hadden moeten spelen. Met kunst en vliegwerk en met inspanning van alle krachten zwoegden zij om aan de constante druk op hun doel te ontkomen. Het baatte niet. Hoe kon het ook anders met een voorhoede van vier man, waarin Mauron, Meier, Huegi en Maurand volslagen kansloos waren en een bezetting van het middenveld, die niet op kon tegen de voortreffelijk positiespel spe lende Schaap en Klaassens in samenwer king met de steeds op tijd terugkomende Wilkes en Clavan. Na vijftien minuten kwam de verwach te en verdiende derde goal voor de Oran je-ploeg. De Harder zette scherp voor. Permunian, die met zijn vuisten eerder bij de bal was dan Wilkes met z'n hoofd, stompte de bal echter voor de voeten van De Bruyckereg die van dichtbij hoog en hard inknald^ Schmidhauser, die een paar decimeter naast de Nederlander stond, had nog wel redding kunnen bie den, maar reageerde te laat. De zesduizend toeschouwers, die het slechte weer hadden getrotseerd om de voetbalwedstrijd tussen de B-taems van Zwitserland en van Nederland in St. Jacob stadion in Bazel bij te wonen, hebben niet veel fraais te zien gekregen. In de eerste 15 minuten van de ontmoeting viel er wei nig samenhang in de beide ploegen te be speuren. Aan weerszijden werd veel te lang gewacht met het afgeven van de bal en het plaatsen was al heel erg onzuiver. De jonge Zwitserse ploeg gemiddelde leeftijd 25 jaar kreeg, met de wind in de rug, in zes minuten vier corners te nemen, zonder dat de Nederlandse ver dediging hierdoor in grote moeilijkheden kwam. Weliswaar werden er fouten ge maakt, ook door de keeper, maar de Zwit sers zagen geen kans hiervan te profiteren. In de laatste minuten voor de pauze waren zij sterk in de meerderheid, maar doel punten bleven uit. Onproductief Ook na de hervatting werd de strijd ge kenmerkt door onproductief spel aan beide zijden, al moesten de doel verdedigers wat meer in actie komen. Maar er werd te weinig en te onzuiver geschoten, zodat, bij alle goede wil zowel aan de Zwitserse als aan de Nederlandse kant, de wedstrijd een saaie vertoning bleef. De vrij staande Schouten schoot eenmaal naast het doel. In de 32e minuut kwam op ietwat verrassende wijze het enige doel punt van de wedstrijd tot stand. Uit een door Zürcher genomen vrije schop be landde de bal bij de ver opgedrongen links- Zes minuten later stond de vier al op het scoringbord. Het was een aanval, die de voetballiefhebber in verrukking kan brengen. Landman trapte de bal naar Vc3 der Hart, die enkele meters sprintte, keek, en daarop een lange center gaf aan de al sprintende Wilkes. Met onnavolgbaar snelle schijnbewegingen en overstapjes liep Wilkes door tot vlak voor de doellijn, omspeelde zelfs de doelman en schoot de bal daarna met ijzingwekkende kalmte in. Twee doelpunten, die de yerdiende be loning waren van constructief aanvalsspel, zoals wij dat in jaren niet hebben gezien van een Nederlandse keurploeg. Begrijpe lijk zakte daarna het tempo. Af en toe kon daarom de Zwitserse ploeg wat meer in de aanval komen. Maar hun schieten bleef uiterst slecht en hun positiespel zo on nauwkeurig dat spil Van der Hart* het zich kon veroorloven reeds ver buiten zijn operatiegebied in te grijpen. Overigens bleek in die tweede