Balans van het festival der IJmuider Harmonie Hoe er te komen en waar te gaan staan Dames- en herenteams van VZV vanavond te water Mogelijkheden voor spoorbaan in de omgeving van Beverwijk Onthulling vissersmojiuiineet 1 indienststelling „De Hoop Agenda voor Velsen Havenberichten „Kostelijke bijdrage tot Velsens culturele leven" Polowedstrijden in „De Heerenduinen" Problemen IJmond-Noord Naar onthulling en indienststelling 5 „Dorus Rijkers" vervangt de „Arthur" Examens Korf bal wedstrijd aan de Kennemerlaan Kennemerlaan versierd Burgerlijke Stand Velsen Fontein gehele week in vol bedrijf „Beverwijk" richt trainingsfonds op Aardbeienveiling Wereldvloot olietankers boven 40 millioen ton P. J. de Klerk lid van hoofdbestuur DONDERDAG 7 JULI 1955 De drukke festivalweken der jubilerende De „IJmuider Harmonie" kan met grote „IJmuider Harmonie" zijn voorbij en daar mee ook de uren van hoogspanning voor het bestuur en de feestcommissie, die op zo'n uitstekende wijze deze jubileumviering hebben voorbereid, de heren J. A. van Eden, J. Vissinga, M. van Roden, H. van Schadewijk en J. van der Wel, om er maar enkelen te noemen. Met voldoening kunnen zij, hun dirigent Jan Groot en hun vele me dewerkers terugzien op hetgeen tot stand werd gebracht. Onderdelen, zoals terrein bewaking, omroepinstallatie, „proviande ring", puntenlijsten, pi-ijsuitreiking, „aan kleding" van tent en terrein en vele andere belangrijke zaken eisten hun voortdurende aandacht op. Dat de afwerking van de vele programma's „gesmeerd" liep, is het beste bewijs geweest hoezeer deze leden van de „IJmuider Harmonie" voor hun taak bere kend waren. Zij zijn daarbij geïnspireerd geworden door hun liefde voor de vereni ging, die zij en tientallen met hen hebben helpen opbouwen, de „IJmuider Harmonie", die het orkest geworden is, dat zich het meest in de belangstelling van de Velser burgerij verheugen mag. Het voornaamste doel van het muziek- en zangfestijn, dat duizenden bezoekers ge trokken heeft, is ongetwijfeld bereikt: het wekken en vergroten van de belangstelling voor goede instrumentale en vocale muziek. Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Vel- sen, noemde de vereniging terecht een in stelling van grote waarde voor het cultu rele leven in deze gemeente. Het genot, dat de muziekbeoefening biedt en de vreugde, welke men bij het luisteren naar goede mu ziek beleeft, kunnen in het bewogen en door de techniek beheerste leven van deze tijd niet hoog genoeg worden aangeslagen. Het feit, dat een aantal verenigingen van zeer goed gehalte voor dit festival had in geschreven, heeft tot het succes natuurlijk veel bijgedragen. Met genoegen zal men te rugdenken aan de „top-avonden", toen de Limburgse kapel „Sint Caecilia", het Zaan- se orkest „Apollo" en de Amsterdamse po litiemannen hun triomfen vierden met mu zieknummers, die de vele toehoorders ge boeid deden luisteren. Bij het niveau, waar op het musiceren bij deze uitvoeringen stond, was het soms nodig zich plotseling te realiseren dat het hier tenslotte toch nog veelal om spel ging dat door amateurs beoefend wordt, een bewijs, dat er volijverig gestudeerd is op partituren van dikwijls moeilijke ouvertures, suites en balletten uit het klassieke zowel als uit het moderne ré pertoire. De reddingboot „DoruS Rijkers" uit Den Helder zal gedurende enige maanden de Scheveningse reddingboot „Arthur" ver vangen. Aan de „Arthur" moeten reparatie werkzaamheden worden