AREND REIJM Twee leerkrachten verlieten IJmuidens Jan Ligthartschool Festival IJmuider Harmonie Kennemer Lantaarn Kerkdiensten Franse trawler via IJmuiden verkocht Old Clothes New Castricum 7 „Ariadne" voor IJmuiden Door bemiddeling van Firma Kramer en Booy Auto-, Motor- of Scooter Rijles? DRY CLEANING ONLY Beverwijkse veilingen ÏL33 r Provinciale subsidie-aanvragen Een doodskop er op! KW 135 wordt 7 Juli te water gelaten Kinderdiensten ZATERDAG 2 JULI 19 55 Tijdens een ouderavond in de Jan Ligt hartschool, die gisteravond werd gehouden, is afscheid genomen van twee onderwijzers, de heer G. Brunink en de heer L. v. Gro ningen. De avond werd geopend door de voorzit ter van de oudercommissie, de heer A. G. Lindhout. Hij zei dat het gemeentebestuur kosten noch moeite spaart ter versteviging van het onderwijs in de gemeente. Boven dien worden nieuwe lokalen ingericht ter opvanging van het steeds uitbreidende on derwijs. Naar de heer Lindhout had horen verluiden zou ook de Jan Ligthartschool hierbij betrokken zijn. Tenslotte dankte hij wethouder H. de Boer voor zijn actieve werk ten behoeve van het onderwijs. Wethouder H. de Boer die vervolgens het woord nam, zei dat het gemeentebestuur in deze gestuwd werd in het bijzonder door Volksonderwijs. De heer G. Brunink, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de school gaat verlaten, werd vervolgens door de heer De Boer toe gesproken. „Als het kind op school goed vooruit gaat, komt dat niet alleen door de intelligentie van het kind" meende hij. De heer Brunink is al 46 jaar bij het onder wijs, waarvan 28 jaar in de gemeente Vel- sen. De medische statistieken wijzen uit dat de meeste zenuwpatiënten uit de on derwijzerskring komen. De heer De Boer noemde het een schande, dat men de laat ste halve eeuw zo weinig aandacht aan on- derwijs en volksgezondheid heeft besteed. Gelukkig is na de oorlog hierin een grote verbetering gekomen, waardoor de taak van de onderwijzers aanmerkelijk is ver licht. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat de heer en mevrouw Brunink nog lang van hun pensioen mogen genieten en de vruch ten van het onderwijs zullen zien. namens het gemeentebestuur overhandigde hij de heer Brunink een boekwerk, terwijl me vrouw Brunink een bouquet bloemen in ontvangst mocht nemen. Namens de ouders en oudercommissie overhandigde de heer Lindhout beiden ook een geschenk De heer Reitsma sprak namens de afde ling- Volksonderwijs woorden van dank tot de scheidende onderwijzer en zei dat hij n- getwijfeld het beste heeft gegeven wat te geven viel. Het hoofd der school, de heer Van Oostrom onderstreepte de woorden van de voorgaande sprekers en zei dat de collega's de wens van de heer Brunink eerbiedigend in meer intieme kring af scheid van hem zouden nemen. De voor de heer H. Gomes te Leidsen- dam bij de firma Kramer, Booy en Verha ren in aanbouw zijnde trawler zal eind van dit jaar in de vaart worden gebracht onder de naam „Ariadne". Het is nog niet bekend of het schip onder het nieuw in te voeren visserijmerk van Leidsendam in de vaart mag worden gebracht. Jeugddienst in Hervormde kerk In de Grote Kerk van Beverwijk wordt Zondagavond een jeugddienst gehouden; voorganger is ds. B. v. Gelder van Heem stede. Medewerking wordt verleend door het dubbel gemengd kwartet „Cantabilé". De heer G. J. Moed bespeelt het orgel. De heer L. v. Groningen, die een taaie als leraar aan de U.L.O. in Beverwijk gaat vervullen, werd door de heren Lindhout en Reitsma dank gebracht voor de aan de Ligthartschool bewezen diensten. Hem werd een boekwerk overhandigd, terwijl ook me vrouw v. Groningen in de hulde werd be trokken. Hierna werden enige aardige films vertoond, waaronder de bekende kleuren film „Uit vuur en vlam" van het Hoog- overbedrijf. Door bemiddeling van de IJmuidense fir ma Kramer en Booy Is de aan de maat schappij van Veuve Foumy toebehorende Franse trawler „Espadon" van het type van de IJmuidense VEM-stoomtravvler „Vios I" IJM 24 verkocht naar Duits land. Nieuwe eigenaar is de „Finkenwarder Hochseefischerei" te Cuxhaven, die hier mee haar trawlervloot heeft uitgebreid tot acht schepen. De „Espadon", die in Frank rijk als thuishaven Boulogne had, zal door de Duitse rederij in de vaart worden ge bracht onder de naam „Catharlna Muller" en met het merk NC 416. De „Espadon" werd in 1940 te Weser- munde bij Seebeck gebouwd. Het schip meet bruto 564 ton en netto 189 ton. De lengte is 56 meter, de breedte. 