KroesjtsjevRusland gaat niet uit zwakheid naar Genève Russell onthult nagelaten verklaring van Einstein Weerbericht Slagen is afhankelijk van openhartige discussies Felle brand vernielde deel van Rembrandthótel in Noord wijk Haarlems Dagblad Russische leiders zijn de beminnelijkheid zelve Oorlogsmisdadiger Polak wordt niet uitgeleverd Communisten van Triëst lopen weer in de pas Geheimzinnige explosie in Londen Het woord is aan Een boodschap over atoomenergie Huizenblok in Barneveld afgebrand Vrees voor onlusten in roerig Algerije Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Geen genoegen 8 Inleidend artikel over Zuid-Afrika Malenkov lachte Veroordeling van Kroesjtsjev's rede was „ernstige vergissing" Vijandschap Herkomst van dreunende slag is nog niet vastgesteld Verbannen prelaten mogen in Argentinië terugkeren Tekort van zevenhonderd millioen francs in Monaco Vrees voor uitbarsting», van Etna neemt af Verkeer eist 325 doden in de V.S. tijdens weekeinde Drukkerij afgebrand Brand in Barneveld Franse troepen geconsigneerd Franse socialistische partij royeert afgevaardigde Weerrapport 1 - sz 69e JAARGANG No 301 Kenneoterlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389» na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 0 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. DINSDAG 5 JULI 1955 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 148 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad MOSKOU (Reuter/AFP) Nikita Kroesjtsjev, de leider van de Russische com munistische partij, heelt op een receptie in de tuin van de Amerikaanse ambas sade in Moskou, ter gelegenheid van de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag, gezegd dat de Sovjet-Unie niet door zwakheid naar de komende vier-mogendhe- den-conferentie in Genève wordt gdreven, doch dat zij in een krachtige positie verkeert. „Wij gaan niet met gebroken benen naar Genève, doch als soldaten, om waardige partners te ontmoeten, en dat is de enig goede manier", verklaarde hij. Kroesjtsjev zei, dat de conferentie niets belangrijks zal opleveren, als niet ieder iets zou bijdragen tot het verminderen van de internationale spanning. Slechts als „wij op basis van gelijkheid spreken, in een eerlijke taal, zal alles goed gaan". Het was de eerste maal dat de vooraanstaande Russische leiders, met uitzondering van president Vorosjilov, de receptie ter gelegenheid van de Ame rikaanse onafhankelijkheidsdag bijwoonden. Gewoonlijk komt alleen de minister van Buitenlandse Zaken Molotov, die nu evenwel nog niet in Moskou was terug gekeerd van zijn reis naar San Francisco. De stemming: op deze receptie was zeer ontspannen. De Russische leiders spraken geruime tijd met enige Amerikaanse scha kers, die op het ogenblik in Moskou zijn. In de loop van een gesprek met de Ameri kaanse zaakgelastigde, Walmsley, legde Kroesjtsjev een lange politieke verklaring af, waarin hij waarschuwde tegen specu laties, dat de Sovjet-Unie door zwakheid op binnen- of buitenlands gebied tot de topconferentie was gedwongen. Hij veroor deelde de politiek van kracht van de Wes telijke mogendheden en legde er de nadruk op, dat slechts een openhartige en oprechte discussie kan leiden tot welslagen van de conferentie in Genève. De Franse ambas sadeur in Moskou, Joxe, was bij het gesprek tussen Walmsley en Kroesjtsjev aanwezig, evenals de Russische leiders Boelganin, Mikojan, Kaganovitsj, Malenkov, Per- voekhin en Saboerov. Kroesjtsjev vergeleek bepaalde verkla ringen van president Eisenhower op een recente persconferentie met een „verfris sende stroom ozon". Hij leverde echter scherpe critiek op „onverantwoordelijke" speculaties in Westelijke bladen, volgens welke de Sovjet-Unie „de een of andere ramp vreest" als zij geen stappen onder nam ter vermindering van de internatio nale spanning. Kroesjtsjev gaf te kennen, dat hij voor zijn