Vier eerste plaatsen voor Haarlem"-athleten in Hoorn Goede resultaten van Concordia en Rapiditas in de handbalcompetitie c i De blauwe Gomboom Clowntje Rick J eugdcompetitie voor athleten aan Kleverlaan Verdiende 6-3 zege van Zuidholland Heel slechte dag voor Nieuw Flora Kwart eeuw medische sportkeuring Turnkampioen schappen Kennemer Turnkring Kruijthof kampioen fantasie classique W oensdagmeeting op Duindigt AMVJ en The Blue Stars sterksten bij de kampioenen DINSDAG 10 MEI 1955 4 Korfbal Noordholland verslagen De korfbalcompetitie Wielrennen Olympia's toer door Nederland met in totaal 250 renners Voor de kinderen FEUILLETON Door Dorothy Quentin Nobels kampioen derde klasse cadre 38/2 Voetbal Van Roessel en Clavan weer bij centrale training Boksen Wederom boksmatch met dodelijke afloop Om de basketbal/titels 99 In Hoorn hield Hollandda Zondag natio nale atletiekwedstrijden, waaraan door een kleine Gita- en Haarlem-ploeg werd deelgenomen. De harde wind, die op het open terrein aan het IJselmeer vrij spel had, heeft de tijden van de hoofdnummers zeer ongunstig beïnvloed. Waarschijnlijk moeten we hierin ook de oorzaak zoeker, van de nederlaag van mevrouw Wullems- De Vries op de 80 meter horden tegen een nieuwelinge mejuffrouw Westra. Mevrouw Wullems verloor kansloos. Mejuffrouw Westra noteerde 12.6 sec., mevrouw Wul lems 13 sec. Verra van „Haarlem" verviel op de 3000 meter weer in zijn oude fout, door niet direct mee te gaan met de kopgroep. Daar door kon Keesom (AV '23) zelfs een voor sprong nemen van ongeveer 30 meter .Twee ronden voor het einde kreeg Verra echter toch aansluiting en toen was de strijd be slist, want in de eindspurt toonde de ,.Haarlem"-loper zich duidelijk de sterkste Tijd Verra 9 min. 2.8 sec., Keesom 9 min. 8.6 sec. De Sanders won de 400 meter B in 53.4 sec., na de serie in 53.8 sec. gewonnen te hebben. Meyboom plaatste zich op dit num- „Haarlem" hield Zondag een jeugdcom petitie op het veld aan de Kleverlaan. Of schoon er meer dan 300 inschrijvingen binnengekomen waren, werd het program ma goed op tijd afgewerkt. Er stond een vrij felle wind, die de sprinters in de rug hadden. Vandaar, dat de 60, 80 en 100 meter-lopers met extra goede tijden uit de bus kwamen. Ondanks een zeer slechte start van Veenendaal (Haarlem) in de 100 meter finale zegevierde hij toch in 11 sec., waarmede hij ziin clubgenoot De Boer nog juist 0.1 sec. te snel af was. De 80 meter was ook een Haarlemse aan gelegenheid. Versnel, een opmerkelijk Sprinttalent, won in 9.6 sec. voor Steenber gen, die dezelfde tyd liet afdrukken. In de halve finale had Versnel reeds 9.2 sec. genoteerd. Koert van A AC won de 60 m in 7.7 sec. Doornbosch toonde zich een waardig jeugd kampioen speerwerpen, door dit nummer te winnen met 49.70 m en later op de mid dag toonde hij zich oppermachtig bij het kogelstoten. Een stoot van 13.21 m was hiervoor ruim voldoende. Volgens de ver wachting won de Haarlemmer Joacim de 600 meter, doch gezien de harde wind was de tijd zeker boven de verwachting, 1 min. 29.9 'sec. De overwinning van Snijders van Haarlem opent goede perspectieven voor deze hard trainende athleet, daar de tijd zeer zeker acceptabel was (2 min. 10.8 sec.) Het was een genoegen Kalkman van DEM de 3000 m te zien lopen. Prachtig soepel draaide deze athleet zijn rondjes en met ruim een halve baan voorsprong won hij onbedreigd in 9 min. 46.2 sec. Nieuw record Steenbergen won het vèrspringen voor B-junioren met 6.19 meter, hetgeen een nieuw Haarlems jeugdrecord betekende. Plattel (AAC) won het hoogspringen met een fraaie sprong van 1.70 m, met op de tweede plaats Sieffers van „Haarlem", die met 1.67 m het Haarlems jeugdrecord evenaarde. Een foutieve wissel kostte „Haarlem" de overwinning op de 4 x 100 meter estafette, die nu voor AAC was in 46.2 sec. De ,,Haarlem"-ploeg noteerde 46.6 sec. Op de 4 x 80 meter nam „Haarlem" echter re vanche door in 38.1 sec. voor AAC te zege vieren. Tijd AAC 39 sec. De 4 x 60 m was voor het pittige ploegje van R..K Holland in 31.2 sec. In hèt Sparta-stadion in Rotterdam heeft Zuidholland me* 63 van Noordholland gewonnen. Het was een verdiende over winning, behaald on een Noordhollands twaalftal, dat door afwezigheid van de da mes Koper, v. Es en Heespelink aanzienlijk