8.26 meter, de holte 4.83 meter. Het schip heeft een voortstuwingsvermogen van 1000 pk. en een snelheid van dertien mijl. De vloot van de „Finkenwarder Hochseefischerei" be staat nu uit de „Martin Mewes" HH 392, „Paul J. Müller" HH 294, „Otto F. C. Ber tram" NC 403, „Finkenwarder NC 396, „Gesine Müller" NC 329, „Rebecka Müller" NC 901, „Margaretha Müller" (in verbou wing) en de thans uit Frankrijk gekomen „Catharina Müller" NC 416. ADVERTENTIE SINDS 1946 IIET ADRES Uitsluitend gediplomeerde Instructeurs De nieuwste Leswagens en Motoren Verkeerstheorie en Autotechniek GRATIS Santpoort, Hagelingerweg 134, Telefoon 8930 Ons bijkantoor voor IJmuiden: Dennestraat 12 - Telefoon 6200 ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Er was deze week een grote aanvoer op de Beverwijkse veilingen, die uiterst vlot werd verkocht. Sla en bloemkool vormden de hoofdproducten en werden dan ook in massa aangevoerd. De prijzen voor de sla varieerden van 0.0250.07 per krop, terwijl voor de bloemkool tot 0.42 per stuk werd betaald. Er kwam steeds meer bos- en waspeen aan de veiling, waai-voor rond 0.30 per bos werd betaald. Spinazie was duur. Ondanks het warme weer werd tot 0.48 per kilo betaald. De aanvoer van sperciebonen begon groter te worden, maar de prijs liep op tot 2.00 per kilo; tuin bonen deden rond de 0.30 cent per kilo. Peulen van goede kwaliteit noteerden nog 1.20 per kilo, de diverse soorten doppers 0.70 per kilo. Van tomaten kwam weinig aan de markt; de prijzen liepen tot 1.00 per kilo. Komkommers noteerden van 0.17 tot 0.37 per stuk. Rabarber is nog steeds aan de markt. Er werd tot 0.28 per bos betaald. Bloemen Op de bloemenveiling waren het de dui zendschonen, die een belangrijk deel van de aanvoer vormen. Deze veelkleurige bloem vond vele grage kopers, die tot 0.50 per bos betaalden. Voorts zag men een keur van andere bloemen, waarbij nu ook de eerste zomerbloemen aan de markt kwa men. Er waren voorts Engelse Irissen die tot 0.65 cent per bos deden; goede kwali teit pioenen, die nog 0.100.12 per stuk noteerden. Voorts veel anjers en ro zen, terwijl ook de anemonen en ranonkels niet ontbraken. „Beverwijk" speelt tegen KW In het door de Krommenieër voetbalvere niging KW georganiseerde tournooi speelt Maandagavond „Beverwijk" een wedstrijd tegen de organiserende club. W:9:ÏM Armstrong Whitworth heeft een speciale Meteor straaljager gebouwd, om de voor- en nadelen te onderzoeken van de bestiering van hel vliegtuig languit liggend voor in de neus van het toestel. Daartoe zijn er twee cockpits aangebracht, een op de gewone plaats, waar de piloot normaal zit en een voor in de neus van het toestel, waar de bestuurder languit moet liggen. Op de foto zijn beide piloten duidelijk te zien. Het optreden van het Beverwijkse man nenkoor „Zanglust" heeft de serie zangver enigingen, die voor het festival der IJmui der Harmonie ingeschreven hebben, afge sloten. Onder leiding van de heer Nic. Grandiek vertolkte „Zanglust" een viertal liederen, waarbij het Pelgrimskoor uit „Tannhauser" en „Domine salvam fac re- gina nostram" van H. Giesen. Van ouds is dit koor bekend om zijn goede tenoren en ook Vrijdagavond muntten deze weer uit in hun kleurrijke, welluidende zang, waar bij de fraai klinkende stemmen der bari tons en bassen zich mooi aansloten, zodat bijvoorbeeld Giesen's bijna