„Heerenduinen"-bad centraal punt in groots recreatie-complex -Thalia Restauratie in volle gang, verjonging op komst Baby Service Agenda voor Velsen Heel Velsen speurt naar drie bekende (maar vermomde) inwoners Leerlingen van de AVO-cursus kregen hun welverdiende diploma's Havenberichten Visserij-varia Dinsdagavond athletiekontmoeting Velsen-Edmonton op „Watervliet" Wellicht met „jeugdland Begin Juni open Week-end wagentjes vanaf f 24.75 Donderdag een open tournooi Industrie heeft mensen nodig, die berekend zijn voor hun taak" Rooswijk-honkballers naar Rotterdam 13 WIJ houdt aspirantentournooi Halve competitie in twee poules „Vossenjacht" voor het Rode Kruis Jacht geopend op 1, 2 en 3 Juni in IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noord Nieuwe rijwielzaak aan de Wijkerstraatweg Stenen voor de Bethlehemkerk Medische verzorging tijdens Pinksteren HET THEATER MET DE BESTE FILMS Geen luilak vóór vier uur 's nachts Uitgebreid programma in strijd om wisselbeker Verloren terrein dient herwonnen te worden VRIJDAG 27 MEI 1955 ff (Van een redacteur) ALS DE MENSEN, die het beste met de Vel sense jeugd voor hebben, hun zin krijgen, zal Velsen in de toekomst bij het open luchtzwembad „De Heerenduinen" een speeltuin zien verrijzen, die in elk opzicht afwijkt van de geijkte toestellen-tuinen, zoals ze legio over de gemeente verspreid liiggen. Dat wordt dan een oord, waar de jeugd alles mag waar zij zelf haar wetten maakt en (ongemerkt) aan de eigen opvoeding bouwt. Er is ruimte voor bij de „Heerenduinen", dat ingekapseld wordt in een recreatiestrook aan de rand van de nieuwbouw en er is eveneens „ruimte" voor in de gemeentelijke denkwijze, die de toenemende jeugdbaldadigheid met een bezorgd oog gadeslaat en wier coryplieeën soms wel eens de hand in eigen boezem willen steken. Deze groeiende stad Iaat immers te weinig plaats open voor de kinderen, heeft te veel nette straten en tuinen, waar het spel van het opgroeiende geslacht niet geduld kan worden, dan dat men in de hogere bestuursregionen niet besef fen zou en wil, dat de jeugd deels wel uit de bond springen moet. omdat zij haast nergens de teugels meer vieren kan. Het onlangs door de gemeente Velsen overgenomen zwembad „De Heerenduinen", dat jaren lang onder particulier beheer stond, draagt van de vernielzucht der jeugd de duidelijke sporen, zo dat het een speelse gedachte genoemd zou kunnen worden, juist hier of hier in de buurt een nieuw plan te ontwikkelen een klein „jongensland", waar de kinderen hun gang kunnen gaan. Het zwembad „De Heerenduinen" is nu nog wat ordeloos - de fietsenrekken staan onwennig in het kinderbassin en op de bodem van de grote kuip ligt een oude fietsband - maar begin Juni zal hier een bad herboren zijn, dat weer de toets der critiek kan doorstaan. Toch moet ook dit bad in de komende zomer heropend worden als het even kan. De datum 6 Juni speelt de verantwoorde lijke ambtenaar door het hoofd, maar het is ook mogelijk, dat het 13 Juni wordt, want er is nog heel veel aan het bassin en zijn „opstallen" te restaureren voor de nieuwgeverfde poort heropend kan worden voor de grote en kleine klanten van dit vertrouwde zwembad. De pomp is op de polokuil gezet ert maalt langzaam maar zeker de plas vuil water uit de betonnen kom. Helaas hebben „jiie jongens" de afvoer enige malen