Ongeluk tijdens 24-uursrit van Le Mans: 79 doden, 105 gewonden Witboek over rechteloosheid van Nederlandse gevangenen in Indonesië Weerbericht Racewagen Levegh vloog boven publiek uit elkaar Haarlems Dagblad Drie doden bij race in Italië Amerikaanse protesten tegen de Lufthansa Evipan" in Duitsland Brussel ontving koning Boudewijn uitbundig Het woord is aan Beroep op het wereldgeweten Minister Luns licht pers in New York in Brits spoorwegconflict lijkt onoplosbaar 69e JAARGANG No 282 MAANDAG 13 JUNI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 129 Sluiting van luchtvaartaccoord te elfder ure niet doorgegaan Stakers stellen nieuwe eisen na de eerste concessie Hongkong looft geldprijs uit voor aanwijzingen Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295"* Advertentietarieven op aanvr. bij de Adrnm. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LE MANS (United Press en A.N.P.) De Engelse coureurs Mike Hawthorn en Ivor Bueb hebben Zaterdag de overwinning behaald in de 24 uursrit van Le Mans, die de grootste ramp in de geschiedenis van de autosport is geworden. In totaal wer den 79 personen gedood en 105 gewond, enkelen ernstig, doordat twee en een half uur na de start één van de wagens van de baan raakte en boven de dicht opeen gepakte toeschouwers explodeerde. Maar de wedstrijd ging door op het ovale circuit van 13 kilometer en velen van de 250.000 toeschouwers wisten urenlang niet eens dat er een ongeluk gebeurd was. Een half dozijn andere wagens sneuvelden in deze wedstrijd en minder dan een derde van het aantal gestarte renners bereikte de finish. Bueb zat achter het stuur van de 3.442 cc Jaguar toen deze wagen over de finishlijn schoot, maar over de Britse overwinning de eerste sedert 1953 hing de schaduw van het ongeluk en de organisatoren maakten bekend dat Zondag geen prijzen uitgereikt zouden worden. Het einde van de wedstrijd kwam in een vreemde stilte. Andere jaren stormden de toeschouwers juichend en schreeuwend het circuit op, maar gisteren klonk geen enkele juichkreet. Het ongeluk gebeurde ongeveer twee en half uur nadat het vertreksein was ge geven. Een menigte van ongeveer 250.000 personen volgde op de tribunes en langs het circuit de wedstrijd. Een talud van een meter hoogte beschermde het publiek achter de afrastering, maar de toeschou wers konden de racewagens, die ftp het rechte stuk met een vaart van 260 kilo meter per uur voorbij raasden,, bijna aan raken. Ze waren er slechts twee a drie meters van verwijderd. Plotseling ging een angstkreet op uit tienduizenden monden en op het zelfde ogenblik schoot een vlam omhoog en hoorde men een explosie. De Mercedes- Benz van Levegh die de jaguar van Hawthorn moest ontwijken bij een po ging van Hawthorn om een Austin Healy te doubleren, had het talud geraakt juist bij de tunnel, die het middenterrein met de tribunes verbindt. De wagen sprong Pierre Levegh, de Franse coureur, die tij dens de 24 uursrit te Le Mans met zijn Mercedes verongelukte. omhoog en kwam weer op het talud te recht waar hij ontplofte, „als een bom" zoals een van de ooggetuigen het uit drukte. De gevolgen waren afschuwelijk. Het voorstuk van de Mercedes met de wielen en stukken van de carrosserie kwamen ^midden tussen het publiek terecht. Som mige toeschouwers werden deerlijk ver minkt; anderen werden verpletterd of verbrand door stukken van de brandende wagen. Panische angst Een panische schrik maakte zich van allen meester. De menigte vluchtte weg. Brandweer en leden van de medische dienst kwamen van alle kanten toeschie ten, maar zij hadden moeite zich een weg te banen door het vluchtende publiek. Bovendien werd het reddingswerk ver traagd door de intense hitte van de bran dende wagen en doordat de stroobalen en de houten afrastering vlam vatten. Het duurde bijna e,en kwartier voordat men van een georganiseerde hulp kon spreken, maar toen was het voor vele