Velsens manége „Kennemergaarde" met concours open B. DE VILDER en ZOON Problemen Thalia HOOVER BISCHOFF's B B s B B B B B B B m üh B 88 n s jfgj B B Hf SI B B B B Reciteer wedstrijden van „Jonge kracht Castricum op de honderd velden J m M SPORT-COMBINATIE STABIEL-COSTUUM? W 9 Kennemerland speelt beslissingswedstrijd De model-echtgenoot D.G.S. Ahoy! CSV—Wembley F.C. 1-1 Ledenwinst voor de KABO (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) 1 SPORT-COLBERTS HP WW, gig 11 11 f§J m ÜH fl WW. §p nn jjj sp w///// WrW. WÊ WW SP §§g WM HET THEATER MET DE BESTE FILMS Gouden echtpaar VELSENS EERSTE MANÉGE, die nog maar net het fiat van Gedeputeerde Staten ontving en dus nu „officieel" kan beginnen met haar taak, is niet zo heel makkelijk op te sporen: aan het eind van de brede boslaan, die dwars door het buiten „Kennemergaarde" snijdt, ligt tegen de spoorlijn aan het vroegere koetshuis van dit voormalige landgoed. Wie eeiymaal zo ver is, herkent daar de plezierige geur van stro en, leer, paarden en mest gauw genoeg om de moderne sstal binnen te durven stappen en er een klein figuurtje te vinden, dat net in een vertrouwelijk gesprek met liet paard Oliebol is ontwikkeld. Zij heet mevrouw C. C. M. M. van Heeckeren, is sinds haar zestiende met alles wat vier Er is nog niet geopend en mevrouw Van Heeckeren weet eigenlijk nog niet precies, waar zij aan toe is met de hele romp slomp van een verhuizing uit Sassenheim naar Velsen, maar als straks „Kennemer gaarde" in bedrijf komt, zal het wis en zeker met een concours gebeuren. En als deze twee mensen hun zin krijgen, zal er aan het koetshuis een overdekte manége gebouwd worden (uit schokbeton, dat is niet zo duur), terwijl tegen de spoorlijn aan de kleine buitenpiste vergroot zal zijn tot een mooi oefenvelje voor beginnende ruiters. En zullen de stallen doorgetrokken wor- cjen tot in het hele koetshuis, zodat er ge makkelijk nog tien paarden bij kunnen. Bereden ondernemers Het zijn niet de eersten de besten die Vel sen „in het zadel" gaan helpen letter lijk dan. Want mevrouw Van Heeckeren leerde de nobele sport jaren geleden van de heer Wijier, die onmiddellijk wat in deze frêle vrouw zag, haar opleidde en een prima springster en renster van het meisje maakte. Dat ging heel simpel: „Kijk eens wat een mooi hekje ik daar heb", zei meneer Wijier op een goede dag, toen het meisje Van Heeckeren bewezen had een paard aan te kunnen, „daar moest je nu eens overheen proberen te springen". Het meisje „als ik je er een plezier mee doe, vooruit dan maar", v. i sprong zó goed, dat later de naam van baronesse Van Heeckeren een begrip werd bij de „Zuidhollandse" en diverse olympiade rijders in haar een felle concurrente er kenden. Paardenleven Instructeur Wijier? Die werd met paar den grootgebracht. Vader kwam uit een cavaleristen-ge slacht, moeders voorzaten hadden van generatie op generatie de artillerie ge diend en als daar dan geen paardenman uit die jongen moest groeien Toch niet direct, want toen de knaap als zestienjarige vrijwilliger bij de huzaren terecht kwam, haalde hij voor alle vakken van dienst een voldoende, maar voor paardrijden gaven de examinatoren hem een mooie, ronde nul. Tot wachtmeester Ballegooy er zich mee ging bemoeien en met deze pur-sang ca valerist is de jonge Wijier alle springhek- ken en concoursen glansrijk gepasseerd. Hij mocht als volontair mee naar de Franse concoursen en leerde daar de punt jes op de i te zetten, hij werd later pikeur bij de v. d. Veldes en bij jonker Six, om tenslotte in Den Haag „voor zichzelf te