College van Velsen wil 15% van kerk-bouwkosten subsidiëren f Agenda voor Velsen „Bindende elementen, juist in dit gebied, verdienen steun" Havenberichten Visserij-varia Omzichtig betoog Twee scholen groeien uit hun lokalen Verkeersknoop wordt ontward Korfbalvereniging „Watervliet" heeft een kampioen V GZ-voetbaltournooi afgelast Interland-televisie maakt opgang Jeugdhonk komt tekort Buren in de bouw Beverwijk Luilak met lichtjes op de Breestraat 1/ Zowel Theo Thijssen als Clara Stern krijgen er 2 bij Deel Schulpweg wordt afgesloten Eerste twaalftal ook bovenaan Christelijk overheids personeel vergaderde Selectiewedstrijd Dinsdag op Schoonenberg Poppenkastvoorstelling Hengelose gasten bij IJmond-handbalclub Winkels mogen morgen langer open zijn Lustrumfeest voor kinheim-jeugd Eerste steenlegging Betlehemkerk Onkosten 6 mille hoger Nieuw garagebedrijf aan het Stratingplantsoen De elftallen van „Noord" Grondverkopen in IJmuiden Grootwinkelbedrijf vestigt zich aan Lange Nieuwstraat Burgerlijke Stand Velsen Gemeente Velsen koopt wegje in uitbreidingsplan Drankbestrijders bezonnen zich op hun idealen burgerlijke stand Beverwijk VR IJ DAG 2 0 MEI 195 5 Ovr het in de raadsvergadering; van 26 October om advies in handen van B. en W. gestelde verzoek van de Kerkeraden der Hervormde gemeenten te Santpoort, Velsen, IJmuiden-Oost en IJmuiden om een regeling te treffen voor het subsidiëren van de bouw van kerken en verenigingshuizen deelt het college mede, dat de gemeente naar zijn mening 15 percent in de bouwkosten kan bijdragen. Adressanten laten dit verzoek steunen op een aantal gronden, welke in hoofd zaak hier op neerkomen, dat zij wegens de sterke bevolkingsaanwas en de grote uitbreiding van de woongelegenheid ten gevolge van de door de overheid bevorder de industrialisatie bij het oprichten en in standhouden van de voor eredienst en het kerkelijk leven nodige gebouwen voor las ten worden geplaatst, die de draagkracht hunner gemeenten en de leden daarvan voor het overgrote deel tot de arbeidende klasse behorende te boven gaan. Zij zien zich daarom genoodzaakt de hulp van de plaatselijke overheid in te roepen. Is dit overheidszorg? Alvorens op het verzoek zelf nader in te gaan, willen B. en W. de vraag beant woorden of het onderwerp van het ver zoek, de subsidiëring van kerkbouw, mede gelet op de bijzondere positie van de kerk in het maatschappelijk leven en het rechtsbestel. ais een voorwerp van overheidszorg kan worden aangemerkt. Het bestuur der gemeente zegt: „Als wij letten op de betekenis van de kerk voor de geestelijke verzorging van haar leden en op de plaats, welke zij zowel in het leven yan de enkeling als in het gezins- en het groepsleven inneemt, moeten wij de grote waarde van haar arbeid voor de plaatse lijke gemeenschap erkennen. Wij hebben tevens oog voor het bindend element, dat de kerk vormt, vooral voor de vele nieu- we burgers dezer gemeente en willen even min de betekenis van haar beschavings arbeid onderschatten". Zeker niet onverschillig Zo gezien menen B. en W., dat het be lang der gemeente er bij betrokken is, dat haar burgers de geestelijke verzorging kunnen ontvangen in overeenstemming met hun levensovertuiging.. Al kan hier dus niet worden gesproken van het be hartigen van een