ORCAM1 Ifèilfi AUTO en MOTORRIJLES Kantoormeubelen groeien in Velsen Noord uit bouwplaten van staal Agenda voor Velsen Havenberiehten st-3 zware shag Kennemer Lantaarn DOUWE EGBERTS Kerkdiensten Visserij-varia Autorijschool Succes Kast in vier minuten gemonteerd „Stcialmeubel" breidt weldra uit; er kan vijftig man personeel bij AUTORIJLESSEN Van der Vossen maakt een kans egberT 5 ORcaW ZATERDAG 28 MEI 1955 9 FRANS ROOTRING Tel. 50 50 Om de nationale jeugd-damtitel Declaratiestaten vals ingevuld „Hollandse Nieuwe" Maandag in het ziekenhuis Maandag WaterlooOFC Ook eens laten gaan Gegeven: één fiets 'T M'VVriel A He P"vter voor Velser Jazz Society Overwegheveiliging hij halte I oogovens Kinderdiensten JN DE KLEINE REEKS BEDRIJVEN aan de Velsen Noorder Staalhavenweg onder de rook van Hoogovens staat de fabriek van „Staalmeubel", een hoge grote loods, waarin een bedrijf is gevestigd, waarvan men aan de buitenkant het bestaan niet zou vermoeden. Op een beperkte ruimte van 92 bij 24 meter wordt er het stalen kantoormeubel vervaardigd. Van de een millimeter dunne plaat tot een fraai ge moffeld bureau, kast. prullemand. tafel of opbergsysteem voor ponskaarten. De laat ste tijd gingen over het bedrijf van „Staalmeubel" tal van geruchten. Het bedrijf zou moeten verdwijnen voor een uitbreiding van Hoogovens. Van dit alles blijkt niets waar te zijn. De directie van Hoogovens heeft „Staalmeubel" verzekerd, dat de fabriek kan blijven waar ze is en dat Hoogovens er zelfs prijs op stelt afnemers in de directe nabijheid te hebben. „Sta-lmeubel" heeft nu zelfs besloten het gebouw uit te brei den. Werd enige jaren ge'elen de Noordzijde van een zijgebouw voorzien, volgende week begint men met dc bouw aan de Zuidkant van een dito uitbouwsel, dat een der de van de huidige vloeroppervlakte van het bedrijf heeft. Sinds Februari 1950 staat het bedrijf van „Staalmeubel", dat in 1932 werd opge richt en sindsdien gevestigd was in de Amsterdamse wijk Kattenburg, aan de Staalhavenweg te Velsen-Noord. „Staalmeubel" kocht te Antwerpen de goede spanten en onderdelen van een gebouw van General Motors en bouwde hiervan haar nieuwe fabriek. Terwijl Erics en de Cepro Zakken- fabriek wegtrokken, respectievelijk naar Uitgeest en Maas tricht. breidde.,Staal meubel" in 1954 der tig procent uit in Noordelijke richting. Het magazijn werd in deze nieuwe af deling ondergebracht en nu de directie van Hoogovens de verzekering heeft ge geven, dat het prijs stelt op de nabijheid van dit bedrijf, is een uitbreiding naar Zuidelijke richting •van opnieuw dertig procent van de op pervlakte geprojec teerd om er de bankwerkerij, de teken afdeling, researchafdeling, het planbu reau en de afdeling werkvoorbereiding in onder te brengen. Meer personeel DEZE UITBREIDING betekent ook dat de fabriek meer personeel zal kunnen gebruiken. Vijftig man kunnen dadelijk worden geplaatst en daarbij zijn plaat bewerkers, lassers, spuiters en bankwer kers. Het personeel dat thans uit honderd man bestaat, kent nog een grote kern van arbeiders, die de beginjaren van het be drijf in Amsterdam hebben meegemaakt. Welgeteld zijn het er veertig, die zich nauw verbonden weten aan „Staalmeu bel" en elke dag op en neer reizen van Amsterdam naar Velsen. De uitbreiding van de fabriek brengt ook een vergroting van de gezellige can- tine met zich mee, want het waslokaal gaat van de tegenwoordige plek verdwij nen en de vrij komende ruimte wordt bij de cantine getrokken. Een nieuw waslo kaal wordt ondergebracht in de Zuidelij ke