Visserij-varia Havenberichten Velsen wil voor „verjaagde" tuinders grond in Driehuis aanschaffen Agenda voor Velsen FIVOY-kampen dit jaar bij het Drentse Ruinen IJmuider Courant Unie-koelruimte gaat in IJmuiden verder uitbouwen Belangstelling voor vang-fabriek- schepen is blijkbaar niet groot Sanering visserij Eisen aan verre visserij-schepen Aanbod van het I.L.V.T. Hardnekkig brandje op de kotter „Jan" Overgang van de boerderij-eenheid naar groeps-kampen Aanmeldingsformulier Beverwijk Houten hulpscholen 4 Indonesisch protectionisme dividend van 18 (v.j. 15) wordt voorge- schaadt afzet daar Speeltuinwerk in Heemskerk komt weer op gang Maatregelen in verhand met het verkeer Nieuwe leraar (muziek) aan liet gymnasium „Felisenum" Twee uur werk door vuur in motorkamer Burgerlijke Stand Velsen „KermemerlancT hield competitierit Dinsdagavond raad SSH-gymnastiek- demonstratie met optocht Speeltuindag van „Da Costa" met cabaret DONDERDAG 23 JUNI 1955 522.279), resteert 647.194, waaruit een In het verslag over 1954 der N.V. Unie van Ijsfabrieken wordt medegedeeld, dat evenals in 1953 bleef het aantal fabrieken in werking 17 waarvan 15 in Indonesië, een in Singapore en een in IJmuiden (tevens koelhuis- en diepvriesbedrüfDe totale omzet van ijs bedroeg in 1954 248.700 (v.j. 266.200) ton. Het weersverloop is in Indo nesië en Singapore in 1954 vrü ongunstig geweest voor de ijseonsumptie en voorts beperkte de overheid de N.V. per 1 Novem ber 1954 in Soerabaja plotseling ernstig in productie en in afzetgebied. De plotselinge beperking per 1 Novem ber 1954 te Soerabaja heeft het bedrijf al daar aanwijsbaar benadeeld, daar in voor gaande jaren in November-December steeds belangrijk meer ijs werd verkocht dan nu wordt toegestaan. De oorzaak was gelegen in een streven van de overheid te Soerabaja om de afzet- kansen te bevorderen van enkele nieuwe nationale fabrieken, die in productie wa ren gekomen of zouden komen, alles voor uitlopende op een herindeling door het ministerie van Economische Zaken van de licenties. De herindeling van de licenties zal in Soerabaja, later wellicht ook elders zodra de overheid daartoe de tijd gekomen zou achten, geschieden op basis van een besluit van Economische Zaken van 30 November 1954, dat tot teleurstelling der N.V. discri mineert ten nadele van haar bedrijven als buitenlandse investering. „Onrechtvaardig" Immers zal de haar toegedachte licentie gewaardeerd worden op 40 percent van haar potentie tegen 60 percent voor die van de nationale bedrijven, niettegenstaande het feit, dat zij na de oorlog zowel vóór als na de souvereiniteitsoverdracht voortdu rend van overheidswege aangemoedigd werd om haar fabrieken, die in de oorlog geleden hadden, te rehabiliteren ten einde aan het allerwege bestaande ijstekort in Indonesië tegemoet te komen. Nu zij hieraan medegewerkt heeft en daaraan uit eigen middelen grote bedra gen ten koste heeft gelegd, blijkt het resul taat te zijn dat haar licenties relatief ge sproken 50 percent minder zullen bedra gen dan die der nieuwe fabrieken. Zij voelt dit niet als rechtvaardig en hoopt dat een gewijzigd inzicht alsnog de nadelen voor haar zal doen verminderen. Gelukkig staat tegenover de te duchten productie-beperking van blijvende aard, dat de regering per 10 Januari 1955 de ijs- prijs op Java verhoogde tot 15 roepia's- centen per kg af fabriek voor de grote steden, resp. 16 roepia-cent per kg voor de kleinere (tot dusver sinds Augustus 1951 an hoofdzaak 10 resp. 12 