Nieuwe drukkerij onder grote belangstelling geopend Voor verlovingsringen naar P. de GROOT Gemeenschap en gemeentebestuur van Velsen waarderen „vasthouders" Gemeentesecretaris bracht historisch persje op gang DSS presenteerde variété-revue „Laat de vrouw vooral de taal goed leren" Velsen dankte optochtbouwers Voor jonge hersens Het nieuwe pun te n raadsel Uitvoering Beverwijkse accordeon-vereniging Castricum Heemskerk 7 Feestavond van „DGS" Nieuwe docenten aan het gymnasium Benoeming lerares „Zonnebloem "-werk Opstelling VSV Burgerlijke Stand Velseri „Laat de poppetjes dansen" in Thalia Emigratie-voorlichting Rode Kruis-actie van 23 Mei-4 Juni Nieuwelingendag op „Adrichem" Ledental AJG bleef constant „Nieuw Leven" speelt Heyermans Tobi en Van Weeren „zagen de optocht nu ook eens" Vacantievreugd voor stadsjeugd Mercurius-leden naar landdag olleybaltournooi van „The Smash" Nieuws van St. Thomas DONDERDAG 12 MEI 1955 Gistermiddag heeft de heer J. W. r». Schmitz met een van trots en tevredenheid blaken gezicht en een lange toespraak zijn nieuwe drukkeril aan de Wijkerstraatweg officieel geopend. Velsen heeft er een mo dern-geoutilleerd bedrijf bijgekregen, waarvoor gemeentesecretaris J. Veenstra alle waardering kon hebben blijkens zijn hartelijk speechje te dezer gelegenheid. Mede waren aanwezig wethouder W. f. Visser en de adjunct-directeur van Open bare Werken, de heer Den Hartog. De heer E. Sanders heeft de gelukwen sen overgebracht van de winkeliersver- niging „Wijkeroog" en van de voetbalver - niging „Kinheim". De heer A. Langkemper herinnerde aan de illegale drukkerij, die naast de Feldgendarmerie te Beverwijk een gestage stroom nieuws over Kenne- merland heeft gestuwd. Tenslotte stonden er meer dan zeventig bloemstukken door het nieuwe gebouw verspreid, toen de ge meentesecretaris op verzoek van de direc tie het nieuwe bedrijf symbolisch in be weging bracht met de kleine, oude degel pers, waarvan in de oorlog het een en an der de wereld in ging en waarmee de heer Schmitz 30 jaar geleden zijn drukkerij be gon. Tot ver na het vastgestelde uur heeft de receptie geduurd en menige bezoeker heeft zich diepgaand laten voorlichten over de moderne typografie. Toespraak directeur Aan de réde van de heer Schmitz ontle nen wij de volgende passages: „Wij staan voor het heugelijke feit, dat wij een modern en naar de laatste eisen ingerichte drukkerij kunnen tonen,. Het heeft wel lang geduurd en heel wat voe ten in de aarde gehad: voor de oorlog wa ren we al bezig met plannen ons oude pand op nr. 79 te vergroten en te moderniseren, maar de oorlog haalde er een streep door. Doch juist deze omstandigheid heeft er aan medegewerkt dat we u nu dit kunnen laten zien. Ik heb al eens getwijfeld aan d». verwezenlijking er van. Temeer, daar we evacueren moesten en met ons hele hebben en houden onder moesten duiken. Van deze plaats wil ik nu enige heren dank brengen voor hun bemoeiingen in die moeilijke tijd betoond. In de eerste plaats n.l. de heer Groen, toen rayon-beheerder van de Federatie, die mijn vrouw heeft ge holpen met de commerciële kant van de ADVERTENTIE JUWELIER Kennemerlaan 30 HORLOGER Telefoon 4127 De Oud-Katholieke jeugdvereniging „D GS" („Door Geloof Saamgebracht"), die door haar activiteiten een zekere ver maardheid heeft, gaat voor haar leden eg donatAirs Dinsdag in het Thalia Theater een feestavond geven onder de titel „DGS Ahoy". Het programma is samengesteld uit een bont allerlei van schetsjes, zang, muziek en balletdans, waaraan medewerken de algemene leider, die tevens de samenstel ling en regie verzorgt, de heer C. v. d. Plas en DGS-leden; een accordeon-duo, een balletgroep