Vinnig duel tegen kampioen Chelsea eindigde onbeslist Internationaal tintje aan 12de Haarlemse Sportweek Voorlopig Oranje-team was sterker Voorhoede zou goed kunnen zijn als Wilkes zich maar aanpassen kon Tekortgeschoten I Wilkes rechtsbinnen tegen Zwitserland Gemakkelijke zege van HHC op HCK: 13-3 Even stoppen... en met i verder Nog steeds rumoer rond Rotterdamse tramwagen-bestelling in Zwitserland Handsome Scott-prijs voor Sorento DONDERDAG 12 MEI 1955 9 Probleevt Doeltreffend Keiler en Laros spelen wederom remise Boksen Boksverbod na de kwestie Johnson Misser Hard spel Grote overwinning van Oostelijk elftal De Harder zveer terug Softbal Schaken Donner wees Argentijn Esposito terug Prins in Hamburg Basketball Haarlems jeugdteam speelde in Amsterdam NOC-bestuur wil het „dubbeltje" verplicht stellen Heeft overheid plicht nationale industrie voorrang te verlenen? Courses op Duindigt Drobny dit jaar toch naar Wimbledon Zzvernmen Nieuw Nederlands record 10 x 100 m. vrije slag Biljarten Kampioenschap tweede klasse, district Haarlem Jet HUKKIO befMifcabiuj! Nederlands B-elftal tegen Zwitserland B Sport in 't kort (Van onze sportredacteur) Een voetballer, die er zich op kan be roemen de gunst van het voetbalvolk te bezitten, mag zich gelukkig prijzen. En wel vooral omdat die gevoelens van sym pathie voor een speler tijdens een wed strijd altijd tot uiting komen en hij dus «en niet geringe stimulans krügt bij zijn spel. Heeft een voetballer de volksgunst verbruid, dan heeft hij een niet geringe handicap te overwinnen. Degenen, die gisteravond onder de menigte van vijftig duizend voetbalenthousiasten zijn geweest tijdens de wedstrijd van het voorlopig Ne derlands elftal tegen de Engelse kam pioensclub Chelsea hebben het duidelijk kunnen zien. Bertus de Harder, die al lang de ster niet meer is van voorheen, kon weer geen kwaad doen Faas Wilkes, die met zoveel bombarie uit Spanje naar Nederland terugkeerde buiten zijn schuld overigens werd zelfs enkele ma len uitgefloten. Als De Harder zo gefaald had als de vroegere ster van Valencia, Opa zo noemt men hem zo graag zou ongetwijfeld aangemoedigd zijn. Hoe dan ook, voor Wilkes was het geen prettige avond in het propvolle stadion. Voor de keuzecommissie evenmin. Want die zit na de wedstrijd met de vraag of een ongetwijfeld vaardig voetballer, die zich echter niet kan of wil aanpassen, buiten het elftal moet worden gelaten of niet. De beantwoording van die vraag hangt dus af of het wederom falen van Faas Wilkes het gevolg is van het feit dat hij zich niet meer aan kan passen of het een voudig niet meer wil. Gezien zijn spel van gisteren in de oefenwedstrijd tegen Chel sea is dat zonder meer niet duidelijk. Wil kes speelde behalve het laatste kwar tier rechtsbuiten, maar liep doorlopend op de plaats van de rechtsbinnen. En in de gevallen dat hij de bal kreeg ging hij weer zo oneindig veel volkomen onnodige duels aan met tegenstanders, dat de voor hoede steeds meer aan stootkracht ging missen. Geen ogenblik ook maakte de eens zo succesvolle professional de indruk dat hij beter wilde spelen. Hij liep maar wat te mokken en keek verongelijkt als een schooljongen, die eenNmverdiende schrob bering heeft gekregen. Pas laat in de tweede helft, toen het spel met de minuut in hardheid toenam en hij uiteindelijk rechtsbinnen mocht spelen, toonde hij zich af en toe een speler zijn naam en faam waardig. Maar toen was het al zo ver dat het graag straffende publiek het al niet meer zag en hij verstoken bleef van de toen wel even verdiende