„IJMOND" iimv vu ^TX3eek AUTO- en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Velsens middenstand strijdt nog steeds voor gespreide winkelsluiting Sportbond-dames en VGV-heren veroverden de wisselbeker Autorijschool Agenda voor Velsen TEL. 4864 Kerkdiensten Beverwijk Er zijn nog twee mogelijkheden DOUWE EGBERTS Wijk aan Zee 7 Mma HBM Noteer! U even Agenda voor Beverwijk Drie voorstellingen van Arbeiderstoneelfonds Succes voor Hoogoven Harmonie Kinderdiensten IJMOND-VOLLEYBAL Wij lessen met de nieuwste Taunus GRATIS VERKEERSTHEORIE Vanavond ballonoptocht Bruidshouquet vanaf ƒ7.50 BUISMAN's Bloemenmagazijn ZATERDAG 9 JULI 1955 ■ra^Ei^EOöEH^E „The true and the brave (T h a- lia theater) Vrijdag tot en met Zondag. Deze Amerikaanse kleurenfilm is voor het grootste gedeelte in Ne derland opgeno men en verplaatst ons naar het tijd vak der bezet tingsjaren. Aan het eind herbele ven wij zelfs de bevrijding. De hoofdschotel vormt het verhaal over de activitei ten van een ver zetsgroep in Arn hem, waarover Victor Mature, als de „Shawl", de leiding voert. Voorts ziet men Clark Gable als de Nederlandse ma joor der Inlichtin gendienst, Pieter van Deventer en de charmante La- na Turner in de rol van spionne, die boven bezet Nederland gedropt wordt. Zij heeft de opdracht als contactpersoon op te treden tussen Londen en de verzetsgroep van „De Shawl". Uit de film blijkt wel het respect en de waardering der Amerikanen voor de Ne derlandse ondergrondse, maar zij hebben geen kans gezien hun film de karakteris tieke en authentieke sfeer van het ver zetswerk te verlenen. Het getoonde ver zetsbeeld in deze film blijft nogal onwaar achtig. Tegen het einde beving ons zelfs een gevoel van teleurstelling, dat niet op de laatste plaats veroorzaakt werd dooi de „drakerigheid" van het verhaal zelf. Filmtechnisch is de film wel verantwoord. H. S. „Vlucht uit fort Bravo" (Thalia, Zon dagmiddag, Maandag tot en met Woens dag) Dit verhaal speelt zich af ten tij de van de burgeroorlog tussen de staten van Noord- en Zuid-Amerika. Een klein aantal zuidelijke krijgsgevangenen wordt bewaakt in fort Bravo door een handje vol Noordelijken. Dit fort ligt echter mid den in het Indianengebied en deze lieden hebben juist de strijdbijl weer geheven tegen de blanken. De schone Carla Fores ter (Eleanor Parker) ziet kans een viertal gevangenen te doen ontsnappen, tijdens een huwelijksceremonie, maar midden in de woestijn wordt het gezelschap weer achterhaald. De Indianen doen er nog een schepje op en trachten door uithongering de gevangenen tot overgave te dwingen. Een verliefde kapitein zal zich opoffe ren om de anderen te redden, maar op het juiste moment, niet eerder en niet la ter, verschijnt een patrouille militairen van de tegenpartij, die allen op één na be vrijdt. Die ene man, die zwaargewond was, stierf zoals gebruikelijk de heldendood. „Opgepast zakkenrollers" (R e x, Vrijdag tot en met Maandag). Deze vlot-' gespeelde en voortreffelijk geënsceneerde film behandelt het gegeven van een reci divist, die na drie veroordelingen wegens zakkenrollerij zijn duistere praktijkje voortzet, maar tenslotte toch op betrouw baar spoor terecht komt. Voor het zover is, vertelt het verhaal echter van de in vloed, die een jongedame op deze „beke ring" heeft: de zakkenroller ontfutselt haar in een trein de negatieven van een film, die zowel van grote waarde voor het land zelf als voor de vijanden van dat land zijn, maar noch de dader noch de vrouw beseffen met welke geheimen zij rondlo pen. Tenslotte wordt het filmpje terug gevonden en is de zakkenroller op het rechte pad terug, maar eer de film met een happy ending besluit, heeft de toe schouwer kunnen genieten van scherp spel en prima montage. „Niagara" (R e x, Woensdag en Donder dag) is een kleurenfilm die de belevenis sen van een jong echtpaar op huwelijks reis uitbeeldt