Haringvloot vertrekt Maandag niet voor jacht op Hollandse Nieuwe Visserij -varia Burgemeester Kwint overhandigde jonge voetballers hun trofeeën Haags gemeentebestuur ontving vele gasten op drukke receptie Twintig jaar Oud-Katholieke Zondagsschool Mr. A. W. Kist gesprekleider voor „Evangelie en Industrie Koningin vanmiddag niet naar Scheveningen CBTA-leden nemen stelling tegen de 48-urige werkweek als loonbasis Gratis Scheveningen zonder vlootrevue Bij een gouden haven „Drempels zijn overbodig geworden" zegt burgemeester Schokking Rode Kruis-bridgedrive in Cultureel gebouw KOELKASTEN Bezet programma voor „Rooswijk"-honkbal Kruiser „De Ruyter" 10 Juni te IJmuiden Weinig belangstelling voor KWF-avond TEL. 4864 Huldiging „Hercules kampioenen TAXI NODIG? Old Clothes New 11 Bindende macht beschikking aanvaard - actie gaat toch door Fridor Naaimachine CHR. VISMAN HET NAAIMACHINEHUIS Transportband kantelde, arbeider gewond Theoretiseer niet te veel in deze practijk HOOGERS Basketball voor het Rode Kruis De „Jump" deed alsof het zomer was Sluitingsavond Velser Jazz Society Kanariepiet deed boodschappen BEL 5000 DRY CLEANING ONLY ZATERDAG 21 MEI 1955 (Van een redacteur) Met slechts drie van de twaalfhonderd stemmen tegen hebben de uit Scheveningen, Katwijk en Vlaardingen afkomstige leden van de Centrale Bond van werknemers in het Transportbedrijf gisteravond tijdens een ledenvergadering in de Haagse Dieren tuin besloten hun actie in het haringvisserijbedrijf voort te zetten. Dit wil zeggen, dat de vloot van Scheveningen Maandag zeker niet naar zee gaat; de Vlaardingse en Katwijkse loggers zullen evenmin, voorzover de bemanningen aangesloten zijn bij de CBTA, uitvaren. Volgende week Vrijdag zal opnieuw in een ledenvergadering het standpunt worden bepaald, gebaseerd op de dan bestaande situatie. De leden van de CBTA werken echter wel, zulks in afwijking van die der OVB, mede aan de vlag- getjesdagfeesten, die vanmiddag in Vlaardingen, Scheveningen en IJmuiden ge houden worden. Koningin Juliana heeft inmiddels doen weten, dat zij met het oog op de kabinetscrisis, de vlootrevue in Scheveningen niet zal kunnen bijwonen. Men is zich in visserskringen terdege bewust, zo bleek ter vergadering, dat de binden de regeling van het College van Rijksbemiddelaars, die inmiddels de uurlonen hoger stelde, onaantastbaar geacht moet worden, maar men wenst zich niet zonder meer neer te leggen in de in deze zelfde beschikking vervatte werktijd van 48 uur per week, die als basis van de nieuwe loonschaal werd aangenomen: „De vissers is be paald geen tweederangs-burger en hij wil met deze actie laten zien, dat zonder hem de schepen niet naar zee gaan". Vele bussen voerden gisteravond de 1200 ledien van de Centrale Bond voor de ver gadering in Den Haag aan en de C.P.N. had zich bij de ingang opgesteld om hen via agitatoren haar mening over het hui dige loongeschil in woord en geschrift on der ogen te brengen. Al kreeg de bijeenkomst dan soms een bewogen karakter en al is er diverse keren met gevoelsargumenten gewerkt, de ver gadering had een ordelijk verloop en duur de van half negen tot kwart voor elf. Teleurstelling en tevredenheid De aanwezige hoofd bestuurders van de C.B.T.A. hebben de aanwezige leden, ver- siag uitgebracht van de laatste stadia^ier onderhandelingen en het besluit van het College van Rijksbemiddelaars. In het al gemeen was het gezelschap verontwaar digd over de manier, waarop deze binden de regeling (eveneens naar de mening van de Centrale Bond) een normaal overleg tussen vakbondsbestuurders en leden door