Postduiven kwamen dit weekeinde van verre Herinnering aan Heemskerkse bereidheid om zelfstandigheid in nieuwe „staalstad" te verliezen Beverwijkse HBS zou een der grootste uit de streek worden Agenda voor Velsen Finse nederzetting voor aan de Amsterdamse de zeeman Zeedijk Castricum Gunstig jaar met veel belangstelling Beverwijk antwoordt Heemskerk „Raadsvoordracht ten dele onvolledig, ten dele onjuist" Interim-rapport wel degelijk basis Wijk aan Zee Heemskerk 5 Internationale commisse voor walvisvaart bijeen Concert in Velserbeek Supportersvereniging CSV Programma VW-concert KSG keert een premie uit voor schrootbesparing Subsidie Middelbaar Onderwijs Propaganda-avond K.N.Z.H.R.M. Strandartikelen lagen te vondeling Aardbeienoogst door de regen getemperd „De Klavierschippers" bij speeltuinvereniging Uitbreiding kindertoeslag-verordening Agenda voor Beverwijk DINSDAG 19 JULI 1955 „EEN ZEEMAN IS EEN MENS clie om kameraadschap verlegen zit", „Mam ma" Louise Holleeder, de aangenomen moeder van vele Finnen, die de zeven zeeën bevaren, voert deze volzin vast besloten in haar vaandel en de meeste varensgasten uit het land der duizend meren, die op propere schepen de slui zen van IJmuiden binnenvallen, weten van vroeger of van horen-zeggen dat het haar ernst is. Ondanks de ietwat aan vechtbare plaats op de aardbodem, waar men deze levensovertuiging-van-een herbergierster kan vernemen. Een café immers in de rosse rij van de Amster damse Zeedijk, waar de „Cashbah" en „Apachen-Alie" hun schetterende mu ziek uit een geparfumeerde zwoelte over Amsterdams zeemanskwartier strooien waar „Casablanca' en „Montevideo" in rosse schijn de zeeman verlokken naar de kortstondige roes van een dure borrel en luchtige conversatie. Een café met „Louise" in goedlopend handschrift op het raam en een rond lopend gordijn voor de ingang en dus op het eerste gezicht een kroeg zoals al die andere. Mamma en haar Pappa de eigenaars van de Suomi-bar - alias café Louise" - aan de Zeedijk hebben in de loop der jaren een werkelijk tehuis gesticht voor de dolende Finse zeeman. Zelfs in de ogen van de commissaris van politie uit Turku, de blauw-ogige Helge R. Teuri, die eens kwam kijken, waar zijn schaapjes terecht kwamen in Amsterdams havenkwartier. Zelfs voor de tandarts uit Helsinki, die Holland „doet" en alras hoort, dat er aan de Zeedijk een vertrouwd café'tje te vinden is, waar „maksa" weliswaar „betalen" be tekent, maar niet meer dan de caféhouder rechtens toekomt. NADEMAAL deze „mamma" en „pappa" uit „Suorrü" haast alleen Finnen in hun eta blissement te gast hebben, gaan er vele weken voorby, dat het maar stil is achter het rondlopend gordijn. Dan draait de baas af en toe in de eenzaamheid eens een plaat je uit zijn (Finse) discotheek en kan het gebeuren, dat door de hitsige schlagers van de belendende percelen een weemoedig wijs je uit het hoge Noorden zingt. Of tóch een schlager, als Fulesuudelma, wat „Kiss of Fire" in het Fins wil zeggen. Een plaat, die overigens grijsgespeeld is voor alle zeelui, die zich thuis voelen bij de zoete woorden in een Amsterdams café. Een zeeman is een méns„Mam ma" Louise is niet van plan, deze waar debepaling een ander tintje te geven dan het enig goede. Verderop op de Zeedijk zullen ze haar weliswaar on middellijk gelijk geven, maar met een ietwat afwijkende bedoeling. UIT CHINA en uit Zanzibar komen met Kerstmis en Pinksteren de