Noodtoestand uitgeroepen in Engeland Ministerraad heeft mr. Burger tegenvoorstellen gedaan Salarisverbetering voor burgerlijk rijkspersoneel Huurverhoging van 5 pCt. met compensatie door verla ging van omzetbelasting Weerbericht Haarlems Dagblad Treinenloop iets verbeterd, doch de algemene situatie nog ernstig UNO-commissie acht Egyptenaren schuldig Het woord is aan Dagelijks doden in Noord-Afrika Regering vraagt f 45 millioen aan voor verbetering van 1 Januari 1955 af Joegoslavië is tegen neutraal Duitsland Formateur beraadt zich thans Beslissing Amerikaans opperste gerechtshof Standvastig mooi weer 69e JAARGANG No 272 WOENSDAG 1 JUNI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 119 aan jongste Gaza-incident Prinsessen terug van vacantie Eisenhower naar San Francisco Tramongeluk bij Herzogenrath Leerlingen in Italië ontlopen eindexamen niet Rassenscheiding op scholen Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K. 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De rondvaartboten op de Theems maken goede zaken. Londenaren met vacantie, die niet naar „buiten" kunnen en er toch eventjes uit w^len zijn, scharen zich ge duldig in een op de Westminster pier In Engeland is Dinsdagavond de noodtoe stand afgekondigd als gevolg van de spoor wegstaking. die Zaterdag te middernacht is begonnen. Tegelijkertijd is bekendgemaakt dat het nieuw-verkozen parlement op 9 Juni door Koningin Elizabeth zal worden geopend, in plaats van op 14 Juni, zoals oorspronkelijk was vastgesteld. Deze maat regel is genomen, omdat het parlement de noodtoestand binnen een bepaalde periode moet bevestigen. De noodtoestand werd in 1926 afgekon digd door de conservatieve regering ter ge- legenhend van de algemene staking en door de Labour-regering in 1948 en in 1949 wegens de langdurige havenstakingen. Hoewel de stakers in het besluit een po ging zien tot intimidatie, is het werkelijke doel niet om de staking te breken, zoals de regering uitdrukkelijk heeft verklaard, maar om de industrie op gang te houden en de bevoorrading van de bevolking met voedsel erf brandstof te verzekeren. De regering beschikt thans over bevoegd heden tot het in beslag nemen van vracht auto's voor gebruik door militairen, tot re quisite van materialen, voedsel voor mens en dier, en tot beperking van benzinever bruik en dat van gas en electriciteit en tot inkrimping van de post-, telegraaf- en te lefoondiensten. Stakingen zelf zijn echter geen overtreding van de wet op de nood toestand. Dit alles is echter op het ogen blik niet meer dan een voorzorgsmaatregel tegen sabotage, want de regering is nog niet van plan al deze dingen dadelijk te doen. De bevoegdheden, berustende op de wet op de noodtoestand van 1920, worden in reserve gehouden om zo nodig onmiddellijk te worden toegepast. Troepen in Londen Londen was gisteravond reeds vol troe pen, die enkele essentiële diensten, o.a. het postvervoer, zullen overnemen en eventueel arbeiders naar de fabrieken zullen rijden. Zij zullen echter niet worden gebruikt om treinen te laten rijden. Na een Kroonraad, gehouden op het kasteel Balmoral in Schotland, waar Ko ningin Elizabeth de Pinkster-vacantie doorbrengt, zette de vorstin haar handteke ning onder de koninklijke proclamatie ter afkondiging van de noodtoestand. Lord Salisbury, vice-voorzitter van de Kroon raad en enkele ministers hadden zich spe ciaal per vliegtuig naar Balmoral begeven. Het Lagerhuis komt, zoals was vastge steld, voor de installatie van de speaker en de eedsaflegging van de nieuwe leden op 7 Juni bijeen. De officiële opening van het parlement is vervroegd van 14 Juni tot 9 Juni. De jaarlijkse vaandelparade van de gar de-troepen ter viering van de zogenaamde officiële verjaardag van de souverein, wel ke op 9 Juni zou worden gehouden, is op wens van Koningin Elizabeth uitgesteld en zal waarschijnlijk worden afgelast. Er