kruiste, al had men met waardering kennis genomen van het feit, dat het garantieloon door het College is gebracht op het door de Stichting van de Arbeid geadviseerde bedrag van 1.25 per uur. Grote teleurstelling heerste er evenwel over het feit, en dit werd het kardinale punt, dat daarbij een werkweek van 48 uren is aangehouden, omdat men meende, dat dit minstens 60 uur had moeten zijn, gezien de lange werktijden op de schepen. In dit stadium van de bespreking kwa men de gevoelsoverwegingen los: de visser man krijgt nimmer overwerk betaald en wil zich niet laten behandelen als een „tweederangs burger". De cijfers, die de redersverenigdmg voor de Nederlandse haringvisserij onlangs in een communiqué verstrekte over de be loningen in het bedrijf, zijn aangevochten: hierbij werd naar de mening der werk nemers in het geheel geen rekening ge houden met extra-werk en andere bij zondere omstandigheden. Bindende macht Vervolgens deelden de hoofdbestuurs leden van de Centrale Bond de aanwezi gen mee, dat de beslissing van het College bindende macht heeft en dat geen enkele actie, van welke aard ook, deze regeling zal vermogen te wijzigen. De vergadering bleef niettemin op het standpunt staan, niet te monsteren en dus de actie, welke vorige week werd begon nen, voort te zeten. Een voorstel, om vol gende week Vrijdag de zaken opnieuw te bekijken, werd aangenomen. Men wilde zich echter in genen dele ont trekken aan de eerder gedane belofte, de vlaggetjesdag niet in de war te 'sturen, fco- dat de bemanningen vanmorgen en van middag voor zover nodig, normaal dienst deden op de loggers: er moeten in Scheve ningen bijvoorbeeld enige schepen naar de buitenhaven verhaald worden met het oog op de vlootrevue. (Deze is inmiddels van morgen afgelast - red.) Eerder praten Inmiddels heeft het College gewaagd van de instelling van een adviescommissie, die het loonprobleem in de haringvisserij op de helling zal nemen en de vergadering achtte hier een mogelijkheid aanwezig, de arbeidsverhoudingen te wijzigen. „Menselijke reactie De heer J. A. de Boon, vice-voorzitter van de C.B.T.A., die wij samen met de heer R. Laan Jr., algemeen secretaris, na afloop van de vergadering spraken, was van oordeel, dat de voortgezette actie een typisch „menselijke reactie" is op het deni greren van het vissersberoep: er is in de bijeenkomst zeer duidelijk gesteld, dat de actie geen enkel materieel voordeel voor de vissers zou kunnen opleveren, maar des ondanks achtten de leden het spel in deze Optreden Centrale Rond veroordeeld De afdeling Katwijk van de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale heeft Vrijdag avond vergaderd. Het hoofdbestuurslid C. van der Wal bracht verslag uit van de be sprekingen met de Stichting van de Ar beid en het College van Rijksbemiddelaars. Op deze besprekingen was het optreden van de Centrale Bond unaniem veroor deeld als te zijn in strijd met de normen van het georganiseerd overleg. Er werd aan herinnerd, dat door de partijen een bindend besluit was gevraagd, zodat aan de genomen besluiten uitvoering had moe ten worden gegeven. Men meende, dat er moet worden „gegraaid" en indien gele genheid wordt gegeven tot monsteren, er ook gemonsterd dient te worden. Met algemene stemmen werd het beleid van het hoofdbestuur van de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale goedgekeurd. Vlaggen boven IJmuiden Vanmorgen woeien de vlaggen breeduit over de Katwijkse vloot, die voor de Te- geltjesmarkt in IJmuiden geschaard ligt en van de meeste gebouwen aan de Zuidzij - óók van het Witte Huis van