Trawl visserij kan KNMI aan trefzekerder weerbericht helpen emaille artikelen KEUKENUITZETTEN SPIJKERBROEKEN Gerard van Praag fantastisch lage prijzen WINTERS Havenberichten Zes IJmuidense schippers seinen straks wellicht in code MMêmtm, EVC-feest in Rex Heemskerk Wijk aan Zee BRAND 11 Medische verzorging tijdens het weekeinde Tentoonstelling van KPV gaat niet door Zalennood dwingt plannen terug IEV kan degradatie nog ontgaan |ÊSfS -t- - „De verborgen oorzaken van de kabinetscrisis" Vergunning voor uitbreidingen WIJ doet Zaterdag eerste gooi naar 3e klasse Houtcampagne bij papierfabriek begonnen Houtvloot op weg Zomercompetitie bij „De Jump" „Hans cn Grietje" op bezoek bij de Moerbergschool Kinderfeest van speeltuin „Da Costa" „De Oranjeboom" verloor biljartwedstrijd B.A.V. speelt voor badgasten Scheepvaart VRIJDAG 10 JUNI 1955 (Van een redacteur) ZIJ, DIE DE ZEE BEVAREN kennen als weinig anderen de grillen van de natuur. Zij ervaren meer dan hen lief is de razernij van een plotselinge storm en zij weten van de winden, die over de horizon tuimelen en de zee van een lief lijke vijver in een kolkende dreiging veranderen. Het weerbericht voor de kust gebieden, dat vier keer per dag door de aether komt en de voorspelling voor de hele Noordzee, die elke dag drie keer wordt uitgezonden, hebben dan ook de volledige belangstelling van visser en koopvaarder en alles, dat er aan gedaan kan worden de trefzekerheid der meteorologische meldingen op te voeren, zal dus in de eerste plaats de zeeman zelf genoegen doen. In het recente verleden heeft daar no? wel eens wat aan gemankeerd: het KNMI In de Bilt beschikte ten eerste niet altijd over de volledige weerrapporten van de andere landen en hun zee-weerdiensten en kon bovendien een groot aantal leemten aanwijzen op de weerkaarten over de situatie op de Noordzee: er kon zich met andere woorden een depressie ontwikkelen, waarvan men de loop boven zee niet kon volgen en bepaalde aanwijzingen zouden op „vuil weer" kunnen duiden, die het KNMI volledig onbekend waren. Sinds er echter in Februari op inter nationaal niveau gepraat is over de uit wisseling van meteorologische gegevens en sinds „de Bilt" contact zocht met koop vaardij en visserij, gaat daar merkbare verbetering in komen, een verbetering, die met medewerking óók van IJmuidense trawlerschippers wellicht kan leiden tot ADVERTENTIE Dames, WIJ HEBBEN GELUK GEHAD Wij kochten een grote partij prima welke wij U voor met garantie kunnen aanbieden Pannen per nest van 5 stukg ƒ12.90 Oliestellen5.85 Fluitketels2.95 Koffie - thee - suikerbussen per stel 3.35 en 4.95 Emmers1.98 en 2.69 Luleremmers 6.25 Toiletemmers4.95 Nesten schalen3.45 Broodtrommelsƒ10.95 Enorme keus o.a. in Wasmachines - wringers - sneldroog- machines - „Sola" tafelgerei - servie zen - kop en schotels - bloempotten - kampeerartikelcn - strandscheppcn - ligstoelen. Limonaderietjes 50 stuks 0.45 Meer dan 36 soorten uit voorraad leverbaar Alleen prima merken van 69.40 af. Voor de betere huishoudelijke artikelen Kennemerlaan 1 Telefoon 5853 IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. H. v. Ginkel, Kennemerlaan 123, tel. 4058 en D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3. tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: C. L. van WielinkKlir p. Duinvlietstraat 109, Velsen-Noord, tele foon 4105. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt «waar genomen door apotheek Van der Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. HEEMSKERK Dokters J. H Schutte, Kerklaan 9, tel. K 2512 - 266. een uitgebreidere en vooral betrouwbaar der weerberichtendienst voor de Noordzee. Koopvaardij helpt al Na de „Noordzeeconferentie", die op 7 en 8 Februari in De Bilt is gehouden, heb ben de deelnemende landen nagegaan, of de eigen schepen niet mee weerrapporten konden doorgeven, met het gevolg, dat in derdaad de Belgische, Franse, Duitse en Scandinavische schepen met grotere regel maat laten horen, hoe de vlag er op zee bijstaat. Nederland deed het zijne: ver schillende reders werden bereid gevonden hun kapiteins in te schakelen, hetgeen tot gevolg had, dat bijvoorbeeld de Rotter damse Scheepvaart- en Steenkolenmaat- schappij en de firma W. Müller Co. met hun coasters waardevolle mededelingen hielpen verschaffen over de meteoro logische situatie ter zee. De politiekruiser „Wolf" doet eveneens intensief mee en straks zal ook het nieuwe hospitaalkerk schip „De Hoop" uitgebreide weerrappor ten doorseinen. Een moeilijkheid was inmiddels wel, dat er zo weinig geregelde scheepvaart dwars over de Noordzee komt, terwijl juist daar een „gat" zit in de weermeldingen, maar in internationaal verband hoopt men met tertijd ook de ertsschepen, die voor de IJmuidens Hoogovens bestemd zijn, te kunnen inschakelen, om de mazen van dit meteorologische net zo fijn mogelijk te doen zijn. Visserij nodig De visserij is echter in dit geheel een niet te onderschatten hulp. Dit ten volle beseffende en wetende ook, hoezeer de visserij gebaat is bij een volledige en be trouwbare weerdienst, werd er door het KNMI contact opgenomen met de Stich ting voor de Nederlandse Visserij, waar over wij al eens eerder bericht hebben, dat leidde tot een werkcommissie samenge steld uit reders, meteorologen en mensen van de visserijinspectie die op haar beurt weer naar het bedrijf ging om deze weer dienst verder op poten te zetten. Dit had tot gevolg, dat onlangs een groep schippers uit Vlaardingen, Scheve- ningen, Katwijk, Urk cn Texel on bezoek is geweest bU het KNMI om het klappen van de meteorologische zweep te leren kennen. Wie in dit rijtje IJmuiden mist, moet bedenken, dat de trawlvisserij zel den „thuis" is, zodat deze schippers, waar van zich reeds zes bereid hebben ver klaard mee te werken, nog niet voor een korte instructie naar het KNMI hebben kunnen komen. Maar de medewerking van de trawler schippers is dermate onmisbaar, dat dit bezoek zeker gearrangeerd zal worden, tenzij het bedrijf dit niet toelaat: in dat geval zal „de Bilt" graag de schippers thuis komen opzoeken voor een korte uit eenzetting over het hoe, wat en waarom. Verkorte waarneming Het is namelijk de bedoeling de vis sers een „verkorte waarneming" te laten opstellen, die deels op schatting berust (zoals windkracht en zicht) deels op het aflezen van thermometers en barometers. (Het instrumentarium wordt door het KNMI meegegeven). Deze verkorte waar neming, ten minste 20 mijl uit de kust en wanneer er in een groep gevist wordt, door te geven door één schip uit die groep, gaat in code radiotelefonisch naar Scheve- ningen-radio, die het bericht via een telexverbinding doorgeeft aan de Bilt. Al les op kosten van de staat of van het KNMI, zo ge wilt. Het vergt dus slechts wat energie en een dosis enthousiasme aan de kant van de schippers. Mettertijd zal misschien het nieuwe hospitaalkerkschip als centrale post gaan fungeren, maar voorlopig ligt het in de bedoeling de waarnemingen incidenteel naar de wal te laten seinen. Dat ze uit gewisseld worden met waarnemingen door andere landen, hoert na de internationale conferentie in Februari nauwelijks meer enig betoog. Beider belang Wanneer dit systeem werkt, kan de trawlvisserij, die immers verre