komst naar de Ameri kaanse ambassade besloten had deze ver klaring af te leggen en dat hij overleg had gepleegd met Boelganin, Mikojan en Ka ganovitsj die het geheel met hem eens wa ren. Als we in Genève op basis van gelijk heid, eerlijk en oprecht, met elkaar spre ken, zal de conferentie iets opleveren, doch als wij naar Genève gaan als kooplieden, dan is het niet de moeite waard om de reis te ondernemen, aldus Kroesjtsjev. Maar schalk Boelganin bracht later met Weste lijke verslaggevers een heildronk uit op „het welslagen van de Geneefse conferen tie". Kroesjtsjev verklaarde voorts, dat de Westelijke pers zich afvraagt waarom de Sovjet-Unie de laatste tijd zoveel voor stellen doet die het Westen aangenaam vindt, en dat de bladen daarbij komen tot „fantastische" speculaties. „Natuurlijk heb ben wij deze voorstellen niet gedaan om iemand een genoegen te doen. Wij namen deze besluiten alleen, omdat zij de enig juiste zijn", zo zei hij. Hij haalde het Rus sische spreekwoord aan, dat „als een schoonmoeder zelf ontrouw is, zij de vrouw van haar zoon niet vertrouwt". Kroesjtsjev keek hierbij even in het rond om te zien „of er geen dames in de buurt waren". Hij verwierp alle speculaties dat- de Sov jet-Unie zwak is, met moeilijkheden op economisch gebied te kampen heeft, of dat de Westelijke politiek of de internationale ontwikkeling de Sovjet-Unie gedwongen heeft te trachten tot een vergelijk over wereldvraagstukken te komen. Hij voegde hieraan toe, dat als de Sovjet-leiders even lOOcxxxxxxxoDccococcoxcwxxjooaxicoaooooooccecccooocccoc X Uit de Afrikaanse federatie van Rho- i desia (Noord, en Zuid) en Nyassaland j is onze reisredacteur in de Unie van I Zuid-Afrika aangekomen voor een studie van de problemen welke de apartheidspolitiek in dat land met g zijn gemengde bevolking oplevert. Met het oog op de actualiteit heeft jjj hij een inleidend artikel geschreven dat op pagina 3 staat afgedrukt. Over k enkele dagen hoopt hij een begin te 8 maken met een serie artikelen over jij i het laatste Afrikaanse land dat hij op jj deze reis bezoekt. 8 8 R oocooocxxoaxicoooocoooooooocoooocoocxiooawcoooooococoocxx Het gerechtshof te Celle (Neder-Saksen) heeft de uitlevering van de uit de Bredase gevangenis ontvluchte oorlogsmisdadiger Willem Polak niet geoorloofd verklaard, daar de mogelijkheid bestaat, dat Polak in de oorlog het Duitse staatsburgerschap verkregen heeft. Wel is tegen Polak een bevel tot inhech tenisneming uitgevaardigd, daar ook in Duitsland tegen hem een onderzoek is ge opend wegens verdenking van moord. Onlangs is ook de uitlevering van de oorlogsmisdadiger Bikker geweigerd onder het motief, dat deze ex-SS-man Duitser zou zijn geworden. wantrouwend waren ten aanzien van de motieven van het Westen, „er geen over eenkomst bereikt zal worden". Tot de Ame rikaanse zaakgelastigde zei Kroesjtsjev: „Wij verheugen ons op de Geneefse confe rentie, doch als u niet ernstig wil confere ren, kunnen we wachten". Tot de Franse ambassadeur, Joxe, zei hij: „Iedereen heeft ontspanning nodig. Ik geloof dat Frankrijk een ontspanning van de internationale toestand meer nodig heeft dan wij. Ik geloof, dat Duitsland u meer bedreigt dan ons. Ik wil u niet bele digen, doch ik geloof dat wij sterker zijn dan Frankrijk. Het spijt me als ik iets ge zegd heb dat onaangenaam is". De Britse ambassadeur, Sir William Hayter, verklaarde, dat hij oud-premier Malenkov zou uitnodigen voor een bezoek aan Engeland, als hij dacht dat deze de uitnodiging zou aannemen. Sir William had in een gesprek met Malenkov gewezen op de wenselijkheid van meer bezoeken van Britten aan de Sovjet-Unie en van Russen aan Groot-Brittannië. Malenkov zei toen lachend: „Maar wij worden niet uitgenodigd", waarop Sir William onmid dellijk antwoordde „als ik wist dat u zou komen, nodigde ik u nu meteen uit". Ma lenkov, die op het ogenblik minister