Duke en Ubbiali werden in Assen vrij gemakkelijk wereldkampioen Aantal renners eiste vlak na de start f25.000.- loonsverhoging Garage DEN HOUT Kaagweek met stralend weer maar weinig wind begonnen 8 Hg Honderdduizend bezoekers bij T.T.-races Drikus Veer weer de beste Nederlander m Renault Frégate Lexi vele ronden voor Nederlands sofbalteam leed kleine nederlaag tegen The Cornets The Comets eerste in HCK- tournooi Stirling Moss net iets sneller dan Fangio Competitie-indeling KNKB 1955-'56 5 Ook Duke Interessant duel Ronde van Midden- Nederland voor Stolker Geen concurrentie U it slagen De HCB-competitie A.J.KAANMDeWolbaar Grote Prijs van Engeland Korfbal Nieuw Europees record discuswerpen MAANDAG 18 JULI 1955 ADVERTENTIE Duke en Ubbiali zijn er Zaterdag in Assen tijdens de T.T.-races in geslaagd het wereldkampioenschap te veroveren, waarbij M.V. in de kleine klasse een dubbele zege heeft geboekt. Deze beslissingen zijn na interessante wedstrijden gevallen voor ruim honderdduizend toeschouwers, die de grote hitte hebben getrotseerd om toch maar niets van dit jaarlijkse motor sport-festijn te missen. Hoewel de warmte boven de heide en tribunes trilde, werd het nieuwe circuit ingewijd op een wijze, welke niet beter had kunnen zijn. ware het niet dat enkele renners met negering van elk begrip voor fatsoen hebben getracht de Grote Prijs van Nederland der K.N.M.V. op onoirbare wijze te verstoren. Terwijl niemand van de organisatie, noch van de K.N.M.V., noch van de internatio nale jury ook maar iets wist, terwijl ook de renners vrijwillig accoord waren gegaan met het hun geboden startgeld, dat bijna 75.000 bedroeg buiten het wedstrijd- geld wel te verstaan bleken vooral de Australiërs en Nieuw-Zeelanders de hoof den bij elkaar gestoken te hebben, zodat het publiek tot zijn grote verbazing na de eerste ronde in de 350 cc-klasse plotseling een groot aantal rijders bij de pits zag stoppen. Direct vroeg men zich natuurlijk af of de machines misschien onder de warmte zodanig hadden geleden, dat een algehele stoornis was opgetreden. Nadat de renners waren afgestapt, kwa men zij de organisatoren vertellen, dat zfj niet wilden starten voordat hun startgeld zou z\jn verhoogd. De verontwaardigde T.T.-commissie en de in dezelfde stemming verkerende K.N.M.V.-officials wilden eerst zonder meer weigeren, maar toen reali seerden zjj zich dat de honderdduizend toeschouwers van heinde en verre, tot zelfs van buiten de grenzen, waren gekomen om de races te aanschouwen en de wetenschap dat de toeschouwers onder geen beding mochten worden teleurgesteld, heeft hen er toe doen besluiten aan de onsportieve eisen tegemoet te komen. Hoewel de ren ners op dat moment, bewust van hun macht, hun verlangens zeer hoog hadden gesteld. Na vele besprekingen werd maar liefst een verhoging van 200 per klasse overeengekomen, waardoor de races voort gang hebben kunnen vinden. De T.T.