met stenen verstopt, zodat er wat vertraging in het werk is gekomen, maar inmiddels wordt er ook elders in en rond de bassins zo hard gewerkt, dat de kleine tegenslagen te dra gen zijn. Water over kooks De bronpomp, die het duinwater voor de circulatie van de badinhoud oppompt, is in middels al door de gemeentelijke dienst voor de zwem-, bad- en wasinrichtingen ge reviseerd, zodat er een fikse straal water over het nog te vernieuwen bed van kooks gespoten kan worden. Die kooks ligt daar in de hoek van het complex om het water te „ontijzeren" als het ijzer als een groe ne laag is neergeslagen op de kooks en de betonnen waterweg, die naar het zandfil- ter leidt, kan het pas veilig in de beide baden geloosd worden. Verven en stofzuigen Die baden worden geducht onder handen genomen: de al leeggemalen „pierebak" krijgt een stevige beurt met chemicaliën, daarna een frisse, lichtgroene rand en ver volgens zal het diepe bassin eenzelfde ver jongingskuur ondergaan. Als er dan nog vuil in het water mocht komen, heeft Velsen de beschikking over de befaamde „onderwater-stofzuiger", die in het overdekte Velserbad al zoveel onge rechtigheden heeft opgezogen en die ook voor de Heerenduinen zal worden gebruikt: met het oog op het openluchtbad is dat ap paraat indertijd al een maat groter geno- ADVERTENTIE VOOR DE A.S. PINKSTER hebben wij een grote partij Eriisonstraat 9 Tel. 5283 IJmuiden VRIJDAG 27 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Sabrina". Itex, 20 uur, „Kampioen op sokken". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30—12 en 14—16.30 uur. ZATERDAG 28 MEI IJMUIDEN 'l'halia, 19 en 21.15 uur, „Sabrina". Hex, 20 uur, „Kampioen op sokken". Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. Palvu, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgcbouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering men dan strikt noodzakeiyk was voor het bassin van de overdekte. „Toko" als basis van Terrasje De hekken om het bad zullen dan met de douches, die deels door de jeugd geschon den werden, vernieuwd of opgeknapt en vooral geschilderd moeten worden en daar na komen de gebouwen aan de beurt. De heer C. W. v. Schreeven, die als directeur van de nieuwe dienst voor de gemeentelijke zwem-, bad- en wasinrichtingen de scepter ook over de Heerenduinen zwaait, heeft er alvast heel wat rommel uit laten halen, zo dat de zaken tenminste „bezemschoon" on der timmermans- en schildershanden ko- Het paviljoentje in de Noord-Westhoek van het bad, dat de naam Toko draagt, maar met „Snoeplust" misschien beter ge karakteriseerd zou zijn, zal een grondige opknapper ondergaan en wellicht uitge breid worden tot het gezellige zitje voor de moeders, die hun kroost achter een glaasje limonade vandaan in het oog kunnen hou den. Voor de eerste f 5000 die de raad beschik baar stelde, zal ook de rest der gebouwen onder handen genomen worden, al zullen er nog wel eens een paar crcdieten van node zijn, voor de „Heerenduinen" het propere natuurbad is, dat Velsen zich er van voor stelt Dit is echter van later zorg: begin Juni moet de gelegenheid weer open en dan moet er een verfje hier en een kwastje ginds overheen gehaald zijn, dan moeten een aantal vergane houten deuren ver nieuwd zijn en de kleedhokjes zullen een onfrisser hebben gekregen, zoals ook de kleedzaaitjes