volksgunst.. Uit het bovenstaande blijkt dus al wel dat de formatie van het nationaal elftal, dat volgende week Donderdag in Rotter dam tegen Zwitserland in het veld komt, geen .kwestie is van eenvoudig een elftal uitnodigingen op de post doen. Geenszins. Er is weer eens een voorhoedeprobleem. Een probleem, dat niet zonder risico is op te lossen. Gelukkig is de formatie van de andere linies een uitgemaakte zaak. Afgezien van het wat slappe begin en twee minder ge lukkige momenten in de eerste helft, die jammer genoeg ook twee doelpunten kost ten, kan naar niemand met de straffende vinger worden gewezen. Schaap, Van der Hart, Wiersma en Kuys, speelden een voortreffelijke partij tegen een uitstekend op elkaar ingespeelde Engelse voorhoede, Klaassens viel niet op zijn plaatsen was weer niet best maar voldeed toch wel, terwijl Landman voor betrekkelijk weinig moeilijke problemen kwam te staan. Aan de doelpunten twee heel fraaie schoten had hij geen schuld. Nadat Van Roessel een vrij redelijke kans voorbij had laten gaan en De Harder, Clavan en Timmermans enkele voortreffelijke, maar weinig effect sorterende combinaties had den laten zien, ondernamen de Engelsen na een kwartier de eerste serieuze aanval. Zo zag de Engelse midvoor Bentley een uitstekend voetballer met een opmer kelijke balcontröle na een scrimmage, waarbij de Nederlandse verdedigers wat talmden, de bal voor zijn voeten en hij miste niet. Onhoudbaar verdween de bal in de linkerbovenhoek. Dertig seconden verder stond Timmer mans na goed solospel alleen voor keeper Thomson. Maar hij knalde in het zijnet. Vijf minuten later bracht het gedegen offensief wel wat op. Vanaf de midden lijn gaf Kuys een strakke pass aan de tij dig begrijpende Timmermans, die de bal met een vaardige beweging naast zijn rechterschoen bracht en daarop Thomson geen enkele kans gaf. Via de paal ketste de bal in het doel. Jammer genoeg weifelden de Neder landse verdedigers bij eenzelfde situatie als in de vijftiende minuut weer. En dit maal was het linkshalf Saunders, die even hard en even goed richtte. De sprong van* Landman naar dezelfde hoek was weer vergeefs. ADVERTENTIE TYPHOON-SPORT Ook de zevende partij van de tweekamp Keiler—Laros om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland is remise ge worden. Ditmaal na 53 zetten. Vrijdagavond 13 Mei wordt de achtste partij gespeeld. De eerstvolgende winstpartij zal beslissend zijn voer da titak Er is thans komen vast te staan, dat de bokser Harold Johnson, die Vrijdag zulk een merkwaardige nederlaag door technisch knock out leed. vergiftigd is geweest. De justitie zal een diepgaand onderzoek in stellen. In verband met deze affaire heeft gouverneur Leader een boksverbod voor 90 dagen voor de staat Pennsylvania afgekon digd. Het verbod zal ook gelden voor de wedstrijden, die reeds lang tevoren waren vastgesteld. Het eerste doelpunt van Chelsea. Van links I het schot afvuurde, en Kitchener. De sprong naar rechts: Timmermans, McNichol,\ van Landman in het doel is wel fraai, Schaap, een been van midvoor Bentley, dat Later zou blijken dat het het laatste im posante schot was van één van de goed combinerende en zeer snelle Engelse voor- waartsen. Want van dat moment af ston den vooral Van der Hart, Kuys en Wiers ma vrijwel niets meer toe, terwijl vóór hen Schaap zich rustig met het opbouwen van goede aanvallen kon blijven bezig houden. Dat Nederland bij rust nog steeds met tweeéén achter stond vonden wij dan ook toen al tegen de verhouding. Waarbij uiteraard gezegd moet