Felle aanval van mr. Oud op gedragslijn van kabinet Sovjet-regering nodigt Adenauer uit voor besprekingen Crisis schadelijk voor het aanzien van het parlement Diplomatieke, economische en culturele relaties gewenst Weerbericht Haarlems Dagblad Russen streven kennelijk naar einde van de koude oorlog Nehroe geestdriftig in Moskou verwelkomd Het woord is aan Kamerdebat over regeringscrisis Verstrekkende voorstellen venvacht voor stabilisatie in Europa Dulles acht Formosaanse kwestie minder ernstig Ontwerp ouderdomswet na reces aan de orde Tien mijnwerkers in het Saargebied omgekomen Doodvonnissen tegen acht vrouwen vernietigd Met Boelganin in een open auto door de straten Hittegolf in Italië Communistisch China aanvaardt goede diensten van Indonesië Zomerreces Tweede Kamer Onbestendig weer Weerrapport w w zw w w 69e JAARGANG No 278 Kennemerlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 8 JUNI 195 5 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 125 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman SAARBRÜCKEN. (United Press). Tengevolge van het instorten van een schacht zijn in een mijn in Saarland tien arbeiders om het leven gekomen. Met twee hunner had men gisteravond laat nog contact. De lijken van acht omgekomen mijnwer kers zijn naar boven gebracht. Twee zwaar gewonden zijn overleden in het zieken huis. Zes anderen werden met niet-ernsti- ge verwondingen in het ziekenhuis opgeno men. De doodvonnissen van acht Kikoejoe- vrouwen, die in een gevangenenkamp zou den hebben deelgenomen aan een eedaf leggingsplechtigheid van de Mau Mau, zijn door de Hoge Raad voor Oost-Afrika te Nairobi vernietigd. De president van het hoge college zeide, dat de vrouwen veroor deeld waren op bewijsmateriaal van „zeer slecht gehalte". MOSKOU (Reuter) Premier Nehroe van India is gisteren te Moskou aangeko men. Hij zal twee weken in de Sovjet-Unie verblijven, waar hij besprekingen zal voe ren met de Sovjet-Russische regering. Het gehele diplomatieke corps was bij de aan komst van Nehroe aanwezig. De premier wordt vergezeld door zijn dochter, me vrouw Indina Gandhi en de heer Pillai, secretaris-generaal van het Indiase minis terie van Buitenlandse Zaken. Na aankomst op het vliegveld hield Nehroe in het Hindoestani een korte toe spraak. Ik ben gekomen, bezield met de beste gevoelens jegens uw volk en rege ring. Ik wil u beter leren kennen. Ik ben er zeker van, dat mijn komst zal bijdragen tot versterking der vriendschap tussen de volken van India en de Sovjet-Unie", zo zei hij onder meer. Later reed Nehroe. vergezeld door de Sovjet-premier Boelganin, in een open auto door de straten van Moskou, waarbij DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Ebner-Eschenbach: Wy verzetten ons tegen het lijden, maar wie van ons zou niet gele den willen hebben? hij luide werd toegejuicht door de bevol king, die bloemen voor de wagen strooide. Mensen stonden over enkele kilometers langs de weg 'geschaard, de voorbij rijden den hartelijk toejuichend en bloemen in de auto werpend. De inwoners van de Sovjet hoofdstad waren, enkele uren voor de aan komst van de premier van India, door ra dio-Moskou van Nehroe's komst op de hoogte gesteld. Nehroe en Boelganin dank ten glimlachend voor de begroeting. Het was de eerste maal, sinds de viering van „overwinningsdag" in 1945, dat een Moskouse menigte spontaan van een der gelijke geestdrift blijk gaf. Nehroe zal tijdens zijn verblijf in een landhuis, eigendom der regering, zijn ge huisvest. Dinsdagmiddag is voor de eerste maal na de kabinetscrisis de Tweede Kamer met de voltallige ministerraad bijeen geweest. Bij deze gelegenheid legde minister-president dr. Drees een regeringsverklaring af. De foto werd genomen tijdens de rede van de premier. Men ziet, van links naar rechts: de ministers Van de Kieft; Algera; Witte; Zijlstra; Beyen; Beel; Drees; Mansholt; De