-com- missie heeft niet minder dan 25.000 extra moeten betalen. Tot grote teleurstelling van velen bleek ook Duke zich, samen met nog enkele an dere fabrieksrijders hoeweLde Italianen en Duitsers zich volkomen aan hun af spraken hielden aan de zijde van de opposanten te hebben gesteld. Dat was ook daarom opmerkelijk, omdat Duke even te voren de houding der eisers als onsportief had gekwalificeerd. Zijn uitspraak betrof dus toen hij voor de 500 cc-renners woord voerder was, zeker ook hemzelf en toen hij na een wonderbaarlijk goed gereden race als motorrijder gehuldigd werd, hebben velen toch niet kunnen nalaten een verge lijking te treffen tussen de persoon van Duke en de motorrijder Duke. In totaal zijn er een kleine honderddui zend betalende bezoekers geweest, gedeel telijk vervoerd in 6000 auto's, 7400 motoren en tienduizenden rijwielen. Gelukkig is van ongevallen bij de eigenlijke races helemaal geen sprake geweest, zodat de organisato ren, die daarvoor alles wat mogelijk was, hebben gedaan, eer van hun werk hebben gehad. Er bleef dus als enige wanklank het incident met de rijders, waarover de motordeskundige Lorenzetti het volgende opmerkte: „Ik keur de houding van de rijders niet goed, want zij zijn niet princi pieel. Zij zijn een bedrag overeengekomen en moesten zich daaraan houden, want an ders wordt het een warboel. Daartegenover moest ook de jury zich aan de wet houden". Lorenzetti doelde daarbij op de beslissing bij de 250 cc-klasse, welke door Lomas was gewonnen. De internationale jury besliste echter, dat de Engelsman naar de tweede plaats teruggewezen diende te worden, om dat hij met draaiende motor had getankt. Dit is reglementair verboden. Daarom zei Lorenzetti ook hier: „Dit is reglementair verboden en Lomas had moeten worden gediskwalificeerd." Er is tegen het ingrij pen van de jury een protest ingediend, maar dit werd afgewezen. Ondanks het incident, heeft de 350 cc- klasse een fel gevecht opgeleverd tussen de Guzzi-rijders onderling. Aanvankelijk lagen Lomas en Kavanagh samen met Agostini en de D.K.W.-renner Hobl aan de kop, maar Agostini kreeg pech en moest afstappen en Hobl werd in de vijftiende ronde door de snel naar voren gekomen Dale gepasseerd. De drie Guzzi's hebben elkaar daarna sterk belaagd, maar Kavanagh heeft zich niet van de eerste plaats laten verdringen. Hij bleef 0.2 seconden voor Lomas, die op 0.3 seconde door Dale gevolgd werd. De beste Nederlander in deze klasse was Si mons met een ronde achterstand op de negende plaats. De razende bromfietsen in de 125 cc- klasse hebben ook alleen bij de M.V. on derling strijd opgeleverd, maar Ubbiali en Venturi hebben gereden of hun leven er van afhing. Ubbiali bleef 0.2 sejonde voor zijn Zwitserse ploeggenoot en werd daar mede wereldkampioen in de 125 cc-klasse. Het was jammer dat Vierdag in de ze vende ronde machinepech kreeg, want hij lag bijzonder goed in de race. Nu werd op De snelste ronde werd gereden door Dale in 3.34.5 met een gemiddelde van 129.305 km per uur. De stand van het wereldkampioenschap in de 350 cc-klasse luidt thans: 1. Lomas 30 punten, 2. Hobl 15 punten; 3, 4 en 5. Dale, Sandford en Kavanagh 10 punten. De uitslag van de race in de 125 cc-klasse' luidt (14 ronden, totaal 107.86 km): 1. Ub biali (Italië) M.V. 57.17.2 (112.977 km/h); 2.' Venturi (Italië) M.V. 57.17.4 (112.963 km/h). Op één ronde: 3. Grimas (Oostenrijk) Mondial; 