Heemskerk stelt zich met kracht van argumenten te weer tegen Beverwijkse plannen Agenda voor Velsen Visserij -varia Insecten- bestrijdingsmiddelen Drie overwinningen en twee Suomi-clubrecords voor P. Dekker ANNEXATIE GEEN OPLOSSING Raadsstuk, geladen van verwijten, gevoed door steun van hoger hand ..Beverwijk niet alleen zaligmakend" Katholiek Velsen-Noord viert parochiefeest Beverwijk Top-aanvoer viel tegen Voortreffelijke honk en softbaldag U/INTERS Castricum Wijk aan Zee 7 Voortzetting met feestavond Zeeuwse kustvissers moeten zeevissers worden Een drieling op „Hofgeest" „Onder Ons" hield aardbeiendrive Minder aardbeien zonder dop „Weenink" schaakte voort Rooswijk 2 bijna kampioen Eau de Cologne per maatje D. van Zutphen op „hoog" niet te benaderen De IJmonden Promotie in de muziek Oudermiddag van Katholieke kleuterschool NKJB- en JG-leden gingen uit „Zang en Vriendschap" trad op in badplaats Oogst van straat en strand Agenda voor Beverwijk DINSDAG 12 JULI 1955 „Wij zijn van mening, dat het voor de gewenste ontwikke ling van de IJmond noodlottig zou zijn, indien niet spoedig een goede samenwerking tot stand komt." Deze verwijzing in het raadsstuk, dat de gemeente Heemskerk aan haar leden heeft doen toekomen, tekent kernachtig de voorgeschiedenis van de annexatieplannen, die Beverwijk ten koste van Heemskerk openbaar heeft gemaakt, zij verwijst immers naar het ontbreken van deze samenwerking. Dé schuld daar van wordt in de voordracht onomwonden aan Beverwijk toe geschreven, want het college van Heemskerk stelt vast „dat het zeer onelegant is de op handen zijnde wettelijke regeling in de IJmond-aangelegenheden met een zodanig voorstel (het annexatieplan) te doorkruisen, temeer daar gebleken is, dat Beverwijk op dit terrein elke samenwerking schuwt." Het voorstel aan de raad, dat het prae-advies afsluit volgt dan ook logisch op deze afwijzende houding van Beverwijk. „Wij stellen voor aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat naar de mening van de raad het verzoek van de raad der ge- meenet Beverwijk tot grenswijziging met onze gemeente niet dient te worden ingewilligd, doch te verzoeken een regeling tot bovengemeentelijke'samenwerking te willen'bespoedigen." Al blykt zulks niet duidelijk uit de raadsvoordracht, de indruk blyft na lezing niettemin achter, dat het college van Burgemeester en Wethouders der gemeente Heemskerk steun verwacht van hogerand in zyn streven de hangende problemen in haar gebied niet langs geforceerde maar langs minnelijke weg op te lossen. Burge meester H. Nielen zei ons gisteren: „Wij hopen op de ontwikkeling in de richting van een loyaal driemanschap in de IJmond Velsen, Beverwijk en Heemskerk". Ten aanzien van de Heemskerkse aandrang om de bovengemeentelyke samenwer king te bespoedigen, zulks uiteraard in de vorm van een wetsvoorstel, deelde hy voorts mede, dat dit zo dient te gebeuren, dat de hele bevolking daaraan deel heeft en er kennis van kan nemen. Tenslotte deelde hij desgevraagd mede, dat er in de boezem van het Heemskerkse gemeentebestuur geen enkel bezwaar be staat tegen kleine, noodzakelijke grens correcties, maar wel tegen de wijze waar op deze grote annexatie door Beverwijk is doorgedreven Beverwijk, dat argu menteerde: „Ongelukkerwijs vallen de nieuwe grenzen net door een aantal Heemskerkse percelen". Heemskerk verwijt Beverwijk in dit op zicht een eenzijdige functie-opvatting in de IJmond-constellatie en neemt zijn partner dit te meer kwalijk, omdat er ten eerste geensprake is van enige motivering, berustende op een wetenschappelijk on derzoek der bestuursrechtelijke, economi sche of bestuursrechtelijke problemen ter wijl voorts de gemeente Heemskerk in het recente verleden al dermate vaak met positieve