Bruyn; Van Tiel; Suurhoff; Cals en Staatssecretaris van Financiën Van den Bergh. (Van onze parlementaire redacteur) Vrijwel alle leden van het Kabinet woonden de goed bezette vergadering bli, waarin minister-president dr. Drees zijn, mede door veel publiek op de tribunes ainge- hoorde regeringsverklaring uitsprak. Deze bevatte uit de aard der zaak geen bijster verrassende elementen, zodat de Kamer dan ook slechts een uur schorsing nodig had om zich op de gedachtenwisseling over die verklaring voor te bereiden. Het belangrijkste wat uit hetgeen door de verschillende sprekers ten beste werd gegeven was wel de krachtige aanval van mr. Oud (V.V.D.) op het Kabinet-Drees, dat hij op het zondaarsbankje wenste te plaatsen, wegens grote verantwoordelijk heid voor de volgens hem onnodig en helaas voor het aanzien van het Parlement schadelijke crisis. Voorts werd bijzondere afkeer van vervroegde verkiezingen door prof. Romme aan de dag gelegd, terwijl het tijdens de crisis wel eens een andere indruk had gemaakt! De woordvoerder van de V.V.D. betoog de, dat hem gehinderd had, dat men in de jongste weken de fractie van de P.v.d.A. niet alle recht heeft doen wedervaren, doordat men geen of te weinig oog had getoond voor de verantwoordelijkheid, die er op het Kabinet rustte voor het ont staan van de crisis. Reeds de indiening van het kreupele huurverhogingsontwerp viel het Kabinet als een ernstige fout aan te rekenen. Het had een tweede zonde be gaan door het ongewijzigd te handhaven en ondanks het over de hele lijn vernieti gend Voorlopig Verslag. Derde grief: het hardnekkig vasthouden aan de koppeling van het huurverhogingsontwerp aan de belastingverlaging-voorstellen. Ook de heer Welter (K.N.P.) noemde dit in hoge mate bedenkelijk, verweet dr. Drees en zijn ploeg, evenals een deel van de Ka mer poker te hebben gespeeld en koppig het vereiste overleg met de Kamer gewei gerd te hebben. Toen het Kabinet een maal was gevallen, was het volgens deze afgevaardigde zelfs inconstitutioneel ge weest, dat van het begin af de opzet zich had doen gevoelen om het Kabinet-Drees, dat niet meer het vertrouwen van de Ka mer bezat, toch te laten aanblijven. Ja, volgens de heer Weiter droeg de thans herleefde ploeg en in het bijzonder de mi nister-president de verantwoordelijkheid voor de door hem, evenals ook door mr. Schmal (C.H.) onjuist geachte opdracht aan mr. Burger tot reconstructie van het demissonnaire Kabinet. Mr. Oud's aanval op dr. Drees en diens ambtgenoten ging gepaard met een lofzang op mr. Burger, die op 17 Mei nog getracht had ongelukken te vermijden met zijn motie tot aanhouding van het huurver hogingsontwerp, welke poging echter op het star verzet van het Kabinet afstuitte. Zo was dan in de ogen van deze spreker het Kabinet verantwoordelijk voor de op die dag tenslotte „gebroken ruiten". Maar zelfs toen het bij de scherven zat, begreep het nog niet, dat het zelf de weg moest zoeken om er uit te komen. Het had het moeten laten bij een ontslagaanvrage van minister Witte om daarop gezamenlijk naar een oplossing te zoeken, waardoor deze toch kon aanblijven. Maar dat is niet eens geprobeerd. Later kreeg dr. Drees nog eens kans daartoe, doch toen liet hij het er eveneens bij zitten en daarop zag zich dan tenslotte mr. Burger een taak toebedeeld, die er feitelijk op neer kwam, dat hij als een bemiddelaar de vrede had te herstellen. Zo is hij er dan achteraf nog in geslaagd, datgene te bereiken, wat hij met zijn afgewezen aanhoudingsmotie op 17 Mei vergeefs had beproefd. Hiervoor verdient hij hulde. Naast zijn dit keer voor mr. Burger grenzenloze bewonde ring uitte mr. Oud bijkans het tegenover gestelde, toen hij zich nog wat nader met de positie van dr. Drees als Minister-Pre sident bezig hield. Want deze had eigen lijk nooit de door hem in de loop der ja ren geleide ministers-ploegen