4. Webster (G.B.) M.V. 7. G. A. du Pont (Nederland) M.V. 8. J. S. Kaspers (Nederland) Sparta. Op twee ronden: 10. M. J. Muylwijk (Ne derland) M.V. De snelste ronde werd gereden door de Zwitser Taveri met M.V. in 3.53.4, gemid delde 118.833 km per uur. De stand in de competitie om het wereld kampioenschap in de 125 cc-klasse luidt: 1. Ubbiali (Italië) 36 punten; 2. Taveri (Zwit serland) 26 punten; 3. Latanzi (Italië) 11 punten; 4. Venturi (Italië) 10 punten. Ubbiali kan zich reeds wereldkampioen noemen. Aangezien slechts één wedstrijd in de 125 cc-klasse, de Grote Prijs van Monza voor dit wereldkampioenschap op het pro gram staat, kan geen concurrent het pun- tenaantal van Ubbiali bereiken. De uitslag van de 500 cc-klasse luidde (27 ronden, 208,02 km): 1. Duke (Engeland) Gilera 97.03.0 (128.585 km/h); 2. Armstrong (Ierland) Gilera 97.39.2 (127.814 km/h); 3. Masetti (Italië) M.V. 99.09.2 (125.878 km/h); 4. Veer (Nederland) Gilera 99.14.2 (125.775 km/h); 7. Bakker (Nederland) Norton; 9. Rozenberg (Nederland) B.M.W. De snelste ronde werd gereden door Duke en Arnmstrong. Beiden lieten 3.31.6 note ren, gemiddelde 131.077 km/h. Na deze race heeft de Engelsman Duke reeds de wereldtitel in zijn bezit. Zijn con currenten kunnen het totaal aantal punten niet meer bereiken. De stand in deze klasse is thans: 1. Duke (Engeland) 32 punten; 2. gj?V iMmm ra Anderson in duel met Duke (1) in de halve liter klasse. Lomas en Taveri hebben overigens tij dens deze race een interessant duel aan de kop uitgevochten. Van de zeventien ronden heeft Taveri in de eerste, tweede en veer tiende ronde geleid, maar voor de rest lag Lomas toch steeds op kop. Eveneens vroeg de wijze, waarop een Masetti zijn M.V. naar voren bracht, de aandacht. Drie M.V.'s bezetten dus de beste plaatsen. Eerste Ne derlander was hier Knijnenburg op de elf de plaats, maar nog in dezelfde ronde als de M.V.'s. ADVERTENTIE 6-pers. Sedan geeft 12 maanden ga rantie. Prijzen in diverse uitvoeringen 7500.— tot 8875.—. Wagenweg 166-168. Tel. 12138 en 15056. De ronde van Midden Nederland, met start en finish in Waalwijk, over een afstand van 200 km. is gewonnen door Stolker (Zuilen), die in de eindsprint Steenselen klopte. De uitslag luidde: 1. Stolker (Zuilen) 4 uur 34 min.; 2. Steenselen (Zuilen) z. t.; 3. Schalk Verhoef (Rottredam) 4 uur 36 min. 30 sec.; 4. Van Meeuw (Wouw) 4.36.50; 5. Liebrechts (Vlijmen) 4.41. een ronde achterstand G. A. du Pont de eerste Nederlander en tevens kampioen van Nederland. Duke heeft natuurlijk de 500 cc-klasse gewonnen. Het leek nog intex-essant te zul len worden toen hij bij de start slecht weg kwam en Armstrong de leiding nam, maar na zes ronden had Duke de leiding ver overd en hij werd daai-na niet meer be dreigd. Armstrong had geen concurrentie voor de tweede plaats, maar om de derde is een zeer enerverende strijd gevoerd tus sen Massetti en onze landgenoot Drikus Veer. Deze strijd bracht de toeschouwers, evenals in 1954, weer tot enthousiasme en vooral toen Veer in de twintigste ronde zijn Italiaanse rivaal voorbijreed,werd hij over al waar hij doorkwam bejubeld en toege zwaaid. Umberto had echter