FABLO BISCHOFF's Agenda voor Velsen Delfzijls rol als vissershaven was te gedwongen om lang te duren Kennemer ntaarn Visserij -varia Voor Verlovingsringen Havenberichten Tweede Pinksterdag zwemmen tegen Edmonton Old Clothes New Brandweer moest er drie maal op uit Veiligheidsdagen met „vragen" actie In Juni de avond- rThalia- vierdaagse P. DE GROOT Castricum WOENSDAG 2 5 MEI 1955 7 LANGS SLUIZEN EN HAVENS In de oorlog kwamen er toch nog nieuwe schepen los „De Plankeniers" voortaan in Hervormd Jeugdgebouw Misstap liep uit in ziekenhuis OVERHEMDEN en WEEKEND-SHIRTS Speciaalzaak VZV polo't tegen de Engelsen DRY CLEANING ONLY Motor verbrand, drie bromfietsen beschadigd Markt gaat door r Verdriet Bekerhouder DCIJ verloor in zomertournooi Startplaats in Kennemerland te Beverwijk „Gaslicht" in Thalia DCIJLeeuwarden te Alkmaar HET THEATER MET OE BESTE FILMS Heemskerk Klaverjassen voor bejaarden Oogst van de straat LI. Zaal kampioen bij CTTC Plannen op COL school Elfde huwelijkslustrum De stand bij Bricas HET IS NIET te verwonderen, dat de Nederlandse visserijvloot zich gedurende de bezettingsjaren moeilijk kon uitbreiden. Elk nieuw schip, dat op stapel werd gezet, zou direct in handen van de Kriegsmarine gevallen zijn hetgeen ook inderdaad is voorgekomen. Toch is er in de oorlog een aantal kleine vaartuigen verschenen om als vissersvaartuig dienst te doen. Voor het merendeel waren het sloepen die vooral Scheveningen als aanloop-haven hadden gekregen. Vele schipper-eigenaren, die hun moeizaam verkregen bezit in handen van de Kriegsmarine zagen verdwijnen konden hun bedrijf voortzetten met een sloep om daarmede in hun bedrijf te blijven en ook om te voorkomen dat zij in Duitsland tewerkgesteld zouden worden. Toch zijn er nog wel enkele reders geweest, die in de oorlog met een schip voor de dag kwamen dat we voordien nooit hebben gekend. Zo kwam op zekere dag in IJmuide-n een stalen stoomdrifter, „Cornelis IJsbrand Willem KW. 158 genaamd, toebehorende aan een nieuwe rederij, „Dolfijn", te Kat wijk aan Zee. De fa. Meerburg kwam met twee houten voormalige Engelse drifters in bedrijf, de Zes Gezusters KW. 1 en later met de Arend KW. 4. Het waren aanvan kelijk voor de sloop bestemde schepen die echter in die tijd zeer goede diensten heb ben bewezen. De reizen duurden slechts een of twee dagen en de visserij was vlak bij de kust. Nieuwe kotter In 1943 IJmuiden kreeg er in 1943 ook nog een vaartuig bij. Het was een uit België af komstig vaartuig dat daar „La Torpille" heeft geheten. In Vlaardingen werd het voor de visserij in gereedheid gebracht. Op 3 Mei 1943 kwam het als motorkotter Guus 263 voor de N.V. Bouw- en Handel maatschappij „Yomiloe" in bedrijf. De bru to inhoud bedroeg 63 reg. ton bij een lengte van 25.28 m., breedte van 4.92 m. en een holte van 2.33 m. Er stond een Brons motor in, die 100 pk. ontwikkelde. Het bestaan is slechts kort geweest. Toen de visserij zich van IJmuiden naar Delfziil verplaatste voegde de „Guus" zich ook bij het kleine gedeelte van de vloot dat vandaar uit ging vissen. Het vaartuig maakte daar de bevrij ding nog mee doch eenmaal weer ter vis serij is het van de reis, die op 19 Maart 1945 aanving, niet teruggekeerd. Volle sluis Voor een beperkt aantal schepen naar Delfzijl ging is er nog heel wat gebeurd. In IJmuiden kwamen steeds meer bepalin gen en maatregelen, waar de vissers zich aan moesten