Zondag - tot slot - bezoek van Amsterdams Politiekapel „IJMOND" AUTO en MOTORRIJLES Grondbezit en uitbreidingsplannen in het streekplan IJmond-Noord Autorijschool Agenda voor Velsen ^ÏOeek Autorijschool Succes Visserij-varia AUTORIJLESSEN TAXS NODIG? IJmuider Harmonie festival Geslaagden „Viskunde en bewerking" Commissie voor „W. F. Visserhuis TEL. 4864 Festival „IJmuider; Harmonie" Beverwijk mmmm Beverwijk ZATERDAG 2 JULI 1955 4 Wedstrijd politiehonden Naar het Chr. Lyceum en de RHBS SEL 5000 Wij lessen met de nieuwste Taunus PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Herstel constructiefouten in St. Franciscusschool I 11. Voetbal ten bate van Vitesse-jeugd Zomercompetitie UTD Achtduizend manden op de aardbeienveiling FRANS ROOTRING VERHUUR zonder chauffeur In de toelichting op het cntwerp-streekplan IJmond-Noord is een hoofdstuk gewijd aan het grondbezit en de uitbreidingsplannen. Meegedeeld wordt, dat voor de her oriëntatie der streeksamenleving de terreinen aan de IJmond-Noord, voor zover ge legen buiten de bebouwde kommen van Beverwijk en Heemskerk hoofdzakelijk in eigendom waren bij de bezitters van de talrijke buitenplaatsen of bij de tuinders en veehouders. Het duingebied behoorde eveneens aan de eigenaren der aan de voet ervan gelegen buitenplaatsen. Sedert de aanleg van het Noordzeeka naal is er ook in het grondbezit veel ver anderd. Bedrijven en openbare lichamen hebben vele terreinen overgenomen. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord holland bezit de hoge duinen ten Noord- Oosten van Wijk aan Zee en enkele lagere duingebieden. Rijkseigendom zijn de gron den van en aan het Noordzeekanaal, het sluizencomplex en de al of niet afgegra ven duingronden ten Zuidoosten van Wijk aan Zee,"" benevens de rijksweg Velsen— Castricum. De gronden ten Noorden van de tunnelmond worden thans door het rijk onteigend of aangekocht. De Koninklijke Nederlandse Hoogovens "en Staalfabrieken bezitten een groot com plex gronden, waarbinnen het bedrijf gele gen is en dat zich Noordwaarts over het duingebied uitstrekt. Het voormalige Roos- wijk zal door de Hoogovens van de ge meente Velsen worden gekocht. De grond bi] de PEN-centrale is provinciaal eigen dom. De papierfabriek bezit behalve de be drijfsterreinen nabij het Noordzeekanaal, die nog een zeer ongunstige vorm hebben en behoudens enkele kleine verspreide eigendommen, terreinen ten Zuiden van de Zeeweg, welke ook voor het winnen van water voor dit bedrijf worden gebruikt. Grote oppervlakten particulier bezit vor men de terreinen, die bij Westerhout en Marquette behoren, respectievelijk langs de Zeeweg en ten Noorden van Heemskerk. Het gemeentelijk grondbezit ligt voorna melijk in en rondom de bebouwingskernen; het verandert snel door verwei-ving en ver vreemding. De agrarische gronden zijn in handen van talrijke eigenaren de tuinbouwgronden in eigendom van gemiddeld 2 tot 3 h.a., de akkerbouw- en graslanden in eigendom van gemiddeld 14 15 h.a. Ongeveer drie kwart hiervan wordt verpacht. Verwezenlijking uitbreidingsplannen Met betrekking tot het grondbezit der gemeenten zijn de geldende en de in voor bereiding zijnde uitbreidingsplannen van belang. Deze zullen als regel immers slechts kunnen worden verwezenlijkt door de daarbinnen gelegen gronden in handen van de gemeente te brengen en ze vervol gens overeenkomstig die plannen voor ver schillende doeleinden weer uit te geven. De oppervlakte grond opgenomen in gel dende uitbreidingsplannen en wederop- bouwplannen, is beperkt. Het gaat hier vrijwel uitsluitend om terreinen, voor de eerstkomende jaren voor uitbreiding van stedelijke- en dorpsbebouwing aangewezen. Deze plannen tonen samen het beeld