visgronden opzoekt en wie- schepen vaak alléén va- varen, een stevige steen aandragen voor het toekomstige weerbericht voor de scheep vaart, kan de meteoroloog beter dan tot dusver zijn verwachtingen opstellen en kunnen beide partijen in onderling belang van elkaar profiteren. Tijdens de in hotel „Parkzicht" gehou den ledenvergadering van de Kennemer Pluimveevereniging werd medegedeeld dat de voorgenomen pluimveetentoonstelling niet door zal gaan wegens gebrek aan een daarvoor geschikte ruimte. De vereniging zal nu deelnemen aan een in Aalsmeer op 6 en 7 Januari 1956 te hou den expositie. De heer H. van Riessen werd aangewezen om in het tentoonstellingsbe- stuur zitting te nemen. Het grootste gedeelte van deze avond werd ingenomen door een interessante le zing van de heer Douma uit Amsterdam, die sprak over de ontwikkeling van de hoenderteelt in Nederland. Was het houden van kippen vroeger meer bedoeld als aardigheid, allengs legde men zich toe op de eier-productie en thans is het zo dat duizenden producten van deze dieren worden geëxporteerd, aldus de heer Douma, die ook nog het fokken behandel de. Als sportfokker moet men over een grote dosis liefhebberij beschikken. Het belangrijkste element om hierin te slagen formuleerde spreker aldus: „Niet het vele is goed, maar het goede is veel". Na het betoog van de heer Douma wer den nog enige vragen gesteld en volgde hierop een leerzame discussie. ADVERTENTIE De originele voor jongens en meisjes met zeemleer met ritssluiting met 2 achterzakken met cowboy-afbeelding in 12 opeenvolgende maten en 20 goedkoper Kennemerlaan 100 Het eerste elftal van IEV, dat Zondag middag in Haarlem tegen EDO 3 de laatste voetbalcompetitiewedstrijd gaat spelen, kan degradatie nog ontgaan en althans in elk geval een eventuele beslissingswedstrijd voor de degradatie ontlopen, indien de IEV'ers alles op alles zetten om deze wed strijd te winnen. IEV I zal Legen EDO 3 tenminste een gelijk spel moeten behalen wil de kans om in de eerste klasse HVB te blijven veilig zijn. Het is thans zo, dat VVD met 16 punten uit 22 wedstrijden en Storm- .vogels 4 niet 18 punten uit 23 wedstrijden nog gelijk met IEV kunnen eindigen, dat nu 20 punten uit 23 wedstrijden heeft. Ver liest IEV en winnen respectievelijk Storm vogels en VVD hun laatste wedstrijden dan staan alle drie clubs gelijk met 20 punten. Een punt zal dus voor IEV voldoende zijn om zich veilig te stellen. IEV vertrekt met: H. Alkemade; Th. Bakker en A. C. Leering; A. Leering, G. v. Berneveld en C. Schoot; H. Boot, J. Dek ker, J. Posthuma, H. Duin en J. de Reus. is. 1.*,I Dezer dagen waren vele Christian Scientisten uit alle delen der wereld in Boston bijeen ten einde de Jaarvergadering van De Moeder-Kerk, The First Church of Christ, Scientist, bij te wonen, welke in meer dan 45 landen vertakkingen heeft. Tot presidente voor het komende jaar werd mrs. Gertrude W. Eiseman, een Christian Science practitioner uit Boston, benoemd. In zijn boodschap legde de Raad van Directeuren de nadruk op de noodzakelijkheid van geestelijke waakzaamheid ten einde de xuereldproblemen het hoofd te kunnen bieden. De Directeuren verklaarden verder, dat door de practische toepassing van het wetenschappelijk Christendom een machtig bolwerk voor individuele, nationale en universele vrijheid wordt opgericht. Het tienjarig bestaan van de Eenheids Vakcentrale werd Donderdagavond ook door de afdeling IJmuiden gevierd met een feestavond in het Rex-theater. De spreker van deze avond, verbondsbe- stuurder J. Bussink, merkte op, dat de EVC in de reeks van verenigingen en organisa ties die in deze