voor electrische centrales is, antwoordde niet, TRIëST (Reuter). De leiders van de kleine doch strategisch belangrijke commu nistische partij van Triëst hebben toege geven, dat zij een „ernstige vergissing" hebben begaan bij hun veroordeling van de verzoenende rede die Kroesjtsjev, de secretaris-generaal van de Russische com munistische partij, onlangs in Belgrado uit sprak. In een artikel in het plaatselijke partij blad „II Lavoratore" biedt het centrale comité van de communistische partij van Triëst zijn verontschuldigingen aan voor de „foutieve en overhaaste" critiek op de verklaring die Kroesjtsjev in die rede had gegeven van de oorzaak van de breuk tus sen Joegoslavië en de Cominform in 1948. (Kroesjtsjev stelde toen Beria c.s. voor de breuk met Joegoslavië verantwoordelijk). De leiders van de partij in Triëst, die door de leiders van de Italiaanse commu nistische partij ernstig zijn berispt wegens hun critiek op Kroesjtsjevs rede, verkla ren, dat „plaatselijke moeilijkheden" aan hun foutieve beoordeling hebben bijgedra gen. doch lachte en verklaarde begrepen te heb ben dat Groot- Brittannië bezig is met de bouw van een atoomcentrale met een capa citeit van 100.000 kilowatt. Saboerov, de eerste vice-premier van de Sovjet-Unie, verklaarde in een gesprek met de Franse ambassadeur, Joxe, dat handel op „vrije en gelijke basis" gedreven dient te worden. De Sovjet-Unie weet wat zij kan kopen en verkopen, doch wij behoeven niets in het buitenland te kopen, zo zei hij, want wij kunnen alles zelf produceren. In diplomatieke kringen te Parijs is men van mening dat Kroesjtsjevs opmerkingen er mogelijk op wijzen, dat een poging zal worden gedaan om op de Geneefse confe rentie Duitsland van het Westen te schei den. Wat hij zei over Frankrijk en Duits land wordt opgevat als een poging om de vijandschap tussen deze twee landen nieuw leven in te blazen. In Londen is de indruk versterkt, dat Rusland serieus wil onder handelen, maar de volledige betekenis van zijn verklaring, zo meent men, zal pas in Genève duidelijk worden. Het Amerikaan se departement van Buitenlandse Zaken had geen commentaar. Radio-Moskou begon te middernacht de uitzending voor Noord-Amerika met een gelukwens aan de Amerikanen ter gele genheid van Onafhankelijkheidsdag. „Het Russische volk bewondert de mooie, demo cratische tradities van onze Amerikaanse vrienden, met wie wij in vrede, begrip, vertrouwen en wederzijdse vredesinspan ning hopen te leven", aldus radio-Moskou. (Van onze correspondent in Londen) Een geheimzinige ontploffing deed vele Londenaars vannacht ontwaken. Kort na middernacht werd het gebied ten Zuiden van de Theems opgeschrikt door de dreu nende slag van een geweldige explosie. Duizenden huizen schudden en ramen ram melden over een oppervlakte van veertig vierkante mijl. Het klonk als een bomin slag of zwaar afweergeschut. Na de slag hoorde men het zwakke gebrom van een vliegtuig. Waarschijnlijk een toevallig pas serend lijntoestel. De politie stelde on middellijk een onderzoek in, maar de., ont ploffing is nog steeds een raadsel. Het centrum van het geluid van de ex plosie lag tussen Beckenham en Streatham in Zuid-Oost Londen. Door het gedreun liep een groot aantal brand- en alarm installaties af. De eerste indruk was dat er iets gebeurd was in het Londense haven gebied. Politie, nachtwakers en havenar beiders gingen op onderzoek uit, maar von den niets. Het was een prachtige stille zomernacht en een volle maan verlichtte het landschap. De theorie dat een straaljager op dat uur door de geluidsbarrière was gebroken werd onwaarschijnlijk geacht. Aan de veronder stelling dat een Amerikaanse piloot op deze wijze onafhankelijkheidsdag had willen vieren, werd door het Amerikaanse hoofd kwartier weinig geloof gehecht. Een andere theorie is dat een kleine meteoor in de bossen nabii Biggin Hill in Kent, niet