verzwakt was. Het peil van deze wedstrijd was, uitge zonderd het eerste halfuur, vrij matig. Wel kon men enkele individuele staaltjes van goed korfbal bewonderen, maar het schieten van beide ploegen was bepaald zwak. Voor de rust kon Bos aan Zuid een 10-voorsprong bezorgen, die onmiddellijk door Woudstra teniet werd gedaan. Toen N. Jansens aan Noord opnieuw de leiding gaf, scheen Noord op winst af te gaan. Doch het aanvalsspel was zo slecht, dat Zuid even voor de rust door Mulders de gelijkmaker kon scoren (22). Onmiddellijk na de rust gaf Helder met een verre treffer Noord opnieuw een voorsprong (32), en toen Zuid daarop door H. Merit de stand op 33 bracht, was Noord verslagen. Want snel daarop scoor den Bos, Zwaanswijk en Mulders 3 doel punten, .waardoor Zuid een 63 voor sprong verkreeg. Deze stand werd hard nekkig verdedigd, getuige het feit, dat Noord daarna twee strafworpen kreeg. Doch zelfs deze fraaie scoringskansen werden door Noord gemist. mcr in 54.9 sec. wel in de finale, doch kwam hierin niet verder dan tot de zesde plaats. Van Deuren opende het seizoen met een overwinning op het discuswerpen. 36.51 meter was hiervoor voldoende, hetgeen voor zijn doen een matig resultaat is, doch ook hier speelde de stormachtige wind de werpers parten, hetgeen ook blijkt uit het resultaat van Kluft: Een derde plaats met 35.43 meter. Doch Kluft herstelde zich bij het kogelstoten. Met een stoot van 13.31 meter icon geen enkele tegenstander hem benaderen. Een betrekkelijk klein korfbalprogramma werd Zondag door de Haarlemse twaalftal len afgewerkt. Animo Ready won met 43 van OBZB en Haarlem 2 zegevierde met 5—3 over BEP. Nederlagen waren er voor Nieuw Flora (143 tegen Fortuna) en voor Ooster kwartier 2 (51 tegen ZKV 2). Animo Ready—OBZB was voor de rust een wedstrijd, waarin de thuisclub de toon aangaf. Het nam in deze eerste helft een 4—1 voorsprong door doelpunten van Kruyff, invaller J. v. Andel (2 x) en J. Berksma. Na de rust waren de Haarlemmers hun schot kwijt, waardoor de gasten tot 43 konden inlopen. De stand is: Land lust 13 DED 14 DTV 13 Olympia 13 23 20 16 14 Excelsior An. Ready OBZB DVD Vogel 14 14 14 14 15 In de derde klasse was het voor Nieuw Flora een slechte dag. Het verloor zelf met 14_3, doch degradatie-candidaat OKV won met 5—3 van Oosetrpark. In de wedstrijd tegen Fortuna stond Nieuw Flora reeds binnen 10 minuten met 60 achter en ver loor tenslotte, via een 91 achterstand bij de rust met 143. Fortuna Watervliet ZKC BEP Oosterpark 16 16 13 15 16 28 27 19 13 13 KVH Sd. Vereent Victoria N. Flora OKV 15 14 14 15 10 Ook voor Oosterkwartier 2 zijn door de 5—1 nederlaag tegen ZKV. 2 de degradatie kansen gestegen. BI. Wit 3 10 18 Samos 3 11 5 Rohda 3 11 15 ZKV 2 9 4 DED 2 10 13 O'kwart. 2 11 4 DTV 2 10 11 2 verliespunten in mindering. Haarlem 2BEP 2 was een spannende ont moeting. Voor de rust namen de gasten aan vankelijk de leiding. Nadat D. de Vaal de gelijkmaker had gescoord, bleef BEP domi neren en had bij rust een 2—1 voorsprong. Na de rust had mej. Nierkus snel de ge lijkmaker gescoord, waarna Haarlem het spel in handen nam Mevr. Denekamp gaf de thuisclub de leiding, waarna H. v. Lohuizen en Korporaal de stand tot 5—2 opvoerden Pas daarna kon BEP de eindstand op 5—3 Pas daarna brengen. Groen Geel 3 11 Haarlem 2 10 BEP 2 12 Watervliet 2 12 17 15 15 12 K. Zaandijk 3 8 Roda 3 9 ZKC 2 10 ZKV 3 10 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de federatie van bureaux voor medi sche sportkeuring in Nederland, heeft de federatie een jubileuimvergadering gehou den in Scheven in gen. Na de openening door de voorzitter, prof. dr. J. Jongbloed, voerde de ere-voorzit ter en een der op richters van de federatie, prof. dr. J. G. Sleeswijk, het woord. Spreker belichtte de medische sportkeuring in het verleden en hij memoreerde daarbij dat het principe van de medische bemoeienis met lichame lijke opvoeding en sport allerminst uit de laatste tijd dateert. In het oude Grieken land had de lichaamscultuur als opvoe dingselement namelijk reeds een grote be tekenis. De voorzitter, prof. Jongbloed, deelde in zijn toespraak mede, dat de federatie per jaar 100.000 mensen laat keuren. Zij be schikt over 150 bureaux en werkt samen met 800 artsen, onder wie een honderdtal