onder leiding van mevr. A. Zwart-Stol, de Napolitaanse liederen- zanger Jan Groen en het Hawaiian- ensemble. De „Molukse Boys", gevormd uit een aantal Ambonnezen. De muzikale leiding berust bij de heer A. Verschoor. De balmuziek wordt ver zorgd door Dirk Wijker en zijn band. Het college van curatoren van het gym nasium Felisenum heeft een voorstel inge diend om aan deze school enige docenten in een volledige betrekking te benoemen. Overeenkomstig dit voorstel geven B. en W. de raad in overweging te rekenen met ingang van 1 September 1954 in een volledige betrekking te benoemen: in de vakken Grieks, Latijn en Oude Geschiedenis (capita selecta): dr. K. H. E. Schutter en dr. G. R. F. M. NucHelmans; in de vakken geschiede nis en Nederlands: mej. E. Th. van Eek; in het vak wiskunde: de heer G. van der Voet. B. en W. stellen de raad voor, te benoemen tot lerares in tijdelijke dienst aan de me vrouw dr. J. v. d. Bergh van Eijsinga— Eliasschool (cursus karakt .rvormend onder wijs ..Zonnebloem*"» te TJmuiden-Oost, voor het tijdvak van 1 Maart 1955 tot en met 31 Juli 1955: mevr. E. Maas—Geesteranus. Zondag komt VSV in de volgende opstel ling uit tegen AGOW. 14.30 uur: N. Geerlofs M. Spaans, C. Kunst C Schoon, W. Hazeveld, J. Tielrooij H. v. Deursen, H. Verswijveren. J. Zwanenburg, P. v. d. Kuil, S. de Graaf. De Spartaan 2VSV 2, 11 uur. HBC 2—VSV 3. 12.30 uur. Haarlem 5—VSV 4. 9.45 uur. GEBOREN: G. A. KorsZwanenburg, z., Meervlietstraat 24, Velsen; K de Vries Boontjes., z„ Tuindersstraat 66, IJmuiden; H. SchagerBosman. d„ Merellaan 7, IJmui den; M. LaurenzoFloor, d„ IJmuiderstraat- weg 14 d., IJmuiden; N. A. den Ouden Mudde. z., Kruidbergerweg 135, Santpoort; W. A. Schul—Oepts, d., Hagelingerweg 347, Santpoort; A. K. L. Parlevlietvan Os, d„ Lange Nieuwstraat 540, IJmuiden; J. C. M. SmitBesteman, d., Geelvinckstraat 33, Vel- sen-Noord; A. MinkesRave, zoon. Rijn straat 90, IJmuiden; H. A. van Dendekom Zwart, z„ Moerbergplantsoen 59, IJmuiden; S. PiersBoeser, z. a. b. woonschip C 5896/Hlm 766. Waarderpolder, Haarlem. OVERLEDEN: J. van Nek. 73 j., echtge note van K. Dekker, Velserduinweg 202, IJmuiden; E. Kuhlhaus, 62 j.. echtgenote van J. P. Zweiphennig, van Diepenstraat 22, Vesen-N.; E. Fennel, 70 j., Bloemstraat 125, IJmuiden; A Kruijver, 70 j„ weduwe van C. Zijp, Kennemerlaan 54. IJmuiden: H. Kwast. 66 j., weduwnaar van A. Veer, Willemsbeek- weg 24. IJmuiden; B. W. H. Ide, 47 j.. echt genoot van J. H. A. C. Vastenburg, L. Nieuw straat 298, IJmuiden. zaak, toen ik voor enige tijd werd opgebor gen. Daarnaast de heren Aten en C. Pels van de papierfabriek Van Gelder Zonen, die voor het goede doel tonnen papier hebben afgestaan. De heer W. Fontein, die in deze moeilijke oorlogsjaren en bovenal de periode dat ik werd uitgeschakeld, mijn gezin heeft bijgestaan. Dat na de bevrijding ons oude pand was blijven staan was een geluk, waarop ik toen al lang niet fheer rekende." De IJmuidense buurt-' en speeltuinver eniging D.D.S. weet haar leden op feest avonden steeds een goed programma voor te zetten. Ook Woensdagavond heeft een tot de laatste plaats gevuld Thalia weder om van een aantrekkelijke non-stop pro gramma kunnen genieten. Onder de titel „Laat de poppetjes dansen" heeft het in deze omstreken vrijwel onbekende ensem ble van Kok iets goeds gebracht, waarvoor de aanwezigen hun lof niet onder stoelen of banken staken. Jean en Joop Kok troffen met hun schetsjes ongetwijfeld de roos al dan niet bijgestaan door Mary Albers. „Het oude prentenboek" waaraan het gehele ensem ble meewerkte, gaf een draaiend podium te zien, waarop steeds een bekend historisch feit werd uitgebeeld. Een compliment voor de