houden. In het najaar van 1942 moesten alle schepen tijdens 't week end schutten en op de Zondagen ligplaats nemen in de Westelijke Rijksbinnenhaven en later wilde men in geheel geen visserij schepen meer in de Vissershaven zien. De z.g. nachtvisserij werd opgeheven. De ge hele vissende vloot was des avonds ver- De Oud-Kathoheke amateurtoneelver eniging „De Plankeniers" zal op 1 Juni In het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brand-tiaan een opvoering geven van de bekende comedie „Het nestje van de anbi- quair". Het bestuur heeft besloten voortaan alle opvoeringen in genoemd gebouw te doen plaats hebben, mede omdat, indien de directie van Thalia er toe overgaat een nieuw Cheater te bouwen, er in dit gebouw geen toneelzaal aanwezig zal zijn,zo schrijft de voorzitter-secretaris van „De Planke niers". Dinsdag zou de hulpgieter J. H. uit Sant poort in de giethal van de staalfabriek van een blokvorm op het gietbordes stappen. Hij s'apte echter mis en viel tussen de blokvorm en het bordes enkele meters lager op de grond, waarna hij met klachten over pijn in het hoofd en de borst in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk is op genomen. ADVERTENTIE De volledige sortering hebben wij nu voorradig. Moderne kleine werkjes, fijne haar- streepjes of effen pastelkleuren, met AEROLINE-BOORD met verrassend mooie pasvorm 22.50 - 19.75 - 17.90 - 16.90 15.90 - 15.90 - 11.90 - 10.90 AMERICAN-WHITE witter dan wit 15.90 Prachtige collectie ZELFBINDERS SOKKEN en ANKLETS KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN plicht door de Middensluls te schutten en ligplaats te nemen aan de ducdalven in het binnentoeleidingskanaal van de Noorder- sluis, De Katwijkse motorschuiten, die in normale tijd de haring van IJmuiden naar Katwijk vervoeren, kregen toen nieuw em plooi. De vangsten werden in tonnen ge pakt en des avonds na binnenkomst wa ren het die motorboten, welke bij de log gers langszij kwamen om de met vis ge vulde tonnen op te halen teneinde deze naar de Vissershaven over te brengen om te worden verkocht, 's Morgens lag de Middensluis vol met vissersvaartuigen en zodra het sein van vertrek gegeven werd haastten zij zich om zo gauw mogelijk bui tengaats te komen. Vrijwel alle motorsche pen waren sinds 1942 met een gasgenera tor uitgerust. De een deed het beter dan de ander, maar deze apparaten hebben er veel toe bijgedragen, dat de visserij zo goed en zo kwaad als het ging kon blijven draaien. „Emigratie" In Januari van 1944 werden er pogingen gedaan de visserij naar een Duitse haven te verplaatsen. Er was heel weinig belang stelling voor en wellicht is dit aanleiding geweest om de visserij van IJmuiden uit geheel stop te zetten. Dit bericht kwam op Maandag 21 Februari. Vlaardingers gingen terug naar Vlaardingen en de Sehevenin- gers trokken zich eveneens naar hun thuis haven terug. Maar de oorlog was nog niet ten einde en aanvoer van vis betekende nog altijd een welkome aanvulling van het tekort aan voedsel. De viserlj kon weer worden her vat, maarvanuit Delfzijl. Het was in Maart 1944 toen de eerste schepen vanuit die haven ter visserij gingen. De vangst werd per spoor naar IJmuiden vervoerd. De eerste aanvoer van Delfzijl kwam op 8 April 1944 in de afslag. Het aantal varende schepen breidde zich weer uit en in Juni 1944 visten er 21 van Delfzijl. De Duit sers hadden het weinige van ons bezit aan loggers en kotters toen dichtbij hun eigen havens en toen de dag der bevrijding na derde werden de meesten dezer wegge voerd waarmede Delfzijl als tijdelijke vis sershaven ophield te bestaan. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Maandag. Tweede Pinksterdag, zullen in het Velserbad zwemwedstrijden worden gehouden, gevolgd door een polowedstrijd V.Z.V.Edmonton. Deze wedstrijden, die door V.Z.V. worden georganiseerd, zullen zeker aan de verwachtingen voldoen van het publiek, dat zowel van zwem- als van polowedstrijden houdt. Een ploeg uit Edmonton (Engeland) zal in het kader van de sportuitwisseling Vel- senEdmonton deze avond n.l. de strijd aanbinden in het water tegen de ploeg uit onze. gemeente en de beker slechts in het alleruiterste afstaan. Het programma voor deze avond is reeds bekend, evenals de deelnemers uit Velsen, echter zijn de namen van de Engelse zwem mers en zwemsters nog niet bekend. Het programma voor deze avond, die om half acht aanvangt, is als volgt: 1. 50 m. rugslag dames, 2. 50 m. rugslag heren, 3. 100 m. schoolslag dames, 4. 100 m. school slag heren, 5. 100 m. vrije slag dames, 6. 100 m. vrije slag heren, 7. 3 x 50 m. wissel slag estafette dames, 8. 3 x 50 m. wissel slag estafette heren, 9. 4 x 50 m. vrije slag estafette dames, 10. 4 x 50 m. vrije slag estafette heren. De opstelling van V.Z.V. voor de water- polowedstrijd is: Doel: H. Hagedoorn; ach ter: N. Schoone. W. Hamers, H. v. d. Vegte; voor: W. Bakker, J. G. Swier. L. Mossel. Het zwembad is voor het publiek reeds om 19.00 uur toegankelijk. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Tot driemaal toe is de Velsense brand weer gistermiddag uitgerukt voor bran den op verschillende plaatsen in Velsen. Op een motorlogger in de Vissershaven ontstond schade In de motorkamer, bij een magazijn op het terrein van tunnelbouw brandden een nieuwe motorfiets en twee bromfietsen uit en een schuur aan de Cei- ciusstraat werd eveneens door brand be schadigd. De eerste brandwaarschuwing was om tien over twaalf toen in de motorkamer van de Katwijkse logger KW 39. de „Hele na" in de Vissershaven flinke rookontwik keling wa6 ontstaan, 's Morgens had de monteur met de schipper geprobeerd het lichtmotortje op gong te brengen. Zij slaag den hierin niet. Vermoedelijk hebben zij daarop een vetkaars ontstoken en achte loos weggegooid. Enige lappen en poets katoen hebben vervolgens liggen smeulen. De brandweer wist grotere schade te voor komen door de zaak te doven. Een uur later reed de brandweerauto in Oostelijke richting: naar het terrein van de tunnelbouw. Door vonken uit de smidse had een motorfiets, die tegen een magazijn van de Amsterdamse Ballast Maatschappij was geparkeerd, vlam gevat. De motor was vrij nieuw de km-teller vermeldde slechts 2000 km. De motor is geheel uitgebrand en ook twee bromfietsen die in de buurt stonden, zijn ernstig be schadigd. Bovendien is in de loods een gat gebrand. Omstreeks 6 uur werd de brandweer ge waarschuwd voor brand aan de Celcius- straat te IJmuiden. Hier hoefde men bij aankomst niet meer in te grijpen, daar de bewoners van het huis en buren het vuur in een schuur achter een van de woningen inmiddels hadden gedoofd met zand. De brand was ontstaan door het vlamvatten van een primus, waarop vis werd gebak ken. De vlam sloeg in de pan, een blik ben zine viel om, maar de schade viel mee. De jaarlijkse