specialisten. Aan het einde van zijn rede maakte prof. Jongbloed gewag van het feit, dat er een boek over de sportgenees kunde is geschreven, dat voor zover hem bekend enig is in zijn soort, omdat het vrijwel alle facetten van de sportgenees kunde omvat. Niet minder dan 35 auteurs, voor het merendeel artsen, leverden hun bijdrage. Als derde en laatste spreker hield dr. J. Jongh een bespiegeling over de toekom stige ontwikkeling van de federatie. Onderscheidingen In aansluiting op de vergadering volgde een receptie, tijdens welke prof. dr. J. G. Sleeswijk, bij monde van dr. J. Micdema werd medegedeeld, dat hij benoemd was tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Prof. Sleeswijk dankte geroerd voor deze Koninklijke onderscheiding. Aan een Zaterdagavond gehouden maal tijd deelde die vice-voorzitter van het Ne- derlandsch Olympisch Comité, generaal- majoor C. F. Pahud de Mortanges mede, dat de secretaris van de federatie, de heer J. M. Hardeman, door het NOC is onder scheiden met de erepenning. Zaterdagavond hield de Kennemer Turn kring de jaarlijkse turnkampioenschappen voor dames en heren in de eerste en tweede graad, welke wedstrijden plaats vonden in de beide zalen in de Badhuisstraat te Haar lem. De wedstrijd bij de dames bestond uit 7 onderdelen: een vrije oefening naar keu ze, een voorgeschreven en een keuzeoefe ning aan ringen en evenwichtsbal, alsmede 2 voorgeschreven en 2 keuzesprongen over het paard. Het programma voor de heren bevatte 11 onderdelen: een vrije oefening naar keuze, een voorgeschreven en een keuzeoefening aan hoogrek, hoogbrug, paardvoltige en ringen stil en eveneens 2 voorgeschreven en 2 keuzesprongen over het paard. Bij de voorgeschreven oefeningen moest dus de wijze van uitvoering beoordeeld worden en bij de keuzeoefeningen behalve de uitvoering ook het gehalte der onder delen. Bij nadere beschouwing der resulta ten viel het op, dat zij, die bij de voorge schreven oefeningen behoorlijke cijfers kregen, inderdaad over een grotere vaar digheid beschikten, daar zij bij het keuze- werk oefeningen lieten zien, die vér boven de middenmaat lagen. Bij de tweede graad dames hadden zich 29 dames aangemeld, waarvan 25 aanwezig waren. Het kampioenschap ging hier naar mejuffrouw L. Kraker van Olympia IJmui- den, die 97.8 pnt. (van de max. 120 pnt.) verwierf, n.l. 40.6 pnt. bij de voorgeschre ven en 57.2 pnt. bij de keuzeoefeningen. Op de tweede plaats kwam mejuffrouw M. M. Freerkstra van „Heemstede met 95.9 pnt. (38.3 pnt. en 57.6 pnt.) gevolgd door mejuffrouw R. Molenaar van Bato met 92.8 pnt. (40.3 pnt. en 52.5 pnt.). Uit deze cijfers blijkt, dat een correcte uit voering wel degelijk invloed heeft gehad bij de beoordeling. Bij de eerste graad dames viel de deel neming tegen. Er hadden zich 10 dames ge meld. waarvan 6 waren opgekomen. Door dat mevrouw Cornelese-de Wit zich voor deze wedstrijden had teruggetrokken zou de strijd in hoofdzaak gaan tussen me vrouw R. Braspenning-v. d. Hurk en mej. R. Hameetman (beide van Bato). Doordat mevrouw Braspenning halverwege de wedstrijd de strijd moest staken, was van enige spanning geen sprake meer en werd mejuffrouw Hameetman onbedreigd eerste met 104.3 pnt. (42.7 pnt en 61.6 pnt.). Op de tweede plaats kwam mejuffrouw R. Wajer (Bato) met 100.7 pnt. (41.9 pnt. en 58.8 pnt) gevolgd door mejuffrouw J. A. van Borkum (Concordia) met 96.8 pnt. (41.9 pnt. en 54.9 pnt.). In de eerste graad heeft dus de meerdere vaardigheid de doorslag gegeven naar een hogere rangorde. Bij de heren was het een herhaling van de verenigingskampioenschappen van Bato. daar alleen Bato-leden hadden ingeschre ven. In de tweede graad nam alleen W. J Theil deel die dus zonder strijd de eerste plaats kreeg met 140.9 pnt. van de 200 pnt. (62.8 pnt. en 78.1 pnt.). In de eerste graad was meer spanning, doch de nieuwe kampioen J. H. R. Mok heeft het toch niet al te moeilijk gehad, doordat de kampioen van verleden jaar niet kon deelnemen. Mok verwierf 163.8 pnt. (74.6 pnt. en 89.2 pnt.) gevolgd door C. de Wolf met 159.9 pnt. (72.5 pnt. en 87.4 pnt.) met op de derde plaats E. Jansse met 140.7 pnt. (68.4 pnt. en 72.3 pnt.). Na afloop werden door de Kringvoorzitter de resultaten bekend gemaakt en overhan digde hij de prijswinnaars hun verdiende