Congolese soldaten betrekken wacht bij paleis in Brussel v. d. Boogaard In elk huls 1 Een radio van PRUIS r 1 J NCB-elftal en RAF-team na eerste dag beide op 200 Kort en bondig NU wonlt TELEVISIE Bertus Pruis 5 Begrafenis - Transport - Crematie Zeevaart-instituut „IJmuiden" Rassenonderscheid verdwijnt geleidelijk Overdag taxi besturen; 's nachts „brommen" Beverwijk Perspectieven gunstig voor Zuid Afrika na tweede dag HONDEN Recherchebureau „ARGUS" ZATERDAG 9 JULI 1955 Teveel taxi-chauffeurs onder verkeerszondaars in Semarang Nationaal kampioenschap foursomes voor dames Generaal Baretta naar de middernachtzon Duitsland en Zwitserland in de handbalfinale Zomeravondconcert in Beverwijks Grote Kerk Groente- en bloemen veiling Beverwijk Examens Scheepvaart C. BROEK W. J. INNEMEE Zn N.V. Informaties op personen en zaken in binnen- en buitenland. Onderzoeken op allerlei gebied. Adviezen en discrete opdrachten 11 Rook en lava van de Etna verdrijven de vacantiegangers. Dit is het kleine beetje rook, dat honderden vacantiegangers heeft doen besluiten hun koffers te pakken. De vulkaan de Etna, op het eiland Sicilië, heeft de laatste dagen kleine hoeveelheden rook en lava uitgespuwd. Volgens deskundigen geen voorteken van een gevaarlijke vulkaanuitbarsting, maar de normale periode, waarin de vulkaan wat „stoom laat ontsnappen". Vooral dankzij een voortreffelijke innings van Leeftink in bijzonder slecht licht ge speeld heeft het NCB-elftal, dat gisteren op het Rood en Wit-terrein aan de Span jaardslaan aan een tweedaagse match begon tegen een elftal van de RAF uit Duitsland, het totaal van 200 van de Engelsen kunnen evenaren. Hij speelde de Engelse aanval met groot vertrouwen zijn 46 bevatte een zes en verscheidene fraaie vieren en hij was een van de weinigen die goed raad wist met de harde bumpers van de Engelse fastbowler Furniss. Aan het batten van de in het algemeen vrij jonge cricketers van het NCB-elftal was vooral ook gisteren weer te zien hoe zeer men in ons land werkelijke fastbowlers ont beerd. Alleen eigenlijk de HCC'ers Van Arkel en Colthoff en Leeftink gaven blijk zelfvertrouwen te bezitten bij de af en toe vervaarlijk hoog opkomende ballen van Furniss. Slagter, die met Van Arkel de Ne derlandse innings opende, kreeg een van die hoge ballen, die hij wilde hooken, via zijn bat tegen het voorhoofd en moest naar het ziekenhuis om de vrij grote wond te laten verzorgen. De Engelsen, die de toss wonnen, gingen 's ochtends batten en toonden aanvankelijk weinig raad te weten met de Nederlandse stockbowler Leeftink. Eerst werd Chad- wick door de PW'er gebowld en even later verdween ook Duggan voor nul naar de kant. Farmer Wright en Nixon voerden daarna de score op tot 50. Op 108 waren er echter al zes wickets down, zodat het leek of de RAF voor een vrij laag totaal aan de kant kwam. Grieg en Barrett echter speel den de Nederlandse aanval, die in accuraat heid wat minder was geworden, met meer vertrouwen en voerden het totaal op tot 185. Vriens, die uitstekende overs met minder goede afwisselde, nam beide wickets met zeer goede ballen. Op 200 waren de RAF- cricketers all out. Zoals gezegd hadden na het verdwijnen van Van Arkel en Slagter, de Nederlandse (Van onze correspondent in Brussel) Voor het eerst in de