helft pas duidelijk van wat voor waarde Wilkes was in de voorhoede. In woord en daad dirigeerde hij zijn mede-aan vallers op een wijze, die hem tot de grote voetballer van weleer stempel de. Men begreep hem nu en handelde zoals dat wenselijk was. Overduidelijk bleek daarbij ook wat het waard was twee buitenspelers te hebben, die vol komen voor hun taak berekend waren. Waarbij dan De Harder af en toe over het gehele veld draafde als was het een paar jaar geleden en niet jaren vóór de oorlog dat hij in het jeugd- elftal speelde. Het laatste kwartier pas slaagden de Zwitsers erin enkele keren gevaarlijk te worden. Tien minuten voor het einde moest Van der Hart op de doellijn redding bren gen, maar een minuut later scoorden de Zwitsers toch toen de niet gehinderde Hue gi van buiten het strafschopgebied een on verwacht en zuiver schot gaf, dat Landman niet kon keren. Via de paal stuitte de bal in het doel (41). In de laatste minuten consolideerde Ne derland de voorsprong. Beide ploegen kre gen na het laatste fluitsignaal van de zwak leidende Duitse scheidsrechter Schmetzer, een welverdiend applaus van een terecht tevreden massa van vijfenzestigduizend. De sterkste had met verdiende cijfers gewon nen de zwakste had tegenstand gegeven naar beste kunnen. back Perruchoud. Deze schoot onmiddellijk en trof de paal, waarna rie terugspringende bal via het hoofd van Staeuble in het net vloog. Keeper onzeker Bij de Nederlanders was Van der Land onzeker, maar de beide backs Visser en Boskamp hebben zich goed geweerd. In de voorhoede ontbrak meestal de samenhang. Geen van de voorwaartsen was uitgespro ken slecht, maar er was ook niemand die op de voorgrond trad. En aangezien het zelfde voor de Zwitsers gold zou, mede gezien het spelverloop, een gelijk spel juis ter ce krachtsverhouding hebben weerge geven. Opvallend was dat geen van de beide ploegen het voordeel van de wind voldoende kon uitbuiten. De cornerverhou ding was in de eerste helft 6-4 voor Zwit serland, in de tweede 4-1 voor Nederland. De Nederlandse ploeg trad aan in de volgende opstelling: doel: Van der Land; achter: Visser en Boskamp; midden: Ver hoeven, Van Houten en Bak; voor: Van Overbeke, Schouten, Roosenburg, Brusse- lers en Geel. Van Roessel, de onfortuinlijke midden voor van het Nederlands elftal, die tegen Zwitserland reedis na zes minuten moest uitvallen, heeft bij zijn botsing met doel man Pernumian vermoedelijk een breukje in de rechter bovenkaak opgelopen. De verwonding is niet ernstig. Van Roessel heeft de wedstrijd verder van de tribune af gevolge. Hij zaJ enkele weken niet voor Willem II kunnen spelen. In het Bernaben-stadion in Madrid heb ben 120.000 toeschouwers gekeken naar de opwindende en wel eens te harde wedstrijd tussen Spanje en Engeland. De Spanjaar den waren aanmerkelijk sneller dan hun tegenstanders en speelden over het alge meen ook iets beter voetbal. Na een half uur openden de Engelsen echter een offensief, dat na 38 minuten in de eerste helft succes had. Bentlev loste namelijk op dat moment een schot, dat onhoudbaar was voor de Spaainse doelman Ramallets (nul-één). Na de rust scoorde Rial in de twintigste minuut de gelijkmaker, maar verder kwa men de Spanjaarden niet, ondanks een