„De Wolbaal" A. J. Kaan Drie aspecten van Haarlems veelbelovende feestweek Geen verkoop in Haarlem sigaretten door automaten Kort en bondig Varen, blazen en blussen Stertocht naar Haarlem van watertoeristen Haarlemse sportploeg naar West-Duitsland Uitspraak kantonrechter: Gemeenteraad beoordeelt of verkoop van sigaretten aan kinderen gewenst is Tennistournooi van „Brederode" begonnen Madame Egorova naar Parijs teruggekeerd Luidsprekers DINSDAG 26 JULI 1955 F. H. Blei overleden Niet naar finish van de Tour de France Bromfietsers in botsing op Amsterdamsevaart Net als vader Bisamratten naderen de grens van Denemarken Haarlemmers naar „Wording"-kamp Examens Scheepvaart Chinese Opera komt naar Nederlands Ballet Alleen de beste Nederlandse fabrikaten verkrijgbaar bij HAARLEMS GROOTSTE SPECIAALZAAK Op de avond van de tweede dag van de Haarlemse Zomerfeestweek zullen drie honderd muzikanten naar het Haarlem terrein opmarcheren om daar een „taptoe- unique" te geven. In de vroege ochtenduren van dezelfde dag zijn dan reeds een vijfen dertigtal motor- en zeilboten in alle delen van het land gestart, om op Zaterdag 6 Augustus vóór 6 uur des avonds aan de Spaarnewal tussen de Gravestenenbrug en de Melkbrug te meren. Ter gelegenheid van het twaalfenhalfjarig bestaan der afdeling Haarlem en omstreken van de Unie van Watersporttoeristen, waarvan de officiële feesten al op 14 Mei dit jaar, de jubileum datum, gevierd zyn, heeft deze afdeling een algehele motorboten-ralley georganiseerd. De deelnemers hieraan hebben een week de tyd om van hun startplaats Haarlem te bereiken. Hoe verder de startplaats van het Spaar- ne af ligt hoe liever, luidt het devies van deze „stertocht" (er is zelfs een deelnemer die in Ostende zijn reis begint), en aan de „verstkomende" zal een plaquette worden uitgereikt. Bovendien ontvangen allen van Haar lems Bloei een vaantje of een wimpel en in café-restaurant Brinkmann zullen des avonds de rallye-vaarders bijeenkomen, waarbij ongetwijfeld op boeiende wijze verhaald zal worden van de verscheidene moeilijkheden tijdens de tocht ondervon den. Het zal echter wel wat laat worden voordat alle deelnemers elkaar hier zullen treffen, daar een flink aantal van hen nog eerst zal hebben meegevaren met de stoet van zeventig vaartuigen, die tezamen een bloemencorso op het Spaarne houden. Deze kleine vloot van zeilboten, kano's en motorboten zal zijn opgetuigd en omge toverd door kleurige en geurige groeten uit Aalsmeer en omstreken, waarbij de an jers en gladiolen de boventoon zullen voe ren. Bonte drijvende boeketten op het don kere Spaamewater. De „show" begint bij de Koninklijke Nederlandse Roei- en Zeil vereniging „Het Spaarne", vanwaar de lan ge schepenrij statig en pronkend naar liet Noorden zal varen, de zeilboten getrokken door de motorboten en de kanovaarders voorzichtig peddelend. Bij de aanvang van de terugtocht, ter hoogte van de jachthaven „De Drijver" worden op de boten vele elec- trische lichtjes ontstoken, waardoor dit bloemencorso op het Spaarne wel een bij zonder fraai schouwspel zal worden. Taptoe Wat de muziek van de driehonderd mu zikanten op Zaterdagavond betreft, daar van is door „Haarlems Bloei" al een op somming gegeven, die de veelzijdigheid van het programma toont, welke men hier door gezamenlijk kon bereiken. Om acht uur Zaterdagavond marcheren de drie muziekkorpsen („Harmonie" uit Zaandam, „Crescendo" uit Hillegom en „Canite Tu ba" uit Lisse), de twee tamboercorpsen („Hoogovens" uit Beverwijk en „Adest Musica" uit Sassenheim) alsmede de gym nasten van „Bato" het Haarlem-terrein op. Het programma is verdeeld in een stem mig en een demonstratief gedeelte. Tijdens het eerste deel zal men kunnen genieten van allerhande soorten taptoemuziek, zo als de Franse taptoe mèt echo, de Model taptoe mèt echo, de gehele Russische tap toe en de Taptoe Cavalerie. Deze worden afgewisseld met fraaie roffels van de tam boerscorpsen, enige Valerius-melodieën en het eindigt allemaal met een grote geza menlijke