IJmuiden zal straks zijn vierde „Amsterdam" krijgen Balastore Zongordijnen v. Duivenboden's Interieurverz. Ruimt op Restanten In kwart eeuw van dorpsbakker tot moderne broodfabriek BALASTORE Voor BALASTORE ZONGORDIJNEN Alle maten Balastore zongordijnen NEDERLAND Sociaal werker in het zilver „Suomi" gaat trekken met „G. J voor pri|zen Haven berichten Zondag touw- v. Sindelfingen" Nieuwe trawler van Krijger had drie illustere voorgangers, waaronder een sleper Visserijlaboratorium Aardbeien voor Berg en Bosch Balastore Grote aardbeienaanvoer gaat nu loskomen Grote EHBO-oefening in Castricum 6 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Fotocopleën Lichtdrukken Klein offset druk Stencil- en Typewerk Technische Reproducties hl P. S. v. d. Vaart „zevende" Gedeputeerde eind nog niet in zicht Lof voor scheidende R.Verbeek Een donkere dag - één zak meel Bakkers-vakonder wijs aan Nijverheidsschool op komst „Het meisje uit het Westen" bij het Instuiftoneel Damhuwelijk bij D.C.IJ. Woning, werkplaats, school, kantoor... alles schreeuwt om Woninginrichting Marktplein - Lange Nieuwstraat Marktplein 29 Telefoon 5332 IJmuiden Ged. Oude Gracht 108-110 Telefoon 17165 C. Rustemeyer jubileerde bij Sociale Zaken Veertigduizend sloffen DIU geeft concert op Duinenbosch Agenda voor Beverwijk MARKTPLEIN 13 Ziet de étalages Britse arbeiders ageren tegen Duitse scheepsbouw Nieuwe penningmeester bij VIOS De laatste wedstrijden van de kringkampioenschappen WOENSDAG 13 JULI 1955 ER ZIJN VELE schepen die „Amsterdam" heten klein en groot Hopperzuigers zowel als binnenvaartschepen. Er vaart zelfs een Brits schip onder de naam „Am sterdam," dat regelmatig dienst doet op de lijn Harwich—Hoek van Holland v.v. Het valt te begrijpen, dat er IJmuidense schepen zijn geweest onder de naam „Amster dam." IJmuiden heeft immers haar ontstaan te danken aan de hoofdstad des lands door het graven van het Noordzeekanaal. Het eerste IJmuidense schip met „Amster dam" als naam verscheen in 1904. Het was de in 1903 gebouwde Engelse stoom trawler „Australian Prince." Aangekocht door de Maatschappij tot Beheer van Stoom trawlers en andere Vissersvaartuigen kreeg dit schip het merk IJM 49. Deze stoomtrawler „Amsterdam" mat 157 reg.ton bruto en was even groot als de Wiron IV (IJM 209) van thans. Met de zusterschepen Rotterdam (IJM 50), 's-Gravenhage (IJM 51) en Dordrecht IJM 52 behoorden zij tot de mooiste schepen van de trawlervloot. De achter over geplaatste korte schoorsteen even wijdig met -de masten gaven de schepen een vlot voorkomen. Met een machine vermogen van 300 pk waren het in die tijd al sterke schepen. De Amsterdam (IJM 49) heeft ongeveer 10 jaar aan de visserij kunnen deelnemen. Op 19 Augustus 1915 vond de trawler zijn einde op de visserij. Een mijn is er de oor zaak van geweest, dat het schip ten onder is gegaan. Amsterdam opgeschort De naam Amsterdam kwam voorlopig niet in de registers voor. Dit duurde tot 1929, toen De Vem een paar trawlers kocht in Engeland. Een dezer schepen, de Mary A. Hastie H. 1029 kreeg de naam „Amsterdam" en het nummer IJM 58. Een andere rederij meende dezelfde naam te gebruiken voor een harer schepen. Deze kwamen gelijk in IJmuiden. De in 1908 gebouwde „Lord Rothchild" werd even eens met de naam „Amsterdam" vereerd met het visnummer IJM 100. Met de Rot terdam (IJM 105) zijn deze schepen, die onder beheer hebben gestaan van de heren IJff en Vliegenthart, niet gelukkig ge weest. Zij kregen al gauw een plaatsje in de Haringhaven om tenslotte in de smelt kroes te verdwijnen. Een sleper De Amsterdam van de Vem had een heel wat betere staat van dienst. Voor de tweede wereldoorlog