zelf samen gesteld. Achtereenvolgens had hij forma ties ontvangen uit de handen van mr. Van* Schaik, prof. Romme, ir. Staf en thans van zijn geestverwant Burger. In het we zen der zaak achtte spreker dit een volko men fout stelsel. Erger nog achtte hij het, dat tengevolge van de jongste oplossing van het Kabinetsprobleem van een zelf standig Kabinet helemaal niets meer te ontdekken valt. „Vreest de Grieken, wan neer zij u een geschenk brengen". Hier aan moest minister-president Drees thans indachtig zijn naar aanleiding van het hem door zijn partijgenoot Burger geschonkene. De fracties hebben het bo venal voor het zeggen gehad en men heeft nu te maken met „zet-ministers", met lasthebbers van de fracties en hun leiders. Soortgelijke critiek viel te beluis teren in het betoog van de heer Weiter. die voortdurend bleef betogen, dat het ge zag van de Kamer was aangetast, door dat een Kabinet, dat niet meer haar ver trouwen bezat, toch was teruggekomen. Dat was bereikt langs de omweg van ge heim overleg tussen een viertal fracties en de oppositie was er buiten gehouden, liep er voor spek en bonen bij. Is dit parle mentaire democratie? riep deze afge vaardigde uit, waarop de heer De Groot (Comm.) interrumpeerde: „Neen". Prof. Romme Prof. Romme (K.V.P.) stelde voorop, dat hij, evenals hij dit tevoren had ge daan, ook achteraf meende, dat de crisis uit een oogpunt van het landsbelang schadelijk was geweest. Tot de veroor zaakte nadelen van het gebeurde op 17 Mei behoorde, dat de belastingverlaging thans later ingaat dan anders het geval geweest zou zijn, dat er geringere ver lichting in het tarief van de inkomsten belasting komt, doch bedenkelijker nog was, dat het aanzien van ons democra tisch stelsel een nogal fikse deuk had ge kregen. Dit niet zozeer tengevolge van de procedure, waaraan de oplossing van de crisis te danken was. Want in het ge pleegde overleg had het Kabinet zelf ter dege een zelfstandige rol kunnen vervul len, was het met eigen voorstellen voor de dag gekomen, zodat er voor de term „zet-ministers" geen aanleiding bestond. Doch het erge was hem hierin gelegen, dat de hele crisis niet nodig was geweest. Het Kabinet had in zijn verzet tegen de ontkoppeling van huurverhogingontwerp en belastingverlagingvoorstellen gelijk gekregen. Ook nu had het te dien opzich te niet gebogen. Mr. Burger, zo klonk het met lichte spot, verdiende intussen hulde voor het feit, dat hij zich nu ontpopt had „als een redelijk burgerlijk formateur". Hij verdiende de ere-titel van „forma teur der verrassingen". In de eerste plaats had mr Burger voor een verrassing ge zorgd door een opdracht tot reconstruc tie in beraad te nemen, zo dat het zittend Kabinet zijn werk zou voortzetten op de grondslagen van 1952 aangevuld met een beperkte regeling inzake huurverhoging. De verheugende surprise nu was geweest, dat tenslotte mr. Burger en zijn fractie geen lust bleken te hebben een spaak in de wielen van de brede basis te steken. Verder behoorde tot de aangename ver rassingen de halvering van de grondbe lasting en de aanvaarding van de gedach te van een bescheiden algemene huurver hoging zonder afroming. Spreker en zijn politieke vrienden hadden zich met een en ander verenigd, omdat hun het enige alternatief, dat er ingeval van misluk king van de pogingen-Burger overgeble ven ware, te weten Kamerontbinding, veel minder aantrekkelijk was voorgekomen. De winstpunten van de oplossing van de crisis bestonden uit de hernieuwde sa menwerking van de 4 groepen, waarop het Kabinet-Drees sinds 1952 steunde, een betere regeling inzake het huurbeleid en een ruimere belastingverlaging, die op de vroegst mogelijke termijn zal ingaan. ..Wil achteraf de crisis blijken toch haar nut te hebben gehad, dan zal men een consolideren moeten kunnen bespeuren en een overheersen van de opvattingen van die socialisten, die