slachtoffers al te laat. Priesters dienden stervenden de laatste sacramenten toe. Op de tribunes was het publiek getuige van de ramp. Maar enkele kilometers verder wist men niets van het drama en vroeg men zich slechts af waar de leiders in de race bleven. De mening van de experts, die nog vóór de race begon, op grond van de bij de trai- ningsritten gebeurde ongelukken ver klaarden, dat de 24 uurs wedstrijd van Le Mans even gevaarlijk was geworden als de Panamericana of de 500 mijlen van Indianapolis, is wel op afschuwelijke wijze bevestigd. Tijdens de autorace Parma-Poggio di Berceto zijn drie personen om het leven gekomen en werden er vier gewond. Een van de omgekomenen was de Italiaanse coureur Mario Delia Favera, die met zijn drie liter Ferrari in een bocht tegen een huis reed in de buurt van Collechia, niet ver van Parma. Hij was onmiddellijk dood. De andere slachtoffers waren allen rijkspolitiemannen, die op weg waren naai de race om dienst te doen. Hun auto kreeg een lekke band en sloeg om. Een hunne;- overleed onmiddellijk. Een andere stierf m het ziekenhuis. Volgens een lid van de Mercedes ploeg heeft het. ongeluk zich als volgt toegedra gen: officials van de Jaguar-fabriek ga ven Hawthorn een teken om voor zijn pit te stoppen. Hij remde, waarop Macklin, die vlak achter hem reed, eveneens scherp vaart minderde. Levegh, die Macklin op zeer korte afstand volgde, remde ook, maar raakte de Austin Healy en vloog tegen het talud op met de genoemde ge volgen. Macklin kon ongedeerd uit zijn wagen stappen. Het grote aantal doden werd toegeschre ven aan het feit, dat na de ontploffing de wielen, de motor en stukken van de alu minium carrosserie op schouderhoogte op de menigte in vlogen, waardoor vele ver wondingen van dodelijke aard waren. Zelfs toen de eerste ziekenauto's arri veerden hadden pas weinigen zich de om vang van de tragedie gerealiseerd. Het zie kenhuis in Le Mans vulde zich snel en na dat de directie van Mercedes van het onge luk op de hoogte was gesteld, werden de Mercedes-wagens uit de wedstrijd gehaald. Maar een traditie in de autosport wil dat de wedstrijd door moet gaan en dat ge beurde ook. De hele nacht zijn de medische diensten, waarbij negen ploegen chirurgiens, in actie geweest om de slachtoffers te verzorgen. Tal van hersenoperaties moesten worden verricht. Dank zij de grote aanmelding van donors konden alle noodzakelijke bloed transfusies worden verricht. Race hervat. Kort na de ramp hebben de overgebleven deelnemers, die een sein hadden gekregen om vaart te minderen, de race full speed hervat. In een bocht sloeg de M.G. van de Brit Jacobs om, maar de bestuurder kwam er met enkele ontvellingen af. Door de dood van Levegh is het aantal bekende renners, dat de laatste twee maanden is verongelukt, gestegen tot zes. Plaatselijke autoriteiten hebben een com missie ingesteld die het ongeluk moet on derzoeken en moet nagaan hoe de Merce des over de balen stroo kon schieten die gewoonlijk als voldoende bescherming be schouwd worden. De vorige tragedie, die enigei-mate met die van Zaterdag vergeleken kan worden, gebeurde in 1927 te Monza in Italië, toen 17 personen gedood werden. Ook toen kwam een race-auto tussen de toeschouwers te recht. Een van de redenen waarom de officials de wedstrijd niet wensten te staken was dat een massaal vertrek van auto's het vervoer der gewonden zou hebben verhinderd. De Britse M.G.