beginnen". In één druk jaar heeft hij benen en een hoofd heeft ten diepste vertrouwd en Oliebol heet eigenlijk niet eens „oliebol", maar is zó mak, dat hij als zodanig voortleeft in de nog kleine manége van „Kenne mergaarde", soms met twee anaere paarden, die verhevener- aanspreektitels bezitten. Als dan de pikeur-leermeester-instnic teur L. M. A. Wijier er dan ook nog bijgekomen is, staat de ganse levende have van deze prille manége ten voeten uit voor u: een kleine, slanke vrouw met een kostelijke hoeveel heid humor, een oud-huzaar met paarden in kudden langs zijn hele levenspad en de drie prachtige dieren, die altesamen een hoog doel voor ogen heoben: Velsens jeugd naar de ruitersport te brengen en Velsens ouderen er blijvend aan binden. ADVERTENTIE Invochten nu overbodig: U hebt alléén een Hoover nodig! Niet meer sprenkelen, dichtrollen. wach ten De Hoover strijkbout vocht voor U in. met stoom uit sleufjes in de bodem plaat. En met één vingerdrukje hebt U een droogstrijkbout.Twee bouten in één dus. Toch lichter, toch hand zamer! Vraag Uw Hoover f CC dealer om demonstratie! Stoom- of Droogstrijkbout ADVERTENTIE Erkend HOOVER Dealer v. d. BERG Gen. Cronjéstraat 170 - Tel. 12786 hoek Spaansevaartstraat Betaling desgewenst in overleg LUXE VERHUUR Hoover-Dealers VELSERDUINWEG 173 TELEF. 4402 Betaling in overleg Doordat de bridge-oefenclub „Kenne merland" de laatste competitiewedstrijd in de landelijke hoofdklasse van de Neder landse Bridgebond won, is dit team gelijk geëindigd met de „Eerste Groningse Brid geclub". Zondag zal een beslissingswed strijd in Utrecht plaatvinden. De winnaar van deze wedstrijd zal met het Amsterdamse W.O.C. (kampioen in de andere afdeling der landelijke hoofdklasse) en het Utrechtse team „De Stichtse Bridge club" (nummer laatst uit de meesterklasse) een driehoekswedstrijd moeten spelen om één plaats in de, zes teams tellende, Neder landse meesterklasse-viertallen. Elke wed strijd zal uit 60 spellen bestaan. De Politie Sport Vereniging „Velsen" be hoeft het allerminst te betreuren voor de verzorging van haar ontspanningsavond, welke Dinsdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan gegeven werd, een beroep te hebben gedaan op de medewer king van een aantal collega's uit Amster dam. Want deze politiemannen met hun dames, verenigd in het Toneelensemble „Kunst Verheft", lieten een uitnemende indruk achter dank zij de voortreffelijke opvoering van Avery Hopwood's blijspel in drie bedrijven: „De Model-echtgenoot", welke een onbedaarlijk lachsucces ten ge volge had. De inhoud is met enkele woorden na verteld. Billy Bartlett drinkt niet, rookt niet, waagt nimmer een oogje aan een andere vrouw; kortom, hij is de model echtgenoot. Maar daarnaast is het ook een saaie droogstoppel, zodat hij nu niet be paald gunstig afsteekt bij de Don Juan, die zich door zijn charme en innemende ma nieren meer dan de vriendschap van me vrouw Bartlett wist te veroveren. Als dan het harde woord „scheiden" gevallen is, krijgt de arme Billy een morele opdoffer te verwerken; in welke gemoedstoestand hij wordt aangetroffen door zijn lieftallige bovenbuurvrouw, die ongeveer in dezelfde situatie verkeert. Met behulp van een aan tal zelfbedachte cocktail-recepten weten zij elkaar wonderwel op te fleuren en of schoon er in werkelijkheid niet het minste is gebeurd waarover zij behoeven te blo zen, treffen de wederzijdse van hun esca pades thuiskomende echtgenoten het uiter mate vrolijk geworden paartje toch in een hoogst bedenkelijke, compromitterende situatie aan. Maar in een blijspel schijnt