nog wat reser ve; kwam in de 24ste ronde naar voren en verwees onze landgenoot, die niettemin op weg is een rijder van formaat te woi'den, naar de vierde plaats. Duke is door zijn zege wereldkampioen 500 cc-klasse geworden. Voor de eerste keer heeft men in Assen ook zijspanraces gezien en wij zijn er van overtuigd, dat de toeschouwers genoten van dit spectaculaix-e gebeuren. Het is ook werkelijk een uniek gezicht als de zijspan- berijders, zo gauw zij bochten nadei-en, zich op hun platform dan naar links, dan naar rechts buigen en als een duveltje in een doosje i-ondspringen om de motor de juiste balans te geven. Daai-bij kwam nog dat de strijd hevig is geweest. Het leek er aanvankelijk op dat Smith met Dibben ver zou uitlopen, maar Smith kreeg in de vierde ronde pech, waardoor plotseling Harris samen met Campbell de leiding overnam, evenwel opgejaagd door Noll en Faust. De beide Duitsers kwamen fel naar voren, passeerden in de negende ronde Harris, liepen uit, maar bleven on derling een buitengemeen fel duel levei-en. Noll ging de laatste ronde als eerste in, maar werd in de spannende finish toch nog door Faust gepasseerd. Even interessant was ook de strijd tussen Steeman en Seeber, totdat de laatste ten slotte moest uitvallen, zodat Steeman in dit zeer stérke internationale gezelschap de zesde plaats behaalde. De uitslag van de race in de 250 cc-klasse (17 ronden, 130.97 km) luidt: 1. Taveri (Zwitserland) met M.V., 64 min. 22.4 sec., gem. 122.076 km/u. 2. Lomas (En geland) met M.V. Lomas ging als eerste door de finish, maar werd gedeklasseerd naar de tweede plaats wegens het bijtanken met draaiende motor. 3. Masetti (Italië) met M.V., 65.03.6 (120.800 km/u.). 4. Müller (Did.) met N.S.U., 65.06.2 (120.706 km/u). 11. Knij nenburg (Nederland) met N.S.U. 68.09.8 (115.288 km/u). De snelste ronde werd gemaakt door Lo mas met 3 min. 42.4 sec., gemiddelde 124.712 km per uur. De stand luidt in de competitie om het wereldkampioenschap na deze race: 1. Mül ler (Did.) 15 punten; 2. Lomas (Engeland) 14 punten. 3. Sandford (Engeland) en Ta veri (Zwitserland) 11 punten. De uitslag van de 350 cc-klasse luidt: 1. Kavanagh (Australië) Guzzi 73.36,2 (125.615 km/). 2. Lomas (Engeland) Guzzi 73.36.4 (125.604 km/u). 3. Dale (Engeland) Guzzi 73.36.7 (125.596 km/u). 4. Hobl (Did.) D.K.W. 73.53.6 (125.117 km/u). Op één Ie: Simons (Nederland) met A.J.S. Armstrong (Ierland) 24 punten; 3. Masetti (Italië) 11 punten; 4. Bandii-ola (Italië) 10 punten; 5. Colnago (Italië) 8 punten. De uitslag van de race in de zijspanklasse luidt (14 ronden, 107.86 km): 1. Faust-Rem- mert (Did.) B.M.W. 55.45.1 (116.083 km/h); 2. Noll-Cron (Did.) B.M.W., 55.59.3 (115.590 km/h); 3. Michell-George (Australië) Norton 57.12.1 (113.138 km/h); 4. Murit-Flahaut (Frankrijk) B.M.W. 57.20.5 (112.862 km/h); 5. Drion-Stoll (Frankrijk) Norton 57.48.6 (111.950 km/h); 6. Steeman-De Maas (Ne derland) B.M.W. 58.33.7 (110.510 km/h). De snelste ronde werd gereden door de Engelse combinatie Smith-Dibben met Norton in 3 min. 51.9 sec., gemiddelde 119.602 km per uur. De uitslagen van de Zaterdag voor de HCB gespeelde wedstrijden zijn: Haarlem 4 wint met 64 runs en 1 wicket van CVHW 3. Haarlem 167-9, J. Meyer 10, Ph. v. Dok 61 n.o., R. v. d. Hoek 13, C. v. Alphen 31, G. Ledeboer 10 n.o. A. J. Leyer 3-40, F. Kottman 2-32, H. Lokman 2-38, H. Steegstra 2-14, E. v. 