-coureur Jacobs werd zwaar gewond toen zijn wagen veronge lukt in dezelfde ronde waarin het ongeluk met Levegh gebeurde. Bij de training was het al met vier wagens mis gegaan. De De Fransman Bayol werd daarbij zwaar, en zijn landgenoot Behra licht gewond. Telegram De directie van Daimler-Benz heeft in een telegram aan de organisatoren van de race meegedeeld dat zij met opzet enkele uren gewacht heeft alvorens haar overge bleven ploegen uit de race te nemen in het belang van de veiligheid. Zij wilde een on georganiseerd en overhaast vertrek van de toeschouwers voorkomen, mede met het oog op het vervoer van de gewonden. Levegh was de achtste coureur die het leven liet in de wedstrijden van Le Mans, die een geschiedenis van 32 jaar hebben. Het vorige dodelijk ongeluk gebeurde in 1953, toen de Amerikaan Cole door een draad van de afrastering reed. De catastrophe nam de afmetingen van een nationale ramp aan toen zelfs ambu lances van het leger opgeroepen moesten worden om te helpen de doden en gewon den te transporteren. President René Coty zond onmiddellijk een aide naar Le Mans om inlichtingen in te winnen en zijn sym pathie met de nabestaanden te betuigen. De Westduitse en de Belgische regering heb ben officiële condoleanties gestuurd. De Nederlandse Televisie Stichting, die Zondagmiddag in Eurovisie verband een reportage van twee uren zou uitzenden van het slot van de race heeft deze uit zending afgelast. Jean Marie Lelievre. voorzitter van de Automobielclub van West Frankrijk, die de wedstrijd organiseerde, heeft een verklaring uitgegeven waarin de tragedie betreurd wordt, maar waarin ook gezegd wordt dat de 24-uursrit volgend jaar beslist weer zal worden gehouden. Nog 77 gewonden vertoeven in de zieken huizen en hospitalen van het kleine stadje. Van enkelen hunner is de toestand zorg wekkend. De slachtoffers zijn bijna allen Fransen. In het ziekenhuis te Anger was nog één stoffelijk overschot niet geïndenti- f:ceerd. Te oordelen naar restanten van een overall zou dit het lichaam van Levegh zijn. Verontwaardiging. In bijna alle Franse ochtendbladen, die het nieuws van de ramp publiceren, wordt de vraag gesteld of de maatregelen afdoen de zijn geweest om de veiligheid van het publiek te beschermen. Het bevestigend antwoord schijnt helaas moeilijk gegeven te kunnen worden en de autoriteiten hebben dan ook al een streng onderzoek toege zegd. Het heeft verder enige verontwaardiging verwekt dat, na de ramp, de race gewoon voort ging, waardoor de reddingsmaat regelen zouden zijn belemmerd en het aan tal slachtoffers nog zou zijn verhoogd. De organisatoren van de race motiveren hun houding met het argument dat zij wilden voorkomen dat de tienduizenden toeschou wers alle gelijktijdig zich naar de uitgang zouden spoeden. In dat geval zo merken zij op zou de paniek alleen nog maar groter zijn geworden en hadden de brand weer en de ambulances nog meer moeite gehad de plaats van het onheil te bereiken. (Wij ontvingen enkele foto's van de ramp te Le Mans, die wij echter uit piëteitsover- wegingen niet publiceren, vanwege het gruwelijke karakter van deze opnamen. Red.) WASHINGTON (Reuter) de slui ting van een luchtvaartovereenkomst tussen de Verenigde Staten en West- Duitsland, die Zaterdag zou geschieden, is blijkens een bekendmaking van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken niet doorgegaan. De Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen hebben krachtig geprotesteerd tegen de ovreeen- kost, die de nieuwe Duitse luchtvaart maatschappij, de Luft-Hansa, vliegrech- ten voor een uitgebreid luchtnet op het Westelijk halfrond zou geven en deze maatschappij in staat zou stellen te con curreren met de Amerikaanse onderne mingen. Het jacht „Evipan", waarmee ex-kapitein R. W. Westerling naar Indonesië zou worden gebracht, ligt momenteel op een werf in Leer (Duitsland. Oost-Friesland). Het schip is daar Zaterdagmiddag aange komen met een motorstoring. Vrijdag lag de „Evipan" in de haven van Emden. Waarschijnlijk om de motor te laten repa reren heeft de „Evipan" daarna naar Leer koers gezet. Het jacht heeft Donderdag avond dus geen zee gekozen, zoals werd gemeend. Men kon in Leer nog niets naders omtrent de schade aan het schip mede delen. Ondanks het regenachtige weer is Koning Boudewijn gisteren bij zijn terugkomst uit de Congo met geestdrift in Brussel ontvangen. De jonge vorst reed in een