BEHANGT ZELF? Zonnewarmte, vet en vellen Gelatinepudding voor de „anti's" met room, chocolade of bitterkoekjes we willen een broertje De strijd om het garantieloon Natuurlijk was het een meisje ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Het wandvaasje Vier jaar voor gentleman-inbreker Dr. L. Zielstra overleden In Rotterdam stonden alle bedrijven stil WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Effecten- en Geldmarkt .J Poging tot oplossing Belgische schoolstrijd Eén mislukking maar toen werd ze wijzer J BAKKER'BEHANG Ook E 55 zonder energie VRIJDAG 27 MEI 1955 <V oor de<V rouw Wanneer je kinderen oud genoeg zijn om de lagere school te gaan bezoeken, kun je er zeker van zijn, dat ze spoedig moeilijke vragen gaan stellen, in de trant van: „Mammie, waar komen de kindertjes vandaan, waarom is Papa onze vader en niet een andere man. Mammie, bestaat de ooievaar, Mammie, waarom, waardoor En het is bijna zeker dat ze zulke vra gen, die een uitgebreid antwoord nodig hebben, zullen stellen op een ogenblik, dat het je niet gelegen komt: onder het vaten wassen, of tien minuten vóór schooltijd. Daarom besloot ik, deze be langwekkende onderwerpen te behan delen op een tijdstip, dat mij daartoe geschikt leek. Ik koos er een rustig uur tje voor uit, tijdens een zomerse wan deling en begon het wonder te verkla ren. De beide jongens luisterden met se rene belangstelling toe, ze vonden het niet „gek" of verbazingwekkend, maar schenen wel enige tijd nodig te hebben om het allemaal te verwerken. Adriaan, de wijsneus, wilde natuurlijk alle bio logische bijzonderheden er bij horen. Henkie liet braaf zijn fantasie op hol slaan en maakte de dwaaste opmerkin gen: „Moet je zo'n baby altijd houden, ook als je hem niet mooi vindt?" Er volgden nog vele diepzinnige ge sprekken en eindelijk meende ik, dat ze de materie voldoende onder de knie hadden, dat ik ze met een gerust gewe ten naar school kon zenden en niet be hoefde te vrezen voor bakerpraatjes, stiekume onderonsjes en vragen op een ongelegen tijdstip. Ook Henkie, al was hij er nog wel wat jong voor, had de feiten rustig aanvaard, en er dit op ge vonden: „Ik begrijp het, mammie. Melk komt van de koe, eieren komen van de kip, kindertjes van de moeder." Dus dat was dat, dacht ik. Maar de vragen, die lastige vragen, waarop je niet zonder stamelen een antwoord kunt geven, kwamen tóch, alleen uit een an dere hoek. „Waarom krijgen wij nooit een baby, je kunt het toch, je hebt ons ook gekre gen", pruilde Adriaan. Daar was weinig tegen in te brengen, behalve het ruimtegebrek thuis, maar dit argument maakte niet de minste in druk. Henkie, die er genoeg van had, altijd de jongste te zijn, viel hem bij. Nadat ze een jaar lang om een baby hadden gezeurd, bracht ik op een mooie lentemorgen de blijde boodschap over. „Over vijf maanden komt er een baby bij ons, jongens. Een echt klein broertje of zusje." Ze namen het wel heel èrg kalm op. „Hoeveel keertjes slapen in vijf maan den?" vroeg Henkie terloops, alsof het hem bitter weinig kon schelen. „O, dat duurt heel lang, dan is het al weer bijna winter." Hij trok een berustend gezicht, of hij er alles van begreep en er vrede mee had. Vier dagen later riep hij mij ernstig ter verantwoording. „Ik dacht, dat we hij zei warempel „we" een baby kregen?" „Ja en?" ,,'k Zie nog niks." Ach, wat weten jongetjes van bijna zes jaar van de tijd? Ze leven bij de dag en varen er wel bij. Als je iets belooft, moet je het doen. Ik had een baby be loofd en dus moest die er meteen ko men ook. Ik begon hem weer alles haarfijn uit te leggen en ten slotte ging hij naar buiten, zijn schepje een beetje teleurge steld