ver van Churchill's landhuis Chartwell, was neergekomen. Het meteorologisch bureau kon echter evenmin opheldering geven. GENUA (Reuter) Te Genua is ver nomen dat de Argentijnse regering toe stemming heeft verleend aan de Argentijn se prelaten monseigneur Tato en monseig neur Novoa, die drie weken geleden werden uitgewezen, naar Argentinië terug te de- MONTE CARLO. (United Press). Een woordvoerder van de regering van het prinsdom Monaco heeft bekend gemaakt dat drie deskundigen die waren aangewe zen om een onderzoek in te stellen naar de moeilijkheden bij een plaatselijke bank, een tekort van 700 millioen francs hebben vastgesteld. De regering zal de deposito's echter dekken en deze dekking zal de schatkist niet in moeilijkheden brengen. De som van 700 millioen francs is slechts een voorlopig cijfer en men verwacht dat het definitieve cijfer lager zal liggen. CATANIA (United Press) De vrees voor een nieuwe uitbarsting van de Etna neemt af. Ofschoon de vulkaan nog zeer onrustig is, geloven geleerden en ervaren berggidsen dat de eruptie haar hoogtepunt voorbij is. Maar zij menen dat het nog da gen zal duren voor de vulkaan tot rust is gekomen. Zij achten het nog altijd moge lijk dat Donderdag of Vrijdag lava over de rand van de Noord-Oostelijke krater zal stromen, of dat de bergwand ergens open zal barsten en een nieuwe kleine krater gevormd zal worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Logan Pearsall Smith: Ik zou mijn leven voor een vriend kunnen geven, maar hij kan me beter niet vragen om een pakje voor hem dicht te maken. In de haven van Kiel zijn veertien marineschepen aangekomen, die in het kader van de Leen en Pachtwet tijdens de oorlog aan Rusland in bruikleen waren gegeven en nog steeds niet aan de V.S. terugbezorgd. Op de voorgrond een Russische sleep boot, die de schepen de haven binnenloodst. De Russische mijnenveger in het midden zorgde voor het escorte. Links een drietal schepen, dat reeds het anker heeft uitgeworpen. LONDEN (United Press) Albert Ein stein heeft de wereld een laatste boodschap nagelaten, zo heeft zijn oude vriend Ber- trand Russell onthuld. Het is een boodschap over kernwapens, het destructieve product van Einsteins genie, dat de laatste dagen van de beroemde natuurkundige versom berd heeft. CHICAGO (United Press). Maandag avond om 10 uur was het aantal verkeers doden van het weekend van de vierde Juli in de Verenigde Staten (dat Vrijdagavond om 6 uur inging) al gestegen tot 325. Daar mee was het cijfer van vorig jaar (324) ovetroffen. Men vreest, dat het aantal van 1952 (356) gepasseerd zal worden. In 1950 zijn tijdens een vierdaags weekend zelfs 501 personen bij verkeersongevallen om het leven gekomen. Montreal. Het weekend van „Domi nion Day" heeft tussen Donderdagavond en Maandagochtend aan 115 Canadezen het leven gekost: 59 personen door verdrin king, 33 in verkeersongevallen en 23 in ongevallen van diverse aard. De hittegolf die in het grootste deel van het land heerste, heeft tot het grote aantal gevallen van verdrinking bijgedragen. Op de wegen heeft ««Nsasfc. Lord Russell heeft de pers van alle naties uitgenodigd Zaterdag kennis te nemen van de boodschap. De beroemde filosoof, een intiem vriend van Einstein, heeft honder den, eigenhandig ondertekende brieven uitgestuurd, waarin eenvoudig wordt ge zegd: „Ik ben voornemens Zaterdag een persconferentie te houden waarop ik voor publicatie afschriften van een verklaring over kernwapens zal uitreiken, welke door acht geleex-den van internationale betekenis ondertekend is. Deze verklaring stond onder auspiciën van Einstein, en werd door hem ondertekend vlak voor zijn dood." De aankondiging van Lord Russell roept de sombere verklaringen van Einstein in herinnering over het gebruik dat de door oorlog verscheurde wereld had gemaakt van zijn ontdekkingen op het gebied van het atoom. „De