veiligheidsdagen van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden hebben ook ditkeer weer een aardig aspect gekregen. Op een speelse wijze wordt de werkers in deze industrie het belang van een zo groot mogelijke veiligheid bijgebracht en dit ge beurt op meestal originele manier. Behalve een veiligheidsplaten-wedstrijd met prijzen voor de beste inzendingen en twee puzzle-veiligheidsritten voor fietsers (de tweede komt op de vierde Jum), een rijdende tentoonstellingswagen, die over het terrein rijdt en de gebruikelijke wed strijd voor de afdelingen „Goed Huishou den" is er dit jaar een „Mag ik even vra- gen-actie". In de laatste weken van Mei zal in iedere afdeling iedereen de kans lopen dat hij gedurende zijn werk op de schouder getikt wordt en dat hem de vraag gesteld wordt „Mag ik even vragen?" en dan volgen er drie vragen, die betrekking hebben op de veiligheid van de aangesprokene. Wanneer alle drie vragen goed beantwoord worden, krijgt hij contant een rijksdaalder uitbe taald. „Kennemerland'Venners boekten succes Enige leden van de Beverwijksc renners club „Kennemcrland" hebben met succes deelgenomen aan de ronde van Hoogezand. Ab. Geldermans en Cock Stroomer eindig den resp. op de vierde en zesde plaaLs. OOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO» Alle ongerustheden omtrenthet niet doorgaan van de markt van morgen ten spijt kan ik ulieden meedelen, dat er wél markt is - heel gewoon, of er nooit olifanten en kamelen naar IJmuiden waren gekomen. Het wordt wel even inschikken vermoedelijk, want de kna pen van Althof hebben enige ruimte 5 van node, maar daar stoort de gemeente 5 zich ook al weer niet aan: dan maar markt op de rrwt van het plein en in de straat voor UNIC en de Kijkgrijp. rooooooooooocoocoooooooooo WOENSDAG 25 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Piraten van de IJszee". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.3012 en 14 16.30 uur. Althoff Strassburger. 14.30 en 20 uur, voorstelling tent Marktplein. Bethelkerk, 20 uur, concert. DONDERDAG 26 MF.I UMUIDEN Thalia, 20 uur, „Gaslicht". "ieter Vermeulenmuseum, als Woensdag. Palvu, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, uitvoering. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. Polo en vroedschap Wij zijn in het koesterend bezit van een fraai gemeente lijk zwembad, zoals gijlieden hoogstwaarschijnlijk wel weet. Het krijgt er een inool piere- bad hij en zelfs een uitspan ning. waar flesjes gekleurd wa ter aan de man zullen worden gebracht en wat niet al. Wy zjjn eveneens in het bezit van een aantal raadsleden, die van tijd tot tijd diepe denkrimpels in hun fraaie aangelaten trek ken en over grote dossiers ge- I bogen zijn om het wel en wêe der gemeente Velsen zo goed mogelijk binnen de sluiting der openbare portemonnaie te hou den. Dat is voorwaar geen ge makkelijke stiel, vrinden. Er wordt dan wel eens gezegd, dat het presentiegeld maar mak kelijk wordt opgestreken, maar dat gaat niet op, myne dier- b'ren. want er wórdt wat weik verzet, alvorens gij uw unifor me vuilnisbak of een nieuwe school hebt. Daarom zou ik die vaders zo gaarne eens een verzetje gun nen. Zij werken maar en pein zen tnaar. met die doorgroefde voorhoofden, zij spreken maar en stemmen maar met die ver moeide monden. Gegeven dus een dertigtal raadsleden en een proper zwembad is mijn voor stel deze raadsleden een