Molotov dient plan in om de koude oorlog te beëindigen Weerbericht Protesterende Cubaan werd1 Westelijke meningen: het woord ontnomen Haarlems Dagblad Boelganin en Nehroe gaven gemeenschappelijke nota uit Verwarring onder de stakende Britse havenarbeiders Wereld ontwapeningsconferentie voorgesteld President Perón lijkt zich te handhaven Molotovs rede bevat in feite niets nieuws Het woord is aan Pleidooi voor ontwapening en geruststelling van kleine naties Stakers in het Noorden kondigen eeti protestmars naar Londen aan Uit China op weg naar huis K.S.G.-parlement heeft Mayer gunstig ontvangen Zomeruitverkoop Minister Beyen boekte geen resultaten 69e JAARGANG No 291 DONDERDAG 23 JUNI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 138 Koninklijk bezoek aan IJmuiden Generaal Lucero stuurt troepen naar de kwartieren terug Mr. Van Klef fens grijpt in Loos alarm voor Molotov Gematigde toon en zakelijkheid hebben verhelderend gewerkt Ontwerp Delta-wet passeerde ministerraad Hulst 775 jaar stad Gunstige wending in het proces-Schmutzer c.s. Toch Engelse waarnemers bij de KSG-besprekingen verwacht Ingenieurs, tandartsen en artsen voor landmacht Weerrapport re Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman SAN FRANCISCO (Reuter/AFP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, heeft tot de jubileumzitting van de UNO te San Francisco ver klaard, dat iedere toeneming van de spanning in de wereld een gevaar voor de vrede inhoudt. Aan de andere kant, zo zeide Molotov, moet men de talrijke feiten wel opmerken, die aantonen, dat er betrouwbare wegen zijn, die leiden naar duurzame vrede en blijvende vriendschap tussen de volken. De feiten tonen aan, dat de door de Sovjet-Unie en andere vredelievende landen gevoerde poli tiek tot vermindering van de spanning positieve resultaten oplevert. Molotov legde de UNO een program van zeven punten voor ter beëindiging van de koude oorlog. De diplomaten moeten overgaan van het woord tot de daad. De minister noemde de volgende doelen die het eerst bereikt moeten worden: be ëindiging van dé oorlogspropaganda in alle landen; overeenstemming tussen de grote mogendheden over het opheffen van mili taire steunpunten in andere landen; ont wikkeling van het vreedzaam gebruik van atoomenergie en hulp aan ten achterge bleven gebieden; overeenstemming tussen db Grote Vier over terugtrekking van hun troepen uit Duitsland; regeling van be langrijke geschillen in het Verre Oosten; slechting van de barrières tegen interna tionale economische samenwerking en handel en tenslotte uitbreiding van inter nationale culturele betrekkingen door uit wisseling van afvaardigingen en ontwikke ling van het toerisme. Het voorstel van de Sovjet-Unie beoogt geleidelijke invoering van gepaste maatre gelen in twee stadia, namelijk maatrege len, die in 1956 en die in 1957 ten uitvoer moeten worden gelegd. Verder stelt de So vjet-Unie voor niet later dan in de eerste helft van 1956 een wereldconferentie bij een te roepen ter bespreking van algemene vermindering van bewapening en verbod van atoomwapens. „Het staat aan de Ver enigde Staten en andere Westelijke landen de volgende stap te ondernemen", aldus Molotov. Volgens hem moeten de Westelij ke mogendheden instemmen met het jong ste Russische voorstel tot een algeheel verbod van atoomwapens, zoals de Sovjet- Unie het Westelijke voorstel ten aanzien van de beperking van de conventionele wapens had aanvaard. Molotov pleitte verder voor opneming van communistisch China in de UNO. Vol gens Molotov moet communistisch China niet alleen een zetel in de Algemene Ver gadering, maar ook in de Veiligheidsraad worden gegeven. Over de kwestie-Formo- sa zei de minister, dat het bekend is dat Formosa, de Pescadores en de eilanden bij de Chinese kust deel uitmaken van het Chinese grondgebied. Het is de taak van de UNO stappen te nemen om dit belang rijke probleem zo spoedig mogelijk