s Avonds klatergoud overda huilen de ehimpansée9s VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 Kennemer Vrouwenkoor met strijkkwartet in Santpoort Buitenkerkelijke viering van parochieel jubileum Wijk aan Zee Jeugdelftallen oefenden op Schoonenberg 8 Flonkerend „O.L.V. van goeden Raad" in het K.S.A.-gebouw Gevonden voorwerpen Kantoorhouder PTT met pensioen Drukke week voor Stormvogels Scheepvaart WOENSDAG 25 MEI 1955 HERR PRONK heeft met dertien olifanten aan zijn hoofd een hele naloperij, want dit koppel dikhuiden, dwingt hem ieder etmaal, dat het circusbestaan ver schaft, 100 kilo haver, 200 kilo klaver en 500 kilo hooi onder dertien begerige slur ven te schuiven, zodat Herr Pronk alleen al met z ij n menagerie een grote here- boer naar de kroon steekt. En dan is Betsy, olifante nummer veertien er nog niet eens bij: in Keulen achter gebleven, omdat zij zich niet gans wel voelde en zich lie ver een week of wat onder doktershanden stelde. Hoe dat daar in Keulen gaat, weten wij niet precies, maar Herr Pronk heeft er hier in Veisen in elk geval slag van met zijn dertien kolossen om te springen, al heeft hij wel even bedenkelijk gekeken, toen één zijner discipelen met de hoge rug door het dak van een spoorwagen bobbeldedie een deel van Althoffs gedierte van Haar lem naar 1}muiden bracht. Fitsche, de pinguin loopt daar wat verloren tussendoor. Hij is de enige van een kwartet, die de hitte in Spanje heeft overleefd en een nummer zit er dus echt niet meer in. Samen met de beide ijs beren misschien, maar daar moet nog eens over gedacht worden zo'n pinguin is zo gauw beschadigd bij die witte berenpoten. Voorlopig schuifelt hij dus als een pienter baasje over de steentjes van het IJmuidense marktplein en probeert in zo veel mogelijk vingers te pik ken. Als de kleine Java-aap, die aan het hok van Joepa het nijlpaard (of is het een Nijlmerrie?) vastgebonden zit, deze pinguin in de gaten krijgt, piept hij van oprechte kwaadheid. Het schijnt niet te boteren tussen apen en pin guïns wat dat betreft had den ze bij Althoff het aapje beter samen bij de chimpan- sée's van mister Smith kun nen opbergen, die mét zijn weemoedige beesten van het circus Knie is overgestapt naar de combinatie Althoff- Strassburger. ZO ZOUDEN wij nog een ganse pagina verder kunnen vertellen: van de luie Suma- traanse Koningstijger, die gistermiddag op zijn mooie ,rug van de schaarse zon lag te genieten, van de beide zwarte beren, wier eindeloze cirkelgang een groot mede dogen opwekt, zoals eigenlijk deze hele geketende dieren wereld in haar kleine hokken een droefenis veroorzaakt over het meesterschap, dat de mens over zijn mindere mede zoogdieren uitoefent. Onder het licht der schijn werpers en tegen het neutrale tentlinnen is dat allemaal weer klatergoud geworden met dar tele clowns er omheen en tararaboemdiéééé uit de or kestbak, maar in het nuchtere daglicht huilen de apen zacht jes met één hand over hun lieve hoofd erj grommen de panters tegen het lawaai op straat. IN DE TENT heeft een Alt hof f-tractor de inhoud van vele auto's met klei uit de tunnelbouwput tot een mooie gladde onderlaag voor het zaagsel gewalst en de kleine zoon van de roodharige clown oefende daar met de knotsen, die hij zo handig weet om en om te werpen, staande op het slappe koord. Overigens niet in IJmuiden, want de Nederlandse wetgever heeft iets tegen kinderarbeid en zijn vader, die dat de wet gever nogal kwalijk neemt, probeert het veelbelovend ta lent van zijn zoon weer in de piste te brengen door onthef fing aan te vragen. OF WIJ even meekomen Joepa heeft dorst. Als een nijlpaard normaal dorst heeft, doet hij het mond je open en de spiegel van de Nijl zakt enige centimeters, maar bij een circus, waar deze Joepa overigens een lui leven leidt, omdat hij alleen maar voor het bekijken is en vol strekt niets hoeft te doen voor de kost, moet het dren ken van nijlpaarden met een slang op de waterleiding ge schieden. Een half uurtje de slang in de roze muil en Joe pa kan er weer een poosje tegen, terwijl hij er daarna geen enkel bezwaar tegen heeft, als de oppasser hem eens lekker over de grauwe rug spuit. Want het bassin netje in zijn kooi is ten» eer ste wat krap bemeten en ten tweede haalt het blijkens zijn verlekkerde gelaatsuitdruk king tijdens de douche niet bij die slang. Daarna de zee leeuwen van Herr Decker even douchen. Een Engels cir cus heeft er al een f 150.000.