médailles en de kampioenen de wisselbe kers. De Haarlemse eersteklassers hebben en kele prachtige resultaten geboekt, waar door wij met ere het damesteam van Con cordia en de heren van Rapiditas kunnen noemen. Gezien de situatie aan de kop van de ranglijst bij de dames heeft vooral Con cordia vriend en vijand wel op bijzondere wijze verrast door nummer één. Zeeburg, met 82 te verslaan. De Rapiditasheren konden zich met een overwinning op BHC (84) weer bij de kopgroep voegen. En een derde lichtpunt was, dat de IJmond- heren gelijk speelden tegen AVA, waar door er een redelijke kans voor de Velse- naren is om in de tweede klasse te blijven. Met een verbluffend overwicht speelden de Concordia-dames Zeeburg van de kaart. In nog geen tien minuten hadden zij al een voorsprong van drie-nul door doelpunten van de dames Handgraaf, Stuy en Vromen. En wat Zeeburg ook probeerde om een ne derlaag te ontlopen, het hielp niets. De Amsterdamse aanvallen strandden op een hechte Haarlemse verdediging. Doelvrouwe Van der Zee moest steeds minder hande lend optreden. De dames Vromen, Stuy en Lablans brachten de score op acht doel punten. Zeeburg vond maar twee keer het net. In Bussum traden de Rapiditas-heren te gen BHC aan. De ruststand was al zes-één voor Rapiditas, dat het na de thee wat kal mer aan deed en tenslotte een fraaie 84- overwinning mee huiswaarts nam. De IJmondheren vochten werkelijk voor de kans zich AVA, de medecandidaat voor degradatie van het liif te houden en na een uiterst spannend duel slaagden de Velsena- ren daarin inderdaad (1010). Unitas werd Zondag kampioen in deze klasse. Dames Heel wat slechter staan de IJmondda- mes er nu voor. Zij verloren deze Zondag van het sterke Tonegido en staan nu op de een na laatste plaats met twee punten. Maar aangezien in deze 2B-klasse ver sterkte degradatie plaats heeft, zeggen deze twee punten van IJmond nog niet veel als men weet, dat nummer drie van onderen, Vrone, 6 punten heeft. DSG uit Amsterdam won van het Hei- loose Feresters met 73 en is ook voor JHC onbereikbaar geworden. Een prach tig resultaat van dit ploegje, dat dit jaar bij keuze promoveerde en nu nog altijd ongeslagen kampioen is. De beslissingswedstrijd tussen HOC en Rapiditas moest uitgesteld worden, omdat het Blinikertveld niet meer beschikbaar is. Wel werd de ontmoeting tussen Concor dia 2 en Zand voortmeeuwen gespeeld, welke door de kampioenen gewonnen werd met 156. In de tweede klas heren schoot de Blin- kert 2 danig uit zijn slof door het derde van Concordia met 134 te verslaan. Bij de juniormeisjes moeten wij beslist het fraaie kampioenschap van IJmond vermel den. In de beslissende wedstrijd versloe gen de IJmondmeisjes Beverwijk met zes twee, waardoor dit ploegje niet meer in te halen is. Het eerste officiële kampioenschap van Nederland fantaisie classique heeft volgens de verwachtingen een overwinning opge leverd voor de Barendrechter Kruythof, die 184 punten verzamelde. Teegelaar werd tweede met 108 punten, Kerkmans derde met 92 punten, Popeijus vierde met 80 pun ten en Jacobs vijfde met 72 punten. In dit tournooi heeft Kruythof zijn Ne derlands record van het aantal geslaagde figuren, dat hij tijdens het Europese kam pioenschap in Juni 1953 in Böne op 42.18 had gesteld, verbeterd en gebracht op 43.75 pet. Het tournooi was een waar feest van bandstoten, trekstoten, doorschietstoten, doorschiet-trekschoten, zweepslag-door - schietstoten, stoten van de vastliggende bal, zweepslagtrekstoten, piqué's en massé's die door grootmeeters als Conti en Nibas zijn uitgedacht en de beoefenaar voor pro blemen stellen, die bijkans onoplosbaar lijken. Haarzuiver moet de afstoot zijn en als men dit bereikt heeft, is elke figuur te maken. Maar de ontwerpers van deze figuren zijn zo ingenieus te werk gegaan, dat een afwijking van een onderdeeltje van een millimeter al voldoende is om de bal len te laten klossen of om op een haar na te missen. Pionier OM DE DAVIS CUP. Zuid-Afrika heeft de wedstrijd tegen Noorwegen in de eerste ronde van het tournooi om de Davis Cup met vier—een gewonnen. Meer dan 250 Nederlandse renners heb ben zich gemeld voor Olympia's toer door Nederland voor amateurs en onafhanke- lijken. een vijfdaagse étappe-wedstrijd, die van 17 tot en met 