de Centrale Bond - wapperden de vlaggen. dermate belangrijk, dat zij het voor de knikkers lieten gaan: „de visserij wil recht op gaan staan, om te laten zien, dat zij er is". Het kardinale punt is de 48-urige werkweek als basis voor de beloning, z/ meenden beiide bondsbestuurders. Hierui' blijkt, aldus de C.B.T.A.,4 dat zowel het graaien als het vissen door de overheid en haar organen niet op de juiste waarde worden geschat. De heer Laan verwachtte, dat de haring race zeker niet Maandag zal kunnen be ginnen, tenzij de confessionele bemannin gen een aantal schepen naar zee weten te krijgen. De Scheveningse vloot, die voor het grootste deel door C.B.T.A.-leden wordt bemand, zal zeker Maandag niet vertrek ken. Voorts deelde hij mede, dat de advies commissie inmiddels aan het werk is ge gaan, onder meer'om te voorkomen, dat zich rond de vlaggetjesdag 1956 eenzelfde situatie als thans gaat voordoen: indien er bezwaren tegen de geldende C.A.O. rijzen, zouden deze in het vervolg al op 31 Decem ber van het lopende jaar aan de orde ge steld moeten worden. Vanmorgen hebben enkele O.V.B.'ers ge poogd lang^ de Scheveningse havens de leden van de Centrale Bond ervan te weer houden aan vlaggetjesdag mee te werken, hetgeen evenwel niet gelukt is. ADVERTENTIE Ieder, die in de periode van 16 Mei 15 Juni een koopt ontvangt hierbij een FRIDOR KINDERNAAIMACHINE Alle inlichtingen bij: Wijk aan Zeeërweg 4 - IJmuiden Telefoon 4619 Aangezien de loggers niet tijdig gereed zijn gemaakt, zal de vlootrevue van de haringloggers die vanmiddag ter gelegen heid van Vlaggetjesdag zou worden ge houden voor de kust bij Scheveningen, niet doorgaan, zo deelt het comité Vlagge tjesdag mede. Alle andere feestelijkheden, met name de bedr ij venoptocht en het vuurwerk, gaan door. Bij het verplaatsen van een transport band in de kookszeverij van de kernploeg, kantelde Vrijdagmorgen de band, waarbij de arbeider van de Havenstichting D. K. uit Winkel het apparaat op zich kreeg. Met pijn in cle borst is hij ter observatie in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opge nomen. TERWIJL IN DE DIERENTUIN de vissers besloten, zich te blijven verzetten tegen de verbeteringen in de CAO en de haringvloot dus doelbewust terughielden van de jacht op de eerste Hollandse nieuwe, heeft in hotel „De Witte Brug" het Haagse ge meentebestuur honderden gasten ontvangen op een receptie, die ter gelegenheid van de 50e verjaardag van de Scheveningse haven werd gehouden. En langs de havens paradeerden de muziekkorpsen in een stertocht en rinkelde de kermis, die Scheve ningen met de vlaggentooi en de verlichting al enige dagen zulk een feestelijk aanzien geeft. In de havens zelf echter lagen de schepen nog niet ten volle getuigd en zónder vlaggen, zodat alles een ietwat gedwongen karakter kreeg een sfeer, die ongetwijfeld ook vanmiddag bij de j)ootrevue en andere festiviteiten langs de wa terkant voelbaar zal zijn. Met een bridge-drive in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen start het Rode Kruis, afdeling Velsen-IJmuiden, Maandag haar propaganda-actie, die tot en met 4 Juni zal duren. De technische leiding van de drive is in handen van de bridge club ,,De Jump". Er zal worden gespeeld volgens het Howell-systeem met acht paren achter iedere lijn. Het wordt een bridge drive, waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Men steunt het werk van het Rode Kruis en men heeft daarbjj de kans op het win nen van fraaie prijzen. Het Rode Kruis heeft een médaille voor de winnaar van de drive beschikbaar gesteld. De drive begint om 19.30 uur en het inleggeld bedraagt 1.50. Men kan zich onder opgave van hoofd-, eerste- of tweede klasser of (bij voldoende deelname) thuisbridger in laten schrijven bij: J. Kramer, Meeuwenlaan 10, N. Amsing, Spilbergenstraat 18,tel 4018, Th. v. d. Berg, Velserduinweg 161, tel. 5469 en bij de secretaris van de propaganda- actie, Th. B. van Kleef, Voltastraat 12. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Oud-Katholieke Zondagsschool, die in Januari 1935 werd opgericht, wordt Zondagmorgen na de Hoogmis, die te half tien begint, in het kerkgebouw aan de Wilhelminakade een speciale kinderdienst ge houden voor alle Oud-Katholieke kinderen van vier tot twaalf jaar. In deze bijzondere dienst, die om elf uur zal beginnen, zullen tevens alle ouderen welkom zijn. De eerste De Oud-Katholieke Zondagsschool van St. Engelmundus te IJmuiden, de eerste in de Nederlandse Oud-Katholieke Kerk van deze vorm, werd begonnen in een huur pand aan de Fultonstraat, hoek Huygens- straat. In dit gebouw, waarvan de twee be- nedenwoonkamers destijds tevens een on derkomen waren voor de leden van de Ood-Katholieke jeugdvereniging en ande re kerkelijke verenigingen, werd de Zon dagsschool met ongeveer vijftig of zestig kinderen begonnen. Deze kinderen moesten uiteraard allen een zitplaatsje hebben en W In navolging van de bijeenkomst, die de Stichting „Evangelie en Industrie in de IJmond" met prof. Schippers heeft gehou den ter zake van de werkzaamheid van de mens om het Evangelie naar de Industrie te brengen, werd Vrijdagavond in het Her vormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat een tweede lezing gehouden door mr. A. W. Kist, directeur van de stichting „Oud Poel geest". Na een korte inleiding door Wika A. Steigstra van de Ned. Hervormde gemeen te van Beverwijk, die de belangstellenden begroette, begon mr. Kist zijn onderwerp over „Mogelijkheden in eigen kring" met een verwijzing naar het feit, dat allen in het industriële leven van de zich sterk economisch ontwikkelende IJmond een plaats hebben. Hij merkte echter op bij het grote vraagstuk van de menswording Gods niet te moeten gaan theoretiseren te midden van het productieproces, om deze theorie dan uit te dragen, maar dit te benaderen uit de werkelijkheid van cje mens zelf. - Prof. Schippers heeft zijn vraagstuk ten aaftzien van het Evangelie en de Industrie evenmin eenvoudig gesteld, doch gepro beerd verbanden te zoeken in het pano rama, waarin de arbeidswerkelijkheid zich afspeelt. Mr. Kist zeide, dat de scheefgegroeide wereld zeker niet door God is verlaten en hij merkte op niet te wanhopen te midden van de grote machten, die de wereld van thans vormen, omdat God zelf heeft ge zegd: „Ik ben met u alle dagen". Uitgaande van het kernpunt van de rede van prof. Schippers, het gezegde, dat de mens er op uit is de natuur meester te worden, daartoe in staat gesteld door de ver vooruitgeschreden mechanisatie, waar- ADVERTENTIE Keuze uit vele modellen Trompstraat 30 - IJmuiden-O. - Tel. 4516 Mr. F. M. A. Schokking, 's-Gravenhage's burgemeester, heeft de huidige moeilijk heden niet geheel buiten de luchtige stem ming ter receptie kunnen houden. In zijn parelend welkomstwoord tot al degenen, die de ontvangst bijwoonden, gedaagde hij van de „drempel", die zulk een voorname rol speelt in het bestaan der Scheveningse haven. Immers, dit jubileum is te zien als een verhoging, een rustpunt tussen vreugde en teleurstelling rond het gouden feest ter wijl het tenslotte herinnert aan de échte drempel: de defensiebarricade in de mond van de haven. Drempels