was het één der beste trawlers van de vloot en hij was geregeld ter visserij. In 1938 kreeg IJmuiden er een tweede „Amsterdam" bij, maar geen trawler. Bureau Wijsmuller had bij de Werf Jan Smit Czn. te Alblasser- dam een nieuwe stoomsleepboot besteld, welke bij de tewaterlating de naam „Am sterdam" verkregen had. Bij een bruto- inhoud van 368 reg.ton had deze sleepboot een lengte over alles van 45 m, lengte tussen de loodlijnen 42.50 m, breedte 8.35 m, en holte 5 m. Deze „Amsterdam" was een oliestoker en beschikte over een ma chinevermogen van 1400 pk. Zowel de trawler „Amsterdam" als de sleepboot „Amsterdam" deden in de oorlogsjaren dienst voor de geallieerden. Twee schepen met dezelfde naam gaf echter verwarring en vandaar werd de trawler verdoopt in „Andijk."1 De sleepboot „Amsterdam" kreeg vele belangrijke sleepopdrachten uit te voeren en heeft zich krachtig geweerd. De werkzaamheden van de „Andijk" zijn van geheel andere aard geweest. Het schip beoefende niet de visserij, maar was ge heel verbouwd als mijnenveger. Beide schepen keerden na de bevrijding weer in ons land terug, maar de sleepboot „Amsterdam" heeft toen nog slechts enkele jaren dienst gedaan. In 1947 werd het schip namelijk verkocht naar België, ADVERTENTIE Telefoon K2510 -4189 <5 S 5" Si 3 srS 2 5T «5-S- 2. ET r>. H- ÏT *5g. Provinciale Staten hebben de „Zevende Gedeputeerde" gekozen, de man die moet beslissen wanneer de stemmen in het uit zes leden bestaande College van Gedepu teerde Staten staken in gevallen waarin een beslissing volstrekt nodig is. De Partij van de Arbeid zag haar can- didaat met 37 van de 71 stemmen geko zen. Het is de heer P. S. van der Vaart uit Den Helder. De KVP-candidaat, de heer Sj. Groen uit Alkmaar, verenigde 34 stemmen op zich. De opening van het nieuwe Centrale Visserijlaboratorium aan de IJmuider strandweg is nog steeds niet in zicht, al had men reeds vorig jaar gegronde hoop op een spoedige opening. Niettemin werkt een deel der daar te huisvesten laborato ria al. Na het CIVO uit Utrecht is nu ook de chemisch-microbiologische afdeling van het Rijksinstituut voor visserij onder zoek uit Den Helder naar IJmuiden geko men. Op 1 Augustus nemen de biologen onder leiding van dr. Havinga hun intrek aan de Strandweg, maar ook dan kan het gebouw nog niet gereed zijn, zodat de kans groot lijkt, dat de opening pas in 1956 kan geschieden. Evenals in Beverwijk is ook in Castricum een aardbeieninzameling gehouden voor het sanatorium Berg en Bosch van de vereni ging Herwonnen Levenskracht. De inzame ling leverde 50 manden aardbeien op. waar het nog steeds dienst doet als „Adrien Letzer." De mijnenveger „Andijk" is toen weer stoomtrawler Amsterdam" geworden maar dat heeft ook niet lang mogen duren, want intussen is deze trawler in handen van de sloper terecht gekomen. IJmuidens vierde trawler „Amsterdam" staat thans op stapel. De bij de scheeps werf Gebr. Boot te Leiden is aanbouw- zijnde motortrawler voor rekening van de Firma F. J. Krijger zal straks onder deze naam in bedrijf komen. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Economisch directeur provinciale ziekenhuizen met pensioen De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, heeft vanmorgen in de vergadering van Provinciale Staten woorden van hulde en erkentelijkheid gesproken tot de heer R. Verbeek, economisch directeur der provin ciale ziekenhuizen, aan wie op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De Commissaris herinnerde aan de eer volle loopbaan van de in 1911 als klerk in dienst der provincie gekomen functionaris die zich door zijn toewijding en kennis van zaken een der hoogste posten in