verricht. De „Do- rus Rijkers" is gisteren de haven van Scheveningen binnengelopen. Haarlem. Voor het eindexamen zijn aan het Christelijk lyceum te Haarlem, afdeling M.M.S., geslaagd: de dames R. J. Brons geest, Heemstede-M. M. van Bruggen, Aer- denihout; C. van Ee, Haarlem; T. Everaars, Haarlem; H. Ferwerda, IJmuiden; M. den Haan, Heemstede; M. A. Hoge weg, Hoofd dorp; J. G. Kepper, Heemstede; M. W. Kie- wiet, Zandvoort; A. Makkes v. d. Deijl, E. van Muiswinkel, beiden Haarlem; J. van Noppen, A. A. Oosterhuis, beiden Heem stede; C. K. A. Pasman, Zandvoort; C. M. Rappard, Haarlem; M. A. J. Regnault, J. de Ruig, beiden Heemstede; M. M. Schou ten, Lisse; M. H. M. Smit, Hoofddorp; A. S. Spier, Haarlem. Afgewezen: geen. Amsterdam (Gemeentelijke Universiteit) Bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte: mevr. S. J. Suys-Reitsma, geb. te Surabaia; en met lof de heer F. C. Dries- sen te Arnhem. Doctoraal examen Engels: mej. M. Zeelander, Amsterdam; mej. J. A. Cupedo, Voorburg en J. A. van Ek, Bussurn. Doctoraal examen sociale aardrijkskunde: mej. I. Sprey en D. J. Buissink, Amsterdam. Candidaatsexamen sociale aardrijkskunde: mej. S. Boerlage en R. B. Knotterus, Am sterdam. Doctoraal examen economie: K. A. de Groot, Amsterdam; H. Grondel, Bus- sum en J. J. Klant, Amsterdam. Candi daatsexamen rechten: mej. P. S. Kole, mej. M. D. A. W. Boer, mej. S. A. de Hes en I. de Jong, Amsterdam. Propaedeutisch exa men theologie: mej. C. Batenburg en H. Barton, L. J. Hooykaas, H. Lofvers, J. 01- denkamp, K. A. Cladder, Amsterdam; J. Geursen, Haarlem en A. Griffioen, Wees- perkarspel. Candidaatsexamen economie: Njoo Liem Dj ie Pik en G. J. de Maret Tak, Amsterdam. Amsterdam (Vrije Universiteit). Can didaatsexamen theologie: H. N. de Mooy, Leiden; L. Schuurman Den Haag; T. Kam per, Wierden (Ov.). Propaedeutisch exa men theologie: P. van Zonneveld, Bussum; H. van Dijk, Hilversum; J. H. Nooitgedacht, Sneek; mr. E. J. de Roo, Amsterdam; P. Gilhuis, Amsterdam; F. W. Dillingh, Bor- culo (cum la>ude); I. de Jong, Nootdorp; K. J. Arwert, Bergum (Fr.); C. va.n Noort, Rotterdam; J. Geel, Amsterdam; P. S. Veld huizen, Sliedrecht; P. van den Beukei, Delft; B. ter Haar, Rotterdam; R. J. A. Ha- neruburg, Amsterdam en B. Hoytink, Alk maar. Groningen. Candidaatsexamen letteren en wijsbegeerte (Duits): J. P. H. Croon, Groningen. Candidaatsexamen sociale we tenschappen: Th. J. Rinsma, Arnhem; J. Westerman Holstijn, Amsterdam. Candi daatsexamen economische wetenschappen: R. J. Stoelinga, Groningen; F. Boersma, Groningen; J. Koning, Wildervank; D. van der Meulen, Leeuwarden. Doctoraal examen wis- en natuurkunde (pharmacie): H. J. Baurichter, Enschedé. Idem (wiskunde): E. van der Velde, Burum (Fr.): J. Koekoek Kerkenveld. Idem (biologie): mej. G. J Blokzijl, Groningen; H. J. van der Helm, Groningen. Candidaatsexamen wis- en na tuurkunde (F): G. Beuving, Kampen; J. P. Ostendorf,Groningen. Idem (K): mej. M. T. Versnel, Haren (Gr.). Idem (L): mej. C. H. Galenkamp, Groningen; B. de Boer, Nij megen; A. Bakker. Zwolle; F. G. Stroes, Zutphen. 