uitstekende décors, die bijvoorbeeld bij „De vier jaargetijden" een verrassend goede combinatie van film, spel en de coratie opleverden, is zeer zeker op zijn plaats. Hierbij werd de lof over Holland gezongen met als slot een aardig gevonden „ijsvermaak". Het hoogtepunt in het programma werd ongetwijfeld het optreden van de „Four Dutch Rolling Stars" die vol lichaamsbe- heersing en gratie, op rolschaatsen een aantal halsbrekende toeren verrichtten. Groot was de hilariteit in de zaal toen, Het Arbeidsbureau te Beverwijk organi seerde gisteravond in het Centrum een I avond voor aspirant-emigranten. De direc teur van het Arbeidsbureau de heer J. v. d. Xieft heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, alsmede de spreker van deze avond de heer Van Rhenen uit Bus- sum. Het ligt niet in de bedoeling een propa ganda- lezing te houden voor de emigratie, aldus spreker, doch voorlichting te geven aan hen, die eventueel willen emigreren en wel voornamelijk naar Australië. De heer Van Rhenen somde de diverse moei lijkheden op waarmede een a.s. emigran ten-gezin te maken heeft, zoals de taal, de zeden en gewoonten, de werkmethodes. Hij beklemtoonde vooral het feit, dat de vrouw de taal goed moet beheersen, daar juist zij in het begin het meest alleen is en wan neer zij de taal niet beheerst zich als eer» uitgestotene voelt, met het gevolg dat in vele gevallen knellend heimwee optreedt. Ook het woningprobleem besprak spreker uitvoerig, terwijl hij verder het klimaat, de sociale voorzieningen en de verdiensten on der de loupe nam. Na de pauze werd er gelegenheid gegeven om vragen te stellen en de avond is besloten met lichtbeela- cpnamen van steden en landschappen van Australië. Een filmavond Op Vrijdag 13 Mei wordt in het Bever wijkse „Centrum" een filmavond gehou den, die wordt verzorgd door een passage bureau. Ook deze avond is geheel gewijd aan Australië, onder andere zal worden vertoond een rolprent over het bezoek van de Koningin van Engeland aan Australië. De grote jaarlijkse Rode Kruis cam pagne wordt in Beverwijk gehouden van 23 Mei tot en met Zaterdag 4 Juni. DÉM—CSV ingelast Door de KNVB is de competitiewed strijd DEMCSV voor Zondagmiddag in gelast. De Beverwijkse athletiekvereniging DEM organiseert op Zondag 22 Mei wed- op verzoek, twee aanwezige heren zich tot strijden, waaraan athleten van vereni- een „ritje" lieten verleiden. Na enige tijd door de manlijke helft van de Stars, welke door twee heren en twee dames worden ge vormd, in de rondte te zijn gedraaid, kon den de „onvoorzichtigen" zich het eerste gingen uit Noord-Holland en Utrecht zul len deelnemen. Het programma omvat onder meer de volgende nummers: Heren: 100 m, 800 m, 1500 m, 3000 m; Het ledental van de Beverwijkse af deling van de Arbeiders Jeugd Centrade is in 1954 constant gebleven. Er zijn thans 53 leden: 21 zwaluwen, 18 trekvogels en 14 rode wachten. Dit bleek uit het jaar verslag van de secretaris, Henk Douwstra. Ook de afdeling heeft te kampen met het euvel van te weinig jeugdleiders en bovendien wordt men gehandicapt door het gebrek aan een eigen gebouw. Overigens gaat men de toekomst op timistisch tegemoet en hoopt men tot ver dere ontplooiing van het werk te komen. Het bestuur bestaat thans uit: Jan Goossens, voorzitter; Henk Douwstra, secretaris; Lucil Goossens, penningmeeste- resse; Map Snelle, Teuni Wormsbeecher en Jan Andringa. De geheelonthouders toneelvereniging „Nieuw Leven", geeft op Dinsdag 24 Mei haar laatste uitvoering van dit seizoen. In het Kennemer theater worden twee stukken van Herman Heyermans ten to nele gevoerd: „De meid", toneelspel in twee bedrijven en „Het kind", toneelspel