achter zich aan slepend. De tijd verstreek en ze spraken er weinig over. „Zijn ze nu blij of niet?" vroeg ik me soms af. Onder al hun on verschilligheid scheen zich echter toch wel iets te roeren. Aan het eind van de zomer kwamen ze hand in hand voor mij staan. Ze schenen een sort resolutie te hebben aangenomen en kwamen mij daarvan op de hoogte stellen. „Mams. we willen een broertje," ver klaarde Adriaan beslist. „Dat zal niet lang meer duren," merk te ik argeloos op. „Nog een paar weekjes en hup! daar is de baby." „Ja, maar een broertje" knikte Hen kie nadrukkelijk. Nu drong het tot mij door waarvoor ze kwamen. „Daar hebben wij niets over te zeg gen, het kan evengoed een meisje zijn. Dat is juist zo spannend." Twee hoofden schudden fanatiek van „neen". „Als het een zusje is," dreigde Adriaan, „willen we er niets van weten. „Meisjes Zijn niets leuk", constateer de Henkie met afkeer. „Meisjes huilen altijd en jongens zijn véél sterker, die zijn zó sterk, nou!" „Maar jullie hebt toch een broertje, jullie hebt elkaar toch!" „We willen ook nog een kléin broer tje," zei Henkie, „die nét tot mijn mid del reikt." Natuurlijk was het een meisje. Nie mand was zo blij als Papa, toen hij laat op de avond zich in het ziekenhuis over de wieg boog om een glimp op te van gen van zijn dochter. Maar ik maakte mij zorgen. „Wat zullen de jongens zeggen, ze wilden beslist géén zusje." „O," zei Pa, veel te gelukkig om zich daar druk over te maken. „Ik zal het ze morgenochtend wel vertellen. Om negen uur de volgende morgen stormde Henkie geestdriftig de kleuter klas binnen en viel de juffrouw bijna om de hals. „Ik heb een zusje!" schreeuwde hij uitgelaten. ,.Een echt zusje! En vanmid dag mag ik gaan kijken. Heeft U ook wel eens een zusje gehad?" En dag later wist de ganse omgeving binnen een straal van een kilometer, dat de onafscheidelijke broertjes Adriaan en Henkie een zusje hadden gekregen. Ze renden iedere winkel binnen, waar ze wel eens boodschappen deden en klamp ten buren en vriendjes aan en tegen iedereen, die maar wilde luisteren, ju belden ze het uit: „We hebben een zus je! Zó klein, zó lief.... en ze heeft blauwe ogen en zulke oortjes." En dan wezen ze met hun vingers, hoe groot dat oor wel was ongeveer een vier kante centimeter. En zo bestond er voor de twee stoere knapen, die beslist een broertje wilden hebben, geen mooier en lieflijker wezen tje dan het nieuwe zusje. Een charmante combinatie tussen don kerblauw en wit, toegepast bij een wollen jasje, dat gedragen wordt over een dun wollen truitje van lichtblauw. Echt iets voor een niet al te warme zomerdag. Zo in de lente nog eens één hele dag de zon zou moge schijnen, zullen wij ons wel wachten om op zo'n dag de zonnestralen te verhinderen onze ka mers binnen te dringen. Maar stel toch dat het van de zomer eens werkelijk warm werd? Dan, ach ja dan zijn zon gordijnen toch wel prettig. Zij hoeven niet duur te zijn voor die paar dagen en daarom zijn ze tegenwoordig verkrijg- baar van papier. Geprepareerd papier, waarvan men ook lampekappen en pla fonnières maakt. Deze papieren gordijnen worden geleverd in ver-ij schillende breed-:! ten. Zijn ze neer gelaten dan slui ten de reepjesg niet precies pa> tegen elkaar. Zc wordt de kamer' niet ongezellig! donker, 't Spreekt voor zich dat deze gordijnen aan de binnenkant van de ramen moeten ge hangen worden. Wie evenwel iets wil hebben dat langer meegaat, dat stevi ger is, om de zonnestralen buiten te sluiten, kan aluminium jalouzieën ne men. De strippen zijn van aluminium, het verbindend band van plastic. Deze jalouzieën zijn in mooie kleurcombina ties leverbaar. Zij hebben verschillende goede