's Gravenhage. Staatsexamens voor mu ziek: Piano A: mej. H. F. Bos, Medemblik; A. Prevot, Maastricht; C. Rosbergen, Rot terdam; F. G. Schreuder, Haarlem; mej. R. G. Sluyter, Eindhoven; mej. H. M. A. Top per, Utrecht; mej. C. H. I. van der Vaart, Haarlem; mej. Y. Warmoltz, Eindhoven; J. Wels, Driebergen; Th. W. Wolters, Oldcn- zaal. Solozang A: mej. J. E. C. Boom, 's Gravenhage; mej. P. E. M. Drager, Am sterdam; mej. A. C. Ie Gué, Utrecht; mej. Chr. E. Kraan, Hilversum; L. J. D. M. van Oppen, Heerlen. Gitaar A: H. L. J. G. Nies- sen, Heerlen. Klarinet A: E. J. Kleijmeer, Alkmaar. Orgel A: G. Brinks, Baarn; L. A Doornbos, Groningen. voldoening op de afgelopen weken terug zien die eens te meer het bewijs leverden welk een peil ook harmonie-uitvoeringen kunnen bereiken. Dat velen binnen en bui ten de gemeente van dit muziekfeest hebben genoten en ervan overtuigd werden, dat het beoefenen van Apollo's kunst in ver enigingsverband een prachtige vorm van vrijetijdsbesteding is, lijdt na,dit muziek feest geen twijfel meer. 4. J. v. d. W. Om aan de korfbalsport in Kennemer- land meer bekendhèid te geven, speelt de Christelijke korfbalvereniging DKV uit IJmuiden-Oost Vrijdagavond een demon stratiewedstrijd tegen de kampioen van de afgelopen competitie, „Hercules" uit Be verwijk. De wedstrijd wordt gehouden op het Triabastveld aan de Kennemerlaan te IJmuiden en vangt aan om half acht. De opstelling van DKV is: Aanval: heren A. de Graaff, A. Munter, dames Sj. de Graaff, M. Kolkman; midden: heren F v. d. Kruis- sen, A. de Boer, d'ames J. v. Kampen, J. Streefland; verdediging: heren F. v. d. Zee, F. Hofman, dames T. Lolhema, C. Visser. Ter gelegenheid van het feit, dat Konin gin Juliana een bezoek aan IJmuiden brengt om het vissersmonument op de Kop van de Vissershaven te onthullen en het nieuwe hospitaal kerkschip „De Hoop" in dienst te stellen, zal de Kennemerlaan wor den versierd. Elke boom en lantaarnpaal krijgt een oranje vaan en voorts zullen aan de duizenden kinderen vlaggetjes worden uitgereikt. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat er een geluidswagen aan te pas komt. Grondstof fenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Woensdagavond aangekomen het Deense s.s. „Birte" met een lading van 2700 ton cellulose uit de Finse haven Kemi. MARKTBERICHT 6 Juli Aardbeien 190370; sla 36; spinazie 1538; bloemkool 1737; bospeen 1429; waspeen 2845; peulen. 102127; doperwten 5459; sperciebonen 160175; postelein 1218; rabarber 622; tomaten 2267; tuin bonen 2733. Vanavond spelen beide eerste teams, zowel het eerste dames- als het eerste he renzevental van VZV, voor de zomercom petitie een polowedstrijd in het zwembad „De Heerenduinen". Om 1930 uur gaan de dames van VZV te water tegen 't Gooi en een half uur later is het de beurt aan de heren, die de degens zullen kruisen met MZC uit Hilversum. Het wordt dus een strijd, die om de hegemonie van het Gooi of van de IJmond gaat. VZV I—'t Gooi I De dames, die het tegen het Gooi I zul len opnemen, zullen het wel wat gemak kelijker krijgen dan de Velser-heren. Toch houdt dit niet in, dat er in het (nog koude) water niet gevochten zal worden. Zouden wij het echter voor het zeggen Een 500 man sterk detachement van het Egyptische grensleger en twee vliegtuigen van de Egyptische luchtmacht hebben vierdagen lang strijd geleverd tegen een bende smokkelaars in de bergen van Kena, voordat deze bende op de vlucht kon worden gedreven met achterlating van grote hoeveelheden narcotica. Foto: leden van de Egyptische grenswacht ledigen blikken met opium. In de toelichting op het ontwerp streekplan IJmond-Noord word! ook aandacht be steed aan de toekomstige ontwikkeling van de spoorlijnen in de omgeving van Be verwijk. Opgemerkt wordt, dat het bestaande spoorwegnet in de streek in beginsel eenvoudig is. Eén lijn