nieuwbouw. Een nieuwbouw, die door de directeuren van het bedrijf, de heren A. Vroom en A. F. van Laer, „De puist" wordt genoemd. Bijna geen verloop OVERLEG IS thans gaande om de ar beiders, die in dienst komen van „Staal meubel" zo snel mogelijk aan woningen te helpen. Een bewijs, dat het de werknemers in dit bedrijf goed bevalt, leveren de vol gende cijfers. Zes procent van het aantal werknemers is van de oprichting af in dienst; 17 procent is langer dan vijftien jaar in dienst; 34 procent langer dan tien jaar en ruim 60 jrocent langer dan vijf jaar. Een gering verloop derhalve, vooral ADVERTENTIE met FORD CONSUL Gedipl. instructeur VERHUUR zonder chauffeur VOLKSWAGENS - CONSUL - ZEPHYR LANGE NIEUWSTE. 68 - IJMUIDEN ZATERDAG 28 MEI IJMUIDEN Thalia. 19 en 21.15 uur: „Sabrina". Rex, 20 uur: „Kampioen op sokken". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, geopend van 9.30—12 en 14— 16.30 uur. Palvu, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw Rembrandtlaan, toneeluitvoering. ZONDAG 29 MEI IJMUIDEN Thalia. 15 uur: „Met de blanke sabel"; 19 en 21.15 uur: „Sabrina". Rex, 15 en 20 uur: „Kampioen op sok ken". MAANDAG 30 MEI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Nieuwe avonturen van Donald Duck en zijn vriendjes"; 19 en 21.15 uur: „Slavenschip". Rex, 15 en 20 uur: „Amok in zilverlood". DINSDAG 31 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Slavenschip". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. De Plankeniers. 20 uur: ,Ned. Herv. Jeugdgebouw Rembrandtlaan, toneel uitvoering. wanneer men het laatste cijfer van zestig in het oog houdt. Productie verdubbeld DE PRODUCTIE van „Staalmeubel" omvat allerlei meubelen voor het kantoor, uitgezonderd buismeubelen, zoals stoelen, De fabriek verwerkt uitsluitend plaat staal voor cfe vervaardiging van ladenkas- ten, deuren-kasten, bureaux en tafels. Sinds enige jaren maakt het bedrijf ook artikelen voor de moderne woonkamer, zoals boekenrekjes en kastjes, die engros worden verkocht. De standaardproducten vinden ook een grote afzet in het buitenland. Bijna alle West- en Zuid-Europese landen zijn af nemers van „Staalmeubel". In hoofdzaak is deze export voor België bestemd. De concurrentie is in het buitenland namelijk moeilijk, door het zeer kostbare transDort van deze veelal omvangrijke meubelen. Over de bezetting heeft het bedrijf niet te klagen. Tot 1956 en zelfs voor enige maanden in het volgende jaar is men al volgeboekt en de levertijd voor gewone kantoormeubelen bedraagt dan ook liefst zes tot acht maanden. De productie van het bedrijf is sinds 1949 verdubbeld en in de tien jaar, dat „Staalmeubel" bestaat, zeker wel vertien voudigd. Straks, wanneer men een ver grote fabriek ter beschikking heeft en vol doende arbeidskrachten willen toevloeien, wordt die productie nog uitgebreid. De vraag naar de meubelen is groot. Was een serie van twaalf of vierentwintig bureaux vroeger al heel veel; thans ziet men niet eens meer op tegen de productie van een serie van 500 bureaux. De onderdelen wor den in standaard gemaakt, maar de mens is onmisbaar om elk product af te maken. Het is toch altijd de mens, die er voor moet zorgen, dat het verschil bij een lade bijvoorbeeld in geen geval meer is dan tweetiende millimeter. Als een bouwplaat DE CONSTRUCTIE van stalen meube len gaat overigens volgens het zeer een voudige principe van de kartonnen model bouwplaat, waarvan een schip of boerderij met lijm in elkaar wordt gezet. Bij „Staal meubel" werkt men evenwel met staal plaat