van een voorgenomen grote uitbreiding van Be verwijk naar het Noord-Westen, Noorden en Noord-Oosten en van beperkte uitbrei dingen van Velsen-Noord naar het Noord- Westen, van Wijk aan Zee overwegend naar het Noorden en van het doi-p Heems kerk in elke richting. Het geldende plan voor laatstgenoemde kern houdt tevens veilig stellen van agra risch gebied onder beteugeling van verdere lintbebouwing in. Een herziening van het uitbreidingsplan voor het dorp Heemskerk, welke een aanpassing aan het streekplan- ontwerp beoogt, is in voorbereiding. Een algemeen plan voor het deel der gemeente Velsen, binnen de streek, is vastgesteld, maar nogt niet goedgekeurd. Met deze uitbreidingsplannen is bij de samenstelling van het streekplan rekening gehouden. Alleen het Westelijke deel van het grootste plan van Beverwijk, dat uit de jaren 1947 en 1948 dateert, past niet in het streekplan. De leden van de politiehond-dresseerclub „O.B.K." te IJmuiden houden op Zondag 3 Juli met hun honden een onderlinge wedstrijd om de mevr. Van Rooyen-Ro- mijn wisselbeker. Deze wedstrijd wordt van 912 uur gehouden op het terrein achter het zwembad „De Heerenduinen" en omvat alleen de z.g. gehoorzaamheids oefeningen. Van de Marnix van St. Aldegondeschool te IJmuiden zijn de volgende leerlingen toegelaten tot het Christelijk Lyceum te Haarlem: Jacob van Beelen, Willy Blok, Wim Prins, Diny van der Valk, Kees van Veelen. Wim Lub gaat naar de Rijks HBS te Velsen. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDEK CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Het belangrijkste nieuws van het festi val der „IJmuider Harmonie" is, dat Zon dagavond het Schapenland aan de rand van het Herenbos bezoek zal ontvangen van de befaamde kapel der Amsterdamse politie, die met een voor de liefhebbers van blaasmuziek interessant programma de feestweken zal sluiten. Kapelmeester Johan Pinkse heeft met de feestcommissie der „rooiroks" van de IJmuider Harmonie over dit programma overleg gepleegd, want het zijn bijna alle verzoeknummers, die aanstaande Zondag avond „de lucht ingaan". Als eerste is er de fameuze Gammatique- mars van Gerard H. Boedijn, die in een speels-muzikale bui op het steeds terug kerende motief van een doodgewone toon ladder do-re-mi-fa-enzovoort een mars componeerde, die men gerust uniek mag noemen om zijn merkwaardige en toch zo simpele conceptie. De ouverture Hunyado Lislo van Franz Erkel was vroeger een welhaast „berucht" concoursnummer. Het is een geheel in Hongaarse stijl geschreven werk, dat wel iswaar bijzonder zware technische eisen aan de executanten stelt, maar dat onge meen fraai van melodie is. Erkel is alge meen erkend als de toonaangevende repre sentant van de Hongaarse nationale opera in de tweede helft der vorige eeuw en deze ouverture is een waarige tegenhanger van Franz Liszt's bravourstuk, de tweede Hon gaarse rhapsodie, dat de politiemannen deze avond eveneens zullen vertolken. Naar een uitvoering van het Concertino voor zes klarinetten van Carl Maria von Weber zullen niet alleen de houtblazers van de IJmuider Harmonie vol belang stelling luisteren. Het is een voorbeeld van een „salonstuk", zoals de oude componis ten. graag voor -instrumenten, waar hun voorliefde naar uitging, schreven. En als men weet, dat Von Weber de klarinet een warm hart toedroeg, belooft deze uitvoe ring reeds genoeg. Dat ook de Amsterdamse Politiekapel ware virtuosen onder zijn blazers telt, wist men reeds. Pinkse zal dit nog eens extra onderstrepen in hetgeen hij in het tweede gedeelte van het programma zal laten uit voeren. Men treft er nummers aan als „De tromboneduivels", „Junga-junga", een kla rinetsolo op primitieve jungle-motieven