dit nu eenmaal geen kwaad te kunnen; integendeel, beiden hebben zich door deze slordige avond het blijvend respect van hun wederhelft verworven, zodat het doek aan het slot bescheiden een toneel vol louter geluk aan de ogen van het publiek onttrekt. Het predicaat origineel is niet bijster op de inhoud van dit blijspel toepasselijk; wel echter op de dialoog. Deze is geestig en spits en de verschillende kostelijke tafreeltjes zijn zo logisch en vernuftig op gebouwd, dat mer. de fantasie van de auteur alleen maar bewonderen kan. Maar niet minder bewondering verdient de op voering van „Kunst Verheft", die dit vlotte niemendalletje zo verzorgd en punctueel ten tonele bracht, als bij amateurs slechts zelden het geval is. De spelers hebben de verschillende ko- mische situaties zo talentvol uitgespeeld, dat men soms vergat dilettanten aan het werk te zien. Voor deze lof komen spelers i uit liefhebberij slechts hoogst zelden in aanmerking, maar ditmaal heeft regisseur Ton Rouwhorst met zijn voorbeeldig en- j semble dit compliment toch eerlijk ver diend; evenals het daverend succes, dat zij in de volle zaal wisten te behalen. De voorstelling werd vooraf gegaan door het vertonen van enige films, waaronder de bekende Hoogovenfilm „Uit vuur en De jaarlijkse feestavond die die Oud- Katholieke jeugdvereniging D.G.S. gister avond de vele belangstellenden in Th alia bood, is een succes geworden. Een succes, omdat zij die optraden in de revue „D.G.S. Ahoy!" dit deden in alle eenvoud, zonder de pretentie de aanwezigen in de ban te brengen van humbug en toitettengeschit- ter. Het was een vrolijke avond, waarop alle gedwongenheid, zowel voor als achter de coulissen verre bleef. En toch hadden deze jongeren wat in hun mars. Jan Groen in vele kringen in Oud-IJmuiden bekend maakte zijn de buut, voor het voetlicht met Napolitaanse liederen. Zijn optreden werd zeer gewaar deerd en terecht. Jan heeft het juiste tim bre voor deze zang en wanneer zijn stem meer geschoold was, zou succes voor hem verzekerd zijn. Ook de balletdarusjes, speciaal de solo- dans, onder leiding van mevrouw Zwart- Stol deden vriendelijk aan. En dan de vele schetsjes. Hier en daar nog wat stroef, maar toch onmiskenbaar getuigend van zekere talenten. Vooral de love-story uit de middeleeuwen, een persiflage op de opera en de Russische schets dienen te worden vermeld. Marijke Zwart en mej. Van der Lugt gaven zeer verdienstelijk enige accordecnmimmers ten beste. De jongste medewerker Oetze Verschoor, om streeks negen jaren oud, kreeg een extra applausje voor zijn zangnummer. Nol Ver schoor begeleidde met zijn aangeboren virtuositeit de verschillende muzikale num mers op de piano. Resumerende: een gezeliliige „grote fami- lie"-avond, die met een uiterst geanimeerd bal onder leiding van de heer R. Martens werd besloten. Voor de leden van de Herv. meisjesclub „Jonge Kracht" te Heemskerk zijn de jaar lijkse reciteerwedstrijden gehouden, waar voor grote belangstelling bestond. De jury leden mevrouw Naessens en de dames De Vries uit Beverwijk stonden dan ook voor een moeilijke taak: Zij kwamen tenslotte tot de volgende uitslag: 1. Willy v. d. Waard; 2. Alie Wentink; 3. Alie Schipper; 4. Hanny Wentink; 5. Jopie van Diermen. De prijzen bestonden uit boeken, die wer den uitgereikt door de leidster, mevrouw Van Riessen-van der Waal. Deze dankte tenslotte de juryleden voor haar mede werking. ADVERTENTIE eens 50 paarden „klaargemaakt", zodat er vele prijswinnaars uitkwamen. De .'ik in Duitsland Dat lijkt een glorieuze loopbaan voor een duvelstoejager