- voor geboden. De koop ging echter niet door, omdat ge dresseerde zeeleeuwen zeer zeldzaam zijn en Herr Decker nog voor geen drie ton dit glimmende koppeltje kwijt wil. PER AUTO en per spoor is de ganse circusstad naar IJmuiden gekomen. De olifanten en de paarden met de kamelen over de rails, de rest via de weg. Transportkosten voor het be drijf Althoff: 220 tot 250,— per kilometer. Gisteren zijn de dertien jum bo's uitgeladen uit de extra- trein, waarvan het circus er gedurende de Nederlandse tournée drie van N.S. huur de met de daarbij behorende locomotieven. Dat ging erg or delijk op het goederenempla cement in IJmuiden-Oost. Al hadden de olifanten graag even een vreugdesprongetje gemaakt, toen ze uit de be nauwenis werden verlost, de harde Duitse stemmen hunner oppassers dwongen hen met afgezakte broeken in de rij te gaan staan. De kleinste was desnoods bereid de middag boterham van een ambachts scholier te nuttigen, maar voor het overige hielden de oer woudreuzen zich prima aan de afspraak: niet weglopen, nie mand vertrappen. DAT DE intocht van deze menagerie een succes is ge worden, laat zich raden: het stond zwart bij de viaducten en grijs in de De Noo- en Lange Nieuwstraat, toen de in witte burnoes gehulde Berbers op hunne witte volbloeds („ge wone Poolse hitten", zei een paardenkenner) wij zeggen op hunne blanke volbloeden de stoet markeerden en het cir cusorkest op een knalrode auto maar net onder de tunnels door kon. De olifanten hadden de hele reis allemaal meisjes op hun nek en elkaar bij de staart. Die tunnels hebben Althoff trouwens al eerder dwars gezeten, want daar is Zondag een ijverige aanplak ker verjaagd, die te ver ging in zijn propaganda-ijver. DE WITTEN zijn overigens overgenomen van Hagenbeek en zij worden in de uitgebreide stallen gesecondeerd door Lip- pizaners en ponies alsmede door een stel giraffen, die vol gens de baas alleen al dertig duizend gulden het stuk waard zijn Drie dagen zal dit wereldje in Velsen verwijlen met kleu rige joffers, die 's avonds hele Een piste vol: de paarden paraderen. EEN FLONKEREND pro gramma van onvervalste circuskunst hebben de Vel- senaren, die gisteravond de première van Althoff Strass burger bij woonden, voor gezet gekregen. Helaas was de tent voor ongeveer drie vijfde bezet, zodat voor ons het vermoeden overblijft, dat het hooggeëerde publiek en bloc vanavond of Don derdag in de richting van deze reus van een tent stapt, want hier wordt waarlijk circuskunst van grote allu re gebracht. Naar aanlei ding van de voorstellingen in Haarlem hebben we Maandag daarover al uit voerig geschreven. De com binatie Althoff Strassbur ger brengt in deze tent alles in het groot. Tijgerpaarden, Arabische volbloeden, Frie se hengsten en Lipizzaners komen niet in drie- of vier tallen de piste-als-een ren baan binnen, maar van de Lipizzaners telt ge er bij voorbeeld niet minder dan vierentwintig. Bij die paarden en het cir cus behoren dan verder liefst dertien olifanten, een waarde van een half mil- lioen - en een collectie roofdieren, zoals men zel den bijeen zag. Voor de lichtere kost is ook in rui me mate gezorgd; er is een elastische fiets, er zijn clowns, die erg dwaas zijn, en er is nog zo veel meer. Er zijn zeeleeuwen, kozak ken, kamelen en sensatio nele Romeinse wagenren nen. Het een na het ander vormt een sterk nummer, met vaart in precies drie uur gebracht en al met al een goed feestelijk en op windend geheel. korte rokjes en overdag hele lange broeken