IJmuider Courant Van der Knaap sprint winnaar in eerste Ronde van Uitgeest Aanmeldingsform ulier Visserij-varia Visser uit Santpoort snelste nieuweling Prachtige sportdag van Kennemerstaten-jeugd „De Eendracht" verwierf opnieuw eerste prijs Anjerdag een offer waard IJmuiden en KMVZ speelden opnieuw gelijk: 2-2 Nieuwe herder welkom geheten In „De Pan" genoten 7000 kampeerders van bonte avond 7 Stranding van „Harm" voor Raad voor de Scheepvaart IJmuidense bood Koningin Juliana bloemen aan Woensdag 29 Juni gymnastiekdemonstratie Toekomstige missionarissen speelden toneel Geslaagde balletavond van Neutrale Balletschool Uitgevaren visserij vaartuigen Pastoor W. Ch. Westerhoven plechtig geinstalleerd Betaling abonnementsgeld per giro MAANDAG 20 JUNI 1955 Hoe was het mogelijk, dat de stuurman van de 500 ton metende kustvaarder ,,Harm" op 22 Maart van dit jaar zo zeer uit de koers geraakte tijdens een reis van Belfast naar Portugal, dat hij met zijn schip strandde op de Oostkust van Ier land? Dit was de vraag waarvoor de Raad voor de Scheepvaart zich Vrijdag gesteld zag, toen de kapitein van het schip. H. D. en de stuurman J. P. de V. beiden uit Haren, als betrokkenen bij het onderzoek in deze zaak werden gehoord. De inspecteur-generaal, cie heer J. Metz, was van mening, dat het schip is verzet tengevolge van de zware wind en het getij. De stuurman had moeten ingrijpen bij afwijkingen tengevolge van deze in vloeden. Ook heeft hij het echolood on voldoende gebruikt, aldus de inspecteur, die de raad voorstelde de stuurman te straffen met het inhouden van zijn di ploma voor de tijd van vier maanden. De kapitein gaat naar zijn mening vrij uit. De raad verschilde hierover van mening met de inspecteur en strafte de kapitein met het uitspreken van een berisping. De stuurman werd gestraft met de ontzeg ging van de bevoegdheid om als stuurman te varen voor de tijd van één maand. De raad zal de straffen later schriftelijk moti veren. De eerste Ronde van Uitgeest voor ama teur», die gistermiddag iloor «Ie Alkmaarse wielervereniging „Alemaria Victrix" en de W'.A.C.O. in Uitgeest werd gehouden, is na een felle eindsprint gewonnen door Van der Knaap uit Poeldijk. Deze renner toonde 7.ich in de l>eslis*ende mi'ters van deze le vendige wielerronile. een wiellengte sneller dan de 36-jarige Alkmaarder Ottenbros en snapping bekroond zag worden met zyn ten van «lit sterke drietal volgtlen De Ko ning, Hei«le, De Vos, Overdevest en Tien stra die ook aan «leze eindsprint deelnamen. De voorwe«lstr\j«l voor nieuwelingen werd op fraaie wijze gewonnen door de jeug«lige Visser uit Santp«»ort. die een geslaagile ont- de Amsterdammer Rabe. Op enkele leng- eerste overwinning. In de voorwedstrijd voor nieuwelingen over ongeveer zestig kilometer werden er in de eerste ronden al energieke pogingen in het werk gesteld om een ontsnapping te forceren. Maar allen leden zij schipbreuk op de onverzettelijkheid van het peloton. Met nog 27 kilometer te rijden demareerde de strijdlustige Buit uit Vijfhuizen en deze renner wist al spoedig een paar honderd meter voorsprong te veroveren. De Sant poorter Visser, die het gevaar van deze ontsnapping inzag, begon aan de achter volging en sloot zich bij Buis aan. Geza menlijk zette dit tweetal de opmars voort en bjj elke ronde liepen zij verder uit op het peloton, waarin de samenwerking niet goed klopte. Buis werd echter vgf ronden (7 km.) voor het einde door pech getroffen en moest zijn makker laten gaan. Hoewel hij nog een andere fiets kreeg, kon hij Visser in zijn zegerush niet meer stuiten. S«'hermutselingen