van de huzaren, maar de barrages de hoger óp komende hin dernissen in de hippische taal waren er natuurlijk ook. Zoals tijdens een reis naar Duitsland met een Nederlandse équipe, van wie daar allerlei grote dingen werden verwacht. Een proefsprong van 40 centimeter mis lukte bij een van zijn vrouwelijke leerlin gen en toen Wijier het paard even met de zweep wilde aanzetten, gaf hij niet de vierbener maar de charmante berijdster een forse tik over het zitvlak. Die zich daar zo kwaad over maakte, dat ze eerst het parcours foutloos uitreed en zich zelfs tot boven in de prijzen sprong, om pas daarna góe£ nijdig op de trainer Wijier te worden. Hoewel zij, met de trofeeën in de arm, haar instructeur later toch heeft toe gevoegd: „Als het weer eens niet wil, heb ik er een tweede tik voor over". Veestapel Of die keer, dat de toen nog in Den Haag werkende pikeur Wüler aan een in Des Indes verblijvende Achter-Indische prins 200 paarden, 200 koeien en 200 fox honden moest leveren. Hij heeft alleen de paarden-leverantie aanvaard en moest zijn dure klant onder geleide van enige met robijnen bestikte hoogwaardigheidsbekleders in een vorst van een automobiel naar de paarden bren gen. De auto rook echter lichtelijk naar een vocht, dat Schiedam wereldvermaard heid heeft bezorgd en toen hij de even eens mee-getogen verpleegster van de prins bedeesd vroeg of dat zo hóórde bij Achter-Indische maharadja's, kwamen er enige kruiken dubbelgeheide uit een op slagplaatsje, waarvan de prins er onder weg naar Utrecht drie tot de laatste druppel consumeerde. Als medicijn met warm water. Wijier moet er nog om lachen, als hij deze medicinale praktijken van de Indi sche prins met zijn onuitspreekbare naam herinnert. Naar nieuwe glorie Maar daar was dit bezoek niet om be gonnen: de instructeur van „Kennemer gaarde" wordt zakelijk en vertelt, dat het in Nederland niet al te best gesteld is met de ruitersport. De landelijke overheid doet practisch niets om haar te bevorde ren (Venezuela kocht onlangs nog voor 5 ton paardenen deswege is de ster, die Nederland vroeger aan de internatio nale paardenhemel opleverde, deerlijk verbleekt. Naar zijn mening zal de jeugd van Ne derland daar veel aan kunnen doen, de jeugd, die met het edele schepsel paard vertrouwd dient te worden gemaakt en dan wellicht nieuwe beloften voor inter nationale ruiterfeesten kan opleveren, zo als een 12-jarige uit Woensdrecht, die naar veler mening aan het begin van een prachtige hippische carrière staat en die een deel van zijn opleiding aan de heer Wijier wil toevertrouwen. „Tenslotte ben ik van plan een internationale concours- ruiter als instructeur te engageren voor Kennemergaarde", zegt hij bescheiden, „want hier móeten voor deze mooie sport kansen liggen". Wat het kost En de kosten, voor wie zich laat vangen voor de ruiterij? Dat valt mee: f 5 per uur en in 20 lessen kan de mens op een paar denrug een heel eind op streek zijn clublessen zijn veel goedkoper en over dure costuums hoeven de Velsense klan ten zich direct geen zorgen te maken. Het gaat er in de allereerste plaats om de paardensport te populariseren. Als dit lukt, heeft „Kennemergaarde" haar be staansrecht dubbel en dwars bewezen. J. F. COOOOOOCXXXXX»OOOOOCOOOOOOOOOOOCOOCXXX)OOOOOOOOOCOOCOCOOC Het ligt in de bedoeling, de manége „Kennemergaarde" een buitenmanège te geven bezijden het IJmuidense „Slin- gerduin", omdat voor springen en dres- 8 suur niet voldoende ruimte is op het buiten zelf, waar de stallen zijn. De medewerking, die de gemeente heeft 5 doen blijken bij de totstandkoming