worden dat het aanvalsspel van vooral het bin- nentrio ClavanVan RoesselTimmer mans dikwijls heel fraai was om te zien, maar door hetfalen van Wilkes en het slechte schieten toch ook eigenlijk geen waardering in doelpunten verdiende. De tweede helft was het voorlopig Oran je-team zelfs beduidend sterker. Maar ook toen trad er geen man naar voren, die te kennen gaf een goede aanval doeltreffend af te kunnen ronden. Want hoe gedegen de backs Willemse en Harris en stopper Wicks ook verdedigden met de kanthalfs Saunders en Armstrong, kansen kwamen er toch. Maar niemand buitte ze uit. Wilkes kreeg tien minuten voor het ein de wel de fraaiste kans. Van Roessel, die zich in het algemeen een zeer beweeglijk en goed spelverdeler toonde, loste toen een diagonaal schot op het doel dat de uitval lende keeper Thomson niet onder con trole kon krijgen. Van zijn borst stuitte de bal voor de voeten van Wilkes, die de bal slechts in een leeg doel te schieten had. Een junior had het gekund, maar Faas haalde zich het zoveelste fluitconcert op de hals door de bal van elf meter afstand zeker elf meter over het doel te schieten Na het hatelijk fluiten kwamen toen al spoedig de spreekkoren, die „Abe, Abe" schreeuwden. Spoedig erna maakte Van Roessel een doelpunt uit een voorzet van Timmermans, dat terecht wegens buitenspel werd afge keurd. De volgende aanval leverde wat meer op. Weer zette de langs de achter lijn oprukkende ADO'er voor. Zijn voor zet werd echter met opzet onderbroken door stopper Wicks, die de bal met zijn linkerarm stopte. Wilkes schoot de straf schop feilloos in. Wat een kunst, zeiden de meeste toeschouwers bij wie de Rotter dammer vooreerst geen goed meer kan doen. In Amsterdam althans. maar vergeefs. De tweede helft overigens, waarin dus uiteindelijk toch nog voor een gelijk spel werd gezorgd, werd er opmerkelijk hard gespeeld. Vooral de Engelse verdedigers hielden er soms methoden op na die door een capabeler scheidsrechter ongetwijfeld zouden zijn bestraft. Eerlijkheidshalve dient gezegd dat enkele Nederlanders niet achterbleven. Vacantievoetbal, zoals spar ringpartners zo dikwijls te zien geven een beetje te veel show en te weinig vechtlust was het dan ook geenszins. De steeds verder teruggedrongen spelers van Chelsea lieten wel heel duidelijk blij ken dat zij er veel genoegen in schepten het strekste selectieteam in Nederland te verslaan. Voor de vijftigduizend mensen overigens wel zo prettig. Voor wat betreft de algemene verhou ding had Nederland ongetwijfeld met ten minste vler-twee moeten winnen. Dat ge beurde niet, omdat dus de voorhoede niet in de formatie speelde, die het meest nut tig was. Zoals gezegd: Wilkes is de zonde bok. Er bestaat een kansje dat hij als rechtsbinnen maar dan zonder dat rem mende individuele spel wel nuttig zou kunnen zijn. Timmermans zou dan links binnen kunnen spelen, Dillen rechtsbuiten en Clavan linksbuiten voor De Harder, die toch wel erg middelmatig is. Er zijn ech ter meer mogelijkheden, waarbij er veel van af zal hangen hoe spelers als De Bruyckere, Schouten en Geel Zondag in hun competitiewedstrijden spelen. Er is een meer dan redelijke voorhoede te for meren aan de keuzemannen de taak die te vinden. In het Goffertstadion in Nijmegen is met West-Dui island Oost-Nederland op 19 Mei (Hemelvaartsdag) in Hagen, een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Oostelijk en het Zuidelijk elftal. De Óostelijken wonnen met achtdrie, na dat de rust met drieeen in hun voordeel was ingegaan. Het scoreverloop was als volgt: Trooster (Rigtersbleek) 1—0, Overbeke (NAC) 1—1, Willemse 2—1, Trooster 3—1, Bosch (NEC) 4—1, Willemse 5—1, Meyers (Graafschap) 6—1, Trooster 7—1, De Wit 7—3, Voges (Enschedé), 83, Scheidsrechter Van der Meer, die gis- j teren de wedstrijd in Amsterdam leidde, i i had een volkomen off-day. Dat kan de beste gebeuren bij dit toch al zo enorm moeilijke werk. Maar de heer Van der 1 Meer zag tussen al die vreemde en in j vele gevallen pertinent onjuiste beslis- singen toch iets over het hoofd, waar- tegen hij met de grootste gestrengheid had moeten optreden. Bij een Nederlandse aanval werd Wilkes veel te hard in de rug aangevallen door j de Engelse spil Wicks. De heer Van der Meer floot niet. Het zij hem vergeven. Maar toen de vroegere Valenciaan daar- op - de bal was al tientallen meters i weg - openlijk eigen rechter speelde en j de Engelsman wild gebarend een trap gaf als moest hij een deur intrappen, j was er voor de van vijf meter toekij- j kende referee Van der Meer maar één beslissing mogelijk geweest: Wilkes uit het veld sturen voor deze Spaans aan- doende driftuiting. De heer Van der j Meer gaf slechts een f^-ije trap tegen Wilkes en schoot daarop onvergeeflijk in zijn taak tekort. Naar wij hedenmiddag vernemen heeft de keuzecommissie van de KNVB het Ne derlands elftal, dat op 19 Mei in het Feijen- oord-stadion in Rotterdam tegen Zwitser land speelt, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Holland Sport). Achter: Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem). Midden: Schaap ('t Gooi) aanvoerder. Van der Hart (Fortuna) en Klaassens (VVV). Voor: Timmermans (ADO), Wilkes (Va lencia), Van Roessel (Willem II), Clavan en De Harder (beiden Holland Sport). Reserves: Pieters Graafland (A.iax), Kerkum en Steenbergen (beiden Fejjen- oord) en De Bruyckere (Willem II). Het heeft er dus veel van weg dat de keuzecommissie toch blijft geloven aan het aanpassingsvermogen van Faas Wilkes. Niet zo juist lijkt het om de als binnen- speler zo uiterst nuttige en capabele Tim mermans naar de buitenplaats te verwij zen. Het gemis van zijn krachten als ver bindingsspeler zal zich geducht laten voe len. Of het zou moeten zijn dat Wilkes zich plotseling de ideale binnenspelei zou gaan tonen. Maar dan nog zou het beter zijn Timmermans te handhaven op de an dere binnenplaats. Het lijkt ons niet juist een voorhoede te gaan opofferen aan één man ook al heet die man dan Wilkes. Dat het elftal reeds nu geformeerd is en men dus niet nog de wedstrijden van Zon dag heeft af willen wachten voor het be oordelen van spelers is ongetwijfeld te ver klaren uit het feit dat de interland tegen Zwitserland reeds Donderdag wordt ge speeld en men de spelers dus niet te lang in het onzekere wilde laten over hun ver kiezing. De sofftball-ontmoeting tussen de negen tallen van HCK en landskampioen HHC wordt ieder seizoen weer met spanning tegemoet gezien. Dit seizoen was de spanning groter dan ooit, aangezien de uitslag van de competitie wedstrijd ook zou tellen voor het Rooswijktournooi, waarin beide negen tallen Zondag niet tot een beslissing konden komen. Helaas is het verloop van deze wedstrijd wel bijzonder teleurstellend geweest, aan gezien HHC tegen het zeer nerveus gestarte HCK in de eerste innings totaal geen moeite had te scoren en reeds in het begin de grondslag legde voor een gemakkelijke en grote zege. Het begin was voor HCK reeds zeer onfor tuinlijk, aangezien een fout van de achter- vangster direct door HHC kon worden af gestraft (01). De tweede inning bracht echter