gebaseerd, „De kakatoe" waarin de xylo foon „het hoogste woord" heeft en „De drie vrolijke matrozen" een trio voor cor net, dat aan duidelijkheid niets te wensen over zal laten. Ongetwijfeld zal dit concert, dat men bij ongunstig weer in de grote feesttent zal geven, een waardig besluit zijn van het festival, dat door vele muziekliefheb bers bezocht is. A. J. v. d. W. ADVERTENTIE GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR Celsiusstraat 52 achter Cultureel Gebouw Telefoon 4551 - IJmuiden v/h Garage Giesberts - Tel. 4156 - IJmuiden „Kennemer Tabakshuis" - Marktplein 5. Telefoon 5795 - IJmuiden GRATIS VERKEERSTHEORIE De slachtoffers van de watersnoodramp van 1 Februari 1953 zijn indertijd op vele wijzen geholpen door de Rode Kruis vere nigingen uit diverse landen. De bevolking van het rampgebied heeft nu een bedrag bijeen gebracht om aan de betrokken Rode Kruis verenigingen, als blijk van erkentelijkheid een Delfts Blauw bord aan te bieden. In Den Haag zijn thans deze borden aan vertegenwoordigers van het Rode Kruis uit de betreffende landen aangeboden. ZATERDAG 2 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.30 uur: „On the Water front". Rex, 20 uur: „Gekruiste Zwaarden". Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Gebouw, geopend van 9.3012 en van 14—16.30 uur. „Felison", Heidestraat, 15.30 uur: ope ning tentoonstelling Noordhollandse schilders. SANTPOORT T.V.S. 19 uur, uitvoering Burgemeester Rijkenspark. ZONDAG 3 JULI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „De charge van de lan- ciers; 19 en 21.30 uur: „On the Water front". Rex, 15 en 20 uur: „Gekruiste Zwaar den". „IJmuider Harmonie", Schapenland, 20 uur: Amsterdamse Politiekapel. „Felison", Heidestraat, 1417 uur: ten- toonstellnig Noordhollandse schilders. MAANDAG 4 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „On the Waterfront". Rex, 20 uur: „Gekruiste Zwaarden". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison", als Zondag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester 1517 uur. wethouder van on derwijs. ADVERTENTIE AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Nadat vorige week in de IJmuidense visserijschool voor de tweede maal sinds het bestaan van de cursus „viskunde en visbewerking" examens waren afgenomen voor het diplamo-B, zijn Woensdag in de zelfde school elf cursisten, die vorig jaar voor het B-diploma slaagden, als eersten in Nederland geëxamineerd voor het di ploma-A. De geslaagden zijn: O. v. Es, J. Blenk, C. v. d. Zwan, A. Schoonenberg, P. Vuil, A. v. Croonenborg, E. A. Scholder, L. Wijker, F. Zijl, W. Zwemmer. Van de elf candidaten moest er een worden afgewezen. Bij de examens werd o.m. belangstelling getoond door de vertegenwoordigers van de Redersvereniging, de Nederlandse zee- visgroothandelvereniging, de Scheepvaart inspectie, door leden van de commissie van toezicht, het Bedrijfschap voor Visserijpro ducten en tal van personen uit het visserij bedrijf. De diploma'.'? zullen Vrijdagmiddag 8 Juli in een van de lokalen van de visserijschool worden uitgereikt. Met het oog op de naderende voltooiing van het „W. F. Visserhuis" achten B. en W. van Velsen het gewenst thans de leden van de commissie van advies voor het tehuis voor bejaarden „W. F. Visserhuis" te be noemen. Een lid van het college van B. en W. is ambtshalve lid en voorzitter van de commissie. De directrice van het tehuis is ambtshalve secretaris - geen lid - van de commissie. De overige zes leden dienen door de gemeenteraad te worden benoemd. Te dien einde hebben B. en W. voor elke benoeming de hierna volgende niet-alpha- betische aanbeveling opgesteld: A. voor het Interparochieel sociaal charitatief centrum in