voortdurende meerderheid. Everton speelt op 25 Mei niet tegen For tune omdat vier Ieren die voor Everton spelen in de Engelse voetbalcompetitie op 25 Mei voor Ierland zullen uitkomen tegen Noorwegen in Oslo en op 28 Mei tegen West-Duitsland in Hamburg. Wellicht zal Everton op een andere da tum in Geleen spelen tegen Fortuna. De heer J. H. Adriaans voert over die kwestie in Dublin nog voor Fortuna onderhande lingen met Everton. De vier spelers die in het Ierse elftal zijn gekozen, zijn: O'Neill, Donovan, Farrell en Eglington. De voetbalwedstrijd tussen Duisburg en Amsterdam is door het Amsterdams elftal met drie-nul verloren. Ondanks de regen, waardoor het veld glad was, woonden onge veer 5500 toeschouwers de wedstrijd bij. De eerste minuten waren voor de Nederlanders, die het echter teveel zochten in kort spel, waardoor de Duitse verdedigers steeds tijdig konden ingrijpen. De rechtervleugel, ge vormd door Tolmeyer en Vonhoff (beiden Amsterdam) was het beste deel van de Ne derlandse ploeg. De open Duitse aanvallen waren steeds een gevaar voor de Amsterdammers. In de 31ste minuut opende Hetzel de 6core (één-nul). Kort na de hervatting vergrootte Schneider, die de beste man van het veld was, de voor sprong tot twee-nul. Dezelfde speler bracht enige minuten voor tijd de stand op drie-nul. Oranje daarentegen kreeg binnen twee minuten twee kansen, die zoals men het In de volksmond zegt om te zoenen waren. In de zevende minuut zette De Harder een bal voor, waarvan niemand De Bruyckere (geheel rechts) heeft een korte pass gegeven aan Wilkes (8), die kalm en zuiver het eerste doelpunt maakt. V.l.n.r.: Mathis, De Harder (11), daarboven (liggend) Steffen, achter hem Wilkes (8), Kernen (4), doelman Pernumian (op de grond), Eggiman (5), Schmidhauser en De Bruyckere In de eerste klasse van de KNVB werd slechts één wedstrijd gespeeld en wel tussen Enschedese Boys en Rapid. Deze ontmoeting eindigde in een gelijkspjel: vier-vier. De stand in afdeling C luidt thans. Limburgia 18 11 5 2 27 39-22 PSV 19 11 5 3 27 43-26 Rapid 19 11 4 4 26 53-31 GVAV 13 10 4 4 24 46-31 Alkmaar 20 10 3 7 23 31-26 EBOH 19 8 4 7 20 35-37 NOAD 20 6 8 6 20 28-27 Feyenoord 18 7 4 7 18 30-31 Vitesse 19 6 6 7 18 28-34 Haarlem 18 5 7 6 17 26-24 Ensch. Boys 20 5 5 10 15 30-46 Blauw Wit 18 5 2 11 12 21-34 NEC 20 3 6 11 12 22-38 Hermes DVS 20 1 5 14 7 21-46 De eerste étappe van de Ronde van België voor profs van Brussel naar Stavelot over een afstand van 255 km is gewonnen door de Belg Vannitsen in 6 uur 39 min. 47 sec. De uitslag luidde: 1. Vannitsen (België) 6.39.47 (met bonificatie 6.39.17); 2. Wim van Est (Ned.) zelfde tijd (met bonificatie 6-39.32); 3. Peters (België) z.t.; 4. Rosseel (België) z.t.; 5. Close (België) z.t.; 8. ex aequo onder ande ren Hinsen (Ned-), Cerami (It-), Impanis (België) en Schotte (België), alle in dezelfde tijd als de winnaar; 39. Gielissen (Ned.) 6 47.41; 40. Nolten (Ned.) z.t.; 41. Van Dongen (Ned.) z.t.; 82. Van Osta (Ned. 7.01.37; 99. De Boer (Ned.) 7-11.40. Onze landgenoten Plantaz en Guns lieten bij de start verstek gaan. De vijfde étappe van de Ronde van Italië, van Acqui Terme naar Genua, over 170 kilo meter, is gewonnen door de Italiaan Astrua in de tijd van 4 uur 