van j deze hippische plannen, houdt bij de exploitanten der nieuwe manége de hoop s gaande, dat binnenkort al gereden kan worden in Velsen, hetzij op eigen, in 3 de manége gestalde paarden, hetzij op de eigen dieren van „Kennemergaarde"5 Als de ponny er eenmaal is, die men zich voorstelt te kopen, komen ook de kin- deren aan bod. XXXXDOOOOOOOOOOOOO XJCOOOOOOOOOi Het Engelse Wembley F.C. dat deze week de gast is van het Castricumse CSV, speel de Dinsdag aan de Zeeweg tegen de gast heren. De thuisclub heeft het gepresteerd', evenals de avond daarvoor Zaandijk, een één-één gelijkspel uit het vuur te slepen. De rust ging in zonder dat beide clubs tot scoren waren gekomen, wat echter niet wil zeggen dat deze eerste helft eentonig is verlopen. De strijd was aantrekkelijk en ware het niet dat de Engelsen hun spel tekort hielden, dan hadden zij de eerste drie kwartier reeds succes kunnen boeken. Onder stromende regen begon men aan de tweede helft, die zeven minuten oud was toen H. van Diggelen zijn club met een fraai doelpunt de leiding gaf. Dertien minuten later bracht de donkere, actieve Engelse rechtsbinnen, welke overal te vin den was, de stand op gelijke voet. De thuis club wist gaandeweg een overwicht te ver krijgen, doch diit niet in doelpunten uit te drukken. De afdeling Castricum van de Katholieke Algemene Bond van Overheidspersoneel heeft het afgelopen verenigingsjaar 27 nieuwe leden geboekt, waarvan er zes uit andere afdelingen kwamen. De overblij vende 21 zijn Dinsdag, tijdens de in hötel Borst gehouden jaarvergadering, toege sproken door de geestelijk adviseur, kape laan J. Tuypp, die hen vervolgens het bondsinsigne op de borst speldde. Het ledental van de afdeling bedraagt nu 130. In zijn jaarverslag noemde de secre taris, de heer Th. Berlee, de ledenwerf actie geslaagd, al lag er volgens hem, wat het winnen van nieuwe leden betreft, nog een groot terrein braak in het provinciaal ziekenhuis Duinenbo?ch. De heer Berlee zeide voorts dat het per soneel in overheidsdienst weinig van de hoogconjunctuur in ons land merkt. Noch tans bleef hij ten aanzien van de salaris herziening optimistisch gestemd. Na een opwekking vooral de bijeenkom sten van de Katholieke Arbeiders Bewe ging waar de KABO een onderafdeling van is, bij te wonen, zei de secretaris grote dank verschuldigd te zijn aan penning meester Th. Bakkum, die ruim 30 jaren lang de kas van de afdeling beheerde en nu wegens ziekte niet aanwezig was. De voorzitter, de heer J. Kleverlaan, bracht eveneens dank aan de zieke penningmees ter en wenstte hem spoedig beterschap. De aanwezige hoofdbestuurder, de heer J. Zegwaard, speldde de heer J. Meijne, welke 25 jaar lid van de KABO was, het zilveren bondsinsigne op en bracht hem dank voor zijn trouw aan de bond. Daar de penningmeester, de heer Th. Bakkum, zijn functie beschikbaar stelde, moest een nieuwe functionaris worden ge kozen. Als zodanig werd de heer C. Meijne jr. benoemd. vlam", v/aarvan de kwaliteiten al eerder in dit blad besproken werden. Rest nog de vermelding dat voorzitter G. J. Timmer mans de avond met een kort woord heeft ingeleid, waarbij hij behalve diverse leden van de staf, ook de commandant van de maréchaussée te IJmuider. v/elkom mocht heten. J. v. D. Er u;as zeer slecht spel te zien in de tweekamp tussen Keiler en Laros, welke twee spelers moesten herkampen om de nationale damtitel 1955. Hoe kan dit ook anders. Op Zaterdag 5 Februari 1955 kwamen de beste Nederlandse dammers bijeen om in een rondtournooi van dertien spelers uit te maken welke speler Nederlands