een debacle, aangezien de HCK- werpster er in deze inning bepaald niet in was, terwijl bovendien dcor het HCK-veld vele fouten werden gemaakt. Aangezien HHC met enkele ferme honkslagen het HCK- veld onder druk hield, behoefde het geen verwondering dat de score vlot werd op gevoerd tot 110, waarmede de spanning uiteraard geheel zoek was. In de resterende innings ging de strijd gelijk op en kreeg ook HCK nog diverse fraaie scoringskansen, doch men moest toch genoegen nemen met een grote 133 neder laag. Rest nog te vermelden dat de HCK- speelster Wil Gieske een fraaie homerun op haar naam bracht. Door deze uitslag werd de totaal uitslag van het Rooswijktournooi: 1. HHC; 2. HCK; 3. Rooswijk; 4. Sportclub Haarlem. Na afloop van deze wedstrijd werden de prijzen door een bestuurslid van de Bever- wijkse softballvereniging Rooswijk met een toepasselijk woord aan de verenigingen HHC en HCK uitgereikt. Voor de zestiende ronde van het interna tionaal schaaktournooi in Mar del Plate werden de volgende partijen gespeeld: Bisquier (V.S.)Toran (Sp.) 10; Donner (Nederland)—Esposito (Arg.) 10; Martin (Arg.)Lipiniks (Arg.) 10; Trifunovic (Joegosl.)Pachman (Tsj.Sl.) Vi; Ivkov (Joegosl.)Rossetto (Arg.) '4'4; Guimard (Arg.)Sanguinetti (Arg.) \<i14. Afgebroken werden de partijen: Szabn (Hong.)— Gligoric (Joegosl); Reinhardt (Arg.)—Panno (Arg.) en Benko (Arg.)— Pilnik (Arg.). Het is nog moeilijk een overzicht van de strijd te krijgen, vooral doordat voor de ne gende ronde nog slechts één partij werd gesneeld. Op het ogenblik luidt de stand voor de eerste zes: 1. Ivkov 12 punten; 2. Rossetto 9Vi pnt. en 2 afgebr. partijen; 3. Gligoric 9 prat. en 5 afgebr. partijen: 4. en 5. Pachman en Pilnik 9 pnt. en 3 afgebr. partijen; 6. Donner 9 punten en 1 afgebr. partij. Woensdag zijn in Hamburg enige hang- partijen uit de tweede ronde van het inter nationaal schaaktournooi uitgespeeld. De uitslagen waren: Kieniger (Did.)Hei- nicke (Did.) 10; Darga (Did.)—Pfeiffer (Did.) 10; Matanovie .(Joegosl.)Teschner (Did.) 10; Stahlberg (Zweden)Rellstab (Did.) 1—0; Prins (Ned.)—Bialas (Did.) M;'4; Pirc (Joegosl.)Beni (Oostenrijk) 14—4. De uitslagen van de derde ronde, luiden: StahlbergHeinicke 01: RellstabMata- novic afgebroken; BialasDarga 44; Teschèner—Irc '4'4: PfeifferO-olombek (G.B.) afgebroken: Castaldi (It.)—Kieninger afeebr.; Beni—Prins afgebroken; Lange (Did.)—Schmidt (Did.) afgebroken. Door jeugdteams van de districten Am sterdam. Den Haag en Haarlem werden in de Apollohal te Amsterdam enkele wed strijden gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Amsterdam Haarlem 5333; HaarlemDen Haag 4240; Den HaagAmsterdam 3475. Deze wedstrijden waren bedoeld als selec tie voor een centrale training van een jeugd- team, dat in Juni vermoedelijk zal deelne men aan een jeugdtournooi in West-Duits- land. Voor de centrale traning van deze Nederlandse jeugdploeg zijn ook enkele Haarlemse jeugdspelers gekozen, namelijk Dingshoff. Veenenbos en Van Bodegom (al len Antilopen). De algemene vergadering van het Neder- Tennis landsch Olympisch Comité zal worden ver schoven naar 20 Juni. Het belangrijkste punt van de agenda is het vaststellen van de con tributie. Het bestuur stelt voor de contributie te bepalen op 10 cent per aangesloten lid, d.w.z. dat voor elk aangesloten lid van iedere aangesloten vereniging of club van by het NOC aangesloten organisatie jaarlijks 10 cent aan het NOC wordt afgedragen. ADVERTENTIE Met zeldzaam fraaie auto-reproducties Het voorstel van B. en W. van Rotter dam aan de gemeenteraad