roffel van alle tamboers onder lei ding van W. van der Peijl. Dan komen de korpsen afzonderlijk in actie, eerst de tamboers van de Hoogovens, op wier rhythme ook de vendelzwaaiers en turners van „Bato" opmarcheren om even later op een polka en wals, voortge bracht door Canite Tuba, een demonstratie vendelzwaaien te geven. Op de mars „Hol land jubelt" voeren vervolgens alle mede werkers van Bato een promenade uit. Daarop komen: de tamboers van Adest Musica met een Slangenmars, Crescendo in W-formatie, Harmonie in spiraal- en mo lenfiguren, de tamboers van de Hoogovens in carousselvorm en Canite Tuba in geva rieerde formaties. Hierop volgen dan nog een nieuwe de monstratie vendelzwaaien en turnen van Bato en na een gewijd slot met enige gees telijke liederen en twee coupletten van het Volkslied marcheren de korpsen af, voor afgegaan door de gymnasten in een in drukwekkende formatie. Straalpyp open Wij kunnen voorts enige nadere gegevens verstrekken betreffende de brandweerde monstratie, welke Dinsdagavond 2 Augus tus op de Turfmarkt wordt weggegeven door korpsen uit niet minder dan elf ge- De H.T.T.V. „Heemstede" heeft het ini tiatief genomen om een sportreis te maken naar West-Duitsland, waaraan deelgenomen zal worden door ongeveer vijftig Haarlem se sportlieden, die diverse takken van sport zullen vertegenwoordigen. Op Zondag 31 Juli zullen beoefenaars van volleybal, basketbal, tafeltennis en softbal van de Grote Markt vertrekken. De diverse ploegen zijn bijzonder sterk samen gesteld. In het volleybalteam komen uit: Keur, Molenaar, Prins, de gebroeders De Graaf en Petersen. Chef d'équipe is de heer Beynen, voorzitter van de Nederlandse Vol leybal Bond, afdeling Haarlem. In het softbal-negental zijn onder meer gekozen Frankje Veen, Nita Jansen en Ti neke Andrea. Bij de basketbalploeg treft men onder meer mevrouw Cobelens aan. Als leidster van de dames-teams treedt mej. P. van de Bosch op. In de tafeltennisploeg komen uit Bert van Eyk, Theo Hart en Anneke Lahey en de Amsterdammers Bert Onnes en Hennie Grijzenhout. Deze groep wordt begeleid door de voorzitter van de afdeling Kenne- merland van de NTTB, de heer Van Dijk. De algehele leiding berust bij de heer G. Oudt. Op 31 Juli worden er in Keulen basket- bal- en volleybalwedstrijden gespeeld te gen universiteitsteams. Op 2 Augustus en 5 Augustus zijn er volleybalontmoetingen te gen een Belgisch militair team en tafelten niswedstrijden tegen sterke Duitse ploegen. Op G Augustus heeft er tenslotte in Hei delberg een softbalwedstrijd plaats tegen een Amerikaans leger-negental en op 7 Augustus aanvaardt het Haarlemse gezel schap weer de thuisreis. meenten, en wel Zaandam, Haarlemmer- liede, Haarlemmermeer, Alkmaar, Haar lem, Bloemendaal, Heemstede Velsen, Be verwijk, Zandvoort en Wormerveer. Des avonds tussen zeven uur en half acht stel len alle deelnemende brandweren zich op in de Planetenlaan in Noord, het uitgangs punt van een demonstratierit naar de Turf markt, die gaat via: Orionweg, Delftlaan, Kleverlaan, Velserstraat, Kleverparkweg, Van Ostadestraat, Schotersingel, Ver- spronckbrug. Kenaupark, Parklaan, Kruis weg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Grote Markt, Koningstraat, Verwulft, Gedempte Oude Gracht en dan linksaf naar de Turf markt. De spuitshow vind plaats tussen half acht en negen uur en het publiek zal van de overzijde van het Spaarne toezien. En er zal genoeg te zien zijn, om maar een greep uit het programma te doen: het blussen van met benzine besprenkeld as- faltpapier door Haarlemmerliede, een springzeildemonstratie van Haarlem, een xiitrukdemonstratie van Alkmaar, waarbij ook 'n redapparaat wordt gedemonstreerd, een blusdemonstratie met luchtschuim van Heemstede en het blussen van een brandende olietank door Zaandam. De brandweer verricht zélf de ceremonie „doek" tot besluit, door het gezamenlijk opbouwen van een beweegbaar watergor dijn door alle korpsen. In de ouderdom van 69 jaar is te Aerden- hout overleden de heer