de provinciale hiërarchie verwierf. „De heer Verbeek heeft het provinciale belang met zorg en zuinigheid gediend," aldus spreker. De Staten onderstreepten deze hulde met applaus. Vervolgens werd de heer J. A. Valk, economisch adjunct-directeur der provin ciale ziekenhuizen, tot opvolger van de heer Verbeek gekozen. De Gedeputeerde L. Bouwman gaf een overzicht van diens eer volle staat van dienst, op verzoek van de communistische fractie, welke geen zitting heeft in de Commissie van bestuur voor de provinciale ziekenhuizen. Houtaanvoer Dinsdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Duitse s.s. „E. Russ" met een lading van 837 vadem papierhout uit de Finse haven Jacobstad. e Met de grote evolutie, die zich in de afgelopen kwart eeuw in vele Velsense in- dusrtiële bedrijven heeft voltrokken, parallel lopend aan de geweldige toename van de bevolking in Kennemerland, is het niet te verwonderen, dat verschillende zaken mensen deze evolutie niet zonder meer aan zich voorbij hebben laten gaan, doch heb ben geprobeerd de grote ontwikkelingen te volgen; zij het vaak met grote offers en vele zorgen. Tot hen, die tot deze categorie behoren, kan ongetwijfeld worden gerekend de heer T. Winkel, die op 15 Juli 1930 aankondig de de bekende bakkerij aan de Wijker- straatweg van de even bekende heer C. F. J. Rijperman te hebben overgenomen. De heer Winkel, die in 1930 zijn produc tie en distributie van brood begon met drie man personeel kan thans bogen op een „bezetting" van zeventig mensen, die de bakkerijproducten verzorgen en bezorgen. De rappe ontwikkeling van deze vroegere dorpsbakkerij blijkt overigens voldoende uit de omzetten van toen en nu. Het pro- ductieboek van 17 Juli 1930 wijst een op brengst aan van 213 broden; de dagpro ductie van 30 Juni 1955 toont het cijfer van 5845 broden. Uiteraard kon de oude zaak, zoals die was overgenomen niet in dezelfde toe stand blijven en moest er al binnen drie jaar een ingrijpende verbouwing worden uitgevoerd, toen in 1933 de tweede oven in gebruik werd genomen. Nauwelijks vier jaar later, in 1937, toen aan de toenmalige vraag niet meer kon worden voldaan, bracht de aanwinst van een voor die dagen uiterst moderne uit roloven uitkomst en werd met de aan schaffing van een installatie voor het auto matisch afwegen, rijzen en opmaken van het brood de eerste in Noordholland opnieuw een uitbreiding noodzakelijk. De omzet steeg met de dag en vlak voor de oorlog van 1940 was deze opge lopen tot ruim 200 zakken meel per week. De distributie kwam met steeds gro ter formaat bonnen voor steeds kleiner rantsoenen, die uiteraard èn voor de men sen èn voor de bakker de grootste moei lijkheden opleverden, zelfs zó, dat de laag ste omzet aan distributiebonnen werd be reikt: precies één zak (oorlogs)meel. Het bedrijf, dat gelukkig hoewel zeer beperkt kon blijven draaien, be leefde op 19 September 1944 de eva cuatie van Velsen-Noord een diepte punt. Doch één dag slechts, op de twin tigste Juli, toen alles radeloos en redde loos leek, is er niet geproduceerd, omdat men daartoe niet in staat was. Na de bevrijding echter ging het met het grootste bakkersbedrijf in de omgeving spoedig bergopwaarts en in 1951 moest worden overgegaan tot een belangrijke uitbreiding. De automatische installatie voor de broodbereiding werd uitgebreid en een ultra moderne gaasmatoven met een capaciteit van 1100 broden per uur kon worden geplaatst. De thans 67-jarige oprichter van het be drijf, de heer T. Winkel heeft nog altijd de dagelijkse leiding van de zaak, die in 1940 werd omgezet in een vennootschap onder firma met als medefirmanten de zoons L. H. Winkel en H. Winkel. Een