belang, dat rechtstreeks binnen de bemoeiingssfeer van de gemeen te is gelegen, in de vorenbedoelde zin kan deze zaak de plaatselijke overheid zeker niet onverschillig laten. Wettelijke bezwaren staan de inwil liging van dit verzoek niet in de weg. Aan de meermalen geponeerde stel ling, dat subsidiëring van kerkgenoot schappen zich zou verzetten tegen het in' ons staatsbestel verankerde begin sel van scheiding van Staat en Kerk is door de Kroon bij haar beslissing aan gaande de subsidiëring van kerkge bouw te Nijmegen, het gewicht ontno men. Wel menen B. en W., dat het genoemde beginsel tot grote voorzichtigheid maant, opdat geen financiële bindingen tussen overheid en kerk ontstaan, waardoor de verhoudingen tussen de burgerlijke over heid en de kerk aan zuiverheid zouden in boeten. Om die reden menen B. en W. dan ook, dat de financiële medewerking van de overheid alleen gevraagd en verleend mag worden, indien zich buitengewone omstan digheden voordoen, aan welker gevolgen niet het hoofd kan worden geboden door de offervaardigheid van de leden der kerk en de eventuele hulp van derden. Sociologische achtergrond B. en W. beamen overigens ten volle, dat de kerken in deze gemeente voor grote moeilijkheden zijn gesteld en zij ach ten een belangrijke grond voor inwilliging van het verzoek aanwezig in de omstan digheid, dat het Wederopbouwplan een verplaatsing van de bevolking te zien heeft gegeven zij denken hierbij speciaal aan Oud-IJmuiden waardoor kerkelijke gemeente of parochies genoodzaakt kun nen zijn voor vele van hun leden nieuwe voorzieningen te treffen, als gevolg van door de gemeente getroffen maatregelen. Een andere reden voor inwilliging van het verzoek is gelegen in het feit, dat de ge meente ook ten aanzien van de bouw van kerken eisen stelt van stedebouwkundige en architectonische aard, die de bouwkos ten kunnen verhogen. Voorts menen B. en W., dat de met de verwezenlijking van de uitbreidingsplannen gepaard gaande snelle toeneming van de bevolking, mede in ver band met de hoge bouwkosten en de so ciale structuur der bevolking, de kerke lijke gemeenten niet voldoende tijd laat om de voorbereiding van de kerkbouw in financieel opzicht te voltooien. Met beperking Op grond van deze motieven zijn B. en W. van mening, dat er voldoende aanlei ding bestaat het verzoek in gunstige over weging te nemen. Het komt hen echter ge wenst voor, de subsidiëring niet toe te passen op de verenigingshuizen en te de zen aanzien de in Beverwijk en Nijmegen aangenomen gedragslijn te volgen. In de subsidieregeling is het subsidie op 15 van de bouwkosten gesteld. Het sub sidie zal niet gelden voor de herbouw van kerken, die ten gevolge van de oorlogsver woestingen moeten worden herbouwd en waarop de Oorlogsschaderegeling kerke lijke gebouwen van toepassing is. Een gemeentelijke bijdrage in deze ge vallen zou slechts 's rijks kas ten goede komen. Evenmin zal zij gelden voor vervanging van bestaande kerkgebouwen, tenzij deze vervanging een gevolg is van de uitvoering van het Wederopbouwplan en de afschrij ving van het te vervangen gebouw, gere kend naar een termijn van 75 jaar, nog niet is verricht. In de regeling wordt geen rekening ge houden met de financiële omstandigheden van de kerkgenootschappen; zij zou anders bezwaarlijk zijrj te hanteren. B. en W. zijn van mening, dat de regeling moet gelden, totdat de raad van oordeel is, dat de bijzondere omstandigheden, wel ke tot haar vaststelling leiden, hebben op gehouden te bestaan. 