in één bedrijf. De regie heeft de heer J. Hundling. In het paleis der Onafhankelijkheid te Saigon had premier Diem dezer dagen een bijeenkomst met leden van de militaire staf. De foto toont premier Diem (rechts) met de generaals van het Vietnamese nationale leger, Le Vanty (midden), Chef van de Staf der Staven en Tran Va Don, Officier van Gezondheid. Zaal zeven van het Cultureel Gebouw in IJmuiden was gisteravond extra in fleur gezet. Deze fleurigheid was met alleen te danken aan het feit dat er minuscule vaas jes met lathyrus op de groene tafelkleedjes waren neergezet, maar nog meer aan de maquettes van de praalwagens uit de historische optocht van 5 Mei, die de genodig den nog even verplaatsten in de sfeer van hout en verf, van passen, meten en ver sieren en van die honderd en één ogenschijnlijke kleinigheden, die bij een organisatie van een dergelijk groot object de leiders de nodige addertjes-onder-het-gras hebben opgeleverd en hen naast de vele zweetdroppeltjes ook enige grijze haren bezorgen. moment ongetwijfeld niet meer herinne- hoogspringen; hinkstapsprong, kogelstoten ren waar zij waren, laat staan zich op de been houden. Ook de twee acrobaten oogstten met hun grond acrobatiek, die hun overigens bij zonder goed afging, een éclatant succes. Tenslotte was het de taak van Hansy Pallieter en haar Witte Kraaien om de danslustigen nog geruime tijd bezig te houden. en speerwerpen. Dames: hoogspringen, verspringen en discuswerpen. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen aangekomen het Neder landse m.s. „Jonan" met een lading van 700 ton houtstof uit de Zweedse binnenhaven Slottsbron. Voor de kijkers langs de weg was het op 5 Mei een schouwspel en verder niet, maar de Velser Gemeenschap heeft er zich ter dege rekenschap van gegeven, dat er door de organisatoren en technische leiders Carl Tobi en Jos van Weeren, geholpen door de assistent-regisseurs Jerry Kits en Jasper Eikema en de toneeldecorateur Theo van der Lugt bergen werk zijn ver zet. De waardering voor al deze arbeid is gisteravond onder woorden gebracht door de voorzitter van de V.G., de heer J. van Os van den Abeelen. „Een historische op tocht staat of valt met de medewerking van de burgerij", zo zei spreker. „En we hebben menig ogenblik gedacht is het wel goed dat we hiertoe zijn overgegaan, maar toen tenslotte de optocht door de straten trok en we zagen hoe de stoet werd ont vangen, toen hebben we begrepen, dat de heren Tobi en Van Weeren iets hebben verricht, waarop wij in Velsen verder kunnen bouwen. Een optocht is geen pri vilege van grote gemeenten. Wij zijn u dankbaar voor uw medewerking. Als niet- inwoners van Velsen hebt gij meegehol pen in onze gemeente gemeenschapszin aan te kweken. De heren Tobi en Van Weeren hebben hun gehele persoonlijk heid gegeven voor ons, omdat zij begrepen wat dit object voor ons betekende. Wij zijn u uitermate dankbaar dat gij, ondanks veel tegenspoed niet zijt versaagd, aldus spreker. In u beiden danken wij allen, die medewerking verleenden. Aan de tast bare herinnering die de leiders en hun medewerkers gewerd, zal een album met foto's worden toegevoegd, deelde de heer Van Os mee. Erkentelijkheid Tastbare bewijzen van erkentelijkheid werden eveneens overhandigd aan mej. A. L. Groenhart en aan de heer P. Tolk, twee comitéleden die roet ongelofelijke energie naast hun gewone werk zich hebben inge spannen om de arbeid van de leiders te verlichten. Ook Gerda Hoogerbeets en de heer G. W. F. de Man ontvingen een aan denken. De gemeente Velsen verheugt zich, aldus de heer Van Os, in een ambte narencorps dat er zijn mag. Maar gij bei den hebt veel meer gedaan in deze dan