reden gisteren ongeveer 2000 passa- gierstreinen in Engeland en ongeveer 850 goederentreinen tussen 6 uur 's morgens en 2 uur 's middags. Er waren 8400 machi nisten en treinbestuurders aan het werk. Dit is 4400 meer dan de vorige dag. Lange afstandsdiensten zijn thans ietwat verbe terd. Op de meeste lijnen rijdt er tenmin ste één trein per dag. Op sommige echter zelfs 5 of 6 treinen. Het forenserverkeer is echter nog volkomen hopeloos. Er zijn nog geen tekenen dat de stakers zullen opgeven. In de industrie, speciaal in de staalnijverheid, komt massale werk loosheid indien de staking nog veel langer voortduurt. In de haven staakten gisteren in totaal 20.000 man. 1.000 meer dan Zaterdag. 156 schepen liggen stil, op 87 werd slechts ge deeltelijk gewerkt. Een tafereeltje in Tooley Street bij Londen Bridge in de Engelse hoofdstad, dat dui delijk de gevolgen demonstreert van de spoorwegstaking. Een vrachtauto wordt door gretige passagiers bestormd. Nog veel meer zullen op een nieuwe vervoers- gelegenheid moeten wachten. JERUZALEM (AFP, Reuter en United Press) De commissie der UNO, die toe zicht uitoefent op de naleving van het be stand in Palestina, heeft Dinsdag een com muniqué uitgegeven, waarin een waarne mer der commissie een ooggetuigevcrsiag geeft van het .jongste incident bij Gaza, dat aan twee Israëliërs en een Egyptenaar het leven heeft gekost. Volgens deze lezing openden Egypte naren het vuur op een jeep met Israëliërs, die terugschoten. Hierop ontstond een ar tillerieduel van drie uur. waarbij de Egyp tenaren met mortieren en kanonnen drie Israëlische stellingen bestookten. Tenslot- te gaf de neutrale voorzitter van de ge- mengde bestandscommissie bevel om het vuren te staken. Het Israëlische ministerie van Buiten landse Zaken heeft de leider van de be standscommissie, de Canadese generaal Burns, medegedeeld dat Israël het incident ernstig opneemt. Generaal Burns zal Woensdag tegen de middag een spoedbe- spreking over het incident hebben met de Egyptische premier, Nasser. Burns zou zich per vliegtuig naar Cairo begeven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Maurice Maeterlinck: Wanneer men zich altijd voor anderen verbergt kan men ten slotte zichzelf niet meer terug vinden. CASABLANCA (Reuter) De Marok kaanse winkeliers in Casablanca staan voor de keus: de winkels open houden en sterven of ze sluiten en verdreven worden. Twee Joodse winkeliers zijn het afge lopen weekeinde in Casablanca doodge schoten. Een derde onderging Maandag in Rabat hetzelfde lot. De laatste negen dagen zijn 13 mensen gedood en 26 gewond bij aanslagen in Marokko. De invloedrijke Pasja van Marrakesj heeft Dinsdag verklaard, dat de hoofd oorzaak van de snel slechter wordende toestand in Marokko ligt in het feit, dat de Marokkanen nog steeds wachten op hervormingen, die Frankrijk het protecto raat twee jaar geleden heeft beloofd, toen de pro-nationalistische sultan, Mohammed Ben Joessef, werd verbannen. Algerije Dinsdag hebben zich opnieuw aanslagen en sabotagedaden in Algerije voorgedaan, waarbij vier personen, waaronder twee verzetslieden, om het leven zijn gekomen. De twee rebellen sneuvelden in een ge vecht met leden der Franse veiligheids politie. Drie opstandelingen zijn gevangen genomen, terwijl de verzetslieden twee personen wisten te ontvoeren. In het gebied van Tsjoenek zijn de lijken aangetroffen van drie Franse Mohamme danen. Parijs Reuter meldt uit Parijs, da; de politie aldaar invallen heeft gedaan in hotels, waarin zij verwachtte Algerijnse opruiers te zullen aantreffen. Het gaat hier om leden van de verboden Algerijnse „bewe ging voor de zege der democratische vrij heden". Meer aan honderd Noord-Afri kanen werden ondervraagd. Twee hunner zijn aangehouden wegens onwettig wapen bezit en het verbergen van wapens uit de afgelopen oorlog. Ruim tweehonderd Noord-Afrikanen hebben Zondag in de