dragen, met me neer Weener, die elke dag van een grossier 60 kilo vlees voor de roofdieren betrekt en per week 35 centenaren stro plus evenveel hooi, haver en vijf centenaar klaver. Er zijn mensen, die zich af vragen, hoe al deze kosten er in drie dagen weer uit moeten komen. Maar er zijn óók men sen, die een circus drie keer gaan zienJ. F. Toen de jonge Adolf Hasse zich in 1722 bij Nicolo Porpora en Alessandro Scarlatti in Napels als compositieleerling meldde, volgde hij daarmee het voorbeeld van zo vele van zijn Duitse landgenoten in de zeventiende en achttiende eeuw, die in Italië gingen studeren, om daar aan de bron der Italiaanse muziek het geheim van haar volmaakte vormschoonheid deelachtig te worden. Het uit 1723 daterende „Miserere" voor vrouwenkoor, soli, strijkkwartet en orgel, dat hij componeerde voor het Conservatorio degli Incurabili, waar hij sinds 1727 kapel meester was, legt er getuigenis van af, hoe zeer hij zich de stijl en de melodiek van zijn leermeester, vooral die van Scarlatti, had eigen gemaakt. Het is een gave com positie, die het Italiaanse vorm evenwicht aan de gevoelsdiepte der Noordelijker vol ken paart en die daardoor zowel verrukken als ontroeren kan. Dat de in de achttiende eeuw zo gevierde Hasse later met zovele van zijn collega's in het vergeetboek raak te, is te verklaren door het opkomen van de genieën Haydn, Mozart en Beethoven, die alle aandacht tot zich trokken. Hierin schuilt tegenover meesters als Hasse eigen lijk een onverdiende miskenning, want juist de zogenaamde „petits maitres" zijn het, die meer dan de boven en buiten hun tijd staande genieën het stijlkarakter van een periode plegen te bepalen. Een woord van dank dus aan Annie Schoen, de vakkundige leidster van het Kennemer Vrouwenkoor, dat zij Hasse uit het muziekgeschiedenisboek weer eens naar het podium bracht. Het Dinsdagavond in de Hervormde Kerk te Santpoort-Dorp uitgevoerde programma werd daardoor alleen al naar een hoger niveau geheven. Zij dirigeerde het werk met vaste hand, zodat het koor zich, na een ietwat bevangen begin, spoedig hervond, zich vrij kon laten gaan en warm en welluidend zong. Annie Schoen vertolkte zelf de sopraansoli en ze deed dit met opmerkelijk stijlgevoel. Haar bel canto klonk uit boven de andere solis ten, de mezzo-sopraan Co HalsemaJans- son en de alt Leny KooningPool, hoewel deze beiden op zichzelf beschouwd verdien stelijk werk leveren. Het Miserere van Hasse schonk zonder twijfel de diepste indrukken van de avond. Hiervoor had Leny KooningPool in Psalm 114, een alt-solo van de (ook veel te weinig bekende) zeventiende-eeuwer Andreas Hammerschmidt blijk gegeven een cons ciëntieuze musiciënne te zijn, wier stem alleen nog aan glans en sonoriteit mag winnen. De organist Albert de Groot, die bij Hasse en Hammerschmidt de begeleiding in handen had, heeft korte tijd geleden zijn studies met onderscheiding beëindigd. Hij opende het concert op originele wijze, namelijk met een improvisatie. Hij maakte het zich daarbij niet makkelijk, want hij improviseerde streng meerstemmig en ge bruikte daarbij een moeilijk en onhandel baar thema. Hij werd gehinderd door het stugge orgel, dat hem belette die glans aan zijn spel te geven, die het op een beter in strument zeker zou gehad hebben. Toch hoorde men, dat hier een te waarderen kunstenaar bezig was, die men gaarne vaker zal willen horen- Na de pauze werd het programma bon ter. De Franse charme was vertegenwoor digd door een „Ronde du crépuscule" voor vrouwenkoor, solo en piano van Cécile Chaminade en daarna door vier frisse be werkingen van volksliedjes van Emile JaquesDalcroze, waarin de jonge, open stemmen van het Kennemer meisjeskoor het zeer goed deden. Het Dumky-trio van Dvorak viel in dit vocale concert wel een beetje uit de toon, maar het gaf de violiste Lida Langerveld gelegenheid, zich van haar beste zijde te laten horen. Ze kon hier haar temperament, dat haar in gebondener muziek wel eens