Ondanks al haar onvolkomenheden is Scheveningen blü met en trots op haar ha ven, stelde mr. Schokking: zü heeft een stuk brood onder de inwoners gebracht. Dat er sprake kan zijn van een drempel De honkbalclub „Rooswijk" zit midden in het seizoen. Een vol programma voor de verschillende negentallen ook voor de dames-softballclub vraagt in de ko mende week de aandacht. Gisteravond al speelden de Rooswijk 2-dames uit tegen EDO 2 in Haarlem en hedenmiddag zijn er twee wedstrijden voor de heren. Het eerste Rooswijk-herenteam is op „Watervliet" aan slag tegen SC Haarlem I en het derde herenteam gaat naar Rood Wit 2 in Haarlem. Zondagmorgen spelen Rooswijk 2Ter rasvogels 2 (heren) en vanavond om half zes krijgt Rooswijk 4 (heren) bezoek van Spaarnevogels I. Maandagavond om zeven uur is er de dames-ontmoeting Rooswijk I TYBB I op „Watervliet" en Woensdag avond spelen de jeugdleden van Bloemen- daal a en Rooswijk a een wedstrijd op „Schoonenberg". De opstellingen zijn: Rooswijk 1 (da mes): werpster W. v. Maanen; vangster M. Klesser: le honk P. Mulder; 2e honk D. Marckelbach; korte stop J. Wedemeyer; 3e honk J. v. d. Duim; 1. velder E. Kleeft; midvelder G. v. Embden; r. velder J. Kleeft. Rooswijk 1 (heren): werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk J. Gaartman; 2e honk C. Heemskerk; korte stop A. Wedemeyer; 3e honk J. de Bie; 1. velder C. Honig; midvelder J. Mulder; r. velder W. Visser. tussen vreugde- en teleurstelling weet hij allereerst aan het slechte weer van de laatste dagen, dat niet bevorderlijk is ge weest voor de ware feestvreugde en boven dien is daar nog de onzekerheid om het loongeschil bijgekomen. Als het woorden boek zegt, dat een drempel het onderstuk is van een deurkozijn, dan mag dat waar zijn, maar de moderne bouwmethoden hebben zulk een drempel overbodig ge maaktmaar er is ook de betekenis van een onderzeese verhoging aan te verbinden, voer mr. Schokking voort en in dit opzicht koesterde hij de hoop, dat Scheveningen "nog eens over een moderne buitenhaven mag beschikken: „Mijn wethouder loopt hier over de ministeriële drempel bijna plat" Dit aardige woordenspel nam de tweede spreker, mr. dr. M. J. v. d. Vlier, graag over in zijn toespraak, waarin hij eveneens de beste ontwikkeling voor de Schevening se vissershaven afsmeekte. Kleurige intermezzi De receptie werd overigens bezocht door bijna alle autoriteiten uit de Nederlandse visserij en velen daarbuiten, terwijl een aantal intermezzi het va-et-vient plezierig onderbraken. Zo was daar de aanbieding van een Scheveningse halsdoek aan me vrouw Schokking door een in de Zondagse pronk gestoken jong Schevenings paar en er klonk tegen tienen een serenade uit de tuin van een perfecte en kleurige drum band-met-hoornblazers, die door burge meester Schokking op het terras werd be luisterd. Onder de vele handen, die mr. Schokking met enige zijner collega's en raadsleden heeft moeten drukken, waren die van het echtpaar Ranty uit Stavanger, Noorse gas ten van de familie Vrolijk, waarvan de charmante vrouwelijke helft het Noord- Noorse costuum had aangetrokken en die van burgemeester Pierre Bièz en zijn vrouw .uit Dieppe. In het kader van de Rode Kruis propa ganda-actie wordt Zaterdag 4 Juni van 3 tot 6 uur op de gravelbaan aan het Moer-» bergplantsoen bij de Rotter^amsche Bank een basketball-demonstratie verzorgd door de jeugd-, dames- en herenploegen van de basketballverenigingen „Exercitia" te IJmuiden en „White Star" uit Haarlem. De afdeling Velsen-IJmuiden van het Rode Kruis heeft een médaille beschikbaar gesteld voor de