Ondanks concurentie van de Olympische Tour door Nederland, waarin de sterkste amateurs meerijden, hebben de organisato ren van de Ronde van Uitgeest toch een behoorlijk veld deelnemers aan de start ge kregen, dat voor een levendige en aantrek kelijke strijd heeft gezorgd. Reeds in de eerste ronden werd de strijdbijl opgegraven en na de gebruikelijke schermutselingen, scheen het nadat er 21 kilometers waren afgelegd ernstiger te gaan worden. De strijdvaardige Appel ontsnapte in deze fase van de strijd uit het peloton en kreeg daar bij versterking van Heide. Ofschoon deze renners enige terreinwinst boekten moesten zij tenslotte toch voor de overmacht van het peloton, waarin Slot en Verbrugge de jacht ontketend hadden, het hoofd buigen. Een hierna volgende poging van het trio Ottenbros, Pronk en Bellis werd eveneens verijdeld en het enige resultaat dat deze acties opleverden, was een vermindering van het aantal kanshebbers daar het tempo voor velen te machtig werd. Ontsnapping De aanvallen bleven voortduren en daar bij toonden Ottenbros, Appel en Van der Knaap zich van hun actiefste zijde, maar succes bleef evenwel achterwege. Nadat er reeds 55 kilometer was afge legd had Ottenbros eindelyk succes met een ontsnapping en hij kreeg daarbij de onmis bare steun van Kaptein. Ondanks pogingen van-Tienstra,Overdevest, Appel, Gudde en Beilis om hen te achterhalen, bleven de twee vluchtelingen onverstoorbaar hun voorsprong opvoeren. De enige renner «lie nog kans zag om de afstand tussen het tweetal OttenbrosKaptein en bet peloton Ie overbruggen, was de sterke Rabc. Deze bleek een welkome versterking te zijn voor de uitlopers, want wat of er in het peloton ook g«>proheer«l werd de drie leiders liepen steeds verder uit. Valpartij Twintig ronden voor het einde stond het reeds vast dat de prestatieprtjs voor de ren ner die de meeste keren als eerste de streep was gepasseerd in het bezit zou komen van Ottenbros. Want geen der andere renners kon hem toen meer overtroeven. Aan de opmars van het leidende trio kwam met nog 25 kilometer voor de boeg een abrupt einde: Ottenbros en Kaptein kwamen toen ten val en hoewel Rabe spor tief op hen bleef wachten, konden zij niet verhinderen dat zij door zeven achtervol gers -- die zich van het peloton hadden af gescheiden werden ingelopen Er kwa men zodoende weer tien renners aan de lei ding, waarvan Kaptein en VVithoud na en kele ronden weer afvielen. Hoewel het laat ste groepje van vijf renners aanvankelijk enige winst boekte op de acht overgebleven leiders, werd zij in het laatste stadium van de strijd weer achteruit geworpen. Ondanks twee heftige demarrages van Fr. Rabe en De Vos bleven de acht koplopers tot de eindstreep bij elkaar, waar Van der Knaap tenslotte met een laatste krachtsinspan ning zijn voorwiel iets eerder over de streep duwde. De uitslagen luidden: Amateurs: 1. Van der Knaap (Poeldijk) circa 100 kilometer in 2 uur, 21 min. en 28 sec.: 2. Ottenbros (Alkmaar); 3. Rabe (Am sterdam); 4. De Koning (Hoofddorp); 5. Heide (Amsterdam); 6. De Vos (Den Haag); 7. W. Overdevest (Naaldwijk); 8. Tienstra Halfwegi; 9. Gudde (Amster dam); 10. Stroomer (Wijk aan Zee). Nieuwelingen: 1. Visser (Santpoort) cir ca 60 kilometer in 1 uur. 25 min. en 20 sec.; 2 Buis (Vijfhuizen); 3. Marinus; 4. Dumer- nit; 5. Oudkerk (allen Amsterdam); 8. Mathot (Haarlem). De ervaringen van de voorgaande sport dagen van de vereniging „Kennemersta ten" en Fivoy voor de jeugd, die een jaar lijkse traditie gaan worden, hebben Zater dagmiddag op en om het sportpark ..Wa tervliet" niet minder dan 270 jeugdige leden