24 min. en 41 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Botella (Spanje) 4.24.41; 3. Messina (Italië) 4.25.00 4. Albani Italië) zelfde tijd; 5. Boni (Italië) 4.25.06; 6- Fantini (Italië) 4.25.12; 7. Defilippis (Italië); 8. Gerrit Voorting (Nederland); 9. Koblet (Zw.); 10. Magni (Italië); 20. ex aequo, onder meer Coppi (Italië), De Groot (Ned.), Van Breenen (Ned.) en Wagtraans (Ned.), allen in de tijd van 4 25-12; 76. Roks (Ned.) 4.26.00; 94. Van Oers (Ned.) 4.34.19; 95. Maenen (Ned.) 4.3516. Het dagklassement van de zesde étappe, een ploegentijdrit op het 4.6 km lange circuit van Genua in totaal 18 km gehouden, luidt: 1. Torpado (Defilippis) 1 uur 11 min. 6 sec.; 2. Nivea-Fuchs (Magni) 1.11.36; 3. Zwit serland (Clerici) 1.11.45; 4. Atala (Astrua) 111.48; 5. Frankrijk (Geminiani) 1.12.09; 9. Nederland (Wagtmans) 1.13-45. Het dagklassement individueel tegen het horloge over 18.4 km luidt: 1- Defilippis (It.) 23 min. 40 sec. (gemiddel de uursnelheid 46.647 km); 2. Zuliani (It.) 23 43; 3. Fornasiero (It.) zelfde tijd; 4. Moser (It) z. t.; 5. Maule (It.) z.t.; 41. Voorting (Ned.) 24.35 42. Wagtmans (Ned.) z.t.; 43- Van Bree nen (Ned.); z.t.; 57.De Groot (Ned.) 24-56; 88. Van Oers (Ned.) 26.21; 89. Roks (Ned.) z.t.; 90. Maenen (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de zesde étap pe luidt: 1. Magni (It) 23.48.46; 2. Clerici (Zw.) 23.48 54; 3. Monti (It.) 2348.55; 4. Géminiani (Fr.) 23.49.02; 5. Nencini (It.) 23 49 17; 6. Coppi (It.) z.t; 7. Moser (It) 23.49.22 8. Wagtmans (Ned.) 23.49.34; 9. Van Breenen (Ned.) z.t.; 10. Voor ting Ned.) z.t; 27. De Groot (Ned) 24 00.01; 43. Roks (Ned.) 24.02.30: 94. Maenen (N'ed.) 24.53.11; 95. Van Oers (Ned.) 25.08.43. Het algemeen ploegenklassement na de zesde étappe luidt: 1. Zwitserland 252 punten; 2. Frankrijk 285 punten; 3- Nederland 313 punten; 4. Spanje 368 punten; 5. België 549 punten. Op Hemelvaartsdag werd de wegwed strijd voor amateurs, de Ronde van Noord- West-Nederland gehouden. Na een felle eindsprint tussen twaalf renners, werd Van Wetten uit Noordwijkerhout eerste in een tüd van 5 uur, 39 min. en 52 sec. Reeds voor Den Helder had zich een flinke kopgroep gevormd. Hieruit ontsnap ten na ongeveer een kwart van de wed strijd, tussen De Stolpen en Kolhorn, een groep van achttien renners. Door de straffe Westenwind, welke over het vlakke Noordihollandse laind stond, wa ren er vele uitvallers. Van het veld van 127 renners bereikten slechts ongeveer veertig de eindstreep. De uitslag luidt: 1. Van Wetten, Noord wijkerhout, 5 uur 39 min. 52 sec. 2. HeuveL Hengelo, zelfde tiki; 3. Rusman, Haarlem, z. t; 4. Kayer, Zuidermeer, z. t.; 5. Rol, Alkmaar, z.t.; 8. Snijders, Halfweg, z.t; 9. Bruggekamp, IJmuiaen, z.t.; 14. Bogers, Nieuw-Vennep, 5 min. 43 sec. 52 sec. Als extra attractie is aan het concours hippique op 11 Juni in Haarlem een steden- wedstrijd toegevoegd in équipe-verband. Iedere équipe vertegenwoordigt een stad, dorp of eventueel streek. Het concours hippique wordt voorbereid door de Noordhollande Ruitervereniging in het kader van de Haarlemse Sportweek. Het zal worden gehouden op het terrein gelegen aan de Wagenweg, hoek Spanjaardslaan.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11