een malig waterpolo-zevental te la ten vormen en dat op het bad los te laten. Als tegenpartij ze ven Andere harde werkers: ver tegenwoordigers van de pers. H"t is verboden dit op voor hand partijen langer onder water te houden dan ongeveer 1 minuut, aangezien de volgen de krant en de volgende raad toch door moeten gaan. Verder is het niet strikt noodzakelijk, dat deze water- polo-ers het spel kennen, want ik wilde het allemaal voor een goed doel laten gebeuren. Wet houder De Boer. die ik dit speelse idee reeds voorlegde, heeft er op geknikt. Hij wil op de linker vleugel. Ik zal wel scheidsrechteren Leed Het kleine leed, dat deze week is geschied, was nog maar acht weken oud en het had vier poten, poogde af en toe te blaffen en had graag een Herder willen worden, als moeder Chow-chow daar geen stamboekstokje voor gestoken had. Eens had het beest een baas, maar die baas zag plotseling niet langer in. waarom hjj nog voor het prille mormel zou moeten zorgen, zodat het na enige omzwervingen werd over gedragen aan twee kinders, die er veel gekker mee waren dan hun moeder. Al die plas jes en dat gebijt in de gordij nen, zei moeder en daar kan een mens inkomen, want bij mij is het interieur ook al móói geteisterd door zulk een vier- benerdie je 's nachts eerst moet wakker maken als er on raad dreigt. Het hondje werd door de twee kinders uitgevent aan een echtpaar, dat er mee naar het asyl en daarna naar ccn be- stuurslid van Dierenbescher ming toog, waar telkens weer het aloude argument opklonk- „hij is zo lief hóudt u hem toch". Inmiddels is dat verla ten gedierte nog altijd baas loos en wie er wat op weet, mag dat verheugd gaan mee delen aan de asvlhouder, Peter de Weers. Tenzij natuurlijk de oorspronkelijke eigenaar ver murwd is en alles weer pais en vree gaat worden De uitgebleven verrassing van de Vlaggetjesdagavond heeft ettelijke personen hevig verdroten en het mopperen was dan ook Zaterdagavond niet van de lucht, toen het Bengaals vuur de loggers vergat in gloed te zetten. Een Vechtstraat-bewoner vader van drie spruiten, en dat was het hem nu juist deed mij onderstaand poëem geworden, dat aan duidelijkheid weinig te wensen overlaat, hoewel ik moet zeggen, dat ik met zijn be toogtrant niet geheel kan instemmen. Maar daarover straks eerst de Vondeliaanse ontboezeming: De eerste runde van het Zonierdamtournooi van de damclub „Stabiel" heeft een grote verrassing opgeleverd. Het sterke D.C.IJ. 2-tiental leed een grote nederlaag tegen de organiserende club, terwijl de voorzitter van „Stabiel" er van tevoren nog op wees, dat de D.C.IJ.'ers feitelijk te sterk waren voor de plaatselijke damclubs. Van D.C.IJ. verloren ir. Krijgsman, D. Ott, J. van Straten, Lodder en J. Waal. In tijdnood maakte Tieirooy ook nog een grote blunder, zodat zes D.C.IJ.'ers door dam mers va-n „Stabiel" werden geklopt. Wim van Wort en Beuk erna wisten voor D.C.IJ. te zegevieren, terwijl aan het eerste bord Vooys en Zuiderduyn tot remise besloten (13-7 voor „Stabiel"). De tweede wedstrijd was fraaier. „Spor tief" speelde tegen K.N.C. De wedstrijd zal in gelijk spel (10-10) eindigen. De stand staat voorlopig op 9-9, maar bij de partij aan bord één heeft vermoedelijk de club kampioen van „Sportief", J. Slager, de betere bordkansen. De tweede ronde van het Zomertournooi wordt Woensdag 1 Juni gespeeld. Prysen van Dinsdag. Heilbot 2,401,90; gr. tong 2,802,72; grm. tong 2,802,70; kim. tong 2.95—2,75; kl. tong I 2.66—2.50; kl. tong II 2,44—1,98; tarbot I 2.50—2.40. per kg. Tongschar 85; kl. schol II 26; schar 16; bot 19; makreel 18—14; gr. schelvis 30; grm. schelvis 36; kim. schelvis 40; kl. schelvis I 41; k! schelvis II 39—32; wijting 32—31; gr. gul 49; midd gul 41; kl. gul 32, per 50 kg. Gr. kabeljauw 208—100; gr. leng 86; gr. wolf 92, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 10 kisten tong en tarbot. 