Ook U kunt de TOUR DE FRANCE rijden 00 Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne bestaat zeventig jaar Fraaie Nederlandse zege in de tijdrit voor ploegen FEEST Gretha de Bruijn CENTRA Kennemerplein 1 DE TOUR DE FRANCE Engelsen op 264 voor 7 na 75 voor 4 RIJWIELEN zonder vooruitbetaling Veel belangstelling voor Gymnajuventa Wagtmans vierde in de eerste étappe Duitser Winkler beste springruiter in Aken Financiële zorgen KAMP-, BAD- en STRANDKLEDING Betalende verenigingen wederom bijeen Energieke besturen De derde testmatch Compton en Bailey brachten redding Athletiek Nieuw wereldrecord van Russin op 80 m. horden Cricket Programma HCB Klassementen Robinson VRIJDAG 8 JULI 1955 Het vierde home van Het Spaarne, dat in 1927 feestelijk werd geopend en waarin men nu nog steeds huist. Morgen en overmorgen is er feest bij en op Het Spaarne. ledereen en alles dat nog kan roeien of geroeid kan worden wordt dan ingeschakeld bij de wedstrijden, die die dagen worden gehouden ter gelegenheid van de verjaardag van een zeven tigjarige. De verjaardag van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne. Die wedstrijden overigens betekenen pas de inleiding van het feest, dat in ver band met de training en de vacanties officieel gevierd zal women op 1 October in de Vleeshal in Haarlem cn op 9 October als de jarige vereniging de Benelux-jeugdweclstrijden zal houden. Alles bijeen zal het een feest worden dat even groots zal zijn als al die vorigen in de geschiedenis van Het Spaarne, dat in de loop der jaren zon belangrijke rol speelde in het sportieve leven in deze streek. In de tijd dat enkele sportminnenden be sloten tot oprichting van een vereniging, die de watersport zou propageren, was er nog niet zo bar veel sportief leven in Nederland. De massa was er nog lang niet voor gewonnen en in de meeste gevallen trok men veelzeggend de schouders op wanneer iemand een woord van sportieve aanbeveling meende te moeten spreken. Er was eigenlijk gezegd nog wat durf voor nodig om sportieve interesse te tonen. Hoe dan ook, vele honderden in Haarlem kunnen in ieder geval de oprichters van de toenmalige Haarlemsche Roei- en Zeil- vereeniging Het Spaarne kortweg Het Spaarne genoemd dankbaar zijn. Dank baarheid vooral aan de heren C. H. Holst, W. G. H. Jacobs, B. J. Couvee, G. K. J. H. Claassen, J. Th. Peltenburg en W. Voor- beijtel Cannenburg, die zich in 1885 be reid verklaarden de vereniging op gang te brengen op de rustige vergadering op 18 Juli in restaurant Brinkmann in Haarlem, waartoe enige leden van de gymnastiek- vei-eniging Sparta het initiatief hadden genomen. Die eerste jaren waren verre van ge makkelijk. Vooral ook, omdat men al spoedig ondervond dat roeien een geducht dure sport was. Er diende een botenhuis te komen men huisde eerst in een oude ooooooooooooooooooooocxx5ococxxxxxxxxxxxxxxx>ooccoooc<xxx Het is niet het eerste feest dat Het Spaarne gaat vieren. Op Zaterdag 3 April 1909 - het is maar om een voor- beeld te noemen - was er.ook een feest 8 van de destijds oneindig veel kleinere vereniging. Het was een feestelijke bij- eenkomst ter gelegenheid van de ope- '3 ning van het nieuwe clubgebouw. Het'j- hoogtepunt van het programma was toen het optreden van het Bunte Moderne Kosmopolitische TJberbrett'l g Theater onder leiding van baron Fried- 8 rich van Rhedenburgh. Onder de artis- p ten waren verder Herr von Pilz „Ho/g en solodramaturg". Signore Alfonso 8 Bonatelli „Cantatore lirico", mr. Fock 8 „Sporting Englishman drinking whisky" 8 en herr Zambuk „Karakter Komiek". Het feestprogramma vermeldde ook 8 enige nuttige wenken. Daaronder von- y den wij. Het is verboden te applaudis- 8 seren op het hoofd van een ander, zelfs 3 al is het kaal of hol. Honden dienen van jj muilkorven voorzien te zijn. Parapluies, tennisrackets, lodderein- doosjes, overschoenen en dergelijke 8 moeten in de garderobe worden achter- 8 gelaten. In de pauze mag boven het clublokaal matig gerookt worden. Het is niet geoorloofd zich in vaartuigen 8 te begeven. 