parten speelt, de vrije loop laten, want deze compositie, gebaseerd op de bliksem snelle stemmingswisselingen der Tsjechi sche volkskunst, vraagt om een capricieuze manier van spelen. De beide andere vertol kers, Annie Schoen (die een even begaafd pianiste als zangeres is) en de cellist Bob van Marken speelden hun partij voortref felijk. Zonder aan hun prestaties iets te kort te willen doen, mag men toch consta teren, dat Lida Langerveld de gevoelssfeer van het werk het meest benaderde. Vrouwen en meisjes verenigden zich tot een groot koor voor het laatste nummer, de Zonnestraal-Cantate van Catharina van Rcnnes, een werk, dat eigenlijk te bestoft en oudbakken is om nog op een programma te mogen voorkomen. Maar de dames van het koor hadden zientbaar behagen in dit stuk. PIERRE VERDONCK „Na de grootse kerkelijke plechtigheden bij het 40-jarig bestaan van de parochie O.L. Vrouw van Goeden Raad, vieren wij heden het buitenkerkelijk feest," aldus Pastoor Vollebrecht aan het begin van zijn welkomstgroet, gisteravond in het KSA- gebouw. In het bijzonder heette hij het vol tallige college van burgemeester en wet houders der gemeente Beverwijk met hun dames hartelijk welkom, alsmede deken Hosman en de vele overige genodigden en belangstellenden. Hierna werd door de parochiële toneel verenigingen, het door Ben Heuer geschre ven parochiespel „De Poort der Genade" opgevoerd. Het was een spel waarin op eenvoudige wijze tot uitdrukking wordt gebracht, met welke overvloedige rijkdommen God het mensdom overlaadt. Tevens is het een feestspel, waarnaar met genoegen is ge keken. De lekenspelers hebben zich naar be horen van hun niet gemakkelijke taak ge kweten, hetgeen grotendeels moet worden toegeschreven aan de regie, die in handen lag van Will Seignette. Na de pauze werd een vrolijk spel in twee bedrijven van G. A. Pierik pr. „Hoe Peerke Kustermans toch nog in de Hemel kwam." voor het voetlicht gebracht. Het v/as ontleend aan het boek „Peerke Kuster mans" van Peter Crassaerts. De moraal van het stuk is: „pakt men de duivel op de goede manier aan, dan is hij ongevaarlijk." Het werd een zeer vlotte vertoning, waarbij door de zaal hartelijk werd gelachen om de dwaze belevenissen van Peerke Kuster mans. Het muzikale gedeelte van de avond werd verzorgd door de leden van het TOV- orkest onder de bekwame leiding van E. Geldermans. Woensdag- en Donderdagavond volgt een reprise van beide stukken. Ds. Meyer in het leger De predikant van de Gereformeerde ge meente te Beverwijk ds. C. Meyer, zal tot October van dit jaar als legerpredikant fungeren. Zo maakte IJmuiden gisteren voor het eerst kennis met circus Althoff: olifanten, paarden en kamelen, in een bonte stoet en charmant of vurig bereden. Voor Donderdag Drie trawlers waren vannacht stomende voor de Donderdagmarkt. Ook voor de Vrijdagmarkt was al een trawler onderweg. Donderdag zal de vangst in de hal staan van de ..Batavia" (van Dinsdag 17 Mei) met 200 stuks stijve kabeljauw, 125 kleine kisten haring en 965 kisten vis. waarvan 800 makreel, 120 haring en 45 diversen; de „Maria van Hattem" (van Dinsdag 17 Mei) met 470 stuks stijve kabeljauwen, 100 klei ne kisten haring en 900 kisten vis, waar van 110 gestripte makreel, 550 dichte ma kreel, 95 schelvis, 80 kabeljauw en gul en 10 dichte wijting en als derde trawler de Sch. 153 „Onderneming 4" (van 18 Maart) met 550 stuks stijve kabeljauwen, 100 klei ne kisten haring en 600 kisten vis, waar van 450 makreel, 90 schelvis en 60 haring. Voor Vrijdag Vrijdagmorgen lost de trawler „Vios I" (van Vrijdag 20 Maart) 1010 kisten vis, waarvan 920 makreel, 35 haring, 20 kabel jauw en 25 diversen en voorts 25 kleine kisten haring en 250 stuks stijve kabel jauwen. Binnengekomen IJm. 57 Medan. 71 Bloemendaal, 21 Gel- ria, 16 Bergen. 209 Wiron 4, 221 Wiron 3, 218, 239, 202, 213, 318, 249. 226, 241. 228, 52; KW. 63: UK. 20. 