1 Met hout afgedekt lijken deze Britse mijnenvegers een soort Ark van Noach te vormen. Zij maken deel uit van de „mottenballenvloot" en gingen voor anker in de haven van Portsmouth. De zeer snelle stijging van het aantal leerlingen van de Theo Thijssenschool in IJmuiden-Oost heeft tot gevolg gehad dat een klas buiten het schoolgebouw moest worden gehuisvest. Uitbreiding van deze school met twee leslokalen is noodzake lijk, ten einde een lokaal beschikbaar te houden voor handenarbeid. Om dezelfde redenen moet de Clara Sternsehool er ook twee lokalen bij hebben. De kosten van de bouw en inrichting van de lokalen voor de Theo Thijssen school worden geraamd op f 65.800, voor de Clara Sternsehool is f 62.600 nodig. Ter verwezenlijking van het uitbrei dingsplan „De Gilden" zal een gedeelte van de Schulpweg te Velsen-Noord als verkeersweg dienen te vervallen en aan het openbaar verkeer moeten worden ont trokken. Naar de mening van B. en W. is thans de tijd gekomen om tot deze maat regel over te gaan: zeer binnenkort zal n.l. worden overgegaan tot verbetering van het kruispunt, dat wordt gevormd door de Grote Hout of Koningsweg en de Noorder laan. Deze verbetering is noodzakelijk om een goede regeling van het verkeer over het Noordzeekanaal, dat ter ontlasting van het pontverkeer gedeeltelijk over de slui zen te IJmuiden zal worden geleid, mo gelijk te maken. Als gevolg daarvan komt de aansluiting van de Schulpweg op de Grote Hout of Koningsweg te vervallen. De eerstgenoem de weg zal daarmede zijn betekenis voor het doorgaande verkeer grotendeels verlie zen en de beoogde onttrekking aan het openbaar verkeer zal daardoor naar het oordeel van B. en W. geen bezwaar ople veren. De korfbalvereniging „Watervliet" heeft al een kampioen: de hoogste titel, die nu eens, zonder dat het vierde twaalftal heeft gespeeld, kon bereikt worden. De grootstse concurrent, Sport Vereent 4, die ook een kans had, mag namelijk niet promoveren omdat dit twaalftal met dispensatie speelde. De tweede Watervliet-kampioenscandi- daat het derde twaalftal, dat vorige week de titel had kunnen veroveren op Oosthoek in de vastgestelde thuiswedstrijd, zal nog even op de lauweren moeten wachten. Oosthoek was verhinderd deze wedstrijd te spelen en vroeg uitstel. Ook de komende Zondag is Watervliet 3 vrij. Het eerste twaalftal bleef met een niet te miskennen overwinning op O.K.V. (2-11) in de running om de bovenste plaats in de derde klasse K.N.K.B. en heeft hierdoor (en omdat Fortuna, de grootste concur rent niet speelde), opnieuw een punt voor sprong behouden. Het komt er nu op aan alle overige te spelen wedstrijden evenzeei te winnen om de kansen te behouden. Wa tervliet speelt eveneens Zondag niet. De enige in het Watervliet-kamp voor Zondag vastgestelde wedstrijd is die van Watervliet 2 tegen Koog Zaandijk 3 aan de Zaan. Weliswaar won het tweede vorige week in Zaandam van Z.K.V. 3 met 71, doch het is zeer de vraag of ook nu de volle winst kan worden behaald. De opstelling van Watervliet 2 is: Dames: L. Leyenaar, C. v. Zutphen, I. Waagmeester, A. Redeker, A. de