8 Men wordt dringend verzocht voorzich- tig te zijn met vuur, aangezien hout spoe- 3 dig smelt. Bij de dienders kunnen allerhande ver- sterkende en verfrissende zaken besteld worden, als daar zijn: koppen thee, kaas 8 en brood, halve en hele uitsmijters, uils- g kuikens en biefstuk met halve aardap- pelen. Olienootjes, mosselen, sinaasappelen en$ scharretjes zijn niet verkrijgbaar en mogen dan ook niet gegeten worden. 8 Ook in dat opzicht is er wel iets ver- g 8 anderd %OOX>OOX>X000030ttOOCCOaOCOOOCOOOOOXaX>CaOiXOCaO£COoÓ loods van de firma Stoel op de vaste wal aan de Oostkant van het Spaarne en het boten-materiaal had al spoedig drin gend behoefte aan verbetering, terwijl men ook al gauw tot de ontdekking kwam dat de vereniging het niet zou kunnen houden zonder nieuw materiaal. En zo is het eigenlijk altijd gebleven. Maar even zovele malen als de nood op zijn hoogst was, was de redding nabij. Toen de drijvende loods van Nereus over genomen moest worden, toen het vaste clubhuis aan de Friesche Varkenmarkt moest worden gebouwd (1909) en toen een geheel nieuw clubhuis aan het Zuider Buiten Spaarne moest verrijzen (1927), Speciale showroom van Tenten en Kampartikelen SPORTMAGAZIJN Twynderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 1 service Naar wij vernemen zullen de verenigin gen van de sectie betaald voetbal in de loop van de volgende week bijeenkomen teneinde zich te beraden over de situatie die ontstaan is door het aftreden van het volledige sectiebestuur. Men is er zich van bewust dat spoedig een oplossing moet worden gevonden aangezien de nieuwe competitie van de afdeling betaald voetbal immers op 28 Augustus moet gaan draaien. Het initiatief voor deze bijeenkomst zou genomen zijn door leden van de oude VÈK. Een dames-acht in de dertiger jaren. Er is sindsdien ook in de roeikleding wel iets veranderd zo te zien steeds werd vooral dankzij de steun van de ouderen een weg gevonden om het noodzakelijk geachte te realiseren. Zo bleef Het Spaarne zich ontwikkelen en groeide langzaam uit tot één van de grote verenigingen in het land. Door het grote enthousiasme en de ondernemings geest van haar bestuurders en oudere leden, maar vooral ook door de opofferin gen, die zich in veel gevallen niet alleen tot leningen bepaalden. Meet men de bloei van de vereniging af naar de accommodatie, dan zal het duide lijk zijn dat Het Spaarne nog een schone toekomst tegemoet gaat. Wat een verschil bijvoorbeeld is de tegenwoordige omgeving met die aan het begin van deze eeuw toen bijvoorbeeld de drijvende loods eenmaal bijna zonk en een keer 's nachts los raakte en de volgende dag doodleuk aan de andere oever van het Spaarne lag En wat zou Het Spaarne geworden zijn zonder de energieke bestuursleden, die tel kens weer achter de groene tafel kwamen? Het valt moeilijk te zeggen. Wel is dui delijk dat in de rij van bekwame bestuurs leden de heren W. Dyserinck, die al 53 jaar lang ere-voorzitter is, en wijlen J. de Breuk, die dertien jaar lang de voorzitters hamer hanteerde, een bijzondere plaats in nemen. Maar ook al die anderen komt de eer toe dat zij gewerkt hebben en nog steeds werken voor een vereniging, die Een fraaie score van 155 not out van Denis Compton was een ware uitkomst voor de Engelsen na een pover begin van de derde testmatch tegen Z.