klassiek gewor den compositie een boeiende vertolking genoot. Sedert W. Steyn de directie over de Hoogoven Harmonie voert, heeft hetgeen dit royaal bezette corps op zijn concerten laat horen aan muzikale kwaliteiten veel gewonnen. Het répertoire heeft deze diri gent meer afgestemd op de specifieke mu zieknummers, welke zich voor een uitvoe ring door een harmonievereniging goed lenen, omdat ze speciaal voor blaas-orkes- ten geschreven zijn. Zo hoorde men onder meer de ouverture „Caesar en Cleopatra" en „Partita Piccola" van Gerard H. Boe- dijn. Het fond van het uitgebreid bezette lage koper zorgde voor een donkere klank kleur van het orkest, dat uitbreiding van het klarinettenregister dient na te stre- Bij een bezoek van Koningin Elizabeth van Engeland aan Dundee wierpen vier stu denten hun rode capes over het doorweekte tapijt, dat voor de Koningin was neerge legd. De Koningin was zichtbaar verrast door het spontane gebaar dat door een dergelijke gebeurtenis in de geschiedenis bekend staat als „het maken van een Sir Walter Raleigh". In de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zullen enige voorstellen aan de orde komen, naar aanleiding van verzoeken om subsidies beschikbaar te stellen. Gedepu teerde Staten stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van het Neder lands Ballet te Amsterdam, dat op Zatei*- dag 29 October a.s. in de Stadsschouwburg te Haarlem een voorstelling zal geven met medewerking van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest en op het verzoek om subsidieverhoging van de Nederlandse Or keststichting, die het Concertgebouw Or kest te Amsterdam beheert. De Staten heb ben in de afgelopen jaren een tegemoet koming in de beheerskosten van het orkest ten bedrage van ƒ40.000 verleend. Ge vraagd was de bijdrage in de kosten voor het seizoen 1954-1955 te willen stellen op ƒ50.000, teneinde het bestuur in de gele genheid te stellen ook in dit seizoen de baten- en lastenrekening in evenwicht te kunnen brengen. Ook wordt voorgesteld afwijzend te be schikken op het verzoek van de Bond van openbare leeszalen en bibliotheken te Alk maar, om subsidieverhoging van 1.400. Gedeputeerde Staten stellen voor aan de Stichting „Puck", toneelgroep van en voor jonge mensen te Amsterdam over het sei- soen 1955-1956 in het ongedekte tekort op de exploitatierekening een subsidie te ver lenen van ten hoogste 2.000 en aan de Stichting Balletgroep voor de jeugd Sca- pino te Amsterdam een subsidie van ten hoogste 2.000 in het ongedekte tekort op de exploitatierekening voor het aanstaande seizoen. Tenslotte wordt voorgesteld de subsidie aan „De Toneelschool" te Amster dam te verhogen van 1.000 tot 1.400. Radio op Vrij das 't Is maar om niet te ver geten: de onthulling van het Vissersmonument op de Kop van de Vissershaven en de officiële indienststelling van het hospitaal kerkschip „De Hoop" zullen ook door de ra dio worden uitgezonden. Uw Junior heeft er het radiopro gramma op nageslagen en zie hier wat er Vrijdag 8 Juli on der Hilversum op 98 meter stond vermeld: 12.53-13 uur: reportage ont hulling van het Vissersmonu ment te IJmuiden door de Koningin. 13.15-13.30 uur: reportage van de officiële indienststel ling te IJmuiden van het nieuwe hospitaal kerkschip „De Hoop" in tegenwoordig heid van de Koningin. Op „De Hoop' Na ds. D. C. van Wijngaar den van de Ned. Herv. Gem. in IJmuiden, gaat weer een IJmuidense predikant met het hospitaal kerkschip „De Hoop" voor de geestelijke verzorging van de vissers naar zee. Het is ds. W. Diepersloot van de Gereformeerde Gem. Na de indienststelling door de Ko ningin maakt ds. W. Kolkert uit Vlaardingen de eerste reis mee en vervolgens zal ds. Die persloot opstappen. Nu al vast: een behouden reis! En zeebenen! Hond Welk een hond heeft de heer P. Kalis, eigenaar van de aardappel-, groente- en fruit handel aan de Trompstraat. Dat dier liep van de week