ansichtkaarten in moeizaam handschrift naar de Zeedijk. Kaarten met altijd weer een herinnering aan de avonden in „Suomi" en veel dank voor het belenen van het horloge en alle andere zeemans-gastvrijheden. Wie nu denkt, dat Mamma en Pappa Hol leeder, een of andere stille voorpost van het privé Heilsleger bezetten, overschat dit echtpaar. Het zijn geen filantropen en het echtpaar heeft het café alleen opgezet uit de passen de menselijke wil om winst te maken uit een affaire als elke andere. Maar géén overwinst, géén rijksdaalder voor een glas overbekende bruine gazeuse, die bij de kruidenier twaalf centen de fles kost, geen één-vijftig voor een glas pils, „maksa" is best „snije" wordt niet ge daan. DE FINNEN zijn een uitermate trouw slag mensen, heeft Louise geleerd in de lan ge jaren, dat zij over haar varende zonen moedert. Als ze echter één keer bij de neus gevat worden, komen ze beslist niet meer terug, maar als ze ergens hartelijkheid ontmoeten, zullen ze wederkerig door het vuur gaan voor degene, die hen deze hartelijkheid be wees. Mamma en pappa weten het. Ze ken nen bovendien de vallen, waarin een zeeman met een flinke gage op zak, kan terechtko men als hij gaat passagieren in een stad, die vele lieden aan haar zelfkant heeft, die „runners" loslaat op de nieuw-aangekome- nen en berekenend vrouwelijk schoon af vuurt op de jongens van de wilde vaart. BIJ AFMONSTERING komen de blonde Ebba's en Helge's dan ook met hun centjes naar de Zeedijk, maar de verstandigen ge ven driehonderd gulden aan pappa af en houden honderd op zak. Nog ruim genoeg om een vrolijke avond te bekostigen. Ze komen ook met hun kostbaarheden naar „Suomi" en laten ze daar in de groot ste gemoedsrust achter. Als ze na de „vrolijke avond" dan toch Mamma" Louise met twee volwassen Finse spruiten. aan de grond zitten, blijft er wel eens een horloge achter of een regenjas, waarvoor mamma en papa dan wat nieuwe gelden versohaffen, maar die horloges en regen jassen blijven in „Suomi" tot de eigenaar ze terug komt halen. En er is nog nooit een Fin niet teruggekomen om zijn schulden af te lossen en zijn onderpand af te halen. HET ECHTPAAR drijft het café samen, zonder de opgetuigde dames, die bij de buren tot het vaste, winstgevende meubi lair plegen te behoren. De meesten uit de omgeving vinden het maar vreemd, deze witte raaf op de Zeedijk, maar mamma en pappa laten de buurt aanpraten en wach ten op de Finse schepen. De baas maakt daarom wel graag eens een ommetje langs de Schreierstoren om de „koers" op te nemen, want als er haast uitsluitend Finnen voor de tapkast komen, worden de zaken ietwat ongeregeld: soms vier weken stilte en een week drukte. Soms vier weken aanloop van de „Rigel" en de „Nesto", de „Kotka" en de „Vaasa" dan weer een paar maanden geen loop in de affaire te bekennen. MAAR ALS ze er dan ook zijn, wordt „Suomi" avond aan avond een kleine Finse nederzetting met „lauta satem kalme hallem vis gulden" en het hele mengel moesje van steenkolen-Fins waarin de ge sprekken gevoerd worden. Met de platen- wisselaar op hoog toeren en de souvenirs van vele gasten aan de muur, met verhalen over de mannen van de Kotka, die wie weet waar over de aarbol zweven, maar waarvan de stoker-op, die Decemberavond stomdronken door mamma in een taxi is geholpen, terug maar het schip in de Coenhaven De souvenirs. Ze zijn de trots van de zaak. „Suomi" heeft een model-kajak