-Afrlka op Old Trafford. Op een gegeven moment stonden zij zelfs op 75 voor vier,, maar dankzij Compton in de eerste plaats en daarna Trevor Bailey brach ten zij het toch nog tot 264 voor zeven aan het einde van de dag. Compton en Bailey zetten een stand op van 144 voor het vijfde wicket, waartoe Bailey 44 bijdroeg (zes vie ren) Compton werd toegejuicht, toen hij het veld verliet, na 5»/2 uur te hebben gebat en 22 boundaries te hebben geslagen. Kenyon c. Waite - b. Heine 5 Graveney c. Tayfield - b. Adcock 0 May c. Mansell - b. Goddard 34 Compton n.o. 155 Cowdrey c. Mansell b. Tayfield 1 Bailey c. Waite - b. Adcock 44 Evans c. Keith - b. Heine 0 Lock n.o. 6 Extra's 19 Totaal voor zeven wickets 264 De wickets vielen op 2, 22, 70, 75, 219, 234 en 242. ADVERTENTIE Enorme keuze Sportrijwielen 3 Versnellingen - Engelse uitvoering per week Tel. 19373 - Haarlem De Gymnajuventa belooft een sucecs te worden. Dat is de conclusie, die na een dag uitvoeringen kon worden gemaakt. De demonstraties bieden een grote verscheiden heid en de belangstelling was meer dan be vredigend. Zo waren er Donderdag in de Rotterdamse schouwburg en de Rivièra-hal demonstraties van groepen uit 10 landen. Ook de grote schouwburg was hierbij 's avonds ingeschakeld. De schouwburgzalen waren tot en met de laatste plaats bezet en men toonde zich voor het gebodene zeer dank baar. Bowling-analyse: Adcock 22 - 4 - 43 - 2; Heine 24-4-71-3; Tayfield 35 - 15 - 57 - 1; Goddard 21-8-42-1; Mansell 6 - 2 - 13 - 0; Keith 6-1-19-0. De befaamde Wikki-Wik met bemanning voor het oude botenhuis aan de Friesche Varkenmarkt in Haarlem. De foto is uit 1910. Tijdens atletiekwedstrijden in Moskou heeft de Russin Galina Yermolenko het we- reldrecord 80 meter horden verbeterd en ge bracht op 10,8 sec. Het wereldrecord stond sedert 24 Juli 1952 met 10,9 sec. op naam van de Australische Shirley Strickland en werd tijdens de Olympische Spelen in Helsinki gemaakt. Op 3 Augustus 1954 evenaarde de Russin Maria Golubichnaja in Kiev het wereld record. Inmiddel is dit record erkend. Op 6 Augustus van hetzelfde jaar legde Edna Maskell uit Noord-Rhodesia in Vancouver eveneens deze afstand in 10,9 sec. af. Deze prestatie werd evenwel nog niet door de I.A.A.F. gehomologeerd. Nederland heeft op fraaie wijze de ploegenrit tegen het uurwerk op het boulevard- circuit van Dieppe gewonnen. De renners moesten vijf ronden van 2.5 kilometer afleggen. Het klassement werd opgemaakt door de tijden van de drie best geplaatsten van elke ploeg bij elkaar op te tellen. Italië vertrok in de derde serie en kwam op 16 min. 43 sec., totaal 50 min. 9 sec. Deze tijd werd verbeterd door de Franse ploeg, die in de vijfde serie 16 min. 30 sec. noteerde, totaal 49 min. 30 sec., met een snel heid van ongeveer 45.5 km. Louison Bobet ging als eerste over de streep, gevolgd door zijn broer Jean, Géminiani en de andere leden van het team. Maar de Nederlanders zouden het nog beter doen. Zij reden de eerste ronde in 3 min. 22 sec., de tweede in 3 min. 13 sec. (beste rondetijd van de dag) en de derde in 3 min. 15 sec. Achtereenvolgens raakten Hinsen en Haan en daarna Nolten en De Groot achter, maar de anderen bleven in hetzelfde tempo doorrijden, tijden noterend van 3 min. 19 sec voor de vierde en 3 min. 16 sec. voor de laatste ronde. Hun tijd werd 16 min. 25 sec., totaal voor de ploeg 49 min 15 sec, waarmee de Franse ploeg onttroond was. En aangezien Zuid-Oost Frankrijk en de gemengde Luxemburgse ploeg, die in de laatste serie reden, deze tijd niet konden verbeteren noch evenaren, ging de zege naar de renners van Pellenaars. Onafgebroken hoorde men het gezoem der filmcamera's, die meestal worden gehanteerd door gymnastiekexperts