21 Juni a.s. wordt ge houden. Onder hen bevinden zich de on- afhankelijken Konings (Breda), Pauw (Utrecht), Schoenmakers (Eindhoven) en Van den Broek (Breukelen) en de amateurs Wolfs (Vlijmen), Scholten (Den Haag), Stolker (Utrecht). Ehlen (Sittard), Gelder mans (Beverwijk), Rusman (Haarlem), Rijnders en Klebach (beiden Amsterdam), Kooiman en Van der Putten (beiden Den Haag), de Eindhovenaren Bergmans en Sonnemans, Post (Nieuw Vennep), Snij ders (Halfweg) en Van Wetten (Noordwij- kerhout). Het staat nog niet vast welke buitenlan ders aan deze wedstrijd zullen deelnemen. De oud-wereldkampioen achtervolging, Gerard Peters, heeft zich bereid verklaard zitting te nemen in de .wedstrijdleiding. Een hele tijd duurde die rit op de rug van de haai... maar toen ik na enkele uren een klein eilandje zag, vond ik, het beter, m'n paardje maar los te latenIk zwom naar het eiland en klom aan land. Ziezonou was ik tenminste weer op vaste bodem. Doodmoe liep ik het strand op en daar ging ik wat liggen uitrusten in de zon, om te drogen, want ik waa natuurlijk doornat Nou, toen ik wat uitgerust was en gedroogd bekeek ik het eilandje eens, waarop ik was terechtgekomen. Het was maar klein; er groeiden 'n heleboel cocospalmen en ik dacht, terwijl ik daarnaar keek, dat ik tenminste iets te eten zou hebben. De cocosnoten hingen in de palmen, en die zijn erg voedzaam. Maar verder zag het er niet rooskleurig voor me uit; want daar stond ik nou, moederziel alleen en verlaten op dat vreemde eilandje midden in de oceaan... Hoe zou ik hier ooit weer vandaan kunnen komen? Eerst was ik bang, dat er misschien wilde inboorlingen zouden wonen; maar nergens zag ik een teken van levenhet eiland lag daar stil en verlaten. Ik voelde me zo alleen 36) Ze verlangde er niet naar naar Teheran of Timboektoe of welke andere plaats ook te bezoeken, noch Irvdia, Bali, Tahiti of New York. Het reizen was voor haar afge lopen, ze had haar doel bereikt. En alhoewel ze nu twintig duizend pond de hare kon noemen, mocht ze er niet aan denken allerlei plezierige en gezellige din gen te doen, want anders zou het haar wel eens héél erg moeilijk kunnen vallen dit bedrag weg te geven. Ze zuchtte, niet om dat ze al dat geld kwijt wilde raken, doch omdat ze naar een betrekking moest gaan uitkijken. Met Nieuw Jaar zou ze iets ge vonden moeten hebben en dan zou ook het Kerstspel tot het verleden behoren, zodat ze geen voorwendsel meer zou hebben om „Te Ara-ma" geregeld te bezoeken: Ze be taalde Fiona slechts weinig, maar voordat 't jaar voorbij zou zijn zou haar eigen geld op zijn. Het vooruitzicht, dat ze misschien weer in een ziekenhuis zou moeten gaan werken, trok haar niet aan, want ze wist maar al te goed dat ze dan nog maar bit ter weinig vrije tijd zou hebben. Mijn vacantie heeft te lang geduurd! Ik word 'lui!, dacht ze, terwijl ze langs de schitterende bloembedden verder liep naar de met bomen omzoomde Symonds Street. Ze belde bij Ian's huis aan en bewon derde het keurig onderhouden koperwerk van de deur. Een meisje in verpleegsters- costuum liet haar binnen en bracht haar naar Ian's kamer. De dokter zou direct komen, zei ze tot Sally. Het jonge en aan trekkelijke meisje nam haar aandachtig maar onopvallend op toen ze zei dat ze juffrouw Hudson was, zoals Ian haar ge vraagd had. Het was beter maar niet haar werkelijke naam te noemen. Zo zag ik er drie -maanden geleden zelf ook nog uit, overpeinsde Sally, en de bekende geur, die altijd in het huis van een arts viel waar te nemen een menge ling van frisheid, antseptische middelen, net gepoetst koper en leren meubelstukken deed haar even naar Wimpole Street verlangen, of beter gezegd: naar dokter Jim. En ze speelde met de gedachte dat niet Ian maar dokter Jm in de kamer aan het einde van de gang bezig was met zijn laatste patiënten. Zo, en hoe voel je je nu als rijke erfgename? Toen ze voor het raam stond en naar de prachtig onderhouden tuin keek, was Ian zo stil mogelijk binnen gekomen. Hij had zijn handen op haar schouders gelegd, haar omgedraaid en haar licht op het voorhoofd gekust. Je moet in de stad een hoed dragen, zei hij met gemaakte ernst, maar ze be greep dat hij het prettiger had gevonden als ze niet blootshoofds bij hem op bezoek was gekomen. Ze glimlachte verontschuldigend. 