Velsen: 1. E. M. van Kaam, 2. J. van der Kroft; B. voor de Commissie van Samen voeging van de Ned. Hervormde gemeente in Velsen: 1. B. de Vries, 2. F. Walthuis; C. voor 't Humanistisch Verbond, gemeen schap Velsen: 1. Mevrouw J. van der Harst- Retz, 2. Mej. M. Bührman; D. voor de Oud- Katholieke Parochie van de H. Engelmun- dus: 1. Mej. H. C. Nieuwenhuyzen, 2. W. Winkel; E. voor de Doopsgezinde Gemeen te: 1. Mevr. I. P. Hofman-Vlas, 2. Ds. W. Veen; F. voor de Kerkeraden van de Ge reformeerde Kerk te Velsen-Noord, IJmui den en Santpoort: 1. S. de Waard, 2. W. Voogt. ADVERTENTIE Noteert U even VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S Door het bestuur van de R.K. school vereniging „St. Laurentius" te IJmuiden (Oost) is de medewerking van de gemeen te Velsen verzocht voor het hex-stellen van constructiefouten in zes klasselokalen van de onder zijn beheer staande St. Francis cusschool. B. en W. van Velsen stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. HAVENBERICHTEN Vrijdag 1 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Noondlamd van Swansea, Gouwe van Delfzijl, Oranjestad van Dover, Lucia Tides van Leith, Hebble van Goole, Anna Sylvia van Londen, Bacchus van Port au Prince, Alcione van Londen, Marqua van Londen, Walcheren van Fowey. Vertrokken zijn: Eeken naar Aarhus, Manto naar Le Havre, Armin van Mos, Grebbestroom naar Liverpool, Nerissa naar Helsingfors, Amstelpark naar Norfolk, Ar- go naar Skutskar, Morray Firth naar Lon den, Lancresse naar Swansea, Fivelborg naar Halmstadt, Bonaire naar Dover, Did.o naar Wismar, Diet naar Goole, Pafcria naar Rotterdam, Oranjefontein naar Southamp ton, Alberto Dodero naar Vigo, Ameland naar Domsö, Agamemnon naar Trinidad, Ardennia naar Gothenburg, Fiona naar Londen, Atlantic naar Rotterdam. „On the waterfront" (Thalia, Vrijdag tot en met Maandag). Een ongemeen boeiende film over misdadige praktijken in de haven van New York, waarin Marlon Brando een glansrol vervult. Het bende wezen in de Verenigde Staten werkt per fect en is even perfect georganiseerd en keiharde, bijna ongrijpbare figuren terro riseren verschillende sectoren van het be drijfsleven. Men weet het, zij wonen in paleizen, nemen deel aan het gemeen schapsleven en blijven jaren ongemoeid. Iets over dit gangsterdam is te vinden in de film „On the waterfront". Er wordt verhaald hoe de haven- en transportarbei ders van New York door enige schavuiten onder de duiim worden gehouden, ge chanteerd en als pionnen op een schaak bord worden gebruikt. Het is verder een film met pakkende dialogen en rijk aan functionele détails. Onder regie van Elia Kazan, met een scenario van Budd Schul- berg en muziek van Leonard Bernstein is het een indrukwekkende film geworden. ZATERDAG 2 JULI, 20—24 UUR j Groot cabaret-dansant in de feesttent op het Schapenland, met medewerking van: de familie Kok uit Alkmaar, het j dansorkest „Zeven solisten", hammond- I orgel en zang van Anton de Ridder. Als gast treedt op: Bobby Klein. De bal- leiding berust bij de heer John Stoll. ZONDAG 3 JULI, 20 UUR Sluiting van het festival met een concert te geven door de 1. 2. 3. 6- 7. 9. 10. I 12. Amsterdamse Politiekapel o.l.v. kapelmeester Joh. Pinkse Gammatique, mars, Gerard Boedijn Ouverture Hunyady Laszlo Franz Erkel arr. F. Winterbottom Concertino voor 6 klarinetten C. M. von Weber arr. J. K. Pinkse Solisten: A. A. de Maesschalck, W. Koot, G. van Yperen, K. Brouwer, j H. Wilderdijk, G. van Wijngaarden. Scherzo Meindert Boekei 2e Hongaarse Rhapsodie Franz Liszt jj Pauze Gypsy-guitars D. Bennett The Three Joly Sailormën E. Siebert arr. J. K. Pinkse j Solisten: Fr. Eleveld, cornet, C. Schrijvershof, cornet, J. Karten, cornet. The