vereniging, die in de te spelen drie wedstrijden het beste resultaat be haalt. De technische leiding is in handen van de heer Rozenstein. Deze week begon „De Jump", ondanks het grillige winterweer aan haar zomer competitie. Deze wordt gespeeld door vier groepen van zes paren volgens het Scheve nings systeem, met promotie en degradatie. De uitslag van deze eerste wedstrijd luidde: I Groep A: 1. Floor-Broeren 68 p. 2. mevr. Van Amerongen-Snoek 67 V2 p. 3. mevr. Prins-Joniker 66 /2 p. 4. dames Kramer- Schoen 5714 p. 5. Reyendam-Sival 53'/2 p. 6. echtpaar Rem 47 p. Groep B: 1. v. d. Vis-v. d. Steen 76 p. 2. Maarleveld-De Jong 74 p. 3. dames Elzer- man-Rolüoos 61 p. 4. De Haas-Key 604 p. 5. v. d. Kuil-Schêdé 48 p. 6. mevr. De Haas- Veldman 40/i p. Howell: 1. Mainz-Amsing 57 p. 2. v. d. Burg-Kramer 45 p. 3. P*ins-Porck 44'/j P- 4. Laman-Middelkoop 444 p. 5. mevr. Kül- man-Van Amer'ongen 434 P- 6. dames Ha mers-Schol 39 p. 7. Westra-Hannema 344 p. 8. mevr. Bloem-Van Loo 28 p. Vrijdagmorgen 10 Juni omstreeks twaalf uur zal aan het station te Oud-IJmuiden een extra trein aankomen, die de leden van de tieri jaar bestaande vereniging „De Amsterdamse haven" van Amsterdam naar IJmuiden zal brengen. Deze extra jubileum trein vertrekt; om kwart over ef uit Am sterdam. De leden van de jubilerende vereniging, die in de trein koffie en een lunchpakket geserveerd krijgen, zullen van het station lopend naar de Noordersluis gaan, waar tegen half een de kruiser „De Ruyter" van zee af zal binnenkomen. Als inleiding van de vlootweek te Amsterdam zal de groep leden aan boord gaan en de reis door het Noordzeekanaal aan boord van de kruiser meemaken. De „De Ruyter" wordt tegen vier uur in Amsterdam verwacht. Schaakclub „Pat-Mat" De uitslagen van de deze week gehouden onderlinge competitie van de Kenmemer Schaakclub „Pat-Mat" zijn: Afdeling I: J. Jansen-A. de Vries remise; J. Zoontjes-P. Zwart remise; W. Steeman- P. Hart remise. Afdeling II: E. Ekhart-G. Paardekoper 1-0; J. A. Roodenburg-M. Soeteman 1-0; J. A. Roodenburg-P. M. Janssen afg.; J. Oort-E. Rijken 0-1; S. S. Oppenheimer-B. Wulms 0-1. Afdeling III: A. J. Boomhouwer-A. de Vries afg.; P. Sie- bérs-B. de Heer remise. Com. 3 en 4: L. Mostertman-ir. E. de Vries 1-0; J. Sauer-P. Tijssen 0-1; W. Buis- P. Wagenaar 0-1. Afdeling V: J. M. Nijhoff- W. P. v. d. Lely 1-0; A. W. Lubert-A. W. Gerrits 1-0; E. Toffodi-J. Sauer 0-1. door de mens de natuur schijnbaar heeft onderworpen, liet mr. Kist duidelijk uit komen, dat de mens hierdoor in de knel geraakt. Om uit de veelheid van vraag stukken omtrent het onderwerp van Evan gelisatie in de industrie de mogelijkheden in eigen kring te zoeken en te realiseren, liet mr. Kist gespreksgroepen vormen door de aanwezigen, leden van verschillende kerkgenootschappen en ook niet-kerke- lijken. Onder leiding van mr. Kist is op deze wijze het gestelde vraagstuk van vele kanten en op vele manieren gepoogd te benaderen. Voor de laatste van de drie in onze ge meente propaganda-avonden voor het Ko ningin Wilhelminafonds ten bate van de kankerbestrijding, was Vrijdagavond in het St. Joseph-huis aan de Banjaertstraat maar heel matige belangstelling. Niet meer dan ruim twintig personen waren aanwezig toen dokter J. H. M. Ro- limk, de afdelingsvoorzitter- van Velsen- Noord, de avond opende en dr. Bakker, die ook de eerste avond het wezen van de ziekte „kanker" omschreef, zijn inleiding hield. Vervolgens hield de heer Van Wijk, com missaris van het „Koningin Wiihelmina fonds" een gloedvol betoog, waarin hij wees -op de een halve eeuw geleden begonnen