geschiedenis van België zal een compagnie zwarte soldaten uit de Belgische Congo de wacht betrekken bij het paleis van koning Boudewijn te Brussel. Van 14 Juli tot 5 Augustus zal de 150 man tellende compagnie te Evere, bij Brussel, in een kazerne van de Belgische luchtmacht bivakkeren. Het Belgische troe pentransportschip „Kamina" brengt de Congolezen op 12 Juli te Zeebrugge aan wal. Zij zullen op de parade van 21 Juli (de Belgische nationale feestdag) défileren voor koning Boudewijn. De compagnie staat onder bevel van de Vlaamse kapitein Ver- liaegen. De Congolese weermacht bestaat uit Bel gische officieren, zwarte onderofficieren en soldaten. Deze weermacht heeft tijdens de eerste wereldoorlog gevochten in Kameroen (Oost-Afrika) en Ruanda en Urundi ver overd, welke nog Belgische mandaatge bieden zijn. In de tweede wereldoorlog heeft zij in Ethiopië en Egypte tegen de Italiaanse troepen van de hertog van Aosta gestreden. Dit eerste bezoek van een com pagnie Congolezen en hun integratie in het Belgische volksleven schijnt de politiek te bevestigen, welke na de reis van de koning door de Congo, namelijk de vorming van een werkelijk Belgisch-Congolese gemeen schap. Er is nooit sprake geweest van een soort zelfstandigheid voor de Kongo, zoals sommige persagentschappen hebben ge meend te moeten opmaken uit een rede van koning Boudewijn. (A.N.P.) Op een studiedag van de Bel gische liberale partij heeft de minister van (Van onze correspondent in Djakarta) Hoe vreemd het ook moge klinken, in Indonesië is het mogelijk, dat een tot een vrijheidsstraf veroordeelde overdag buiten de gevangenis te werk gesteld wordt en dan niet in gevangenisverband. Het komt ook wel voor dat een gestrafte in de ge legenheid wordt gesteld zijn gewone werk te doen. 's Avonds moet hij zich dan voor het ondergaan van zijn straf aan de ge vangenis melden. Ook is het mogelijk, dat een gestrafte alleen overdag in de gevan genis vertoeft, om dan de nacht thuis door te brengen. Natuurlijk zijn het geen misdadigers, die op deze wijze „boete doen" voor een of andere fout. De rechter neemt bij zijn vonnis een dergelijke bepa ling op. In Semarang heeft de directeur van de Mlatan-gevangenis een soortgelijke regeling ingevoerd. Hij heeft bepaald dat alle chauffeurs van overheidsinstanties, die tot een vrijheidsstraf van minder dan vijf maanden zijn veroordeeld en meestal is dit wegens een of ander verkeersdelict hun gewone dienst kunnen verrichten. Zitten de werkuren er op, dan gaan zij de gèvangenis in tot de volgende morgen. Op deze wijze behoeven de gouvernements diensten hun chauffeurs niet te missen. Kennelijk zitten er onder de veroordeelden wegens verkeersdelicten nogal wat chauf feurs anders zou een dergelijke maatregel niet nodig zijn. De gevangenisdirecteur heeft gezegd, dat deze wijze van straffen enig is in geheel Indonesië. Koloniën, Buisseret, verklaard dat bij de inheemse bevolking steeds meer het ver langen valt waar te nemen haar menselijke waardigheid en het beginsel van gelijkheid geëerbiedigd te zien. Het rassenonderscheid in wetten en maatregelen verdwijnt gelei delijk. Het rassenonderscheid in de samen leving heeft een taaier bestaan, al valt ook hier vooruitgang te zien. De bestuursdecen- tralisatie zal worden voortgezet. De kolo