Noord-Zuid voor gemengd goederen- en personenverkeer is aan wezig, ingericht voor electrische tractie, met een zijlijn naar de Hoogovens. In deze structuur zal geen ingrijpende wijziging behoeven te komen. Wel zullen aanzienlijke détailveranderingen en uitbreidingen nodig zijn. De hoofdlijn zal van de spoorbrug naar de tunnel verlegd worden, waardoor de halte Hoogovens haar huidige betekenis zal verliezen. Voorts zal langs de hoofdlijn, buiten de tunnel, splitsing in afzonder lijke personen- en goederenspoorlijnen (beide dubbel) nodig worden. Zonder deze splitsing is vlot verwerken van personentreinen en rustig verwerken van goederen treinen niet te waarborgen. Het station Beverwijk zal, wbgens de verschuiving van de hoofdlijn, vervangen moeten worden. Het. zal overstapstation voor arbeiders op het pendellijntje naar de hoogovens kunnen worden, dus deze rol van Halte Hoogovens overnemen. Met een vernieuwd station Beverwijk op deze plaats, nabij het Zuidelijk deel van de toekomstige stadsbebouwing, zal echter niet kunnen worden volstaan. De uitbrei ding van de stedelijke bebouwing in Noord- Westelijke richting, langs de spoorbaan, maakt het nodig en mogelijk meer Noor delijk een nieuw centraal station aan te leggen. Bij een verdere uitbreiding ware zelfs te denken aan een nog Noordelijker gelegen derde station of halte, mede ten dienste van Heemskerk. De afstanden tus sen deze stations zouden dan ongeveer twee kilometer bedragen. Bij het nieuwe centrale station zal een goederenstation nodig zijn, dat het te ver nieuwen station Beverwijk zal kunnen ont lasten. Tevens valt hier te rekenen op een groot goederen-emplacement, aansluitende op dit goederenstation. Een goede bedie ning van de stad en een gelegenheid voor het formeren van goederentreinen zullen aldus worden verkregen Voorts zullen de grote complexen indu strieterreinen ten Oosten van de doorgaan de hoofdbaan een aansluiting, speciaal op de doorgaande goederenbaan, moeten krij gen. Aansluiting van vele los- en laad plaatsen op het spoorwegnet is nodig. Langs de goederenspoorlijnen zal een aan tal rangeer-, formatie- en overgave-empla- cementen nodig zijn. Uiteindelijk moet gerekend worden, al dus het rapport, met de mogelijkheid van een derde aansluiting van de basis-indu strieterreinen met de hoofdbaan meer Noordelijk. Het zal zeer bezwaarlijk zijn, deze door de mogelijke toekomstige stede lijke bebouwing te leiden. Zij zou dus ge heel ten Noorden daarvan moeten komen. Met een tracé voor deze verbinding is in het plan rekening gehouden. Het grote goederen- en rangeeremplace ment nabij het nieuwe station Beverwijk kan gelegen zijn aan de stadszijde of aan de van de stad afgekeerde zijde van de doorgaande personenbaan en kan ontwor pen worden zowel ten Westen als ten Oos ten van de bestaande spoorbaan. Een lig ging aan de stadszijde van de personenbaan heeft, voor een goede bediening van de stad door het goederenemplacement, grote voor delen, een ligging aan de stadszijde van de bestaande spoorbaan heeft echter het gro te nadeel, het voor stadsbebouwing het meest in aanmerking komende areaal te verkleinen. In dit verband moet men over wegen, de bestaande personenbaan Oost waarts om te leggen, opdat èn een ligging der goederensporen aan de stadszijde ver kregen kan worden, èn een verkleining van het voor stadsbebouwing beschikbare areaal vermeden wordt. Een dergelijke verlegging van de bestaande geëlectrificeerde spoor