Franse voorstad Saint Denis een verwoed gevecht met de politie geleverd. Aanleiding tot de strijd was de weigering van een cafébezitter om bij te dragen aan een door de Noord-Afrikanen opgerichte „beschermingsorganisatie". Win kel- en café-bezitters, die weigerden voor deze „bescherming" te betalen, werden met geweld bedreigd. B'j de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, waarin wordt voorgesteld in de rijksbegroting 1955 45 millioen gulden op te nemen voor verbetering van de finan ciële positie van het burgerlijk rijkspersoneel. Het kabinet stelt zich voor de totstand koming van deze verbetering, te rekenen van 1 Januari 1955. te bevorderen. De verbetering bestaat in beginsel voor het middelbaar en hoger personeel in een verdergaande denivellering van de salarissen en voor het lager personeel in een ver hoging van de lonen en salarissen van werk- en vaklieden, verband houdende met het loonpeil in de particuliere bedrijven. Daar de denivellerende werking van de in 1946 toegekende overbruggingstoelage en van de zogenaamde Joekes-gulden in 1954 werd opgeheven, komt in de opklimmende reeks van de thans voor de middelbare en hogere ambtenaren geldende salarissen nog slechts één onevenredigheid voor: de tot f 200 per jaar beperkte zogenaamde duurtetoeslag, welke in 1951 is toegekend en thans nog in de regeling is vervat. Voorgesteld wordt thans deze laatste nivellerende factor uit de salariscurve weg te nemen, hetgeen een geringe salarisverhoging tot resultaat zal hebben, geleidelijk oplopende van 0 bij het maximum van de adjunct-commies, tot 3 pet voor de hoogste in het schalensysteem opgenomen ambtenaar. Het kabinet is van oordeel, dat na het tot stand komen van deze maatregel, de de nivellering in technische zin zal zün geëindigd. In afwachting van de resultaten van de thans nog in voorbereiding zijnde werk- classificatie voor het rijkspersoneel meent het kabinet, dat het verantwoord is de lonen als volgt vast te stellen: Ongeschoolden 0,03 1,18 per uur, vermeerderd met een toeslag tot maximaal f 1,21; Geoefenden 4- ƒ0,03 ƒ1,25 per uur; Halfgesc'nooiden -f- 0,04 1,33 per uur; Geschoolden 4- f 0.05 1.46 per uur; Vaklieden 1ste klasse 4- 0.05 1,56 per uur en Voorlieden 4- ƒ0.05 1,64 per uur. De eerste voorlopige resultaten van de wérk classificatie hebben de indruk ver schaft, dat aan een aantal der thans als on geschoolden geclassificeerde functies een hogere beloning zal kunnen worden ver bonden. Het kabinet stelt zich voor, aan loon- BELGRADO (Reuter en United Press) Van Joegoslavische zyde wordt vernomen, dat de Joegoslavische leiders hun Sovjet ambtgenoten hebben medegedeeld dat Joe goslavië het Russische streven naar de tot standkoming van een herenigd, doch neu traal Duitsland niet kan steunen. Men meent, dat het ten deze verkrygen van Joe goslavische steun een der hoofddoelen was van het bezoek der Sovjet-delegatie aan Joegoslavië. Joegoslavië en Rusland hebben overeen stemming bereikt over een slotcommuni qué dat zal worden gepubliceerd aan het einde van het Russische bezoek aan Bel grado, zo hebben officiële woordvoerders medegedeeld. Het zou de volgende vier hoofdpunten bestrijken: een erkenning van de rechten der kleine landen, waaronder het nadrukkelijk stipuleren van het begin sel van de niet-inmenging in hun binnen landse aangelegenheden; een verklaring over Duitsland waarin wordt gezegd dat het Duitse volk het recht moet hebben zijn eigen zaken als een verenigde natie te be heren; een verklaring dat de beginselen der UNO algemeen geldend moeten zijn en dat ze dus van toepassing zijn op ieder land met inbegrip van Joegoslavië en de satellietlanden.; onderhandelingen over het liberaliseren van de Russisch-Joegoslavi- sche handel langs diplomatieke kanalen. Joegoslavië eist een schadevergoeding van 500 millioen dollar van Rusland als her stelbetaling ter compensatie