periode hun tienjarig be staan vieren, een bijzondere plaats inneemt. Er zijn in de afgelopen tien jaar naast behaalde successen ook fouten gemaakt, doch de EVC heeft steeds getracht het be lang van de arbeiders te dienen, aldus de spreker. De oorzaken van de regeringscrisis zijn in de dagbladen, volgens spreker, steeds verborgen gehouden. Voor deze crisis lag in de bedoeling een huurverhoging, waarvan de meeste arbei derswoningen vrijgesteld zouden zijn en een loon- en inkomstenbelastingverlaging van 8 percent, zo beweerde spreker. Het compromisvoorstel van mr. Burger houdt echter in een algehele huurverho ging van 5 en een loon- en inkomstenbelas tingverlaging van slechts 6 percent. Spreker zeide het te betreuren dat het NVV deze politiek schijnt te steunen en drong weer eens aan op samenwerking van de EVC en NVV voor een loonsverhoging Als tweede oorzaak van de crisis noemde hij: „het overschakelen van het leger op atoomwapens. Niet alleen kost dit millioe- nen meer, het is een gevaar voor d<? Neder landse bevolking". Hij besloot met een oproep de „algemene vredes-petitie" te steunen. Sylvain Poons wist daarna met aardige voordrachten het publiek op zijn hand te krijgen. Deze artist, die al heel wat feestjes mee loopt mag zich in een grote populariteit verheugen en zoals te verwachten was werd het optreden van Willy Alberti even eens een groot succes. Zijn zoete Napolitaanse liedjes, zowel als de Hollandse soortgenoten werden met een krachtig applaus beloond en Swen Smeele die aanvankelijk de indruk wekte, dat hij van plan was een stuk van Handel op de viool te vertolken, deed stormen van hila riteit opgaan, toen zijn optreden een aan eenschakeling van grootse zotternij bleek te zijn. Achter de naam Jack Smith Co ver borg zich een vaardig trio op de accordeon en Hut Huising zong op uitstekende wijze enige liedjes. De avond werd met een bal besloten. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 8 Juni 1955 vergunning ingevol ge dc Hinderwet is verleend aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie van kooksoven- gassen (Mekog) te IJmuiden, tot het uit breiden van het laboratorium „Rooswijk" in het perceel Staalhaven 10 te Velsen (Noord); de handelmaatschappij „Sham rock" N.V. te IJmuiden, tot het oprichten van een benzinepompinstallatie in en voor het perceel Vechtstraat 2 te IJmuiden; het technisch handelsbedrijf S. Veenstra te Santpoort, tot het wijzigen en uitbreiden van de inrichting in het perceel Duinlust- parkweg 56 te Santpoort; R. van Meerten te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de metaalgieterij in de percelen Indu striestraat 15 en 17 te IJmuiden; de firma Venus en de Waard te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de scheepsrepa- ratiewerkplaats in het perceel Industrie straat 47 te IJmuiden. Zaterdag heeft op het Waterloo-terrein het eerste treffen plaats tussen WIJ en KMVZ in de beslissende serie, die uit moet maken welke vereniging het volgend sei zoen in de derde klas zal uitkomen. De beide elftallen ontmoeten elkaar twee maal, respectievelijk in een uit- en thuis wedstrijd en wie de meeste punten hierbij verovert, promoveert. Het is moeilijk te voorspellen welke vereniging het sterkst is, daar de zenuwen in dergelijke ontmoe tingen een woordje meespreken. Toch staan de kansen voor WIJ niet ongunstig, daar het elftal momenteel in goede vorm is. Het kan in ieder geval een spannend duel wor den. De houtcampagne bij de papierfabriek Van Gelder Zonen, die wegens de langduri ge vorst in de wateren van de Oostzee en Bothnische Golf dit jaar veel later is dan