open wagen met militaire escorte naar het monument voor Leopold II om er bloemen neer te leggen. De ordedienst werd overrompeld, waardoor de koninklijke stoet gehalveerd werd. Met de ellebogen moest de bruin-gebrande koning zich een weg banen naar het monument van zijn oud-oom. Op de grote boulevards van het centrum waren tienduizenden samenge stroomd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Vauvenargues: Wanneer er schoonheid zetelt in de ogen is het waarschijnlijk dat zij ook elders zetelt. In het 1verregende Zandvoort brachten de 3500 auto's en dertig bussen met in totaal zeventienduizend passagiers, die deelna men aan de Zondag gehouden „sterrit der naastenliefde" van de Bond Zonder Naam, grote drukte. Alle parkeerplaatsen waren tjokvol; een deel van de Noordboulevard moest eveneens als zodanig worden ingericht. De foto toont een overzicht van de collectie wagens van alle modellen en alle jaarklassen die rijen dik de weg versperden „Ten aanzien van de kwestie der Nederlanders, die in Indonesië onder beschuldiging van samenzwering tegen de staat gevangen worden gehouden, heeft de Nederlandse regering besloten een beroep op het wereldgeweten te doen, nu zij alle andere mid delen uitgeput acht om het lot van deze Nederlanders te onttrekken aan willekeur, mishandeling en rechteloosheid. Een langdurige nota-wisseling met de Indonesische regering heeft geen resultaat opgeleverd. Een aanbod om onpartijdige arbitrage in te roepen werd geweigerd. Het is niet mogelijk gebleken om deze kwestie aan de UNO ter behandeling voor te leggen". Deze mededelingen werden door minister Luns voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten aan de pers verstrekt. In Amerika heeft de minister vandaag tijdens een persconferentie een witboek openbaar gemaakt, waarin de feiten met documenten gestaafd aan de wereld worden medege deeld. Deze feiten geven een beeld van de rechteloosheid en de terreur, waaraan de Nederlandse gevangenen in Indonesië blootstaan. Het spreekt zich uiteraard niet uit over de vraag, of de gearresteerden schuldig zijn aan het hun ten laste gelegde, doch eist slechts de normale rechten op. die beklaagden kunnen doen gelden ten aan zien van hun behandeling, hun verdediging en hun geestelijke vrijheid. In 1953 zijn 34 Nederlanders in Indo nesië gearresteerd. Zij werden beschuldigd van samenzwering tegen de veiligheid van de staat en in de Indonesische pers werd gesproken van een „wijdverakt complot". De sensationele verhalen in de pers wek ten een psychose, die niemand durfde te verbreken, aldus minister Luns. Pas op 17 Januari 1954 kwam de Indonesische re gering met een korte verklaring over de arrestatie en de mededeling, dat „binnen kort" een rechtzaak tegen de gearresteer den zou worden geopend. In September 1954 begon de rechtzaak, die werd voort gezet in Februari en April 1955. Intussen waren de gearresteerden werktuigen in handen van de Indonesische staatspolitie, die geen middelen schuwde om de be klaagden te dwingen tot bekentenissen en verklaringen tegen mede-verdachten. Valse getuigen werden gecreëerd, waartegen nimmer vervolging wegens mijneed werd ingesteld, ook al bleken hun verklaringen evident onwaar. Van de 34 gearresteerden werden er inmddels 9 op parool in vrij heid gesteld, 2 arriveerden in Nederland, van wie er een in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Het normale consu laire contact werd de gevangenen niet toe gestaan. Maandenlang hadden zii geen enkele verbinding met de buiterwereld. Hun verdedigers hadden geen toegang tot de dossiers. Berichten over mishande lingen en lijfsdwang bereikten de Neder landse regering via familieleden en andere kanalen. Het thans verschenen witboek geeft een samenvatting van deze berichten met de bijbehorende fascimiles der brie ven. Het zal over de hele wereld worden verspreid. De Nederla'ndse regering neemt de pro cessen