en die beland zijn in de Rainbow Cabins bij de Niagara-fall. Zij komen in aanraking met een ander paar, dat niet direct op een goed huwelijks leven kan bogen. De man is met een shock uit Korea teruggekeerd en vrouwlief be driegt hem regelmatig. Een van de min naars tracht de man te vermoorden, maar wordt zelf het slachtoffer. Na hevige emo tionele vechtpartijen, onder meer in de klokketoren bij de waterval, waarbij de man zijn vrouw probeert te wurgen, legt hij tenslotte zelf het loodje. Niet echter dan nadat hij het vrouwtje-op-huwelijks reis knock-out heeft geslagen en op een eenzame rots heeft neergeplant. Wel span nend, maar niet erg opwekkend voor trouwlustigen, die hun wittebroodsweken in die omgeving zouden willen doorbren gen. Maar IJmuiden ligt ver van de be roemde watervallen af! „Buffalo Bill" komt Zaterdag in de ma- tinée in R e x om het hoekje kijken. „De groene halsdoek" (Luxor. Vrijdag tot en met Maandag) is een uiterst be langrijk attribuut in deze film, die gro tendeels in de rechtzaal speelt, aangezien zij een machtig wapen is in handen van een advocaat, die de onschuld moet trach ten te bewijzen van zijn cliënt, een doof stom, blind genie, beschuldigd van moord op een man. Aangezien de beschuldigde zich op het ogenblik, dat de misdaad werd ontdekt, in de onmiddellijke omgeving bevond, met bebloede handen nog wel en hij bovendien steeds heeft „be'kend" de moord te hebben gepleegd, is het een uit gemaakte zaak voor de officier van justi tie, wiens eis: de doodstraf de jury geens zins verbaast. De verdediger evenwel is er van overtuigd, dat zijn cliënt onschuldig is, ook al valt het hem moeilijk, de ware moordenaar te ontmaskeren. Tenslotte weet hij hem tijdens zijn pleidooi voor de rechtbank in een opwindende scène aan te wijzen. Michael Redgrave vertolkt op sublieme wijze de rol van advocaat-op-leeftijd, die zijn eerste grote verdediging op zich neemt. De tweede grootse rol in deze film is die van Leo G-enn, die doorgaat voor de ongelukkige blinde doofstomme, wiens lichamelijke gebreken engiszins worden vergoelijkt door een uitzonderlijke geest. Het is een sterke film met natuurlijk spel, Een scène uit „The true and te brave", waarin Lana Turner en Clark Gable een belangrijke rol spelen. dat geen ruimte openlaat voor een op goedkope wijze opdrijven van de harts tochten, hetgeen in een film als deze zeer verleidelijk zou geweest zijn. „Enrico Caruso" (Dinsdag tot en met Donderdag) zal bij uitstek diegenen lok ken, die de liederen die deze grote zanger eenmaal vertolkte en de wijze waarop hij dat deed weten te waarderen. Het verhaal dat rond deze zanger is gesponnen is maar bijzaak. Het gaat erbrn de stem van deze zanger onsterfelijk te maken en ln het ver leden terug te blikken. „Twee meisjes en een matroos" schep pen Zondag tijdens de matinee een vro lijke sfeer in Luxor. „Apache" (K e n n e m e r-tbeater, Vrij dag tot en met Zondag) verhaalt van een jonge roodhuid, die helemaal in zijn een tje strijd voerde tegen het leger van de Verenigde Staten. De hele stam van Mas- sai, zo heet deze apache, was gevankelijk weggevoerd naar Florida, maar hij wist te ontkomen. Zijn minnares staat hem trouw terzijde. Het is en blijft ten slotte een Western, maar het verschil met de meeste ADVERTENTIE Wij lessen uitsluitend met de nieuwste TAUNUS 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR rolprenten van dit genre is gelegen in het feit dat de Indianen niet voorgesteld wor den als extra wreedaards en ook de men taliteit van de blanken meer de werkelijk heid benadert. Burt Lancaster en Jean Pe ters vervullen er de hoofdrollen in. „Een liefde in Parijs" (K enne m er- theater, Maandag tot en met Woensdag). Een verhaal uit 1945, toen Parijs over stroomd werd door Amerikaanse soldaten, die er na het inferno van Normandië wat op hun verhaal mochten komen. De sol daat