de V.G. van u mocht verwachten. DONDERDAG, 12 Mei 1955. Beste kinderen, Deze keer ga ik jullie iets vertellen over een sport, die jullie zeker allemaal goed kennen. Het is misschien wel de oudste sport die de wereld kent: namelijk het hard lopen. In de alleroudste tijden waren er al boodschappers - ijlboden - die bepaalde berichten van dorp naar dorp overbrachten, te voet en dan zo snel als ze maar konden. Een bepaalde vorm van wedstrijd-lopen in onze tijd is de estafette-loop, waarvan je een belangrijk moment op onze foto ziet vastgelegd. Het overhandigen van het stokje aan de volgende loper van de ploeg is wel van veel gewicht want mochten daarbij fouten gemaakt worden, dan is er onherroepelijk tijdverlies waar door de ploeg, die de fout maakt bijna zeker moet verliezen. Deze bekende vorm van hardlopen nu, stamt ook al uit héél oude tijden. In het rijk der Inca's namelijk (een volk dat een kleine duizend jaar geleden in Zuid-Ame- rika leefde en een hoge vorm van bescha ving bereikt heeft) had men langs de grote wegen op bepaalde afstanden kleine hutjes gebouwd, waar de renboden woonden. Als de koning nu snel een boodschap naar een der delen van het land wilde stu ren, dan gaf hij die boodschap aan een bode, die in zijn paleis wacht had. Bij het vertrek van deze bode gaf men een signaal, dat de volgende loper hoorde. Deze gaf nu eerst het signaal weer verder aan ziin opvolger en hield zich dan gereed, om de boodschap van zijn voorganger over te nemen en verder te brengen. Daar elke hardloper slechts een kleine afstand had te lopen, kon hij op dat stukje zijn volle kracht ontwikkelen en volhouden. Een af stand als bijvoorbeeld Amsterdam-Parijs werd zo in minder dan drie dagen afge rend. Je ziet dus, dat de estafette-loop be slist niet van deze tijd is maar al eeuwen en eeuwen bestaat! Na dit sportieve verhaal rennen we de brievenbus binnen en vinden daar om te beginnen MARJANNEKE. die nog een ge zellige brief schrijft over de feestelijkheden van de vijfde Mei. Dus je hebt genoten van de optocht. Ja, die costumes worden heus niet allemaal opgestreken voordat ze aan getrokken worden en er zal ook wel eens een maatje te gfoot of te klein bij zijn, maar over het algemeen was het resultaat toch heel aardig, vond je niet? Ben je nog naar „de Keukenhof" geweest of was daar geen tijd meer voor? HARDLOPER zou zo graag eens naar het strand willen, schrijft hij maar het weer is nog steeds veel te koud. Ja, jongen, nu „de ijsheiligen" er zijn, zou ik helemaal maar niet gaan want zo lang die heren regeren blijft de wind Noordelijk! Maar Mei bergt gelukkig nog een heleboel dagen en daar zullen vast nog wel enkele warme bij zijn, denk ik. WIELRENNER heeft zich de tanden haast stuk gebeten op het raadsel, merk ik. Je ziet, dat het „schoonmaak" moest zijn en niet „schooltaak" - maar je was beslist in de buurt. De optocht beviel je dus wel. En hoe is het in Amsterdam ge weest? Kon je de weg wil vinden? En heeft je Indonesische vriend genoten van de stad, of was hij al eens eerder naar Amsterdam geweest? Ik ben echt nieuwsgierig naar de afloop van het gezamenlijke avontuur. Van mijn verre nicht REPELSTEELTJE een gezellige brief - met een juichkreet over het gewonnen boek. Dus ook jij hebt je ogen uitgekeken aan de optocht. Je teke ningetjes bewezen wel. dat je goed gekeken had ook. Ja kind, zo leer je op een prettige manier vaderlandse geschiedenis: het moest in de klas ook maar zo gaan, vind je niet - beter dan jaartallen alléén! En je onthoudt dit ook veel makkelijker. Je kansen in de tweede ronde staan weer goed! Dag! Het is een kort hoekje ditkeer; ik moet alweer sluiten! Tot de volgende keer! TANTE ELS. TANTE ELS FELICITEERT: Prikmetintel, die Zondag jarig is. Tuin- man, Irene Drum en Grassprietje, die j alle drie volgende week Woensdag een jaartje ouder hopen te «worden. j Veel geluk en veel plezier allemaal! j itMiaaiiiiiiaHaKiiiiiaHMaaiiBiiat De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: „SCHOONMAAK" (schoon, cactus, heibel, orkaan, ondier, narrig, mokken, akelig, aardig, klagen). Puntentelling: Repelsteeltje 10 pnt., Wiel renner 8; Marjanneke 10; Hardloper 9. 