tegen de Nederlanders in Indo nesië zeer zwaar. Ze heeft alle denkbare wegen bewandeld om tot een rechtvaar dige behandeling van de Nederlandse ar restanten in Indonesië te geraken. Dit alles heeft tot niets geleid. Nota's van de Ne derlandse regering werden niet beantwoord of zonder argumentatie verworpen. Ook buiten de gebruikelijke diplomatieke ka nalen om is alles in het werk gesteld om tot een redelijke rechtsgang te komen. De schandelijke wijze, waarop thans het proces tegen de Nederlander Jungschlager wordt gevoerd, en het feit, dat wellicht reeds over enkele weken een vonnis zal worden uitgesproken, noodzaken de Ne derlandse regering thans met klem tegen over de wereldopinie te protesteren tegen de methoden, door de Indonesische ver volgingsautoriteiten tegenover Nederlan ders gebruikt. Ondanks de onomstotelijke bewijzen, waarover de Nederlandse regering te dien aanzien beschikt, bewijzen, die evenzeer ter kennis van de Indonesische autoriteiten zijn gebracht, werden alle Nederlandse protesten genegeerd of zonder meer afge wezen. De Indonesische vervolgingsautoriteiten schromen niet gebruik te maken van ge tuigen uit de onderwereld (minister Luns gebruikte deze term met zeer veel nadruk) notoire boeven, die de ene onware ver klaring op de andere stapelen. Op ont zenuwing van hun leugens volgt weigering om hen wegens meineed te vervolgen. Tenslotte vestigt de Nederlandse re gering de aandacht op de wijze waarop de verdediging van de Nederlandse gevonge- nen onder druk is gezet. Mr. Bouman en mevrouw Nany Razak, aan wie de regering graag hulde betuigt voor hun bekwaam heid en moed, hebben op overtuigende wijze de onwaardige opzet van het proces- Jungschlager ontmaskerd. De druk, die daarna op hen werd uitgeoefend, was van dien aard, dat mr. Bouman terwille van eigen veiligheid Indonesië moest verlaten en ook mevrouw Razak de verdediging moest neerleggen. Thans doet de Nederlandse regering een beroep op de wereldopinie. Onder de titel „Administration of Justice in Indonesia" (rechtpleging in Indonesië) publiceert zij een wetboek, waarin alle gegevens over de behandeling van de arrestanten en de rechtsgang voor en tijdens het proces- Jungschlager scherp en bondig, vergezeld van bewijsstukken, zijn samengebracht. Mr. Luns legde er de nadruk op. dat alle gelegenheden zijn aangegrepen om de In donesische regering tactvol over deze kwestie te benaderen. Ook in Indonesië zelf zijn er Indonesiërs, die zich diep be- schaamd voelen over de gang van zaken bij de processen. Trouwens, zeide mr. Luns. zonder medewerking van deze mensen was j het niet mogelijk geweest het witboek sa men te stellen. Nu aan mr. Curtis-Bennett tot twee maal toe een visum is geweigerd, wordt een oplossing gezocht voor de wijze waar op in de verdediging van de Nederlanders in Indonesië kan worden voorzien. Er zijn geen aanwijzingen, dat de pro cessen worden aangegrepen om het leven van de gehele Nederlandse gemeenschap in Indonesië onmogelijk te maken, zo beant woordde minister Luns verdere vragen. De Nederlandse regering blijft hopen op een keerpunt in de verslechtering van ae betrekkingen tussen Nederland en Indo nesië, zo zeide mr. Luns tenslotte. „De stap tot publicatie van het witboek is niet met vreugde genomen, maar was nood zakelijk en een plicht". (Van onze correspondent in Londen) Tegen de verwachting in is de impasse in het spoorwegconflict tijdens het week einde niet doorbroken, ondanks het feit dat partijen sinds Woensdag rechtstreeks con tact met elkaar hebben en triomfantelijk werd verklaard dat het wederzijds ver trouwen was hersteld. De Britse Transport commissie heeft verhoging van het grond- loon van alle machinisten (in plaats van alleen de top-groep) aangeboden. maar de stakende organistie die dil voorstel enkele weken geleden misschien zou hebben aan vaard, eist nu dat ook het srondlnnn van de stokers en de mannen die