initiatieven voor een vrucht bare samenwerking is gekomen, dat Be verwijk niet minder kan worden verwe ten, dan dat zij zich, zich baserend op een interim-rapport IJmond-Noord wil uit breiden ten koste van nabuurgemeenten. Nationale belangen eisen Nadat het Heemskerkse college heeft verwezen naar het verzoek van Beverwijk aan de Kroon d.d. 21 Maart 1955, waarin het voornemen tot de annexatie wordt uit eengezet, vervolgen B. en W.: By de overwegingen, welke maatregelen noodzakelijk zyn voor een goede ontwik keling van de IJmond, komt steeds naar voren, dat de veelheid van belangen, wel ke in dit gebied over het territoir van de drie IJmondgemeenten moet worden be hartigd, een nauwe samenwerking, tussen de betrokken gemeentebesturen noodza kelijk maken. Dit klemt temeer, omdat de grote Natio nale belangen, die by deze ontwikkeling voorop moeten staan, geen belemmeringen toelaten. Onze daadwerkelijke bereidheid om als volwaardig IJmondpartner aan de ontwik keling van dit gebied mede te werken, im pliceert, dat owij alles in samenwerking met de beide" andere gemeenten tot stand willen brengen, wat voor deze streek noodzakelijk is. Ons beleid is hierop dan ook steeds ge baseerd geweest, zodra ons duidelijk werd, welke grote belangen hier op het spel stonden. Wij herinneren u in dit verband aan: a. ons initiatief voor de totstandkoming van het Intercommuniaal Lichaam Ver vanging Tuinbouwgronden; b. ons initiatief om door gemeenschap pelijk overleg met de gemeentebesturen Beverwijk en Velsen tot een vrijwillige samenwerking te komen op bestuursrech telijk gebied; c. ons initiatief tot een gezamenlijk so ciologisch onderzoek t.a.v. het tuinders- vraagstuk in verband met de ontwikke ling van de IJmond; d. de wijze, waarop wij ons riolerings- vraagstuk tot een oplossing trachten te brengen; e. onze voorstellen, aan het gemeente bestuur van Beverwijk, om in samenwer- ADVERTENT1E DINSDAG 12 JULI Tlialia, 20 uur: „Vlucht uit fort Bravo". Rex, geen voorstelling. „Felison", Heidestraat, tentoonstelling 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 14—16.30 uur. WOENSDAG 13 JULI Raadhuis 1012 u.: Spreekuur wethou der van Sociale Zaken". Thalia, 20 uur: „Vlucht uit fort Bravo". Rex, 20 uur: „Niagara". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, als Dinsdag. king het plan Oosterwijk te verwezenlij ken, alsmede om het plan Meerestein voor te bereiden. Meer dan wie ook spijt het ons, dat door de houding van het gemeentebestuur van Beverwijk de vrijwillige samenwerking tussen de drie gemeentebesturen in de IJmond niet tot stand is gekomen. Vervolgens wordt een deel der onder handelingen en besprekingen behandeld, waaruit steeds weer blijkt, dat Beverwijk op eigen gezag, wetende, dat de hele aan gelegenheid in handen van hogere rege ringsorganen berustte, besprekingen voor stelde: een houding, een gemeentebestuur onwaardig. Zelfs, aldus het raadsstuk van Heemskerk, was er buiten Heemskerk om, in December 1954 al een uitbreidings plan klaar over Heemskerk gebied heen. Een détail: Op 14 Februari verzocht de burgemees ter van Beverwijk in een bespreking tus sen de colleges van burgemeester en wet houders voor het doen van belangrijke mededelingen van de zijde van Beverwijk. Reeds de volgende dag had deze bespre king plaats. De belangrijke mededeling hield in, dat besloten was aan de gemeenteraad van Beverwijk voo rte stellen aan de Kroon het annexatievoorstel te doen. B. en W. van Heemskerk hebben van deze mededeling zonder commentaar ken nis genomen en alleen de vraag gesteld of de afspraak van 4 Februari 1955, waarbij werd overeengekomen, dat zij hun ziens wijze kenbaar zouden maken ten aanzien van de gezamenlijke uitvoering, gestand moest;.worden gedaan, waarop werd me