't Spijt me. Ik ben nu zó gewend aan het buitenleven, dat ik nauwelijks meer weet wat een hoed is. Maar ik vind het daar héérlijk! Dat kan ik me indenken! Het buiten leven past in ieder geval goed bij je. Hij ging enkele stappen terug, zodat hij haar goed van top tot teen kon bekijken, het licht-bruin van haar huid, waardoor ze wat kleur had gekregen op haar anders zo bleek getinte gelaat, de diepe, warme tint van haar ogen, die hem steeds deden den ken aan fluweel-zachte viooltjes, de sproe ten rond haar kleine neus. Er ging van Sally iets ondeugends, iets levendigs uit, dat nieuw was voor Ian. Iedere keer dat ik je ontmoet zie je er aardiger uit! Hij lachte en stak eèn sigaret op om te voorkomen dat hij haar op een heel wat inniger manier zou kussen. Is het eigenlijk wel verstandig dat ik hier kom?, vroeg ze nadenkend. Je ver pleegster keek me nogal vreemd aan. O, dat is in orde! Verna weet wie je bent, antwoordde hij luchtig. We zullen hier maar lunchen. De kranten schrijven op het ogenblik niet meer over jou, dus in de kliniek zullen ze je wel niet nastaren. het terras in de tuin, vertelde Sally Ian over de verleidingen, waaraan ze had bloot gestaan tijdens haar wandeling door de stad met het chequeboekje in haar tas. Hij lachte. Nu weet ik tenminste zéker dat je écht menselijke gevoelens hebt! Ik begon al te veronderstellen dat je in een wereldje apart leefde, zei hij plagend. Maar hij voegde er een ernstige waarschuwing aan toe, die veel leek op de raad, welke mijn heer Pearson haar 's morgens had gegeven. Ik weet dat je erg -vrijgevig bent, Sally, maar ga niet plotseling duizenden ponden weggeven. Je zou het voor jezelf kunnen bederven. Iedere belangrijke gift aan een of andere weldadigheidsinstelling komt uiteindelijk in de kranten te staan en dan ontstaat er weer een soort wedstrijd tussen de kranten wie 't meest over jou kan schrijven: Schatrijke wees geeft for tuin aan weldadigheidsinstelling of zo iets! Toen ze later de kliniek bezochten, ver gat Sally volkomen haar eigen problemen, ze ging geheel en al op in wat Ian haar liet zien en in wat hij vertelde. Ian en zij waren hier al eerder geweest, maar dat was tijdens een officieel bezoek, toen Sir James Graven nog het centrum van het gezelschap was geweest. Maar vandaag liep Ian met een goede bekende rond en de patiënten waren niet, zoals tijdens het officiële bezoek van enige tijd geleden, speciaal verzorgd en het verplegend per soneel had geen bijzondere instructies ge- Pas sinds enkele jaren wordt het spel in Nederland beoefend. Piet Kruythof was in ons land de pionier en dank zij een oude biljarttafel, die hij ergens had staan, kon de Barendrechter zonder vrees voor ern stige beschadigingen van het materiaal, die bij deze spelsoort veelvuldig voorkomen, oefenen. Enige malen reeds heeft Kruythof ons land vertegenwoordigd bij het Euro pese kampioenschap na invitatiewedstrij den, waarin hij veruit zijn Nederlandse tegenstanders de baas bleef. Dit seizoen had de K.N.B.B. besloten voor de eerste maal een officieel Neder lands kampioenschap te laten spelen en het stond al van te voren vast, dat de titel door Kruythof veroverd zou worden, want geen der anderen: Teegelaar, Kerkmans, Popeijus en Jacobs had zo'n unieke ge legenheid om te oefenen en bovendien heeft Kruythof in de vele internationale tournooien waaraan hij heeft meegedaan, veel geleerd. Risico Hoe groot het risico is bleek bij dit tour nooi waarin het laken op enige plaatsen doorboord werd en twee keu's sneuvelden. Vooral bij de piqué's en massé's wend met veel geweld gespeeld en keek de eigenaar van de biljartzaal met benauwde blikken toe. Na spannende wedstrijden heeft J. F. Nobels van B.C. „Hof van Holland" beslag gelegd op de titel cadre 38/2, derde klasse, district Haarlem. Nobels mag nu meedoen aan het kampioenschap cadre 38/2, 2de klas se, dat Woensdag in café-rastaurant Hof van Holland in Haarlem begint. De einduitslag luidde: J. F. Nobels (Hof van Holland) J. Wittekoek (Hof van Holland) J. v. d. Linden (1939-Bl'daal) C. Y. Philippo (Hof van Holland) H. Dijkstra (I.V.O.) - De overige deelnemers aan het kampioen schap tweede klasse zijn: Agema, Dollé, Bulvez, Dieckman, v. Lunenburg, Noord- man en Willemsen. De centrale