cent). Voor Sumatra zal de ijsprijsherziening vermoedelijk in 1955 volgen. IJmuiden beviel goed Het aparte diepvriesgebouw in IJmuiden heeft goed voldaan. Een verdere uitbrei ding van de koelruimte, die ten dele tevens voor invriezen geschikt gemaakt werd, werd in October 1954 geëntameerd. De af bouw zal nog het grootste deel van 1955 in beslag nemen; ook dan zal de vóór-oor- logse capaciteit nog niet geheel herkregen zijn. Met de overwogen projecten in andere delen van de wereld werden nog geen con crete vorderingen gemaakt. Voorlopig vraagt de verbetering en uit breiding van de installaties te IJmuiden nog veel aandacht. Het winstsaldo volgens verlies en winst, rekening bedraagt 1.170.357 (v.j. 1.290.723), af saldo A.P. 523.162 (v.j. steld en aan de reserve voor diverse be langen 100.000 toegevoegd. Wat de vooruitzichten voor 1955 betreft wordt gemeld, dat de ijsomzet die van 1954 vermoedelijk niet zal halen. Toch zullen dp bedrijfsoversehotten in Indonesië kans ma ken die van 1954 te overtreffen door de vermelde ijs prijsverhoging, alles uiteraard behoudens onvoorziene overheids-beper- kingen op de omzet. Afgezien hiervan kom; het voor de U.V.IJ. uiteindelijk op omzet ting van de netto-winst overzee in Ned. crt. aan. „Redelijk optimist" Ofschoon er volgens dit verslag aanlei ding tot bezorgdheid bestaat als gevolg van het overheidsingrijpen in Soerabaja en achterstelling bij de nationale bedrijven, blijft de directie toch redelijk optimist over de toekomstige omzetmogeiijkheden voor haar dochters in Indonesië. Om de fabrie ken echter op blijvende basis behoorlijk te kunnen exploiteren zal het wel nodig zijn, dat de Indonesische overheid haar meer de vrije hand laat bij de aanstelling van lei dinggevend stafpersoneel. Prjjzen van Woensdag. Heilbot 3,70 2,75; gr. tong 2,602,34: grm. tong 2.442.28; kim. tong 2.442,22; kl. tong I 2.30—2,14; kl. tong II ,901,74; tarbot I 1,861.68, per kg Tarbot II 88—80; kl. schol I 55—44; kl. schol II 4714; schar 228; bot 18—12; v. haring 25—17; makreel 17—10; gr. schelvis 30—18; grm schelvis 3020; kim. schelvis 2718; kl. schelvis I 2616; kl. schelvis II 2311: wijting 2312; gr. gul 4930:- midd gul 26—16; kl. gul 1914; kl. haai 3534; ham 8280; kl. wolf 46; poontjes 15S: kl. kool- vis zw. 2516: kl. koolvis wit 3528. per 50 kg. Gr. kabeljauw 28834; gr. koolvis zw. 7266; gr. koolvis wit 80—77; gr. leng 84; gr. wolf 93. per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 150 kisten tong en tarbot. 2 kisten heilbot. 410 kisten schol. 95 kisten schar. 15 kisten bot. 10 kisten haring. 2290 kisten makreel. 635 kisten schel vis. 120 kisten wijting. 295 kisten kabeljauw en gul. 25 kisten leng. 19 kisten haai. 2 kisten ham. 10 kisten wolf. 16 kisten poon. 189 kisten koolvis. 25 kisten diversen. Totaal 4290 ki.-'en. Besommingen van Woensdag. KW 8 f 19.500: KW 162 f 5620: KW 76 f4750; MM 211 f 10.050: MM 23 f 1010; TX 33 f4010; KW 128 f320: KW 63 f210; Soerabaja f 14.100 Urker aanvoer. Dinsdag werd door 40 vaartuigen op Urk aangevoerd: 3048 pond kuilpaling. prijs f 1.26f 1.41; 69 pond snoek baars. prijs f0.76; 125 pond rode baars, prijs f0.82f0.94, per pend en 213 bak nest, prijs f2,80—f2.90 per bak van 37b kg. Verschenen is de door de ministers van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening en van Financien ondertekende nota naar aanleiding van het verslag der commissie uit de Tweede Kamer over de sanering van de zeevisserij. Daarin deelt de minister