degedeeld,- - dat dit niet meer opportuun werd geacht. Is annexatie wel oplossing? Over het plan zelf zeggen B. en W. het volgende: „Allereerst dient hier de vraag te wor den gesteld, kan annexatie in dit gebied wel in aanmerking komen voor de oplos sing van enig probleem. Annexatie immers is in het verleden in hoofdzaak toegepast, wanneer een ge meente door te beperkte ruimte in haar gebied geen voldoende gelegenheid meer had om zich naar behoren te kunnen ont plooien en een samenwerking met de randgemeenten niet de gewenste oplossin gen zou brengen voor de taken, die moes ten worden vervuld. Deze omstandigheid doet zich echter in de IJmond niet voor. Hier toch zijn drie gemeentebesturen geroepen om in de mate, waarin de industriële ontwikkeling van de IJmond zich voltrekt, die maatre gelen te nemen, welke voor een goede en harmonische ontwikkeling noodzakelijk zijn. Toen al Uiteraard kan dit alleen gescheiden in volledige samenwerking tussen de drie ge meentebesturen en zo deze hiertoe niet op vrijwillige basis beried zijn, dan zal alleen een gedwongen samenwerking hierbij uit komst kunnen geven. In die zin verstaan wij ook hetgeen door de minister van binnenlandse zaken in 1954 naar voren werd gebracht, toen hij de drie gemeentebesturen alsnog de gele genheid gaf tot een vrijwillige samenwer king te komen. Indien de gemeente Beverwijk hierbij dezelfde bereidheid had getoond dan de beide andere IJmondpartners, dan was nu reeds veel vruchtbaar werk verricht geweest. Steeds verder De bedoeling van de gemeente Bever wijk is, zo meent Heemskerk, om tot steeds verdere grenswijzigingen te komen. Dit kan met feiten worden aangetoond en blijkt o.a. door grondaankopen in ver wijderd gelegen gebied en uit de bij het verzoek tot grenswyziging overgelegde tekening, waarop de nieuw te bepalen grens wederom ten Noorden van Meere- steyn en Oosterwijk liggende wijken Zuid- broek en Assum loopt en daarby zelfs de bebouwing van Heemskerk-dorp door snijdt, zodat by een volgend verzoek tot grenswyziging opnieuw de overweging kan worden aangehaald, dat „ongelukkiger wijze" de bestaande gemeentegrenzen tus sen Beverwijk en Heemskerk door deze wijken lopen, aldus B. en W. Bovendien is het niet denkbeeldig, dat .om practische redenen het plan Zuidbroek eerder tot stand zal moeten komen dan het plan Meeresteyn, gezien de grote tuinders problemen, welke in laatstgenoemde wijk dienen te worden opgelost. Derhalve zijn B. en W. er van overtuigd, dat deze omstandigheid der gemeente grenzen zich steeds zal blijven voordoen en daarom dienen deze moeilijkheden te worden ondervangen door samenwerking. Immers het probleem van het tot stand komen der woonwijken is slechts een van de vele aspecten, die bij de ontwikkeling van de IJmond naar voren komen en de samenwerking daarbij is daarom zo nood zakelijk, omdat bij de ontwikkeling van dit gebied de belangen van de drie IJmond partners volkomen in elkaar grijpen. C<XXXX>X>W5CXX<XXCOOCOOCOOCCOOCOCCCCCCOOOCCCCCCOXOOCCCO; Na grondig vooroverleg en voorstudie heeft de gemeente Heemskerk hij mon- de van haar college van Burgemeester en Wethouders thans haar stem verhe ven tegen de annexatieplannen van Be verwijk, die in Maart wereldkundig werden en die onder meer de realisatie van de door Beverwijk nodig geachte woonwijken Oosterwijk en Meerestein vaste voet willen geven. Het Heemskerkse college wilde niet on beslagen ten ijs komen en heeft in zijn prae-advies aan de raad, die dit pro bleem op de 20e Juli gaat bespreken, man en paard genoemd en de schuld van de slechte gang van zaken in IJmond- verband bij Beverwijk gelegd. Wij heb ben uit het lijvige raadsstuk de voor naamste elementen gegrepen, daarbij deels voorbijgaand aan de historische ontwikkeling van het