snuffelend door de Frans Nae- reboutstraat toen het dochter tje van de familie Oldenburg juist voor die hond een pakje met drie ons bij slagerij Besse gehaald gehakt liet vallen. In de slagerij zag men het gebeuren: de hond schoot er op toe, dacht: dat is meege nomen en ging aan de haal. Dank, dubbel op! Een pluim van ons allen en vooral van mej. T. Boom voor de heer H. van Hoo- gen, Radarstraat 64. Die me juffrouw Boom van de Ka naaldijk 226 verloor Donder dagmiddag om kwart voor één haar tas met er in een bedrag van bijna tweehonderd en vijf tig gulden. En voorts bevatte hij nog wat voorwerpen, die voor mej. Boom van veel waar de watren. Daar zat ze op de Kanaaldijk. „Die krijg ik nooit meer terug", heeft, ze gedacht, „zoveel eerlijke mensen zijn er tegenwoordig niet meer". Maar zie, het was kwart over één en daar stond al een meneer Van Hoogen op de stoep. Met de tas, waarvan hij de eigenares aan de hand van een paar brieven, die er in zaten, had gevonden. Meneer Van Hoogen, het zij hier nogmaals uitgeroepen en onderstreept: mej. Boom kan u niet dankbaar genoeg zijn. Het meisje er achteraan, maar ge kent honden, wanneer zij een prooi in de bek hebben. Ze houden vast, nemen een hekje en een steegje en zijn plots verdwenen. Die hond van de heer Kalis is echter gemoedereerd naar huis gestapt en heeft daar het pakje gehakt ongeschonden gedeponeerd. Een knecht is er mee naar slagerij Besse ge gaan en heeft er het schone verhaal gedaan, waarop de slager het aanvuldè met zijn ervaringen. Ge ziet: Een lopende hond, vindt altijd wat voor de mond. Een kmpkaart met gratis- kluiven voor hem! Plattegrond Die uitgever Eikelenboom te Heemstede heeft het maar druk met de IJmond. Werkt hij op het ogenblik aan een nieuw adresboek voor Velsen er komen hier elk jaar heel wat nieuwe gezichten binnen ook de stad groeit mee en moet bijgetekend worden. Be gin Augustus zal daarom een nieuwe plattegrond van Vel sen en Beverwijk verschijnen. Voordeel! Hoe goed we het allemaal in Velsen wel hebben met de ge saneerde melkhandel, heeft vrouwlief's melkboer me van morgen onder aan de trap verteld. De buren waren nog niet uit het trappenhuis afge daald, zodat het college in alle ernst kon worden opgebouwd.. Welnu dan, per 1 Januari is in de gebieden, waar niet ge saneerd was (bijvoorbeeld ons nabije Haarlem) de melkprijs met vier cent per liter ver hoogd. In IJmuiden ging die prijs toen slechts drie cent per liter omhoog. Thans is er weer sprake van een prijsverlaging van 1 cent per liter met in gang van 10 Juli. Maar dit geldt alleen in de niet ge saneerde gebieden. Ruim een half jaar hebben de consu- menten in de gesaneerde ge bieden en daarmee in Velsen een voordeel genoten van een cent voor elke liter, die zij het huis binnendroegen. Die ene cent hield verband met de voordelen verbonden aan de melksanering. Nu lijkt dit prijsverschil niet groot. Die ene cent! Och. Maar voor alle in Velsen wonende consumenten betekent dit over het afgelopen halfjaar een aardige duit: namelijk f 40.000 (tussen haakjes: veertigdui zend gulden). We hebben nog een (kleine) boom opgezet, wat er met zo'n bedrag te doen zou zijn. De meningen liepen scherp uit een. Van de Zwitserse glets jers tot een glas melk op het terras van een eigen landhuis. Kopje koffie Uit de IJmuidense Kerk straat kreeg Uw Junior een ferme brief toegezonden. Het was deze meneer opgevallen, dat tal van dames zich om streeks half elf achter de ven sters nestelen en dan met het kopje koffie, een bonbonnetje, het damesblad en meestal de buurvrouw voor het andere venster er bij vergenoegd naar buiten zitten te kijken. U zult zeggen: dat mag, nie mand, die me daarvan kan weerhouden. Maar de brief schrijver kant zich tegen deze dames, wanneer zij achter de vensters zien, hoe twee arbei ders van de gemeente de straat voor hun huis van deu ken ontdoen en niet eens de moeite er voor over hebben