van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening o.a. mede dat er van de zijde van belanghebbenden nimmer plannen ten aanzien van een z.g. vang-fabriekschip aan de orde zijn gesteld. Een zo goed mogelijke analyse van hetgeen in het buitenland geëxperimenteerd wordt met f3brieksschepen voor de zeevisserij geeft geen aan wijzingen, dat economische voordelen zijn te verwachten. Overigens blijft de minister met aandacht de ontwikkeling van de resultaten van de hierbedoelde vaartuigen volgen. Naar de mening van de regering wordt het wenselijk geacht, dat, in overleg met de scheepvaartinspectie, bepaalde eisen ten aanzien van bemanning en navigatie-uit- rusting voor de verre-visserij schepen wor den geformuleerd, indien de verre visserij ter hand zal worden genomen en inder daad deze visserij buiten de wateren van de Noordzee zal geschieden. Reeds gedurende een aantal jaren wor den in de periode, waarin de vissers aan de wal verblijven, bijeenkomsten belegd, waarop voorlichting wordt gegeven over allerlei onderdelen van de visserij. De vis serij-inspecties krijgen op deze avonden veel instemming, regelmatig wordt aan deze vorm van voorlichting uitbreiding gegeven, zowel t.a.v. het aantal avonden als t. a. v. het aantal onderwerpen. Bij de IJsselmeervissers liggen de mogelijkheden niet zo gunstig, omdat met name de kwes tie van de kwaliteitsverbetering hier geen rol van betekenis speelt. Hele jaar door vissen De vergroting van de schepen van de loggervloot, waaronder ook de Katwijkse vloot valt, houdt verband met het stre ven naar een zich over het hele jaar uit strekkende visserij. Dit brengt mede, dat het binnendoor varen naar de haven van Katwijk minder mogelijk en noodzakelijk zal zijn. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is van mening, dat de binding van vissers en bedriif vooral wordt bepaald door de sociale en economische verhoudingen en niet door een verschil als de afstand van Katwijk tot IJmuiden. De ministers zijn gaarne bereid om in overleg met hun ambtgenoot van Sociale Zaken en Volksgezondheid de resultaten en eventuele conclusies van de commissie onderzoek voeding opvarenden van vissers schepen, zodra dit mogelijk is, ter kennis te doen brengen van de Tweede Kamer, c.q. de vaste commissie voor de Visserij. Naar aanleiding van de vraag, waarom de regering niet is ingegaan op de wens om tot een lager rentepercentage te komen, waarbij dan vooral is gedacht aan de bui tengewone positie van de IJsselmeervis sers, delen de ministers mede, dat zij van mening zijn, dat de op de nota voorge- stelde faciliteiten voldoende mogelijkheden bieden voor crediet op een redelijke grond slag. Nadat de moeilijkheden ten aanzien van de organisatie van de bestaande speeltuin aan de Oosterstreng te Heemskerk zijn op gelost stellen B. en W. de gemeenteraad voor deze vereniging een subsidie te ver strekken van f 800. De speeltuin is weder om in gebruik genomen en er is thans weer °en nieuw bestuur gevormd. Aan een le denwerfactie is men begonnen met het re sultaat dat een voldoend draagvlak Is ver kregen om met een financiële bedrage van de gemeente dit werk weer op de juiste wijze te kunnen verrichten. Volgens opgave van het bestuur heeft de vereniging nog een lopende schuld van f 468.30 terwjjl ver schillende herstellingen en herzieningen moeten plaats vinden Om de vereniging in de gelegenheid te stellen haar gestelde doel te kunnen volbrengen, stellen B. en W. voor het gevraagde bedrag te verstrekken, onder voorwaarde dat