28, 41, 38, 13, 5, 48; CZ. 3; Z. 443 (binnengesleept door Z. 444 (Belg); HD. 89, 72; BR. 20, 28, 41, 38, 13, 5, 48. Vertrokken IJm. 116 Eveline, 213, 239, 249, 241. 218, 226, 202. 228, 202; KW. 159 Java, 74 Hette Margaretha, 73 Maria Jacoba, 9 Hubertha Gararda, 63, 52; CZ. 3; ARM. 14; UK. 70. 90; Sch. 117 Onderneming 3; O. 444 Belg. Nachtvangsten De logger- en kottervloot gaven van morgen de volgende nachtvangsten door: Arie 100 kg. tong en 3 m. vis en 1 kab.; Marianna thuisvarende: Arie Nico 120 kg. en 4 m. vis; Concordia 130 kg. en 5 m. vis; Petronella 90 kg. en 4 m. vis en 4 kab.: Ge broeders 30 m. hoops in drie trekken; Wil- lempje 20 m. hoops in drie trekken: Adri- anus 240 kg. en 6 m. vis; Aleida 100 kg. en 2 m. vis; Jacoba 100 kg. en 5 m. vis; Jan Willem 20 m. vis in drie trekken: Vier Gezusters 35 m. vis; Gebroeders 130 kg. en 5 m. vis; De Hoop 90 kg. en 4 m. vis; Johanna Cornelia 90 kg. en 2 m. vis; Tin ny 200 kg.; Victoria 70 kg. en 2 m. vis en buik verspeeld; Stern 120 kg. en 4 m. vis; Willy Alida 90 kg. «n 6 m. vis; Trijntje 80 kg. en 1 m. vis; Eliza 80 kg. en 5 m. vis; Gerda Marjanna 90 kg. en 5 m. vis; Bea trix 200 kg.; Twee Gezusters 60 kg. en 4 m. vis; Jana 150 kg. en 8 m. vis; Anna Ma rie 80 kg. en 6 m. vis; Vier Gebroeders 160 kg. en 6 m. vis; Twee Gebroeders 90 kg. en 4 m. vis; Klaas jr. 140 kg. en 4 m. vis; Emisel 100 kg. en 5 m. vis; Corrie 160 kg. en 2 m. vis; Hoop 2 90 kg. en 7 m. vis; Magda 80 kg. en 6 m. vis; Nehim 1 90 kg. en 7 m. vis; Nehim 2 150 kg. en 3 m. vis; Nehim 3 25 kg. en 2 m. vis; Nehim 4 200 kg. en Kon. Juliana 140 kg. en 5 m. vis. Besommingen van heden Medan f 19.000, Bergen f22.000, Gelria f22.000, Bloemendaal f 15.500, IJm. 209 f 11.400, IJm. 221 f 14.300. IJm. 228 f280, KW. 30 f 1060. Wat er vandaag was Vier trawlers de van Newfoundland gekomen „Medan", de „Bergen", de „Bloe mendaal" en de „Gelria" waren vanmor gen aan de IJmuidense afslag. Eerst de Noordzeeboten: de „Bergen" (van Maandag 16 Mei) voerde aan 150 stuks stgve kabeljauwen, 85 kleine kisten haring en 1000 kisten vis, waarvan 910 ma kreel, 30 kabeljauw en gul, 25 schelvis, 35 Omtrent de volgende gevonden voor werpen zijn bij de Wijk aan Zeese politie post inlichtingen te bekomen: sleuteltje aan ring, autoped, portemonnaie met in houd, zaag, rode shawl, kindermuts, blauwe shawl, motorgereedschap, vulpen, broche, bril en een huissleutel. Benoemd Mejuffrouw mr. J. J. Raadsveld uit Wijk aan Zee is benoemd tot adjunct-secreta resse van de Voogdijraad te Haarlem. De kantoorhouder van de PTT te Wijk aan Zee gaat deze week de badplaats ver laten. Het echtpaar J. Vlietstra-Terol gaat na een jarenlange diensttijd de levens avond doorbrengen in Bennekom. Sedert 1924 heeft de heer Vlietstra het kantoor te Wijk aan Zee beheerd en zich hier laten kennen als een hulpvaardig mens, die in samenwerking met zijn vrouw de belangen van de PTT heeft gediend. Ook in het verenigingsleven was het echtpaar geen onbekende: mevrouw J. Vlietstra-Terol is jarenlang leidster van de Ned. Herv. Zondagschool geweest en was bestuurslid van de vrouwenvereni ging „Bid en Werk". De scheidende kan toorhouder is gedurende acht jaar regent penningmeester geweest van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis. haring; de „Bloemendaal" (van 16 Mei) 700 kisten vis, waarvan 580 makreel, 65 schel vis, 35 kabeljauw en gul en 20 diversen en de „Gelria" (van 16 Mei) 450 stuks stijve kabeljauwen en 1000 kisten vis. waarvan 850 makreel, 50 haring en 100 diversen. De „Wiron 4" voerde voorts aan 340 kis ten vis, waarvan 40 schelvis, 40 koolvis en gul, 20 wijting, 10 kabeljauw, 170 makreel, 15 haring, 25 radio, 6 wolf, 15 heilbot en vieet en 100 stuks stijve kabeljauwen. De „Wiron 3" voerde aan 200 stuks ijskabel- jnuwen, 100 stuks stijve kabeljauwen en 330 kisten vis, waarvan 150 schelvis, 60 wyting dicht, 90 makreel, 20 gul en 10 di versen. „Medan": teleurstelling De laatste reis van de trawler „Medan" MM 57, die gedurende vier maanden hy Newfoundland heeft gevist en de laatste