waterstofbom is de verpersoon lijking van het kwaad," zo heeft hij een jaar voor zijn dood in een interview ge zegd, „en ik ben het geweest die op de knop heeft gedrukt." Russell, de 83-jarige nestor der Westerse filosofen, heeft tenslotte het „beslissende ogenblik" gekozen. Hij verkoos de verkla ring van Einstein openbaar te maken juist twee weken voor de vier grote staatshoof den te Genève samen komen. Russell is een pacifist en een groot voor stander van wereldregering. In 1950 werd hem Ae voor litteratuur toege- Maandagavond is een felle brand ontstaan in een van de grootste hotels van Noord- wijk aan Zee, namelijk hotel „Rembrandt" bij de Zuidboulevard. In dit hotel, dat ongeveer 200 bedden telt, waren Zondag juist 50 nieuwe gasten aangekomen. Dit betekende het begin van het volle seizoen. De brand ontstond op de tweede verdieping van het hoofdgebouw en verspreidde zich snel. Na korte tijd sloegen de vlammen uit deuren en ramen. De Noordwijkse brand weer riep onmiddellijk assistentie in van de Leidse brandweer, die een kwartier later arriveerde. Dank zij grote medewerking van personeel en gasten konden de bedreigde goederen van de hötelgasten in veiligheid worden gebracht. De Zuidelijke vleugel van het hoofdgebouw heeft zware schade op gelopen. De brand werd ontdekt door een pas serende dame die onmiddellijk waarschuw de, waarop leden van het personeel zich naar het bedreigde punt op de tweede ver dieping begaven en met de aanwezige brandblusapparaten trachtten de brand, die zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, te blussen. Zij zagen zich evenwel genood zaakt de hulp van de plaatselijke brand weer in te roepen, die spoedig met alle manschappen en het beschikbare materieel ter plaatse was. Al gauw was het deze duidelijk dat zij de brand niet zou kunnen bedwingen. Zij riep dan ook de hulp van de Leidse brandweer in, die met een motor brandspuit kwam assisteren. Ook een brandspuit uit Katwijk heeft aan het blus- singswerk deelgenomen. Het dak van de Zuidelijke vleugel is grotendeels afgebrand en uiteraard hebben de andere verdiepin gen grote waterschade geleden. Juist voor de opening van het seizoen was het gehele hötel aan de buitenzijde geschilderd en waren de gastenkamers van de Zuidelijke vleugel voorzien van nieuwe meubelen en nieuwe stoffering. De schade, die op beursbrandpolis is verzekerd, moet dan ook voor vrij aanzienlijk worden ge houden. Het Rembrandthótel dat juist binnen enkele dagen volgeboekt zou zijn, moest nu door de reeds aanwezige gasten worden ontruimd; zij zijn onder dak ge bracht in het Palacehötel. De gasten hebben al hun eigendommen kunnen redden. De gezamenlijke brandweren zijn er in geslaagd in betrekkelijk korte tijd de hevige brand, die steeds werd aangewak kerd door de felle Noord-Westenwind te bedwingen. Doordat in een houten schuurtje van een belendende woning brand was ontstaan, is Maandagmiddag te Berkel de drukkerij van de firma K. Haak volledig afgebrand. De brandweer slaagde er in de woning te behouden. Een op een aangrenzend fabrieksterrein geparkeerde aanhangwagen kon, ondanks het feit dat de banden reeds brandden, nog tSMwUi$b>iid worden gebracht. Binnen anderhalf uur was er van de drukkerij niets over dan een rokende puin hoop. De gehele inventaris, waaronder een tweetal vlakdruksnelpersen en degelpersen gingen geheel verloren. De firma was tegen brand verzekerd, evenwel niet tegen be drijfsschade. Omtrent de oorzaak van de brand heeft men nog geen zekerheid. Ver moedelijk hebben kinderen met vuur ge speeld. De totale schade is nog niet bij benadering op te geven. In de afgelopen nacht is te Barneveld een blok oude woningen aan de Brouwersstraat, midden in het dorp door brand verwoest. De brand begon in een papiermagazijn, dat in een der woningen was ondergebracht. Spoedig stond nagenoeg het gehele blok in lichter laaie. Het