baan zou uiteindelijk plaats moeten hebben over een lengte van 1700 meter. Voert men haar ineens uit een verlegging in étap pes is voor een vrge ontwikkeling van het goederenemplacement weinig aantrekkelijk dan zou dit een vroegtijdige uitgave van circa f 1.200.000 vergen, waarvan de Ne derlandse Spoorwegen generlei voordeel zouden hebben, doch waarbij alleen de stad en de tuinbouw gebaat zouden 4 zijn. Rekent men voor dit emplacement' een gebogen hoofdbaan op een length van ge middeld 1500 meter en een breedte van 150 meter, zo nodig later te verbreden tot 300 meter, dan zou voor genoemd bedrag een oppervlakte van 1500 bij 150 meter tot 1500 bij 300 meter gehandhaafd kunnen worden. Dit ware sociaal-economisch te verdedigen, aldus het rapport. GEBOREN: D. P. RoodzantKempe, z., Hunzestraat 10, IJmuiden; H. A. PrinsJas- perse. d., Cederstraat 5, IJmuiden; M. Mant- jesBekker, d., Surinamestraat 10, Sant poort; G. M. van VeelenZijp, z., Marconi straat 12, IJmuiden; J. PronkKraaijen- oord, d., Scheldestraat 28, IJmuiden: C. van Sohijndelvan Stralendorff, d., Sabastraat 17, Santpoort; Tj. BrouwerKroon, z., Ahornstraat 28, IJmuiden; M. J. Boerrigter Schmitz, d., Moerbergplantsoen 95, IJmuiden; A. KoningReinek, z., Grahamstraat 14, IJmuiden; C. B. de Graaf—Wensveen, z., Kruidbergerweg 24, Santpoort; T. Maris Veenstra, d., van Dalenlaan 9, Santnoort; H. E. DusseljeePrins, z., Rijnstraat 96, IJmui den; S. HaasnootWassenaar, d.. Wijker- straatweg 172. Velsen-Noord: A. J. Pasma Saulnier, z„ Geelvinckstraat 97, Velsen- Noord; C. HorsmanKoHaard. z.. Spaarne- straat 87, IJmuiden. Velsens eerste fontein in de vijver voor het Cultureel Gebouw aan het Moerberg plantsoen zal deze week bij redelijke weersomstandigheden elke avond spuiten. Ook Zaterdagmiddag en -avond en Zon dagmiddag en -avond zal de fontein in be drijf zijn, wanneer er geen storm of regen is. hebben, dan hielden we het op een over winning voor de VZV-dames, die met mevrouw Bouman en W. Mossel in de voorhoede en een mevrouw v. d. Vegte als midachter toch zeker kans van slagen zul len hebben. ZVZ heeft daarom de sterkste ploeg opgesteld, waarvan de namen zijn: Doel: G. Brüning; achter: G. Drijver, me vrouw v. d. Vegte en mevrouw Bijker; voor: A. Kok, W. Mossel en mevronw Bou man. VZV I—HZC I Na de dames komen de VZV-heren te gen HZC binnen de lijnen van het mooie poloveld. HZC is echter een zeer hechte ploeg, waarvan de VZV-ers nog niet ge wonnen hebben, gezien de opstelling van HZC, waarin Jos Sievers van het Neder lands zevental eveneens opgesteld staat. Toch houden we het op een gelijk spel of een overwinning voor VZV, daar ook Swier c.s. niet voor de eerste maal het poloveld betreden, te meer als we de rang lijst bekijken waar VZV met 7 punten uit 5 wedstrijden, no. 1 van de ranglijst, Dol fijn op de voet volgt met 7 punten uit 4 wedstrijden. De opstelling voor vanavond is: Doel: H. Hagedoorn; achter: N. Schoo- ne, H. v. d. Vegte en W. Hamers; voor: L. Mossel, J. G. Swier en W. Bakker. HOEWEL DE KOP van de Vissershaven morgenochtend door de Velsense politie voor het publiek zal worden afgesloten, bestaat er toch voldoende gelegenheid voor de inwoners van IJmuiden om de onthulling van het Vissersmonument en de in dienststelling van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" van nabij mee te maken. De halve Tegeltjesmarkt en de ruimte voor, achter en opzij van de dienstwoningen van het Staatsvissershavenbedrüf