aan de wand, ge stuurd door een dankbare Fin uit Groen land en een serie Afrikaanse souvenirs van de goudkust en series foto's van de schepen, die hun bemanningen hier spui den om even het gevoel te hebben „thuis" te zijn. Daar komen nog steeds nieuwe bij, want de een wil niet bij de ander achterblijven. „EEN ZEEMAN is een mens, die om kameraadschap verlegen zit", Het is een simpele waarheid, die echter aan de Zee dijk en overal elders, waar het uitgaans leven van elke grote stad op de grens van het fatsoen wankelt, niet zelden geweld wordt aangedaan. Mamma en Pappa heb ben er hun eigen gedachten over. Ze zijn volbloed Amsterdammers vol ledige zakenmensen, maar met de nadruk op de ménsen, die zij wederzijds onderken nen in hun Ule en hun Jole, hun Anders en hun Yan. J.F. LONDEN (Reuter/A.F.P.) Te Mos kou is vandaag de zevende zitting van de internationale commissie voor de walvis vaart geopend, die zal worden bijgewoond door vertegenwoordigers van vele landen in alle werelddelen. De conferentie zal zich bezighouden met vraagstukken, die be trekking hebben op de vangst van walvis sen en op het behoud van de walvisstand. Vermoedelijk zal het vraagstuk der terri toriale wateren niet besproken worden. Verwacht wordt, dat de bijeenkomst on- +ien dagen zal duren. Het programma van het openluohtcon- cert op 20 Juli in het park Velserbeek door de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria", is als volgt samengesteld: Ankers los, mars, van Chr. A. Zimmerman Newton; Claud us ouverture, van M. J. Cerfontaine; De zwar te tulp, ouverture, van Fr. Jakma Sr.; Po pulaire potpourri No. 1, van Alfred Del- becq. Na de pauze worden ten gehore gebracht: Suite de ballet de l'opera-comique „Ma rion", van Sam Vlessing; Erica, concert- wals, van R. Sennema; La fée des Alpes, fantasie, van Guil Rodeur; Finale. Schouw Het dagelijks bestuur van de Castricum- mer Polder zal Woensdag 3 Augustus schouw houden over „alle sloten en wate ringen gelegen aan hooi-, bouw-, bos- en De Castricumse supportersvereniging C.S.V. heeft Maandag tijdens de in hotel De Harmonie gehouden jaarvergadering, op een zeer gunstig verenigingsjaar terug kunnen zien. Hiervan gewaagde niet alleen de voor zitter, de heer Chr. Pieterse, maar bovenal de secretaris, de heer Chr. de Leeuw, wel ke een uitvoerig jaarverslag voorlas. Het ledental was opnieuw toegenomen en bedraagt thans 326. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren de busreizen naar de uitwedstrijden van C.S.V. alle volge boekt geweest en het gehouden Sinter klaasfeest voor de CSV-jeugd alsmede de door de vereniging georganiseerde klaver- jas-drive's, waren even zovele hoogtepun ten. Ook financieel staat de Supportersver eniging CSV er gunstig voor. De kas toon de een batig saldo aan van f 276,80 en voor zijn bekwaam beheer verleende de verga dering de penningmeester, de heer J Bruinsma, décharge. In de kascommissie werden de heren C. de Haan en J. Boesenkool gekozen met de heer H. Beyersbergen van Henegouwen als reserve-lid. De bestuursleden, de heren C. Boot, P v. d. Brink, H. Jacobs, J. Seeder en J. Kooy Jr., die periodiek aftredend waren, zagen zich opnieuw benoemd. De bespreking van het winterseizoen nam het grootste gedeelte van de avond in beslag. Men besloot een tweetal klaver- jasdrive's te houden en een extra drive ten bate van het CSV-clubblad. Voorts staat een cabaret-avond op het