niale ambtenaren zullen grotere bevoegd heden krijgen. Drank-gelijkheid In het licht van de door Buisseret uiteen gezette politiek kan men de wijziging zien, die de gouverneur-generaal van de Congo dezer dagen heeft gebracht in het stelsel voor de verkoop van alcoholische dranken. Die wijziging komt ia hoofdzaak hierop neer, dat voortaan de gehele inlandse be volking in de winkels deze dranken mag kopen en ze in de slijterijen mag drinken. In een brief aan de leden van de Kamers van Koophandel wijst de gouverneur- generaal er op, dat hotel- en caféhouders er. winkeliers geen onderscheid mogen maken in de wijze van begroeting van hun blanke en inheemse klanten. Hij zegt elke uiting van een streven naar rassenonder scheid te beschouwen als in strijd met de regeringspolitiek. Hij waarschuwt overi gens, dat winstbejag niet mag leiden tot het aanmoedigen van overmatig drankge bruik door de inheemse bevolking. Op de banen van de Amsterdamse Golf club „Duivendrecht" zijn de wedstrijden be ëindigd om het nationale foursomes golf- kampioenschap voor dames. Winnaars wer den mevrouw M. Henderson en mejuffrouw K. Bouman van de Kennemer Golf en Coun try club. Zij versloegen in de finale mejuf frouw Mees (Haagse G. C.) en mevrouw Tiedeman (Twentse G. C met 2 en 1. BINNENLAND Te Winters\ :ik is ingebroken in de boerderij van J. Willink. Een bedrag van ruim f 1900 is ontvreemd. W., die de boer derij alleen bewoont, was op het ogenblik van de diefstal in een weiland aan het hooien. Te "Winsum in Friesland is een hef truck in een langs de weg lopende sloot ge reden. De bestuurdei-, de 25-jarige J. de Gioot uit Tzum, kwam daarbij om het leven. Gebleken is, dat velen die staatsloten wensen te kopen, ten onrechte van mening zijn, dat bij de op 11 Juli beginnende ver koop een groter aantal loten dan tot dusver beschikbaar zal zijn. Het wetsontwerp tot wijziging van de Loterijwet, dat de mogelijk heid opent meer loten uit te geven, is echter nog in behandeling bij de Eerste Kamer. De loterij is dus nog gebonden aan het maximum van vier series. HAARLEM EN OMGEVING Aangehouden. Van de rijkspolitie te Waalre heeft de Haarlemse politie overgeno men een achttienjarige 'jonge man, verdacht van verduistering in dienstbetrekking van een rijwiel met hulpniotor. Hij was in April in dienst van een houder van een fietsen stalling in de binnenstad te Haarlem en nam een daar gestalde bromfiets mee. De jonge man is ingesloten; het rijwiel is nog niet opgespoord. Brugafsluitbomen beschadigd. Donder dagmorgen om negen uur had de brugwach ter van de Langebrug te Haarlem de rode lichten ontstoken en ter weerszijden van de brug de afsluitbomen aan de rechterkant gesloten. Toen de bomen aan de linker zijde daalden wilde een negenendertigjarige chauffeur met zijn bestelauto nog over de linker helft van de brug passeren. Een aan rijding volgde, waardoor de afsluitboom werd verwrongen en de bovenkant van de carrosserie werd ingedeukt. De commandant van de Nederlandse luchtmacht, luitenant-generaal Baretta, is gistermiddag aangekomen op het militaire vliegveld van Oslo, Gardermoen, en heeft na een kort oponthoud de reis voortgezet naar het gebied van Noorwegen bij de Poolcirkel om de middernachtzon te gaan aanschouwen. Generaal Baretta, die uit Stockholm