van de bij de genoemde verenigingen aan gesloten afdelingen een prachtige dag be zorgd. Behalve de uitstekende organisatie onder leiding van de heer H. van Wijnen met een staf van medewerkers heeft het zonnige weer aan het welslagen uiteraard veel bij gedragen. De deelnemers(sters) in de leeftijdsgroe pen van 8 tot 10 jaar; 11 tot 13 jaar en 14 tot 16 jaar vormden groepjes van zeven tot en met tien leden van één afdeling, die als groep werden beoordeeld naar hun prestaties en ordelijkheid. De nummers waren: vèrspringen, drie sprong. korfbalwerpen, vakgooien met bal, kogelstoten voor jongens, balvèrgooien voor meisjes, estafette 60 m. en 80 m. en een wandeling van ongeveer een half uur in de omgeving van „Watervliet". De jury had geen gemakkelijke taak en de heer Van Wijnen kon niet minder dan 48 eerste, 43 tweede en 48 derde prijzen uitreiken, bestaande uit kleurrijke vaantjes met opschrift. Een aantal groepsleiders (sters) verwierf bovendien individueel een speldje. Het was wat je noemt een kale boel daar in Turijn bij de verkiezing van de kaalste Italiaan. Zelfs een microscoop moest er aan te pas komen om ieder spoortje van een kuif te ontdekken. Eén haar was voldoende om uitgeschakeld te worden. De harmoniekapel der Koninklijke Pa pierfabrieken „De Eendracht", die vorige week in Amersfoort een éclatant concours succes behaalde, heeft Zaterdag deelgeno men aan het in Wormerveer gehouden in ternationaal muziekconcours onder auspi- eieën van de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de Koninklijke Harmonievereniging „Excelsior". „De Eendracht", die de concourswerken van de vorige week weer uitvoerde name lijk „Vier Westfriese schetsen'^ van J. H. Boedijn en ..La Forza del Destino" van G. Verdi, wist het in het internationale kamp van musicerenden niet zo ver te brengen als in Amersfoort. De beoordeling door de juryleden P. v. Meveren, voorzitter, G. H. Boedijn en P. Stalmeier was nu veel zwaar der. Desondanks wist dirigent Ber Joosen het met ,.De Eendracht" niet alleen tot een eerste prijs in de ere-afdeling Harmonie te brengen met 104 punten, maar bovendien het hoogste aantal punten van deze con coursdag te behalen. In de ere-wedstrijd werd ..De Eendracht" voorts nog een totaal van 48 punten toege kend. Tijdens het Vrijdag en Zaterdag te Amersfoort gehouden congres van de Fede ratie van Oranjeverenigingen, waarbij mejuffrouw E. Vijlbrief uit IJmuiden en de heer W Nieuwenhuis en echtgenote uit Velsen-Noord het overkoepelend orgaan van de Velsense Oranjeverenigingen ver tegenwoordigden is eerstgenoemde de ver erende taak opgedragen om aan Koningin Juliana een bloemenhulde aan te bieden Dit gebeurde tijdens het défilé van de congressisten voor de Koningin op paleis Soestdijk. Mejuffrouw Vijlbrief werd voor deze vererende taak uitverkoren uit de bijna vierhonderd congressisten uit het gehele land. MOTOR KOTTEL PÏETERTJE WEER IN BEDRIJF Do motorkotter Pietertje HD 87 van de Fa. M. Slot Zonen, die van April af uit de vaart is geweekt, is deze week van IJmui den uit weer ter visserij vertrokken. In Den Helder is de 250 pk. motor vervangen door een M A K. motor van 360 pk. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te .bonneren op 5 6.50 per kwartaal//0.50 oei week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis Dit eeldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné"? dus niet voor omzeiling van week- in kwartaalabonnementen Aan de vooravond van de jaarlijkse jercollecte doen wij gaarne een beroep op uw offervaardigheid om ook dit jaar weer het Prins Bernhard Fonds te gedenken. Vele collectanten zullen ook nu weer de gemeente intrekken om bij u aan te bellen en hetzij het anjerspeldje of een prachtige foto van het Koninklijk gezin a ƒ0.25 aan bieden. Behoeft het Prins Bernhard Fonds na ruim 10 jaar werken nog een aanbeve ling? Juist nu, nu we de 10e herdenking van onze herwonnen vrijheid nog maar pas gevierd hebben, weten we toch maar al le goed welk een culturele chaos de be zetter had achtergelaten. Welke enorme bedragen heeft het Prins Bernhard Fonds in die 10 jaren, dank zij uw jaarlijkse of fervaardigheid. uitgekeerd aan culturele instellingen, zoals jeugdwerk, clubhuizen, speeltuinen, amateurtoneel, muziek- en zangverenigingen, voor wetenschappelijke doeleinden, studiemogelijkheden, enz., enz. Mede dank zij deze giften is het culturele leven in ons land en ook ter plaatse weer tot volle bloei gekomen. Zijn wij er nu na 10 jaar opbouw? Zeker niet. Het Prins Bernhard Fonds heeft zijn prachtige taak met vele andere taken uit gebreid. waarvoor nog steeds veel geld no dig is. Dit geld kan er komen als een ieder bereid is. jaarlijks hetzij een klein of groot offer te geven. Daarom burgers van Velsen. stelt de collectant(e) die aan uw deur komt niet teleur maar geeft met wilde hand. Bij collecteren alleen zullen we het dit jaar niet laten, want er is veel geld nodig. Wij geven u echter er ook iets voor terug. Dank zij de spontane medewerking van 5 gym nastiekverenigingen zal op Woensdagavond 29 Juni (de verjaardag van Prins Bernhard) om 20 uur in het gemeentelijk sportpark „Schoonenberg" te Velsen een grote open bare gymnastiekdemonstratie gegeven wor den, waaraan ook zal medewerken de Chr. muziekvereniging „Wilhelmina". De toe gangsprijs behoeft voor niemand een be zwaar te zijn n.l. 0.25. Wij hopen dat hier voor het Sportpark te klein zal zijn, en uit de opbrengst van het entreegeld e*n groot bedrag bijeengebracht zal worden. En wanneer u onverhoopt verhinderd mocht zijn deze avond te bezoeken en de collectant u niet thuis mocht treffen, zodat u zich bezwaard mocht voelen uw offer niet gebracht te hebben, kunt u deze ook nog storten op girorekening no. 538544 t.n.v. baron Van Tuyl van Serooskerken te Velsen met vermelding Anjerfonds 1955. Het Anjerdag-Comité-Velsen is alle ge vers en geefsters zeer dankbaar. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 10 Juni: ml Borneo KW 127. 10 dagen, met 475 kantjes vr.n 4 schepen: ml. Wilhelmina 11 KW 138, 16 dagen, met 284 kantjes van 7 schepen: ml. Eendracht KW 168. 15 dagen, met 439 kantjes van 7 schenefi; ml. Vertrou wen KW 6. 10 dagen, met 265 kantjes van 4 schepen; ml. Rijnmond II KV/ 43, 16 dagen, met 450 kantjes van 5 schepen. 12 Juni: ml Nederland IV KW 167, 16 dagen, met 360 kantjes van 6 schepen; ml. Sakina KW 32. 17 dagen, met 360 kantjes van 6 schepen: ml. Onderneming KW 175. 12 dagen, met 330 kantjes van 3 schepen. 13 Juni: ml. Katwijk III KW 161, 18 da gen. met 238 kantjes van 7 schenen; ml Piet en Leendert Huibert KW 3, 18 dagen, met 296 kanties van 7 schepen. 16 Juni: ml Volharding KW 23, 16 dagen, met 372 kantjes van 5 schepen; ml. Neder land VII KW 130, 20 dagen, met 280 kantjes van 6 schepen. Het Missiehuis te Driehuis verleende de gehele Zondag gastvrijheid aan talrijke ouders van leerlingen, ook van hen die reeds jaren geleden als pater of broeder naar de missie werden uitgezonden. Het \ermeldde ook een opvoering in de toneel zaal, waarvoor niet minder dan veertig jon gens onder leiding van pater Van Weer denburg een vrolijk toneelstukje hadden in gestudeerd. Het was „Radeske" van Anton van de Velde, door