program ma. De vlucht Roosendaal voor jonge duiven heeft Zaterdag voor „De IJmonden" de vol gende resultaten opgeleverd (De duiven zijn gelost Zaterdagmiddag om 13.00.00 uur): de eerste duif werd geklokt door v. Sikkelerus om.14.42.27. De overige uitslagen waren: v. Sikkelerus 1, 13, 31 Knapen 2, 34; Gjaltema 3, 17, 27; Broekmeulen 4, 26, 33, 35; Schriever 5, 16; v. d. Scheer 6 7, 30; Suurmond 8, 18, 19, 22; Visser 9, 10, 14, 15, 25; v. Veelen I 11; Harms 12, 23; Koffeman 20; v. Veelen n 21; Hoek stra 24, 32; Bekker 28. De vlucht van Limoges af, waarvan de duiven gelost zijn op Vrijdagmiddag te 13.00.00., leverde door de mist slechts twee duiven op van de/ heer Suurmond. Ook el ders zijn- door deze vlucht grote verliezen geleden. De Reisduif De leden van de Beverwijkse postduiven- houdersvereniging „De Reisduif" namen met 680 jonge duiven deel aan de wed vlucht van Roosendaal, een afstand van 107 km. De duiven werden om 8.15 uur ge lost en de eerste was om 9.42 uur binnen. De laatste deed er elf minuten langer over. De uitslagen waren: P. v. d. Outenaar 1, 31, 51, 68 en 103; G. v. d. Winden 2, 32, 44, 45, 69, 70 en 71; A. Six 3, 8 en 110; T. Graven- Het concert, dat het Krommenieër fanfa rekorps Onderling Genoegen Donderdag in de Castricumse veilinghal geeft onder aus piciën van de plaatselijke VW afdeling, bestaat uit de volgende werken. 1. Imperial Echoes, mars van A. Safroni arr. J. Ord Hume; 2. Lugdunum, ouverture van Ga briel Allier; 3. Woodland Pictures, van Percy E. Fletcher arr. Gosling Mol; 4. Re- surgam (Ik zal herrijzen), symphonisch ge dicht van Eric Ball arr. Jac. Broer; 5. Prometheus ontboeid, symphonische pre lude van Sir Granville Bantch arr. P. J. Molenaar; 6. Les Saltimbanques, Ouver ture de l'opera Comique, van Louis Ganne arr. J. E. Strauwen; 7. Tesoro Mio, Grande Valse van E. Becucci arr. Alyre Delhaye; 8. Appel aux trompette marsch, van A. Ney. Het concert begint om 20 uur. De toe gangsprijs bedraagt een gulden. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricum de volgende prijzen: sla 3-8, bospeen 20-27, doperwten 20-26, capucij- ners 40-50, boskroten 8-11, bloemkool 25-40, tuinbonen 18-30 en aardbeien f2.50-f4.10 per mand. LUXEMBURG (D.A.P./Reuter) De ministerraad van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.) heeft overeenstemming bereikt over een premiestelsel voor schrootbesparing door een groter gebruik van ruw ijzer in Sie mens-Martin ovens. Volgens dit stelsel zal, met terugwerkende kracht tot 1 April en tot en met 31 Maart 1956 een premie wor den uitgekeerd voor het grotere verbruik van ruw ijzer in Siemens-Martin ovens. De gelden zullen verkregen worden uit de compensatiekas voor ingevoerd schroot. Voor 1 Octooer zal onderzocht worden of dergelijke premies ook verleend kun nen worden voor de productie van Tho mas-staal en electro-staal. Ook het grotere verbruik van ingevoerd ru w ijzer uit derde landen zal met een premie beloond wor den, behalve wanneer de leverancier van het ruwe ijzer een stelsel van dubbele prijzen toepast, of wanneer de prijs van het ingevoerde ruwe ijzer hoger is dan de gemiddelde prijs op de gemeenschappe lijke markt. Ook zal geen premie verleend worden wanneer de invoer van het ruwe ijzer in strijd is met het algemeen belang van de gemeenschap. DE RAADSVOORDRACHT van Burgemeester en Wethouders van Heemskerk van 5 Juli 1955 betreffende een beperkte wijzi