wat fleuriger in de verf ge zet zullen zijn. Want het was tot nu toe echt een beetje somber daarbinnen, zodat een dakbeplating van board en een paar dakramen het interieur ongetwijfeld zullen opmonteren. Later meer Een geluk bij de restauratie is. uit ge meentelijk oogpunt bezien, dat er veel werk in eigen beheer kan worden gehouden, zo als bijvoorbeeld de revisie van de pomp ook door de dienst zelf werd uitgevoerd. De grote veranderingen, die het bad op de langere duur zal ondergaan, hangen sa men met de plannen, die de gpmeente heeft met het recreatiecomplex in deze contreien. In dat verband wordt ook gedacht aan de inrichting van het „jeugdlandje" in de directe fiabrjheid. Voorlopig zijn dat echter letterlijk toekomstdromen: eerst die ope ning in het begin van Juni, daarna graag nóg mooier en beter. Zaterdag zal op het Waterloo-veld een aspiranten-voetbaltournooi worden gehou den, waaraan behalve door WIJ ook zal worden deelgenomen door Kennemerland, VEW, Kinheim, SVIJ, Waterloo, SIZO. Er zal worden gespeeld in een A-, B- en C- poule. De wedstrijden vangen aan om 2 uur. Op Donderdag 2 Juni (2.30 uur) zal bij goed weer op de speelplaats van de Nijverheidsschool, bij slecht weer in de gymzaal van het Gymnasium een bas- ketball-tournooi worden gehouden. De deelnemende teams zijn: Exercitia, Gym nasium, Nijverheidsschool I en II, RHBS, Willem de Zwijger ULO, R.K. Velsen en Z.B.V.S. Er wordt een halve competitie gespeeld in twee poules: Poule A: Velsen, ZBVS, Exercitia, Nij verheidsschool I, Poule B: ULO. Gymnasium, RHBS, Nijverheidsschool II. De beide poule-winnaars spelen tot slot een beslissingswedstrijd. De speeltijd is 2 x 10 minuten met één minuut rust; elk team mag per wedstrijd één maal time-out aanvragen. De Nijverheidsschool heeft een médaille beschikbaar gesteld voor de win naar. Poule A 2.30 uur: VelsenZBVS; 3.20 uur: ExercitiaNijverheidsschool I; 4.10 uur: VelsenExercitia: 5 uur: ZBVSNij verheidsschool II; 5.50 uur: VelsenNij verheidsschool I; 7.05 uur: ZBVSExer citia; 7.15 uur: winnaar Awinnaar B. Poule B 2.55 uur: ULOGymnasium: 3.45 uur: GvmnasiumNijverheidsschool II; 4.35 uur: ULO—RHBS; 5.25 uur: RHBS Nijverheidsschool II; 6.15 uur: ULO Nijverheidsschool II; 6.40 uur: Gymnasium RHBS; 7.45 uur: prijsuitreiking. DRIE IN IJMUIDEN ALOM BEKENDE PERSONEN zullen Woensdagavond ver momd door IJmuiden gaan. Zij zullen door straten lopen en rijden, zij zullen voor étalages staan kijken, enfin ze zullen er zijn op heel onopvallende wijze. En zij zullen hopen dat vele inwoners van IJmuiden jacht op hen zullen maken. De Cam pagne-commissie van de afdeling Velsen van het Nederlandse Rode Kruis hoopt dit met hen, want van deze zeer originele vossenjacht verwacht men een flink bedrag voor de collectepot. Iedere IJmuidenaar kan aan deze jacht op de drie zeer bekende IJmuidenaren - weliswaar vermond - deelnemen. De kosten? Slechts een kwartje. En het genoegen daarvan? U steunt het Rode Kruis, u traint de speurder, die in u schuilt en u hebt bovendien kans op fraaie prijzen. Want de IJmuidenaar, die bij de centrale post als eerste een opgave inlevert van de drie vermommingen en zo mogelijk welke bekende IJmuidenaren achter de vermomming schuil gaan, De vossenjacht wordt drie maal gehou den. Op Woensdag 1 Juni tussen 7 en 9 uur 's avonds zullen de drie