de schrijver een „kwa- jongensspel" genoemd. Het zou ook een sprookje, een kolderstuk of een zangspel kunnen heten. Het is allemaal begonnen om de do«-hter van Grootvizier Blik Bar Aboern, die door de heks Trolatra werd ontvoerd, uit wraak voor de onheuse beje gening. welke zij aan het paleis van de machtige potentaat moest ondervinden. Ordonnans Botje wordt er daarna op uit gezonden om mpt de heks te onderhandelen over de vrijlating van prinses Candide de Candy, waarop de heks met haar gevolg zelf aan het hof verschijnt teneinde de Grootvizier van zijn hoovaardij te genezen. Dit is dan zeer in het kort de intrige, wel ke overigens slechts bijzaak mag worden genoemd, omdat de aantrekkelijkheid van dit stuk bestaat uit de baarlijke nonsens, die hierin door de auteur vlot werd aan eengeschakeld. De opvoering van een der gelijk kolderstuk vereist dus van regisseur en spelers een grote dosis fantasie en die was er Pater Van Weerdenburg moet ze ker met de toneeltechniek vertrouwd zijn geweest, anders had hij voor ztfn uitgebrei de spelersschare nimmer zo'n vlotte mise en scène bedacht. De verschillende dansen waren heel origineel van beweging en de costumes bleken met een verrassend gevoel voor stijl en kleurverhouding ontworpen en vervaardigd. De papegaai bijvoorbeeld en niet te vergeten Oekselfoeksel, de drhak. Bij een dergelijk lange spelerslijst zijn in dividuele vermeldingen onmogelijk. Wan neer dan ook een naam wordt genoemd zij het die van W. Weenink als de watervlug- ge ordonnans Botje, die in deze rol waarlijk komische talenten demonstreerde. Daarin zii de waardering'voor al zijn medeleerlin gen begrepen. Want zij gaven dit kennelijk Vlaamse stuk een hoogst „plezante" opvoe ring, waardoor de voorstelling behalve een groot lachsucces, ook de algemene en ver diende bewondering wist te verwerven. J. v. D. Voor een stampvol hötel De Rustende Jager is de Castricumse Neutrale Ballet school Zaterdag voor het eerst naar buiten opgetreden onder leiding van de Alk- maarse lerares mevrouw Gre Pranger. De Casticumse meisjes van klein tot groot openden het programma met het sprookje Droomfantasie, waarin niet alleen de goe de verzorging van de dansen maar tevens de mooie costumes opvielen. Lief en gra cieus bewogen de meisjes zich als pop, kabouter of elfje over het toneel met trotse ogen gadegeslagen door hun ouders De meisjes van de Alkmaarse en Ber gense ballet klas van mevrouw Pranger verleenden hun medewerking en lieten onder andere een Danse Macabre, op mu ziek van Saint-Saëns zien, die er zijn mocht. Voor de aanvang heeft mevrouw Pran ger aan de Castricumse mevrouw Wy- benga-Hofmann een fraai bouquet over handigd uit dank voor de medewerking bij de organisatie van deze avond. Maandag 6 Juni: ml Verwachting IJM 204, Petronella KW 125 (16 Juni binnen), Aleida KW 169; mk. Magda IJM 272, Stern KW 36, Koningin Juliana KW 133. Jana KW 210, Hendrikje BU 33. Dinsdag 7 Juni: mk. Prinses Margriet KW 51. Woensdag 8 Juni: mt. Eveline IJM 116, ml. Onderneming III SCH 117, Bertina VL 85. Donderdag 9 Juni: mt Medan IJM 57 (16 Juni binnen), Deinin' KW 8, ml. Wiron III IJM 221, Hubertha Gerarda KW 9. Vrijdag 10 Juni: st. Gelria IJM 21, Vios I IJM 24. mt. Elie Chénévière IJM 32. Bata via IJM 99. Wiron IV IJM 209. Wiron II IJM 211; ml. Alida KW 91. Toenadering KW 95. Avontuur KW 144. Cornelia Maria SCH 135. Zaterdag 11 Juni: st. Viking Bank IJM 183; mt. Soerabaia IJM 79, Dirkje RO 53. mk Nelly v. B. IJM 23. Maandag 13 Juni: st. Bloemendaal IJM 71, mt. Antje RO 15. ml. Annie IJM 14, De Ver wachting KW 28, Bertha KW 38, Elizabeth