allereerst de lopen de schulden uit dit bedrag zullen worden betaald. B. en W. van Heemskerk stellen de ge meenteraad voor om ingaande 1 Juli de vol gende wegen gesloten te verklaren voor het berijden in één richting met alle motor rijtuigen: a. het Marquettepad in de rich ting vanaf de Verherentstraat; b. de Kerk- weg in de richting vanaf het Kerkplein tot aan de Spoellaan: c. de Starstraat in de richting van het Raadhuisplein tot aan de Kerklaan; d. de Muilmanslaan in de rich ting van de Jan van Scorelstraat; e. de Coe- venhovenstraat in de richting van de Kerk- weg tot aan het Rendorpplein. B. en W. achten handhaving van het één- richtingverkeer voor de Kerklaan, de Mae- relaan en de Poelenburglaan niet meer noodzakelijk. De invoering van een stopver bod wordt noodzakelijk geacht voor de Westzijde van de Deutzstraat vanaf het Kerkplein tot aan het Rendorpplein. Hel Amerikaanse leger boekte een nieuwe aaiiwinst met een soort „luchttram" voor het vervoeren van lading in havens, waar men niet de beschikking heeft over kranen en andere havenfaciliteiten. De „Skycar", zoals de Amerikanen het nieuwe apparaat noemen, hangt aan kabels tussen dertig meter hoge stalen torens, en kan per „rit" tussen 15 en 20 ton goederen vervoeren, waarbij een benzinemotor van 135 pk. voor een snelheid van 30 mijl per uur zorgt. Binnengekomen: Gratia van Harwich. Glangula van Rotterdam. Oosterdok van Narvik. Unitas van Newcastle. Oranje van Djakarta Hudson van Rotterdam. Falove v. Ger.ua. Emmy Otiens van Ottula. Empire Lios van Bremen. Wikla van Mantyluoto. j Plato van Oporto. Sun Rover van Londen. Burr.hope van Archangel. Areli van Archan- gel. Maloeran van Londen. LeonharJ D van Londen. Rokin van Parr. Castor van Ant-1 werpen. Narvit van Parr. Proceion van Lon den. Flevo van Gothenburg. Siawo van Go thenburg. Sunfarer van Persgrur Vertrokken: Hontestroom naar Sluiskil. Leo naar Rotterdam. Cinderella naar Duin kerken. Hoder naar Lulea. Vechtstroom naar Huil. Mangam naar Christinaham. Pass of Balmahah naar IJsland. Anna Sylvia naar Londen. Wubina naar Londen. Vivo naar Rotterdam. Todon naar Veijle. Hudson naar Maassluis. Unitas naar Goole. Stalico naar Nordhateras. Glasgow naar Southampton. Olweh naar Hamburg. Ton S naar Rotter dam. Hardvyz naar Bremen. Pavo naar Gent. Trito naar Rotterdam. Lena naa- Malmö. Atlas naar Rotterdam. Nawal naar Leith. Aan het „Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbouwgronden" (I.L.V.T.) geves tigd te Beverwijk zijn te koop aangeboden twee percelen weiland gelegen aan de Kwekensteinsweg te Driehuis, groot 1 ha, 66 a en 70 ca en 2 ha, 92 a en 40 ca, voor een prijs van f 34432,in totaal (hetgeen neerkomt op f 0,75 per m2). Een voorlopig koopcontract is inmiddels tussen partijen gesloten. Uit een door het proefstation voor de bloembollencultuur te Lisse ingesteld bodemkundig onderzoek is gebleken, dat deze gronden na het uitvoeren van de vereiste cultuur-technische werken geschikt moeten worden geacht voor de bloembollenteelt en bij een vakkun dige bemesting bevredigende oogstresultaten kunnen opleveren. Het college van curatoren heeft een aan beveling ingediend voor de benoeming van K. P. Sopar, te Bloemendaal, tot leraar in tijdelijke dienst, voor het geven van mu ziekonderwijs aan het gymnasium Felise num voor het tijdvak van 1 September 1955 tot en met 31 Augustus 1956. GESLAAGD Mej. H. B. van 't Hag te Driehuis is deze week geslaagd voor het examen onderwij zeres aan de Da Costa-kweekschool te Bloemendaal. DONDERDAG 23 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur; „Het blinde meisje" Rex, 20 uur: „Foto-model" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. IJmuiden zich tot de Velsense raad gericht „IJ mulder Harmonie." 