bekende Velsena- ren in Centraal IJmuiden rondstappen en fietsen: Donderdag 2 Juni trekken zij door Santpoort en Vrijdag 3 Juni is het de taak van de inwoners van Velsen-Noord om het drietal op te sporen. In IJmuiden In Centraal IJmuiden zullen de personen zich tussen 7 en 9 uur 's avonds ophouden staan, lopen, rijden, zitten in de om geving van het Marktplein, de Kennemer- laan, de J. P. Coenstraat, de Wijk aan Zeeërweg, de Alexander Bellstraat, de Rambonnetlaan, de Oosterduinweg, Lange Nieuwstraat en de daartussen liggende straten. Het is de taak van de deelnemers men wordt deelnemer voor een kwartje de drie bekende inwoners op te sporen en op het deelnemersformulier te vermelden welke vermomming deze drie personen droegen. En graag wil de wedstrijdcom missie er bij weten welke IJmuidenaren achter elke vermommnig schuil gingen. Voorts is het de taak van elke deelnemer en deelneemster! om het ingevulde strookje met de grootst mogelijke spoed in te leveren bij de speciale Rode Kruis-con- trólepost op het Marktplein. Hij of zij, die het eerst de juist ingevulde oplossing in levert verdient een extra prijs. Om 9 uur sluit deze vossenjacht. Dan begeven zich de drie vermomde personen eveneens naar het Marktplein om zich al daar aan het publiek bekend te maken. Direct hierna vindt de uitreiking plaats van de prijzen. Bij meer goede oplossingen ff Gisteravond is in het bekende witte ge bouw van het restaurant bij de Walserij- Oost aan 56 leerlingen van de 2-jarige cur sus Algemeen Vormend Onderwijs (A.V.O.) het getuigschrift uitgereikt, n.l. 38 cursis ten voor A.V.O.10 cursisten voor de cursus Tekening-lezen en 8 voor de Technische Vervolgcursus Bankwerken. Tot op heden zijn aan deze school reeds 529 getuigschrif- teiwruitgereikt en het blijkt dat de cursus nog steeds in een grote behoefte voorziet. Dit getuigschrift is nodig indien men deel wenst te nemen aan de technische vervolg cursussen voor bankwerkers, lassers, ver- spaners, pijpmonteurs en voor de Techni- che Avondschool (T.A.S.). De heer A. Scherer, leider der leerlin- genafdeling van Hoogovens, sprak een openingswoord, waarin hij welkom heette de hoofdingenieur B. Th. W. van Hasselt, de Beverwijkse wethouders W. Niesten en W. Alberda, de directeur van de school, de heer J. F. Heijkoop en de leden van de onderwijs-commissie. De heer Van Hasselt heeft de ges^agden toegesproken en wees er op, dat deze nu een rustpunt bereikt hebben op de weg omhoog. De heer Van Hasselt schetste hier na de ontwikkeling van agrarisch gebied tot industriedomein, dat mensen nodig heeft, die bekwaam zijn voor hun werk. Hij had veel respect voor de jonge man nen, die na hun dagtaak steeds weer lu*?t hadden om te leren. „Als ge de lust er voor op kunt brengen, ga dan voort", zo besloot de heer Van Hasselt zijn toespraak. Wethouder Niesteh wees er op dat het Beverwijkse gemeentebestuur hoopt door te gaan deze lessen te subsidiëren en hij was er van overtuigd dat de cursisten nooit berouw zouden hebben van hun offers, die immers stellig beloond zouden worden. Nadat ook de heer Heilkoop nog een woord tot de geslaagden had gericht, wer den de getuigschriften uitgereikt. Zij wa ren voor de heren: P. van Vuren. G. Dom peling, Th. van Domselaar, A. Duivestein, K. Elzenga, P. Iskes. A. Kaptein. P. Wul- iems, C. Duijn, D. van 't