om trammateri aal te bestellen in Zwitserland, heeft nogal wat beroering verwekt, die ook nadat de gemeenteraad het voorstel had aangeno men, bleef bestaan. Dit uitte zich de vorige week onder meer door het adres van enige Nederlandse industrieën aan de gemeente raad van Rotterdam, de minister van Eco nomische Zaken en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Dit laatste college werd gevraagd zijn goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit. Een en ander is voor het college aanlei ding geweest Dinsdagavond de gemeente raad voor een informele bijeenkomst bijeen te roepen. In aansluiting daarop is Woens dag ten stadhuize een persconferentie be legd, waarop het woord is gevoerd door de Het bestuur is tot dit positieve voorstel gekomen, omdat de middelen om de gewone huishouding van het NOC te bekostigen onvoldoende zijn. Zoals bekend, is gedurende enige jaren getracht op vrijwillige basis een contributie- heffing van 10 cent per lid te bereiken. Van de 37 bij het NOC aangesloten organisaties hadden tot 1 Januari 1955 15 leden deze rege ling aanvaard. Inmiddels is dit aantal geste gen tot 23. Bovendien zijn andere leden doende organisatorische moeilijkheden te overwinnen om eveneens tot dit besluit te komen. Het bestuur is van oordeel, dat het tijdstip is gekomen genoemde contributie heffing thans definitief vast te stellen. Nu bloemen-, Oranje- en bevrydingsfeesten achter de rug zyn, komt het grote feest van de Haarlemse Sportweek weer de aandacht vragen van de burgerü van Haarlem. Van 4 tot en met 11 Juni zal de Spaarnestad weer ln het teken van de sport staan en het Uit voerend Comité legt momenteel de laatste hand aan de voorbereidingen. Meer dan in andere jaren zal deze Twaalfde Haarlemse Sportweek een internationaal tintje dragen omdat aan diverse sportdemonstraties en wedstrijden buitenlandse deelname reeds verzekerd is. Hoewel het programma nog niet geheel in kannen en kruiken is, kunnen we mede delen dat, traditiegetrouw, een sportoptocht de twaalfde sportweek zal voorafgaan, on middellijk gevolgd door een sport-variété op de Grote Markt. Hieraan wordt o.m. deel genomen door een groep turners en athleten van de Finse Arbeiders Sportbond die die dagen in Nederland vertoeft. Ook in de sport optocht en tijdens de traditionele Olympi sche Middag op het EDO-terrein op Zondag 5 Juni zal men de Finnen in actie kunnen zien. Op diezelfde Zondag wordt in een der zalen van het Krelagehuis de internationale taleftennis-jeugdwedstrijd NederlandBelgie gespeeld en als derde internationaal evene ment is op Maandagavond 6 Juni op het ter rein van de HFC „Haarlem" een club- athletiekwedstrijd geprojecteerd tussen een Haarlemse ploeg en de Duitse athletiekclub Iserlohn '48. Internationaal bekende badminton-spelers zoals David Choong (Malakka) en Bent Lille- lund (Denemarken) bekampen elkaar tijdens een zaalsportavond in het Krelagehuis op Vrijdag 10 Juni. Naast deze internationaal getinte deelname zullen ook de overige evenementen ditmaal met zorg worden samengesteld. Het program ma bevat de bekende Wielerronde op het parcours aan de Delftlaan, een stedenhonk- balwedstrijd Haarlem—Rotterdam, een krachtsportavond in het Concertgebouw en op de laatste dag. Zaterdag 11 Juni. een nationaal concourshippique op het terrein aan de Van Oldenbarneveldtlaan naast het HFC-terrein. Voort zullen de plein-demonstraties door de Haarlemse turnverenigingen weer een ruime plaats innemen op het programma. Tot besluit zal ook het sluitingsfeest op het Haarlem-terrein