van harte met de po- litiek-Drees accoord kunnen gaan", aldus prof. Romme. (Zie ook pagina 3) Italië wordt reeds drie dagen geteisterd door een hittegolf. In Rome was de tempe ratuur Dinsdag 34 graden. In Palermo werd 32.1 geregistreerd en in Napels 31.9°. In Turijn was de temperatuur het laagst: 19 graden. MOSKOU (Reuter/A.N.P.) De Sovjet-regering heeft bondskanselier dr. Aden auer van West-Duitsland. uitgenodigd Moskou te bezoeken voor „besprekingen over de kwestie van het aanknopen van diplomatieke, economische en culturele betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Duitse bondsrepubliek". De uitnodi ging, is vervat in een nota, die de Sovjet-ambassade te Parijs aan de West-Duitse ambassadeur aldaar ter hand heeft laten stellen. De Russische uitnodiging heeft te Bonn terstond een groot aantal zeer voorlopige reacties gewekt. Het nieuws heeft een schok teweeg gebracht in het politiek leven der West-Duitse hoofdstad, waar alle aan dacht in deze dagen was geconcentreerd op de aanstaande reis van dr. Adenauer naar Washington en Londen en op de eerste par lementaire strubbelingen over de bewa peningsplannen. Hoewel de mogelijkheid van een Sovjet-Russische uitnodiging al geruime tijd tot de actuele thema's der politieke gesprekken in de Westelijke hoofdsteden behoort, is de uitnodiging toch ontvangen als een politieke sensatie van de eerste rang. Adenauer zwijgt Dr. Adenauer heeft vooralsnog geweigerd enig commentaar te geven. Het enige wat Adenauer's staatssecretaris, prof. Hallstein, wilde zeggen, is, dat de bondsrepubliek in overeenstemming met de drie Westelijke mogendheden steeds bereid is geweest nor male diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie aan te gaan. Hij kenschetste de Russische uitnodiging als „een resultaat van de door bondskanselier Adenauer ge voerde politiek". De bondsregering zal hedenochtend bijeenkomen en men neemt aan, dat dr. Adenauer dan zijn standpunt over de nota aan zijn ministers zal bekend maken. Ook in parlementaire kringen te Bonn was men in zijn reacties nog zeer gereser veerd. De enige politicus uit het regerings kamp die ronduit verklaarde, dat de uit nodiging tot het aanknopen van diploma tieke betrekkingen diende te worden aan vaard, was de president van de Bondsdag, dr. Gerstenmaier, die tot Adenauer's partij behoort. De pas tot minister gepromoveer de leider der Duitse partij, Von Merkatz, verklaarde dat de continuïteit van de Duitse politiek in samenwerking met het NEW YORK (United Press) De stra tegie die de Russen op het ogenblik voeren wijst op hun opvatting dat een militaire patstelling is bereikt in de koude oorlog en dat een periode van stabilisatie is aange broken in Europa, zo niet in Azië. De uit nodiging aan bondskanselier Adenauer en de pelgrimstocht van de secretaris der Rus sische communistische partij Kroesjtsjev en premier Boelganin naar Belgrado passen in dit nieuwe patroon. Men mag verwachten dat de Russen op de komende conferentie der grote vier „aan de top" met vérstrek kende voorstellen zullen komen voor een beëindiging van de koude oorlog. Voorstel len die vermoedelijk weerklank zullen vin den in West-Duitsland, Frankrijk en in neutrale landen Een belangrijk punt uit de Russisch- Joegoslavische overeenkomst was de er kenning dat de „verschillende vormen van socialistische ontwikkeling uitsluitend de landen individueel aangaan". Dit wijkt ra dicaal af van de stelling van Stalin dat Moskou de exclusieve en onbetwistbare bron van communistische wijsheid en macht is. Maarschalk Tito was de eerste der buitenlandse communistische leiders die Moskou weerstond.... "n triomfeerde. Tito die eens werd afgeschilderd als een verrader en fascist van Hitleriaanse afme tingen is nu weer „waarde kameraad", hoewel hij Kroesjtsjev's onhandige uitno diging om weer tot de Cominform toe te treden van de hand heeft