eigenschappen: de glanzende lak bladdert niet af; beter dan het opper vlak van ons levende wezens is dit lak- oppervlak bestand tegen zon, vocht, hitte of damp. Op het gladde lak heeft stof geen houvast, zodat de zongordij nen niet vuil zullen worden. Het plas ticband heeft het grote voordeel dat het ook op de lange duur niet zal uitrek ken. zodat de jalouzie altijd zijn goede vorm behoudt. Maar ja, zij zijn natuur lijk prijziger dan de papieren zongor dijnen en voor die enkele zon-dagen zal menigeen wel met papier genoegen ne men. Van anti-zon naar anti-vet is mis schien niet eens zo'n gekke overgang. Het betreft een anti-vet-lepel, een te practisch ding om er niet even over te vertellen. Speciaal mensen die geen vet kunnen verdragen zullen hierin ge- interesseexd zijn. Het is een grof geval letje van aluntinium, meer voor keu ken- dan voor kamergebruik. Het is een juslepel met een schotje. Dat schotje zit voor de lepeltuit en het heeft onder aan, op de bodem van de lepel dus, een rond gaatje. Schept men de jus uit de pan dan komt het vet bovenop in de le pel drijven. Giet men nu de jus uit de Mocht het nog wat worden met de zomer, dan kunnen tenminste al die zonnige, modieuze strandpakjes dienst doen die op het ogenblik de winkels doen uitpuilen. Hier is een aardig Frans ontwerp voor een zonne-ensemble van jersey, bestaande uit een kort jasje, dat gedragen wordt over het van zakken voorziene rok-zwempak. Een broekje van dezelfde stof completeert het geheel. lepel in de juskom, dan stroomt het vocht alleen via het gaatje in de ko'm. Dat wil dus zeggen: alleen de jus, want het vet dat bóvenop dreef, kan men in de lepel achter houden. Handig be dacht. De lepel is ook te gebruiken om melk met vellen zonder vellen in de melkbeker te scheppen. Als ik nu nog even op die zon mag terugkomen: de meeste bromfietsers zetten een zonnebril op zodra ze een zonnestraaltje voelen prikken. Veel gro ter nog is evenwel de kans dat er een stofje of vliegje in het oog zal prik ken. Die doen dat onverwacht en pijn lijk. Er zijn zonnebrillen die tevens als stofbril dienst doen. Zo'n bril heeft een uitgebreid montuur met beschuttende zijkanten. Hij ziet er minder kolossaal uit dan een echte motorbril en is voor het doel bijzonder nuttig. Het zou kunnen zijn dat u van plan was zich dezer dagen een bank aan te schaffen om de zitplaatsen in uw kamer uit te breiden. Gaat u dan vooral even kijken naar die ene bank, met die bij zondere rugleuning. Hij is gemaakt van lichtgekleurd hout, de zijkanten wor den metje gevormd door twee dikke sluimerrollen. En de rugleuning kan ver plaatst en er zelfs afgehaald worden. Zijn uw gasten klein van stuk met kor te benen en zo, dan zet u de rugleu ning een eind naar voren. De zitplaats wordt 'hierdoor aanmerkelijk verkort. Voor Vadertje Langbeen zet u de leu ning in zijn verste stand, hij hoeft zich dan niet zo opgevouwen te voelen. Tenslotte nog iets nieuws op panlap- - geoied. De nylon-panlap is niet ruw, haar huidje ziet roomwit, zij heeft een zuivere prille doorschijnendheid en is in het gebruik week en zacht. Een pan- lap die men tevens kan gebruiken voor het schoonmaken van het vuurvaste schaaltje waarin de broodpudding een al te behoudend korstje heeft achter gelaten. ANNEKE Wandvaasjes zijn er tegenwoordig in verschillende soorten; men pleegt ze vooral op te hangen tegen het glas in de auto; het staat gezellig en vooral wanneer men er kleine sierlijke bloe men voor gebruikt. Er zijn soorten in de handel met een zuigertje en die kan men zo aan het glas bevestigen indien men het maar een beetje vochtig maakt. Ook in de huiskamer voldoen die wandvaasjes uitstekend