bestrijding van de tuberculose, die nu is uitgedijd tot een algemeen in den lande gesteund, zegenrijk werk. Hij gewaagde van de enorme sommen gelds, die nodig zijn om de effectieve kankerbestrijding met zeer kostbare apparatuur te kunnen volhouden en de oprichting van grote cen tra voor de bestrijding van de gevreesde ziekte te kunnen voortzetten. Dankbaar was hij voor de bijzondere steun, die daarbij thans door de vele Vrou wenbonden in ons land aan den dag wordt gelegd en die in vele gevallen hebben ge holpen een groot aantal contribuanten en leden voor het K.W. Fonds aan te brengen. Hij hoopte, dat dit ten slotte ook in Vel- sen-Noord mogelijk zal blijken te zijn en verwachtte daarom, dat de aanwezigen zouden uitdragen wat hun ten aanzien van de noodzaak van kankerbestrijding was medegedeeld en wat zij daartoe hebben kunnen aanschouwen tijdens de filmische reportage, die na de pauze werd vertoond. De sluitingsavond van dit seizoen tevens het vijfentwintigste concert van de Velser Jazz Society is Vrijdagavond op waarlijk zeer aantrekkelijke en voor het bestuur verdienstelijke wijze in het Ned. Herv. Jeuigdgebouw aan de Rembrandtlaan gehouden. Voor een helaas te kleine schare Velsenaren, want de zaal was voor even meer dafl de helft bezet en het programma dat werd geboden, was de moeite van de komst alleszins waard. In de plaats van het gast-orkest, het Quintet Henk van Es, dat was verhinderd, waren de zeven leden van de „Home Town Jazz Band" uit Amsterdam onder leiding van de heer Van Emden Boaz naar Velsen gereisd. Zij presenteerden een reeks be kende nummers en troffen een ieder met „Susan", een competitie van de banjospe ler. Het Trio Pim Jacobs uit Hilversum tweede prijswinnaars van de finale van de AVRO jazzcompetitie in Hilversum zorgden voor het hoogtepunt van dg avond. Vooral „Get Happy" leverde wel het be wijs van hun uitzonderlijke begaafdheid en kwaliteiten. Ns. dit ging, omdat wegens de beperkte ruimte de kleine leerlingen zelf een zitplaats mee brachten# Spoedig groeide de Zondagsschool, die spontaan door enkele dames in het leven was geroepen uit, zodat het voor de Oud- Katholieke gemeente een grote uitkomst was, toen een jaar later het eigen ver enigingsgebouw aan de Kanaalstraat kon worden betrokken. De Zondagsschool werd van jaar op jaar steeds intensiever door de kinderen bezocht en thans, na twintig jaar, is het aantal kinderen, dat de Oud- Katholieke Zondagsschool bezoekt, uitge groeid tot het respectabele aantal van tweehonderd. Voorwaar alle reden om het vierde lus trum met een speciale kinderdienst in groot verband in het ruime kerkgebouw aan de Wilhelminakade op passende wijze te vieren. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROLWAUTO'S V Ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap van de afdelingen voetbal en korfbal zijn Vrijdagavond de kampioens- ploegen van de Beverwijkse Chr. Sport vereniging ^.Hercules" in het Centrum ge huldigd. Het eerste en tweede elftal van Jong Hercules werden kampioen van de derde en vierde kiasse der Zaterdagmiddag-com petitie, terwijl het korfbal-twaalftal onge slagen het kampioenschap zijner klasse behaalde. De kampioenen werden toege sproken door de heren C. de Geus en C. Koedoot, respectievelijk voorzitters van de afdelingen voetbal en korfbal. De heer J. Hendriks, voorzitter van Her cules, feliciteerde de kampioenen eveneens en wees er op dat men de sport als middel en niet als doel van een gezond vereni gingsleven moet zien. Aan het politiebureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: actetas, trap, zilveren broche, bruine portemonnaie, ring met sleutels, meisjesmantel, mantelceintuur, autoped, hoedenzak inh. een hoed, autoped op luchtbanden, touw met ijzeren pennen, étui inh. vulpennen, motorhandschoen, kinderbroekje, hondje, geel kussentje, kin dertasje inh. portemonnaietje, kanarie, een paar glacé handschoenen, jute zak, een paar voetbalschoenen, gymschoen, bood schappentas inh. boek en handdoek, een speelgoedpopje, fietstas, brillenétui, kana rie, muntbiljet, kanarie, rozenkrans, da mesrijwiel, haarstrik, rozenkrans, dames fiets, afdruksnoertje van fototoestel, zwar te damesmantel, damespantoffels, heren- portemonnaie inh. zegeltjes, hoofddoek, dameshandschoenen. Deze voorwerpen zijn uitsluitend af te halen op Maandag van 17 tot 19 uur en Zaterdag van 15 tot 18 uur. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „De grote beslissing". Zondag 14.30 uur: „De nieuwe avonturen van Donald Duck". ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2.902.05; gr. tong 3,50—2.90; grm. tong 3,052.90; kim. tong 3.00—2.80; kl. tong I 3.05—2.90; kl. tong II 2.50—2.40: tarbot I 2.40—2.05, per kg. Tong schar 7468; kl. tongschar 4845; kl. schol I 43; kl. schol II 46—21: schar 23—14; v. haring 22- 10; makreel 1611; gr. schelvis 35; grm. schelvis 40: kim. schelvis 4232; kl. schel vis I 40—25; kl. schelvis II 27—17; wijting 22—16; gr. gul 33—26; midd. gul 3524; kl. gul 2418; kl. wolf 43: poontjes 2115; kl. koolvis wit 33—32, per 50 kg. Gr. kabeljauw 136—60; gr. koolis zw. 66—62; gr. koolvis wit 75; gr. leng 70, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag: 67 kisten tong en tarbot. 2 kisten heilbot, 20 kisten tongschar en schartong, 85 kisten schol, 20 kisten schar. 195 kisten haring. 2055 kisten makreel, 353 kisten schelvis, 97 kisten wijting. 315 kisten kabeljauw én gul, 5 kisten leng, 15 kisten wolf. 5 kisten poon. 46 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 4100 kisten. Besommingen van Vrijdag. SCH 27 f8210: SCH 135 f 9090; KW 6 f5470; KW 44 f5590; KW 89 f4890; K "T 107 1930. Vrijdagmorgen maakte burgemeester mr. M. M. Kwint zijn traditionele jaarlijkse reis langs een aantal Velsense scholen. Het bezoek gold die inrichtingen van onderwijs, welke in het achter ons liggende Paasvoet- baltournooi beslag op de prijzen hadden weten te leggen. Dat waren dan de Willem de Zwijger- school (kampioen verliezersronde fad. B), H.B.S. 2. (kampioen verliezersror.de ara. C), Nijverheidsschool 4 (kampioen winnaars- ronde afd. D), Nijverheidsschool 5 (kam pioen verliezersronde afd. D), Jan Cam- pertschool (kampioen winnaarsronde afd. E) en Jan Ligthartschool (kampioen ver liezersronde afd. E). Volledigheidshalve zij hier nog opge merkt, dat de kampioensprijzen van de afdelingen B en C dit jaar beide naar Beverwijk verhuisden. De burgemeester reikte met ertige toe passelijke woorden de prijzen over, de „echte" kampioenen op het hart drukken de het volgend jaar er voor te zorgen, dat ze de wisselprijs niet hoefden af te geven en de kampioenen der verliezersronde de opdracht gevend het komende Paasvoet- baltournooi een nóg beter figuur te slaan. Terug! De spelers van de Willem de Zwijger- school en H.B.S. 2 kregen nog de speciale opdracht in 1956 de eerste prijzen op een sportieve manier aan de Beverwijkse scho len te ontnemen. Voort^ maakte mr. Kwint de spelers van de WilQem de Zwijgerschool zijn compliment voor hun keurige voetbal kleding en die der Nijverheidsschool kre gen een pluimpje voor hun correcte spor tieve houding.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11