flink aantal medewerkers loopt al jaren in de zaak mee; één heeft nu 21 dienstjaren achter de rug en er zijn er, die variëren van 10 tot 14 dienstjaren. Onge twijfeld zijn hieraan de goede sociale ver zorging, de bedrijfspensioenregeling op uitstekende basis, de geregelde werktijden en wisselende diensten niet vreemd. „Het bakken is een mooi vak" zegt de oude heer Winkel en het is ongetwijfeld mede aan zijn verlangens en die van de Bakkersvereniging in IJmuiden en Bever wijk te danken, dat naarstig wordt ge streefd om, evenzeer als in verschillende andere gemeenten, een vakcursus voor bakkerijproducten te kunnen openen in de Nijverheidsschool van Velsen. Hier zal de jeugd dus behalve aan de bakkersvakscholen in Zaandam, Alkmaar en Haarlem terecht kunnen om flink wat theoretische en practische kennis voor het bakkersvak te vergaren. Hoewel dit jubileum uiteraard reden tot feestviering geeft, zal dit toch niet ge beuren, omdat de bedrijfsleiding de vie ring op andere leest geschoeid heeft. Men laat hierin allereerst het personeel in de vreugde delen, dat Vrijdag een jubi leumgratificatie krijgt uitgekeerd, doch ook de afnemers wacht een aardige ver rassing. Evenals dat met de feestelijke bijeen komst voor de personeelsleden het geval is, die men voornemens is te houden, zal de verrassing eerst na de bakkersvacantie komen, aangezien de productie niet mag stagneren. Naar men ons verder mededeelde staat opnieuw een flinke uitbreiding van het jubilerende bakkersbedrijf op 'het pro gramma. Het R.K. Instuiftoneel uit Velsen-Noord, onderafdeling van de KAJ, heeft ter ope ning van het nieuwe seizoen in studie ge nomen: „Het Meisje uit het Westen" oor spronkelijk spel in 3 bedrijven door J. J. W. Willemsen. Aan dit stuk werken mede: de dames B. Aardenburg, S. Aardenburg, Th. Gomes, L. Thiery en M. Bleeker. De heren J. Zuur bier, C. Duin, G. Bakker, J. Mooy en J. Helmers. De regie is in handen van Will Seignette. De opvoerings-datum is nog niet definitief, doch het plan is om in begin October twee avonden te geven. Voor dit stuk is door de leden een geheel nieuw décor vervaardigd. Donderdagmiddag om 3 uur zal het hu welijk voltrokken worden van de eerste tientalspeler van DCIJ, de kampioen dam men groot-IJmuiden 1954 Henk Swier met mej. A. C. v. Alphen. De dammers van DCIJ zullen een erehaag met damborden vormen als het bruidspaar het gemeente huis verlaat, zodat de eerste schreden van het huwelijk via het honderd ruitig spel leiden. Geslaagd Aan de Duinwijkschool voor Christelijk ULO te Beverwijk slaagde de leerling Peter IJzerman voor het Mulo-diploma A. ADVERTENTIE 4> O O R Z l> C H I I 4C ZOI*»aR&UNE» Natuurlijk vindt U alle maten TROMP STRAAT 81 IJMUIDEN - TEL. 5205 zult U zéker slagen bij: unie uit voorraad leverbaar bij in elke gewenste breedte levert U met alle service Gisteren is tydens een bijeenkomst van het gehele personeel van Sociale Zaken in de directiekamer van het gebouw aan de Troelstraweg, een uitermate sympathiek sociaal-werker gehuldigd, ter gelegenheid van zyn zilveren jubileum in overheids dienst. Vele goede woorden en oprecht gemeen de wensen zijn de heer C. Rustemeyer, chef van de buitendienst, toegesproken. Nadat de heer N. C. Rozemeyer, waar nemend directeur, de aanwezigen had wel kom geheten, heeft de wethouder van So ciale Zaken, de heer C. P. J. Maas de jubi laris en zijn gezin toegesproken. Het is, zo zei spreker, vandaag een doodgewone, maar voor u een buitengewone dag. Deze dag krijgt een bizondere betekenis omdat ge u vóór 25 jaren hebt moeten overscha kelen van het loodswezen op sociale werk zaamheden. In de dertiger jaren was deze instelling