1. X 2. X 3. X 4. X 5X 6X 7X 8X Vul in bovenstaande figuur woorden in van de volgende betekenis: 1. letter alphabet. 2. muzieknoot. 3. Zweedse munt. 4. groen gewas. 5. visbeen. 6. optreden, manier van doen. 7. ommekeer. 8. als 't ware, niet echt. Als alle woorden goed ingevuld zijn ont staat er op de kruisjes van boven naar be neden een ander woord voor „gelegen heids-diner". Waardige viering Burgemeester mr. M. M. Kwint zeide, in aansluiting op de woorden die de heer Van Os de heren Tobi en Van Weeren had toe gevoegd, onder meer: „Het gemeentebe stuur deelt met de heer Van Os de waar dering voor de kleine groep, die de schou ders onder dit werk heeft gezet. Met vol doening zien wij, wat door u tot stand is gebracht. Gij hebt het mede mogelijk gemaakt dat Velsen op zeer waardige wij ze haar tiende bevrijdingsdag vierde, Het gemeentebestuur is ook de Velser Ge meenschap, die het initiatief hiervoor nam dankbaar. Geen orgaan zou hier beter voor geschikt geweest zijn. Wij zullen in het vervolg zeker een beroep op u doen". „Nu zién we de optocht eigenlijk pas". Deze opmerking die Jos van Weeren maak te. toen via de epidiascoop, bediend door de heer G. J. Kwakkel, een serie opnamen van de stoet aan het oog voorbij trok, was raak. Het resultaat van dertien weken onver moeid werken er waren zelfs vele nach ten mee gemoeid heeft de duizenden kijkers langs de weg, waarvan er velen uit omliggende plaatsen kwamen, onge meen geboeid. De organisatoren kwamen niet aan kijken toe. Zij kunnen echter de voldoening smaken dat hun werk „goed" was en dit moge voor hen en voor Velsen een stimulans zijn het contact te besten digen. Dat Beverwijk over goede accordeon ensembles beschikt werd gisteravond weer tens bewezen door een zeer geslaagde uit voering door de Beverwykse Accordeon Vereniging, die onder leiding van haar di rigent de heer Alb. de Wolff een uitvoering gaf in het Kennemer Theater. Dit gezel schap musiceert met een volkomen over gave, waarljij vooral de discipline viel te loven. Het programma vermeldde werken voor B- en A-orkest, waarbij o.a. enkele verplichte werken voor het concours te Vinkeveen werden uitgevoerd. Het B-or kest bestond voornamelijk uit zeer jeug dige leden, die verschillende nummers van hun dirigent ten gehore brachten. Ook hier viel het strakke samenspel op. Het A-orkest bracht als concoursnummers de Ouverture in A dur van Wölki en in D dur van Rudolf Wuther. Wat de dirigent n>et zijn ensemble bereikte was werkelijk af en er zitten voor Vinkeveen zeker kan sen in. Ook de overige nummers getuigden van een gedegen studie en voorbereiding. Na de pauze treden de Tiroler Kapeile met solisten, kunstfluiter, zang en dans op, crie diverse populaire nummers ten gehore brachten,welke door de aanwezigen meestal uit volle borst werden meegezongen. VEILINGBERICHT 11 Mei Spinazie 8,521; radijs 46: witlof 843; sla 725; bloemkool 18—62; rabarber 515. Elk jaar wordt er door de Sectie Ge zinszorg en Gezinsverzorging van de Al gemene Diaconale Raad der Ned. Her vormde kerk een beroep op gezinnen ge daan, om gedurende 14 dagen in de zo- mervacantie gastvrijheid te verlenen aan een stadskind, dat hiervoor