20 uur, feest terrein 't Schapenland, concert. VRIJDAG 24 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: Young at heart" Rex, 20 uur: „Raspoetin" „IJmuider Harmonie." 20 u., feestterrein 't Schapenland, concert. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag. VELSEN: Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder van Financiën. De Velsense brandweer werd gisteren, kort na het middaguur, gewaarschuwd voor een brand in de motorkamer van de kotter „Jan" (KW 84), die voor motorreparatie al geruime tijd aan de Zuidzij stilligt. Het jeugdwerk van Fivov de Federatie van Industrie Volkshuizen in de IJmond staat ook deze zomer voor een enorme taak, waarin echter reeds duidelijk tekening is vuur terecht te zijn gekomen achter een gekomen: gedurende vier achtei-eenvolgende weken zullen er weer jongens en meis- \an de beide bak boord -olietanks en het jes van 12 tot 16 jaar een week lang in een kamp doorbrengen, dat dit jaar in Drente is gelegen. Ruinen, een vriendelijk oud dorp. omgeven door veel bos en hei, wordt de plaats waar voor de kinderen een ideaal plekje is uitgezocht. Er bleek door een vonk uit een brandei- vuur had zich inmiddels al langs de vettige wanden van het motorruim verspreid. Vrij spoedig na het alarm kreeg de brandweer, die ae motorspuit en een ma- teriaalwagen inzette, het vuur zo goed als onder de knie, nadat men een stukje van het dek nabij de ingang tot het ruim had weggehakt, maar achter een van de tanks bleef het roken. Een geluk bij het ongeluk was, dat de motor net voor een revisie uit het schip was gehaald, zodat de blussing door de „kar" n;et in de weg werd geslaan het overgebleven brandhaard je was niettemin lastig genoeg bereikbaar. De brandweer, die met een lichtagregaat moest werken om onderdeks wat te kunnen zien en een gebogen straalpijp nodig had, ten einde „om een hoekje" te kunnen komen, heeft na twee uur hard en vermoeiend werk tenslotte ook de laatste vuurresten gedoofd. De schade bleef beperkt tot een natte boel in de motorkamer, een stukje vernield dek en afgebladderde \erf. Majoor Gladpootjes bij het Heilsleger Het IJmuirien-e Leger des Heils aan de Edisonstraat krijgt Zondag hoog bezoek: de D.O.-majoor A. L. Gladpootjes, comman dant van de Noord-Wester divisie, zal Zon dagmorgen en 's avonds de bijeenkomsten leiden. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ineane van te .bonneren op f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt Zij. die zich met ingang van 1 Juli 1955 oer kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kv. artaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De hoofdleiding, die dit zomerkamp voor de zevende maal organiseert, kent zo langzamerhand het klappen van ae zweep en heeft een alles-omvattende lijst van benodigdheden opgesteld, waaraan elke leider voor zijn club genoeg moet hebben. (Een begroting voor levensmid delen voor 30 personen gedurende een week wees vorig jaar een tekort aan van 1 pond suiker!) In de jaren, dat de jeugdleiders thans met de jongens en meisjes omgaan waaronder de moeilijkste kinderen zijn te vinden heeft men ontdekt, dat het in kleine groepen kamperen vele voordelen biedt boven het gezamenlijk kamperen, op een boerderij, daar de