gevangen 1025 kisten vis vanmorgen in IJmuiden aanvoerde, Is een grote teleur stelling geworden. Alle vis was zeer slecht en slap, hetgeen vermoedelijk te wijten is aan het te fijne jjs en de lange thuisstoom \an bijna tien dagen. Gistermiddag om v\jf uur was er aan de haven grote belangstelling toen het schip in IJmuiden terugkeerde. Het schip verliet op 4 Februari van dit jaar de haven. De trawler zou op de bank ten Zuiden van Newfoundland in totaal 17.000 kisten vis hebben gevangen. Aangevoerd werden 1025 kisten vis, waarvan 675 schelvis (75 jumbo's, 150 gr. schelvis, 250 grm. schelvis en 200 kim. schelvis), 70 koolvis, 70 kabeljauw, 70 roodbaars, 70 rog en vleet, 200 kg. heilbot. De roodbaars werd afgekeurd, terwijl ook de rog en vieet onverkoopbaar waren. Deze vis werd naar de vismeelfabriek verwezen. De (bevroren) heilbot leverde van f 0.80 tot f 1.70 op en de schelvis van slechte kwaliteit haalde slechts f 15 tot f 24. Gullen deden f 20 tot f30 en kleine kisten zwarte koolvis f 22. Dure markt vandaag Van de Noordzeeboten gingen kabeljauw en schol en tong naar het buitenland. Re gels kabeljauw haalden f 110 tot f 90 en kisten kabeljauw f 120 tot f 140. Schol 1 maakte f 45 tot f 55 en zetschol f 50 tot f 55. Grote tong haalde f 2.90 tot f 2.65, grootmiddel f 2.90 tot f 2.65, kleinmiddel f 2.75 tot f 2.80, tong 1 f 2.30 tot f 2.40 en tong 2 f 2.tot f 2.15 Binnenland kocht grote gul voor f 52 tot f 55, middel gul voor f 45 tot f 48 en torgul voor f 31 tot f 37. Zwarte koolvis haalde f 90 tot f 95, schol 2 f 40 tot f 53 en schol 3 f 28 tot f 36. De grootmiddel schelvis ging van de hand voor f 45. kleinmiddel voor f 51 tot f 45. pennen voor f 50 tot f41 en braadschelvis voor f 40 tot f 34. De makreel haalde f 14 tot f 16, haring f 22 en wijting f 36 tot f 40. Alles met elkaar: peperdure vis vandaag. Gisteravond werd om tot de samen stelling van een Veisens jeugdelftal te kunnen komen, dat op Vrijdag 3 Juni zal spelen tegen een jeugdelftal uit Edmonton (Engeland) op Schoonenberg een selec tie-wedstrijd gespeeld tussen twee elftal len, bestaande uit spelers van VSV, WB, Velsen, Terrasvogels, Kinheim en WIJ. De elftallen waren: Elftal A: doel: Jansen (Velsen); achter: Blum (Velsen), Van Dille wi in (Terrasvo gels), midden: Hoogendijk (WB): Gremmé (Terrasvogels); Haan (Kinheim); voor: Spruit (WB), Van Eiiken (Kinheim), Boe ren (Kinheim), Mertens (WIJ), Kramer (WIJ). Elftal B: doel: Jonkman (WB): achter: Blomvliet (VSV), Scheringa (VSV); mid den: Oosterwal (VSV),Van der Wal (VSV); Van Gerven (VSV); voor: Van.Eden (Ter rasvogels), Van Leeuwen (WIJ), Schipper (VSV), Otto (Terrasvogels), Van Eerden (VSV). De elftallen wogen aardig tegen elkaar op, wat ook wel blijkt uit de uitslag: Elftal B won met 2-1. Vóór de rust was de wedstrijd het aan trekkelijkst. Elftal A vond het eerst de eenheid. Boeren en Spruit maakten het de defensie van B niet gemakkelijk, maar hier bleken vooral Blomvliet en Oosterwal nog al struikelblokken van importantie en ook Van Gerven bleek lastig te passeren. Toch zag Spruit kans zijn elftal de leiding te geven. Eerst schoot hij langs de uitlopende keeper tegen de paal, maar stug doorzet tend plaatste hij de terugspringende bal toch in het net (1-0). Langzamerhand kwam B er ook beter in. Oosterwal en Van Gerven vooral zetten hun voorhoede aan het werk en in deze linie speelde vooral Van Leeuwen een tactische wedstrijd. Door zijn toedoen kon Van Eden, die op de voor hem vreemde plaats niet slecht speelde, een voorzet geven, welke de snelle, maar soms wel wat te zelfzuchtig spelende Schip per in een doelpunt omzette (1-1). In de tweede helft zakte het spelpeil. Over het geheel waren toen de rode B-elf- tallers het meest in de aanval, maar Grem mé, Blum en Van Dil'lewijn wisten geruime tijd stand te houden. Toch kreeg doelman Jansen meer te doen dan zijn collega Jonk man. Het was tenslotte Schipper, die, na dat Van Eerden een goede kans gemist had. elftal