kwam met een transportvliegtuig van de Neder landse luchtmacht, maakt de reis naar Noorwegen op uitnodiging van de comman dant van de Noorse luchtmacht. Generaal Baretta was vergezeld van zijn echtgenote. De acht Nederlandse Thunderjets die een escorte hebben gevormd op de vlucht naar Zweden, zijn naar Nederland teruggevlo gen. Generaal Baretta zal onder meer een be zoek brengen aan het vliegveld Bardufos, de Noordelijkste NAVO-luchtbasis in Europa. Duitsland en Zwitserland hebben zich in de finale van het tournooi om het wereld kampioenschap handbal geplaatst door res pectievelijk van Tsjechoslowakije en Saar land te winnen. Tsjechoslowakije en Zweden zullen tegen elkaar uitkomen om de derde plaats. De resultaten van de wedstrijden, die Don derdag werden gespeeld luidden: Duitsland Tsjechoslowakije 118 (ruststand 64); ZwitserlandSaarland 138 (86); Joego slaviëOostenrijk 117 (64); Zweden Frankrijk 189 (103). Dinsdagavond geeft de heer G. J. Moed in de Grote Kerk te Beverwijk zijn derde zomeravondconcert, waaraan medewerken Anna van 't Oever, sopraan, Barta de Graaf Verdam, viool en mevr. Renssen van Loenen Martinet, cello Het programma bevat werken van Joh. Seb. Bach (Praelu- dium en tripelfuga Es dur. Aria uit Can tate 92), Buxtehude (Triosonate voor viool, cello en orgel). Handel, Fauré (Elegie voor cello en orgel), Jehan Alain (Variations sur un theme de Jannequin), Andriessen en Diepenbrock. De groentemarkt had deze week een wis selvallig verloop; in het begin van de week draaide nog een deel van de aangevoerde sla door, terwijl men er Vrijdag tot f 0.09 per krop voor betaalde. De bloemkool deed in het begin f 0.20—f 0.30 per stuk, maar ook hier betaalde men op de laatste markt dag tot f 0.61 per stuk. Daarentegen liep de bos- en waspeen in prijs terug; op de laatste marktdag draaide de prijs rond de f 0.20 per bos en per kilo. De aanvoer van sperciebonen werd iets groter: de prijzen varieerden van f 1.45 tot f 1.65 per kilo, snijbonen maakten ook ongeveer deze prij zen. Peulen waren schaars en duur; er werd tot f 1.35 per kilo betaald, doperwten brachten van f 0.48 tot f 0.63 per kilo op. Tomaten liepen in prijs terug: f 0.23f 0.65 per kilo. De eerste rode kool werd grif ver kocht voor f 0.24 per kilo. Enkele doosjes frambozen maakten tot f 0.86 per stuk Op de bloemenveiling liepen de prijzen in het einde der week eveneens op. Hier speel de het koude weer een belangrijke rol. De aanvoer werd voor een groot deel gevormd door duizendschonen, die van f 0.14 tot f 0.43 per bos opbrachten. Engelse irissen gingen vlot weg voor f 0.26 tot f 0.55 per bos. De aanvoer van pioen-rozen werd al weer minder. Er was nu een grote verschei denheid van kleine bloemen, zoals anemo nen, ranonkels en ixia's. Hiervoor werd tot f 0.15 per bosje betaald. De aanvoer van margrieten en korenbloemen loopt al weer ten einde; de aanvoer van potplanten be gint iets minder te worden. batsmen nogal wat moeilijkheden met fast bowler Furniss, die vijf wickets veroverde. Het batten van Colthoff was weer een lust voor het oog. Jammer dat deze uiterst snelle runner en uitstekend timende HCC'er wat al te overmoedig werd en op een korte bal van Furniss door Farmer Wright in de slips werd gevangen. De scores van de eerste dag waren: RAF eerste