1 kist heilbot. 2 kisten tongschar cn schartong;16 kisten schol. 5 kisten schar. 5 kisten bot. 282 kisten makreel. 55 kisten schelvis. 15 kisten wijting, 45 kisten kabel jauw en gul. 4 kisten leng, 5 kisten wolf. Totaal 445 kisten. Besommingen van Dinsdag. HD 79 f 10.036. ADVERTENTIE Van 15 tot 18 Juni zal zoals gemeld werd in geheel Nederland wederom georgani seerd door de Nederlandse Wandelsport bond de avondvierdaagse plaats hebben. Dit jaar voor de twaalfde maaL Er zijn al veel wandelaars(sters) die dit evenement voor de twaalfde keer meelopen en daar door in het bezit komen van de reeks médailles die hieraan verbonden zijn. Deze wandelaars hebben reeds elfmaal het genoegen beleefd van vier avonden wandelen. Niet alleen voor hun plezier, doch ook en vooral niet in de laatste plaats tot hun lichamelijk welzijn. Degenen die dit nog nooit hebben mee gemaakt wordt aangeraden deze keer ook eens mee te doen. Voor Beverwijk en IJmuiden worden in lichtingen verstrekt bij G. Krom. Creutz- berglaan 37a, tel. 3422 en H. G. Scholts, Acacialaan 82, beiden te Beverwijk; voor Heemskerk bij de heer J. Vosselman Bosch, Jan van Scorelstraat 5. Weliswaar is deze tocht voor de wandel sportliefhebbers uit Bevervt-ijk en IJmui den, doch de tocht zelf wordt in Beverwijk gehouden, waarbij één avond in Velsen wordt gewandeld. De andere dagen loopt men door de duin en bosrijke omgeving van Beverwijk. Hoewel de inschrijving pas is geopend hebben zich reeds velen aangemeld. In de speciale voorstelling van Donder dag in Thalia wordt een reprise gegeven van de film „Gaslicht". Er zijn van die er kende kasmagneten in de filmproductie, üie bij tijd en wijle terugkomen in elke bioscoop. „Gaslicht", de knappe thriller met Irvgrid Bergman en Charles Boyer is er een van. Boeiend gemaakt naar het bekende toneelstuk, dat inmiddels de hele wereld over heeft gezworven en zelfs met succes door het amateurtoneel werd uitgebracht, is deze film van het knap gefotografeerde begin tot het navrante einde een hoog standje van Hollywood, dat al menigeen in vervoering heeft gebracht. Het verhaal mag bekend worden verondersteld. Een ietwat twijfelachtige echtgenoot suggereert zijn jonge vrouw, dat zij langizaam-aan krankzinnig wordt, in welk onzalig streven hem de voet wordt dwarsgezet door een handige detective, die merkt dat meneer elke avond op zolder de gaskraan neer- draait. Dat is aan het fascinerende hoogte punt uit deze rolprent, die onder regie van Cukor ettelijke verrassende staaltjes van filmkunst laat zien. Het komt overigens in deze film nogal op de zenuwen aan. Zaterdag 4 Juni zal te Alkmaar de wed strijd D.C.IJ.Leeuwarden worden ge speeld. Daarna gaat D.C.IJ. naar D.I.O. in Den Haag, terwijl D.I.O. naar Alkmaar komt om Leeuwarden te ontmoeten. Leeuwarden heeft een zeer goed tiental met de gebroeders Bergsma en Bandstra aan de kop. Het vorig seizoen waren de Friezen in de na-oorlogse jaren steeds kampioen van de provincie Friesland de tweede aankomende in de eindstrijd om het landskampioenschap. ADVERTENTIE en -GESCHENKEN naar Juwelier - Horloger KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 DONDERDAG a s.. 8 uur vertonen wij op veler verzoek nog éénmaal INGRID BERGMAN in het bekende filmwerk GASLICHT Het beroemde en fascinerende verhaal van een vreemde liefde, in de schaduw van een duister geheimToeg. 