en/of buitenlandse waarnemers uit vier werelddelen. De syste men en demonstraties verschillen uiteraard veel en er is natuurlijk een merkbaar on derscheid tussen oefeningen, uitgevoerd door schoolkinderen of jeugdgymnastiekvereni- gingen, en de demonstraties, die worden ge geven door opleidingsscholen en -instituten. Zo waren er op de eerste dag enkele hoogtepunten, bijvoorbeeld het optreden in de schouwburg van de Bode-schule uit Mün- chen met haar zeer aparte en artistieke systeem voor damesgymnastiek en in de Rivièra-hal van dames- en herenstudenten van het instituut voor lichamelijke opvoe ding uit Joegoslavië. Deze brachten een zeer exclusief programma van meest op volks liederen geïnspireerde rhythmische oefenin gen, die de toeschouwers tot groot enthou siasme brachten. Leerrijke en elegante lichaamsoefeningen waren die, welke naast de vrije oefeningen en het toestelturnen. In verband met de cricketwedstrijd tussen een NCB-elftal en een RAF-team heeft de HCB voor Zaterdag slechts een klein pro gramma voor haar competitie vastgesteld. In Heemstede ontvangt CVHW 3 Haarlem 4 en in Bloemendaal speelt Haarlem 3 tegen BMHC 2. vooral na de toelating van damesleden in 1917 de roeisport zo veelzijdig mo gelijk laten beoefenen. Wij willen er ditmaal niet op ingaan, wat of Het Spaarne allemaal presteerde in de loop van die zeventig jaren. Dat zou on eindig veel van het geduld van de lezer vragen, omdat de successen zeer groot in aantal waren. En dat ondanks het feit dat de vereniging steeds veel te lijden had onder het verschijnsel dat zeer veel jonge ren, die klaar waren gestoomd gedurende jarenlange voorbereiding, triomfen vierden als lid van een studentenroeivereniging. Dikwijls bleek het zelfs maar al te moeilijk om door deze niet geringe verliezen repre sentatieve wedstrijdploegen te vormen. En toch is vooral na het betrekken van het prachtige home aan het Zuider Bui ten Spaarne de thans jubilerende vereni ging een gevreesde tegenstander gebleven. Nadat dr. E. A. Kreiken, die voorzitter was van 1924 tot 1927, al zijn krachten had ingespannen om Het Spaarne op alle grote roeiwedstryden vertegenwoordigd te zien, was Het Spaarne er. Tot op de hui dige dag toe. Vandaar dat de ook thans bloeiende vereniging meer dan ooit tevoren een toekomst heeft, die men niet behoeft te vrezen. Een vereniging, die met ere het in 1950 verleende praedicaat Koninklyke verdient en zal blijven verdienen. Een beetje eigenaardig was het program ma van de eerste dag samengesteld. Eerst een zeer korte étappe tussen Le Havre en Dieppe van iets meer dan 100 km, die met een gemiddelde snelheid van ongeveer 40 km werd afgelegd en waarin de Spaanse debu tant, de Catellaan Miguel Poblet zegevierde, en daarna de ploegentijdrit over slechts 12.5 km op de boulevard van het Kanaalstadje, waar Gerrit Voorting twee jaar geleden een sprintzege had behaald. De Nederlandse ploeg reed in die étappe van Le Havre naar Dieppe verstandig en toen de strijd zich in een beslissend stadium bevond, bleken Gerrit Voorting en Piet Haan bij een 13 man grote groep vluchtelingen te behoren, terwijl Wout Wagtmans uit het peloton, dat reeds spoedig 20 sec. achter stand had opgelopen, was gesprongen om zich bij de leiders te voegen. Maar twee lekke banden van Piet Haan de eerste keer verdween hij daardoor uit de groep vluchtelingen en toen hij in het peloton was teruggevallen sprong voor de tweede maal een band en een van Gerrit Voorting deden elke kans op een ploegzege in deze étappe te niet. Trouwens, het aantal lekke banden in deze étappe was naar verhouding zeer gr'oot en Pellenaars vertelde later, dat hij toch zeker wel 20 bandjes had zien repa reren. Toen