innings Chadwick bowled Leeftink 1 Farmer Wright c. Van Weelde b. Leeftink 30 Duggan c. Colthoff b. Leeftink 0 Nixon bowled Vriens Brill c. Slagter b. Vriens Grieg bowled Vriens Barrett bowled Vriens Dean st. Colthoff b. Leeftink Furniss bowled Leeftink Lawrence bowled Vriens Moore not out Op de tweede dag van de derde testmatch EngelandZuid-Afrika scoorden de Engel sen slechts 20 runs; van 264 voor zeven brachten zij de stand op 284 all out. Zuid- Afrika vocht daarna in zijn eerste innings voor elke run en het totaal van 199 voor 4 biedt gunstige perspectieven. Aanvoerder McGlew en lefthander God- dard zorgden voor 'n uitstekende openings- stand. Hoe de Engelse bowlers hun best ook deden, zij konden niet voorkomen dat dit tweetal tezamen op 147 runs kwam, voordat Goddard gevangen werd. McGlew beëindig de zijn innings wel zeer ongelukkig, name lijk met een geblesseerde hand. Het scoringsbord was als volgt: Engeland: eerste innings Na eerste dag 264 Compton c. Waite b. Adcock 158 Lock n.o. 19 Tyson b. Goddard 2 Bedser 1. b.w. b. Goddard 1 Extra's 20 Totaal eerste innings 284 Bowlingcijfers: Heine 24 4 71 3; Adcock 28 5 52 3: Tayfield 35 15 57 1; Goddard 27 10 52 3; Mansell 6 2 13 0; Keith 6 1 19 0. Zuid-Afrika: eerste innings McGlew retired hurt 77 Goddard c. Graveney b. Tyson 62 Keith n.o. 22 Mansell 1. b.w. b. Lock 7 Endean c. Evans b. Lock. 5 McLean b. Tyson 3 Waite n.o. 14 Extra's 9 Totaal voor 4 wickets 199 Het eerste wicket viel op 147. het tweede op 171, het derde op 179 en het vierde op 182. Bowlingcijfers: Tyson 18 0 53 2; Bedser 14 1 42 0; Bailey 11 2 27 0; Lock 32 14 44 2; Titmus 14 5 24 0. GRONINGEN. Bevorderd tot arts: mevr. J. A. R. SandersWoudstra, Nieuw Amster dam; mej. J. G. van det Naald, Rotterdam; mej. A. L. Sauveplanne, Wassenaar; E. D. Eggink, Deventer: J. Oldhoff, Groningen; H. Zuidema. Groningen. AMSTERDAM, Vrije universiteit. Docto raal examen wiskunde: J. J. Verdonk, Rijs wijk; candidaatsexamen wis- en natuurkun de: P. Mobach, Haarlem; C. Büthker, Heem stede; H. M. C. Schippers, Amsterdam; T. J. de Boer, Beverwijk en C. van de Repe, Baarland (Z.). AMSTERDAM (Gem Universiteit). Ge slaagd voor het candidaatsexamen Ned. recht de heren H. H. Barger, J. Klarenbeek, F. J. Kampstra, allen Amsterdam, en R. A. H. J. Everard, Aerdenhout; voor het doctoraal examen klassieke letteren: mej. M. H. A. Nachbahr. Amsterdam; voor het doctoraal examen Ned. recht: mej. J. M. Th. Gras, Zaandam; A. Kalshoven. Amsterdam; voor het doctoraal examen economie: Gan Soan Ben, Amsterdam. DELFT. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen: ir. J. W. Cohen en ir. W. C. van Zijll Langhout, beiden met lof. DELFT. Geslaagd voor het propaedeu- tisch examen mijningenieur: B. P. Stor, Zandvoort. OFFICIëLE PUBLICATIE KENTEKENBEWIJZEN PERSONENAUTO'S De controle op de autopai en in het kader van de door de politie ondernomen z.g.n. tweede verkeersactie blijkt bij een deel van het publiek de mening te hebben doen postvatten, dat de oude provinciale nummerbewijzen van alle personenauto's reeds thans zouden dienen te worden vervan gen door nieuwe kentekenbewijzen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat wijst er met nadruk op. dat zulks onjuist is. Het vervangen van de oude provinciale num merbewijzen