te re gelen. Over toezicht op de naleving van een ontwapeningsverdrag zei Molotov, dat het Russische voorstel contróleposten beoogt OOOOeOOOOOOOOOCOiXXXOOOOOCOOOCXDOOOOOOOCXDOOCOOOOOOOOOOOOC In deze editie wordt het volledige programma gepubliceerd van het bezoek, dat Koningin Juliana op Vrijdag 8 Juli B aan IJmuiden zal brengen, om daar het 8 vissersmonument op de kop van de haven te onthullen en het nieuwe Hospitaalkerkschip „De Hoop" in dienst te stellen. BUENOS AIRES (Reuter/AFP). - Gene raal Franklin Lucero, de Argentijnse mi nister voor het leger en bevelhebber der strijdkrachten, heeft in een boodschap tot de Argentijnse troepen verklaard, dat het leger na het onderdrukken van de opstand van 16 Juni in de kwartieren is terugge keerd. Na de troepen te hebben geprezen zegt de generaal, dat het leger in de zeer moeilijke omstandigheden de eer heeft ge had geleid te zijn door generaal Perón, de allerbeste president van de natie en opper bevelhebber der strijdkrachten. De Peró- nistische partij en het algemeen vakver bond hebben hun geloof in Perón in be kendmakingen bevestigd. Volgens AFP heeft Perón, welke vrijheid van handelen hij ook aan het leger heeft gegeven om de orde te herstellen, de macht in handen. Talrijke officieren, onder-offi cieren en zeelieden, over wier goede trouw geen twijfel blijkt te bestaan, zijn vrijgela ten. Anderzijds zijn in de provincie Buenos Aires vijftien personen gearresteerd, om dat zij valse geruchten over de jongste ge beurtenissen zouden hebben verspreid. Generaal Lucero heeft een beroep ge daan op burgers, die in het bezit van vuur wapens zijn, om deze onverwijld bij de autoriteiten in te leveren, daar dit wapen bezit onwettig is. Vele burgers hebben zich, toen de opstand uitbrak, in wapenwinkels van wapens meester gemaakt. Volgens berichten, die in Montevideo zijn ontvangen, heeft president Perón op een particuliere bijeenkomst van journalisten in de Argentijnse hoofdstad verklaard, dat al zijn ministers zijn afgetreden en dat hun ontslagaanvragen „spoedig" zullen worden behandeld. Hij voegde er echter aan toe: „volgens geruchten ben ik een gevangene. Schenk geen aandacht aan die verhalen. Zij hebben volstrekt geen be lang". in grote havens, bij spoorwegknooppunten, op hoofdwegen en op vliegvelden van alle betrokken landen. De controleurs zullen er op toe moeten zien, dat er geen ge vaarlijke concentraties van land-, zee en luchtstrijdkrachten geschieden ten einde een aanval van het ene land op andere te voorkomen. Molotov opperde de mogelijkheid van een economische wereldconferentie, die de UNO zou bijeenroepen en waaraan niet- leden van de organisatie zouden deel nemen. De Cubaanse afgevaardigde dr. Nunez- Portuondo trachtte na beëindiging van Molotovs toespraak te spreken over wat hij noemde „het in slavernij brengen van Litauen, Letland en Estland". De afge vaardigde werd in de rede gevallen door de Nederlandse voorzitter, mr. E. N. van Kleffens. De voorzitter las een voorschrift voor, dat een afgevaardigde in zijn toe spraak geen oordeel over een met name genoemd land mag uitspreken. De Philippijnse afgevaardigde, generaal Romulo, sprong onmiddellijk van zijn ze tel op en spoedde zich naar het podium on der luide bijvalsbetuigingen van een aan tal afgevaardigden en de publieke tribu ne. Generaal Romulo protesteerde tegen het voorschrift en zeide, dat de heer Van Kleffens ook op soortgelijke wijze had moeten optreden tijdens de rede die mi nister Molotov juist tevoren had beëindigd. Molotov sloeg het incident nauwlettend gade. De Cubaan mocht overgaan op de tekst van zijn toespraak op het punt, waar wordt gezegd: „De vredelievende volken van de wereld worden voortdurend be dreigd door het gevaar van een aggressie, die zelfs ernstiger is dan een gewapende aanval door de Sovjet-Unie. In elk van onze landen, in het ene meer dan in het andere, werken communistische landen met geen