en men kan ze zelf op eenvoudige wijze maken. Een klein triplex plankje van ongeveer vijftien centimeter lengte en tien centi meter breed kan men voor dit doel al gebruiken. Men maakt het een beetje glad en geeft het elke gewenste kleur. Vervolgens neemt men enkele aspirine buisjes en die moet men op het plankje bevestigen. Dat kan men doen door een paar gaatjes in het plankje te boren en ze dan met een elastiekje vast zetten. U ziet wel hoe eenvoudig het allemaal is. Heeft u last dat uw bloemen omval len in een wijde en toch zo sierlijke vaas? Neem dan een prop fijnmazig kippengaas en dat stopt men in die vaas: de bloemen kunnen dan niet omvallen want de stengels worden door het gaas heen gestoken en u kunt hen elke ge wenste richting laten aannemen. G. KROMDIJK Niet iedereen is liefhebber van gela- tinepuddingen. Sommigen vinden het „drillige" resultaat niet smakelijk. An deren vinden een stijve pudding (iets wat bij niet nauwkeurig werken gauw voorkomf) niet eetbaar. Waar ze gelijk in hebben! Het maken van een goede gelatinepudding vereist, wel een behoor lijke kookkennis, maar behoort toch ze ker niet tot de onmogelijkheden. Een goede gelatinepudding moet zo stijf ziin dat ze na het storten net niet in elkaar zakt. Ze moet eigenlijk „op de tong smelten". Eén ding is nog belang rijk* Zorg dat de gelatine nooit mee kookt. Gelatine wordt nl. gemaakt uit de beenderen van slachtdieren en bij te hoge verhitting komt de onaangename smaak en geur weer te voorschijn. Blanc-manger (gladde roompudding 4 1. melk en 1 1. kookroom, (ev. min der room en meer melk) 100 gr. bitter koekjes. 100 gr. suiker. 1 vanillestokje. 25 gr. gelatine (12 blaadjes). Trek het vanillestokje en de bitter koekjes enige tijd in de melk op een zacht vuur. Week de gelatine in koud water. Voeg de suiker aan de melk toe en de uitgeknepen gelatine. Schep de bitterkoekjes uit de melk en giet het geheel door een dun doekje of door een zeer fijne zeef. Voeg de room die niet gekookt hoeft te worden nu toe en laat de puddingmassa onder af en toe roe ren afkoelen. Zet de pan in een teiltje koud water zodat het iets vlugger gaat. Zodra de massa drillig begint te wor den wordt ze in een met koud water omspoelde puddingvorm gedaan waar in ze verder stijf kan worden. Soms wordt wel eens wat extra marasquin- essence aan de pudding toegevoegd. Een lekkere gelatinepudding. Stort de pudding op een natgemaakte schotel en garneer ze met geconfijte oranjesriippers. Tegenwoordig wordt deze pudding ook wel gepresenteerd met gespoten slagroom en/of vruch- tenpureesaus. Chocoladebavaroise (voor 8 a 10 per sonen). Y2 1 slagroom. 50 a 60 gr. cacao, 125 gr. suiker, 12 a 14 gr. gelatine (7 blaad jes), 1 dl melk, 2 eiwitten. Maak de cacao aan met de helft van de suiker en de melk en laat ze even koken. Klop de slagroom stijf met eert deel van de suiker en de eiwitten met de rest van de suiker. Vermeng de slag room en de eiwitten luchtig met elkaar (omscheppen). Roer door de warme chocolademelk de geweekte en uitge knepen gelatine en laat dit mengsel onder roeren afkoelen. Voeg dan de koude chocolademelk bij de room- eiwitmassa en schep alles zeer voor zichtig om. Spoel een puddingvorm om met wat ongeklopt eiwit en doe de puddingmassa hier in wanneer ze dril lig begint te worden. Stort de pudding op eén natgemaakte glazen schotel en garneer ze met stijfgeslagen slagroom. Wil men de pudding nog meer ver sieren dan kan men er. zoals op bij gaande foto, kleine puddinkjes omheen zetten, die bijv. in hernhuttertjes of eierdopjes gemaakt zijn. Dr. H. M. Hirschfeld heeft dezer dagen op de jubileumvergadering van de NIVA de opmerking gemaakt