18 j. O... IJmuiden, stad aan zee, waar bleef toch je groot gebaar? Vele kind'ren op je ree. wachtten, wachtten, wacht/en maar. Bibberend door wind en kou, hartjes koud en klam. Wachtend, wachtend daar op jou, op iets dat nimmer kwam. Lichten doven.... een verrassing, stond in het program vermeld. Werd verrassing soms vergassing? Was het niet op tijd besteld? Droevig zochten kinderhandjes, slaperig met pa en moe, warme dekens-ledikantjcs, deden toen hun oogjes toe. O IJmuiden stad met stranden. hoe waart gijliên op uw best. Draag met weemoed al uw schonden want veel hartjes zijn ver Ziedaar een in veler harten ge goten mening. Maar daar staat naar mijn bescheiden opvatting tegenover, dat IJmuiden zich Zaterdag in de rjj der vlaggen de havens naar een eerste plaats heeft gestuwd, want hier wfLs het tenminste nog volop fleur en als m\jn Vecht- stratcr naar Scheveningen was gegaan, had hij hoogstwaar schijnlijk zulk een afschuwe lijk bittere droppel aan zijn dichtader ontwrongen, dat ik hem schiclyk de toegang tot dees' smalle kolommen had moeten ontzeggen. LAMPENIER Dinsdag 24 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen. Plato van Cardiff Joh. van Oldenbamevelt van Indonesië Linge- stroom van Grangemouth. Elisabeth van Skoghal. Imme Oldendorf van Antwerpen. Texelstroom van Londen. Ingleby van Cy prus Karlson van Helsingfors, Muttersegen van Norrköping. Pavo van Domsö. Ako v. Karlstad. St. Pierre van Le Havre Hohvierde van Stettin. Manto van Oran. Antha van Skagen. Uos van Kopenhagen. Dieter Wal- traud van Rotterdam. Jonan van Londen. Werna van Caen. Vertrokken zijn: Netherland Coast naar Rotterdam. Amstelpark naar Hampton Roads. Langlee Clyde naar naar Las Palmas Lore Ottens naar Kopenhagen. Admiralen- gracht naar Rotterdam Ciruno naar Rotter dam. Kar-an naar Gdvnia. Sirgvn naar Helsingfors. Lies naar Gent. Lacumbre naar St Lorens. Margriet L naar Londen Eem- •droom naar Leith. Holwierde naar Rotter dam. T.Tsfrcpm naar Hull Falcon naar Lon den. Phemit'S naar Londen. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Clara, d. van A. P. de Vries en J J. Rosier: Theodoras W. M., z. van A. Th. Klein en P. M. Knaap: Hendrik J., z. van C. A. Rumping en D. Kruithof: Aleida A. W„ d. van Th F Goes en G. J. Verhoef; Otto J., 7.. van W. L. J. Evers on R. O. de Visser: Cornelia M., d. van E. Koper en C. T. A de Ruyter: Louise C. H.. d. van E. C O. Weitlepe en H. Hermans: Hendrikus, z. van A. de Munk en H Perehoom. ONDERTROUWD: J. de Goede en A M Commandeur: C. A. Aardenburg en M. J. de Wildt. GEHUWD: A. J. Wernke en J. F. Bron- scma. In zaal Dam heeft de Hecmskerkse kla- verjasclub „De Zon" een wedstrijd georga niseerd, waarvan de baten ten goede kwa men aan het fonds voor de ouden van da gen. Vóór de aanvang bracht de voorzitter van „De Zon" de heer M. Kunnen dank aan allen die prijzen voor deze wedstrijd had den beschikbaar gesteld. De avond ken merkte zich door een prettige sfeer, waar bij