andere instructies dan die welke zij van het Kremlin ontvangen...." Na beëindiging van zijn toespraak werd de Cubaanse gedelegeerde meer toegejuicht dan iedere eerdere spreker. Leden van de Amerikaanse afvaardiging, onder wie mi nister Dulles, spoedden zich naar dr. Nu- nez-Portuondo's zetel om hem de hand te schudden. SAN FRANCISCO (United Press). - Met geweren gewapende politieagenten en de tectives van de UNO trokken gisteren een cordon rond het Operagebouw te San Francisco nadat een onbekende telefonisch had gezegd dat een scherpschutter van plan was de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, dood te schieten. Toen bleek dat Molotov in de voorstad Hillsborough in de villa van de Sovjet delegatie verbleef, werd de speciale bewaking van het Operagebouw opgehe ven. De politie besloot echter voor alle zekerheid de komende dagen de daken van de omliggende gebouwen goed in het oog te laten houden. SAN FRANCISCO (Reuter). - De reacties van UNO-afgevaardigden op de rede van Molotov variëren van lof voor zijn gema tigdheid tot beklag over het feit, dat de voorzitter hem niet heeft verhinderd kwes ties aan te snijden, die eigenlijk op een jubileum niet thuis horen. Enkele maan den geleden is afgesproken, dat er geen voorstellen zouden worden gedaan op de herdenkingszitting. Aan de andere kant is er bij sommige Westelijke afgevaardigden, vooral bij de Fransen, voldoening over de gematigde toon en de zakelijkheid van Molotovs rede. Wel is mpn het er algemeen over eens, dat hij in feite niets nieuws heeft gebracht, uitgezonderd misschien zijn aan dringen op een internationale economische conferentie. Van de zijde van de Russische delegatie is evenwel vernomen, dat Molo tov daarvoor geen vast plan in zijn hoofd heeft. Hij deed het voorstel om te zien, dat de rede van Molotov op vele punten zeer verhelderend is. Sommige afgevaardigden zijn van mening, dat de aanvaarding van de Westelijke voorstellen ter vermindering van de conventionele bewapening nog nooit zo duidelijk tot uiting is gekomen. Molotovs verklaring dat de volgende stap van het Westen moet komen, wordt door sommigen opgevat als een uitnodiging om zo spoedig mogelijk de onderhandelingen in de UNO- subcommissie voor de ontwapening te her vatten. (United Press). - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pinay steekt niet on der stoelen of banken wat hij denkt van de rede van Molotov. „Ik heb diezelfde rede voering zeker al tien maal gehoord. Het komt altijd weer op hetzelfde neer. Wij zijn slecht en zij, de Russen, willen het goe de. Wij zijn oorloghitsers en zij willen de vrede. Wat mij betreft, heeft Molotov niets maar dan ook niets nieuws gezegd", aldus minister Pinay. Minister Mansholt heeft Woensdag op de in Hulst gehouden algemene vergadering van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij medegedeeld dat het ontwerp Delta-wet de ministerraad is gepasseerd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S George Herbert: De wijze hand doet niet alles wat de dwaze mond spreekt. Woensdagmiddag hebben ouden van dagen uit Noord-Brabant gedefileerd voor Koningin Juliana te Soestdijk. Prinses Margriet kwam juist uit school en drukte de 96-jarige klokkenluider Hendrikus van Dalendie op het bordes was genodigd, hartelijk de hand. MOSKOU (United Press) De premiers van de Sovjet-Unie en India, Boelganin en Nehroe, hebben een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven waarin zij hun ver- truowen uitspreken in een vreedzaam samengaan van Oost en West en aandrin gen op een verbod van atoombommen cn waterstofbommen alsmede op toelating van China als lid van de UNO en erkenning van de wettige rechten van dat land op Formosa. In de zeven pagina's beslaande verkla ring signaleren zij „tekenen van verbete ringen in de algemene internationale toe stand." Zij oordelen ook gunstig over de toestand die in Indochina na het staken van het