dat het ten aanzien van het welvaartsstreven de kunst is de ware harmonie te vinden tussen de econo mische, sociale en financiële politiek en de meningen hier in de praktijk soms gevoelig botsen. Dit probleem is er voor de kapitaal vorming, waarbij met name sinds het einde van de oorlog de Overheid een grotere en volgens velen een te grote plaats heeft in genomen, dit probleem treedt ook aan het licht in de moeilijkheden, welke zich voor doen in het bepalen van de juiste verhou ding tussen kapitaal en arbeid en de be loning van die beide. Het vraagstuk van de welvaartsverdeling houdt niet alleen in ons land, maar ook elders de geesten bezig en tot op zekere hoogte staat ook de huidige kabinetscrisis in dit kader. Het spreekt wel vanzelf dat naarmate de welvaart toe neemt, de rechtmatige verdeling daarvan aan de orde wordt gesteld en voor de naas te toekomst wordt de wereldeconomie voor een goed deel door de pogingen tot oplos sing van dit vraagstuk beheerst. Wij hebben er reeds eerder op gewezen dat de conjunctuur in Europa in sterke mate wordt beïnvloed en geleid door die in de Verenigde Staten, waar men op allerlei manier de welvaartsverschijnselen consta teert, gelijk we dit de vorige vMeek ook hebben gedaan. In twee leidende indus trieën, de automobielindustrie en de staal- nijverheid kan van topproducties worden gesproken, zodat men zich afvraagt of de totale capaciteit van de staalindustrie ad 125 millioen ton wel voldoende zal zijn om aan de nog steeds toenemende vraag te voldoen. En als de New-Yorkse beqrs op deze welvaartsindices niet reageert, doch veeleer een zwak verloop heeft, moet dit, behalve aan de maatregelen tot beperking van het crediet, ook aan het zich toespitsend con flict tussen kapitaal en arbeid worden toe geschreven. Het is niet zo dat de werknemers en de vakbonden, althans theoretisch, de belang rijke functie van het particuliere kapitaal loochenen en geen oog zouden hebben voor cie waarde van de vrijheid van de onder nemer. de goede leiding en de noodzaak van kapitaalsinvesteringen. Blijkens verschillen de uitlatingen heeft men zich ten onzent van dat oude dogma gedistancieerd en in de Verenigde Staten is het niet anders. Het gaat er echter om de handarbeiders een groter deel van de welvaart toe te ken nen. waartegen wel niemand bezwaar zal maken, mits men daarbij bedenkt dat de welvaartsverdeling haar effect mist als zij de welvaart zelve aantast. Vooral in een tijd van hoogconjunctuur is het gevaar groot dat men zich te veel met de wel vaartsverdeling en te weinig met de wel vaart zelve bezig houdt. Een symptoom daarvan heeft men kunnen zien in de be lastingvoorstellen van het thans demissio naire kabinet, welke wel een verlaging van dc Inkomstenbelasting, maar geen noe menswaardige verlaging van de Vennoot schapsbelasting beoogden. Wat de Verenigde Staten betreft, in de komende weken zullen daar belangrijke beslissingen moeten vallen met betrekking tot de verhouding tussen kapitaal en arbeid, daar de werknemers in de grote indus trieën op een hogere beloning aandringen, maar bovendien voor de toekomst grotere zekerheid verlangen. Zowel in de staal- nijverheid, waar de werknemers thans 2.23 per uur verdienen, als in de automo bielindustrie is thans het gegarandeerde jaarloon aan de orde, waarbij alleen reeds één millioen werknemers betrokken zijn. Dit plan houdt in dat een arbeider, die nog geen jaar in dienst is, voor elke twee weken die hij werkt, een derde week, wan neer hij bijvoorbeeld werkloos zou zijn, ^veneens het volle loon ontvangt. Is een arbeider langer in dienst, bijvoorbeeld twee jaar en werkt hij de eerste week van Januari, dan