Niet, L. Kloostermans; heren: Ar. Verkerk. A. Re deker, A. Verkerk, A. de Vries, J. v. d. Berg, D. van Ladesteijn. In Haarlem zal Zondag het junioren twaalftal van „Watervliet" deelnemen aan de door de Haarlemse Korfbalbond te hou den juniorendag. Watervliet is ingedeeld in afdeling 2 met de Haarlemse ploegen Aurora, Nieuw Flora en Oosterkwartier. Het programma voor Zaterdagmiddag is: Adspiranten: Watervliet AAurora A. De afdeling Castricum van de Neder landse Christelijke Bond van Overheids- personeeel, groep Volksgezondheid, verga derde Woensdag in hötel Borst. De voor zitter, de heer J. Eikelenboom, heeft acht leden het gouden bondsinsigne overhan digd in verband met hun 25-jarig lidmaat schap. Als afgevaardigden naar de Algemene Vergadering van de bond op 24, 25 en 26 Mei, te Haarlem, werden de heren H. v. d. Galieën en J. van Willigen gekozen. In de medezeggenschapscommissie werd inplaats van de heer Eikelenboom, de heer J. Bas- tiaan benoemd met als plaatsvervanger de heer II. Vellema. Tenslotte bestoot men binnenkort een uitstapje te gaan maken; de reis zal gaan naar de Rotterdamse E 55. Het traditionele jaarlijkse voetbaltour- nooi van de vertegenwoordigende elftallen van de verschillende fabrieken van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfa brieken, dat Donderdag in Wormer zou worden gehouden, is afgelast. De reden hiervan waren de storm en de regen, die Woensdag over ons land kwa men en het speelterrein aan de Zaan on bespeelbaar maakten. Voor de Edmonton-matches Ten einde te komen tot de samenstelling van een Velsens jeugdelftal dat in de periode van 28 Mei tot en met 5 Juni een wedstrijd zal spelen tegen een jeugdelftal uit Edmon ton, wordt op Dinsdag 24 Mei om 16 uur op berg" een selectie-wedstrijd gespeeld tussen twee elftallen. Elftal A telt de volgende spelers: G. Jan sen (Velsen); D. Blum (Velsen) en K. v. Dillewijn (Terrasvogels); J. Hoogendijk iVVB), P. Gremmé (Terrasvogels) en R. Haan (Kinheim); C. Spruit (VVB), J. van Eijken (Kinheim), W. Boeren (Kinheim), A. Mertens (WIJ) en C. Kramer (WIJ). Elftal B komt uit met: W. van Wijk (VSV); K. Blomvliet (VSV) en R. Scherinea (VSV); H. Oosterwal (VSV). G. W. v. d. Wal (VSV) en N. v. Gerven (VSV); P. Wittebrood (Vel sen:. A. v. Leeuwen (WIJ), R. Schipper (VSV), J. Otto (Terrasvogels) en J. P. van Eerden (VSV). Reserves zijn: J. Jonkman (WB); J. P. van Eden (Terrasvogels), W. Duineveld (Velsen); A. Post (WIJ) en H. de Vries (Kinheim). Het bestuur van de Christelijke Kleuter school Vereniging te Castricum heeft voor alle kinderen tot 12 jaar een poppenkast voorstelling in petto. Dit evenement vindt Zaterdag op het plein van de School met de Bijbel plaats. De aanvang is op 15 uur bepaald. Zaterdag en Zondag zal de handbalver eniging „IJmond" gastvrouwe zijn van de handbalclub H.G.V. uit Hengelo, die met bijna veertig dames-, heren- en jongens leden naar Velsen-Beverwijk komt voor een tegenbezoek aan „IJmond" gedurende deze twee dagen. Zaterdagavond om half acht worden de gasten uit het Oosten des lands in het Sta- tenhuis aan de Velserweg verwacht op een feestavond, waar een zeer gevarieerd pro gramma wordt uitgevoerd. Hiervoor wordt de huldiging van het IJmond-meisjes- juniorenteam voorbereid, dat