ging van de gemeentegrens tussen Beverwijk en Heemskerk bevat passages welke door het gemeentebestuur van Beverwijk zeer worden betreurd en ten dele als onvolledig, ten dele als onjuist moeten worden aangemerkt, aldus deelt het college van Beverwijk thans mee. Gelet op de hierbij betrokken belangen kan rechtzetting van de hoofdpunten op dit ogenblik niet achterwege blijven, menen de leden van het college. Het grote verschil van inzicht tussen de drie gemeentebesturen bij hun poging te komen tot een samenwerking op grond van de wet gemeenschappelijke regelingen betrof het uitgangspunt of de doelstelling van deze samenwerking. In tegenstelling met de gemeentebesturen van Velsen en Heemskerk achtten Burge meester en Wethouders van Beverwijk de binding aan de richt lijnen van het Interim-rapport IJmond de onmisbare basis, waarop tot samenwerking als hier wordt nagestreefd, Van worden overgegaan. In de gegeven uitzonderlijke situatie mag, naar de mening van Beverwijk van aarzeling ten aanzien van bedoelde hoofdlijnen geen sprake meer zijn en is Beverwijk verplicht de voorgestelde ontwikkeling zoveel mogelijk te be vorderen en pogingen, om deze in andere banen te leiden tegen te gaan. Dit moet geschieden niet ter bevordering van een specifiek belang van Beverwijk doch om een harmonische ont wikkeling van de IJmond reeds van de aanvang af niet te be moeilijken of in verkeerde bannen te sturen, aldus het Bever wijkse college. Naar Beverwijk vreest, werd in deze het standpunt en het streven van de gemeente besturen ven Velsen en Heemskerk voor een niet onbelangrijk deel bepaald door de omstandigheid, dat beiden sterk gekant zijn tegen één der hoofdlijnen, welke in het interim-rapport zijn vervat, n.l. tegen de conclusie, dat voor het accrès der be volking huisvesting zal moeten worden ge schapen ten noorden van het Noordzee kanaal. De indruk is gevestigd, dat beide genjeentebesturen in het opkomen tegen deze beslissing het eigenlijke hoofddoel van de nagestreefde samenwerking zien, meent het college. Een samenwerking op grond van de wet gemeenschappelijke regelingen zou niet in een zuiver klimaat zijn geplaatst, indien zij niet positief gex-icht zou zijn op een even wichtige en zo vlot mogelijke ontwikke ling in het gebied der drie gemeenten volgens de conceptie, welke overeenkom stig de hoofdconclusies van het interim- rapport daarvoor is gegeven, een concep tie waaraan de belangen der afzonderlijke gemeenten als ondergeschikt moeten wor den gezien. heeft, de gemeenteraad van Heemskerk besloten om de behandeling van een voor stel van B. en W. om niet verder te gaan dan een subsidiëring van 100,per leer ling in het exploitatietekort over 1954 van de Mgr. Vree-Stichting de katholieke H.B.S. te Beverwijk tot een volgende vergadering te verdagen. In het prae-advies van B. en W. kwam toen de gedachte tot uiting dat de kosten van de „aanlooptijd" over een aanal jaren dienden te worden verdeeld. Het was toen niet bekend dat er nadere motieven waren, die B. en W. tot een ander inzicht zouden kunnen brengen. Nu wordt echter voorgesteld om de gevraagde bedragen toe te kennen. De behoefte aan de Katholieke H.B.S. te Beverwijk werd bewezen door het feit dat reeds het eerste jaar kon worden ge start met een leerlingenaantal van 40, verdeeld over twee klassen, waaronder vier kinderen uit Heemskerk. In het tweede leerjaar zal het aantal leerlingen worden vergroot tot ongeveer 120, zodat er nu drie eerste klassen zullen kunnen komen. Wanneer de toeloop der leerlingen in de komende jaren op dezelfde voet zal blij ven voortgaanu en gezien de grote vlucht, welke het Middelbaar Onderwijs thans doormaakt, kan niet anders worden ver wacht dan dat deze school zal uitgroeien tot één der grootste Middelbare scholen uit de gehele streek, vooral daar de mgr. van Vree-stichting reeds dit jaar, naast de H.B.S.