een crisisbedrijf en uw verdien ste ligt hierin, dat ge met de ontwikke ling van deze werkkring gelijke tred hebt gehouden. Het moet u heel wat krachts inspanning hebben gekost naast uw dag taak de avonduren voor ernstige studie te gebruiken. En een woord van hulde aan uw vrouw, die u op voorbeeldige wijze geholpen heeft om uw doel te bereiken, is hier zeker op zijn plaats. Namens het ge meentebestuur spreek ik de wens uit dat het u gegeven moge zijn met dezelfde trouw en in hechte samenwerking met uw collega's eenmaal de top te mogen be reiken. De heer P. Waardenburg,'directeur van de dienst, noemde de jubilaris een man die alle waardering geniet, een goed mede werker en een goed ambtenaar, die zijn plicht weet en zijn verantwoordelijkheid kent. Hij bezit een karaktervastheid, die van de grootste betekenis is voor de dienst. Spreker memoreerde de „wereldomspan nende crisis", die gevolgd werd door een periode van opleving van het maatschap pelijk werk. Men kan nu zelfs spreken van welvaart in dit werk, zo zei de heer Waardenburg, die evenals de heer Maas grote bewondering heeft voor de prestaties van de heer Rustemeyer. Namens de collega's van de buitendienst voerde de'Keer J. Gomes het woord, waar bij hij enige herinneringen ophaalde uit de tijd van het oude stempellokaaltje. Tenslotte gaf de heer J. Leysma, chef van de jubilaris, een enigszins humoris tische visie op verschillende boekwerken van het wetenschappelijk sociaal werk in verband met sommige perikelen die in een huisgezin kunnen voorkomen, maar, zo zei spreker, deze zijn zeker niet van toepas sing op het gezin Rustemeyer, waar altijd een zeer harmonische sfeer heerst. De sprekers hebben allen hun woorden van tastbare blijken van erkentelijkheid vergezeld doen gaan. Zoals gebruikelijk zegde de jubilaris de sprekers dank en in deze dankwoorden was nog menige be leefde anecdote verweven. De heer Rustemeyer moge zich in het begin van deze loopbaan op vele punten hebben moeten omschakelen, een ding hebben loodswezen en sociale zaken ge- meeen: zij wijzen anderen de juiste koers! Eindelijk is dan de grote aanvoer van aardbeien losgekomen: op de gisteren ge houden aardbeienveiling werden bijna 40.000 manden aangevoerd. Ook nu bestond de aanvoer voor het grootste deel uit aardbeien met dop; deze konden wel voor een redelijke prijs ver kocht worden, maar de aardbeien zonder dop waren duurder. De eerste kwaliteit zonder dop draaide rond de f 3 per mand, waarbij nog menigmaal tot f 3.30 betaald werd. Aardbeien met dop draaien rond de f 2.50 per mand met voor de eerste kwali teit tot f3.50, terwijl een extra partijtje tot f 3.90 ging. De Castricumse EHBO-vereniging CITO heeft voor Woensdag 20 Juli een groot scheepse oefening georganiseerd. De oefe ning heeft plaats op het strand. Zowel de Castricumse Reddingsbrigade „De Strand- lopers" als de plaatselijke BB zullen mede werking verlenen. Het Castricums fanfarecorps Door In spanning Uitspanning geeft Zondag 31 Juli een concert voor patiënten en personeel van het Provinciaal Ziekenhuis Duinen bosch. Bij goed weer wordt het concert in de muziektent van Duinenbosch, staande nabij het theehuis, gegeven. Het concert begint om half drie. WOENSDAG 13 JULI (Bioscopen) Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Enrico Caruso Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: Liefde in Parijs. W. B.