't Hul 1-14. CVHW 103, A. J. Leyer 26, H. Lokman 32 R. v. d. Hoek 2-18, G. Ledeboer 6-43, Ph. v Dok 2-13. Rood en Wit 5 c verliest met 65 runs van CVHW 2. Rood en Wit 65, R. Vandehoek 21, F. v. Buchem 10. .G. v. Lange,laar sr. 6-29, F. Vogelsang 4-20. CVHW 130, J. Jacobs 40 (retired), G. v Langelaar sr. 15, A. v. Loenen 46 (retired). J. Luining 3-56, J. Kersten 1-33, H. Frijns 2-3, R. Vandehoek 1-9. ADVERTENTIE BREI ZELF de kleertjes voor Uw baby met wol uit de. „Wolbaai" Patroon gratis. Gen. Cronjéstr. 129 - Tel. 11385 - Haarl. De eerste dag van de 35ste Kaagweek is Zaterdag bijzonder goed begonnen. Et- was volop zon en wind. Voor Zaterdag stond een teamwedstrijd op het program ma voor de 12-voetsjollenklasse. De Kaag behaalde de meeste punten gevolgd door de W. V. Aegir. De uitslagen zijn als volgt: Teamwedstrijd. 12-voetsjollenklasse: 1. Dé Kaag, 40,2 p. met de zeilers ir. F. van Eek met Van Kinsbergen, A. W. Reyers met Watei-baby. 2. W. V. Aegir 36,1 p. met de zeilers J. W. van Weel met Iietatitla, M. J. van Geyn met Iltschi. 3. H. J. C. 23 p. met mej. H. E. Holti-op met Tecumseh, R. Steensma met Prinses Margriet. Eenmanswedstrijden: Vliegende Hollanderklasse: 1. Brave Hendrik, H. C. Blok. 12 m2 klasse: Rakkei-, B. van Wijk. Drakenklasse: 1. Norremeex-, J. C. P. Hofkes. Regenboogklasse: 1. Duke, J. C. v. d. Velde. Pampusklasse: 1. Wervelwind, G. Bie- sot. Jeugdklasse: 1. Andi, C. van Schie. Valkenklasse: 1. Anneke, G. A. S. Jon- geneel. Finnjollenldasse: 1. Marco Polo, J. H. H. J. de Jong. Olympiaklasse: 1. Glipper, S. H. II. Haaksma. Vrijheidsklasse: 1. Naatje, P. H. Frech. 16 m2 streepklasse: 1. Ali, F. Jansma. 16 m2 puntklasse: 1. Argus, B. Stapel. 12-voetsjollenklasse: 1. Kievit, Ch. Niel sen. Drakenklasse voor dames: 1. Noorman, mevr. P. TerpstraVan der Mey. Regenboogklasse voor 'dames: 1. Duke, mevr. B. de VriesVan der Linden. Behendigheidswedstrijd voor jeugdbo- ten: 1. Bliksem, J. R. de Vries. Jeugdklasse senioren: 1. Fuut, J. C. van Tienhoven. Puzzletocht voor motorboten: 1. Roer domp, A. W. Kersteman. Ringsteken voor motorboten: 1. Kuifje, R. Bakker. Behendigheidswedstrijd voor motorbo ten: 1. Kuifje, R. Bakkei-. Viswedstrijd voor motorboten: 1. Boun ty, E. A. A. Rolf v. d. Baumen. Tweede dag Door het fraaie weer was het Zondag bijzonder druk op de Kagerplassen. De wind liet de wedstrijdzeilers echter in de steek. Vooral gedurende de morgenuren was er bijna geen wind. Hierdoor kon de teamwedstrijd in de Finnjollenldasse tus sen RYCB uit België en De Kaag geen doorgang vinden. In de Finnjollenklasse toonde De Jong weer zijn klasse en in de regenboogklasse zegevierde De Wit. Doordat enkele cracks niet in de 12 m2 klasse A uitkomen, kon Oerlemans uit Rotterdam hier als eerste eindigen. In de Valkenklasse is het een waar gedrang zodat deze klesse in vier af delingen is gesplitst. De uitslagen van Zondag: Vliegende Hollanderklassc: 1. „More Speed", F. A. Meeuwissen. 