door kentekenbewijzen be hoeft ingevolge wettelijk voorschrift, voor onder een oud provinciaal nummer rijdende personenautoto's niet eerder te geschieden dan in de loop van 1956, waar omtrent t.z.t. nadere publicaties zullen plaats vinden. Op de houders van personenauto's rijdende onder een provinciaal nummer wordt een ernstig beroep gedaan in afwach ting van de andere publicaties terzake geen aanvrage voor een kentekenbewijs in te dienen. Het voortijdig aanvragen van ken tekenbewijzen veroorzaakt n.l. stagnatie in de afgifte voor die voertuigen, waarvoor de verplichting reeds bestaat. 18 1 48 56 27 0 2 0 Extra's 17 200 Bowlingcijfers: Leeftink 23 9 445; Van Staay 11 3 2O-0; Vriens 23 5 74—5; Mar seille 9 1 23—0; Slagter 3 - 22—0. NCB eerste innings Van Arkel c. Dean b. Furniss 22 Slagter ritered hurt 12 Mulder c. Chadwick b. Furniss 10 Van Weelde bowled Chadwick 0 De Villneuve bowled Furniss 27 Colthoff c. Farmer Whright b. Furniss 25 Van Eek bowled Furniss 4 Marseille bowled Barrett 19 Leeftink bowled Barrett 46 Vriens not out 7 Van Staay bowled Barrett 2 Etxra's 26 200 Bowlingcijfers: Furniss 16 1 745; Barrett 7 1 17—3; Chadwick 6 - 29—1; Dean 8 1 300; Moore 5 1 240. Arendsdijk, 8 te Rotterdam. A verdijk, 8 te Rotterdam. Aalsum, 8 te Port Said. 22 Rotterdam vervv. Alchiiba, 8 te Montevideo. Alhena, 8 te Victoria. Arkeldijk, 7 v. New York n. Antwerpen. Alamak, 8 Basrah. Alcyone, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Alphard, 9 Las Palmas. Aagtekerk, 8 220 m. ZW. Adelaide. Aardijk, 8 te Tampa. Adonis, 8 te La Guaira. AmsteLkroon, 8 570 m. NW. Cocos eil. Bantam, 8 te Zamboanga. Blijdendijk, 8 te New York. Breda, 8 te Curasao. Barito, 8 Manokwari verw. Boissevain, 8 te Hongkong. Britsum, 7 700 m. NW. Azoren. Caltex Utrecht, 8 v. Sidon n. Rotterdam Cinula, 8 e Rotterdam. Crania, 8 v. Liverpool n. Curasao. Charis, 8 v. Guanta n. Philadelphia. Cistula, 8 v. Volos n. Laranca. Cleodora, 8 te Bahrein. Coryda, 14 Curasao verw. Daierdijk, 13 rede Vliss. verw n. Antwerpen. Delfshaven, 8 v. Diamante n. Villa Constitution Ena, 7 v. Pta. Carson n. Buenos Aires. Elizabeth B, 8 v. Londen n. Hull. Esso Rotterdam, 8 160 m. O.t.Z. Kreta. Et rem a, 10 Pta Cardon verw. Graveland, 3 Ouessant gepass n. Recife. Gadila, 9 Suez verwacht. Guineekust, pass. 7 Oporto n. Le Havre. Hathor, 8 te Rotterdam Heemskerk, 8 Adelaide. Houtman, pass Sadang n. Singapore. Indrapoera, pass 7 Gibraltar n. Marseille. Ittersum, 8 rede Koewait. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 8 Albany na< Melbourne. Jupiter, 8 te Beyrouth. Kalydon, 7 v. Aden n. Lorenzo Marquez e Durban. Kertosono, 7 v. Sa nFrancisco te Longvieuw. Kieldrecht, 8 v. Bombay n. Aden. Kellia, 8 te Pta Cardon. Krebsia, 9 te Mamonal verwacht. Leto, 8 te Rotterdam. Leuvekerk, 8 v. Genua n. Port Said Loosdrecht, 8 v. Basrah n. Karachi. Lombok, 9 Port Soedan verwacht. Laertes, 9 te La Buan verwacht. Lekhaven, verm. 17 v. Hamburg n. Antw. Leopoldskerk, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Macoma, 7 v. Lobito n. Pta Cardon. Muiderkerk, 7 v. Casablanca n. Bilbao. Mijdrecht, 8 te Tampico. Marisa, 8 v. Port Said n. Beyrouth. Madoera, 8 te Bremen. Maasdam, 9 New York. Manoeran, pass. 8 Gibraltar n. Algiers. Mariekerk, 8 v. Bombay n. Colombo. Nieuw