-theater: Geen voorstelling. Bij de internationale athletiekwedstrijd in de sportuitwisselingsontmoeting tussen de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" en de Duitse gasten van de „G. J. v. Sindelfingen", die Zondagmiddag om half twee op het sportpark „Watervliet" wordt gehouden, zullen de toeschouwers kennis kunnen maken met een in Duitsland veel voorkomend athletieknummer, het touwtrekken, dat bijna in elke wedstrijd op het programma staat. Bij de ploegensamenstelling van „Suomi" voor de komende wedstrijd heeft men uiter aard wel enige moeite gehad om ook op dit spectaculaire athletieknummer .een goed team van zeven man bijeen te brengen, want het zou wel eens kunnen gebeuren, dat juist de punten bij dit nummer behaald, de door slag zouden kunnen geven in de einduitslag. Te dien aanzien is het haast niet mogelijk een prognose te geven. „Suomi" zal echter, ondanks de vacantie van enige leden, met een zo sterk mogelijke dames- en herenploeg utikomen. De samenstelling is: Dames 100 m.: R. Bakker, E. v. Geyten- beek, reserve S. Waasdorp: 200 m.: R. Corne- lissen, E. v. Geytenbeek; reserve T. Hommes; hoogspringen: S. Waasdorp, mevrouw v. d. Mey, reserve B. Koet; vèrspringen: T. Hom mes R. Cornelissen, reserve M. Bakker; kogelstoten: S. Waasdorp, M. KlaverBud ding, reserves D. AdelaarHurkmans, B. Koet; discuswerpen: J. KoetenBleeker, D. AdelaarHurkmans, reserve L, Scheffers; 4 x 100 m. estafette: T. Hommés, M. Bakker, ADVERTENTIE HET SCHOENENPALEIS LONDEN (Reuter). Een Britse vakver enigingsleider heeft gedreigd met boycot van voor Britse rekening in West-Duits- land gebouwde schepen, indien deze in Engeland zouden moeten worden gerepa reerd. Deze bedreiging werd geuit in een artikel in het blad van de vakbond van ketelmakers waarin wordt gezegd dat men in vakbondskringen geen bezwaren maakt tegen het verliezen van orders uit hoofde van afleveringstermijnen, doch wel be zwaren heeft tegen het plaatsen van orders in West-Duitsland tegen „afbraakprijzen". Reders die voordeel trekken uit deze af braakprijzen veronachtzamen het welzijn van de Britse arbeiders van scheepswerven. Op de onlangs in Stockholm gehouden conferentie van de afdeling scheepsbouw der internationale bond van metaalbewer kers hebben gedelegeerden uit alle scheeps- bouwlanden in Europa, samen met gedele geerden uit de Verenigde Staten de ver plichting op zich genomen te zullen strijden tegen oneerlijke concurrentie en de Britse vakbeweging is vastbesloten deze verplich ting na te leven, aldus het artikel. Dinsdag 12 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen Armin van Randers. Iris van Jacobstad. Rondane van Dordrecht. Keizersgracht van Kotka. Aeneas van La Palice. Rijnkerk van Hamburg. Eos van Valencia. Jutland van Swansea. Pendora v. Leith. Croonburg van Vasa. Frey van Norr- köping. Viggen van Kristianhamn. Mercuur van Vasa. Kitty Damielsen van Window. Oosterburg van Den Helder. Berkelstroom van Londen. Regina van Londen. Ilse van Hamina. Nerissa van Kotka. Vertrokken zijn: Theseus naar Bremen. Catharina naar Gent. Roelf naar Hamburg. Pass of Brander naar Fowey. Albert D naar Trolhatban. Irmgard Löwe naar Brunsbut- tel. Hudson naar Leningrad. Almkerk naar Hamburg. Bill S naar Bremen. Pieter S naar Bristol. Noordstad naar Roterdam. Pirola n. Rotterdam. Gull naar Rio Heina. Spora naar Rotterdam. Arskold naar Leningrad. Men tor naar Rotterdam. Flevik naar Malmö. 