prima donna Morton Gould j arr. D. Bennett De trombone duivels J. Lohman arr. J. K. Pinkse Solist: A. Muller, trombone Potpourri-populaire no. 9 arr. P. Renes Junga-junga Cavez i arr. J. K. Pinkse Solist: K. Brouwer, klarinet. The kakatu A. van Veluwen j Solist: A. van Veluwen, xylophoon. Vanavond wordt op het Vitesse-terrein aan de Beverwijkerstraatweg een voet balwedstrijd gespeeld tussen de veteranen van Vitesse '22 en een team, samengesteld uit correspondenten en bezorgers van plaatselijke streekbladen. De toegangsprijs bedraagt 0.50 per persoon en de op brengst is voor het jeugdfonds van Vitesse '22 bestemd. Het fanfarekorps St. Aloysius zal, vergezeld van een groep welpen, adspi- ranten en junioren, een muzikale rondgang door het dorp maken teneinde op deze manier de bevolking op te wekken de wed strijd, die om zeven uur begint, bij te wonen. ADVERTENTIE Wil lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR De bridgeclub U.T.D. speelde deze week de eerste wedstrijd in de zomercompetitie. De uitslag was als volgt: Groep A: 1. Prins en echtg. 62.69 2. Kuipers-Berkhout 58.73 3. Rob en echtg. 57.12 4. mevr. Verhorst-Grenitzius 53.17 5. Klinkenberg-Meyer 51.58 6. Schoen en echtg. 38.09 7. Ten Broeke- Gomes 32.53 Groep B: 1 en 2. Westerop-Korver 58.88 Van Burk-Visser 58.88 3. Muis en echtg. 57.77 4. mevr. Slaats-Böhm 52.55 5. dames Klinkenberg-Verhoef 43.33 6. Muller-Van Olst 43.33 7. Snel en echtg. 32.22 Een beeld uit „On the waterfront", die tot en met Maandag in Thalia is te zien. „De charge van de lanciers" (Thalia, Zondagmiddag, Dinsdag en Woensdag) is het verhaal van een spannende periode in de strijd om Sebastopol (18541856). De Engelsen trachten het fort te veroveren en hierbij wordt een belangrijke Engelse koerier gevangen genomen. Hoe een vriend hem tracht te bevrijden is tot en met Woensdag te zien. Een schone Russische spionne, verkleed als Engels verpleegster, ontbreekt niet! „Gebruiste zwaarden" (R e x, Vrijdag tot en met Maandag). Af en toe brengt Hollywood ons een verzameling romantiek en onwaarschijnlijkheid, waarvan men zou achteroverslaan ware het niet, dat men gezeten is in een van rugsteun voorziene stoel. Dat is ook het geval met „Gekruiste zwaarden". De heer Errol Flynn fungeert daar als vrouwenveroveraar, bedwinger ener revolutie en doorpriemer van een vuige verraderlijke boef, die zijn zinnen heeft gezet op de heerschappij in een her togdom, dat alleen maar kon zijn ontstaan in het brein van een groot fantast. Men rolt van het een avontuur in het andere, slaat in gezelschap van Errol hele legers in puin en sluit tenslotte een prinses in de armen, wier geschiktheid daartoe van meet af aan kan worden voorzien. Wie de illusie wil meebeleven weet waar hij terecht kan. Fr. „Ontvoerd uit Singapore" (R e x, Woens dag en Donderdag) „World for Ransom", een historie van internationale intrigues en complicaties, speelt zich af in en om Sin gapore en wordt in ons land uitgebracht onder de titel „Ontvoerd uit Singapore". Deze Allied Artists-film met Dan Duryea in de hoofdrol, vertelt het opwekkende verhaal van een complot tot ontvoering van een van de weinige geleerden ter we reld, die het geheim van de waterstofbom kent. Deze maal is Dan Duryea niet de schurk van de intrigue. Hij speelt de rol van de avonturier Mike Callahan, die in het complot betrokken wordt door Marian Carr, de verleidelijke vrouw van zijn vriend. Het zijn haar inderdaad niet gerin ge charmes, die hem tenslotte zover in het moeras van het wantrouwen van de ge heime dienst brengen, dat hij, als een hond opgejaagd door leden van deze dienst en door de politie, er alleen op uittrekt om de geleerde, die verborgen wordt gehou den