Piet Haan voor de tweede maal pech kreeg, bleven Adrie Voorting en Wies van Dongen bij de wat ontmoedigde Zuid- Limburger, maar niettemin kon het tijdver lies op het grote peloton, waarin zich de ge hele Franse nationale ploeg bevond, niet meer worden goed gemaakt. Kleine voorsprong Op een lichte, maar nog al lange klim na bij Goderville op 21 km van Le Havre, kwam een zestal renners ongeveer 200 meter voor. Het waren de Belgen Impanis en Debruine, Dupré van de Zuid-West ploeg, Hassenforder van de Noord-Oost Centraalploeg, Le Ber en de Italaan Bruno Monti. Tijdens de afdaling namen deze vluchtelingen een halve minuut winst op het in gesloten gelederen volgende peloton. In de bochtige straatjes van Fecamps, 34 km van Le Havre, was de voor sprong aangegroeid tot 45 seconden. Zes km voorbij Fecamps bedroeg de voorsprong 40 sec. Onafgebroken stijgend en dalend bleven de wegen in de Valaise zich slingeren tussen de rijpende korenvelden, tussen de bossen en de heuvels. In het peloton hadden de grote manpen inmiddels het sein tot de aanval gegeven en even over de helft van het traject, bij Cany- Barville op 54 km van de start, bedroeg de winst van de zes vluchtelingen nog slechts 25 sec. en tien km voor het vissersplaatsje Saint-Valery en Caux werden zij ingehaald. In Saint Valery, nog slechts 36 km van de finish verwijderd, had de ravitaillering slechts weinig aftrek van de renners, die er niets voor gevoelden, ook maar een seconde te verliezen. In de eindspurt plaatste Poblet zich eerste voor Caput, Sorgeloos en Wagtmans. Het grote peloton kwam twee minuten later bin nen en daarbij waren Van Est, Hinsen, De Groot, Van Breenen, Nolten en Gerrit Voor ting. Een minuut later arriveerden Van Don gen, Adrie Voorting en Piet Haan. Het klassement van de eerste étappe luidt: 1. Poblet (Spanje) 2.39.31 (met bonificatie 2.38.31); 2. Caput (lie de France) 2.30.31 (met bonificatie 2.39.01); 3. Sorgeloos (Bel gië) 2.39.31; 4. Wagtmans (Ned.) z.t.; 5. Te- lotte (Ile de France)8. Astrua (Italië)7. De Bruyne (België); 8. Robic (W. Frank rijk); 9. Coletto (Italië); 10. Schneider (ge mengde Luxemburgse ploeg) allen in dezelf de tijd als Sorgeloos; 11. Buitel (W. Frank rijk) 2.39.57; 12. Masip (Spanje) 2.41.07; 13. Lampre (Z.W.-Frankrijk) 2.41.41; 14. Darri- gade (Frankrijk) 2.41.44; 15. Bauvin (N.O.- Centrum); 16. Hassenforder (N.O.-Centrum) 17. Ockers (België); 18. ScodeL'er (N.O.- Centrum); 19. Benedetti (Italië); 20. Kubler (Zwitserland); 22. Wim van Est (Ned.); 37. Hinsen (Ned.)52. De Groot (Ned.)54. Louison Bobet (Frankrijk)55. Jean Bobet (Frankrijk); 58. Van Breenen (Ned.); 90. Nolter. 91. Gerrit Voorting (Ned.) BELGIË ROUBAIX(®^ Carrefour NAMEN C #afi£L9en Mdion2 Fosse Charleroi Marche nain Bastoqne Nog (e rijden Martelanger Arlon OLuxemburq £ch f 2öQE.vrange Thionyille ft Mondefënge^^^ (S)METZ ^B FRANKRIJK. 3eETAPPE ROUBAIX-NAMEN 9JULI-2IOkm. 4e ETAPPE NAMEN - METZ 10 JULI-225km. Vlakke wegen Etappeplaats Q Ravitaillering' ©Vliegende Sterk heuvelachtig controle Officieel berekende gemiddelde snelheid: 38 km.p. uur allen in dezelfde tijd als Darrigade; 106 Van Dongen (Ned.) 2.42.49; 107. Adrie Voorting (Ned.) z.t.; 110. Haan (Ned.) z.t. Het ploegenklassement van de tijdrit luidt: 1. Nederland (Gerrit Voorting, Wagtmans, en Van Est) 49 min. 15 sec.; 2. Frankrijk (L. Bobet, J. Bobet en Géminiani) 49.30; 3. ex aequo: Italië (Astrua, Barozi en Benedetti) en Noord-Oost Centraal Frankrijk (Anzile, Bauvin en Buchonnet) 50.09; 5. België (Adriaenssens, Brankart, Couvreur) 50.39; 6. Ile de France (Barons, Bober en Caput) 50.42; 7. Spanje (Alomar, Botella en Com pany) 50.54; 8. Frankrijk West (Bouvet, Co- lette en Le