training voor het Nederlands voetbalelftal werd deze week op Maandag avond in plaats van op Dinsdag gehouden in verband met de oefenwedstrijd tegen Chelsea, die Woensdagavond in het Olym pisch stadion wordt gesepeld. Twee oude bekenden werden door de heer Hoolboom. de voorzitter van de keuze-commissie weer welkom geheten in het midden van de Ne derlands elftal-vriendenclub: Van Roessel (Willem II) en Clavan (Holland Sport). Voor het eerst na lange tijd nam ook Faas Wilkes (Valencia) weer deel aan de trai ning in het Olympisch stadion, die onder leiding stond van de bondscoach Max Merkel Deze had voor deze gelegenheid een licht oefenprogramma samengesteld, uitsluitend voor de spelers, die voor een plaats of als reserve in aanmerking kwamen voor de wed strijd tegen Chelsea. Aanwezig waren daar om verder nog: Landman, Pieters Graafland. Wiersma, Kuys. Kerkum, Steenbergen, Van der Hart, Schaap, Klaassens, Schouten. Tim mermans, De Harder en De Bruyckere. 1500 165 9.09 48 12 1405 151 9.30 73 8 1473 197 7.47 42 8 1182 168 7.03 53 2 1121 179 6.21 63 0 De eerste Woensdagmpeting op Duindigt brengt uitstekend bezette velden, zowel op de sintel- als op de grasbaan. Grote belang stelling zal weer uitgaan naar de amateurs- ren, waarin vermoedelijk Peter Townsend zal straten. Met welk paard is echter nog niet bekend. Mocht dit Algol zijn dan heeft hij een prima kans zijn eerste z.ege op Hol landse bodem te behalen, daar deze volbloed met Invicta tot de favorieten gerekend mo gen worden. Ook in de volgende ren be hoort stal Frowein (Rolling Norton) tot de favorieten, ondanks de 4 k.g. extra voor de laatste overwinning. Bovendien is de te ver wachten harde baan in zijn voordeel. De keuze Delbrassinne wordt op de tweede plaats verwacht. In de laatste ren gaat de voorkeur uit naar stal Dehnert (La Canasta, Rémus), gevolgd door Grettello. Bij de dravers wordt in het openingsnum mer eindelijk een overwinning verwacht van Sunrise, een trouw, maar niet al te snel draafstertje, dat nu op haar rivalen zo'n mooie voorsprong krijgt, dat Romance noch Riolette haar zullen kunnen inhalen. De grote groep koppaarden in de Hollandia-prijs kan vrijwel worden verwaarloosd, daar Rosa Dear en Sunny Williams qua snelheid verre weg de meerderen zijn. Daar laatstgenoem de sterker is wordt deze het vertrouwen geschonken. De verbeterde Sherly Ilollandia zou kunnen verrassen. Zeer moeilijk te voorspellen is het nummer voor de 3-jarigen, waarin Tector als de vermoedelijke winnaar wordt getipt, vóór Teela van Oranje en True Spencer. De in grootse vorm verkerende Peter Snel zal in de Handsome Scott-prijs al zijn capaciteiten moeten aanwenden om Rosa- munde, Sorento en Sita te kunnen weerstaan. De grote bruine kan dit, daar hij met zijn grote uithouding van start tot finish een hoog tempo kan voorleggen, dat de anderen de den duur toch te machtig zal worden. Het laatste nummer brengt Geersen's crack Proximity onder gunstige condities aan de start. Hoewel de afstand wel iets te lang is voor de snelle vos heeft hij echter zulk een klasse, dat hij zelfs gemakkelijk moet kun nen winnen vóór O Marijke. Een mogelijk outsider is Quicksilver S, die na een lang durige ziekte zijn rentrée maakt. De 28-jarige middengewicht bokser Jose Contraras uit Taunton, Massachusetts, is in een ziekenhuis gestorven aan de gevolgen van een stoot tegen het hoofd tijdens zijn bokspartij tegen Bob Bolton op 2 Mei. Con traras zakte in de kleedkamer ineen nadat de partij in de achtste ronde gestaakt was. Een onmiddellijk uitgevoerde hersenoperatie heeft hem niet kunnen redden. Dit was de tweede bokswedstrijd van het jaar in Amerika met een noodlottige afloop. Engele weken eerder was Bryan Thompson in Trenton overleden nadat hij in de tweede ronde door Jerry Luedee was uitgeslagen. Ook de nationale basketball-kampioen schappen van het seizoen 1954-1955. welke Zaterdag en Zondag in de Apollohal in Amsterdam werden gehouden, hebben geen verrassing gebracht, hoewel het Delftse SSD (kampioen van Den Haag- Rotterdam) bijna AMVJ verslagen had. Hoewel AMVJ een kleine voorsprong nam, bleven de Hagenaars goed volgen en pas na ongeveer vijftien minuten spelen namen de Amsterdammers een vrij veilige voor sprong. Ook in de tweede helft van deze