het kam pioenschap behaalde. Aan iedere speelster wordt een verrassing aangeboden. Donderdag 19 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Haskerland van Goole. Deo Duce van Rouaan. Gertrud van Ham burg. Dorthe Oldendorff van Hamina. Ara van Geffle. Glaucus van Port Said. La Cha- cra van Oslo Marianne van Duinkerken. St. Walborg van Vesteras. Rijnstroom van Da- gehamn. Westerdok van Londen. Normandia van Gothenburg. Procion van Rotterdam. Bill S van Swansea. Rijtter van Morss. Norbyhamn van Le Havre. Heriot van Leith. Zaanstroom van Hull. La Cumbre van Gal veston. Vliestroom van Vlaardingen. Fera- guas van Kimber Bullfinch van Londen. Vertrokken zijn: Rotti naar Hamburg. Yama naar Le Havre. Danae naar Antwer pen. Amstelstroom naar Portsmouth. Cor doba naar Antwerpen. Fred. A. Eilers naar Hampton Roads. Lingestroom naar Leith. San Felice naar HamDton Roads. Gordias n. Rotterdam. Roe'f Buisman naar Bremen. Wittekind naar Norrköping. Rien Teekman naar Bohus. Siguard naar Londen. Irma Pleuger naar Kinston. Kaap Falga naar Rot terdam. Alamac naar Lissabon. Sarish naar Aruba. June naar Londen. Racken naar Ant werpen. Wubbina naar Baluna. Herman Litt- meyer naar Londen. Aumica naar Port Said. Margriet L naar Londen. Robert Meihofer naar Rotterdam. St. Luo naar Rotterdam. Nigerstroom naar Hamburg.. Paulette naar Rotterdam. Munsterland naar Gent. Rejo n. Kalmuth. Noorderlicht naar Hansweert. Nero naar Le Havre. Dido naar Rotterdam. Maas naar Rotterdam. cooooooooooa»oi»x»ooo'xn(>3oooocoooco Het gemeentebestuur van Velsen heeft p besloten ontheffing van de winkelslui- ting te verlenen aan de winkeliers in - IJmuiden-West en IJmuiden-Oost op Vlaggetjesdag, van Zaterdagavond zes tot acht uur. Voor de straathandel geldt i een ontheffing van zeven tot negen uur 's avonds. xcoooooooocx Het zevende lustrum van de voetbalver eniging „Kinheim" heeft voor de jeugd van deze club een prettig staartje in de vorm van een feestmiddag in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat, die Zaterdagmiddag wordt ge houden. Het programma, dat deze middag wordt voogeschoteld, wordt verzorgd door het cabaret-variétégezelschap „Luna" onder De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden", die met de televisie-uitzen ding van de voetbalwedstrijd Nederland België van enige weken geleden een ge slaagde proef namen, hebben gisteren er varen, dat dit geval opgang heeft gemaakt onder de voetballiefhebbers. In het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat waren Donder dagmiddag een veel groter getal bezoekers dan dfe eerste keer present. Het grootbeeld scherm gaf een bijzonder geslaagd beeld van de wedstrijd; voor de radio-reportagp werd niet afgestemd op de televisie-repor ter Leo Pagano, maar op Aad van Leeuwen. Ook in het St. Josephhuis was het bezoek groter dan bij de vorige uitzending. Volgende week Zaterdag, 28 Mei, 's mid dags om vier uur, zal de eerste steen wor den gelegd van de nieuwe Bethlehemkerk der Nederlands Hervormde Gemeente aan de Radarstraat te IJmuiden. Bij raadsbesluit van 7 September 1954, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. een aanvullend crediet van ƒ35.105 verleend, voor de aankoop van het Zuster huis, plaatselijk bekend Kanaalstraat nr. 228 te IJmuiden en