2. „Tineke", R. Kremer. Finnjollenklasse: 1. „Marco Polo", J. H. H. J. de Jong. 2. „Bestevaer", W. Maai-se. 12 m2 klasse A: 1. „Glider", N. Oerle mans. 2. „Shooting Star", jhr. Van der Wijck. 12 m2 klasse B: 1. „Snuivex-", J. Korver. 2. „Spitsmuis", F. van Orden. Olympiajollenklasse A: 1. „Mai-co Polo", L. Unglaute, 2. „All-Weather", Jac. F. Stap. Olympiajollenklasse B: 1. „Ticam Thi". W. Zegers. 2: „Sleepy", R. Rijks. Vrjjheidsklasse A: 1. „Nicolette", G. van Brakel. 2. „Naatje", P. H. Fi-ech. 3. „Re kel", H. Schmitz, Haarlem. Vrijheidsklasse B: 1. „Geen Naam", R. C. M. Blok. 2. „Stern", C. Wielders. 16 m2 streepklasse A: 1. „Betty", S. van der Steeg. 2. „Margot", A. W. Enstra. 16 m2 streepklasse B: 1. „Marion", P. H. Een gedeelte van de massa van 100.000 toeschouiuers tijdens de zijspanraces Amsterdam. 2. „See-Adler", P. J. Hom mers. Valkenklasse Al: 1. „Lapsus", Th. van Helvert. 2. „Tarentelle", E. J. Hoppe. Valkenklasse A 2: 1. „Rising Hope", A. J. Klein. 2. „Merlin", B. Balder. Valkenklasse B: 1. ,,'t Seepaerd", C. A. Toetenel jr. 2. „Horus", J. Vrijenhoek. Valkenklasse C: 1. „Goesting", ir. G. F. van der Want. 2. „Elan", G. Schaap. 16 m2 puntklasse A: 1. „Nelson", W. de Jong. 2. „Schillebil", F. Kamerling. 16 m2 puntklasse B: 1. „Magdrieja", W. Spaargai-en. 2. „Bi-iljant", G. van Druten. Drakenklasse: 1. „Norremeer", J. C. P. Hofkes. 2. „Esha", W. Klomp. Regenboogklasse A: 1. „Annemarie", L. de Wit. 2. „Jan van Gent", dr. J. W. v. d. Zijpp. Regenboogklasse B: 1. „Jan Caroussel", Do v. d. Hulst, Hillegom. 2. „Letty II", J. P. Sap. Pampusklasse A: 1. „Wervelwind", G. Biesot. 2. „Poele-Poele", mej. G. de Waard. Pampusklasse B: 1. „Hollandia", C. J. Hagemans. 2. „Us Heit", N. F. Tjebbes. 12-voetsjollenklasse A: 1. „Iltschi", M. J. van Geijn. 2. „Spinta", F. J. Daniels. 3. „Waterbaby", A. W. Reijers, Sassenheim. 12-voetsjollenklasse B: 1. „Harte Dief", P. M. Kastelein, Overveen. 2. „Donkey", A. Kamsteeg. 12-voetsjollenklasse C: 1. „Tob-Nooit", L. J. Derden, Rotterdam. 2. „Steady", mej. N. Rens, Antwerpen. Jeugdklasse A: 1. „Andi", C. van Schie. 2. „Tob Nooit", F. v. d. Toorn. Jeugdklasse B: 1. „Mi Querido", J. C. te Winkel, 2. „Quick Boy", G. H. Hauber. Het Nederlandse softbal-negental heeft de internationale ontmoeting tegen de in Wiesbaden (Duitsland) vertoevende Ame rikaanse softball-speelsters bijzonder eer vol verloren. Reeds dadelijk bleek, dat de Nederlandse dames vol goede moed binnen de lijnen kwamen en toen het de eerste twee innings gelukte The Cornets voor nul aan de kant te krijgen, was het niet vreemd, dat de Nedei-landse dames het initiatief namen en door Andrea' (HHC) zelfs de leiding na men (10). Het duurde tot de vierde inning voor de gasten deze achterstand weer wegwerkten toen de uitstekend op dreef zijnde werp ster T. van Slooten (HCK) de bal hoog over het derde honk gooide, waardoor The Cornets kon scoren (11). Hoewel de Ne derlandse ploeg dapper bleef vechten voor een overwinning kwam het succes aan de andere kant toen de werpster een inzin king ki-eeg, welke x-esulteerde in een aan tal vrije lopen, zodat drie honken bezet kwamen. Van deze