wedstrijd, welke zonder twijfel de fraaiste en spannendste ontmoeting van dit. kam- pioenen-tournooi was, gaven de SSD'ers het nog niet op en bleven enthousiast door spelen. En met succes, want in korte tijd werd een grote achterstand opgehaald en zelfs omgezet in een kleine voorsprong. De laatste minuten brachten nog sensa tie, aangezien Hille en Van der Broek bij AMVJ moesten uitvallen. Gootjes strafte enkele verdedigingsfouten goed af en hielp daardoor zijn team nog aan de volle winst (60-51). Aangezien de Amsterdammers in de resterende wedstrijden geen fout meer maakten, werd ook dit seizoen de kam pioenstitel van Nederland weer door een Amsterdams team behaald, echter zeer eervol gevolgd door SSD. Het Haarlemse Black Pirates bracht het slechts in de wedstrijd tegen het Helderse KVH tot winst (42-37), doch verloor de twee andere wedstrijden tegen SSD en AMVJ met groot verschil. Ook bij de dames kwam de titel weer bij het Amsterdamse kampioensteam terecht. HOC (Haarlem) moest met groot verschil het onderspit delven, doch door een twee tal overwinningen, namelijk tegen KVH (28-22) en Te Werve (Den Haag) na ver lenging (29-37) werd alsnog een derde plaats bezet achter Blue Stars en het Rot terdamse Hudig. De uitslagen van de Haarlemse teams waren: Dames: HOC—Blue Stars 19-42: HOC— Hudig 25-36; HOC—KVH 28-22; HOC—Te Werve 37-29 (na verl.). Heren: Black PiratesAMVJ 29-71; Black PiratesSSD 23-48; Black Pirates KVH 42-37. De eindstand was: Dames: 1. Blue Stars (Amsterdam, kam pioen van Nederland): 2. Hudig (Rotter dam); 3. HOC (Haarlem); 4. KVH (Den Helder); 5. Te Werve (Den Haag). Heren: 1. AMVJ (Amsterdam, kampioen van Nederland); 2. SSD (Delft); 3. Black Pirates (Haarlem); 4. KVH (Den Helder). aandacht aan Sally, en dat deed haar veel genoegen. Ze luisterde oplettend naar Ian's enthou siaste uiteenzettingen over het werk in de kliniek en ze apprecieerde hem meer dan ze ooit gedaan had. Dit was Ian, de dokter, een man, die ze kon respecteren. Om zes uur bracht hij haar naar de bus en praatte nog enige tijd met haar door het openstaande raam. Zorg goed voor je zelf en vier maar prettig Kerstmis. Ik wilde dat ik er bij kon zijn, maar als ik die dagen niet naar Dudedin ga, ziet m'n familie me voorlopig nooit meer. Ik zal met Fiona en de anderen vast héérlijke dagen hebben! Maak je maar geen zorgen om me. Ze glimlachte en bleef nog lang naar hem wuiven toen de bus al vertrokken was. Pas toen ze halverwege Thames was, schoot het haar plotseling te binnen dat ze Ian niets verteld had over het Kerstspel. HOOFDSTUK XIX De opzet wordt langzamerhand veel te groot voor de zitkamer, Barry, je zult een zaal moeten huren, zei de professor ironisch en bette z'n verhitte voorhoofd. Ik ben moe. Ik geloof dat ik te oud word. Een douche en wat rusten zal me goed doen. Maar we gaan door! Er is nog zóveel te doen, antwoordde de jongen. Barry keek Sally glimlachend aan en je voor het eerst tikt gaat het nog niet zo gemakkelijk, maar ik vind het leuk dat ik nu alles zelf kan doen! Natuurlijk, het is.... Sally was zo verdiept in de lectuur, dat ze de zin niet afmaakte. Ze ging wat ge makkelijker zitten en bleef verder zwijgen. Tenslotte, toen ze alle rollen gelezen had, keek ze hem bewonderend aan. Barrywat je geschreven hebt is goed, fluisterde ze. Heb je het helemaal alléén gedaan? Hij knikte en er lag een triomfantelijke blik in zijn ogen. Ja, en ook de aanwijzingen voor de spelers. Ik vond het geweldig leuk werk! Hij aarzelde even en voegde er toen aan too: Ik heb al een heleboel geschreven, maar niemand heeft dat nog ooit gezien. Zelfs niet Luke of de professor. Je hoeft niet zo verbaasd te kijken, Sally, liet hij er op volgen daar zij hem met grote ogen aankeek. Al heb ik dan ook kinderverlamming gehad, ik ben nog niet zo dom! Natuurlijk niet!, riep ze uit en ze be gon te lachen. Ik had er echter geen ver moeden van dat je zo goed zou kunnen schrijven.... 't is in één woord prachtig, Barry! Er kunnen nu zóveel deuren voor je opengaan! Ja, antwoordde hij, Een schrijver hoeft zijn benen niet te gebruiken. Inderdaad, en de hele wereld staat 11°?/ OP®.' antwoordde Sally Tijdens de lunch, die opgediend werd op kregen. Niemand nffik^Z ™8S2m* (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6