van economi sche verliezen die werden teweeggebracht door de uitstoting uit de Cominform in 1948. Dinsdagmiddag om tien minuten voor zes zijn de prinsessen Beatrix en Irene op Schiphol teruggekeerd van hun vacantie in Kopenhagen, waar zij vertoefden ten huize van de familie Feaver. Mevrouw Fea- ver, vroeger mevrouw Roëll, is de moeder van jonk vrouwe Renee Roëll. vriendin van de prinsessen. (Van onze parlementaire redacteur Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Dat dient de kabinetsreconstruc- teur mr. Burger ook.te bedenken wanneer hij mogelijk wat teleurgesteld is sinds de besprekingen van gisteravond waaraan hij, de vier fractievoorzitters en zes ministers deelnamen. Ongetwijfeld had mr. Burger door zijn overleg met de heren Romme (KVP), Schouten (AR), Tilanus (CH) en Willems (PvdA) in niet onbelangrijke mate het pad weten te banen dat naar wederopbouw van het kabinet moest leiden. Wel stond niet alles in het geopperde plan reeds helemaal vast. Zo had men bijvoorbeeld uit KVP- en AR-kring onderstreept, dat een bescheiden huurverhoging voor alle vooroorlogse woningen vooral toch niet zou moeten wachten tot 1 Januari 1956. Maar dit behoefde nog geen onoverkome lijke moeilijkheden op te leveren. In de samenkomst met de ministers moest mr. Burger ervaren, dat in de mi nisterraad op het door hem in een brief aan de minister-president ter tafel ge brachte voorstel niet terstond ja is gezegd, i Van de zijde van het kabinet zijn namelijk i verschillende tegenvoorstellen gedaan. Dit zou mr. Burger enigszins teleurgesteld hebben. Ten onrechte echter, want iets dergelijks lag in het licht van alle om standigheden voor de hand. De ministers schijnen te willen vasthou den aan gelijktijdig ingaan van belasting verlaging enerzijds en een bescheiden huurverhoging anderzijds. Dit zou dan. zo verluidt in parlementaire kring, met 1 September van dit jaar moeten gebeuren. Verder zou het technisch ook niet moge lijk zijn de door mr. Burger beoogde ver laging van de grondbelasting (met f 40 millioen) vóór 1 Januari 1956 te doen in gaan. Zo zou dus al met al zijn plan om aanvankelijk geen hogere lasten aan de huurders op te leggen moeten komen te vervallen. Het kabinet schijnt zijnerzijds bereid te zijn de wegens een huurverhoging met vijf percent nodige compensatie wel te willen zoeken in verlaging van de omzet belasting en in dit opzicht wordt gespro ken over textiel en suiker. De tegenvoorstellen van het kabinet hebben thans mr. Burger aan het peinzen gezet. Hij zal vermoedelijk nog wel enige nadere inlichtingen willen inwinnen al vorens voor zichzelf uit te maken of hij nog mogelijkheden ziet zijn pogingen tot reconstructie van het kabinet voort te zetten. Inmiddels zou hij hedenmorgen, President Eisenhower heeft Dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard dat hij op 18 Juni op de speciale bijeen komst van de UNO in San Francisco aan wezig zal zijn om de gedelegeerden te verwelkomen naar men mag aannemen telefonisch, de Koningin inlichten. Denkbaar is dat hij zich daarna ook nog naar Soestdijk zal begeven. Maar zeker is dit niet. Gisteren was onder meer een fractie vergadering van de P.v.d.A. uitgeschreven tegen heden. Maar voorshands zal men daar toch niet kunnen vernemen wat het standpunt van mr. Burger zelf is. In hoe verre deze nog mogelijkheden ziet om het verdere politieke schaakspel tot een goed einde te brengen zal nog moeten blijken. Voorlopig scheen hij door de jongste „zet" die het kabinet had gedaan, de situatie nogal moeilijk te vinden. Maar dit be hoeft er tenslotte niet toe te leiden, dat hij nu maar meteen de partij opgeeft. Twaalf personen zijn Dinsdag te Her zogenrath gewond, toen een aanhangwa gen van de stadstram van Aken. waarin zich alleen een conducteur bevond, plot seling van een steile helling reed en met grote snelheid tegen een motorwagen bot