gewezen. „Communistisch federalisme Het succes van Tito zal vermoedelijk zijn weerslag vinden in de communistische satellietlanden, iets dat Kroesjtsjev wel voorvoeld moet hebben. Oost-Europeanen en Oost-Duitsers kunnen een zekere mate van autonomie in hun interne aangelegen heden en in hun betrekkingen met niet- communistische mogendheden verwachten. Wegens het succes van Tito is het niet uit gesloten dat het Kremlin gaat denken over een nieuwe formule van interne en buiten lands-politieke concessies aan satellietlan den. Dit zou de vorm kunnen aannemen van een nieuw type „communistisch fede ralisme". Intussen is het Kremlin er in geslaagd Tito's onderhandelingspositie met het Wes ten op te voeren en een zekere mate van onrust te verwekken in Italië, Griekenland en Turkije, waar het wantrouwen jegens Tito is toegenomen als gevolg van zijn overeenkomst met Moskou. Stalins politiek na de tweede wereldoorlog heeft Rusland in een gevaarlijke positie van isolatie ge bracht. Zijn opvolgers wensen zich hier van kennelijk te ontdoen. In Joegoslavië hebben de Russen een nieuwe demonstratie plooibaar manoeuvre ren gegeven. Men zal er op moeten reke nen dat zij in de onderhandelingen met het Westen tegenstanders zijn van cog veel groter formaat dan Stalin. Westen moet blijven bestaan. Voorname lijk in de liberale partij zijn herhaaldelijk strevingen opgegaan in de richting van een rechtstreeks contact tussen Bonn en Mos kou. Met iets minder reserve hebben zich tot dusver de leiders der oppositie uitgelaten. Oilenhauer, de voorzitter der socialistische partij, acht het aanbod de consequente voortzetting van de pogingen der Sovjet- Unie om tot een overleg over de actuele problemen te geraken.De leider der sociaal democraten legde er nadruk op, dat zijn partij sedert lang het aanknopen van nor male, diplomatieke betrekkingen met alle landen, ook die van het Oosten, heeft ver langd. De bondsregering zal volgens Oilen hauer door haar houding tegenover de Rus sische uitnodiging duidelijk moeten maken of zij werkelijk bereid is ook met de Sovjet- WASHINGTON (Reuter-AFP). De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard van gevoelen te zijn. dat de kwestie-Formosa minder gevaarlijk begint te worden. Op de vraag wat er bij de komende besprekingen met de Russen op dat stuk zou worden gedaan, zei de minister, dat sommige problemen het best uit de wereld worden geholpen door er niet te veel aan te doen. In feite bestond er een staking van het vuren in de straat van Formosa. De communistisch-Chinese premier, Tsjoe En Lai, heeft een aanbod van Indonesië tot goede diensten bij het bevorderen van besprekingen tussen communistisch China en de Verenigde Staten ter vermindering van de spanning rondom Formosa aan vaard, aldus heeft de Indonesische eerste- minister, Ali Sastroamidjojo, bij zijn terug keer uit Peking te Djakarta medegedeeld Sastroamidjojo wilde geen commentaar geven op de vraag of de Amerikaanse re actie op dit aanbod reeds bekend is. (United Press). - Welingelichte bronnen in Londen hebben laten doorschemeren dat de mogelijkheid bestaat dat Rusland bin nenkort een bijeenkomst der vijf grote mogendheden waaronder communistisch- China zal voorstellen ter regeling van de Formosaanse kwestie. Dit is naar men ge looft een van de wegen die de goedkeuring hebben gekregen van Tsjoe En Lai, tijdens zijn „bemiddelingsoverleg" met de Indiase diplomaat Krisjna Menon. Premier Nehroe zou in Moskou de kwestie-Formosa bespre ken met de Russische regeringsleiders. De Tweede Kamer heeft ernaar gestreefd op 8 Juli met zomerreces te gaan. maar dor de kabinetscrisis kon men aan deze da tum niet vasthouden en zal de aanvang van het reces omstreeks half Juli moeten val len. Vanzelfsprekend dienen de omgewerk te huur- en belastingvorstellen eerst te worden afgedaan. Een ontwerp-ouderdonis- wet is nog niet ingediend en er is geen sprake van, dat de kamer deze omvangrij ke materie nog vóór het reces zal behan delen. Van enige belangrijke ontwerpen verwacht de kamer nog schriftelijk ant woord van de regering, zoals het ontwerp- politiewet en de instelling van product schappen. Komer deze antwoorden spoedig, dan zal hot ervan afhangen, of de regering ot- spoed aandringt, wil de karper dr/c on'.