Feller doet dat anders dan de ande ren; hij zoekt na zijn diensturen op een stafbureau, rust in een eigen kamer, die hij alleen kan krijgen als hij een degelijk getrouwd man is. Een vriendinnetje met hogere aspiraties dan een soldaat bezorgt hem prompt een meisje, dat als zijn vrouw moet doorgaan. Het is een schuchter wezentje uit St. Malo, verdoold geraakt in de wereldstad en ten slotte bereid om te verkopen wat niet ver kocht mag worden. Maar wat het meisje vreest gebeurt niet, omdat de soldaat Teller anders is dan zijn kameraden. Er ontwikkelt zich een idylle, die een „happy ending" had gekregen als het noodlot, in de persoon van Tellers commandant, niet tussenbeide was gekomen. Daardoor krijgt deze Amerikaanse film met Franse allure en Franse sfeer een wei nig origineel einde na een veelbelovend begin. „Te vuur en te zwaard" (W.B.-theater, Vrijdag tot en met Maandag) is weer eens een van die rolprenten die de tijd van de Amerikaanse burgeroorlog oprakelt. Mi litairen van het zuidelijke leger plegen een gewaagde overval op een Noordelijke stad. Als zij hun intrek in deze plaats heb ben genomen, komt een aantrekkelijke weduwe op de proppen, die het hart van de majoor van slag brengt, maar het zoon tje van de weduwe gooit roet in het eten en de Zuidelijken zijn verplicht te vluch ten. Maar in de gauwigheid steken ze toch nog eventjes de stad in brand. „De gebroken pijl", een heerlijke India- nenprent, naar het bekende recept wordt Zondag in de matinee gedraaid. DE UNIFORME winkelsluiting in Velsen is bij velen nog steeds een punt van discussie. Enige tijd geleden heeft een van de in de gemeente wonende melkhande- laren een proef-proces uitgelokt, door op Dinsdagmiddag' een klant te bedienen. Vooral de middenstand, die een gespreide winkelsluiting voorstaat, zint op middelen om de gemeenteraad voor zijn standpunt alsnog te winnen. In een vergadering, die belegd was door de gezamenlijke middenstandsorganisaties, heeft mr. H. J. M. Tonido gisteravond de onrechtmatigheid van de winkelsluitingsverordening in Velsen, die tegen de wil van de middenstand ingaat, zoals hij het formuleerde, onder de loupe genomen. Spreker merkte op dat hij „dit drama in zakformaat" zuiver documentair wenste te behandelen, binnen het kader van dat gene wat als raadslid van hem verwacht mocht worden. Oorspronkelijk, zo merkte hij op, was het de tendenz van de wet gever om alles wat de verordening betrof in handen van „Den Haag" te laten. Hij is daarop teruggekomen om de winkelstand zoveel mogelijk vrij te doen zijn, zodat ook rekening kon worden gehouden met de wensen van de winkelbedienden. En dus werd het geheel in handen van de verschillende gemeentebesturen gegeven. De meerderheid van Velsens raad wrong Velsens middenstand in een keurslijf, door een uniforme sluiting te gebieden. Met uit zondering echter van twee soorten bedrijf, namelijk slagers en visverkopers. Men zal zich nog herinneren dat ge noemde melkhandelaar door de econo mische rechter van zijn „misdrijf" werd vrijgesproken, omdat deze, gezien boven genoemde uitzonderingen, de verordening niet bindend achtte. De officier van Justi tie is echter in cassatie gegaan en de Hoge Raad bleek een andere visie te heb ben op de zaak. Zij veroordeelde de melk handelaar tot een boete van één gulden. Want, zo was de Hoge Raad van mening, het cassatiemiddel is terecht gesteld, om dat, al zijn er zekere branches uitgezon derd van de Dinsdagmiddag-sluiting, de overige winkeliers toch een groep vormen. De wetgever heeft uitdrukkelijk gewild dat branches en groepen gedifferentieerd zouden zijn, zodat, aldus mr. Tonino, dus het arrest van de Hoge Raad, zowel als de bestaande verordening in strijd zijn met de bedoeling van de wetgever. Spreker achtte de uitspraak van de Hoge Raad weinig ADVERTENTIE VOOR TAXI OF TROUWAUTO'S ZATERDAG 9 JULI Luxor theater, 19 en 21.15 uur. De groene halsdoek. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Apache. W. B.-theater, 20 uur: Te vuur en te zwaard ZONDAG 10 JULI Luxor-theater, 4.30, 19 en 21.15 uur. De groene halsdoek; 2.30 uur: Twee meisjes en een matroos. Kennemer-theater, 2.30, 4.30, 19 en 21.15 uur: Apache. W. B.-theater, 4.30 en 20 uur: „Te vuur en te zwaard; 2.30 uur. De gebroken pijl. bevredigend, omdat dit lichaam absoluut geen notitie heeft genomen van de tijd- nota, noch van het oordeel van de Twee de Kamer, enz., maar er zich eenvoudig heeft afgemaakt. De vraag is, wat er nu moet gebeuren. Voorlopig heeft de tegenpartij gewon nen, zo zei spreker, maar er zijn toch nog verschillende mogelijkheden om te trach ten een wijziging te krijgen. De juridische weg is afgesloten, maar er blijft nog een eventueel beroep op de Kroon. Dit beroep zou erop gebaseerd moeten zijn, dat de bestaande verordening in strijd is met het algemeen belang. Een tweede mogelijkheid is een beroep te doen op de meerderheid van de raad en deze te overtuigen, dat het besluit dat indertijd werd genomen, niet beantwoord de aan de behoeften van de middenstand. Het misverstand zou uit de weg geruimd kunnen worden zonder dat er van enige zijde van een prestige-kwestie sprake zou mogen zijn. In een geanimeerde gedachtenwisseling zijn deze mogelijkheden onder het oog ge zien en binnenkort hoopt de middenstand een uitweg in deze te zullen vinden. Het Arbeiderstoneelfonds te Beverwijk heeft voor het komende seizoen een aan trekkelijk programma samengesteld dat bestaat uit drie voorstellingen. De toneelgroep „Studio" komt op Don derdag 27 October met het Amerikaanse spel „De Indringer" van Edwin Bronner, vertaald door Jaap Hoogstra. Op Donderdag 8 December geeft de to neelgroep van Herman Bouber een voor stelling. Het te spelen stuk is nu nog niet bekend. Het toneelspel „Flierefluiters opont houd" naar het gelijknamige boek van A. M. de Jong, bewerkt door August van Zuylen, wordt op 29 Maart van het volgend jaar door de theatergroep „De Verenigde Spelers" voor het voetlicht gebracht. De Hoogoven Harmonie, dirigent de heer W. Steyn, heeft in het te Zwanenburg ge houden en door de Chr. Gemengde Zang vereniging „Kunst na Arbeid" uitgeschre ven concours ter gelegenheid van het eeuw feest van de Haarlemmermeerpolder Don derdagavond een prachtig succes geboekt. De Hoogoven-mannen legden met 364 pun ten het hoogste aantal beslag op de eerste prijs met lof van de jury. Uitkomend in de ere-wedstrijd met Nabucco van G. Verdi en Ceasar en Cleopatra van G. H. Boedijn wist de Hoogoven Harmonie boven dien de eerste ere-prijs A te behalen en kreeg de heer Steyn de directeursprijs toe gewezen. Zondag 10 Juli IJMUIDEN: Ned. Ilerv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, Heilige doop, 19 uur: ds. R. Bijl van Haarlem. Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Guit. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 10.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: prof. L. H. v. d. Meiden van Apeldoorn. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssa menkomst, 16.30 uur: Jeugdsamen- komst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: ds. J. W. Weenink. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 10.30 uur: ds. Joh. H. W. Dickhout, Heilig Avondmaal. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. K. A. Scheerer van Lutjegast. Ver. v. Vrijz. Ilerv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer E. Pera van Den Haag. Woensdag 19.45 uur: ds. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen dienst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. Jeugdkapel, 10.15 uur: de heer J. Bergsma. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: Jeugddienst ds. A. van Rhijn van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: Dienst. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer H. v. d. Brink van Bloemendaal. Donderdag 20 uur: de heer A. van Gent van Worm er veer. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: heer Gores. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. G. M. Spelberg van Warga. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatlia, 10 uur: de heer Joh. H. van Oostveen van Voorburg. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsdienst; 12 uur: Zondagsschool; 20 uur: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan o.l.v. kapt.ne J. C. Steyger. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: vie. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. Van Duykeren, van Amsterdam. Prov. Ziekenhuis Duinenbosch, 14.30 uur: ds. Willekes, van Beverwijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. C. B. Burger, van Utrecht; 19 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. P. J. Mackaay van Oegstgeest. Chr. Ger. Kerk, „De Kapel", 15.30 uur: cis. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Christ Church Amsterdam, Induction Service. STRAND IJMUIDEN: Uitgaande v. h. „Comité van Samenwer kende Zondagsscholen te Velsen" Zon dagsschool om 10 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" vlak aan de Noordzijde van restaurant „De Schelp". IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma. school om 10 uur. Herv. Zondagsschool. Julianaschool om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, om 11.30 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool. 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool, te Driehuis, Kof fiekamer Westerveld t/m. 8 jaar om 10.15 uur; 9 jaar en ouder om 11.45 u. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat om 11.45 j iL Deze week is op een der bijvelden van het sportpark Sclioonenberg de finale gespeeld tussen de poules A en B van de wisselbeker- competitie van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybalbond. De Sportbond dames kwamen op zeer fortuinlijke wijze voor een jaar in het bezit van de trofee, omdat VCK 2 met vier dames in het veld verscheen en derhalve reglementair verloor. Het mag evenwel een beloning heten voor het nijver streven van de Sportbondsters, die zelfs kans zagen de kampioene PSV achter zich te laten, en daardoor nog compensatie vonden voor het verlies van het tweede klasse kampioenschap. De herenfinale tussen VGV 1 en Kenne- mers 2, 2-0 (15-10; 15-9), toonde reeds dadelijk een overwicht van de VGV-ers, die de Ken- nemers-aanvallen regelmatig met succes wis ten af te blokken. De straffe wind had even wel een ongunstige invloed op het spelpeil, waardoor het kon gebeuren, dat verscheidene opslagen buiten het veld belandden. In de eerste set liep VGV geleidelijk uit en de Kennemers-coach kon zelfs door het aanvragen van een time-out de stand niet meer ten gunste doen keren. De tweede set leverde enkele aantrekkelijke momenten op, waarbij de aanvallers en verdedigers hun kupnen •moesten uitbuiten, ,Na aanvankelijk met 2-0 te hebben 'achter gestaan, liep VGV na de stand 5-5 uit om de voorsprong niet meer prijs te geven. Jaarvergadering Op Vrijdag 15 Juli zal in het Cultureel ge bouw te IJmuiden de jaarvergadering van de afdeling worden gehouden. Voor ons ligt het jaarverslag van de secretaris van IJmond, die het bestuur als voorbeeld van sportivi teit en belangen-gemeenschap schetst ten op zichte van de aangesloten verenigingen en de hem toegevoegde commissies. De laatsten worden zelfs in een somber daglicht gesteld. Bovendien acht de schrijver de toekomstige verhouding tussen de technische- en de scheidsrechterscommissie van twijfelachtige aard. Ook het Bondsbestuur van de NeVoBo kan niet aan de persoonlijke inslag van het verslag ontkomen. De competitie-leider is optimistischer ge stemd en laat zich in zijn verslag waarderend uit. In het afgelopen seizoen speelden 