't Karper tie naar concours De leden van de Beverwijkse hengel sportvereniging ,,'t Karpertje" gaan Zon dag 24 Juli naar Vreeswijk, al waar men deel zal nemen aan het visconcours uitge schreven door de hengelsportvereniging „De Vaart". E. v. Geytenbeek, C. v. d. Wel, reserve S. Waasdorp. Heren 100 en 200 m: B. Berghuis, G. Grapendaal, reserve J. Lejeune; 400 m: A. Koet, G. v. Alfen; 800 m.: J. F. Smit, U. v. Wijngaarden, reserve F. Busscher; 3000 m: J. Oosterman, L. Schol, reserve W. Kok; hoogspringen: T. v. d. Werff, D. van Zut- phen, reserve A. Koet; vèrspringen: T. v. d. Werff, A. Koet, reserve W. Deenik; kogel stoten: J. Lejeune, P. Koeten, reserve: J. Adelaar; discuswerpen: P. Koeten, J. Smit (2), reserve D. v. Zutphen; polsstokhoog springen: A. Koet, L. Schol, reserve P. Koe ten; touwtrekkeu: P. Koeten J. Adelaar, J. Lejeune, D. v. Zutphen, W. Deenik, L. Schol, J. Smit (1)estafette 4 x 100 m: Van Kampen, B. Berghuis, G.'Grapendaal, J. Lejeune, reserve G. Steinvoort; estafette 4 x 400 m.: J. F. Smit, A. Koet, J. Oosterman, U. v. Wijngaarden, reserve G. v. Alfen. Wegens zijn vertrek naar Curacao heeft de heer W. v. d.. Veeken te Castricum zijn functie van penningmeester van de gym nastiekvereniging „VIOS" neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer J. Wegdam. Circa 100 leden van „VIOS" starten Za terdag 30 Juli voor een drie-daags verblijf te Voerendaal in Limburg, in het kader van een sportuitwisseling met de gymna stiekvereniging Furenthela aldaar. De Cas tricumse gymnasten worden bij leden van de ontvangende club ondergebracht. Pat Mat in onderlinge strijd In de onderlinge competitie van de Ken- nemer schaakclub „Pat-Mat" werden de volgende resultaten behaald: Afd. I: P. Zwart-W. Steeman afg.; P. Zwart-P. Hart 01; A. P. de Bruin-Th. Spijker afg. Afd. II: E. Rijkeh-S. Paardekoper XA P. H. Janssen-S. Paardekoper YiYi. Afd. Ill: J. v. Dij'k-J. Sonneveld 10. Gecomb.: Ir. W. P. v. d. Lely-P. Tijssen 01; E. Toffoli-P. Wagenaar 01; W. Buist-K. Comis 01. De laatste wedstrijden óm het kampioen schap van de Kring Haarlem van de KNZB zijn gisteren in het Zwembad de „Heren duinen" te Velsen gehouden. De organisatie berusste bij de Velser Zwemvereniging. De wedstrijden hadden een vlot verloop. Een uitstekende prestatie werd verricht door F. Pieters op de 3 x 50 m. wisselslag per soonlijk voor heren. Zonder noemenswaar dige tegenstand legde hij beslag op de titel in de uitstekende tijd van 1 m. 58,2 sec. Op de 200 m. schoolslag dames continueerde Jopie Spoor haar kampioenschap in de tijd van 3 m. 6,9 sec. Jammer genoeg staat zij eenzaam aan de top omdat haar concurren ten ver achter haar blijven. De 100 m. vlinderslag heren ontpopte zich als een zeer interessant nummer waarbij goede tijden werden gemaakt. Rudi Prins was een duidelijke winnaar voor Wim Geurt- sen en Jan van Lit. 3 x 50 m. wisselslag persoonlijk heren: 1. F. Pieters (DWR) 1 m. 58,2 sec.; 2. C. Blok (HPC) 2 m. 7 sec.; 3. W. van Wamel (Haar lem) 2 m. 7,1 sec. 200 m. schoolslag dames: 1. J. Spoor (DWR) 3 m. 6,9 sec.; 2. C. Grens (DWR) 3 m. 20,2 sec.; 3. M. Fuykschot (HVGB) 3 m. 20,3 sec. 50 m. schoolslag jongens: 1. D. Mander- sloot (HPC) 40,6 sec.; 2. H. Holsken (Haar lem) 40,8 sec.; 3. W. Janssen (Haarlem) 41 sec. 100 m. vlinderslag heren; 1. R. Prins (HPC) 1 m. 15,4 sec.; 2. W. Geurtsen (HPC) 1 m. 16.4 sec.; 3. J. van Lit (Haarlem) 1 m. 18.6 sec 50 m. vlinderslag dames: 1. T. Steensma (Haarlem) 37,4 sec.; 2. E. Schreuder (Haar lem) 30,7 sec.; 3. E. Holsken (Haarlem) 40,4 sec. 4 x 100 m. vrije slag estafette heren: 1. HPC 4 min. 38,8 sec.; 2. DWT 4 m. 39,2 sec.; 3. Zwemclub Haarlem 4 m. 56,4 sec. 4 x 50 m. wisselslag estafette dames: 1. Zwemclub Haarlem 2 m. 34,5 sec.- 2. HVGB 2 m. 49,1 sec.; 3. VZV 2 m. 49,7 sec. De zwemkampioenschappen zijn hiermede, op de 1500 m. vrije slag na, beëindigd. Het geheel heeft dit seizoen door het goede weer een vlot verloop gehad. Het kampioenschap over de 1500 m."vindt plaats op Maandag 18 Juli in Stoop's Bad in O verveen. Het is dit jaar de eerste maal dat deze lange baan zal worden verzwommen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10