er hard is gestreden voor de prijzen. Enige uitslagen zijn: 1. N. v. d. Son 5316 pnt.; 2. C. Bos 5307 pnt; 3. J. Koedijk 5166 pnt; 4. J. Bruin 5081 pnt.; 5 N. Rijs 5166 p. Een marsenprijs werd behaald door de he ren J. Vecnstra en C. Bos. Het laagst aan tal punten 2292 scoorde de heer A. Beentjes. De Heemskerkse politie verstrekt inlich tingen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: dameshalsketting met gouden slot, zwarte glacé dameshandschoen, bank biljet van tien gulden, rode portemon naie met inhoud, huissleutel, geblokte shawl, wit kinderschoentje, bruin lederen portemonnaie, een bril en twee hoofd doeken. Geslaagd De heren H. Hoogewerf, C. Kager. W. Groot en P. Sinnige uit Heemskerk slaag den te Egmond voor het einddiploma van de Landbouwschool. Tijdens de laatst gehouden wedstrijd avond van de Castricumse Tafel Tennis Club (CTTC) in zaal Roozendaal, kwamen de acht hoogst geplaatsten van de ladder- competitie van de club tegen elkaar in het strijdperk teneinde uit te maken wie zich clubkampioen mocht noemen. In de afval- wedstrijd toonde Hans Zaal zich de sterk ste, al ondervond hij geduchte tegenstand van zijn grote concurrent P. Bouwen. Na afloop reikte de voorzitter van CTTC, de heer P. Bruggeling aan Hans Zaal de kampioenswisselmedaille uit. De prestatie- prijs ging naar de geestelijk adviseur, ka pelaan C. van der Wel en P. Beentjes, de winnaar in de b-afdeling, kreeg eveneens een medaille. Naar wij vernemen is CTTC met een pittige jeugdafdeling gestart, welke onder leiding staat van de heer Th. Lute. In het komende schooljaar zullen in de Centrale Lagere Openbare School te Cas tricum waarschijnlijk contactavonden voor één of meer klassen worden gehouden, ten einde de ouders meer gelegenheid te geven contact met de leerkrachten te leggen dan tot dusver mogelijk was. Dit werd op de ouderavond van de school, welke in het gymlokaal plaats vond, bepleit door het hoofd, de heer J. H. Jansen. Wat de schoolreisjes betreft zal getracht worden voor iedere klas apart een reisje te organiseren. Na de pauze heeft het hoofd van de Openbare ULO-school, de heer J. Freling, de mogelijkheden besproken die verbonden zijn aan het ULO-diploma. Het Castricumse echtpaar de heer en mevrouw S. Veenstra-Slusarwij, wonende aan de Eerste Groenelaan, heeft Dinsdag zijn 55-jarig huwelijksfeest gevierd. De bruidegom (78) is een bekend inwoner en verdiende het dagelijks brood in de tuin derij. Zeer velen, onder wie burgemeester C. F. Smeets. hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt het echtpaar, waarvan de bruid 77 jaar is, geluk te wensen. Het fan farekorps St. Aloysius bracht 's avonds een serenade. In afdeling a van de Castricumse bridge club Bricas is het duo J. van Kleef—A. Kossen van de eerste plaats verdrongen door de heren J. A. IvangcanA. van Kluyne. Percentsgewijs ontlopen de kop pels elkaar niet veel: het totale gemiddelde van het eerstgenoemde koppel, na de zesde drive in de vijfde serie, is 333.02 percent. J A. Ivangean en A. van Kluyne hebben in totaal een gemiddelde van 336.02 percent. In de afdelingen b en c worden de twee eerste plaatsen ingenomen door b: 1. G. Zonjee- F. Peijs 344.67 percent; 2. J. Dijk manH. Zonjee 319.90 percent. Afdeling e: 1. mevrouw Schutterhr. A. Garnier .-,'.'5.39 percent; 2. N. BakkerJ. Nykamp "1.29 percent

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9