Amsterdam, 8 Le Havre. Oranje, 8 v. Suez n. Colombo. Omala, 9 Thameshaven verw. Orestes, 8 te Cristobal. Prins Alexander, 8 te Quebec. Polydorus, pass. 8 Azoren n. Alexandrië. Prins Willem III, 8 te Zeebrugge. Pygmalion, 8 te La Guaira. Rijndam, 7 v. Rotterdam n. New York. Reyniersz, 8 te Tj. Priok. Roepat, 8 te Assab. Rotula, 9 te Yokohama verw. Saragan, 8 te Lorenzo Marquez. Salatiga, 8 te Ilo Ho. Sinabang, 8 te Hollandia. Sommelsdijk, 8 te Galveston. Stad Sohiedam, 8 te Bona. Stad Maastricht, 9 Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam. Titus, 8 te Rotterdam. Thelidomus, 8 te Pta Cardon. Tankhaven I, 9 te Belawan verwacht. Tiba, verm. 12 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Van Linschoten, 7 v Bordeaux n. Dakar. Van Heutsz, 8 te Kaapstad. Van Riebeeck, 8 te Soerabaja. Van Spilbergen, 8 v. Lagos n. Accra. Waterland, 7 v. Santos n. Montevideo. Wonosobo, pass. 8 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Willem Ruys, 8 210 m. ZO. Guardafui. Woensdrecht, 8 te Bahrein. KLEINE VAART Anna, 8 v. Fowel te Civ. Vecchia verw. Aaltje, pass. 8 Vlissingen n. Zee. Amoud9polder, 8 v. Vlissingen n. Rotterdam. Atlantis, 8 v. Goole te Gothenburg verw. Algarve, 11 te Delfzijl verw. Att S, 9 v. Rotterdam te Newport Mon verw. Audacia, verm. 8 v. Gravelines n. Fowey. Adara, 8 v. Londen te Rotterdam. Appingedam, 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Anna Sylvia, 8 v. Caen te Vlaardingen verw. Ary Scheffer, pass. 8 Dover n. Liverpool. Bernisse, 15 v. Civ. Vecchia te Fleetwood verw. Bestevaer, pass. 8 Kiel Holtenau n. Delfzijl. Batavier III, pass. 8 Burldngs n. Bordeaux. Betty Anne S, 8 v. Roterdam n. Dublin. Bill S, verm. 8 v. Roterdam n. Amsterdam. Bill S, 8 v. Swansea te Rotterdam. Brem, 8 v. Oporto n. Rotterdam. Bab T, 7 te Amsterdam. Corrie B, 8 v. Stockholm te Sikea. Cinderella, 8 v. Duinkerken te R'dam verw. Domburgh, 8 v. Londen te Rotterdam. Duiveland, 8 v. Rotterdam n. Amble. Diana V, pass- 3 Vlissingen n. Goole. Encarnacion, verm. 8 v. Haifa n. Tripolis. Elsenburgh, pass. 8 Kp. Roca n. Duinkerken. Export II, 8 v. Londen te Rotterdam. Ella, 8 v. Gothenburg te Rouaan. Paloma, 8 v. Hamburg te Norresundby. Fraternité, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Fedala, pass. 8 Suez n. Haifa. Goote, verm. 9 v. Amsterdam n. Gothenburg. Gerrie S, verm. 9 v. Guernsey n. Bristolkan Geziena Hendrika, 8 v. Oporto te Amsterdam Gaasterland, 8 v. Rotterdam n. Harlingen. Haskerland, 8 v. Rotterdam te Harlingen. Henrica, 8 v. Guernsey te Mllfordhaven. Hartel, verm. 9 v. Rotterdam n Hamburg. Ida D, verm. 8 v. Cardiff n. Lissabon. Jaba, 8 v Furr te Colchester Ida Pieter, 8 v. St. Malo. Ingeborg, 8 v. Harburg te Tromso. Import, 8 v. Oporto n. Rotterdam. Johannes, 8 te Vlissingen n. Helsinki. Joost, pass. 3 Vlissingen n. Norrsundet. Kaap Falga, 7 Bru-nsbüttel gepass. n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 5 v. Hamina n. Middelburg. Koningin Juliana, 9 Oporto verwacht. Leuvehaven, verm. 9 v. Kopenhagen n. R'dam. Larix, 7 v. Rotterdam n. Norrkoping. Marjan, verm. 8 v. Wormerveer n. Penryn. Mulan, 8 v. Vlissingen n. Leith. Marcella, pass. 8 Pentlandfirth n. Faroer. Merwehaven, 8 v. Rouaan n. Casablanca. Merwehaven, pass. 3 Cherbourg n. Casablanca. May Mere, 8 