voor de verbouwing en inrichting van dit gebouw tot clubhuis voor de jeugd. Het blijkt thans, dat dit bedrag, tenge volge van loonsverhogingen en prijsstijgin gen van bouwmaterialen, enz. niet voldoen de is. De kosten worden thans geraamd op 39.000. In verband hiermede stellen B. en W. voor, voor het omschreven doel een aan vullend crediet van 6.725 te verlenen. De heer P. W. Kick te Velsen-Noord heeft de gemeente verzocht, aan hem te verkopen ten behoeve van de bouw van een garage met bovenwoningen een perceel grond, ter oppervlakte van ongeveer 400 m2 liggende aan het Stratingplantsoen. Met de daarvoor vastgestelde en goed gekeurde prijs van 20 per m2 heeft ver zoeker ingestemd. Daar de beoogde bouw zal beantwoorden aan de ingevolge het Wederopbouwplan A (Velsen-Noord) aan dit terrein gegeven bestemming, bestaat aan de kant der ge meente tegen inwilliging van het verzoek evenmin bezwaar en B. en W. stellen de raad dus voor te besluiten tot verkoop van het bovengemelde perceel grond onder de gebruikelijke voorwaarden. WFCKinheim Zaterdagavond 18.30 uur te Wormerveer): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en L. van Hesselingen; R. Haan, W. Groeneveld en A. de Ruiter; J. v. Eyken. A. v. d. Griend, W. Boeren, J. H-. v. d. Wa teren en N. v. Domselaar. VVBGVOV (Zondagmiddag 14.30 uur op ..Watervliet"). VVB: A. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel. A. Both en J. Kersbergen; J. v. d. Linde, F. Kooimans, F. Boerink. P. Bleeker en C. Luntz. IEVHoofddorp Bovs (op „Schoonenberg" 12.00 uur). IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en J. Dekker; A. Leering. G. v. Bemeveld en C. Schoot; H. Boot, W. Buur. J. Posthuma, J. de Reus en H. Duin. Prijzen van Woensdag. Heilbot 2,902,00; gr. tong 2.852,48; grm. tong 2,802,52; kim. tong 3,102.70; kl. tong I 3,202,66; kl. tong II 2,52—1.86; tarbot I 2,30—1.80, per kg. Tar bot II 98; tongschar 8067; kl. tongschar 47; schatong 37; kim. schol 42; kl. schol 1 45—39; kl. schol II 37—14.50; schar 27—13: bot 16—11; v haring 2711:! makreel 1610; gr. schelvis 35; grm. schelvis 3528: kim schelvis 3528; kl. schelvis I 33—28; kl. schelvis II 2621; wijting 33—12.50; gr. gul 35—26; midd. gul 32—27; kl. gul 27—19; ham 8676; poontjes 26—17; kl. kool vis wit 3832, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18967; gr. kqolvis zw. 7670; gr. koolvis wis 76; gr. leng 82—76; gr. wolf 84—80. per 125 kg Aanvoer van Woensdag. 210 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbt, 13 kisten tongschar en schartong, 695 kisten schol. 40 kisten schar, 5 kisten bot, 320 kisten haring. 2260 kisten makreel. 265 kisten schelvis. 245 kisten wij ting, 355 kisten kabeljauw en gul, 12 kisten leng, 4 kisten ham, 17 kisten wolf, 4 kisten 1 poon, .50 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 4520 kisen. Besommingen van Woensdag. Claesje f 15.060; Viking Bank f 12.590; Thorina f22.100; IJM 211 f 13.670; KW 77 f650; KW 128 f320; KW 35 f330: KW 56 f 370; KW 21 f370; KW 60 f340; KW 53 f610; KW 71 f270; TX 33 f 1650; TX 14 f 820; IJM 3 f340; IJM 52 f420; IJM 228 f520: RO 29 f300; IJM 78 f550; IJM 4' f 1430; IJM 11 f970. Aanvoer op Urk. Dinsdag werd door 60 vaartuigen op Urk aangevoerd: 3424 pond kuilpaling. prijs fl,20fl,30; 379 pond lijn- of