ergens in de jungle, eigenhandig te be vrijden, omdat dat de enige manier is om zijn onschuld te bewijzen. De talentvolle jonge regisseur Robert Al- drich gaf ieder moment van deze dramati sche historie de juiste combinatie van my sterie en sensatie. Dan Duryea portretteert een sardonische Callahan. Magdalena (Luxor Theater, van Vrijdag tot en met Zondag). Dit ietwat melo-dramatische werk is een schepping van de Italiaanse regisseur Augusto Ge- nina. Een rijke boer, die een pastoor op de hak wil nemen, koopt een publieke vrouw om en laat haar de rol van de Madonna vervullen in een vrome processie. Deze vrouw, Magdalena genaamd, wordt aan vankelijk door de dorpsgemeenschap slecht, maar daarna vriendelijk ontvan gen. Uit verbittering had zij toegestemd om de rol van de Madonna te vervullen, doch zij ondergaat de milde indrukken van de pastoor en van het volk en komt tot inkeer. De boer die dit merkt, ontmaskert haar en het slot is, dat zij wordt geste nigd. Pas daarna erkent men haar inkeer. Het laatste gedeelte van de film is soms wat te opzettelijk. Enige taferelen zijn echter aantrekkelijk verfilmd. Marta To ren vervult de rol van Magdalena, terwijl de pastoor en de boer uitgebeeld worden door Gino Cervi en Charles Vanel. „Aïda" (Maandag tot en met Donder dag). Deze verfilming van de befaamde opera van Verdi toont weer eens duidelijk hoe ver de film kan gaan in de weergave van een dergelijk kunstwerk en zelfs hoe veel zij er nog aan toe kan voegen om de voorstelling dynamischer te maken. Maar ook de grens wordt men onmiddellijk ge waar: de weergave van de muziek mag, zoals ook in de kleurrijke Italiaanse ver filming van Clemente Fracassi, dan nog zo onberispelijk zijn, het blijft een weergave. Nu en dan lijkt het alsof die grens naar de boeiende intimiteit en het directe contact tussen zangers en puibliek van de opera wordt overschreden en dan is het vooral te danken aan de bizondere kwaliteiten van de vertolker van de Aïda-rol, Sophia Loren, wier optreden zeer velen zal boeien en ontroeren. Zondagmiddag draait de bekende kolder film „Uit de brand ben je". „New York on stelten" (Kennemer theater, Vrijdag tot en met Maandag). Le wis en Martin treden dit keer op in een eigenlijk wat lugubere kolderklucht, be helzende de lotgevallen van een jongeman, die gedoemd zou zijn te sterven, omdat hij radio-actief is besmet. Hij wil zo graag nog New York zien en die wens gaat dank zij een groot krantenmagnaat in vervul ling. De jongeman en zijn dokter houden er aardig huis, tot de waarheid aan het licht komt: zij hebben iedereen bedrogen. Van radio-activiteit en een spoedig sterven is geen sprake. Het jeugdig publiek bleek zich in de voorstelling, die wij bijwoonden, best te amuseren. Het ligt er dan ook alle maal dik genoeg op om er doorheen te zien, maar het blijft een spelletje met ernstige zaken, die wel een andere uitwer king verdienen. Enfin, voor wie daarin geen bezwaar zietFr. „Houdini" (Kennemer theater, Dins dag en Woensdag). Tony Curtis en Janet Leigh vervullen de hoofdrollen in deze „goochelfikn". Harry Houdini is werkelijk bezeten op goochelen en telepathie en hij is daar waarlijk een meester in. Maar wanneer hij trouwt zo maar als gevolg van liefde-op-het-eerste-gezicht geeft hij een tijd lang deze hobby eraan en wordt een degelijk werkman in een brand- kastenfabriek. Op een congres van gooche laars weet hij toch nog de eerste prijs in de wacht te slepen en hij vertrekt met zijn vrouw naar Europa, waar hij, vooral in Londen, groot succes oogst. Hij gaat met Scotland Yard een weddenschap aan en wint. In Berlijn oefent hij zelfs zijn be roep in de rechtzaal uit. Terug in Amerika blijkt dat zijn faam daar nog niet