kans profiteerden de gasten en zij brachten de stand op 31 in hun voordeel. In de achtste inning kwamen de Neder landse reserve-speelsters in het veld en deze slaagden er zelfs in om drie honken bezet te krijgen. Helaas was niemand in staat hiervan te profiteren, zodat deze unieke kans weer verloren ging en het einde kwam met een kleine, doch vol komen verdiende overwinning van The Comets. De Nederlandse ploeg heeft uitstekend voldaan, waarbij vooral T. van Slooten en W. Gieske (beiden HCK) en T. Andi-ea (HHC) op een goede wedstrijd kunnen terugzien. Het scoi-everloop was: Nederland 0 1 0000000 1 The Cornets 000102000 3 In de achtste inning nam Mien Beren donk (HHC) het werpen van Tineke van Slooten over en kon met steun van haar veld de gasten het scoren beletten. Het internationale softbaltournooi van de jubilerende vereniging HCK is, mede door het fraaie weer, een groot succes geworden voor de organiserende vereniging. De pu blieke belangstelling voor dit tournooi was bijzonder groot, vermoedelijk door de eerder gespeelde wedstrijd Nederland—The Cornets, welke laatste ploeg ook in het tour nooi weer de boventoon voerde. Slechts het negental van HCK kon zich meten met de Amerikaanse speelsters en slechts met grote moeite slaagden de gasten er in de finale met 4-1 in hun voordeel te eindigen. De uitslagen waren: De uitslagen waren:Gsrnhfoa h OE Poule A: Pinguins—HCK 0-11; SC Haarlem Pinguins 9-1; HCK—SC Haarlem 7-0. Poule B: The Cornets—Schoten 10-2; VVGA —The Cornets 6-12; Schoten—VVGA 5-0. VVGAPinguins 0-8; SC HaarlemScho ten 7-2; The Cornets—HCK 4-1. Eindstand: 1. The Comets (Wiesbaden); 2. HCK (Haarlem); 3. SC Haarlem; 4. Schoten Haarlem); 5. Pinguins (Heemstede); 6. VVGA (Amsterdam). DROBNY VERSLOEG ROSE. In de eind strijd van het hei-en enkelspel van het inter nationaal tenxüstournooi in Diisseldorf heeft Drobny in vijftig minuten de Australische Davis Cup-speler Rose verslagen. De vijfex-s waren 62, 60, 63. Meer dan twintig wagens startten in Li verpool voor de Grote Prijs van Engeland. Negentig ronden van 4,827 km moesten worden afgelegd, totaal 434 km. Onmiddel lijk na de start nestelde Moss zich voor Fangio aan de kop. In de eerste ronden vond een duel plaats tussen de beide Mer- cedes-coureurs om de eerste plaats. Na de derde ronde lag Moss ongeveer 50 meter voor zijn teamgenoot. Na een nek- aan-nek race tussen Moss en Fangio, welke bijna veertien ronden lang duurde en waarbij Moss een ronde draaide met een gemiddelde van 137 km/uur, lukte het Fangio de leiding over te nemen. Inmid dels hadden Fangio en Moss nummer drie, Kling, bijna een halve ronde achter zich gelaten. Fangio behield de kop tot de 26ste ronde, toen ging Moss weer naar voren. Na 45 ronden - de helft van de race - was de positie nog ongewijzigd: 1 Moss, 2 Fangio, 3 Kling. Na 75 ronden lag Moss ongeveer twintig meter voor op de wei-eldkampioen Fangio. In de negentigste, tevens laatste ronde, dreunden de tribunes van het enthousias me van de honderdduizend toeschouwers. De grijze Mercedessen flitsten langs de baan, waarbij Fangio het xiiterste uit zijn wagen pi-obeerde te halen om het eerst over de streep