magazijn en vier wonin gen gingen verloren. Vier gezinnen werden hierdoor dakloos. De brandweer van Barneveld heeft met de grootste moeite de belendende percelen kunnen behouden. ALGIERS (Reuter/AFP). - De Franse autoriteiten in Algiers treffen krachtige voorzorgsmaatregelen met het oog op moei lijkheden die zich op de verjaardag van de bezetting van Algiers door de Fransen in 1830, zouden kunnen voordoen. In de stad zijn vlugschriften verspreid, waarin de nationalisten de Arabische winkeliers ge lasten hun winkels vandaag gesloten te houden, „opdat de wereld zal weten dat ons volk als geheel achter de glorieuze partisanen van Aurès en Kabylië staat". De troepen in het departement Constantine zijn geconsigneerd, nadat in het departe ment een aantal aanslagen was gepleegd, waarbij vier personen gewond werden. De burgemeester van Robertville werd Maan dag ernstig gewond door een schot in de rug. In het gebied van Kabylië, ten Oos ten van Algiers, werd een Noord-Afrikaan se soldaat gedood door verzetslieden. Twee militairen werden gewond. De Franse maarschalk Juin, een van de vooraanstaande deskundigen voor Noord- Afrikaanse zaken, heeft zijn afkeuring uit gesproken over Franse kolonisten in Ma rokko, die zich niet willen neerleggen bij de regeringspolitiek. In een te Parijs uit gegeven verklaring van de maarschalk, die algemeen wordt beschouwd als een voor stander van 'n krachtige politiek in Noord- Afrika, werd gezegd, dat het beleid in Marokko door de Franse regering moet worden vastgesteld en dan door de resi dent-generaal moet worden uitgevoerd. In Casablanca is vernomen, dat de pre sident van een gerechtshof, zes rechters en een aantal gerechtelijke ambtenaren hun werk zullen staken tot de toestand normaal is geworden. Zij hebben verscheidene ma len brieven ontvangen waarin zij met de dood wor<Awj bedreigd. PARIJS (AFP). - De Franse socialisti sche afgevaardigde Capdeville, wiens naam is genoemd in een grote oplichterij-affaire, waarbij twee mensen zijn vermoord, is uit de socialistische partij gestoten. Het partij bestuur heeft meegedeeld, zich niet te kun nen uitspreken over het al of niet schuldig zijn van de afgevaardigde volgens de wet, doch de feiten, die Capdeville zelf heeft toegegeven, acht het bestuur niet te vere nigen met de houding van een socialistisch parlementslid. De 50-jarige Guy Mollet is op het partij congres herkozen als secretaris-generaal. Het congres sprak zich uit tegen gezamen lijke actie met de communistische partij. Het congres nam hiertoe een motie aan waarin op alle leden en afdelingen van de partij een beroep wordt gedaan alle com munistische voorstellen voor gezamenlijke actie in iedere vorm en met welke bedoe lingen dan ook, te verwerpen. In een reso lutie over de buitenlandsche politiek werd de nadruk gelegd op de ontwapening. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio half bew. zwaar bew. regen zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. geheel bew. zwaar bew. regen half bew. regen licht bew. zwaar bew. Neerslag laatste r- P •o *C O G G 03 r u r windstil windstil O 10 NW NW W W windstil NNO 2 NW 2 NNO 2 windstil ONO 2 ZW W wzw w WNW zzo NO 24 uur P o EP *1 S es zs 23 0 20 0 19 16 15 1 21 0 18 2 22 2 21 0 27 0 33 0 23 0,3 21 6 26 0 23 30 20 4 22 2,5 27 0 21 3 33 0 27 0 OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk nog veel bewolking, later ook opklaringen. Overwegend droog weer. Morgenmiddag iets hogere tem peraturen. Meest matige wind tussen Noord en West. 6 Juli Zon op 4.29 uur, onder 21.03 uur. Maan op 21.32 uur, onder 5.47 uur. Maanstanden 5 Juli 6.28 uur: Volle maan 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 Juli Hoog water: 3.47 en 16.13 uur. Laag water: 11.49 en uur. Woensdag 6 Juli Hoog water: 4.22 en 16.47 uur. Laag water: 0.09 en 12.24 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1