vroegere jaren, kan met de aankomst van twee zeeschepen met hout thans wel als begonnen worden beschouwd. In de loop van Woensdagavond en nacht z'jn aangekomen de Finse s.s. „Raila" en „Osterbotten", die respectievelijk van de Finse havens Abö en Vasklot 840 en 1031 vadem papierhout aanvoerden. Deze sche pen zullen, naar wij vernemen, spoedig ge volgd worden door nog een aantal met pa pierhout geladen boten. De uitslagen van de door de IJmuidense bridgeclub „De Jump," in haar clublokaal gespeelde wedstrijden waren: Schevenlngse drive NZ: 1. v. d. BurgKramer, 74 p.; 2. dames KramerSchoen, 61 p.; 3. dames ElzermanRolloos, 59'/» p.; 4. Westra Hannema, 57 'A p.: 5. dames HamersSchol 55'/t p.; 6. ReyendamSival. 52'i p. OW: 1. De HaasWev 74'/, p.; 2. FloorBroeren, 69 n; 3. mevrouw Kül- manv. Amerongen 66'/j p.; 4. Dry ver Veldman 63 p.; 5. dames MaasDe Haas, 47 p.; 6. Echtpaar Rem 39'/t p. Howell 1. MainsWittebrood. 66' 't p.; 2. v. d. Berg Ampsing 59p.; 3. mevrouw Prins v d. Steen, 59 p.; 4. LamanMiddelkoop, p.; 5. BanningBoender, 55'/j p.; 6. PrinsPorck, 54 p.; 7. mevrouw v. Ame rongenSnoek, 52'/* p.; 8. De Vriesv. d. Starre, 46 p.; 9. echtpaar Seydel, 45 p.; 10. mevrouw Bloemv, Loo, 44'/i p. Geslaagd De heer J. Beentjes, ambtenaar ter secre tarie te Heemskerk is in 's-Gravenhage ge slaagd voor het examen gemeente-admi nistratie I. De titel „Hans en Grietje" van het zang spel, dat door leerlingen der Moerberg school aan de Kerkstraat werd opgevoerd ('s middags voor de leerlingen en 's avonds in twee voorstellingen voor de ouders) deed al vermoeden dat hier gebruik is ge maakt van de stof, die de gebroeders Grimrn zo rijkelijk in hun sprookjes uitstal den. Tekst en muziek waren van mej. J. v. Asselt, lerares piano aan het Rotterdams Conservatorium, naar het dus bekende ge geven van de kinderen die in het bos ver dwaald raken en in handen vallen van de boze heks, doch met hulp en steun van ka bouters en elfies worden bevrijd en terug gegeven aan de gelukkige ouders. Dat mej. v. Asselt met de assistentie van het personeel der school er in zo korte tijd in geslaagd is, alles op rolletjes te la ten lopen, pleit wel voor haar vermogen om met kinderen iets te bereiken. Na de pauze werden kamp- en zigeu nerliedjes gezongen, zodat de heren Rot en Faber aan het slot terecht woorden van dank konden uitspreken jegens mede werkenden en deze vergezeld lieten gaan van kleine geschenken. Het waren voor ouders en kinderen zeer gewaardeerde bij eenkomsten, die smaken naar meer. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Da Costa" zal voor de kinderen van de leden het jaarlijkse kinderfeest houden op Woensdagmiddag, twee uur in de speeltuin aan de Noorderlaan. Men heeft zich de medewerking verzekerd van het Haarlem se cabaretgezelschap Weber met de uit voering van de jeugdcircusrevue „Kinder vreugd". In het feestprogramma zullen op treden de „Drie Franellys", de acrobaat goochelaar en clown Up Kiki, de wieier- acrobaten Weber en Co. en anderen. Indien de weersomstandigheden het „buiten"-feest niet mogelijk faken, wor den de kinderen ondergebracht in het jeugdhonk aan de Noorderiaan. In het aardbeien-biljarttournooi van de Heemskerkse vereniging „De Oranjeboom" verloor de organiserende club met 46 van DWS uit Amsterdam. Op uitnodiging van de Wijk aan Zeese V.V.V. geeft de Beverwijkse Accordeon vereniging op Zaterdag 11 Juni in de tuin van „Oud Wijk aan Zee" een uit voering. De B.A.V. staat onder leiding van de heer A. v. d. Wolff. Een ballonoptocht wordt gehouden op Zaterdag 18 Juni. Medewerking hieraan wordt verleend door het muziekgezel