jeugd vanzelf kleine groepjes vormt en als zodanig lief en leed meer ..klassikaal" samen deelt. Als overgangsmaatregel van de steeds gevolg de methode van boerderij-kamp is er dit jaar daarom een aantal tenten van 46 personen bij opgenomen, waarvoor grote belangstelling wordt verwacht. Indien deze proef gelukt, is de kans groot, dat jongens en meisjes uit deze tenten-kampen tot volbloed-kampeerders opgroeien en daar door in staat zijn later zelfstandige tochten te maken, waardoor weer de persoonlijk heid wordt gestimuleerd. Kampecr-sparen Bij de uitgebreide organisatie, die door de hoofdleiding ter hand wordt genomen, behoren ook de financiën, waarvoor men GEBOREN: A. E. KokPhilippo. d., Breesaapstraat 11, IJmuiden; A. T. van Roon Spring in 't Veld. d.. Middenweg 2, Velsen- Noord; M. G. Eijpe—Schouten, z.. Dinkel- straat 8. IJmuiden; G. F. M. Lagerweijde Kok. d Vinkenstraat 14. Haarlem; P. A. Hof —van Deudekom. z.. Platanenstraat 2, IJmui den; E. WestervoordePostema, d.. IJmui- derstraatweg 11. IJmuiden; G. Paap—van Schaik, d„ Melklaan 31, Velsen-N.; J. M. Putman—Huijbers. d., Moerbergplantsoen 79, IJmuiden; A. M. Berleevan Kaam, z., Visstraat 77. Den Helder; A. Zaadhoften Hoorn. d„ Vechtstraat 23. IJmuiden. OVERLEDEN: P. de Graaff. 70 j.. Bakker straat 17, IJmuiden: C. M. S. Berkhout. 52 j.. M van Heemskerkstraat 41. Haarlem: M. Otte. 59 j.. echtgenoot van G. Veldman. Groeneweg 46 rd. IJmuiden; M. Zwaaij. 76 j„ weduwe van D. Boon, van Wassenaerstraat 1 rd. IJmuiden een zeer bevredigende oplossing heeft ge vonden. Het kampgeld bedraagt namelijk f 17.50 per week en voor de meeste gezinnen was dit een te grote last. In samenwerking met de Rijkspostspaarbank heeft het bestuur daarom een spaarsysteem ontworpen. Voor het vertrek der deelnemers, dat vier maal op Zaterdagmorgen plaats heeft, te beginnen op 16 Juli, wordt er 's Woens dags daarvoor een fietsencontröle gehou den. terwijl de ouders in het Buurthuis aan de Noorderlaan te Velsen-Noord met de leiders kunnen komen kennis maken. Op elke dertig kinderen gaan er 3 leiders, 1 kookster en een hoofdleider mee en de reis wordt van Velsen naar Amsterdam en van Kampen naar Ruinen per fiets ge maakt. De boottocht tussen Amsterdam en Kampen is alleen op zichzelf al een attrac tie, evenals de op het programma staande bezoeken aan Hoogeveen, Steenwijk en Giethoorn. Enkele plaatsen kunnen nog worden in genomen en de FIVOY-leiding is genegen om nog een paar jongens en meisjes mee te nemen, maar die moeten zich dan uiter lijk Vrijdag 24 Juni aan het Statenhuis (Velserweg, Beverwijk) hebben opge geven, waar dan voor alles wordt gezorgd behalve voor het weer. Woensdagavond heeft de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" een rit gehouden voor de zomercompetitie. De uitslagen waren: A-klasse, 77 km.: 1. Chr. Jong. 2 uur 7 min. 23 sec.; 2. C. Stroomer: 3. L. Koops B-ltlasse. 77 km.: 1. A. Volkers 2 uur 7 min. 23 sec. C-klasse, 66 km.: 1. A. Lute 2 uur 1 min 4 sec.: 2. O. Hendriks; 3. C. v. Duin; 4. Ol denburg; 5. Bruin; 6. Paap; 7. KI. Huttinga; 8. H. Komen; 9. H. Beentjes; 10. J. v. d. Kommer. Junioren, 44 km.: 1. C Lute 1 uur 30 min. 28 sec.; 2. M. Put; 3. P. Timmer. D.E.M. houdt jaarvergadering De RKVV DSM te Beverwijk houdt Dins- Met het oog hierop is de eigendom van deze grond voor de gemeente Velsen van belang, aangezien deze dienst kan doen als vervangende grond ten behoeve van tuin ders, die grond voor de uitvoering van stedebouwkundige plannen moeten af