vuren is ontstaan: In weerwil van moei lijkheden die af en toe ernstig waren is de overeenkomst over het algemeen op be vredigende wijze nageleefd." De verklaring is gesteld in het Russisch en het Engels. Er staat verder in dat vol gens de twee premiers de goede betrekkin- (Van onze correspondent in Londen) Onder de stakende havenarbeiders in Engeland heerst grote verwarring. Een deel van de Londense stakers had besloten de arbeid Maandag te hervatten op voor waarde dat de stakers in andere havens hetzelfde zouden doen. In het Noorden wil men echter de staking voortzetten totdat de stuwadoorshond wordt erkend als part ner in onderhandelingen met de Transport arbeiders unie. Het Britse vakverbond tracht te bemiddelen, want het blijkt nu dat ook een deel van de arbeiders in de Londense havens wil doorstaken. Op Schiphol arriveer de Woensdag op door reis naar huis de 32- jarige Engelsman Ro bert Ford, die bijna vijf jaar in commu nistisch China gevan gen heeft gezeten. Hij was als radio-telegra fist werkzaam in Ti bet toen het land door de Chinezen werd be zet. Op beschuldiging van spionnage werd hij gearresteerd en zonder vorm van pro ces tot 10 jaar ge vangenisstraf veroor deeld. Op 29 Mei werd hij vrijgelaten. Na en kele weken rust aan vaardde hij de lang verbeide reis naar huis. De stakers uit het Noorden hebben een protestmars naar Londen aangekondigd, waar zij Maandag zullen aankomen op het ogenblik, dat de Londense stakers weer aan het werk zouden gaan. Als gevolg van de weigering van een deel der havenar beiders om de staking op te heffen, is de secretaris van de stuwadoorsbond, Barrett, afgetreden. Verschillende grote Oceaanschepen voe ren gisteren volledig bemand uit. Vandaag zou de Queen Elizabeth normaal volgens dienstregeling vertrekken. De bemanning van het schip was ontoegankelijk voor de stakings-agitatie. Wegert en middelen Achter de schermen zijn besprekingen gaande om iets te doen tegen het euvel van de wilde stakingen,die al zo lang een recht streekse bedreiging vormen van de wel vaart. Premier Eden houdt conferenties met vertegenwoordigers van het Britse vakverbond en de werkgevers-federatie. Men is het er over eens dat een wettelijk stakingsverbod averechts zou werken. De vakbeweging is niet bereid het sta kingswapen als uiterste middel uit handen te geven. Wel wil het vakverbond mede werken om iets te doen tegen de wilde stakingen van de kleine bonden, die door hun zelfzuchtig optreden steeds weer de gemeenschap het mes op de keel zetten. Men wil het Britse vakverbond, dat een uitsluitend raadgevend lichaam is, werke lijke bevoegdheden geven ter bemiddeling in conflicten tussen de bonden. Het is de vraag of de bonden, die prat gaan op hun onafhankelijkheid, bereid zijn iets van hun zelfstandigheid prijs te geven. Tot nu toe verzetten de bonden zich ook tegen een nationale loonpolitiek, omdat zij eik voor zich de zeggenschap willen behouden over de lonen en arbeidsvoorwaarden van hun leden. Het Britse vakverbond heeft bij monde van haar voorzitter, Charles Geböes, een duidelijke waarschuwing laten horen dat de vakbeweging het probleem van de ar beidsonrust moet helpen oplossen omdat de regering anders gerechtvaardigd zou zijn tot ingrijpen, vooral omdat zij in dit op zicht meer dan ooit de publieke opinie ach ter zich heeft. (Reuter) Bij de staking zijn bijaia 20.000 arbeiders betrokken, waardoor het werk op 275 schepen stil ligt. Dit jaar zal het 775 jaar geleden zijn dat het Zeeuwsvlaamse stadje Hulst zijn stads rechten verkreeg. Burgemeester A. L. S. Lockefeer heeft het initiatief genomen tot een feestelijke viering van dit Heit in Augustus. gen tussen de Sovjet-Unie en India geba seerd zullen blijven op: wederzijds respect voor territoriale integriteit en souvereini- teit, nonaggressie, wederzijds respecteren van binnenlandse aangelegenheden, hetzij economische, politieke of ideologische, wederzijdse