B de leiding gaf met een ferm schot (2-1). En deze voorsprong stonden de rood- hemden niet meer af. Stormvogels wacht een drukke voetbal- week. Zaterdag a.s. spelen de IJmuidena- ren thuis tegen Zwolse Boys. Deze zelfde club ontmoeten zij Maandag d.a.v. (Tweede Pinksterdag) in Zwolle. De Woensdag er op komt Holland Sport in het sportpark „Schoonenberg" op bezoek en op Zondag 5 Juni wordt op hetzelfde terrein de wed strijd Stormvogels-DOS gespeeld. Abbekerk, 24 te Port Elizabeth. Alkaid, 24 te Montevideo. Alnati, 23 360 m. Z. St. Vincent. Alwakl, 23 v. Genua n. Port Said. Amste.dijk, 22 te Londen. Amstelland, 23 te St. Vincent. Aagtedijk, 21 te New Orleans. Akkrumdijk, 23 te Coatzacoalcos. Alamak. 23 te Lissabon. Abbedijk, 24 New York. Amstelpark, 24 v. IJmuiden n. Hamptonroads. ArtnlUa, 25 Soerabaja. Blijcendijk. 24 te New York. Bonaire. 23 te Bridgetown. Breda. 23 v. Trinidad n. Curasao. Boissevain, 26 Santos verwacht. Borneo. 25 Tj. Priok. Celebes. 24 v. Colombo n. Suez. Gooiland. 20 te Santos. Caltex Pemis, 25 Bordeaux verwacht. Caltex The Hague. 24 La Pallice. Ceronia, pass. 24 Runsal Jebel n. Abadan. Cottica, 24 Plymouth n. Amsterdam. Crania, 24 proefvaren op Waterweg. Dalerdijk. 21 te Portland Oreg. Elizabeth b. verm. 28 v. Calcutta n. Engeland. Esso Den Haag, pass. 24 Kp. Vincent n. Rasta- nura. Gouwe, pass. 23 Finisterre n. Rotterdam. Gadilla. pass. 24 Ouessant n. Curasao. Gaasterland. pass. 24 Finisterre n. Amsterdam. Graveland, 2 v. Rio de Janeiro 24 te Victoria. Helicon, 24 te Baltimore. Haarlem, pass. 24 Vlissingen n. Hamburg. Hera, 23 Dordrecht. Ittersum, 23 te Rotterdam. Indrapoera, 24 310 m. ZO. Guardaful. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 te Amsterdam. Kalydon. 23 Azoren n. Curasao. Karimata, 25 Semarang. Kota Baroe, pass. 24 Ouessant n. Marseille. Krebsia. 24 Curasao. I^uvekerk. 25 Le Havre. I.oppersum, pass. 24 Oueseant n. Almeria. Lutterkerk, 25 Port Soedan. Metula. 24 te Cristobal. Mijdrecht. 21 te New York. Marken, 22 te Norfolk. Molenkerk. 24 v. Shanghai n. Kobe. Maasdam. 24 280 m. W. Valencia. Meliskerk, 22 Tanga. Nieuw Amsterdam. 27 te Southampton verw Ootmarsum, pass. 24 Vlissingen n. Houston. Oranjestad, 23 820 m. NO. Trinidad. Oostkerk, pass. 24 Gibraltar n. Casablanca. Oranje, 25 Tj. Priok. Poelau Laut. 23 te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso. 24 v. Rouaan n. Le Havre. Peperkust. 24 te Dakar. Pieter S, 23 te Rotterdam. Poseidon, 21 te Houston. Prins Fred. Hendrik. 19 v. Milwaukee n. Samia Prins Alexander, 24 Montreal. Rllndam, 23 560 m. O. Kp. Race. Radja. 24 te Port Said. Rotula. 24 v. Singapore n. Manilla. Salatlga, 20 v..Portland Oreg n. Puget Sound. Salawati, 24 te Bordeaux. Saparoea, 24 v. Le Havre n. Rotterdam. Sarpedon, pass. 23 Mona pass. 24 te Curacao. Sarangan. 20 v. San Francisco n. Los Angeles Scherpendrecht, 19 v. Rio Grande do Sul naar Paranagua. Straat Banka. 24 v. Bombay n. Cochin. Slamat, pass. 23 Kp. Finisterre n. Cowes. Sliedrecht, pass. 24 Kp. Finisterre n. Banias. Soestdijk. 23 te Port St. Joe. Salland. 23 v. Montevideo n. Las Palmas. Schiedijk, 24 Tampa. Sommelsdijk. pass. 24 Malta n. Halifax. Stad Arnhem. 24 v. Antwerpen n. Amsterdam Stad Schiedam, pass. 24 Finisterre n. IJmuiden. Straat Mozambique, 24 Walvisbaai. Talisse, pass. 23 Finisterre n. Amsterdam. Temate. 23 te Rotterdam. Tjisadane. 24 te East London. TJitjalengka, 20 v. Durban n. Mauritius. Traianus. 23. v. Amsterdam n. Bremen. Ttatue of Liberty, 24 v. Mena el Ahmadi n. Suez Tarla. 25 Dakar. Wieldrecht. 24 te Fao. Wonorato, 23 v. Aden n. Port Soedan. Waai. 24 v. Kavalla n. Hamburg. Willem Ruys. 25 Southampton verw. Willemstad. 24 510 m. ZW. Fayal. Wonosari, 24 v. Singapore n. Manilla. Zaan, 23 v. Stockholm n. Hamina. Zuiderkruis. 