geschil, die onze lezers na ettelijke publicaties over dit onderwerp genoegzaam bekend zal zijn. >occoocccccocoocoooooooocox«ccoo3ooccodooc«ooocccccccoc> „Ons standpunt is, dat wanneer dit alles aan één gemeente zou worden overgelaten, hierin grote gevaren schuilen van een te beperkte visie op het gehele aspect", zo zegt de voordracht woordelijk. Wanneer de gemeente Beverwijk meent te kunnen stellen, dat de woonwijken-Ooster wij k en Meeresteyn slechts zo vlot moge lijk zullen kunnen verwezenlijkt door de regelende, besturende en verzorgende werkzaamheid van één bestuur, één be stuursapparaat en één technische dienst, dan menen B. en W. van Heemskerk te mogen opmerken, dat juist de door Bever wijk voorgestelde maatregelen reeds een grote vertraging in de uitvoering van het plan Oosterwijk hebben veroorzaakt. Immers, Heemskerk heeft steeds de be reidheid getoond mee te willen werken aan een in snel tempo verwezenlijken van dit plan, doch daarover heeft het gemeen tebestuur van Beverwijk zelfs niet willen spreken. Geen Beverwijkse aangelegenheid alleen Duidelijk is hier te onderkennen de zucht naar expansie en het is betreurenswaardig, dat men aldaar de ontwikkeling van dit gebied beschouwt als een Beverwijkse aan gelegenheid en helaas niet kan aanvaar den, dat dit.een zaak is van drie gemeen ten, die stük voor stuk bereid zijn zich volledig in te zetten voor de nationale be langen, die in de IJmond moeten worden gediend. Dat dit juist ook door hogere bestuurs organen aldus wordt beoordeeld blykt wel hieruit, dat zeer binnenkort een nieuw ontwerp van wet, regelende de bestuurs rechtelijke problemen in de IJmond, ver schijnt. Nu moge de gemeente Beverwijk in haar adrè's opmerken, dat de door haar ver zochte maatregel niet indruist tegen, doch veeleer een gelukkige en noodzakelijke aanvulling zou zijn van de haar nog (niet bekende) door de minister van Binnen landse Zaken aangekondigde regeling, Heemskerk zou het juister hebben gevon den de beoordeling daarvan aan Zijne Excellentie zelf te hebben overgelaten en B. en W. stellen vast, dat het zeer on elegant is de op handen zijnde wettelijke regeling met een zodanig voorstel te door kruisen, temeer daar gebleken is, dat Be verwijk op dit terrein elke samenwerking schuwt. Strandstrubbeling Na voor het plan Oosterwijk een samen werking te hebben voorgesteld is de vorm van een gemeenschappelijk grondbedrijf, volgend op een socio-cultureel onderzoek om tot een goede wijkgemeenschap te ko men, gaan B. en W. van Heemskerk nader in op de annexatie van een stuk Heems kerker strand, die eveneens in het Bever wijkse plan wordt voorgesteld. Zij zeggen: Het beleid, dat het gemeentebestuur van Heemskerk heeft gevoerd op het strand onder haar gemeente, grenzende aan dat van Beverwijk, is steeds positief ingesteld geweest om aldaar die voorzie ningen te scheppen op recreatief gebied, waardoor ook de belangen van de bad plaats Wijk aan Zee werden behartigd. Ook in de toekomst zijn, gezien de be perkingen, waarvoor Wijk aan Zee zich in verband met de ontwikkeling van de IJ mond ziet gesteld, geen moeilijkheden van betekenis te verwachten. Alle problemen, die zich onvermijdelijk zullen voordoen, moeten en kunnen daar-r om, in de geest van samenwerking tussen de IJmond gemeenten, tot oplossing wor den gebracht. Harmonie gevraagd Hierbij wordt voorkomen, dat nu reeds onder de dreiging van grenswijziging c.q. te zijner tijd annexatie, een verslapping van bestuursdaden van een of meer der in de IJmond deelnemende gemeenten zou optreden, terwijl juist integendeel een ver hoogde bestuurskracht van de drie ge meenten, gecoördineerd en gericht naar hetzelfde doel, voor de harmonische ont wikkeling van het IJmondgebied een drin gende noodzaak