is door gedrongen. Om zich populair te maken springt hij in de ijskoude Hudsonrivier. Zijn gezondheid wordt hierdoor aangetast en twee jaar lang treedt hij niet op. Dan haalt hij de stunt van zijn leven uit, die hem echter het leven kost. Deze film is fris en boeiend tot het einde en ondanks alle zwarte kunst een rolprent van allure. Godin der wildernis (W. B. Theater, van Vrijdag tot en met Maandag is een avonturen-film. Een expeditie, die op zoek is naar kostbaar ivoor in de binnenlanden van Afrika, wordt door gewapende vrou wen en negers overvallen. Inmiddels is een smokkelbende op het spoor van de expeditie gekomen om te trachten het ivoor te bemachtigen. De leidster van het amazoneleger wordt zelf door de schur ken ontvoerd, hetgeen tot bloedige gevech ten aanleiding geeft. De smokkelaars wor den echter ontmaskert en de mooie Godin der Wildernis kan haar redder in de ar men sluiten. „Gezworen kameraden" vermaken Zon dagmiddag het publiek in deze bioscoop. Op de Vrijdag gehouden aardbeien-veiling was de aanvoer al groter dan een dag te voren. Er waren nu 8000 manden, die vlot op de binnenlandse markt werden afgezet; vooral tijdens de groentemarkt werden hoge prijzen besteed, die soms tot f4,75 per slof kwamen. Later liepen de prijzen iets terug, maar voor de goede kwaliteit kocht men toch niets beneden de f 4,00 per mand. Voor de tweede kwaliteit werd van f3,00 tot f3,80 mand betaald. Er wordt in hoofdzakelijk Climax aangevoerd, want de Moulin Rouge, die wel vroeger is, laat tot nu toe verstek gaan. MARKTBERICHT 1 Juli Aardbeien f 300 per slof; aardbeien f 046 —f105 per doosje; sla f 0,2.5f 0,07; bloem kool f 0,17f 0,41: soinazie f 0,23f 0,49; pos telein f 0.38—f 0,28; peultn f 0,55f 1,20; doppers f 0,47f0,63: capucijners f 0,75; sper- ciebonen fl.70f2,00: snijbonen f 1.50; kom kommers f 0.17—f 0.37; tomaten f 0,33—0,97; tuinbonen f 0.26—f 0,30; bospeen f 0,23 f 0.39; wasoeei, f 0,31—f 0.59; kroten f0,17 f 0,27; andijvie f0,06f 0,17. ADVERTENTIE met FORD CONSUL Gedipl. instructeur VOLKSWAGENS - CONSUL - ZEPHYR LANGE NIEUWSTR. 68 - IJMUIDEN Tel. 5 0 50 IJsselmeervisserij. Donderdag werd door 70 vaartuigen op Urk aangevoerd: 4736 pond kuilpaling, prijs f 1,18f 1,29; 298 pond lijn- aal, prijs f ,135—f 1,38; 24 pond IJsselmeerbot, prijs f 0,32; 338 pond snoekbaars, prijs f 0,74— F 0,76; 906 pond rode baars, prijs f 1,00f 1,05, per pond en 440 bak nest, prijs f2,80 per bak van 37'/a kg. Pryzen van Vrijdag. Heilbot 2,702,20; gr. tong 2,68—2,48; grm. tong 2,32—2,14; kim. tong 2,24—2,14; kl. tong I 2,20—2,16; kl. tong II 1,96—1,84; tarbot I 2,401,90; zalm 7,50— 4,20, per kg. Tarbot II 90—80; tarbot III 72; tarbot IV 5634; gr. schol 41; grm. schol 45, kim. schol 4744; kl. schol I 4039; kl. schol II 328; schar 168; bot 128; v. haring 18—12; makreel 18—12; kim. schelvis 45—38, kl. schelvis I 43—27; kl. schelvis II 28—19; wijting 24—16; gr. gul 30—21; midd. gul 2218; kl. gul 1814; ham 82—80; poontjes 158; pieterman 61; kl. koolvis zw. 19: kl. rode poon II 9, per 50 kg. Gr. kabeljauw 148—64; gr. k el vis zw. 6256; gr. leng 84, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 333 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 430 kisten schol,, 50 kisten schar, 10 kisten bot, 690 kisten haring, 1010 kisten makreel, 320 kisten schelvis, 340 kisten wijting, 205 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, p kisten ham, 20 kisten poon, 25 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 3465 kisten. Besommigen van Vrijdag. Oelria f 10.470; Batavia f12.300: KW 74 f3460; KW 114 f 2980; KW 24 f5000; KW 51 f3340; KW 175 f2240; WR 34 f5910; KW 56 f1510.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6