ste. Elf passagiers en de conducteur van de motorwagen werden gewond, onder wie drie ernstig. Volgens de conducteur van de aanhang wagen hadden de remmen het beueven. ROME (Reuter). Tweeënvijftigduizend leraren in Italië, die Maandag in staking waren gegaan om salariseisen kracht bij te zetten, hebben besloten Woensdag weer aan het werk te gaan. Dit besluit is met grote teleurstelling ontvangen door een millioen scholieren, wier eindexamen Woensdag be gint. De vakorganisatie van de leraren maakte bekend, dat de staking was opgeschort om aan de wensen van de ouders tegemoet te komen. Het geschil zal later in de week aan president Gronchi worden voorgelegd. groep 1, vooruitlopende op de uiteindelijke resultaten der werkclassificatie, een uit loop van 1, 2 en 3 cent te verbinden, te verlenen een, twee en drie jaar na het be reiken van het aan die loongroep verbon den maximumloon, met dien verstande dat voor zover dit maximum op of voor 1 Januari 1954 is bereikt, deze uitloop op onderscheidenlijk 1 Januari 1953, *1 Januari 1956 en 1 Januari 1957 wordt verleend. Deze verhoging van de lonen, met name die voor de vaklieden, zal tot consequentie moeten hebben, dat de salarissen van de lagere technische ambtenaren, die even eens als hooggeschoolde vaklieden zijn aan te merken dan wel met toezicht op vaklieden zijn belast, met ten minste een gelijk bedrag worden verhoogd, namelijk met 14,50 per maand. Voor de laagste rangen bedraagt de verhoging 8,per maand. Het kabinet is van oordeel, dat de conse quenties van de verhoging van de lonen dei vaklieden zich niet behoeven uit te strekken tot de salarissen van de middel bare en hogere ambtenaren. Weliswaar zullen, met name door de thans voorgenomen herziening, de salaris sen der lagere ambtenaren een groter stij gingspercentage vertonen dan die voor de middelbare en hogere ambtenaren, maar het kabinet is van mening, dat na de thans voorgenomen denivellering niet langer een verhoging van de salarissen zal kunnen plaats vinden uitsluitend met een beroep op de loon- en salarisverhoudingen, welke in 1938 hebben gegolden. De ten opzichte van 1938 gewijzigde salarisverhoudingen acht het kabinet ver antwoord met het oog op de ontwikkeling, welke zich sedert het begin van de laatste wereldoorlog in maatschappelijk opzicht heeft voltrokken. Het is echter uit een salaristechnisch oogpunt gewenst een zoveel mogelijk ge leidelijke verhoging voor alle personeels groepen te verkrijgen. Daarom stelt het kabinet zich voor de verhoging voor de lagere ambtenaren en de denivellerings- maatregel voor de middelbare en hogere ambtenaren (die voor de laagste der mid delbare rangen slechts een gering resultaat heeft) te overbruggen door de laagste der middelbare rangen in plaats van de deni- velleringsverhoging een salarisverhoging toe te kennen tot een bedrag, gelijk aan dat. waarmede bij de verwezenlijking van haar voorstellen de salarissen der lagere ambtenaren zullen worden verhoogd. De salarissen van het verplegend perso neel. welke onlangs, eveneens te rekenen van 1 Januari 1955 zijn verhoogd, zijn van deze herziening uitgesloten. Omtrent het salarisvoorsiel is in de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg in Ambtenarenzaken met vier van de vijf centrales geen overeenstemming be reikt. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de voor het burgerlijk rijkspersoneel voorgenomen herziening der salarissen gevolgen zal dienen te hebben voor de bij de wet ge regelde salarissen. Op Nieuw Guinea is een helicopter van dr .Bahamas He'k piers" bij een landing te UoH-r-' a door -kende oorzaak van het landfogsplatform afgegleden en in brand gevlogen. De enige inzittende, de piloot, bleef ongedeerd. De Bahamas Helicopters" vliegt voor de Nieuw Guinea Petroleum- maatschappij in Sorong. WASHINGTON, (Reuter) Het Hoog gerechtshof in Washington heeft Dinsdag bepaald