staan. Met waardering hebben B. en W. naar zij de raad meedelen, geconstateerd, dat het I.L.V.T. bereid is deze grond, terstond nadat het eigenaar geworden is, aan de gemeente te verkopen voor dezelfde prijs en onder dezelfde voorwaarden, waarop het de eigendom van de grond heeft ver kregen. Een der voorwaarden van het hierboven vermelde voorlopige koopcontract bepaalt, dat indien de overdracht buiten schuld van de verkoopster niet vóór of op 1 Augustus a.s. zal kunnen plaats hebben, door de De openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen, die op Dinsdag 28 Juni te 19.30 uur ten gemeentehuize be gint, zal de volgende agendapunten te be handelen krijgen: Vaststelling verordening ex artikel 5 van de Winkelsluitingswet 1951. Aankoop van grond te Driehuis. Verkoop van grond te IJmuiden. Ruiling van grond te Driehuis. Verlenen van een tegemoetkoming in de kosten van verplaatsing van een tuinders- bedrijf. Uitbreiding propaaninstaiiatie en voorbereiding bouw gashouder. Wijziging overeenkomst gaslevering Staatsvissers- havenbedrijf. Huren van een lokaal ten behoeve van de Adolf van Nassauschool te Santpoort. Verlenen van een crediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten be hoeve van de F. L. Ossendorpschool te IJmuiden-Oost. Verlenen van een crediet voor de aankoop, plaatsing en inrichting van houten hulpscholen ten behoeve van verschillende openbare lagere scholen. Vaststelling van een verordening regelende de rechtspositie van het onderwijzend per soneel aan ae gemeentelijke schoien te Vel sen. Verhoging van het voorlopige gemeen telijke subsidie ten behoeve van een bij zondere kleuterschool. Verzoek om een Gemeentelijke garantie ten behoeve van de bouw van een bijzondere kleuterzchool te IJmuiden-Oost door de R.K. Schoolvereni ging „St. Laurentius". Verlenen van mede werking, ingevolge artikel 72 van de Lager noderwijswet 1929. Oprichting en instand houding van een binnenscheep va artsehool door de Stichting Koninklijke Onderwijs fonds voor de Scheepvaart te Amsterdam. Verlenen van een garantie aan het Genoot schap ter Bevordering van de Algemene Dambelangen „Damas" voor het organi seren van een wedstrijd om het wereld kampioenschap tussen de Canadees R. Da genais en P. Roozenburg. Benoeming van: a. een waarnemend directeur aan de ge meentelijke Handelsavondschool te IJmui den-Oost; b. een leraar aan het gymnasium Felisenum. Binnengekomen haringschepen 16 Juni: ml. Elizabeth KW 49. 21 dagen, met 346 kantjes pekelharing en 20 kantjes steurharing van 6 schepen. 17 Juni- ml. Rijnmond V KW 110. 23 dagen, met 603 kantjes van 6 schepen. Ml. Janna KW 163. 23 dagen, met 341 kantjes van 6 schepen. Ml. Sumatra KW 86. 16 dagen, met 498 kantjes van 7 schepen. Ml. Martenshoek IJM 283, 17 dagen, met 465 kantjes van 5 schepenu. Ml. Sumatra KW 86. 16 dagen, met 388 kantjes van 5 schepen. 19 Juni: ml. Neptunus KW 45. 19 dagen, met 661 kantjes van 3 sheepen. Ml. Bali KW 129. 24 dagen, me» 457 kantjes van 6 sche pen Ml Aafke Jacoba 41. 19 dagen. met 697 dag 28 Juni in de bovenzaal van het KSA-1 kantjes van 6 seheDen. Ml Ella Christina gebouw haar jaarvergadering. De agenda KW 97. 24 dagen, met 133 kisten verse haring vermeldt o.a. een bestuursverkiezing. Aftre dend en herkiesbaar zijn de heren H. de Goede, M. Stelder en J. de Wit. Besomming verse haring f3015 en 367 kantjes van 6 schepen. Ml. Fierman Eduard KW 5. 