is vrij "voor belangstellenden. De politie verwacht evenwel een grote toeloop, zodat er een bepaald moment kan komen, waarop niet meer personen in het op de situatietekening gearceerde gedeelte kunnen worden toegelaten. De ingangen tot de terreinen voor het publiek zijn aan het Sluisplein op de hoek met de Ericsonstraat en aan de Ericson- straat bij de pakhuizen aan de Tegeltjes- markt. Genodigden De genodigden bij de onthulling van het Vissersmonument komen via het Sluis plein en de genodigden bij de indienst stelling van het hospitaal kerkschip „De Hoop" via 'de Ericsonstraat. Voor de auto's van genodigden bestaat parkeerge- 99 MORGENOCHTEND om half twaalf zullen langs de wegen, die van de Parkweg naar het Sluisplein leiden, duizenden schoolkinderen en ouderen staan. Op de kop van de Vissershaven zullen zich honderden genodigden bevinden voor de onthulling van het Vissersmonument en op de Tegeltjes- markt zullen velen bijeen zijn, om getuige te zijn.van de officiële indienst stelling van het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop". Twee plechtig heden te IJmuiden, die beiden zullen worden verricht door Koningin Juliana. Hieronder volgt nogmaals het officiële programma. 11.30; Aankomst van de Koningin bij de brug over Zijkanaal C in de weg Am- sterdam-Velsen. Begroeting door de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint. De route, die naar de kop van de Vissershaven wordt gevolgd, is: Parkweg, Stationsweg, De Noostraat, Lange Nieuwstraat, Marktplein, Kennemerlaan, Julianabru.T, Kerkstraat, Kanaaldijk en rechtdoor haar het Sluisplein. 11.45: Aankomst bij de kop van de Vissershaven. 11.50: Welkomstwoord door de voorzitter van het comité Vissersgedenkteken IJmuiden, mr. M. M. Kwint. 12.00: Onthulling Vissersmonument door Koningin Juliana. 12.10: Kranslegging door de Koningin. 12.1512.45: De Koningin onderhoudt zich in tent B met de weduwen en ouders van de vissers, die bij het vergaan van vissersvaartuigen zijn omgeko men. 12.50: Koningin Juliana heeft zich naar het hospitaal-kerkschip „De Hoop" be geven en wordt welkom geheten aan boord. 13.05: Toesnraak van de voorzitter van de vereniging Hospitaal Kerkschip „De Hoop". 13.10: De Koningin hijst de HKS-vlag, waarna degenen die niet meevaren het schip verlaten. jj> 13.15: „De Hoop" kiest zee. H a. Er wordt naar Scheveningen gevaren. 13.30: Sloepenrol op achterdek. 13.45: Wandelende lunch. 14.35: Demonstratie aan boord brengen van vissers van enige loggers. 15.00: Kerkdienst, die wordt uitgezonden on de visserijgolf: 2316 kps. h (130 meter) en op Hilversum n (298 meter). 3 17.15: Aankomst te Scheveningen. b. Er wordt geankerd tussen de pieren van IJmuiden. In dit geval het- 3 zelfde programma als onder a., doch debarkatie in de loop van de B middag te IJmuiden. r/^DDCXX'DOCOOC'^CCC030^<XX>aXCCCCCC<X»DCCOCODCOCCXXCOOOCCOCOCOODa:C030COC<»OOCODDDKOCOOCOCOKXX>COC<XOOCCOCOC<CCOC „De opkomst bij de training van de sportvereniging „Beverwijk" behoeft nog wel enige verbetering. Vooral nu een goede trainer in dienst is, kan men bij een groter bezoek van deze bijeenkomsten tot veel betere resultaten komen", aldus de voorzitter, de heer N. G. Grapendaal tij dens de Woensdagavond gehouden jaar vergadering in het clubhuis Café Langen- dijk.' De heer Grapendaal schetste de moei lijkheden, waarmee de voetbalwereld nog te kampen heeft. Met het betaalde voetbal wil het nog niet vlotten. Om de kosten van de training te dekken heeft de ver eniging een fonds opgericht. Het aantal jeugdleden groeit gestadig. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over de goede ter reinaccommodatie, sinds de gemeente deze zaak in handen heeft. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. G. Hoeben bleek dat het aantal leden is gestegen tot 514. Ook de penningmeester, de heer S. Rumping, had geen reden tot klagen; er is een batig saldo. De aftredende bestuurs leden, de heren C. G. Hoeben, C. van Stavel en J. Nicola werden herkozen. „Kennemerland" reed record-rit Woensdagavond heeft de Beverwijkse- rennersclub „Kennemerland" de zomer competitie voortgezet met een recordrit. De uitslagen hiervan waren: A-klasse, 66 km.: 1. C. Niesten 1 uur 47 min. en 35 sec.; 2. Chr. Jong; 3. L. Koops. B-klasse, 66 km.: 1. A. Volkerts 1 uur 55 min. en 18 sec.; 2. C. Tuinstra. C-klasse, 44 km.: 1. H. Beentjes 1 uur 14 min. en 40 sec.; 2. H. Hendriks; 3. A. Lute; 4. J. de Bruin; 5. KI. Huttinga; 6. L. Paap; 7. C. Niessink; 8. H. Komen; 9. P. v. d. Bos. Junioren, 22 km.: 1. P. Lute 40 min. en 46 sec. 2. M. Put; 3. A. Timmer; 4. J. Cas- tricum. Als direct gevolg van een tekort aan aardbeien liepen de prijzen op de gisteren gehouden veiling te Beverwijk belangrijk op. Door het koude weer komen er weinig aardbeien en de aanvoer was gisteren dan ook slechts 10.000 manden groot. De markt begon met prijzen, die rond de ƒ2 per mand waren. Toen bleek, dat er heel wat minder vruchten kwamen, liepen de prijzen op tot 3.60 per mand. Deze prijs werd be steed voor eerste kwaliteit; de tweede sor tering ging naar de fabriek voor ƒ1.95- 2.50 per mand. Zonder dop waren er wei nig partijen. Hiervoor werd van ƒ2.20 tot 2.55 per mand betaald. De aangevoerde soorten waren hoofdzakelijk „Climax" en „Moulin Rouge". LONDEN (AFP) De wereldvloot van olietankschepen is aangegroeid tot meer dan veertig millioen ton. Door een toene ming in het eerste halfjaar van dit jaar met 836.000 brt kwam de totale tonnage op 40.376.187 ton. In het eerste halfjaar van 1955 zijn nieuwe tankschepen van in totaal 1,8 millioen ton in dienst gesteld, doch er werden oude schepen gesloopt met een totale tonnage van 450.000 ton. Bijna 380.000 ton werd verkocht om tot vracht schepen te worden verbouwd en 200.000 ton van de Amerikaanse vloot werd in de reserve geplaatst. De tonnage, welke onder Franse, Noor se, Nederlandse en Liberische vlag vaart, is belangrijk toegenomen, maar die van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Italië en Panama namen af. Op 1 Juli hadden de volgende landen vloten van olietankschepen van meer dan een millioen ton: Groot-Brittannië 8.005.151 Verenigde Staten, zonder de reservevloot 6.668.262 ton. Noorwegen 6.425.203 ton, Li beria 3.805.381 ton, Panama 3.270.853 ton, Frankrijk 1.939.831 ton, Italië 1.769.600 ton, Zweden 1.494.295 ton, Nederland 1.347.198 ton en Japan 105.124 ton. legenheid in het westelijk gedeelte van de Ericsonstraat.Het oostelijk deel van de Ericsonstraat tot het station IJmuiden West aan toe is vrij als parkeergelegen heid voor andere wagens. Rijwielen De rijwielen kunnen worden onderge bracht in een stalling, die zal worden op getrokken aan het Sluisplein naast het ge bouw van Bureau Wijsmuller N.V. Het is niet toegestaan om de fiets mee te nemen op de voor het publiek bestemde terreinen. Afzetting Naar ons van politiezijde voorts wordt meegedeeld zal de afzetting tot enige tijd na de onthulling