-afdeling, een afdeling gymnasium aan haar school zal toevoegen. B. en W. vinden het geen overdreven gedachte aan te nemen, dat binnen 5 a 6 jaar de school ongeveer 600 leerlingen zal tellen. In het Wijk aan Zeese botenhuis wordt op Donderdag 21 Juli een propaganda-avond gehouden, verzorgd door de Koninklijke Noord Zuid Holland Reddingmaatschappij. Een deskundige zal hier het één en ander vertellen over het werk van deze maat schappij. voorts staat een filmvertoning op het programma. Een zelfde avond werd reeds eerder in dit seizoen gehouden. De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Wijk aan Zeese poli tiepost: strandbal, wit kinderschoentje, bril met nikkelen montuur, zonnebril in lederen etui dameshalsdoek, bal, pakje sigaretten, twee witte sokken, twee sleutels, twee bad handdoeken, blauw badpak, tas met strand kleding, bruine portefeuille, mesje, kinder- bril, kinder jasje, strandbal, zakmes in etui, rood kindersandaaltje, ketting met han gertje, badtas met inhoud, tabaksdoos, groen en blauw zwembroekje, badhanddoek en zwembroekje, strandbal, rood oorknopje, fototoestel en enige sokken. Ongemotiveerd? Aan Beverwijk wordt een ongemotiveer de zucht naar gebiedsverruiming verweten. De desbetreffende raadsvoordracht van Be verwijk wijst evenwel geheel op het tegen deel. De krachtens deze gevraagde grens correctie beperkt zich uitsluitend tot een afronding op kleine schaal, welke als lo gisch en onvermijdelijk moet worden ge zien. De motivering wijst er reeds op dat hier verdere stappen niet in het voor nemen liggen. Het gaat hier toch over het tot stand brengen van twee betrekkelijk kleine woonwijken (Oosterwijk en Meere- stein), welke als oi-ganische eenheden ieder als een ondeelbaar geheel moeten worden gezien en behartigd. Ieder moet kunnen begrijpen, zegt het college, dat dergelijke woonwijken bestuurlijk niet in twee helf ten uiteen mogen vallen. De door Bever wijk aanbevolen grens ten Noorden van Meerestein en Oosterwijk is, zoals gebrui kelijk, gekozen volgens het beloop der kadastrale percelen. Dientengevolge raakt zij inderdaad enigszins het gebied van de ten noorden daarvan gedachte wijken. Om alle argwaan te vermijden kan deze grens zo gelegd worden dat zij geheel loopt door de groenstrook welke de wijken scheidt. Opgemerkt wordt, dat de tegenwoordige houding van Heemskerks gemeentebestuur volkomen onbegrijpelijk is. Immers reeds in 1952 zyn Burgemeester en Wethouders van Heemskerk bereid gevonden die delen van hun gemeente af te staan, welke voor de ontwikkeling van de stedelijke agglo meratie nodig zijn. Dit gold ook zo werd schriftelijk vastgelegd voor de grens correctie aan de Zuid-Wesf-grens van die gemeente, dus bij Wijk aan Zee. Zelfs werd uitgesproken dat naar de overtuiging van Burgemeester en Wethou ders van Heemskerk in een stedelijke ag glomeratie van 15.000 inwoners Heems kerk als een afzonderlijke gemeente wel niet zou kunnen blijven