schap van de badplaats, „Arion". De Zaterdag daarop treedt het Masker Show-Orkest „The Dio's" uit Beverwijk voor het voetlicht. Onder leiding van Ton van der Braak wordt in „Oud Wijk aan Zee" opgevoerd de cabaret-revue „Wij gaan naar Mars". Een excursie naar de duinterreinen onder deskundige leiding vindt plaats op Woensdag 22 Juni. Donderdag 9 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sunfahrer van Toste. Parkka van Newport News. Osterbotten van Vasa. Betty Anne S van Barry. Hink van Rotterdam. Swift van Londen. Babi van Mantyluoto. Zaanstroom van Hull. Phoenix van Londen. Joharui Jansson van Huil. Autometon van Liverpool. Wolanda van Londen. Mercur van Vasa. Haarlem van Pernis. Nils Sture van Skutskar, Lauga van Le Havre. Vertrokken zijn: IJstroom naar Bristol. Darmstadt naar Bremen. Augusto Montene gro naar Noordzee. Hugo Oldendorff naar Newcastle. Bramt naar Barna. Anna Sylvia naar Londen. Eddy Stone naar Par. Gertrud naar Rotterdam. Willemstad naar Curagao. Betty Anne S naar Rotterdam. Silen naar Gothenburg. Swift naar Harlingen. Johan van Oldenbarnevelt naar Sidney. Frida n. Pontsö. Willem Fortuyn naar Dover. Jonas naar Bremen. Alcetas naar Rotterdam. Het behoort tot de intieme wezenstrek ken van een brandweerman, dat hij slechts dan een brand naar zijn zin acht, als de vlammen mooi hoog op laaien, want in feite heeft zulk een functionaris de alge meen-menselijke voorkeur voor vuurwerk en kampvuur op een nuttig vak laten uit lopen. De gelaten onder de vele helmen, die zich gisteravond van de manschappen-lad der- en motorspuitwagens in IJmuidens Kanaalstraat uitstortten, stonden dan ook iet of wat mistroostig, toen de rode haan niet met luider stemme op het postkantoor kraaide: de melding was immers sappig genoeg geweest om weelderige verschieten te zien opbloeien vol krakende gebinten en kromgetrokken postzegel automaten, waar naast in het oog dient te worden gevat, dat nog nimmer tevoren een Velsens post kantoor de goede smaak had tot de grond toe af te branden en dit aldus weer eens wat anders had kunnen zijn in de monoto nie van baldadigheids-fikkies in de duinen of kleine misstappen van lasapparaten in scheepsmachinekamers. De teleurstelling was dus hemeltergend, want het postkantoor stond nog kloek en enigszins verbaasd over zoveel belangstel ling uit zijn vensters te kijken en de brie venbussen bloosden als tevoren in een fraai diep-rood van de vele IJmuidense intimi teiten, die zij achter hun lofwerk plegen te verbergen. Ook het toegeholde publiek, dat de avondboterham nog herkauwend stond na te proeven, achtte het kennelijk een oprechte mislukking, welke opvatting slechts openlijk kenbaar werd gemaakt door zijn jeugdigste vertegenwoordigers, die hoopvol het eerste kreetje van de haan afwachtten. Al was het maar een kuiken. Toen er evenwel in het geheel niets ge schiedde, wat zou kunnen duiden op voort gezette broei in de niet-afgehaalde post wissels of de verjaarde zegelvoorraden en er toch een reden diende te zijn voor de aanwezigheid van het wagenpark aan de voet van het perceel, werd besloten een deskundige brandweerman naar boven af te vaardigen, waar een opmerkzame voor bijganger dit alles had veroorzaakt door er rook te zien opstijgen en er luid „brand" bij te roepen. Moeizaam heeft de man met houwelen en andere uitmonsteringen bepakt de trap pen van de postale tempel beklommen en beneden flakkerde nog even de hoop op een stiekum, waarschijnlijk rookloos zolder brandje op. Zoiets is tenslotte volgens de instructies voor beginnende brandweerlieden te allen tijde mogelijk. Maar het was dan ook het