worden gehandhaafd. Dit om de nabestaanden van de omgekomen vissers gelegenheid te geven bloemen bij het Vissersmonument te leggen. Ter verduidelijking van de hierbij af gedrukte tekening diene, dat de Koningin, minister S. L. Mansholt en tal van andere autoriteiten ontvangen zullen worden in tent A. De nabestaanden van de vissers, die zijn omgekomen bij de rampen met de „Alk maar" IJM 31, „Tzonne" IJM 1, „Gorre- dijk" IJM 75, „Magda" IJM 272, „Catha- rina Duyvis" IJM 60, „Annie" IJM 14, ,„De Jonge Jochem" HD 8, „Neeltje" UK 60, „Hendrika" UK 174 en met de KW 5 zullen zich in tent B bevinden. De overige genodigden worden ontvan gen in vak C. Hier is geen tent opgericht. Bij het hospitaal-kerkschip „De Hoop" zijn twee vakken voor genodigden: AA en D. Voorts is naast het monument plaats gereserveerd voor vertegenwoordigers van de pers, de televisie en de radio. De auto's van televisie en radio staan achter tent A en B. Het personeel van het Staatsvis- sershavenbedrijf krijgt een plaats op de bunker op de kop van de haven. Woensdag 6 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hermes van Bremen. Brouwersgracht van Abö. Oranjestad van Hamburg. Luhesand van Rotterdam. Ditte van Kemi. Franz van Kotka. Zuiderkruis v. Port Said. Aardenburg van Kobin. Dicto v. Rotterdam. Elmina van Antwerpen. London Trite van Londen. Haulerswijk van Hamp ton Roads. Durit van Leningrcd. Warun van Skugsund. Helicon van Le Havre. Marian v. Londen. Sunfaraen van Porsgrun. Nau tilus van Leningrad. Frida van Londen. Tomsk van Claypeda. Sunhal van Avon- mouth. City of Dublin van Swansea. Eem- stroom van Plymouth. Surte van Hull. Vertrokken zijn: Lijnbaansgracht naar Londen. Hoder naar Kirkenaes. Nova naar Leningrad. Harold Ottens nadr Malmö. Aar denburg naar Rotterdam. Gouwe naar Sun derland. Margriet L naar Londen. Joost n. Terneuzen. Boucklaw naar Leith. Linge- stroom naar Londen. Irene S naar Huil. Wittekind naar Skagen. Boschfontein naar Southampton. Rien Teekman naar Geffle. Bacchus naar Bremen. Castor naar Madeira. Margay naar Hamburg. Hampshire Coast n. M' bro. In de vergadering van de Vereniging van Gasfabrikanten, die Dinsdag en Woensdag in Leeuwarden werd gehouden, werd de heer P. J. de Klerk, directeur van de bedrijven Gas en Water in Velsen, benoemd tot lid van het hoofdbestuur. Donderdag 7 Juli IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Zondige liefde". Rex, 20 uur, „Ontvoerd uit Singapore". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en van 14 16.30 uur. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Heidestraat, tentoonstelling van werken van Noordhollandse schilders. Gem. Huishoudschool, Troelstraweg, 1012, 1517 en 1921 uur, Openbare les en modeshow. Velser Analysten School, 20 uur, Gem. vergaderzaal, Abelenstraat, filmavond. VELSEN-NOORD Openluchtconcert, 20 uur, Heirweg, Herv. Wijkkerkkoor en Harmoniekapel „De Eendracht". Vrijdag 8 Juli IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Tre true and the brave". Rex, 20 uur, „Opgepast, zakkenrollers". „Felison", 1921 uur, als Donderdag. Openluchtconcert, 20 uur, Moerberg plantsoen, accordeonvereniging „IJmui- dens Roem". VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van Financiën. AGENDA VOOR BEVERWIJK Donderdag 7 Juli Bioscopen: Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Aïda. Kennemer-theater: geen voorstel ling. W.B. theater: geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9