en wordt er gelast en met verf ge spoten. Ven Breedband komen de één millimeter dunne platen in het magazijn van „Staal meubel" binnen om naar gelang de order door de geweldige scharen, die afgesteld kunnen worden, op maat te worden afge knipt. Na het knippen gaan er evenals bij de bouwplaat de hoekjes uit hier op een speciale persmachine en kan met het vouwwerk op een kantpers worden be gonnen. De matrijzen hiervoor worden geieverri door de eigen gereedschapmakerij. Met deze matrijzen kunnen allerlei figuren uit het staal worden gestampt en worden scherpe kanten weggedrukt. De kantpersen aan de hand van een kleurensysteem zijn verschillende combinaties mogelijk „zomen" alle randen netjes om en vervol gens worden in de lasserij al die kantjes netjes weggewerkt en begint het bureau kastje uit de talrijke losse onderdelen te ontstaan. De bankwerkerij haalt er ver volgens de slijpmachines bij hier wer ken de grootste vakmensen om het fijne laswerk weer tot dezelfde dikte als het staalplaatje terug te brengen. En 1 mm. is zeer gering.Wanneer alles pasklaar is. de lopers voor de laden zijn gemon teerd en de schoonmaakafdeling het nog altijd blauw grijze staal vetvrij heeft ge reinigd, komt de spuiterij er met grijze, groene of zwarte verf aan te pas. Aan ket tingen gaan de prullemanden, de bureaux en tafels vervolgens de moffeloven in om gedurende zes tot acht minuten aan een temperatuur van 180 graden te worden blootgesteld. De verf wordt er in gebrand en het eindproduct staat aan het eind van de oven klaar om ingepakt en verzonden te worden. Het rode naamplaatje gaat er op, iemand zorgt nog voor een keurig zwart biesje: de vruchtauto kan voor rijden. Men gaat met de tijd mee bij „Staal meubel". In een plat pak van tien cm. dikte is nu een volledige zelf te monteren grote xantoorkast te verkrijgen. Gegaran deerd binnen vier minuten in elkaar te zetten en voor gebruik gereed, zonder dat er ook maar iets wringt of los kan schie ten. Binnenkort begint „Staalmeubel" met de productie van deze kasten, die vooral voor de export ruimtewinst bij verzen ding belangrijk zijn. Vooral voor de heer A. Vroom van de directie betekent de groei van het bedrijf een grote voldoening. Met gepaste trots kan hij iedere bezoeker in zijn moderne bedrijf de tekeningen van het oude Am sterdamse bedrijf laten zien. Uit een hoek van het bedrijf kan hij ook een kleine lichtbruine koffer halen, waarin een mi niatuur kantoor volledig is ingericht met stalen kantoormeubelen. Daarmee reisde hij de klanten in heel Nederland af en werd er 's Zaterdags op het kantoor ge juicht en gëtracteerd, wanneer hij er in was geslaagd een kantoorkast te verkopen. Nu gaan de bureaux bii honderden de fabriek uit, heeft het bedwijf bekende ontwerpers ingeschakeld voor het ontwerpen van haar meubelen en is de industriële vormgeving voor directie en personeel geen onbekend begrip. W.N. In de week na Pinksteren zal te Bussum het jaarlijkse tournooi om de nationale jeugddamtitel worden gespeeld. De volgende provinciale jeugdkam pioenen zullen daaraan deelnemen: Friesland: Klaas Rozema; Groningen: J. Oost; Drente: Joh. Hofman; Overijsel: B. Wiggers; Gelderland: S. Ronnen; Noord holland: H. v. d. Vossen; Zuid-Holland: C. Krayo; Utrecht: H. C. Ploeg; Noord-Bra bant: C. v. d. Weteringh; Limburg: Wiliy Okrogelnik; Zeeland: C. van Rijswijk. Er worden per dag twee ronden ge speeld. De laatste ronde is op Zaterdag middag vastgesteld met priisuitrijking er achter aan. Insiders geven Kennemerlands jeugdkampioen