ongetwijfeld wel een waardig slot vormen van deze twaalfde Haarlemse Sportweek. De uitslagen van de Woensdag gehouden draverijen op Duindigt luidden: Holland Hanoverprijs (1940 m.): 1. Snellius 1.33.5; 2. Romance 1.33; 3. Sun Rise 1.34.9. W. f5,10. PI. f 1,80, f2,50, f 1,50, Gek. f9,10, Cov. f4.70. Hollandprijs (2100 m.): 1. Sherley Hollan- dia 1.29; 2. Sunny Williams 1.27.4; 3. Rosa Dear 1.27.8. W. f5,00, PI. f 1,70, f 1,40, f2,90, Gek. f9,90, Cov. f3,50. Herold MC G-prijs (1560 m.): 1. True Spencer 1.30.3; 2. Tecla van Oranje 1.31; 3. Tector 1.32.3. W. f 1.80, PI. f 1,90, f2,70, Gek. f8,20, f2.90. Handsome Scottprijs (2100 m.): 1. Sorento 1.25.9; 2. Queenly Bertha 1.26.6; 3. Quick P 1.24.5 W. f3.80, PI. f 1,20, f 1,20, f3,00, Gek. f5.60, Cov. f5.40. Nimbleprijs (2500 m.): 1. Proximity 11.25.4; 2. Nuni Brewer 1.26; 3. O Marijke 1.25.4. W. f2,40 PI. f 1,20, f 1,50, f 1,10, Gek. f9,20; Cov. f9.70. De uitslagen van de rennen: Olympusprijs (2000 m.): 1. Sans Culotte; 2. Invicta; 3. Frederique. W. f3,10, PI. f 1,60, f 1,80, Gek. f8,30, Cov. f3,20. Mer d'antibespriis (1700 m.): 1. Columbus 1.50.3; 2. Dream Star: 3. Douce France. W f 14.80. PI. f 5.30. f 1.90. Gek. f 15.60,. Nisoukapriis (1250 m.): 1. Morina; 2. Gret- tello; 3. Beltima. W. f 3,90. PI. f 1.60, f 3,50, f 1,90, Gek. f6,00, Cov. f 6.50. Totalisator-omzet: f 61.740. Drobny, die al enige tijd over zijn maag klaagde, blykt een ontstoken blindedarm te hebben. Dekmdanks zal hij in Wimbledon zijn tennistitel verdedigen. Nu de pynen sterk verminderd zijn, heeft zijn arts er in toegestemd, dat Drobny het einde van het seizoen afwacht om zich te laten opereren. De dames-estafetteploeg van R.D.Z. heeft in Rotterdam met succes een aanval gedaan op het Nederlands record 10 x 100 meter vrije sla gestafette. De ploeg liet een totaaltijd van 11 min. 47.6 sec. voor zich noteren, waar mede het oude record, dat sedert 17 Novem ber 1937 met 12 min. 18.1 sec. eveneens op naam staat van een team van R D Z., met niet minder dan 30.5 sec. omlaag werd ge bracht. Het team bestond uit Corry Homs (1-14.7). Loes Dekker (1.13.4), Ria van der Horst (1.12.8), Dini Verstappen (1.105), Elly Goetzee (1.10.7), Annemarie Vermeer (1.11.3), E's Stee houwer (1.07.7), Lottie Heniger (1.10.2), Joke de Korte (1.08) en Jopie van Alphen (1-08-3). Onder grote belangstelling werd gister avond een aanvang gemaakt met het biljart- tournooi om het kaderkampioenschap twee de klasse, dat onder leiding van „Hof van Holland" in haar clublokaal gespeeld wordt. De heren Philippo, voorzitter van „Hof van Holland en de heer Wagenaar. voorzit ter van het district Haarlem opende het tournooi met een toepasselijk woord. Het verloop van de nartijen was als volgt: Agema 300 300 20 68 15.00 2 Dollé 300 261 20 64 13.05 0 Noordman Dickmann Nobels Lunenburg Willemse Doves 300 300 300 269 300 206 300 300 300 214 300 300 22 22 15 15 31 31 54 38 66 53 25 71 13.63 2 12.22 0 13.73 0 20.00 2 6.90 0 9.67 2 burgemeester, mr. G. E. van Walsum, de wethouder voor de bedryven, de heer H. E. van den Brule, en de directeur van de R.E.T., ir. N. A. Bogtstra. Zowel de informele raadsbyeenkomst als de persconferentie, aldus de burgemeester, berusten op dezelfde motieven en moeten niet gezien worden als uiting van zwak heid. Het college heeft echter gemeend, dat het onjuist was raad en pers na het rumoer zonder informaties te laten. Sprekende over het bovengenoemde adres aan Gedeputeerde Staten noemde de bur gemeester het een uiterst gevaarlyk spel, dat hier wordt gespeeld. De