waardering op grond van ge lijkwaardigheid en vreedzaam naast elkan der bestaan. De twee premiers, aldus de verklaring, zijn er van overtuigd dat die beginselen op ruimer schaal toegepgst kunnen worden en de grondslag zouden kunnen zijn voor het uitbannen van vrees en wantrouwen. „Toepassing van het beginsel van vreed zaam naast elkaar bestaan." aldus de ver klaring, „zou de vrees van vele kleine naties voor de grote mogendheden kunnen wegnemen." Boelganin en Nehroe prezen in hun ver klaring de resultaten van de recente Ban- doengse conferentie van Aziatische en Afrikaanse landen, en gaven uitdrukking aan hun wens, dat de wettige rechten van communistisch China op Formosa worden evkend en dat dit land in de UNO wordt opgenomen. Stadsarrest voor drie beklaagden (Van onze correspondent in Djakarta) Rechter Maengkom heeft bij de voort zetting van het proces tegen Versteegh, Schmutzer c.s aan het einde van de zitting heslist, dat Schmutzer en Caton niet langer in de gevangenis behoeven te blijven. De rechter legde hun stadsarrest op. Versteegh was reeds eerder stadsarrest opgelegd. Op de zitting van vandaag werden zeven ge tuigen gehoord, die naar de mening van rechter Maengkom geen voor de beklaag den bezwarende verklaringen aflegden. De beklaagden zijn bijzonder verheugd over deze beslissing. Deze zaak staat min of meer los van het proces-Jungschlaeger c.s. Schmutzer c.s. was ten laste gelegd de leveranties van onder meer rijst aan ben den, doch officieren hebben tijdens het proces reeds verklaard dat dit geschiedde op verzoek van het leger met de bedoeling bijzonderheden over de benden te verkrij gen. De drie verdachten in deze zaak, allen werkzaam op de onderneming Bandjar- negara, werden op 22 Januari 1954 in Ta- sikmalaja gearresteerd. De heer Versteegh werd op 9 Juni uit voorarrest ontslagen. Hij en de heer Schmutzer komen voor op de" lijst van Nederlandse arrestanten in In donesië, die in het witboek is opgenomen. In deze zaak zal op 22 Juli de officier van justitie zijn requisitoir houden. Op 29 Juli komt de verdediging aan het woord. (Van een bijzondere verslaggever STRAATSBURG, Woensdag - Als tussen regering en volksvertegenwoordiging zo gaat het in de Gemeenschap voor Kolen en Staal toe tussen de Hoge Autoriteit en de Gemeenschappelijke Vergadering. Als een regering een nieuwe leider heeft gekregen, komt deze zich voorstellen aan het parle ment en dan zeggen de woordvoerders van de fracties er het hunne van. De Hoge Autoriteit had nu een nieuwe president gekregen, René Mayer; deze had zich gisteren aan het parlement voorgesteld en vandaag hebben de woordvoerders der fractie er het hunne van gezegd. René Mayer kan voorlopig tevreden zijn over de ontvangst. De drie fracties hebben zich in verschillende toonaarden over hem uitge laten. Vanmiddag heeft het parlement zich bezig gehouden met de in Mei j.l. begonnen en onderbroken discussie over het jaarver slag van de Hoge Autoriteit. Er was een kleine schermutseling over de vraag, of de Hoge Autoriteit een rol moet spelen in de investeringen, waarbij het. probleem der overheidsbemoeiing eigenlijk de grondslag der discussie vormde. De Hoge Autoriteit kan trachten tussen deze klippen door te Zeilen, doch zij kan ook wat principiëler zou zijn, een eigen vast beleid uitstippelen. Morgen komt zij aan het woord zodat de vraag welke houding zij zal aannemen, dan wellicht zal worden beantwoord. Dit jaar zal de zomeruitverkoop zonder afwijking beginnen op de daarvoor in de wet aangegeven dag: 15 Juli dat is Vrijdag. De periode, waarin de opruimingen gehou den mogen worden, eindigt voor 15 Augus tus, maar aangezien 14 Augustus een Zon dag is, zal Zaterdag 13 Augustus de laatste opruimingsdag zijn. De wet laat toe van de periode 15 Juli 15 Augustus af te wijken, bijvoorbeeld het begin der opruimingen zou vallen op een ongunstige dag (Maandag of Dinsdag). Dit maal is 15 Juli een