bestaan. Bever wijk heeft van deze zeer vergaande be reidverklaring geen gebruik willen maken en zich bepaald tot het hoog nodige. Mondelinge afspraak In die tijd werd ook mondeling een re geling getroffen voor grondaankopen. Overeengekomen werd, dat Bevex-wijk in Heemskei'k zou mogen aankopen de gron den ten Oosten van de Jan van Kuikweg en dat Heemskex-k zijn activiteit zou be perken tot het ten Westen daarvan gele gen gebied. In een bepaald geval werd een eigenaar van gronden onder Heemskerk, die tot verkoop wilde overgaan, zelfs door de instanties van Heemskerk naar Bever wijk verwezen. Bij twijfel binnen wiens interesse-gebied het betrokken eigendom lag, werd door Beverwijk daaromtrent met Heemskerk overleg gepleegd. Alle door Beverwijk krachtens deze regeling in Heemskerk gedane aankopen zijn door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd. Waar inzake aankopen de vrije hand werd gelaten is een verzoek van Beverwijk om door onteigening de no dige gronden te verkrijgen, normaal en vanzelfsprekend. Echter werd deze mon delinge regeling in Maart 1955 door Heemskerk zonder nadere motivering schriftelijk opgezegd. In de voor de betrokken gemeenten ge geven omstandigheden is, naar de overtui ging van Beverwijk, geen behoefte aan een verscherping van de vertrouwenscri sis, welke overal in de^ lande waar zulke omstandigheden zich voordoen, schijnt te moeten optreden. Het regenachtige weer van Maandag morgen noodde de Kennemer tuinders blijk baar niet erg tot het plukken van aard beien en dat was dan ook de verklaring van het feit, dat er maar een 16.000 manden aan de markt waren. De aai-dbeien met dop. voor de binnenlandse handel, waren heel goed te verkopen. Er werden prijzen besteed, die heel wat hoger lagen dan Zatei'dag. Zo lie pen de eersten kwaliteit Climax op tot 4.55 per mand, de tweede sortering draaide rond de 3,00 per mand. Zonder dop waren de prijzen minder: er werd voor de eersten soort tot 2,90 per mand betaald en voor de tweede soort 2,45 per mand. maker 4 en 74; P. Dekker 5, 6, 104 en 111; W. Tuin 7, 23, 54, 80 en 102; G. Grapendaal 9, 12, 20, 29, 40, 88, 118 en 119; C. Westrate 10, 14, 114 en 115; C. Zoet 11, 47, 48, 55, 59, 66 en 79; D. Stiemer 13, 18, 42, 50, 60 en 93; L. H. Kneppers 15 en 100; C. Smit 16 en 19; T. van Goethem 17 en 27; J. Dem- mers 21, 65, 84, 85 en 120; R. du Groey 24 en 106; T. Looyen 25, 82, 99 en 113; D. Joos- ten 26, 28 en 73; P. van Vuuren 22, 36, 52, 67 en 78; J. Schoo 30, 75, 91 en 101; C. Cas tricum 33, 38, 46 en 67; H. van Minnen 34, 5, 63 en 64; G. J. Dekker 35, 89 en 117; D. Philippi 37; G. Visser 39 en 86; P. Lugt 41 S. v. d. Kolk 43 en 90; H. Beentjes 49; J. Kramers 53, 81 en 116; F. Versluis 56 en 76; H. Gaasenbeek 58, 95, 96, 108 en 109; J. Lintz 62 en 107; D. v. d. Bend 72 en 112; S. Teeling 83; M. J. Kok 87 en 94; R. van Woensel 92; C. Hoeks 97; M. Koorn 98; A. van Zijl 105. Ons Genoegen Ook de Beverwijkse duiven van „Ons Genoegen" vlogen van Roosendaal. Van de duiven die om 8.15 uur wei-den gelost, was de eerste om 9.43 uur binnen; de laatste werd om 9.56 uur geklokt. De uitslag was: R. Zoontjes 1, 6 en 8; J. Scheffers 2, 5, 14, 17, 19 en 24; T. Vos 4; W. Reindei-s 3, 29 en 50; F. Hendriks 7, 13 en 36; H. Exalto 9; P. Bruins 10, 18, 22, 25, 26, 41 en 46; B. de Smet 11, 31, 47 en 48; Th. Kuyer 12; A. van Son 15, 23 en 45; W. van Wijk 16, 21, 27, 28, 42 en 51; Schelvis 20, 