KW 64, Hette Margaretha KW 74, Excelsior II KW 76. Willempje KW 89. Gebroeders KW 108. Robert William KW 123. De Vier Ge zusters KW 162. Gebroeders KW 166: mk De Twee Gebroeders IJM 3. Dageraad IJM 4. Marianne IJM 7, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11. Klaas Junior IJM 22. De Hoop I IJM 45. Vios MM 5" De Hoop II IJM 59. Neeltje IJM 240 Nchim I AM 16. Nehim II AM 17. Nehiir III AM 18. Nehim IV AM 26 Leendert Jacoba KW 12. Anna Marie KW 27. Tiny KW 34. Hermina IV KW 53. Dine Marie KW 57. Albatros KW 68. Prinses Bea trix KW 7'. Twee Gezusters KW 77. Zee arend KW 79. Johanna Cornelia KW 88. Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94. Arendje KW 98. Vier Gebroeders TX 14. Tiny Nieuw WR 33. Jan Willem WR 34. Dinsdag 14 Juni: mt. Claesje RO 46. ml. Everard Christina KW 40. Rijnmond III KW 44. Willy Alida KW 65. Nestor KW 101, Willy KW 141. Onderneming II SCH 27. Oceaan III SCH 24. Oceaan IX SCH 54: mk. Arendie Jacoba KW 21, Rein KW 30, Agatha Arie KW 126. Woensdag 15 Juni: mk Texel IJM 5. Wi ron V IJM 208. Rex IJM 228. Pietertie HD87 Donderdag 16 Juni: st. Herman IJM 2. Haringdrijfnetvisserij Woensdag 25 Mei: ml. Noordzee KW 47. Rijnmond V KW 110. Janna KW 163. Ever- dine Jacominr KW 173. Donderdag 26 Mei: ml. Elizabeth KW 49 (16 Juni binnen), Ella Christina KW 97. Bali KW 129 Vrijdag 11 Mei: ml. Nederland VII KW 130 (16 Juni binnen). Dinsdag 31 Mei: ml. Martha IJM 74. Mar- ten^hoek IJM 283. Fierman Eduard KW 5. Willem Cornelis KW 16. Volharding KW ?3. (16 Juni binnen), Aafke Jacoba KW 41 Neotunus KW 45. Annie KW 54. Zeemeeuw KW 170. Woensdag 1 Juni: ml Sumatra K V 86. Vooruit KW 151. Vrijdag 3 Juni" mt Onrr«.Jilv i*m 75. Zaterdag: ml. Grietje KW 20. Noordster KW 67. Maandag 6 Juni: m! Dirk KW 19. Orion KW 22, Wilhe'mina I KW 25. Helena KW 39. Jan KW 50. Excelsior II KW 78. Dinsdag 7 Juni: ml Mr nirk Donker Cur- ti"s KW 2. Voorwaarts KW 140. Woonsdag 8 Juni: ml Riinmond IV KW 15. Nelly Maria KW 7 Willy SCH 7. Donderdag 9 Juni: ml. Anna en Cornelia KW ld Hollandia KW 18. Wilhelmina III KW 147 vrijdno 10 Juni: ml. Rijnmond I KW 42. Zaterdag 11 Juni: ml. Margrietha Maria KW 29. Zeezwaluw KW 83. Maandag 13 Tuni" m' Vertrouwen KW 6. Riinmond II KW 43. Borneo KW 127. Wil helmina II KW 138 Eendracht KW 168. Woensdag 15 Juni: ml. Sakina KW 32. Ne derland IV KW 167, Onderneming KW 175. Nog is de verschrikking op hun gezichten te lezen: twee overlevenden van de ramp met de Britse duikboot „Sidon", die tengevolge van de ontploffing van een oefen torpedo in de haven van Portland zonk. De foto werd gemaakt in het hospitaal te Portland. In de Zaterdagmiddagcompetitie is het pleit op alle fronten nog niet beslecht. De tweede promotie-wedstrijd tussen KMVZ en IJmuiden eindigde wederom in een ge lijk spel zodat een extra-wedstrijd nodig is om de ploeg aan te wijzen, die naar de derde klasse mag promoveren. Ook Tele- fonia bleef door de nederlaag van Krom hout voor de KNVB-competitie behouden. De IJmuidenaren hebben in .de tweede wedstrijd met KMVZ lang de beste papie ren gehad. Zij namen spoedig door Rama kers de leiding en korte tijd daarna bracht Van der Steen de stand op nul-twee. Wel kon Kersting daarna het eerste tegenpunt scoren voor KMVZ, maar toen nog voor de rust Van der Steen de IJmuidense voor sprong tot drie-één verhoogde, scheen de promotie van IJmuiden een feit. In de tweede helft echter domineerde KMVZ. De Ruyter verkleinde uit een straf schop de achterstand en vijf minuten voor het einde kon Kersting de partijen in even wicht brengen (33). In de promotie-competitie tussen de af