Vrijdag, die door de handeldrijvende middenstand als niet ongunstig voor het begin van de koopjes wordt beschouwd. LONDEN (Reuter/AFP) Van wel In gelichte zijde te Londen wordt vernomen dat het bezoek van minister Beyen aan Engeland geen enkel concreet resultaat heeft opgeleverd. Men haast zich In dezelf de kringen evenwel hieraan toe te voegen, dat dit geen verbazing behoeft te wekken, aangezien de besprekingen van de Neder landse minister met de leden van de Britse regering slechts vain informatieve aard zijn geweest. Het blijkt echter, aldus Agence France Presse, dat de Britse houding ten aanzien van de vraagstukken der Europese samenwerking op het gebied van de econo mische integratie blijft bij het traditionele „wait and see". Minister Beyen heeft voor zijn vertrek naar Nederland onder meer medeseleeld, dat een commissie uit de zes landen der Europese gemeenschap voor Kolen en Staal in het begin van Juli onder voorzitterschap van de Belgische minister van Buitenland se Zaken, Spaak, bijeen zal komen om een aanvang te maken met dedétailleerde stu dies inzake uitbreiding van de economische samenwerking tussen de zes landen der ge meenschap. Volgens gewoonlijk goed inge lichte kringen te Londen zal de Engelse regering vermoedelijk besluiten waarne mers naar de besprekingen te zenden. De ministers van Buitenlandse Zaken zouden, naar minister Beyen voorts verklaarde, in de eerste week van September in Den Haag bijeenkomen om kennis te nemen van de vorderingen. Minister Beyen zei de. dat de studies van zeer technische aard zouden zijn en geen enkele regering ver plicht zou kunnen worden deel te nemen aan enig supernationaal plan. Het vraag stuk van waarnemers van de Verenigde Staten en Canada zou volgens de minister later overwogen kunnen worden. Minister Beyen verklaarde persoonlijk van mening te zijn, dat eventueel nieuw op te richten organen meer dan intergouvernementeel moeten zijri, aangezien anders hun werk evengoed in de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking zou kunnen worden verricht. Het rijk zal ten behoeve van de land macht contracten afsluiten met ingenieurs, artsen en tandartsen, die zich tenminste vijf en ten hoogste tien jaar met het rijk willen verbinden. Aan deze overeenkomsten zijn premies verbonden van ten hoogste respeetievelijk 10.000, 15.000 en 17.500. De voor deze premies verschuldigde loonbelasting komt voor rekening van het rijk. De desbetref fende ministeriële besluiten zijn genomen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand OU- r- 4J 1 5 l r- rw rs o 5 o 5 iè n r. Ufa cf C M eS 25 Oslo licht bew. WZW 6 20 1 Kopenhagen licht bew. WZW 5 14 0 Amsterdam geheel bew. WZW 4 21 0 Londen geheel bew. ZW 6 21 0 Luxemburg onbewcflkt windstil 20 0 Parijs licht bew. windstil 23 0 Bordeaux mist windstil 23 0 Grenoble zwaar bew. windstil 21 3 Nice onbewolkt windstil 23 0 Genéve onbewolkt windstil 21 0 Zürich nevel WNW 2 20 6 Locarno onbewolkt windstil 26 0,6 Berlijn zwaar bew. WNW 2 16 1 Frankfort licht bew. ZW 2 23 0 München zwaar bew. W 2 21 17 Wenen zwaar bew. KW 4 24 0 Innsbruck geheel bew. OZO 2 22 1 Rome onbewolkt NO 2 29 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 24 0 Neeislag laatste 24 uur. coxmmwmi«v>wiooocooa»Mi»OOTraxriivrxmxö: MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond: Overwegend zwaarbewolkt met mor gen plaatselijk wat regen. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust tijde lijk harde wind tussen Zuid en Zuid- West. morgen ruimend naar West of Noord-West en afnemend. Lagere mid- dagtemperaturen. 24 Juni Zon op 4.22 uur. onder 21.06 uur. Maan op 9.57 uur, onder 23.21 uur. Maanstanden 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 23 Juni Hoog water: 5.46 en 18.16 uur. Laag water: 1.28 en 13.49 uur. Vrijdag 24 Juni Hoog water: 6.35 en 19.03 uur. Laag water: 2.14 en 14.34 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1