in aanmer king komt. Men denkt hierbij aan kinderen, die geen andere mogelijkheid hebben om een vacantie buiten door te brengen, omdat vader en moeder dit niet kunnen betalen, aan kinderen die het thuis moeilijk heb ben en kinderen van moeders die overdag moeten werken, zodat zij de hele vacan tie zijn aangewezen op de straat. De tijd van uitzending naar Beverwijk is bepaald van 1 tot 15 en van 15 tot 29 Augustus van dit jaar. De leden van de afdeling Beverwijk- Velsen van de Algemene bond „Mer- curius" gaan op Hemelvaartsdag per auto bus naar Lunteren, om aldaar de door deze bond te houden Landdag bij te wonen. Evenals verleden jaar heeft de volleybal vereniging The Smash te Castricum een nationaal volleybaltournooi in voorberei ding. Dit evenement heeft Tweede Pink sterdag op de terreinen van de Sportver eniging CCS plaats. Er hebben reeds meer dan 50 teams in geschreven waarvan het grootste aantal eerste klassers zijn. De onderlinge strijd bij De Pion De Castricumse schaakclub De Pion heeft in hótel Meijer de onderlinge compe titie voortgezet. De uitslagen zyn als volgt. AfdelingA: Th. de SmalenP. Hoekstra remise; P. Holtes—P. Hoekstra 0—1; J. van Ravenzwaai—J. de Liefde 10. Afdeling B: J. v. d. BergP. Schürman 1—0. Afdeling C: G. MittendorfJ. van Dijk 01; P. MenkeG. Mittendorf 01. De onderlinge competitie van de Castri cumse damclub 6t. Thomas loopt ten einde. Op de laatstgehoudeh wedstrydavond wer den slchts drie partijen gespeeld die de vol gende uitslagen opleverden. Afdeling 1: C. Ory—O. v. d. Himst 0—2; afdeling 2: P. v. d. Himst-A. Collet 0—2; afdeling 3: Th. GraasTh. Hollander 20. Bedevaart voor jonggehuwden De Katholieke jonggehuwden in Kenne- merland gaan Zondag een bedevaart ma ken naar Onze Lieve Vrouw ter Noord te Heiloo. Om 9.30 uur wordt in de kapel een plechtige Mis gehouden tijdens welk de predicatie wordt uitgesproken door de se cretaris van het bisdom Haarlem dr. M. J. de Jong. Het plechtig Lof heeft om 12 uur plaats met een predicatie van de Francis caan pater Berthold de la Haye. Vergeetachtig Castricum Aan het bureau van de groep Castricum van de Rijkspolitie, Dorpsstraat 1 a, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: herenrijwiel, actetas met in houd, trainingsbroek, poppenkleertjes, shawl, dameshandschoen, kinderportemon- naie, rode portemonnaie, grijze deken, bril in étui. Verloren: sleutelbos, kinderjasje, vulpen set, herenrijwiel, bruine portemonnaie met inhoud, oorknopje, paarlemoer ketting. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Ingegerd Astara. d. van H. J. de Lange en A. J. L. Meijer; Joanna Wij- nanda Cornelia Maria, d. van J. Th. Ettes en J. M. T. v. Westen; Reintje Frederica, d. van D. R. R. R. Jansen en M. C. de Jonge; Antonius Johannes Theodorus, z. van Ph. D. Sas en C. J. Kroon van Diest; Saskia, d. van W. J. Stevenhagen en H. van Meteren. ONDERTROUWD: A. L. Feeleus, wonende te Zaa.ndam en L. J. H. Heijne, wonende te Castricum. GEHUWD: W. G. Vlootman, wonende te Zaandam en C. P. G Oudhoff, wonende te Castricum; W. Goedhart, wonende te Uitgeest en M Tuijnman, wonende te Castri cum; J. L Starmans, wonende te Beverwijk en A. A. Groot, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Comelis Spiering, 87 j., weduwn. van M. M. Stijgers, wonende te Castricum; Leendert Breeman, 63 j.. wonen de te Amsterdam: Johanna Martha Gerrits, 71 j., geh. met H. Fiat. wonende te Castri cum; Dirk Kramer, 79 j„ wedn. van B. Boe- kelaar, wonende te Castricum, overleden te Alkmaar. Geslaagd Mejuffrouw J. Sprengers uit Heemskerk is te Schiedam geslaagd voor het PXampq coupeuse.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11