delingskampioenen van Amsterdam en Haarlem is het Haarlemse SVJ uitgescha keld. De derde strijd van SVJ ging tegen PVSS en hoewel de Haarlemmers een verdienstelijk één-één gelijk spel behaal den, betekende zulks toch, dat promotie is uitgesloten. SVJ behaalde één punt uit drie wedstrijden en kan onder meer CSCA, dat reeds vier punten vergaarde, niet meer voorbij komen. In de vierde klasse B werd de laatste wedstrijd gespeeld tussen UPTTS en Kromhout. Eerstgenoemde vereniging won met vier-één en dit betekende, dat Krom hout nu definitief de laatste plaats bezet. Telefonia is de dans net nog ontsprongen. De eindstand luidt: IJmuiden SIZO CJW UPTTS PVWA 18—27 18—26 18—22 18—21 18—20 DESTO Zandvrtm. PVF Telefonia Kromhout 18—18 18—16 18—12 18—10 18— 8 Het was voor de parochianen van de IJmuidense parochie van de H. Gregorius van Utrecht Zondagmorgen al vroeg feest. Hun nieuwe herder, pastoor W. Ch. Wes terhoven, werd van de pastorie afgehaald door een 40-tal bruidjes, terwijl eenzelfde aantal de stoet sloot, en via een haag van vaandels van jeugd-, stands- en vakorga nisaties is de nieuwe pastoor naar de kerk geleid, waar deken B. G. Hosman uit Be verwijk hem plechtig in zijn functie in stalleerde. Na de installatie droeg de nieu we pastoor een plechtige hoogmis op. Des middags werd er van 3 tot 4 uur in de Jeugdsluis aan de Kanaalstraat aan ae parochianen gelegenheid gegeven om met hun nieuwe pastoor kennis te maken. Tal rijke afgevaardigden van jeugd- en andere organisaties waren hierbij aanwezig en nir. Tonino heeft namens het Velsense gemeen tebestuur pastoor Westerhoven hartelijk welkom geheten in zijn nieuwe parochie. De lage temperatuur ten spijt de meeste toeschouwers zaten met dikke jas sen aan op de grond hebben circa 7000 kampeerders Zaterdag de tweede ontspan ningsavond van de Kampeer Vereniging Bakkum, welke avond in het grote open luchttheater op het kampeerterrein van het PWN aan de Zeeweg werd gehouden, bijgewoond. De duizendkoppige menigte heeft aan het slot van de avond haar dank tot uiting bracht door een ovationeel applaus dat in belangrijke mate de IJmui dense conférencier-imitator Ko van der Wel gold. Het was de eerste keer dat hij voor de KVB in De Pan voor het voetjicht trad met als taak de diverse nummers „aaneen te praten" en hij deed dit uitstekend. Na He pauze heeft hij met flair zijn eigen nummer gebracht: het imiteren van een groot aantal radio-bekenden als Clinge Doorenbos. Lou Bandy, H. v. d. Manderen, Ida de Leeuw-Van Rees en noem maar op. Verder was er ook de 15-jarige acrobate Nora Lageman. Vijf jaar geleden begon zij op de zolder van haar ouderlijk huis aan de Albert Cuvpstraat met iichte oefe ningen omdat een kennis gezegd had ,.in dat kind zit iets". Nu oefent zij drie uur per dag op diezelfde zolder met een even oud vriendinnetje die helaas door ziekte verhinderd was. Niettemin heeft Nora zich door deze tegenslag en het koude weer niet laten intimideren en enige staal tjes van haar lenigheid laten zien. Het mannelijk duo D en D liet een regen van accordeonmelodieën op de kampeer ders los en het duo Jo en Jo een serie populaire songs die niet nalieten de stem ming te verhogen Ter.slo'te was daar een Hawaiian-en semble. de Maunaloa's. met de jeugdige Ambonese Willy Pattiselano als danseres. INDIEN MEN VAN EEN GEMAKKE LIJKE WEEK mag spreken, wanneer er weinig werk aan de winkel is geweest, zou de afgelopen periode inderdaad onder het bijvoeglijk naamwoord „gemakkelijk" kunnen vallen, maar dan altijd met een wat wrange bijsmaak van kleine omzetten door een slappe vraag. Dat