beste dammer van 1955 zou worden. Ieder weekeinde ontmoeten de spelers elkaar in Utrecht en in de laatste ronde op 2 April waren Laros en Keiler samen op de eerste plaats gekomen. Toen kwam het verlengstukje. En door grove fouten aan beide kanten eindigden twee driekampen in een gelijk spel. Een damtournooi zonder eind. Van begin Februari tot begin Mei hebben de spelers in spanning verkeerd. De dam- partijen van tweemaal 5 a 6 uur spelen in één weekeinde worden steeds slechter als een tournooi langer dan zes of zeven weken duurt. Wij hebben dan ook meer schik gehad in de organisatie van het jeugditournooi rm de nationale damtitel. Na de provinciale voor wedstrijden, komen de twaalf gegadigden in de week na Pinksteren van 29 Mei tot en met 4 Juni bijeen, om met twee partijen per dag vlot en snel en zeer aantrekke lijk voor het grote publiek het tournooi te spelen. Wie jeugdkampioen van Neder land zal zijn is birvnen een week bekend. Mocht in de toekomst de wettelijke rege ling voor uitbreiding van vacantie voor iedere Nederlander tot stand komen, dan hopen wij dat het bondsbestuur het voor beeld van de jeugdorganisatie ook waar het de ouderen betreft ter harte neemt. Het spelpeil kan er niet minder om wor den. Noordholland is dit jaar vertegenwoor digd door de 17-jarige H. v. d. Vossen uit de Esschilderstraat 14 in Haarlem. Deze speler slaagde er in na het innen van de Kennemerland-titel ook de provinciale dam titel te veroveren. In dit korte rondtournooi wist Van d. Vossen van Buene de Mesquito (Amsterdam) en van Weerstond i Wormer- veer) te winnen en met de Vries (Den Hel der) remise te spelen. Een hoogst merkwaardig en interessant partijtje in het jeugdkampioenschap van Noordholland werd gespeeld teeen de kam pioen van Den Helder. De Vries (wit), v. d. Vossen (zwart). 1. 33—28 18—22; 2. 38—33 12—18: 3. 31—26 7—12: 4. 37—31 1—7: 5. 31—27 22x31; 1. 26x37 17—21; 7. 37—31 21—26; 8. 41—37 11—17; 9 4338 19—23; 10. 28x19 14x23; 11. 49—43 10—14; 12. 34—30 14—19. Tot zover is het openingspel gereserveerd gespeeld. Het spel kan nog alle richtingen uit. In het nu volgende gedeelte geven de spelers de voorkeur aan de klassieke partij. 13 33—28 20—24: 14. 39—33 5—10; 15. 44—39 10_14; 16. 30—25 14—20; 17. 25x14 9x20; 18. 40—34 4—9: 19. 34—30 20—25; 20. 50-^14 25x34 21. 39x30 7—11; 22. 31—27?? Een zwak ke voortzetting. Door het kaatsingzetje met 26—31. 2429 en 17—21, 11x33 en 23x25 blijft het materiaal voorlopig gelijk. De voorpost op 24 gaat echter na goed aanvalsspel van zwart voor wit verloren. Deze schijfwinst zagen de spelers over het hoofd. Het beste spel voor wit als 22e zet is 3025. Zwart, v. d. Vossen m. m m WM m mm m 0 m m HP %77&/. m 'w//-' mi WWW. www. O W7W/. 22. - - - 17—21! 23. 43—39? In dit fragment maakt wit opnieuw fout door 4339 te zetten. Nog altijd komt 3025 in aanmerking met de dreiging 2520. 22. 43—39? 12—17; 24. 39—34 8—12; 25. 44—39 2—8; 26. 46-43 17—22; 27. 28x17 11x31; 28. 36x27 12—17; 29. 46—41 9—14; 30. 30—25 24—30. Het is aardig dat de zet 17—22 wordt be let door 3328, 2722 en 4339. Inplaats van 2430 geeft ook 812 belangwekkend spel. 31. 35x24 19x30; 32. 33—28 13—19; 33. 36—33 17—22; 34. 28—17 21x12; 35. 42—38 8—13 36. 47—12 15—20. Het volgende ingewikkelde spel zou mo gelijk zijn als wit eens na de 36e zet 3329 speelde. 1 'wm w. Wit, De Vries Dit zou dan zo kunnen gaan: 3329. 1924, 3833, 611. Een problematische stelling, waarin wit de volgende slag kan uitvoeren: 33—28. 