om deze mensen ook een kopje koffie of in de middag thee aan te bieden. „Ik heb het ge zien, dat twee dames deden VAN DE HEER J. Schmidt uit de Esdoornstraat heb ik een wijs schrijven ontvangen. Als zeventigjarige, die nog al eens hier en daar in de wereld heeft rondgeneusd, heeft hij zo zijn mening over de gevaren en ongelukken op de weg. De vele statistieken en verslagen in de couranten vertellen er dagelijks van. Volgens de (bescheiden) mening van meneer Schmidt moet men de roe keloze rijders voor hun gevaarlijke neiging te schande zetten. En b^ij somt er de verschillende door hem uitgedachte manieren bij Wanneer de rechtbank heeft uitgemaakt, dat iemand een ongeluk heeft veroorzaakt en waarbij bewezen is, dat het is geschied door alcoholgebruik of roekeloosheid: zet hem niet in het gevang. Geef hem geen geldboete. Nee, straf zo iemand rijdende. Laat de justi tie een duidelijke doodskop op de auto van die rijder aan brengen en verplicht de man daarmee een half jaar door land en stad te gaan. Krast hij de doodskop er af: onmid dellijk krasse maatregelen ne men! Het rijbewijs voor het hele leven intrekken. Alleen daarmee zal men bereiken, dat het in Nederland veiliger wordt op de weg, meent de heer Schmidt. Hij wil voorts de motoren van de woeste rij ders laten afstellen op twintig kilometer en de gewone weg gebruikers beveiligen door be tonnen palen van dertig cm. hoogte langs het wegdek te plaatsen. Dat in plaats van let ters en strepen. Radicale maat regelen, dat moet uw Junior zeggen, Waardie heer Schmidt. Het laatste deel van uw brief wil ik u allen niet onthouden: „Als men zulke maatregelen niet wil treffen, laat men dan de statistieken achterwege la ten. Dit bezorgt de mensen net zo veel angst als de atoom bom. Angst is een ding, dat we kunnen missen. En waar om beschermt men wel angst vallig de spoorwegen door ons land met hoge hekken. Ieder een ziet de rails toch duide lijk?" of haar neus bloedde. Een jonge vrouw van enige huizen verder kwam tenslotte naar buiten en bood de mensen iets te drinken aan", schrijft onze Kerkstra ter. Daar zitten we dan met on ze koffie-voor-de-werker-op- straat-problematiek. Moeten die arbeiders koffie of moeten zij geen koffie? Ja, zegt de briefschrijver, zij werken in het algemeen belang, ook voor die twee dames en zij hebben er evenveel behoefte aan als zij, die rustig binnenzitten. Een probleem. Dat is het, want waar is het einde? Moet de glazenwasser, die 's mor gens op drie hoog bij mij al ramen zemende binnenkijkt ook aan koffie worden gehol pen. Moet (nou, moet mijn benedenbuurvrouw kof fie schenken voor de tien man nen die enige tegels weghak ken in het trottoir om er een kabeltje in te vlijen. Of komt er alleen koffie, wanneer er twee mannen bij u thuis ko men om de radiodistributie aan te leggen, het telefoon toestel te plaatsen of een lei- dinkje te solderen? Waar is die grens en is er wel een grens? Waarde vriendinnen het gaat om u mag Junior dat nu volgende week eens van u horen? Jubel het uit Woensdag de zesde is er feest in Velsen-Noord. Bij het echtpaar Wittebrood. De heer J. Wittebrood en mevrouw M. C. Wittebrood-Belien kunnen zich op die dag de hand laten drukken voor het feit, dat zij vijftig jaar geleden huwden. De bruidegom, die op 31 De cember van het jaar 1880 te Egmond werd geboren, was in de eerste jaren van het hu welijk conducteur op de stoomtram van Haarlem naar Alkmaar, de „Koffiemolen", die de remise had in het oude „Wijkeroog", waaraan nu nog de Java-deurenfabriek herin nert. Toen deze tramdienst werd opgeheven, vond de -heer Wittebrood een boterham bij de N.V. Melkinrichting „Vel sen", die hij voor een „vrijer" stuk brood verwisselde met een zelfstandig gedreven melk handel, waaraan op het tegen woordige adres aan de Wij- kerstraatweg 166 hoek Water- vlietstraat bovendien een krui denierszaakje werd toege voegd. De melkhandel werd door