33 teams 244 wedstrijden, met als resultaat, dat de Kennemiers-dames en de PSV-heren in de le klasse het kampioenschap wegdroegen, terwijl de PSV-dames en de VGV 2-heren dit genoegen in de 2e klasse mochten smaken en derhalve promoveren. De Kennemers 2- dames en de DGS-heren zullen daartoe naar de 2e klasse degraderen. De enige doorn in zijn oog is de nog veelvuldig voorkomende boete-oplegging. Het verslag van de scheidsrechterscommis sie spreekt eveneens van een druk seizoen, doch een vlot verloop kan steeds worden ge waarborgd. Het fluitisten-corps ondervond uitbreiding, terwijl het contact met de afde ling Haarlem als een der hoogtepunten wordt gekenmerkt. Spelpeil moet hoger Ondanks het feit, dat enkele teams een flinke vooruitgang hebben getoond, hetgeen zich vooral bjj de Kennemers-dames uitte, is het algemene spelpeil toch nog beneden de verwachtingen gebleven. Het afdelingsbestuur ziet hierin nu een oplossing, doordat een aantal gediplomeerde spelleiders hun krachten op de verenigingen kunnen botvieren. Bovendien zal de selectie training voor de afdelingsteams stevig aange- „Sappeurs" van het vierde opleidingsregiment van het Engelse Corps Royal Engi neers, dragen op deze foto, gemaakt op de luchtbasis van de R.A.F. te Farnborough, vliegers, xvelke een 45 jaar geleden werden gebruikt om een man voor observaties tot op een bepaalde hoogte „op te laten". De demonstratie was een onderdeel van een expositie gewijd aan vijftig jaar luchtvaartgeschiedenis. pakt moeten worden, wil IJmond zich in de komende districts-competitie een waardige representante kunnen tonen. Een zware, maar mooie taak wacht daartoe de technische com missie. Ook de scheidsrechters-comrmssie meent hieraan te kunnen medewerken, door haar corps aan te sporen de fouten scherp te signaleren en volledig op de hoogte van de spelontwikkeling te blijven. ADVERTENTIE GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR Celsiusstraat 52 achter Cultureel Gebouw Telefoon 4551 - IJmuiden v/h Garage Giesberts - Tel. 4156 - IJmuiden „Kennemer Tabakshuis" - Marktplein 5, Telefoon 5795 - IJmuiden Orgelconcert in de Grote Kerk In de grote kerk te Beverwijk geeft de heer G. J. Moed op Dinsdag 12 Juli een orgelconcert. Medewerking verleent Anna van 't Oever, sopraan, Barta de Graaf- Verdam, viool en mevrouw Rensen-Van Loenen, cello. De Wijk aan Zeese V.V.V. organiseert vanavond een ballonoptocht voor kinderen Na afloop worden de ballonnetjes op het Julianaplein losgelaten. Medewerking wordt verleend door het drumcorps van de Beverwijkse Harmoniekapel. Beroep op vicaris Eekhof Teneinde te voorzien in de vacature, ont staan door het vertrek van ds. J. Wiersma, hebben de leden van de Nederlands Her vormde Gemeente te Wijk aan Zee met meerderheid van stemmen besloten een beroep uit te brengen op vicaris J. A. Eekhof. ADVERTENTIE BESTELT UW Velserduinweg 143 - IJmuiden-Oost ZATERDAG 9 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.30 uur, „The true and the brave". Rex, 20 uur, „Opgepast, zakkenrollers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Heidestraat, tentoonstelling van werken van vier Noordhollandse schilders. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, 1419 uur, bazar in theeschenkerij Velserbeek; 2024 uur, bal in thee schenkerij. ZONDAG 10 JULI IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Vlucht uit fort Bravo" 19 en 21.30 uur, „The true and the brave". Rex, 15 uur, „Buffalo Bill" 20 uur, „Opgepast zakkenrollers". „Felison", 1417 uur, als Zaterdag. MAANDAG 11 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Vlucht uit fort Bravo". Rex, 20 uur, „Opgepast zakkenrollers". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. „Felison", 1417 uur, air- Zaterdag. VELSEN Raadhuis, 1517 uur, spreekuur wet houder van Osderwijs.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3