Hof, P. Kelder, J. Korf, K. Brouwer en H. Balm te IJmuiden; P. Boersma, J. Kramer, H. Moolevhet, C. Holleman, II. Lips, M. de Zwarte, J. Feyen, C. Wisse, C. ürinkwaard en A. Verhagen te Velsen-Noord; S. Bakker, J. Duisenberg, M. Stravers, J. van Egmond, A. Los, M. Peperkamp, G. Tuinman, V. van Velzen, H. Wolthuis, W. van Zutphen, J. Hollebrand, L. Straalen, N. Oud en A. Redeker te Be verwijk; C. Docter, F. Fatels, K. Krijger, H. Schipper, H. Sybring, E. Zonneveld, C. de Boer, N. Pekel en J. Aarsen te Heems kerk; P. van Eerden te Uitgeest; D. Schuur man, J. Sinnige, H. van Leen en H. Blok dijk te Haarlem; P. van Lieshout te Lim- men en H. Groenen te Amsterdam. Tot slot voerden namens de leerlingen nog het woord de heren: L. Jak, G. Tuin man, II. Blokdijk en A. v. d. Korf, die al len naast rie dank aan directie en leraren, ook de hoop uitspraken, dat hun gezinnen ook de vruchten mochten plukken van hun doorzettingsvermogen. wordt geloot om de prijzen. Door de Vel- sense middenstand zijn prijzen beschikbaar gesteld. Voorverkoop in IJmuiden De adressen, waar de deelnemerskaar ten in voorverkoop verkrijgbaar zijn, zijn: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22: P. van Lieshout, Oosterduinplein 4: W. M. Geels, Kennemerlaan 56; W. Dienaar, Abelenstraat 16; J. van Leeuwen, Tromp straat 22; Erasmus, Lange Nieuwstraat 243. In Santpoort Op 2 Juni in Santpoort en op 3 Juni In Velsen-Noord geldt hetzelfde reglement voor deelname aan de vossenjacht. Alleen zullen hier respectievelijk alom bekende Santpoortenaren en Noord-Velsenaren ver momd rondlopen en fietsen. De centrale post is te Santpoort op de kruising van de Hoofdstraat en de Broek- bergenlaan. Het drietal zal zich hier op houden in de Hoofdstraat, Hagelingerweg. Kerkweg, Terrasweg, Velserhooftlaan en de daartussen gelegen straten. De deelnemersformulieren zijn te Sant poort in voorverkoop bij: H. Alblas, Ter rasweg 20; foto Schutte, Hoofdstraat 148; J. Seegers, Hoofdstraat 196; P. Wildschudt, Hoofdstraat 157 en G. J. Wijngaarden, Hoofdstraat 173. En in Velsen-Noord In Velsen-Noord is de centrale post van het Roode Kruis aan het Stratingplanisoen. De drie vermomde Noord-Velsenaren hou den zich op in de Wijkerstraatweg, Ko ningsweg, Melklaan en de daartussen ge legen straten. De voorverkoopadressen zijn in Velsen- Noord: A. Langkemoer, Wijkerstraatweg 275; J. N. Schoot, Wijkerstraatweg 160: Consumptietent H. de Weg, Noorderlaan bij de halte Hoosovens en J. Wittebrood, Watervlietstraat 56. De nationale driekleur buiten en veel bloemen binnen waren Donderdag de ken merken bij de opening van de nieuwe zaak in rijwielen en bromfietsen van de heer J. Velde, die voorheen deelhebber was in de exploitatie van garage „De Pont". Deze nieuwe winkel in het oude pand van het electrotechnisch bureau van de heer J. W. Schoot aan de Wijkerstraatweg nabij de R.K. kerk is door een volledige gedaante verwisseling, waaraan de eigenaar zelf eni ge weken lang heeft getimmerd, tot een paradijsje van glimmende fietsen en rijwie len met hulpmotor geworden., dat op de openingsdag veler belangstelling trok. De heer Velde vertegenwoordigt enige beken de rjjwiel- en bromfietsmerken. Hij heeft zjn sporen als automonteur ruimschoots verdiend en enige weken geleden werd hij bovendien gediplomeerd als rijwielherstel ler en