een zoon voortgezet, maar vader en moeder Wittebrood drijven nog steeds hun krui denierswinkel. De heer Wittebrood was eni ge jaren bestuurslid van de vroegere R.K. Volksbond. Moeder Wittebrood de tram was de huwelijksschakel, la ten we dat niet vergeten zag in Santpoort op 12 Decem ber 1884 het levenslicht. Het gezin werd verrijkt met vijf dochters en drie zoons, die voor het echtpaar Wittebrood tezamen dertig kleinkinderen hebben. Tot aan de bezettings tijd heeft moeder Wittebrood gelegenheid gehad zich aan kerkelijk verenigingswerk te wijden in de R.K. Vrouwen bond en de St. Elizabethsver- eniging. Enfin, nu alvast een handdruk voor de zesde Juli. En een prettige dag, u toege wenst door JUNIOR ven, omdat dit te zeer in de minderheid is. Boedijn's ouverture voerde Steyn in een mooi-strak gehouden tempo uit. Er werd daarmede een beheerst en zuiver samen spel bereikt; de klank viel eveneens te lo ven; het tempo voerde de dirigent wijselijk niet te veel op, zodat de voordracht van het gebodene een rustige, streng metrische indruk maakte. A. J. VAN DER WEIJDEN Op de scheepswerf De Dageraad te Wou- brugge wordt Donderdag 7 Juli de trawler KW 135 te water gelaten door de echtge note van de reder N. Parlevliet jr. De af metingen van het schip zijn 40.50 x 7.00 x 3.80. Voortstuwing geschiedt door een 500 pk. motor en een verstelbare schroef. Op de brug worden de modernste navigatie middelen aangebracht. Het schip heeft een olietank van 40 ton, een zoetwatertank van 12 ton, centrale verwarming en stro mend koud en warm water. Het heeft ac commodatie voor 21 man. Schipper wordt de heer Klaas van der Plas uit Katwijk. Na de tewaterlating van de KW 135 volgt de kiellegging van een trawler voor rekening van de rederij Kennemerland te Katwijk. Daarna volgt de bouw van een trawler van dezelfde afmetingen als de KW 135 voor rekening van de rederij Ouwehand, eveneens te Katwijk. Het bij De Dageraad te Woubrugge in aanbouw zijnde visserij-onderzoekingsvaar tuig is versleept naar de Sliedrechtse ma chinefabriek, waar de motorinstallatie wordt aangebracht. Men hoop* over 2% maand bij De Dageraad met de afbouw van dit vaartuig voort te gaan. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Beverwijk zijn de volgende gevonden voorwerpen afge geven: kinderschoentje met sokje, bad handdoek en zwembroekje, rugzak, parkiet, bedelarmbandje, vulpotlood, etuitje inh. gum en potloodslijper, damesrijwiel, ring met sleutel, autoped op luchtbanden, twee ceintuurs,-gabardine regenjas, jongensjack, een paar kinderschoentjes, sjaal, luchtfil- ter van bromfiets, halsketting, witte da meshandschoen, schakelarmband, een bril, witte portemormaie met inhoud, vierkleu ren potlood, bruine portemonnaie, zwem broek en badhanddoek, fietstas inh. brood en thee. Inlichtingen over de gevonden voorwerpen zijn uitsluitend te bekomen op Maandag van 17 tot 19 uur en Zaterdag van 15 tot 18 uur. GESLAAGD De jeugdige Castricumse inwoners Wim Imming, Adri Kaandorp, Jacques Louwe, Joop Mooi, Johan Schut, Henk Stengs en Chris Swinkels slaagden voor het toela tingsexamen voor de R.K.H.B.S. te Bever wijk. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"-theater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur: „Ro binson Crusoe en Co". Maandag, Dinsdag en Woensdag, 20 uur: „De Rode Pimper nel". Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: sla 0.04 0.08, bospeen 0.250.45, bloemkool 0.260.40, stamsnijbonen 1.05, peu len 0.861.05, rabarber 0.090.20, sperciebonen 1.751.80, tuinbonen 0.32—0.33, bosuien 0.06. AGENDA HEEMSKERK Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Berlijn Oostzone". Zondag 14.30 uur: „Mammy". KRUG GEEN BEKEURING IN UWVAMNTIE 06 BETEKENIS VAN DE STREPEN OP 0E WEG IN BEIGIE FRANKR'JK. DUITSLAND EN ZWITSERL. Ononac*- broken sfreep mag mpf worden overschrp- den(aJlpen muifersfe noodzaak) Onderbroken mag worden overschreden (sfreep dienf als geleiding van hef verkeer) Ononderbroken en onderbroken sfreep ts mhaalver bod voor hef verkeer aan de ononderbroken znde Hef verkeer aan de zijde van de onderbroken sfreep mag wel inhalen Eerste aardbeienveiling Om twaalf uur begon Vrijdagmiddag in Castricum in de veilinghal van „Ons Be lang" aan de Duinenboschweg de eerste aardbeienveiling van dit seizoen. De aan voer was nog matig te noemen maar men had goede hoop dat er volgende week meer aardbeien op de markt worden gebracht. Per slof was de notering 3,604,65 en per doosje 0.350.60. Zondag 3 Juli UMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden: Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. J. Mulder (jongerendienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. H. D. Bakker van Tholen; 15 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. E. H. Boer van Koog/ Zaandijk. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; Dins dag en Donderdag, 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Ver lossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. H. W. Dickhout, bevesti ging van ds. S. J. de Roest van Omme- landerwijk; 15 uur: ds. S. J. de Roest, intrede. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: Joh. H. v. Oost veen van Voorburg. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: proponent J. L. Klaufus van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; wijkgebouw (Toren straat 2), 10.15 uur: Jeugdkapel, voorg. mevr. W. SnoekGabel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: dienst. Chr. Geref. Kerk, 19 uur: Da Costa- school, ds. J. W. v. d. Gronden. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: openbare samenkomst; Zondag 10 uur: de heer J. Sevensma van Amster dam; Donderdag 20 uur: de heer A. H. Achetreek. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: vie. J. O. Norel, 19 uur: ds. B. van Gelder, van. Haarlem, Jeugddienst. Ned. Herv. Gemeente, Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan, 10 uur: mevr. Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: Geen dienst. Maranatha, 10 uur: de heer Th. Dikkes, van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsdienst; 12 uur: Zondagsschool: 20 uur: Verlossingssamenkomst. De dien sten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Steyer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: vie. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. v. d. Ree, van Amsterdam-W. Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch. 14.30 uur: ds. Norel, van Beverwijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kork, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop; 18.45 uur: Oecumeni sche Kerkdienst, pastoor C. F. Nieuwen- huizen, O.-Kath., IJmuiden; ds. W. Veen, Doopsgez. pred. „Weest allen eensge zind". „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur, Jonge Jeugdkerk, de heer W. Doevendans van Santpoort. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. H. W. Eerland, veldprediker Lisse. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. STRAND IJMUIDEN: Uitgaande v. h. „Comité van Samenwer kende Zondagsscholen te Velsen" Zon dagsschool om 10 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" vlak aan de Noordzijde van restaurant „De Schelp". IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool. Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burc-ht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Herv. Zondagsschool. Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Kof fiekamer Westerveld t/m. 8 jaar om 10.15 uur; 9 jaar en ouder om 11.45 u. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat om 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m. 8 jaar kleu terschool aan de Banjaerdstraat om 12 uur en van 8 t/m. 13 jaar in de C.V.O.- school aan da LangeveldstHat om 12 u.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3