is. MARKTBERICHT 11 Juli Aardbeien 150380; sla 39; bloemkool 1436; spinazie 10—18; bospeen 1837; was- peen 13—26; peulen 84104; doppers 5767; tuinbonen 2733; sperciebonen 130150; snij bonen 125135; postelein 1117; frambozen 5966; perziken 9—16; rabarber 12—25. De Kennemer tuinders kregen Maandag in Castricum voor de door hen aangevoerde groente de volgende prijzen: sla 5-12, bloemkool 20-50, bospeen 18-32, peulen 76-ƒ 1,12, postelein 24-28, sperciebonen 1,45-/ 1,70, boskrotten 15-22, doperwten 52-58, tuinbonen 30-34, aanrdappelen 18- 22, aardbeien 2,75-ƒ 4,25 per mand. Na de reeks van festiviteiten van Zon dag ter gelegenheid van het gouden be- staansfeest van de St. Josephparochie is Maandagavond in het Joseph-huis aan de Banjaertstraat dit feest voor de parochia nen voortgezet met een buitenkerkelijke bijeenkomst, die aangeboden werd door leerlingen van de beide R.K. lagere scho len met de uitvoering van de kinderope rette van Hendrika van Tussenbroek ,JJe geleende koekepan" en „Eine landliche Konzert-probe" van Fr. von Suppé onder leiding van mej. W. Sandfort. De zaal was geheel gevuld met genodig den, onder wie het voltallige kerkbestuur. Kapelaan S. Schut sprak een inleidend woord en begroette allen, die zich hebben ingespannen om het parochiefeest te doen slagen; allen, die op enige wijze behulp zaam zijn geweest bij de maandenlange voorbereidingen. Hij noemde deze paro chie-avond, die deze week nog driemaal zal worden herhaald, een belangrijk on derdeel van de feestviering, omdat hier door vooral gelegenheid is de nieuwelin gen in de parochie in haar gemeenschap op te nemen en zo de saamhorigheid te versterken. Was bij het veertigjarig jubi leum een groots opgezette revue de trek pleister, nu had men zich meer tot de kinderen gewend om de parochie-avonden te verzorgen. Met de leutige declamatie van „het verks- ken" door een meisje, die geheel uit het hoofd haar verhaal zegde, werd de avond ingeleid, waarna de uitvoering van de be kende kinder-operettes volgde. Het was echter bepaald jammer, dat er een goede geluidsinstallatie ontbrak, want nu ging, zowel van de declamatie als van de kin derzang veel verloren. Bovendien was deze zang niet bijster goed verzorgd en vervielen de jeugdige uitvoerenden in plotselinge hoge en lage accoorden. Dit deed echter aan het spel niets af; het werd aardig en vooral geestig uitgevoerd. De kinderen kregen voor hun optreden veel waardering. In de pauze maakten velen van de ge legenheid gebruik om de historische ten toonstelling van de parochie en het paro chiële leven te gaan zien. Dit is zeer de moeite waard omdat door de aangebrachte oude foto's en ansichten een zeer duidelijk beeld van de grote evolutie van Wijker- oog tot het Velsen-Noord van heden wordt verkregen en zelfs het nieuwe Gilden-plan volledig in kaart gebracht, wordt weerge geven. Tal van vraagstukken, die op het ogen blik de Zeeuwse kustvissers bezighouden, zijn aan de orde gekomen in de te Goes gehouden vergadering van de Zeeuwse visserijvereniging „Zevibel". De verouder de vloot van de Zeeuwse kustvissers, de gevolgen van het Drie-Eilandenplan en Deltaplan en het probleem van de sociale verzekering zijn uitvoerig besproken. Daarbij werd critiek geleverd op het be leid van minister Mansholt. Drs. J. Floor, uit Scheveningen, economisch medewer ker aan de Stichting van de Nederlandse Visserij, betreurde het, dat minister Mans- holt in de Tweede Kamer een slooppremie voor oude schepen pertinent, afwees. Ook de voorzitter van „Zevibel", drs. A. L. S. Lockefeer, betreurde het dat in de Visse rijnota zo weinig rekening wordt gehou den met de Zeeuwse problemen. Het af wijzen van de slooppremie is een beslis sing waarbij alle sectoren van de visserij over één kam zijn