34, 37, 52 en 53; J. van Zutphen 30, 39 en 40; P. van Dessel 32; C. van Gellekom 33, 38 en 49; F. Blommaart 35; B. Traa 43 en 54; W. de Raadt 44. De Vredesduif Met 236 duiven heeft de Heemskerkse vereniging „De Vredesduif" deelgenomen aan de vlucht van Roosendaal. De uitslag was: Ch. Bey 1 en 25; J. Winter 2, 5, 37, 38, 39, 40 en 41; J. Koper 3, 17, 26, 33 en 34; P. v. d. Loos 6 en 8; G. Duin 9, 36 en 46; J. van Stralen 7, 19, 23, 29, 42 en 45; A. J. Bruins 10, 13 en 28; A. Cassee 11, 14, 35 en 44; Knap. Gooyer 12 en 47; J. Dudink 15; H. van Tunen 16; J. Peekei 18, 21 en 41; J. Beentjes 20 en 24; H. Stengs 22; W. Boe- renbach 30; C. Pirovano 31; N. van Dui venvoorde 32. „De Snelvlieger" Door de postduivenvereniging „de Snel vlieger" werd Zondag deelgenomen aan de eerste jonge duiven vlucht van af Roosen daal. Er was een grote deelname; de voor lopige uitslag is als volgt: P. Schellevis 1, 12, 14, 28, 29, 31; L. Otte 2, 5, 11, 15, 32, 58, 73; O. Wezelman 3, 54. 55, 61, 62, 74, 75; H. V. d. Wiele 4, 19,59; F. de Boer 7, 13, 54, 67; Remers 6, 50,; P. Druiven *8, '35, 36, 46, 60; H. J. Broek 9, 23, 57, 68; Booy en de Boer 10, 25, 37, 43, 49; A. Hartenhof 16, 27, 30, 39, 50; Boender 17; J. Koox-n sr 18; Haver 20, 48,63,64; J. v. Opbergen 21; J. Waal 22; F. v. d. Zwet 24, 26, 42; K. Inia 33, 40, 41, 51, 52, 53, 65, 66; J. Koorn jr 34, 70; Groeneveld 44, 72; N. Kammen 38, 56; Pietei'sen-Hand- graaf 45; R. Prins 47; J. Glas 69, 71. Zondag a.s. de grote TBC vlucht vanaf Vilvoorde (Belg.)de baten zijn voor de lighallen Brederode. Het show accordeonorkest „Dè Klavier schippers" zal op Donderdag 21 en Zaterdag 23 Juli medewerken aan een tuinfeest van de Beverwijkse speeltuinvereniging,, Kin dergenot" aan de Stumphiusstx-aat. Op verzoek van de Ned. Christelijke en R.K. bonden voor overheidspersoneel stel len B. en W. van Heemskex-k de gemeen teraad voor de kindertoeslagverordening te voorzien van een ruimere overgangsbe paling, inhoudende het toekennen van een tijdelijke kindertoeslag aan ambtenaren ten behoeve van valide, niet-studerende kinderen van 16 en 17 jaar, indien naar het oordeel van B. er W. voldoende aan nemelijk is gemaakt, dat de ambtenaar die kinderen tot zijn last heeft. DINSDAG 19 JULI Tlxalia, 20 uur: „Jungle Jim en het oer woudmonster". Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 14—16.30 uur. WOENSDAG 20 JULI Raadhuis, 1012 uur. Spreekuur wethou der van Sociale Zaken. Thalia, 20 uur: „Jungle Jim en het oer woudmonster". Rex, 20 uur: „De rode schoentjes". Pieter Vermeulenxnuseum. als Dinsdag. Velserbeek, 20 uur: Concert. DINSDAG 19 JULI Bioscopen Luxor theater, 19 en 21.15 uur: Artisten tragedie. Kennemer theater, 19 en 21.15 uur: Gevaar lijke liefde. W. B. theater: Geen voorstelling. De premier van de Sovjet-Unie, maarschalk Boelganin, heeft Russische verslaggevers in het Kremlin ontboden om hen te vertellen welke politiek de Russen zullen voorstaan op de conferentie van de Grote Vier in Genève. Tezamen met de vier belangrijke politici, die hem zullen vergezellen, beklemtoonde de premier tijdens deze allereerste persconferentie in het Kremlin, de Russische wens tot oplossing van de internationale spanningen en het verlangen van Rusland naar vrede. De foto toont aan de conferentietafel v.l.n.r.: maarschalk Zjoekov, Kroesjtsjev, Boelganin, Molotov en Gromiko.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7