v. Londen n. Antwerpen. Nederland, 8 dwars Kiel Holtenau n. A'dam. Nottingham, 8 v. Delfzijl te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 8 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Oranjepolder, 8 v. Londen te Bremen verw. Pavo, 7 v. Norrsundet n. Skutskar. Ponza, 5 te Hudiksvall. Plato, 7 v. Rotterdam n. Le Havre. Raket, 8 v. Cardiff te Rotterdam. Rijnhaven, 8 dwars Ouessant n. Antwrepen. Strabo, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Spurt, 8 v. Methil n. Gothenburg. Texelstroom, 8 v. Amsterdam n. Manchester. Tim, pass. 8 Noordhinder n. Odense. Twee Gebroeders, pass. 8 Beachyhead n. Man chester. Ton S, v. Vlaardingen n. Newross. Tilly, 5 te Zaandam. Unitas, 8 100 m. W.NW. Texel n. Zaandam. Vrijburgh, 8 v. Londen te Rotterdam. Wiekenburgh, pass. 8 Burlings n. Casablanca. Westerdok, 7 v. Londen te Amsterdam. Zaantiena, 8 v. Rotterdam te Mantyluoo. SLEEPVAART Blankenburg, 7 v. Maassluis n. Bordeaux. Oostzee, 7 v. Barrow in Furness n. Gibraltar. Poolzee, 8 v. Belem met 3 bakken te Maassluis. Rode Zee, 7 v. Barrow in Furness n. Rotterdam Driehuis, Juli 1955 Bij het overlijden van mijn man ontving ik zoveel be wijzen van deelneming, dat het mij helaas niet mogelijk is, ieder persoonlijk hiervoor te bedanken. Wees echter overtuigd dat uw medele ven mij tot grote steun is geweest. Mevr: C. SMIT-RAAMAN en famliie. Da Costalaan 11, Driehuis-Velsen. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de blijken van medeleven en deelneming betoond bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en groot moeder mevr. G. NIEBORG—TOL Uit aller naam: R. NIEBORG IJmuiden, Juli 1955. Bonifaciusstr. 7. Admin. en Assurantiekant. Accountant Lid van de Nationale Associatie v. Accountants Verzorgt uw BOEKHOUDING EN BELASTINGZAKEN. Zeeweg 230 Tel. 6452 IJmuiden. Trimmen, knippen en scheren ENGELHART Naturalisten TROMPSTRAAT 92 IJmuiden. Tel. 4146 NEDERLAND - ZUIVELLAND Er is keuze genoeg voor op de boterham, maar toch gaat er niets boven kaas! En voor een lekker stukje kaas naar KENNEMERLAAN 177 IEBR&BISB9 Blaupunkt - Erres - Philips Graetz - Grundig NU tegen verlaagde prijzen v.a. 87.— RADIOTAFELS SCHEERAPPARATEN PHILIPS en BRAUN WASMACHINES v.a. 198.- STOFZUIGERS alle bekende merken RUTON v.aƒ119.- Zaklantaarns - El. Strijkbouten Melkkokers - Ijskasten enz. interessant Laat ons deskundig voorlichten en demonstreren. Alleen Kennemerlaan 106 Tel. 5726 Betaling in overleg B B S m m i isHiKmnEsrannaHRUSRHHBHHffinRsiiRSBffiani Kantoor HAARLEM: Oranjekade 1 Tel. 10441 - b.g.g. Tel. 21673 Vraagt inlichtingen omtrent inschrijving „ARCHIEF" Opl.-instituut voor de officieel erkende diploma's voor: MACHINIST (zee- en land-) STUURMAN (GHV en KHV) MOTORDRIJVER RADIOTELEGRAFIST (1e en 2e kl.) RADIOMONTEUR NRG Cursus: Voorbereidend Middelbaar Technisch Onderwijs Geen toelatingseisen Korte opl.duur Kleine clubjes Dag- en avondlessen SPOEDCURSUS SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE VD Duur 1 jaar - Voorontwikkelingseisen: Lagere Techn. School. Aparte lesregeling voor hen, die continudienst lopen. Inl. elke Woensdag van 1719 uur en volgens afspraak. Stationsweg 66, Velsen. Tel. K2550-4704 Radarstraat 172 - IJmuiden - Telefoon 4188

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11