reparateur van rijwielen met moto rische kracht. Als Zaterdagmiddag om vier uur de eerste steen van de nieuwe Bethlehemkerk aan de Radarstraat in IJmuiden is gelegd door Tya van den Berg en de toespraken, die dit officiële gebeuren kracht zullen bijzetten zijn beëindigd, zal voor ieder, die mee wil bouwen aan dit bedehuis, ge legenheid bestaan a raison van één gulden een steen in te metselen. De kerkeraad van de Ned.' Herv. Gemeente in IJmuiden is er van overtuigd dat velen van deze ge legenheid gebruik zullen maken. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 12 uur tot aan het spreekuur van Dins dagmorgen te raadplegen de artsen: J. de Vries. Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954; J. Mac Daniël, de Genestetiaan 4, tel. 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdiesnt wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Maandagavond 12 uur: Mej. J. Winter. Evertsen«tr?at 3, tel. 5290 en m°>'r. M. Bakker, Snellius- straat 53. tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: Fierstra Jr.. Zeeweg 88. tel. 3737. Van le Pinksterdag 9 uur tot 2e Pink sterdag 9 uur: R. W. Fièrstra Sr., Zeestraat 88. tel. 3737. Van 2e Pinksterdag 9 uur tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange. Wijk aan Duinerweg 3, Beverwijk, tel. 4234. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bomstraat 43. Apotheken Reide Pinksterdagen wordt waargenomen door anotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is op Eerste Pinksterdag de 8rts M. Trooster. W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 en op Tweede Pinksterdag de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalse- weg 85. Bloem endaal, tel. K 2500 22181; Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. CASTRICUM Dokters H. Wieringa, Schelgèeststraat 31, tel. 289 (Beide Pinksterdagen). Wijk- en kraamverpleging Zuster Meihuizen, Bakkummerstraat 41, telef. *28. (Eerste Pinksterdag). Zuster C. C. Boots. Koningin Juliana- straat 14, tel. 544 (Tweede Pinksterdag!. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokter Beide Pinksterdagen: J, F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, tel. 02512 240. Donderdag 26 Mei kwamen de haven van Umuiden binnen: Baar van Rotterdam. Nigerstroom van Hamburg. Heriot van Leith. Hera van Dordrecht. Rotti van Hamburg. Danae van Caen. Pendita van Philadelphia. Swift van Londen. Boreas van Tunis. Phoe nix van Londen. Zaan stroom van Hull. Bull finch van Londen. Hercules van Dakar. Rijnstroom van linden. Carpe Diem van Abö. Ulmbrueder VII van Geffle. Reliable van Skoghal. Procyon van Londen. Talisse v. Djakarta. Gaasterland v. Porto Allegro. Vertrokken zijn: American Lawyer naar Rotterdam. Merwestad naar Trollgatten. Vechtstroom naar Portsmouth. IJstroom n. Rotterdam. Rhena naar Rotterdam. Ciudad di Popayan naar Le Havre. Amor naar Ham burg. Polyriver naar Rotterdam. Swift naar Harlingen. Lucas Bols II naar Rotterdam. Niobe naar Helsinki. Elisabeth naar Rotter dam Delfland naar Hamburg. Bloemfontein naar Bremen. St. Pierre naar Duinkerken. Eemland naar Zuid-Amerika. Hos naar Rot- 'erdam. Plato naar Rotterdam. Bollbeck n. Swansea.