de goedkope Hol landse Nieuwe weer de verse vis parten heeft gespeeld, was in IJmuiden duidelijk te merken. Wie het marktverloop van de vorige week heeft gevolgd, kan direct op merken. dat de prijzen toch niet zó slecht lagen en dat is in feite inderdaad waar, maar dit was weer eens geen uitvloeisel van weelde. Woensdag brachten bijvoor beeld de pennen een 30 tot 35 op en de dichte wijting werd eveneens voor een 30 de kist van de hand gedaan - omdat de gemiddelde Amsterdammer aan zijn „katvis" verknocht is. De prijzen werden dan ook in eerste instantie hoog gehouden door een magere aanvoer en echt niet door het feit. dat er zoveel vis door het binnen land werd gevraagd. Wat aan de ene kant een geluk was voor de reders, die bij lage prijzen nog grotere stroppen hadden kun nen verwachten, maar aan de andere kant was er voor de handel op deze manier wei nig aardigheid aan. De kabeljauw was daar een „prachtig" voorbeeld van: de Belg gaf Woensdag voor de regels een 170 tot zelfs 190 waarna ook Donderdag door de ge ringe aanvoeren de prijs hoog bleef. De scholaanvoer viel bovendien ook nog tegen, al waren de verwachtingen tegen het week einde aanvankelijk redelijk optimistisch en dus zaten hier eveneens de prijzen in de dure hoek: na Donderdag is er immers weinig of niets van terecht gekomen. Door de schrale vangsten waren er geen besom mingen te maken, deze week en er zullen verscheidene reizen zijn voltooid waar de ondernemer geld op toe moest leggen. Het erre jaar is het andere" niet. en wat gis teren vast schijnt te. staan, wordt morgen onherroepelijk over boord gezet. Gold wel eens de regel, dat de weken tussen Pasen en Pinksteren tot de slechtste van het jaar behoren, dit jaar is dat axioma zeker niet uitgekomen en noch de reder noch de han del hadden te klagen. Het is een verlaat stropje geworden. De tongen blijven maar duur, ondanks de fikse Sylt-aanvoeren, waarvan de top alweer achter de rug lijkt te zijn. Zaterdag zat er met 20.000 kilo nog wel een stijgende tendenz in, maar aange zien dit jaar de zaken toch anders lopen dan anders omdat er naar verhouding maar weinig is ingevroren, is ook dit weer niet maatgevend. Het wordt, als de voortekenen niet bedriegen, een dure tongenzomer <y?COOOC)OOCXXXXX»XO«X»OOOOOC>OOOOCXXXXXOOOOOOOOOCOOO<X> 5 U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men g wel voor voldoende saldo op de S giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE S S 3 XXiOOCOaaimm3fmwvimYifmirrmïrifriti>vyY.Yifyir,T> Prijzen van Zaterdag. Gr. tong 2.60— 2.40; grm. tong 2.22—2,12; kim. tong 2.20 1.98; kl. tong I 2.20—2.02; kl. tong II 1.74— 1.54; tarbot I 2—1.60; Zalm 6. per kg. Tarbot II 100—82; tarbot IV 65—32: gr. schol 39—32; grm schol 48—36: Kim. schol 46—36: kl. schol I 4232; kl. schol II 308: schar 18—8; bot 158; makreel 1712; kim. schelvis 2722; kj schelvis I 2318; kl. schelvis II 23—16; wijtnig 22—11; gr. gul 30-27; midd. gul 22—18; kl. gul 15—12; kl haai 27; poon tjes 108; pieterman 70. per 50 kg. Gr. ka beljauw 132—110, per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 610 kisten tong en tarbot, 745 kisten schol. 80 kisten schar, 45 kisten bot. 2380 kisten makreel. 640 kisten schelvis. 85 kisten wijting, 135 kisten kabel jauw en gul. 5 kisten haai 25 kisten poon. 20 kisten diversen. Totaal 4770 kisten. ppsommingen van Zaterdag IJM 116 Eveline f16 610: 1 trawler met f 17 200: IJM 209 f6040; KW 65 f 1650: IJM 45 f6430; BU 33 f6140; KW 92 f983; KW 63 f400: KW 35 f 1.560; KW 128 f1900, KW 56 f1700, KW 12 f 2390.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9