geschoren en hiervan wordt de Zeeuwse kustvisserij de dupe. Er dreigt een ontvolking van de vloot en sanering is hard nodig. Zal de garnalenvisserij zich kunnen handhaven en zal de regering, als blijkt, dat deze visserij moet overschakelen op de zeevisserij, deze overschakeling finan cieren? werd gevraagd. Drs. Floor noemde de overschakeling van kustvisserij naar zeevisserij een nood zakelijk gevolg van het Drie-Eilandenplan en het Deltaplan. De schepen zijn er ech ter niet voor geschikt. Daarom zal de re gering moeten bijspringen. De schade, die de Zeeuwse vissers lijden door deze plan nen moet door geheel ons land gedragen worden. Maandag is de eigenaar van de hoeve de „Hofgeest" aan de Rijksweg verblijd met een drieling in zijn stal. Een van I zijn koeien heeft aan drie welgeschapen kalveren het leven geschonken. Naar wij vernemen maken moeder en kroost het wel. De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" heeft in haar clubhuis café „Schey- wijck" de traditionele aardbeiendrive ge houden, die zich evenals voorgaande jaren in een grote belangstelling mocht verheu gen. De uitslagen waren: 1. A. Waterdrin ker 2221 pnt.; 2. S. v. d. Plas 1961 pnt; 3. E. Toffoli 1562 pnt; 4. R. Bloemendaal 1388 pnt; 5. H. Daemen 1353 pnt.; 6. mevrouw Kleyne 1352 pnt.; H.. v. d. Does 1307 pnt.; 8. J. Zuer 1246 pnt.; 9. H. Bruinenberg 1204 pnt.; 10. W. de Wit 882 pnt.; 11. A. v. d. Mey 770 pnt.; 12. G. v. Leeuwen 506 pnt.; 13. R. Vlaming 480 pnt. De verwachtingen omtrent een buiten gewoon grote aanvoer op de aardbeien veiling is lichtelijk tegengevallen. Het werd gisteren wel de grootste aanvoer van dit seizoen, maar meer dan een 24.000 manden waren er toch niet. Wat ook tegen viel, was, dat er niei aardbeien zonder dop waren, dit was even wel geen bezwaar, want de binnenlandse markt kon de aanvoer met gemak aan. Er was een levendige handel met vrij gun stige prijzen. De eerste soort CLIMAX vari eerde van 2,90 tot 3,70 per mand. De tweede kwaliteit noteerde van 2.25 tot 2,80 per mand. De aanvoer van Moulin Rouge wordt wel iets groter; ook hier werd tot 3,40 per mand betaald. Fram boos-aardbeien varieerde van 2,65 tot 3,90 per mand. Aardbeien zonder dop gingen vlot weg, ook hier noteerde de eerste kwaliteit rond de 3,per mand; deze gingen voor de conserven industrie weg. De tweede soort draaide rond de 2,50 per mand. In de voortgezette onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald: Van 't Hof-v. Vuuren 0-1; De Koter-Boon stra 0-1; Duisenberg- Hoogvorst 1-0; Slings -Koomen 1-0; Verdult-Meyer sr. 1-0; Meyer sr.-Hoogvorst 1-0: Duinmeyer-Hoogvorst 1-0; Van Verseveld-R. Meyer 1-0; Duin- meyer-Duisenberg sr. 1-0; Duisenberg sr.- Verdult 1-0. „L'honneur aux dames" en daarom eerst de uitstekende prestatie, die het softballdamesteam van de honkbalclub „Rooswijk" Zondag in het sterk bezette softbaJl-tournooi van TYBB in Haarlem behaalde door winnaar van dit tournooi in poule A te worden. De grondslag van deze buitengewone prestatie dient onge twijfeld te worden toegeschreven aan werpster Wil van Maanen, die in een pri ma conditie was, zeer vlot speelde en bo vendien een zeer verdienstelijke steun van het veld had. Zij bedwong alle' sTagplöcgen en zo koh het gebeuren, dat achtereenvolgens TYBB met 52, Sportclub Haarlem met 104, Schoten met 53 en HCK met 63 wer den verslagen. Mej. Van Maanen blonk bovendien in de laatste wedstrijd uit aan slag, waar zij drie uit drie haalde. De wis- selprijs, een mooie zuil, zal voor een jaar een plaatsje krijgen in het sportpaviljoen „Watervliet". Rooswijk 2 met kampioensaspiraties De belangrijke wedstrijd van de Roos- wijk-honkbalreserves tegen de naaste concurrent HCK 3 heeft Rooswijk 2 zeer dicht bij het kampioenschap gebracht. De zege was