Ber) 50.47; 9. Gemengde ploeg Poblet (Gaul, Gelhausen en Kemp) 51.09; 10. ex aequo: Zwitserland (Celrici, Croci Torti en Huber) en Zuid-West Frankrijk (Agut, Ber- gaud en Desbats) 51.12; 12. Zuid-Oost Frank rijk: (Deledda, Molinéris en L. Lazaridès) 51.57; 13. Engeland (Hoar, Krebs en Mait- land) 52.25. Het algemeen klassement na de tijdrit luidt: 1. Poblet (Spanje) 2.55.29; 2. Caput (Ile de France) 2.55.55: 3. Wagtmans (Ned.) (Ned.) 2.55.56; 4. ex aequo: Astrua en Colet to (beiden Italië) 2.56.14; 6. ex aequo: De Bruyne en Sorgeloos (beiden België) 2.56.24; 8. Telotte (Ile de France) 2.56.25; 9. Robic (West) 2.56.30; 10. Schneider (gemengde pl.) 2.56.34; 11. Buitel (West) 2.57.44; 12. Massip (Spanje) 2.58.05; 13. ex aequo: Gerrit Voor ting, Van Est, Van Breenen (allen Neder land) 2.58.09; 16. ex aequo:I. Bobet, J. Bobet, Darrigade, Dotto, Forestier, Gautier, Gémi- De Engelse ploeg bezit uit de aard der zaak geen of weinig ervaring in deze étappewedstrijden. Toen mijnheer Ro binson tussen Le Havre en de finish een lekke band kreeg, deponeerde hij zijn fiets doodleuk op het midden van de weg, waardoor de volgauto's op het toch al niet brede wegdek, geen gelegenheid meer kregen dit obstakel te passeren. Pas toen Robinson, die zich er overigens de tijd voor gunde, een nieuw bandje had omgelegd, kon de stoet van volg auto's zijn weg vervolgen. De finish in Dieppe, v.l.n.r.: De Bruyne, Wagtmans, Sorgeloos, Caput en de overwinnaar Poblet (Telefoto). niani, Mahé, Malléjac en Rolland (allen Frankrijk) 2.58.14; 85. Nolten, 2.59.00; 86. Daan de Groot 2.59.01; 97. ex aequo: Adrie Voorting en Wies van Dongen 2.59.14; 99. Jos. Hinsen 2.59.15; 107. Piet Haan 3.00.20. Na de eerste étappe luidt het algemeen ploegenklassement: 1. Italië 8 uur 50 min. 55 sec.; 2. Ile de France 8.50.58; 3. België 8.51.26; 4. West 8.52.09; 5. Nederland 8.52.14; 6. Spanje 8.52.16; 7. Gemengde ploeg 8.54.08; 8. Frankrijk 8.54.42; 9. Noord-Oost Centraal 8.55.21; 10. Zuid-West 8.56.21; 11. Zwitserland 8.56.24; 12. Zuid-Oost 8.57.09; 13. Engeland 8.57.36. Donderdagmiddag is voor 50.000 toeschou wers tijdens het internationaal concours hip- pique in Aken de finale om het wereldkam pioenschap springen verwerkt. In de eind strijd hadden zich de Italiaan lt. Raimonde d'Inzeo, de Fransman d'Oriola, de Engelsman Dallas en de Duitser Winkler geplaatst. Vol gens het reglement van de F.E.I. (de Inter nationale Hippische Federatie) moesten de ruiters het parcours met vier paarden af leggen, namelijk met het eigen paard en met dat van zijn drie concurrenten, die zich in de finale hadden geplaatst. Het parcours tel de acht hindernissen met 10 sprongen van 1.30 tot 1.50 meter. De lengte bedroeg 455 meter en moest binnen 78 seconden worden gereden. Het is een spannende finale geworden, waarvoor zelfs nog een barrage nodig was tussen lt. Raimonde d'Inzeo en De Winkler om de winnaar aan te wijzen. Beide rijders hadden op de vier verschillende paarden 8 fouten genoteerd. In zijn eerste parcours met „Nadir" no teerde lt. d'Inzeo 4 fouten, zijn tijd was 76,6 sec. Daarna maakte Winkler met „Halla" eveneens 4 fouten, zijn tijd bedroeg echter 66,5 sec. Onmiddellijk daarna bereed Wink ler „Nadir". Foutloos legde hij het parcours af, toen bedroeg zijn tijd 42.7 sec. Aanvan kelijk leek het er op dat lt. d'Inzeo met „Halla" eveneens foutloos zou rondkomen, maar bij de voorlaatste hindernis, de muur, stootte „Halla" een steen weg en dit kostte d'Inzeo de titel. Zijn tijd bedroeg 56,4 sec. Hans Winkler had met succes zijn titel ver dedigd. Prins Bernhard overhandigde na af loop van de strijd aan Winkler de bokaal. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13