24x31, 34—29, 23x34, 32—27, 31x22, 43x38, 37x10. Ook kan zwart inplaats van 611 het offer 2328 spelen en daarna met een dwang- tempo in 32x23 en 1319 een stand op het bord doen ontstaan, die tegelijk een com positie is, maar waarbij het bekende „wit speelt en wint" ontbreekt. 37. 45—40 30—35; 38. 41—36 35x44; 39. 39x50 6—11. Een klassiek standje, waarin zeer veel leerzaams voorkomt. Het bestuderen van dit soort middenspel-stellingen geeft een voor sprong op het bord. De ogenschijnlijk sterk lijkende zet 3329 wordt door 1924 ver hinderd en zwart krijgt voordeel. 40. 43—39 20—24. De sterke zet 50—44 is verhinderd door 2328 en 1420. 41. 3328 1117? Winnend spel geeft 24—29, 50-45 gedwongen en daarna de doorstoot met 23—29. 42. .50—45 3—8; 43. 45—40 17—21; 44. 40—35 23—29; 45. 34x23 18x29; 46. 27—22 12—18; 47. 22—17 21x12; 48. 28—23 19x28; 49. 32x34 24—29; 50. 34x23 18x29; 51. 36—31 en na enige zetten werd tot remise besloten. Een levendig partijtje. Wij wensen Ken- nemerland's jeugdkampioen veel succes in Bussum. Mei-oplossingen De oplossing van het probleem van C. Kramer no. 1 van de Mei-wedstrijd is: Zwart: 1, 2. 9, 11. 13. 14. 18, 20, 24, 35 en 45; twee dammen op 36 en 45. KIEST U een leuke moderne of een gekleed Uit onze grote sortering kunt U nu prettig kiezen bij volop daglicht. Schotse en Harris Tweeds Zaalberg en Holl. Tweeds 79.—, 69.—, 59.—, 55.— 49.—, 45.—, 59.75 Keus uit 1 00en BROEKEN Kamgarens of Gabardines van 19.75 tot 49.— STABIEL-CO STUUMS wollen Kamgarens en Tropicals, moderne kleu ren en dessins 165.-, 159.-, 149.-, 145.-, 139.-, 135.-, 129.-, 119.-, 109.-, 98.- SPECIAALZAAK Kennemerlaan 61 - IJmuiden Wit: 15, 21, 25, 27, 28, 29. 22, 33, 39, 42, 43, 44 en 49. Wit speelt en wint 4440. 45x23. 28x8. 2x13 of 36x22, 21—16, 16x7, 1x12. 33—29, 50x48, 15—10, 48x23, 10x30, 35x24, 25x3 en de partij is gewonnen. De oplossers J. Smit Opa v. d. Bos en C. Kramer hebben een punt Auteur, H. Laros Www. www. Wm Tot slot van deze rubriek een eindspel van H. Laros, als derde vraagstuk voor de Mei wedstrijd. Zwart twee stukken op 15 en 28. Wit drie stukken op 12, 25 en 30. Wit speelt en wint. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur, B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden ADVERTENTIE VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. en MAANDAG 8 uur Maria Schelt in haar mooiste, aangrijpendste rol MENSEN ZOALS JIJ EN IK (Die letzte Brücke) Het boeiende en dramatische verhaal van een vrouw die in een wereld vol vijandschap vergat te haten.... Een film, die U nimmer zult vergeten! 14 jaar DINSDAG en WOENSDAG, 8 uur De spannende avonturenfilm PIRATEN VAN DE IJSZEE De felle strijd tussen vissers en piraten in Alaska.14 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur Oosterse avonturen in kleuren DE WRAAK van de RODE ADELAAR DONDERDAG a.s. 8 uur op veler verzoek nog éénmaal Ingrid Bergman - Charles Boyer GASLICHT in Onder grote belangstelling heeft het echtpaar J. Brandjes-J. Brandjes-Schot vanger, wonende aan de Burgemeester Mooystraat te Castricum, Dinsdag zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Tot hen die het echtpaar tijdens de re ceptie in hotel De Harmonie kwamen ge lukwensen, behoorden burgemeester C. F. Smeets, notaris H. A. A. M. van Cranen- burgh, pastoor G. Goes, gemeentesecretaris N. A. van Lunen, de voorzitter van de L.T.B., de heer J. Dijkman en het gehele bestuur en personeel van de coöperatieve tuin bouwvereniging Ons Belang, waar de bruidegom sinds 35 jaar voorzitter van is. In de avonduren bracht het fanfarecorps St. Aloysius het echtpaar een serenade.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3