- Pryzen van Donderdag. Heilbot 2,90— 2.20; gr. tong 2,68—2,08; grm. tong 2,48—1,98; kim. tong 2.48—2,06; kl. tong I 2,68—2.28; kl. tong II 1,66—1,40; tarbot I 2,902,05, per kg. Tarbot IV 53; tongschar 85—73; gr. schol 30; grm. schol 35; kim. schol 54—42; kl. schol I 5337; kl. cshol II 4519; schar 2416; bot 22—8; v. haring 22—15; makreel 1813; gr. schelvis 5443; grm. schelvis 5745; kim. schelvis 5749; kl. schelvis I 5641; kl. schelvis II 4125; wijting 4027; gr. gul 50-46: midd. gul 49—40: kl. gul 34—27; kl. haai 3931; poontjes 248; horsmakreel 108. per 50 kg. Gr. kabeljauw 212104; gr. koolvis zw. 9478; gr. leng 120, per 125 kg. Aanvoer van Donderdae. 382 kisten tong en tarbot. 2 kisten heilbot, 3 kisten tongschar en schartong. 930 kisten schol. 55 kisten schar. 30 kisten bot. 400 kisten haring, 2360 kisten makreel. 360 kisten schelvis, 180 kisten wijting, 285 kisten kabeljauw en gul, PHI *n pc 30 kisten koolvis, 15 kisten diversen. Totaal 4 kisten leng. 4 kisten haai, 10 kisten poon. 5050 kisten. Besommingen van Donderdag. IJM 10 Hattem f22.750; Batavia f28.000: SCH 153 f 19.300: WR 67 f5910; WR 7 f6710; IJM 7 f9050: I.TM 45 f 1790; AM 16 f2390: KW 60 f 1260; KW 53 f 1520; KW 35 f 1100; KW 128 f 950 IJselmeervlsserij. Woensdag werd door 102 vaartuigen aangevoerd: 5453 pond kuil- paling. prijs f 1.22 tot f 1.39; 1047 pond lijn- aanl, prijs f 1.28 tot f 1.61ner pond en 834 bak nest, prijs f2,55 tot f2,65 per Lak van 3714 kg. ADVERTENTIE PINKSTERPROGRAMMA Vrijdag 8 uur. Zaterdag en Zondag (le Pinksterdag) 7 en 9.15 uur AUDREY HEPBURN Humphrey Bogart - William Holden in SABRINA De nieuwe, hartenveroverende film van Audrey Hepburn. Betoverend en meeslepend amusement Maandag (2e Pinksterdag) 7 en 9.15 uur Dinsdag en Woensdag 8 uur Alan Ladd - Patricia Medina James Mason in het machtige avonturen-epos SLAVENSCHIP in kleuren Zondagmiddag 3 uur: „MET DE BLANKE SABEL" in kleuren Maandagmiddag (2e Pinksterdag) 3 uur NIEUWE AVONTUREN van Donald Duck en zijn vriendjes Donderdag a.s. 8 uur in één sDeciale voorstelling DE GROTE OBSESSIE Jane Wyman in een film van zeldzame ontroering! ATTENTIE! In alle voorstellingen: NEDERLAND—ZWITSERLAND 4—1 Gelijk verleden jaar het geval was, zal de Beverwijkse politie ook dit jaar niet toestaan dat de jeugd in verband met de luilak vóór vier uur Zaterdagmorgen in „actie" komt. Degenen die zich hier aan niet wensen te storen, worden onherroepelijk naar het politiebureau gebracht. Na een jaar onderbreking in de sportuitwisseling VelsenEdmonton, voor wat de athletiekwedstrijd tussen de beide steden betreft, zullen de Engelse gasten, die Za terdagavond aankomen, Dinsdagavond om 7 uur op het sportpark Watervliet'' present zijn voor de traditionele athletiekontmoeting. Voor dit onderdeel van het sportuitwis- selingsprogramma zal de organisatie ge heel in handen zijn van de atletiekver eniging „Suomi" die alleen met haar leden als vertegenwoordigende athleten(es) van Velsen de strijd op en om de sintelbaon zal opnemen. Er is een uitgebreid programma sa mengesteld van de verschillende athletiek- nummers, die nog worden aangevuld met twee bijnummers voor de jeugdige athle- ten: 600 m. jongens B en 80 m. meisjes B. De wedstrijden worden geopend met de opmars van de deelnemers, waarbij deze keer de medewerking van de Hoogoven Harmonie om der wille van de tijd zal ontbreken. In de afgelopen jaren is de permanente wisselbeker, de begerenswaardige trofee van dit sportgebeuren van de athletiek- wedstrijden, driemaal