kan hij er zeker van zijn dat hij het gehele jaar door wekelijks zijn volle loon ontvangt, of- er nu dat gehele jaar werk voor hem is of niet. Over dit vraagstuk w*brden thans tussen de Automobiel Workers Union en de drie grote automobielmaatschappijen onderhan delingen gevoerd, trouwens ook tussen de United Steel Workers en de staalmijnen, maar bij de Fordfabrieken en de General Motors is dit vraagstuk urgent, omdat de bestaande contracten eind Mei, begin Juni aflopen. De 325.000 arbeiders van de Gene ral Motors hebben reeds met grote meer derheid voor een staking gestemd als de eisen betreffende het garantieloon rtiet worden ingewilligd. Het moment voor deze actie is goed gekozen, omdat ook de Ver enigde Staten zich in een toestand van „full employment" bevinden en een staking aan de grote winsten der bedrijven een einde zou maken, om van de weerslag op het ge hele bedrijfsleven maar niet te spreken. Het is begrijpelijk dat deze actie in het ADVERTENTIE ZWELLINGEN aan de grote teen Een succesvol middeltje tegen knobbels en zwellingen aan de grote teen is nu verkrijg baar onder de naam DALET BALSEM. DALET BALSEM dringt diep in de huid door. verlicht de pijn op wonder bare wijze, heft de ontste king en opzwelling op. Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. (Van onze correspondent in Brussel) In de Belgische schoolkwestie hebben enkele liberale, socialistische en katholieke oud-ministers en professoren het initiatief genomen om alsnog tot een verzoening te komen. Het is de bekende oud->minister van Financiën, ^e onafhankelijke katholiek Al- bert Edouard Janssen, president van een Belgische bank, die dat initiatief nam. Demonstratie verboden BRUSSEL (ANP) De burgemeester van Luik heeft de manifestatie verboden, die de Katholieke Volkspartij in deze stad wilde houden op 11 Juni om 'e protesteren tegen de maatregelen der liberaal-socialis tische regering op onderwijsgebied. De linkse vakbonden hadden een tegen-demon stratie aangekondigd waaraan alle mijn werkers en metaalarbeiders „met hun ge reedschap in de vuist" zouden deelnemen. In de motivering van het verbod wordt er op gewezen dat de politie over inlichtingen beschikte die deden vrezen dat. het op 11 Juni tot ernstige botsingen zou kunnen komen tussen de Rooms-Katholieke Vla mingen en de links ingestelde Waalse ar beiders. Amerikaanse bedrijfsleven en ook op de beurzen grote spanning veroorzaakt en dat er van de zijde der bedrijven grote be zwaren tegen worden ingebracht. Onder de huidige omstandigheden zal een nieuwe loonsverhoging vermoedelijk wel door de bedrijven kunnen worden gedragen, maar een garantiejaarloon betekent dat er voor de bedrijven bij een teruggaande conjunc tuur nog nauwelijks aanpassingsmogelijk heden bestaan en zij, ook zolang de con junctuur nog gunstig is, de uitbreiding van personeel zoveel mogelijk zullen trachten te voorkomen. Geen enkele particuliere on derneming, zo heeft Henri Ford, de presi dent van de Fordfabrikeen gezegd, zal lang kunnen voortgaan met al het personeel, dat ter. tijde van de grootste bedrijvigheid werkzaam is, aan te houden als de ver kopen inkrimpen. Maar ook al zou er een enkele onderneming zijn die zo kapitaal krachtig is dat zij bij een verminderde af zet wel de totale loonsom van een maxi male productie zou kunnen blijven betalen, dan nog zou dit gaan ten koste van de noodzakelijke kapitaalvorming bij de on derneming, ook al neemt men in aanmer king dat bij het voorgestelde systeem de werkloosheidspremie zou wegvallen. Het is in elk geval wel zeker dat door de invoering van het bedoelde systeem het initiatief tot verdere bedrijfsexpansie ge remd en het