beugaal, prijs f 1,15f 1,29; 172 pond fuik aal. prijs f 1.15 per pond en 323 bak nest, prijs f 2,56f 2,60 per bak van €714 kg. De heer J. Kuijl in IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen voor de bouw van een huis als vervulling van zijn herbouwplicht een perceel grond aan de Maasstraat te IJmuiden, tot een oppervlakte van ongeveer 255 m2. Eenzelfde verzoek is gedaan door mevrouw L. Zwemmer te IJmuiden inzake de grond aan dezelfde straat van gelijke oppervlakte. De verkoopprijs van deze gronden is vastgesteld op 10,50 per m2. Ook de heer P. de Vries te IJmuiden heeft de gemeente verzocht, aan hem voor de bouw van een werkplaats een terrein ter oppervlakte van ongeveer 260 m2 aan de Reaumurstraat te verkopen. De prijs is vastgesteld op 10 per m2. Nieuw filiaal De N.V. P. de Gruyter en Zoon N.V. te 's-Hertogenbosch heeft voorts verzocht te verkopen het perceel aan de Lange Nieuw straat te IJmuiden-Oost ter oppervlakte van ongeveer 275 m2. Het is de bedoeling van verzoekster op dit terrein een winkel pand te stichten. De prijs is vastgesteld op 22.50 per m2. Tenslotte heeft de heer A. Visser te IJmuiden-Oost de gemeente verzocht, aan hem tegen de prijs van 7,50 per m2 te verkopen, ten behoeve van de bouw van drie woonhuizen met garage, een perceel bouwterrein, ter oppervlakte van 772 m2, liggende aan de Iepenstraat aldaar. Met al deze verkopen stemmen B. en W. in, zodat de raad w'ordt voorgesteld in dezer voege te besluiten. GEBOREN: M. E. Folkers-Stoker,. z„ Merwedestraat 54, IJmuiden; P. Korver Deelen, z„ van Dalenlaan 96, Santpoort; G. C. Hoogzandvan der Vlugt, z., Hagelinger- weg 88, Santpoort; M. van Noordenne—Post, d., Bloemslraat 29 rd, IJmuiden; P. Bregge- manKrab, z., IJsselstraat 49, IJmuiden; E. ButterZonneveld, d„ Duinvlietstraat 119, Velsen-N.; A. C. Admiraalvan Dijk. d., Sieraadstraat 8. IJmuiden; J. EilertKers bergen, z., Geelvinckstraat 16, Velsen-N.; E. C. van Oye—Brinkman. z„ Theemsplein 23, Haarlem; C. Moreels—Zonneveld, z., Rijn straat 22, IJmuiden. OVERLEDEN: H. Folkerst, 69 j„ echtge noot van H. Meester, Fazantemlaan 29, IJmuiden; L. Bouwens, 71 j„ echtgenoot van J. Treuren, Kastanjestraat 26, IJmuiden; H. W. van der Mark, 74 j„ weduwe van J. J. M Boin, Peperstraat 17, Beverwijk: E. Heere, 64 j., echtgenoot van A. Kramp, Wilhelmina- kade 58, IJmuiden. Voor het uitbreidingsplan Santpoort-Zuid is het nodig dat de gemeente Velsen een perceel grond van 550 m"ï (nu nog de ver harde weg tussen de Bloemendaalsestraat- weg en de spoorwegovergang bij de Jan Gijzenvaart in Santpoort) in handen krijgt. De eigenaresse is bereid dit stukje weg aan de gemeente onder de gebruikelijke voorwaarden over te dragen voor de som van 1. B. en W. stellen de raad dit dan ook voor. De Beverwijkse hengelsportverenigir.f: „De IJzeren Voorn" bestaat binnenko"'. vijftien jaar. De viering hiervan zal ge schieden met een nationaal visconcours in Akersloot. Op Zaterdag 16 Juli wordt in het Staten - huis een receptie gehouden. De vereniging biedt haar leden op 29 September een feest avond aan in het Luxor Theater. Dit deel de de voorzitter de heer T. Engelhart me de tijdens de in het clubhuis gehouden le denvergadering. Hier werd ook het komende seizoen besproken. De eerste wedstrijd vindt plaats op 5 