dr. H. v. d. Vossen een uit stekende kan* op de nationale jeugdtitel. Amsterdams hof Wegens valsheid in geschrifte heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. J. F. Hoeffelman, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist tegen de 45-jarige aannemer W. J. S. uit Velsen. die door de rechtbank te Haarlem tot anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek is veroordeeld. De aannemer heeft in 1952 declaratie staten voor de stichting Sociaalfonds Bouwnijverheid, waarop het vorstverlet van werknemers vermeld moest worden, vals ingevuld door arbeiders op de lijsten te plaatsen, die in het geheel niet bij hem in dienst waren. In totaal heeft hii zich voor een bedrag van f 1465 bevoordeeld. De verdedigster zei, dat haar cliënt de vervalschingen alleen heeft begaan in de winter, waarin hij door gezinsomstandig heden geld nodig had. Zij pleitte voor een gecombineerde straf. De gerechtshof zal op 10 Juni arrest wij zen. De zieken in het Antonius Ziekenhuis staat op tweede Pinksterdag. Maandag 30 Mei, een interessant programma to wach ten. Na enige gramofoonplaten, een pro gramma „Uit de kunst" en een non stop gevarieerd platenprogramma, volgt om streeks half twaa'f een uitzending van de RUAZ-reportagedienst met „Hollandse Nieuwe De RUAZ is aanwezig geweest bij het vertrek van de haringvloot op Woensdag middag; de heer H. van Kaam zal een toe lichting geven over „Dat waren de moei lijkheden" en tot besluit zal de reoortage- dierst een vraaggesprek hebben via Sche- vpnjn<»en Radio met de seh:r>oer van de KW 18 „Hollandia". .Jie mo-nvmtee' op de haringgronden vertoeft. Waterloo komt Maandag in de wedstrijd tegen OFC uit mét: W. Kok: J. Budirig en S. Zwart: J. van Sikkelerus J. Schaap en L. N. Schaap: A. F. Brosk J. de Boer, B. Smits, G. Post en H. v. d. Meulen. Vrijdag 27 Mei kwamen de haven van IJmuiden binn-n: Loehee van Amble. Anja van Rouaan Frey van Kalmas. Ardetta van Rotterdam. Wibold Bohmer van Duinkerken. Conrad van Knoing Roelf van Gdynia. Westkust van Nystad. Fiona van Tygne- mouth. Whitby Abbey van Goole. Sparto v. Wabana. Vertrokken zijn: Riinland naar Lissabon. Ittersum naar Marseille Freja naar San Malo Rytter naar Gent. Dalvon naar Sidon. Ania naar Halms-ind Arndale naar Houston. Unitas naar Helsinki. Herman naar Stock holm. Wallonia naar Gothenburg. Loghee naar Londen Pavo naar Goole. John V naar Goole. Maashorg naar Bohus. P^nae naar Antwerpen. Eomma naar Oslo W^ma naar Stockholm. Texelstroom naar Manchester. Marie naar Rotterdam. Ahma* South naar Grimsby. ADVERTENTIE Rollend gevaar Waar de kinderen bij het verglijden der seizoenen plot seling allemaal tegelijk de bij behorende speeltuigen van daan halen, is mij een volledig raadsel, al voelde ik zo'n kwart eeuw terug ook met de klom pen aan, dat de priKtol oj de vlieger van stal moesten ko men zonder daarbij de ka lender te raadplegen. Waar zij de vindingrijkheid Vierling Ik ontxing voor u ietwat laat, maar alia bijgaande verheugende mededeling: uitpuren, om de bestaande spel letjes doorlopend met nieuwe uit te breiden, zal evenzeer wel altoos een mysterie blijven, al waren wij vroeger ook wat mans op dat punt. Niettemin moet ik 25 jaar Het verhaal, dat eergisteren in deze nieuwstijdinge verteld werd over de kans op een frisse aanpak van het jeugdprobleem bij de „Heerenduinen" een lap grond dus. waar alles mag en het kind zelf baas is deed mij 't herte verheugd kloppen: dit is één antwoord op de onlangs te dezer plaatse gestelde vraag naar een positieve