overigens benauwd (98) en werd behaald in een wedstrijd, die de ze nuwen nogal op de proef stelde. Boven dien gaven enige scheidsrechterlijke be slissingen stof voldoende voor de zenuw achtige spanning. Nadat de HCK-ers in de derde en vierde inning een achterstand van zes matchpunten hadden opgelopen, her stelden zij zich in de volgende innings bijna geheel. Voor de Rooswijk-ploeg was het echter een verademing toen K. Kles- ser de laatste HCK-man met drieslag uit schakelde terwijl drie honken bezet wa ren. Het scoreverloop was: Rooswijk 2: 113400- 9. HCK 3 1200212 8. De andere uitslagen waren: Rooswijk 3—HCK 4 14—9 DIO 2Rooswijk 4 236 Rooswijk 2 dient uit nog twee te spelen wedstrijden één punt te halen om zich kampioen te kunnen noemen. Visafslag op Urk. Zaterdag werd door 104 vaartuigen aangevoerd: 5438 pond kuilpaimg, prijs f 1,38f 1,48; 484 pond lijnaal, prijs f 1,38f 1,75; 102 pond snoekbaars, prijs f 0,78; 424 pond rode baars, prijs f 0,90f 1,03; 50 pond IJselmeerbot, prijs f 0,29 per pond en 665 bak nest, prijs f2,820 per bak van 37Vj kilo. ADVERTENTIE SPUITMIDDEL, flacon van 200 cc 0.65 FLITSPUITEN 2-95 Kennemerlaan Tel. 5853 Tijdens de Zondag door de Helderse Athletiekvereniging (HAV) gehouden athletiek- wedstrijden hebben de Suomi-leden, die hieraan deelnamen, zeer goede prestaties geleverd, waarvan de jeugdige P. C. Dekker bij de junioren al bijzondere resultaten behaalde en D. van Zutphen op het nummer hoogspringen heren A-klasse niet was te benaderen. Van Zutphen plaatste zich met zijn sprong van 1,76 meter onder de beste Nederlandse hoogspringers. Piet C. Dekker echter was in deze wedstrijden niet te evenaren. Hij eiste niet alleen dx-ie overwinningen voor zich op, doch wist in twee gevallen bovendien twee clubrecords te breken. Deze athleet is op de goede weg om zich onder de beste van de Nederlandse athleten te scharen. Op de 80 m. jongens B bereikte hij tegen de straffe wind in de mooie tijd van 9,8 sec. en bleef 0,1 sec. op zijn tegenstander voor. Ook de Suomi-junior J. M. Bakker deed wat van hem werd verwacht en veroverde op de 80 m. de vierde plaats in 10,2 sec. Bij het vèrspringen voor jongens A streed de B-junior Piet Deker mee. De buitenge woon fraaie sprong van 6,28 m. schonk hem met 13 cm verschil niet alleen de eerste prijs, maar betekende bovendien een ver- betering van zijn eigen clubrecord, dat op 6,07 m. stond. Op het nummer 600 m. B-jongens waren de Suomi-junioren favoriet. In een prachtige race knabbelde Piet Dekker 0,9 sec. van zijn eigen clubrecord af en werd met ruime voorspi-ong winnaar in 1 min. 30,1 sec. Zijn clubgenoot Jaap Bakker werd keurige tweede in 1 min. 34,9 sec. en de derde Suomi-junior H. Smits liet als vier de 1 min. 36 sec. afdrukken. De 1500 m. heren C bracht voor Suomi J. J. Koster in de baan, die een moedige wed strijd liep, maar na een di-ietal ronden de kop te hebben gehad, niet over voldoende uit houdingsvermogen beschikte en met 4 min. 27,1 sec. na felle strijd en 0,1 sec. verschil de derde plaats kreeg toegewezen. Op de 800 m. jongens A gaven A. Dekker en F. Busscher van Suomi elkaar niets toe. Zij werden respetcievelijk nummer drie en vier in 2 min. 18,1 sec. en 2 min. 18,2 sec. Voorts wist J. Smit (2) onder de heren C kogelstoten met aanmei-kelijk verschil de eerste plaats te veroveren met 1.1,29 m. De ovex-ige uitslagen van deze wedstrijden waren voor „Suomi": Kogelstoten heren D: 3. W. Deenink 9.95 m.; hoogspringen heren C: 2. J. Adelaar 1,56 m.; discuswerpen dames D: 3. M. Cornelissen 23,68 m.; 100 m. jongens A: 4. J. v. Kampen 12,4 sec. In Amsterdam Bij de in Amsterdam gehouden voorwed strijden om de Prins Hendrik-beker nam de Suomi-man Jan Oosterman deel aan het nummer 1500 m. heren B-klasse. Hij behaalde een prachtig resultaat door de sterke Haarlemse tegenstander P. Verra te kloppen en achter S. v. d. Kiev van Lycur- sus de tweede plaats in te nemen met 4 min. 9,4 sec. Beverwijker derde in wielerronde In de ronde van Nieuw-Vennep boekte het „Kennemerland"-lid Coen Niesten suc ces door in een sterk bezette rennersclub als derde te eindigen. De duiven werden om 8 uur gelost in Creil (afstand 388 km.). Eerste duif om 16.25 uur bij de heer Suurmond. Deze lief hebber is mid.