volstrekt-enige, wat er flakkerde, want de man is, zijn verdriet verbijtende, de straat weer opgekomen, tussen twee kloeke, tot het betere bluswerk geschapen handen een afstand van ongeveer twintig centimeter wijzend. „Een half-verbrand stukje papier in de goot" rapporteerde hij terneergeslagen. Met in mineur zeurende sirenes is de op tocht teruggegaan. IJmuiden heeft zijn postkantoor weten te behouden. Het heeft echter een paar centen gekost. J. F. Aagtekerk, 9 v. Newcastle News n. Brisbane. Alblasserdijk, 9 te Tampa. Aldabi, pass. 9 Fern. Noronha n. Antw. Alpherat, 8 v. Victoria n. Santos. Ainedijk, pass. 8 Vlissingen n. New Orleans. Almdijk, 8 te Havanna. Almkerk, pass. 9 Gibraltar n. Antwerpen. Alnati. 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Annenkerk, 9 Rotterdam. Arendsdijk, 7 te Philadelphia. Agamemnon, veim. 9 v. Paramaribo n. Dordrecht Alderamin, p&ss. 9 Ouessant n. Genua. Amstelvaart, 9 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico Aimiïla, 9 v. Balikpapan n. Makassar. Bali, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Bantam, 6 te Bombay. Boschfontein, 9 100 m. W.NW. Lissabon. Celebes, 9 te Genua. Cistula, 9 te Volos. Cleodora, 6 te Colombo. Cottica, 9 170 m. Lissabon. Crania, 9 te Curasao veiw. Drente, 9 te Tj. Pnok. Daphnis, 6 v. Houston n. New Orleans. Dalerdijk, 8 te San Francisco. Dongedijk, pass. 9 Fayal o. Antwerpen. Eendracht. 8 v. Constanza n. Glasgow. Eos, pass. 8 Gibraltsi n. Thessaloniki. Esso Den Haag, 9 v. Rastanura n. Antwerpen. Eemdijk. pass. 9 Vlissingen n. Bremen. Etrema, 8 te Pta Cardon. Farmsum, 10 te Karachi. Groote Beer, pass. 8 Kp. Race n. Southampton Gaasterkerk. 10 te Port Said- Gatiila. 7 te Curapao. Graveiand, 9 te Las Palmas. Helder, pass. 8 Vlissingen n. Hamburg. Heemskerk. 9 Genua. Hera. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Haarlem, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Heiicon, 8 v. Maracaibo n. Pto Limon. Hersilia, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Hestia, 8 v. Mi -•"•aibo n. Pto Ordaz. Hoogkerk, pass. s Ouessant n. Marseille. Indiapoera. 8 v Valencia n. Southampton. Ivoorkust. 10 te Dakar. Japara KR1.)pass. 9 Sabang, 11 Singapoi verwacht. Krebsia, 9 te Buenos Aires. Kleldrecht, 9 v. Madras n. Colombo. Kota Baroe, 8 v. Port Said n. Suez. Koratia, dokt tot ca. 14 te Rotterdam. Korena. pass. 9 Flnisterre n. Banias. Lemsterkerk. 8 v. Bahrein n. Damman. Leto. 8 te Rotterdam. Laurenskerk. 9 te Port Said. Leersum, 8 te Bremen. Lekkerkerk, 9 v Calcutta n. Madras. Marken. 8 te Rotterdam. Mataram, 9 te Baltimore. Mirza, 6 v Auckland n. Tarakan. Maureen, verm. 9 v. Bromboro n. R'dam. Macoma, 8 te Londen. Macuba. pass. 9 Malta n. Rotterdam. Malea, 8 te Fao. Markelo. 8 te Kotka. Mitra, 7 te Melbourne. Myonia, 10 te Curacao. Nestor. 8 te Bordeaux. Nigerstroom, 8 te Dakar. Notos, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Nieuw Holland, 10 te Singapore. Nerna, dokt tot ca. 19 te Amsterdam. Oberon, 9 v. Curasao n. Aruba. Oranjestad. 8 90 m. W. Carthagena. Overijsel, pass. 9 Kp. Guardafui n. Aden. Oranje, 9 280 m. ZO. Guardafui. Ovula, 7 te Saigon. Polydorus, 5 te Houston. Prins Willem III, 8 v. Milwaukee n. Samia. Prins Willem George Fred., 4 v. Toronto naar Montreal. Prins Willem v. Oranje, 5 te Montreal. Poelau Laut, 9 v Suez n. Belawan. Prins Maurits, 9 Rotterdam. Polyphemus, pass. 9 Sabang n. Djibouti. Radja, 9 v. Belawan n. Port Swettenham. Rempang, 9 te Fremantle. Roggeveen, 9 v. Tanga n. Zanzibar. Rotula, 8 te Miri. Rijndam, 9 te Southampton. Slamat, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Stad Breda. 