reactie op het kwaad der baldadigheid. Want met alle waardering en een diep respect voor het werk der speeltuinen: er moet iets vernieuwd, wil de jeugd geholpen worden in haar drang naar expansie. Dat zulks ook in de speeltuinverenigingen zelf vaak beseft wordt, is mij uit diverse gesprekken wel duidelijk geworden. later de vinger heffen by een nieuwe sport, die hier en daar beoefenaren gaat trekken en die er uit bestaat dat twee jongetjes elkaar over een druk ke weg of straat een bal toe rollen. zodra er een auto na dert. Dit is opzienbarend ris kant. mannen, zowel voor jul lie als voor de stuurlui, want by een rollende bal zal haast elke automan instinctief rem men omdat er meestal een kind achteraan stuitert. Graag niet wéér. Met grote vreugde berichten Mevrouw en de Heer ZWAAN-ZWAANTJE de voorspoedige ei-uittocht van vier welgeschapen hin ders. Zij ontvingen de namen: Zwaan. Zwaan, Zwaan en Zwaan. Wij noemen ze. evenals u vermoedelijk: Dètjes Moeder (vaak met één oj meer op de rug) maakt het uitstekend. Liever niet te veel brood. Geen honden! Velserbeek. Mei 1955 Ik ga u evenwel geen zware vertogen ophangen over de educatie en de paedagogiek. noch de bezwaren en voordelen van wippen en schommels en de mogelijkheden der vrije tijdsbesteding ik verwijs u gaarne naar de opvattingen die hieromtrent door wyzere mannen gehuldigd en in de praktyk gebracht zyn in Scan dinavië, Amerika en Rusland. Maar als we het dóen. die sreeltuin van oude bomen en een paar rioolbuizen en wat hout om wigwams te bouwen, dan wordt het een succes, mits de opzet goed is. Dan zullen de wigwams, die hier opgetrokken zullen wor den, onze voordeuren sparen en dan zal het autowrak, dat er zeker komen moet, de nog rijdende auto's beschermen. Dan zitten er mogelijkheden in voor een „jongensland" me^ een eigen bestuur er een eigen wereldje, waarin IJmuidens jongelingschap nu ook eens zichzelf mag zijn. Ge kunt my nvnelijk niet aan het verstand peuteren, dat „die jeugd van tegenwoordig" zo'n slecht soort is. En Als ze het is. ligt dat óók aan onze flats en onze straten, waar niets mag. waar elk clandestien getrapt balle tje een gebroken ruit of een kwaaie diender oplevert. Wat mij aangaat: de harte lijke zegen met dit plannetje. Dóórzetten zoiets! Een week of wat geleden moest ik ulieden met enige smart melden, dat Heiligers, de getrouwe van het Gemeentelijk Ver gaderlokaal aan de Abelenslraai. zijn stalen rossinant had ver speeld aan een lid van het vlugvmgenge gilde. Heiligers diep in de zorgen, want men had hem figuurlijk zijn rechterhand ontstolen: de fietsendief was ondanks een forse aanmaning de zerzijds in het feheel niet bereid op de dwalingen zijns weegs terug te keren en het karretje \vee>- aan de eigenaar terug te bezorgen. Dit was dus allesbehalve een sportieve snoodaard. En tóch heeft Heiligers nu weer een fiets Ziehier, wat ge schiedde. Een paar verenigingen, die week-in-week-uit gebruik ma ken van de zaal en daarbij de goede zorgen van de oude baas en zijn koffie hebben leren ach ten en waarderen, gingen eens in de kas kyken en vonden op de bodem nog enige zilverlin gen, die zg bqeen legden op de toonbank voor een fiets He', rywiel is op Woensdag 25 Mei reeds aangeboden aan een on gelukkig mens. die hieruit voelde, dat het schone woord „meegevoel" niet alleen een do de letter is. maar ook werkc- iyk af cn toe in daden omgezet kan worden Hij vi aagt dan ook de allerhartelykste dank te betuigen aan de mensen van de Velser Orkest Vereniging, de Velser Jeugd Centrale, de Algemene Bond voor ouden van dagen, de Velser Gemcen- ■rhap cn aan meneer Van Meg chelen, op wier credit deze menslievende hulp niet trots geboekt kan worden. Zeg. Hei lige zit er een slót op? LAMPENIEK Zondag 29 en Maandag 30 Mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk. Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, medewerking kerkkoor. 18.45 uur: ds. G. Lans van Amsterdam, Jeugddienst. 2e Pinksterdag 10 uur: és D. C. v. Wijngaarden. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. J. Mulder. Geref. Kerk. Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot, 15 en 17 uur: ds. j J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, j 8 30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. W. v. d. Gronden, bevestiging lidmaten. 2e Pinksterdag 10 uur: ds. J. W. v. d. Gron den. Gemeente Gods, Cultureel Centrum. 10 uur: feijeenkomst. 2e Pinksterdag 10 uur: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente. Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Kath. Kerk, Zaterdag 19 uur: Alge mene voorbereiding. Zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers. 2e Pinksterdag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag (Quatertemperdagen) 9 uur: Heiliee dienst. Leer des Heiig, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16 30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout, evangelisatiedienst j met zangkoor. 2e Pinksterdag 10 uur: ds H. P. Huisman. Geref. Kerk. Bethelkerk. 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 1930 uur: Jb. KleynHaneveld van Bodegraven. Woensdag 19.45 uur: Openluchtsamen komst Kennemerlaan. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73: Bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Liith. Gemeente, koffiekamer Westerveld, Zaterdag 19.45 uur: ds. J A Roskam, Pinksteravonddienst-gezins- dienst. 2e Pinksterdag 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. 2e Pinksterdag lu uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk. 9.30 uur: ds. J. v. Leeuwen, 17 uur: ds. W. Diepedsloot. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Vrije Evang. „Emanuël". gem. ontsp.- lokaal. Van Diepenstraat. 10 uur: de heer G. Nieuwenhuizen van Den Haag. 2e Pinksterdag, Toogdag A.I.G.K. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. W. Oort- huys. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente. Irenekapel, 9 uur: ds. F. C. Willekes. 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente. Jeugdkapel Groe- nelaan. 10 uur: mevr. Olivierse. Ger. Kerk. Moensplein. 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijck van Alkmaar. Maranatha, 10 uur: de heerf H. C. v. d. Flier van Garderen. Donderdag 19.45 uur: Openluchtsamenkomst, de heer Th. Dikkes. Leger des Heils. Jan Alsweg 32. 10 uur: Heiligingssamenkomst: 12 uur: Zondags school, 16 30 uur: Kindersamenkomst: 20 uur: Verlossingssamenkomst. De dien sten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Steyger. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: J A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem„ 9 15 ur: ds. L. Canne- gieter. Ger. Kerk. 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. van Wijngaarden. SAVTPOOPT: Ned. Herv Kerk. 9 uur: ds. D. ter Steege. medewerking kapelkoor, 10 45 uur: ds. D. ter Stoege. medewerking kwartet. 2e Pinksterdag 10.30 uur: ds. A. K. Straats- ma van Den Haag. Chr. Ger. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur ds. J. C. Maris. r-ref Kerk. 9 30 en 17 uur: ds M. J W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England. Kinderhuissingel. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2.70—1.75; gr. tong 2.241,96; grm. tong 2,20—1.92; kim. tong 1.941.6*; kl. tong I 2.00—1,72: kl. tong II 1.341.22: tarbot I 2.502.10. per kg. Tong schar 7165; kl. tongschar 53. gr. schol 31; grm. schol 3533; kim. schol 4431; kl. schol I 40—30; kl. schol II 3211; schar 2815; bot 168; v. haring 2716; makreel 1611; gr. schelvis 4326; grm. schelvis 4323; kim. schelvis 46-25; kl. schelvis I 44-23; kl. scheb'is II 38—18; wijting 36—16; gr. gul 44—35; midd gul 37—30; kl. gul 31—22; kl. haai 3230: kl. wolf 47: poontjes 228. per 50 kg. Gr. kabeljauw 14281; gr. koolvis zw. 8176; gr. leng 102: gra wolf 94. per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 406 kisten tong en tarbot. 7 kisten heilbot, 14 kisten tongschar en schartong. 580 kisten schol, 125 kisten schar, 65 kisten bot. 170 kisten haring. 3190 kisten makreel. 870 kisten schelvis, 335 kis ten wijting. 365 kisten kabeljauw en gul. 5 kis'en leng. 3 kisten haai. 18 kisten wolf. 7 kisten poon. 20 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 6200 kisten. IJselmeervisserij. Donderdag werd door 104 vaartuigen op Urk aangevoerd: 4107 pond kuilpaling. priis f 1.25fl.44 854 pond lijn- aan. prijs f 1.36f 1.91 per pond en 801 bak nest. prijs (2.65f.2.75 per bak van 374 kg. De Velser Jazz Society houdt op Donder dag 2 Juni in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost een studieavond, waarop de bekende radio-commentator, perscriti cus en jazz-theoreticus Michiel A. de Ruy- ter een lezing zal verzorgen met als onder werp „Van Be- tot Bop en noe verder, ont staan en ontwikkeling van de hedendaagse Jazz". In opdracht van de Nederlandse Spoor wegen wordt de overweg van de spoorweg halte Hoogovens in de Koningsweg thans voorzien van een knipper- en stopinstalla tie Aangezien het verkeer over deze over weg. mede naar aanleiding van de nieuwe wegen op „de Gilden" en de verbinding met de wee over de sluizen sfpeds inten siever wordt. be*®kent de lichtinstallatie, die door een B*verwiiks electriciteits- hureau wordt aangelegd en binnen enkele dagen gereed zal zijn. een goede veilig heidsmaatregel. ADVERTENTIE W# lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorle Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Evening Service 3 p. m. Holy Commu nion 4 p.m. rev. Eurich. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool. Gr. v. Prin- stererschoo! om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool. Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool. Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool. Ichthus- burcht om 11 uur. Herv Zondagsschool. Comiteschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk ..IJmiiiden-Oost". Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool. Julianaschnol om 10 uur Geref. Zondagsschool. Bethelkerk om 11.30 uur Geref. Evang. Zondagsschool. 10 30 uur- Noodwmkel voorheen Bisschof aan de Oosterdiitnweg. Kinderkerk ..I l'nuHen-O'xst", Theo, Thijssenschool. 10 uur. flRJKHl IS- KI S «IORP: Herv Zondagsschool. r«- Driehuis Koffie kamer Westerveld t/m 8 jaar om 10 1a uur, 9 iaai en ouder om 11 45 uur Hervormde Zondagsschool te Veisen- dorp. Wijkvebmiw Torenstraat om II 45 uur x v» S*"N N Herv. Zon- a r> I m 8 jaa-- kleu terschool aan d- 1•- d aai om 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C V.O - school aan de Langeveldstraa1 om 12 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9