- j werpen nog vóór de vacantie in behande ling nemen Tenzij er zeer spoedeisende za ken aan de orde komen, zal de Tweede Ka mer eenmaal op reces zijnde, niet vóór Prinsjesdag weer bijey komen Unie over het herstel van de Duitse een heid te onderhandelen. Aanlokkelijk Wat de tekst der nota aangaat, wordt in Bonn vooral aandacht gevestigd op de passages, die wijzen op de grote oorlogs verliezen van Rusland en Duitsland en op de grote moeilijkheden voor de Duitse in dustrie, die uit een versterking der han delsbetrekkingen met de Sovjet-Unie zou den kunnen voortvloeien. Belangrijke on dernemingen in de bondsrepubliek stellen sedert lang pogingen in het werk hun af zet naar de Sovjet-Unie te stimuleren. Van officiële zijde te Bonn is tegenover die po gingen evenwel steeds het standpunt inge nomen, dat in de Oostelijke landen slechts een onzekere afzet gevonden zou kunnen worden en dat een sterke oriëntatie van de Duitse handel in die richting economisch zowel als politiek hoogst riskant zou zijn. (AFP) In politieke kringen te Bonn wordt opgemerkt, dat men voor de eerste maal in de West-Duitse hoofdstad zich er van onthoudt een Sovjet-Russische initia tief te behandelen als een „propaganaa- gebaar zonder practisehe waarde". Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land heeft gisteren een belangrijke verslechtering ondergaan. De oorzaak hiervan was het front van een verafgelegen depressie, dat zich snel over West-Europa verplaatste. De depressie zelf bleef ten Zuid-Westen van Ierland liggen. Het front bracht op vele plaatsen in West-Europa regen en onweer. Grote neerslaghoeveelheden vielen in Oost-Frankrijk (plaatselijk meer dan 100 mm) en in Noord-Engeland (20-50 mm). In ons land viel de meeste regen in het Oosten (ongeveer 15 mm). Aan het front ontstond een nieuwe depressie die met veel regen over Duitsland naar het Oosten trekt. De scheidingslijn tussen een koude Noord- Oostelijke en een vochtige en zachtere Zuid-Westelijke luchtstroming kwam juist boven ons land tot stilstand, waardoor er veel bewolking bleef. Intussen zijn er aanwijzingen dat de ten Zuid-Westen van Ierland gelegen depres sie zich naar Frankrijk gaat bewegen. Daarom is te verwachten dat het weer in ons land de komende dagen onder depres sie-invloed zal blijven. De regenkansen blij ven daarom bestaan en het weer zal een onbestendig karakter hebben. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 5 n v y Sz -5 2 «6 z si E3 zs Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca licht bew. onbewolkt regen motregen zwaar bew. licht bew. regen licht bew. mist onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. regen zwaar bew. half bew. onbewolkt NNO 6 NO 4 ONO 14 W 3 Z WZW zw NO ZW windstil ZZW 3 O windstil ZW 7 NO 2 windstil 9 3 15 0 17 0,1 17 9 20 2 21 10 21 3 21 1 24 125 23 5 18 34 23 38 21 66 27 8 26 7 27 11 32 0 30 1 27 0 Neerslag laatste 24 uur. ymvrnrr ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele regenbuien en een kans op onweer. Weinig wind. Iets hogere tempera turen. 9 Juni Zon op 4.23 uur. onder 20.59 uur. Maan op 23.26 uur. onder 7.57 uur. Maanstanden 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoor en laag water in IJmuiden W'oensdnp R tnni Hoog water 5 19 17 Jl uur Laag water l 01 »r uur Donderdag 9 Juni Hoog water. 5.54 en 18.16 uur. Laag water: 1.35 en 13.51 uur. XXXXXXXXXXXXXXDOOOOOOUXOOOOtJUUtX» UUJUUCAJÜUOOOX

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1