gewonnen door Ed monton en driemaal door Velsen, zodat de strijd om het bezit van de beker geheel open is. Ploegleider van de Edmonton-athleten is de heer W. F Sherry; die van Velsen is de heer J. A. Smit. Het programma van de wedstrijden is: 100 m. heren: B. Berghuis, J. Lejeune (Velsen); D. Carter, F. Pickett (Edmon ton). Hoogspringen heren: T. v. d. Werff, D. v. Zutphen (V); D. Dollemore, N. N. (E). Kogelstoten dames: I. Waasdorp, M. Kla- ver-Budding (V); A. Dutton, J. Maxwell (E). Discuswerpen heren: P. Koeten, J. Smits (V); D. O'Neill, A. Brown (E). 100 m. dames: T. Hommes. C. v. d. Wel (V): A.. Lawrence. P. Reeve (E). 800 m. heren: J. F. Smit, H. Gnodde (V); N. F. Sherry, A. Parratt (E). 400 m. heren: A. H. Koet, J. Groen (V); P. Osborne, P. Dollemore (E). 80 m. meisjes: bijprogramma. Verspringen dames: T. Hommes, M. Cornelissen (V); S. Riddley, J. Gates (E). Kogelstoten heren: J. Lejeune, J. Adelaar (V); D. O'Niell, A. Brown (E). Discuswerpen dames: J. Koeten-Blee- ker, N. Versluis (V); A. Dutton, J. Max well (E). 200 m. dames: M. Cornelissen, M. Gra- pendaal (V); S. Taylor, M. Hirst (E). 200 m. heren: G. Grapendaal, B. Berg huis (V); P. Osborne, D. Carter (E). 1500 m. heren: U. v. Wijngaarden, W. Kok (V): N. Carroll. A. Parratt (E). Hoogspringen dames: I. Waasdorp, D. Grapendaal (V); S. Taylor, P. Reeve (E). Verspringen heren: T. v. d. Werff, W. Deenik (V); D. Carter, F. Pickett (E). Speerwerpen heren: P. Koeten, J. Le jeune (V); D. O'Neill, A. Brown (E). 600 m. jongens B: bijprogramma. 5000 m. heren: A. Spek, J. Oosterman (V); D. Wheathly, T. Imman (E). 4 x 100 m. dames: T. Hommes, C. v. d. Wel, M. Bakker, I. Waasdorp (V); S. Tay lor, A. Lawrence, A. Dutton, J. Gates (E). Olympische stafette (800400200 200 m): J. F. Smit, A. H. Koet, B. Berg huis, J. Lejeune (V); N. Carroll, N. F. Sherry, P. Osborne. P. Dollemore (E). Aan deze wedstrijden, die in de gestelde volgorde worden gehouden, zullen nog buiten mededinging deelnemen Erica v. d. Ploeg en Jac. Bakker, junioren, op het nummer hoogspringen. Het eerste herenteam van de honkbal- vereniging „Rooswijk" gaat Zaterdagmid dag naar Rotterdam voor de competitie wedstrijd tegen Neptunus. De Rooswijkers, die tot nu toe drie nederlagen hebben ge leden, zullen er goed aan doen om in de Maasstad wat van het verloren terrein te herwinnen teneinde in de overgangsklasse een woordje mee te blijven spreken. Het tweede Rooswijk-negental gaat naar Haarlem voor de ontmoeting met EDO 4. Ook deze wedstrijd zal voor de Watervliet- club geen gemakkelijke taak zijn te winnen. Voor Maandagmorgen zijn vastgesteld: Rooswijk 3EHS 3 (heren) en Schoten 4 —Rooswijk 4 (heren). Dinsdagavond spelen de juniorenteams Rooswijk a en S. C. Haarlem a op „Scho nenberg." De opstellingen zijn: Rooswijk I: werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk J. Gaartman; 2e honk C. Heemskerk; korte stop A. Wedemeyer; 3e honk J. de Bie; l.velder C. Honig; m.velder J. Mulder; r.velder W. Visser; reserve: C. K lesser. Rooswijk 2: werper K. Klesser; vanger H. v. d. V/el; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooimans; korte stop W. Reymer; 3e honk H Ratsma; l.velder A. Blok; m.velder G. Zandbergen; r.velder F. Visser; reserves: E. Blansjaar en J. Wolters.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15