Juni in Akersloot, op 3 Juli vist men in het Spuikanaal. Akersloot is op 7 Augustus weer aan de beurt en op 11 September volgt weer een wedstrijd in het Noordzeekanaal. Door de Alkmaarse vereniging „Luctor et Einergo" wordt op 19 Juni een concours georganiseerd en besloten werd hieraan deel te nemen. GEBOORTEN: Ymkje, d. van K de Jong en E. Kraaima; Hendrik, z. van H. Talsma en A. de Reus; Mattheus J. G., z. van G. Bakker en M. A. Harbers; Hemrica C., d. van F. L. Wijkstra en H. Veenstra; Johannes C. M., z. van A. P. W. J. Roermund en A. J. M. Beermann; Anna G. d. van C. J. Schoo en S. H. Ulehake; Wilhelmina M. G., d. van S. J. A. Klous en M. E. Duineveld; Maria A. T., d. van J. van Roon en A. T. Jansen; Johannes P., z. van P Dekker en M. J. Komen; Hui- bertine W., d. van A. Ruggenberg en L. F. Kauffeld; Augustinus, z. van A. de Saegher en A. M. Zwart; Annita, d. van H. Ooster- wold en A. Spruit; Alphonsus B,, z. van H. J. Tunen en M. L, Vermast; Geertje, d. van G. E. Sikkens en H. Trom; Evert A., z. van J. H. R. Asjes en C. J. Hessels; Maria H., d. van J. H. Westerink en K. G. Kijk in de Vegte; Maria A., d. van H. C. van Etten en T. van Roon. ONDERTROUWD: H. J. W. Hollend en M. M. Sterk; J. C. de Jong en W. A. Hooge- werf; J. K. van Loon en W. Mellema. GETROUWD: N. J. Kroone en P. J. Schel vis; A. G. Leufkens en M. J. van der Klei; D. S. Bakker en M. M. P. Verschoor; T. G. Kimman en E. T. P. Welp. OVERLEDEN: J. T. Bakker, gehuwd met A. K. Ooms, 41 j.; J. de Ruiter, gehuwd met A. Diemeer. 81 j.; J. Smit. 66 j.. gehuwd met W. van Balen; C M. E. Hiel, 86 j.. wed. van J. L. Richel; L. Klaver, 63 j., gehuwd met H. H. Meijer. In een in het veilinggebouw het Centrum gehouden vergadering van markthandela- ren heeft men weer het besluit genomen tot het houden van de Luilakmarkt in Be verwijk als vanauds. Deze markt wordt gehouden in de nacht van 27 op 28 Mei. De voorzitter, de heer J. van Rixel kon mededelen dat men van het gemeentebestuur weer de toezegging had gekregen de Luilakmarkt op de Bree straat te kunnen organiseren. Als speciale attractie zal, dank zij de medewerking van de Breestraat-winke- liers, de Breestraat-verlichting nog één maal branden. Op de Luilakmarkt zullen wederom een groot aantal bloemen- en plantenhandelaars staan. VRIJDAG 20 MEI IJMUIDEN - Thalia, 20 uur: „Mensen zoals jij en ik". Rex, 20 uur; „Een seconde beslist". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 1416.30 uur, in Cultureel Gebouw. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Velser Jazz Society, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, 20 uur, St. Jozefgebouw, filmvoorstelling met lezing. Stichting „Evangelie en Industrie", 20 u., Herv. Wijkhuis. ZATERDAG 21 MEI: IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Mensen zoals jij en ik". Rex, 20 uur: „Een seconde beslist". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 1416.30 uur, in Cultureel Gebouw. Vlaggetjesdag, zie programma in IJ.C. van Woensdag. PALVU, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge bouw, „Het spook van Canterville". Een beeld van de opening van de „E 55" te Rotterdam: het Koninklijk vaar en het aezelschap autoriteiten gezien tijdens de rondgang.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 19