23 dagen, met 342 kantjes van 7 schepen. koper een boete zal worden verbeurd ge lijkstaande aan Vi der koopsom voor elke maand, dat de overdracht later zal geschieden. Indien de raad tot aankoop mocht be sluiten, zullen B. en W. trachten deze aan gelegenheid vóór 1 Augustus a.s. af te wik kelen teneinde betaling van boete te ver mijden. De gymnastiekdemonstratie van de ver eniging ..SSH", die onder leiding van de heer H. van Wijnen Zondagmiddag om halfdrie op het sportpark „Watervliet" wordt gehou den, zal beschouwd kunnen worden als een ui imlucht-uitvoering van alle SSH-afdelin- gen. waaraan ook de kleuterafdelingen mede werken. De demonstratie op het terrein wordt voorafgegaan door de opmars van de gym nasten, groot en klein, en de opening van dit sportevenement. Voordat de demonstratie zal beginnen is er een optocht van de SSH-leden door Vel sen-Noord, die van het Watervliet-terrein om kwart voor twee zal starten. Men heeft zich hiervoor de medewerking verzekerd van het tambourcorps van de Hoogoven Har monie. De kleuters, die ook aan deze optocht deel nemen. waarbij allen in turncostuum zijn gestoken, zullen de korte tocht echter maken in een auto. Demonstratie op „Schoonenberg" Aan de Woensdagavond 29 Juni in het sportpak „Schoonenberg" te houden de monstraties van de verschillende Velsense gymnastiekverenigingen zal ook SSH mede werken en aldus een steentje bijdragen aan het Prins Bernhard-fonds. SSH zal deze avond demonstreren: vrije oefening door meisjes van 10 en 11 jaar, lange mat-, bok- en kastspringen door de heren en jongens van 11 tot 15 jaar; tafel- springen door de afdelingen dames, heren, meisjes en jongens. De algemene Nederlandse Speeltuindag. die op 18 Juni is gehouden, was voor het be stuur van de speeltuinvereniging „Da Costa" aanleiding om deze dag gisteren voor de jeugd van Noorderlaan en omgeving oo andere wijze te vieren en wel met de jeugd- circusrevue „Kindervreugd". uitgevoerd door Weber's cabaretgezelschap uit Haarlem. Dat hiervoor onder de Da Costa-jeugd levendige belangstelling bestond, bewees Woensdagmiddag de volle /aal van het Jeugdhonk aan de Noorderlaan, waar be halve 250 kinderen ook vele ouders aan wezig waren. De voorzitter, de heer PT Lnngeveld, open de het. feert met een voor ion ge oren belang rijke verklaring over bef ontstaan van de snee'tuin°n en de activiteit hierin van „vader Klaren", die als de speeltuinvader bekend is. Hij vertelde hoe het speeltuinwerk uitgroeide en ook Velsen-Noord in zijn ban kreeg, waaraan „Da Costa", op één na de oudste van de vier verenigingen, haar be staan dankt. Hierna waren woord en daad aan het kin- dercaharptgezelcchan. dat zich op uitsteken de manier van ziin taak kveet. ondanks het geïmproviseerd podium. De rijwielacroba- tiek werd met spanning gevolgd, evenals de parterre-acrobatentoeren van de Drie Fra- nelly's en het jongleren. Om de dwaze grol len van clown Up Kiki is onbedaarlijk ge lachen. De ponppokast hield met eep span nend verhaal de kinderen geboeid en het was ■*ort aardi" idoo Ho laatste ti.rpo nummers van hot nr -gramma in de ..Da f!ost»"tuin te nre- "n'Tpn. —aar het waterba'let met de clown Hn K'ki voor een daverend «lot zorgde. Het „Da Costa"-bestuur, dat mild zorgde voor versnaperingen en verversingen, heeft aan dit kinderfeest ongetwijfeld zelf ook veel genoegen beleefd. Hnutaanvner Woensda^nmropti ie voor de napier- fabriek Van Geldei Zonen aangekomen het Duitse s.s. „Lore Ottens", dat van de Finse haven Toppila een lading van 601 vadem papierhout aanvoerde.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6