-fond.-kampioen. Vitesse kamp. M. v. Veelen (Beverwijk) De verdere uitslag is: Suurmond 1; mevr. De Boer 2 en 6; Visser 3; Kaale 4 en V. d. Scheer 5. Aan het Muzieklyceum, afdeling Conser vatorium, is Zaterdag mej. Willy Haak ge promoveerd van de tweede naar de derde klasse. Hout en houtstof Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zondag aangekomen het Finse s.s. „Sarpen" met een lading van 901 vadem papierhout uit de Finse haven Gamlakar- leby. Maandagmorgen kwam het Zweedse s.s. „Ardennia" aan met een lading van 1550 ton houtstof van Gothenburg. Zondagmiddag vond in zaal Roozendaal te Castricum een oudermiddag plaats van de katholieke kleuterschool aan de Dorps straat op welke bijeenkomst naast vele ouders ruim 200 kleuters acte de precense :gaven. -- Onder leiding van de eerwaarde zusters en enige wereldlijke leerkrachten voerden de kleuters in fraaie costuums niet minder dan 15 toneelstukjes op, maar niet, nadat mevrouw dra. J. M. Perquin-Gerris, uit Amsterdam, gesproken had over het on derwerp „De betekenis van Vader en Moe der voor de kleuters". Daarvoor waren de kinderen en hun ouders welkom geheten door pastoor G. Goes. De meisjes- en jongensleden van de Ne derlandse Katholieke Jeugd Beweging en Jongeren Gemeenschap in Castricum heb ben Zondag per touringcar hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Om negen uur vertrok men vanaf het Stationsplein en via Amsterdam, Weesp en Hilversum ging het op de Loosdrechtse Plassen aan, waar werd „opgestoken". Ver volgens toog men naar Rotterdam voor 'n rondvaart langs en door de havens. De Maastunnel werd eveneens in ogenschouw genomen. Na een kort verblijf in Voorburg zette men koers naar Amsterdam en hier is het geweest dat men in De Kleine Comedie het stuk „Potas en Perlemoer met vacantie" bijwoonde, een warm slot van een warme, doch geslaagde dag. Op uitnodiging van de VVV van de bad plaats heeft het Beverwij ks gemengd koor „Zang en Vriendschap" Maandagavond in „Oud Wijk aan Zee" een uitvoering gege ven, waarvoor een zeer grote belangstel ling bestond. Onder leiding van Stephen Jansen werd een program ma van merendeels bekende werken uitgevoerd, dat zeer in de smaak van het publiek viel. Na elk optreden viel de zangers een hartelijk applaus ten deel. Ook het jeugdkoor van „Zang en Vriend schap" liet zich op deze avond horen. Excursies naar de duinen Voor de rest van deze maand heeft de VW voor de badgasten nog een aantrek kelijk programma samengesteld: Op de Woensdagen 13 en 20 Juli volgt een excursie naar de duinen onder des kundige leiding. ..De Alpenrooskapel" concerteert op Za terdag 16 Juli in „Oud Wijk aan Zee". Een week daarna volgt een gecostumeerde op tocht met medewerking van het fanfare orkest van de badplaats „Orion". Het Beverwijkse show-accordeonorkest „re klavierschippers" komt op Zatex'dag 27 Juli voor het voetlicht. De volgende gevonden vooxwerpen zijn aangegeven bij de Wijk aan Zeese politie post: groen petje, grijs windjack, zwarte sok, aansteker, sleutel en een heren- portemonnaie. DINSDAG 12 JULI Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Enrico- Caruso. Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Liefde in Parijs. W.B.-theater: Geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3