dynamische bedrijfsleven met verstarring wordt bedreigd, waardoor ten slotte ook de belangen van de werknemers zullen worden geschaad. Is de economische ontwikkeling op zich zelf reeds onzeker, deze onzekerheid wordt door de thans gestelde eisen der werk nemers nog aanmerkelijk vergroot. ADVERTENTIE Moeder en moeders moeder ge bruikten al MAÏZENA DVRYEA, dus bestelde 't jonge vrouwtje 't ook. Maarzy verzuimde te doen, wat die ervaren moeders deden en nóg doen toezien dat ze ook MAÏZENA DU RYE A krygen. De naam op t pak, daarop moet U letten, om zeker te zyn dat ge in- derdaad MAÏZENA DVRYEA koopt, die vermaarde MAÏZENA voor t binden van groenten, soe- pen en sausen. De rechtbank te Amsterdam heeft de 37-jarige vertegenwoordiger J. V. uit Bla- ricum, die als „gentleman-inbreker" des nachts per auto door het Gooi toerde en in vier jaar tijds bijna 100 succesvolle inbra ken in alleenstaande villa's van welgestel de bewoners pleegde, en wie volgens eigen verklaring in die periode een buit van ten minste 75.000, mogelijk zelfs" wel een ton, ten deel was gevallen, conform de eis ver oordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek. Vah het gestolen geld had hij de wagen gekocht, waarmede hij na afloop kalm naar huis reed. Zijn vrouw en kinderen waren van zijn praktijken volkomen onkundig. Maandenlang brak hij telkens opnieuw in bij een rijke Amerikaan en nam uit diens colbertjasje enkele honderden guldens mee, nooit echter al het geld. Soms nam hij er zijn gemak van en ging in de huiskamer een glaasje wijn of iets anders drinken en ruimde na afloop 'alles steeds netjes op. ADVERTENTIE Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem, Tel. 11657 Plaktafels en borstels gratis in bruikleen Op 64-jarige leeftijd is te Groningen overleden dr. L. J. Zielstra, oud-directeur van het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen. Dr. Zielstra kwam in 1931 naar Gro ningen. Onder zijn leiding is in de periode van 1931 tot 1952 de belangrijke uitbouw van het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen geschied. Verschillende nieuwe gebou wencomplexen kwamen tot stand, onder andere de oogheelkundige kliniek, he? radoilogisch instituut, de heelkundige kli niek, de polikliniek voor huid- en ge slachtsziekten, de kinderkliniek, het ge bouw voor oor-, neus- en keelziekten, de tandheelkundige kliniek en het zusterhuis. Dokter Zielstra heeft voorts geijverd voor het Nederlandse Rode Kruis, waarvan hij vóór de oorlog kringcommissaris was. Voorts was dr. Zielstra direct na de bevrij ding voorzitter van de commissie tot reor ganisatie van het ziekenhuiswezen. De crematie zal geschieden op 28 Mei te Drie- huis-Westerveld. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor twee viel plotseling te Rotterdam, Schir dam en Vlaardingen de elertrisehe stroom uit. doordat zich een storing voordeed in het schakelhuis van het electrisch bedrijf aan de Galiieistraat. Over de oorzaak van de storing „tast inen nog in het duister". Overal in de stad 6tonden de trams stil, bedrijven werden lamgelegd. Via het kop- pelnet kon het energiebedrijf verschillende delen van de stad successievelijk weer in schakelen en enkele uren na de storing draaiden ook enige motoren van de electri- sche centrale weer. Ook op de E 55 viel de stroom uit en de bezoekers die juist in de kabelbaan zaten kregen waar voor hun geld, want zij heb ben ongeveer 20 minuten van het uitzicht kunnen genieten. De kabelbaan beschikt over een reserve-generator doch deze wilde niet starten. Gelukkig hebben er zich op de expositie verder geen ongemakken voorge daan.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9