8 v. Las Palmas 14 Antw. verw. Stad Schiedam. 8 v. Amsterdam n. Narvik. Stad Vlaardingen, 8 te Vlaardingen. Saidja, 9 v. PiaOju n. Saigon. Salawati. 9 te Takoradi. Stad Alkmaar, 9 te Barcelona. Stad Amsterdam. 10 te Durban. Sumatra, 10 te Suez Tarakan. 8 v. Amsterdam n. Houston. Tara, 9 v. Key West n. New Orleans. Tomori, 10 te Singapore verwacht. Utrecht. 8 te Port Said 9 v. Port Said naar Van Sibple et,rgeAnn9w ep rtneETAM Van Spilbergen, 9 te Antwerpen. Wonorato, 8 a. d. Hoek v Holl. verw. Willem Ruys, 9 ie Port Said. Waterman, 8 Rotterdam. Waal, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. W. Alton Jones, pass. 9 Pantellaria n. Philadel- KLEINE VAART Antje, pass. 9 Vlissingen n. Hull. Astra, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Auriga, 9 nog te Londen. Algarve, 9 v. Portsmouth te Rotterdam. Arienoldus G, 9 Oost v. d. Pitboei n. Hartlepool Arak. 9 te Dover verwacht. Bab T, 9 v. Mantyluoto te Zaandam verw. Bernisse, 9 dwars Finisterre n. Fleedwoord. Bestevaer, 9 v. Maassluis te Kingslynn verw. Betty Anne S. 9 v. Barry te Amsterdam. Beekbergen, 9 v. Antwerpen n. Kalmar. Coeta, 9 voor de Humber n. Immingham. Casana. 9 v. Aalborg te Gothenburg Cinderella, verm. 9 v Rotterdam n. Duinkerken Caribia, 9 v. Kotka te Rotterdam. Corrie b, 9 op de Theems. Deni, 9 v. Londen te Gent. Duiveland, 9 v. Rotterdam te Zeebrugge. Encamaeion, 9 nog te Liverpool. Fiducia, verm. 9 v. Gent n. Boston. Gaasterland, 9 te Rotterdam verw. Hera. 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Hoc Vinces, veim. 10 v. Grimsby n. Rotterdam Ida D, 9 v. Gothenburg te Hogenaes. Jan Kreumer, 9 v. Londen te Rotterdam veiw. Joost. 7 Kiel gepass n. Stockholm. Koningshaven. 8 70 m. Z.ZW. Finisterre. Lydia, W. pass. 9 Noordhinder n. Raumo. Larix, 6 van Gent n. Vasteras. Madzy, 9 v. Boston te Rotterdam. Manto, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Mypuck. 9 v. Stockholm te Rouaan. Marne. 9 te Rotterdam. May Mere. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Muphrid N. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Marcella. 9 dwars n. Rotterdam. Nassauhaven, 10-11 v Varbeig n. Rotterdam. Neeltje b. 9 v. Teignmouth n. Civita Vecehia. Nieuwland. 9 v. Grangemouth te Rotterdam. Noordkaap, 9 dwars Vlieland n. Vaja. Nyenburgh, 9 v. Stockholm te Antwerpen. Nero, 8 v Setubal n. Savona. Oranjepolder, 9 v. Bremen te Londen. Pavo, 7 te Mantyluoto. Ponto. 6 Kiel gepass n. Domsjo. Ponza, 7 te Valdemarsvik. Phidias, 8 v. Limasol n. Mutzuna. Reggeborg. 9 v. Harrweert te Londen. Rageja, pass. 9 Sunk n. Rochester. Roelof Buisman, 9 15 m. NO. Noordhinder. ïose Marie, veim. 10 v. Rotterdam n. Gothenburg Ruby, verm. 9 v. Bowcreek n. Middlesboro. Stella Maris, 9 v. Grangemouth n. Kjoge. Spurt, pass. 9 Vlissingen n. Portsmouh. Setas, 9 nog te Londen. Trito, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Tuigail, 9 in Theemsmond n. Rotterdam. Tilly, 8 te Kristinehamn. Theano, 9 v. Drogbeda te Belfast. Veenen'burgh, 9 v. Middlesbro te Rotterdam. Westropa, pass. 9 Borkum n. Antwerpen. Wim. pass. 9 Smithknoll n. Oslo. Walcheren, 9 20 m. ZW. Smithknoll. Zeehaan, verm. 9 v. Ventspils n. Bordeaux. SLEEPVAART E-bro, 8 v. Tenes n- Rotterdam. Oceaan, 8 bij Azoren met tanker zet koers n. Baltimore en heeft sleep overgegeven aar. sleepboot Tyne. Thames, a v. Suez naar Rotterdam. Tyne. 8 t.h.v Azoren sleep overgenomen v. d. sleepboot Oceaan (tanker en zet koers naar Engeland I Rode Zee. 8 80 m. ZO. Daedalusrif n. Engeland met kruiser Australia. Oostzee, tezamen met Rode Zee.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13