gemeentelijke autonomie wordt geschaad, als men, wan neer men het niet eens is met een raadsbe sluit, zich gaat wenden tot Gedeputeerde Staten. Is er, zo stelde hij verder en vol gens hem komt de gehele kwestie daarop neer een plicht voor de overheid, alvo rens iets in het buitenland te bestellen, de Nederlandse industrie gelegenheid te ge ven een aanbieding te doen? Hy geloofde, dat men dit onmogelijk kan volhouden. Ten aanzien van het construeren van een dergelijke plicht voor Rotterdam als inter nationale stad is een grote voorzichtigheid geboden. Mr. Van Walsum wees op de ont wikkeling in de richting van integratie, die zich in Europa aftekent. De leiding van de Rotterdamse Electrische Tram is te goeder trouw overtuigd, dat het heste materiaal in Zwitserland te krijgen is, zo besloot hy. De wethouder merkte op, in de raad na drukkelijk te hebben gezegd, dat men in de jaren na de oorlog prima materiaal te Rot terdam had gekregen, doch niet wat men wenste. Men wilde dit keer geen experi ment, maar men wilde zich internationaal oriënteren op wat bereikt is in de tramwa- genbouw. Men heeft tot het Zwitserse ma teriaal besloten en „we hebben moeten af gaan op de directie van de R.E.T., die tech nisch op de hoogte is". De directeur van de R.E.T. heeft een uit voerige uiteenzetting gegeven over de mo tieven, die geleid hebben tot de bestelling fn Zwitserland. Hij heeft uitvoerig de be zwaren uiteengezet, die aanleiding zijn ge weest dat men niet de Nederlandse indu strie heeft ingeschakeld. ADVERTENTIE BARIELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR 48 ADAM TEL. 717162 MOTORYALHELMEN 27.50 De keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands B elftal, dat op 19 Mei in Bazel tegen Zwitserland B uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Feyt (Willem II); Achter: Visser (Xerxes) en Boskamp (Am sterdam); Midden: Verhoeven (Xerxes), Van Houten (Amsterdam) aanvoerder en Van Dyk (Ajax); Voor: Van Overbeeke (NAC), Schouten (Holland Sport); Roosenburg (Sneek), Brus sel ers (PSV) en Geel (SVV). Reserves: Van der Land (HBS), Osterholt (Holland Sport), De Zwart (Longa) en Bos- selaar (Feyenoord). SPURS VERLIEZEN IN WENEN. Een Oostenrijkse selectieploeg heeft Woensdag middag voor 15.000 toeschouwers met zes twee van de Engelse eersteklasser Totten- ham Hotspur gewonnen. Na de eerste helft leidden de Oostenrijkers met 3—0. BERIJN—PRAAG. In het Walter Ul- bricht stadion heeft Woensdagmiddag een Berlijnse ploeg, waarin zowel spelers uit West ais uit Oost Berlijn waren opgenomen, met 10 van het vertegenwoordigend elftal van Praag gewonnen. Deze stand was bij rust reeds bereikt. De ontmoeting, die 70.000 toeschouwers trok, stond onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Horn uit Bentveld. HET ZUIDEN' KAMPIOEN. De in Rot terdam gespeelde korfbalwedstrijd tussen Het Zuiden en Gymnasten is door het Zui den met 140 gewonnen. Hiermee heeft Het Zuiden het kampioenschap behaald in de eerste klasse van het district Z.-Holland. ZWEDEN—HONGARIJE. De gister avond gespee'de voetbalwedstryd Zweden— Hongarije is door de Hongaren met zeven drie gewonnen. De ruststand was viertwee in het voordeel der Hongaren. DE BELGISCHE PLOEG VOOR DE TOUR. De keuzecommissie van de Bel gische Wielerbond heeft, met het gebruike lijk voorbehoud, reeds de volgende renners aangewezen voor de Tour de France Jar Adriaenssens, Jean Brankart, Alfred de Bruyne. Raymond Impanis, Stan Ockers en Richard van Genechten.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7