te gaan. Moss, die in bril- lante stijl de race had gereden - niet een maal had hij geaarzeld en zijn bochten werk was subliem - was echter niet meer in te halen en met ongeveer één meter ver schil won de Engelsman de race. Zijn tijd over de negentig ronden bedroeg 3 uur 7 min. 21,2 seconden, hetgeen een gemiddel de betekende van 139,13 km/uur. Fangio, die 0,2 sec later de finish bereikte, behaal de met de tweede plaats zes punten voor het klassement voor het wereldkampioen schap. Met een totaal van 33 punten staat hij vrijwel onbedreigd aan de top van deze klassering. De uitslag luidt verder: 3 Kling (Duits land)" met Mercedes, 3 uur 8 min. 33 sec. op één ronde; 4. Taruffi (Italië) met Mercedes 3 uur 7 mina 36 sec.; 5. Musso (Italië) met Maserati, 3 uur 9 min. 29 sec. op drie ron den; 6. Castellotti (Hawthorn) (Italië- Engeland) met Ferrari 3 uur 8 min. 19 sec., op negen ronden. Stirling Moss vei-beterde het ronderecord door een i'onde af te leggen in 2 min. 0,4 sec., gemiddelde snelheid 144,36 km/uur. Op de Zaterdag in Amsterdam gehouden Districtsvei-gadei'ing van de K.N.K.B. werd de competitie-indeling voor 1955/56 als- volgt vastgesteld: Eerste klasse: Blauw Wit, Rohda, Wes- terkwartiex-, Koog Zaandijk, Allen Weer baar, Luto, Archipel, Landlust en SVK. Tweede klasse A: Samos, DED, Olympia, Excelsior, DTV, Amsterdam-Zuid, Haar lem, DDV en Foi'tuna. Tweede klasse B: Roda, Groen Geel, Swift, Oosterkwartier, Aurora, DVD, Ani mo Ready, OBZB en Hespa. Derde klasse A: Vogel, Meo, Tovers, Nieuw Flora, Oosterpark, OKV, Soester- kwartier, SKV, Zwaluwen, Altius en Vic toria. Derde klasse B: ZKV, Watervliet, ZKC, KVD, Holver, KCN, Sport Vereent, KVH, BEP en Schermerhorn. Reserve eerste klasse: Blauw Wit 2, Rohda 2, SVK 2, Allen Weei'baar 2, Samos 2, Swift 2, Archipel 2 en Westei'kwartier 2. Reserve tweede klasse A: Luto 2, DED 2, Groen Geel 2, DTV 2, Samos 3. Rohda 4, Vogel 2, Amsterdam-Zuid 2 en Haarlem 2. Reserve tweede klasse B: Blauw Wit 3, Rohda 2, Rohda 3, Allen Weerbaar 3, Koog Zaandijk 2, ZKV 2, Oosterkwartier 2 en Groen Geel 3. Reserve derde klasse A: Olympia 2, Koog Zaandijk 3, SVK 3, Samos 4, Westerkwar tier 3, Vogel 3, DVD 2 en Swift 3. Reserve derde klasse B: Blauw Wit 4, BEP 2, Archipel 3, Roda 3, ZKC 2, DTV 3, Luto 3 en Watervliet 2. Na meer dan vijftien jaar deel te hebben uitgemaakt van 't Districtsbestuur trad de heer F. Gorter wegens drukke werkzaam heden af. Het scheidende bestuurslid werd door de heer Steenis dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor korfbal had verricht. Spreker bood hem namens het bestuur een cadeau aan. Voor het komende jaar zal het districts bestuur bestaan uit de hei'en H. Arends (Haarlem), J. Biesheuvel (Amsterdam), C. Joop (Zaandam), J. W. Rogge (Amster dam) en G. Steenis (Utrecht). In Tsjechoslowakije sneuvelde een Euro pees record. De discuswerper Merta behaal de met een worp van 56,47 meter het Euro pees record van de Hongaar Klics. Klics had op 4 Juli 1954 het record op 55,79 meter ge bracht. Het wereldrecord staat met 59,28 meter op naam van de Amerikaan Gordien. 6

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7