24 v. Wellington n. Melbourne. KI.EINE VAART Aco, 24 v. Karlstad te Amsterdam verw. Atlantis, 24 v. Londen te Rotterdam. Audacia, 24 v. Vlissingen n. Londen. Albergen, 24 v. Villa Garcia n. Bilbao. Alcetas, 24 35 m. Z. Kp. Roca. Alcetas, 23 v. Malaga n. Rotterdam. Afiena, 23 v Middlesbro n. Newburgh. Auriga, verm. 24 v. Malmö n. Aarhus. Batavier III, 24 Kp. Roca n. Bordeaux. Brem, 24 v. Vlissingen n. Oporto. Bestevaer, 24 dwars Goeree n. Maassluis. Bree Helle. verm. 24 v. Rotterdam n. Londen. Bab T, 22 te IJstad. Casana. 25 v. Antwerpen te Malmö verw. Cinderella, verm. 25 v. Antw. n. Boulogne. Coolhaven. 26 v. Safi te Antwerpen verw. Corrie b, 24 v. Fawley n. Nyborg. Daje Bohmer. 24 v. Marseille te Genua. Dai.iel, 24 v. Vlissingen n. Gent. Dependent, 25 v. Savar.na te Trinidad verw. Dinke.l, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Diligentia. 24 v. Kingslynn te Rotterdam. Driebergen, 24 v. Cork te Pasajes verw. Dollard. 24 v. Gothenburg te Rotterdam. Dienan. 23 v. Amsterdam te Zaandam. E. en A, Scheer, 24 15 m. N. Kp. St. Vincent Eemstroom, 23 v. Huil te Amsterdam. Encarnacion, 23 v. Ceuta n. Liverpool. Erasmus, verm. 24 v. Veyle n. Gothenburg. Frans Bohmer, 25 v. St. Malo te R'dam verw. Flevo, 23 v. Amsterdam n. Antw. Gaasterland, 24 v. Goole n. Kingslynn. Haskerland, 24 v. Grangebmouth n. Rotterdam. Helvetia, 25 Londen verwacht. Hoe Vinces, 24 v. Gent n. Grimsby. Haaksbergen, 24 v. Requejada te Antwerpen. Harold, 24 dwars Norderney n. Vlaardingen. Heemraadsingel 24 v. St. Nazaire n. Basse Indre Holwierde, 24 dwars Texel n. Amsterdam. Ilias, 23 te Amsterdam. Ida D. verm. 24 v. Aalborg n Gothenburg. Inspecteur Mellema, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Joost, 21 te Sikea. Jaba, 24 v. Vasteras te Cuxhaven met schade. Koningshaven, 24 20 m NW. Kp. Vilano. Kroonborg, 23 v. Amsterdam n. Hamina. Lingestroom, 24 v. Grangemouth te A'dam. Lucas Bols II. 23 v. Kiistinehamn te A'dam. Larix, 23 v. Helsinki n. Kotka. Leuvehaven, 24 v. Rotterdam te Kopenhagen. Midsland, 24 v. Rotterdam n. Leith. Maine, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Mutatie. 19 v. Walkom te Guernsey. Merwestad, 23 v. Norrkoping te Amsterdam Mira, 23 v. Fowey n. Hango. Midas, 21 v. Palermo n. Algiers. Noorderlicht, 24 v. Hansweert te Cardiff. Nijenburgh, pass. 24 Brunsbüttel n. Antw. Nassauhaven, 24 v. Rotterdam te Kopenhagin Neeltje b, 24 v. Bordeaux te Bayonne. Netta, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Nleuwehaven, 24 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nautic, 24 50 m. N. Algiers. Noorderhaven, verm. 24 v. Karlstad n. R'dam. Oranjepolder, verm. 24 v. Londen n. Bremen. Plato, 24 v. Gothenburg te Amsterdam. Pavo. 23 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Rapid, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Rigel, 24 in Vliestroom n. Harlingen. Sllvretta, 24 v. Kiel n. Kopenhagen. Soemba, verm. 24 v. Cardiff n. Granville. Sint Walburg, 23 v. Zaandam n. IJmuiden. Startpoint, 23 v. Harlingen te Aarhus. Theano. 24 v. Dublin te Belfast. Urmajo, 24 v. Ramsgate te Rotterdam. Unitas, 23 v. Liscannor te Teignmouth. Urmajo, 24 v. Ramsgate te Rotterdam verw. Venus, 24 v. Middlesboro te Norwich. Wickenburgh. pass. 24 Dover n. Casablanca. Wiebold Bohmer. 24 v. Huil te Duinkerken. Wim. 24 v. Kramfors te Rotterdam. Wiema. 23 v. Bristol te Amsterdam. Zeehaan. 25 v. Rotterdam te Ebsjerg verw. Zwaantien, 24 v. Vlissingen n. Stockholm. SLEEPVAAR C Blankenburg, 24 v. Ramsgate n- Nw. Waterweg met kustavaarder „Urmajo'* Ebro, met molen „Senegal" 23 180 m. N. Kp Blanco. Gele Zee. 23 80 m. ZO. Runsal Jebel. Hudson, pass. 24 Brunsbüttel met „Katingo" n. Lubeck met sleepb. Tyne. Humber. met ss. „Era" pass. 23 Kp. Melville Loire, met „Tahian" 23 60 m. O. ten N. Bahrein Noordholland, 23 60 m. N. Maracaibo. Noordzee. 23 v. Mersin n. Rotterdam. Oceaan. 23 v. New York n. Engeland met tanker Poolzee, 23 440 m. N. ten W. St. Paulsrock. Thames. 23 v. Bizerta te Bombay met rots breker. Witte Zee. 24 losgegooid van sleep Rode Zee en I Oostzee en koers gezet naar Aden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10