dat de rassenscheiding tussen blanken en negers op openbare scholen ze snel mogelijk moet worden beëindigd. Het Hof zei echter dat bij de uitvoering van deze order rekening moet worden gehouden met plaatselijke toestanden. Het besluit van het Hooggerechtshof werd voorgelezen door rechter Earl Warren. Lagere gerechts hoven hebben de bevoegdheid te beslissen of plaatselijke schoolbesturen het besluit naar behoren opvolgen. Rechter Warren zei, dat het Hooggerechtshof verwacht dat zijn besluit zo spoedig mogelijk geheel ten uit voer zal worden gelegd. Deze stap van 1 opperste gerechtshof was het reeds lang verwachte vervolg op de belangrijke beslissing, welke het hof op 16 Mei 1954 nam en waarbij bepaald werd, dat rassenscheiding op openbare scholen ongrondwettelijk was. De beslissing van het hof is van invloed op meer dan 10 millioen blanke en 2.500.000 negerkinderen, die scholen bezoeken in 21 Amerikaanse staten, waar rassenscheiding verplicht gesteld is of toegelaten wordt. De staten en schooldistricten, voor wie de order van het opperste gerechtshof niet direct van invloed is, zullen toch stappen moeten nemen om volledige uitvoering van de order te garanderen daar zij anders te- zijnertijd hiertoe door federale recht banken gedwongen zullen worden. Het K, N. M. L deelt mede: Een hoge- drukgebied, waarvan het centrum al ge ruime tijd b'j de Noorse kust gelegen is, bepaalt nog steeds het weer boven West- Europa. In ons land, waar Noord-Ooste lijke winden lucht aanvoeren die boven de Noordzee wegens de betrekkelijk lage zee watertemperatuur flink wordt afgekoeld, bleef het sinds de Pinksterdagen stralend weer met maximumtemperaturen die nau welijks boven de 20 graden kwamen. In de avond en nacht werd het weer tijdelijk verstoord door mist of laaghangende be wolking die boven de Noordzee ontston den en daarna met NoordeJiike wind land inwaarts dreven. De zonnestraling was echter sterk genoeg om deze bewolking of mistvlagen in de ochtend te doen verdwij nen. Op de oceaan is er weinig depressie activiteit. Een storing, die bij Newfound land ontstond, beweegt zich in Zuid-Oos telijke richting naar de Azoren, wat voor het weer in Europa een gunstige ontwik keling betekent. Het ziet er dan ook naar uit dat het zonnige weer nog enkele da gen voortduurt met de wind in de Oost hoek en iets hogere middagtemperaturen. De kans op buien is weliswaar aanwezig, maar deze zijn van weinig betekenis voor het algemene weerbeeld. (van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ziirich Locarno Berlijn Frankfort Munchen Rome Ajaccio Mallorca Neerslag laatste 24 uur. rs- w. c r. 5e and C. T3 f =- 5 c S 6 Sr •o o C (V 55 zS onbewolkt O 2 18 0 onbewolkt O 2 21 0 zwaar bew. NO 4 19 0 licht bew. NNO 3 20 0 zwaar bew. ONO 3 20 0 licht bew. NO 3 20 0 onbewolkt NNO 2 23 0 onbewolkt ozo 3 26 0 onbewolkt windstil 23 0 half bew. NNO 2 21 0 onbewolkt windstil 20 0 onbewolkt windstil 19 0 licht bew. O 2 21 1 geheel bew. NNO 5 21 0 onbewolkt O 2 22 0 onbewolkt windstil 16 0 licht bew. O 3 21 0 onbewolkt ONO 2 21 0 half bew. windstil 12 0 onoocYY*YXX*r*oornnr*YThOtvy7oy>^x^-orrvv «xroTTfrirTO s VRIJ ZONNIG H Verwachting, medegedeeld door het 8 K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist, overdag meer bewolking in de hogere niveaus, maar nog vrij zonnig. Zwakke tot ma tige wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. 2 Juni Zon op 4.28 uur. onder 20.52 uur. Maan op 18.09 uur. onder 2.29 uur. Maanstanden 5 Juni 15.08 uur: Volle maan 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni" 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 1 Juni Hoog water '125 en 12 07 uur J Laag w9t«r' 8 21 en 71 04 uur a Donderdag 2 Juni Hoog water: 1.33 en 14.03 uur. ■j Laag water: 9.17 en 21.54 uur. lÖUOOUUOLOJ«X»j^wX*X10COCXXXXXXXXiOüucaXX)OOtJOUUuu<

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1