de locomo tieven onderhouden, moet worden ver hoogd. De bond voelt niets voor een voorstel van de Transport commissie voor een ex - tra-bonus voor het aantal gemaakte kilo meters. De Transport commissie is tegen de ver hoging van het grondloon van de stokers wegens de daaraan verbonden consequen tie van looneisen van de rest van het spoorwegpersoneel. De commissie hoopt door de machinisten meer grondloon aan te bieden te bereiken dat de andere eisen zullen worden beperkt tot seir.wachters en enkele andere groepen. Het is aan de minister van Arbeid. Sir Walter Monckton, te danken, dat de on derhandelingen vandaag zullen worden voortgezet. Zaterdag schenen ze te zijn vastgelopen en gisteren hielden de partuen beraad in eigen kring. Indien deze week geen oplossing voor het conflict wordt ge vonden, zal het er hopeloos uitzien. Sta kend locomotiefpersoneel zal vandaag naar het Lagerhuis gaan om de Kamerleden te bewegen mede te werken aan het ontslag van de transport commissie, die volgens de stakers alle blaam treft. Afgelast De beroemde paardenrace van Ascót is wegens de staking afgelast, evenals de ce remonie in Windsor, waar premier Eden vandaag als ridder in de Orde van de Kóu. senband zou worden geïnstalleerd. In de derde week van de gedeeltelijke ■noorwegstaking. die thans begonnen is. slagen de spoorwegen er nog in een kwart van het normale aantal reizigers te ver voeren en een derde van de normale hoe veelheid vracht. Dit is meer dan men in het begin had verwacht. Sabotage aan Prinses van Kasjmir HONGKONG Reuter-AFP). De poli tie van Hongkong heeft een bedrag van 100.000 Hongkong-dollers (66,250 gulden) uitgeloofd voor het verstrekken van aan wijzingen, die leiden tot de arrestatie en veroordeling van een persoon of personen die verantwoordelijk zijn voor de sabotage, gepleegd aan boord van het Indiase lijn- vliegtuig „Prinses van Kasjmir", .toen dit zich, op weg van Peking naar Djakarta te Hongkong bevond. Het toestel is op 11 April ter hoogte van de kust van Borneo verongelukt, waarbij vijftien personen, onder wie acht. com- munistisch-Chinese ambtenaren en jour nalisten, die op weg waren naar de Azia- tisch-Afrikaanse conferentie te Bandung, het leven verloren. Uit een onderzoek van de later gelichte wrakstukken is gebleken, dat een tijdbom de ondergang van het toestel heeft veroorzaakt. Het wordt bijna zeker geacht, dat de bom te Hongkong in het vliegtuig is aangebracht. De politie van Hongkong heeft tot nu toe ruim twintig verdachten gearresteerd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand c •OW O 5 S SB s 4-> r. O co L. O e tl SS ZS Stockholm zwaar bew. zo 4 18 0 Oslo licht bew. windstil 15 1 Kopenhagen regen O 10 13 0,5 Amsterdam zwaar bew. NW 8 13 17 Londen half bew. NW 5 18 5 Luxemburg regen W 6 13 9 Parijs zwaar bew. w 7 14 11 Bordeaux zwaar bew. WNW 2 20 2 Grenoble regenbui NW 1 22 0,2 Nice zwaar bew. WNW 2 21 0 Geneve regenbui ZZW 8 17 0,1 Ztirich zwaar bew. W 9 19 17 Locarno regen NNW 1 20 0,1 Berlijn regen Z 3 17 3 Frankfort regen ZW 8 17 9 München regen WZW 6 20 9 Wenen geheel bew. O 1 17 0 Innsbruck regen W 2 21 0,1 Rome half bew. windstil 25 0 Ajaccio zwaar bew. ONO 1 23 0 Mallorca licht bew. windstil 25 0,3 Neerslag .aatste 24 uur. xact 1CCCC coccc TIJDELIJKE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk nog hier en daar enkele buien, maar ook opklaringen. Later weer toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog. Vannacht kouder, maar morgenmiddag iets min der koud. Matige, tijdelijk zwakke wind tussen Noord-V/est en Zuid-West. 14 Juni Zon op 4.22 uur, onder 21.02 uur. Maan op 0.40 uur. onder 14.02 uur. Maanstanden 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 Juni Hoog water 8 44 en 21 12 uur. Laag water: 4.OS en 18 31 uur. Dinsdag 14 Juni Hoog water: 9.41 en 22.12 uur. Laag water: 4.59 en 17.33 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1