F. H. Blei, directeur van Kaarselade Veer, beurtvaart- en auto- beurtvaartondememing aan het Spaarne. Een groot aantal jaren heeft hij zijn krach ten gegeven aan dit bedrijf, dat al van 1600 aan het Spaarne gevestigd is en kantoren heeft in andere steden. Op elfjarige leeftijd kwam de heer Blei in dienst van Kaarsela de Veer, waarvan zijn vader de heer S. Blei directeur was. In 1912 werd hij mede-direc teur en toen zijn vader in 1923 overleed had hij alleen de leiding van het bedrijf. Vroeger is de thans overledene bestuurslid geweest van de plaatselijke afdeling van de beurtvaartvereniging. Woensdagochtend om elf uur zal zijn stof felijk overschot op de algemene begraaf plaats te Bloemendaal ter aarde worden besteld. Maandagmiddag reed een groepje wiel renners op het fietspad langs het zijkanaal C nabij Spaarndam toen een van hen, E. H. uit Haarlem, met zijn voorwiel tegen de fiets van een voorganger aanbotste, waar door hij viel. Hij werd hierbij zodanig gewond dat men hem een naburig café binnendroeg, waar een inmiddels gewaar schuwd arts een sleutelbeenbreuk en voorts wonden constateerde. Opname in het ziekenhuis „Sint Joannes de Deo" werd noodzakelijk geacht. De onfortuinlijke ren ner zou naar Parijs gaan om daar Zater dag de eindstrijd van de Tour de France bij te wonen. Maandagmiddag omstreeks halfvier zijn twee bromfietsers op de Amsterdamsevaart met elkaar in botsing gekomen, waardoor één van hen zodanig aan het hoofd gewond werd dat hij in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. Ter hoogte van de Bak huizen van den Brinkstraat reed een brom fietser komend uit de stad op de linkerhelft van het rijwielpad, en hij kwam in botsing met een hem tegemoetkomende bromfiets rijder. Deze laatste, de 41-jarige chauffeur F. F. uit Haarlem, liep een hersenschudding op. Hij werd naar het Sint Elisabetsgast- huis overgebracht. Zijn bromfiets was licht beschadigd. De andere bromfietsrijder kreeg geen letsel. LONDEN (United Press) —Het Engelse Zondagsblad „Sunday Express" heeft ge meld dat Koningin Elizabeth de 19-jarige hertog van Kent heeft bevolen niet meer alleen in een auto te rijden nadat hij negen dagen geleden zijn derde auto-ongeluk in 13 maanden had gehad. Na overleg te hebben gepleegd met de naaste familie van de hertog had ze beslo ten hem het autorijden niet te verbieden, maar de opdracht gegeven dat op al zijn autoritten een legerchauffeur naast hem moest zitten die ieder ogenblik het stuur van hem zou kunen overnemen. De jonge hertog heeft nu dus dezelfde „boete" die zijn vader eens opgelegd kreeg. Wijlen de hertog van Kent, die in de oorlog om het leven kwam, had een hartstocht voor auto's, en na verscheidene ongelukken had koning George V hem bevolen niet meer alleen te rijden. De huidige hertog van Kent werd giste ren uit het ziekenhuis ontslagen en zal Don derdag in Sandhurst tot legerofficier wor den bevorderd. (Van onze correspondent in Bonn) Ten Noorden van het Noord-Oostzeeka- naal het vroegere Keizer Wilhelmkanaal, dat Sleeswijk-Holstein in tweeën snijdt, zijn bisamratten gevangen. Deze vlijtige knaag dieren, die veel op waterratten lijken, tot het ras der woelmuizen behoren en in Noord-Amerika en in Australië thuis zijn, vormen een gevaar voor dijken, spoorweg- dammen en wegen, die ze door het graven van eindeloze onderaardse gangen onder mijnen. Bisamratten kunnen zich over een vrij grote oppervlakte verspreiden. Het is deze zomer vijftig jaar geleden, dat de eerste vijf bisamratten door een Bo heemse graaf naar Europa werden ge bracht. Deze vijf importexemplaren zijn het begin geweest van een landplaag, die ons werelddeel reeds millioenen heeft gekost. Van 1 tot 8 Augustus wordt evenals vo rig jaar het jeugdkamp „Wording" op Texel gehouden, waaraan deze keer niet minder dan 185 personen deelnemen. Hiervan zijn er 74 uit Haarlem afkomstig en deze kam peerders vertrekken op Maandagmorgen 1 Augustus om 6.45 uur van de Oude Groen markt achter de Grote Kerk. De jeugd betrekt in Texel een aardig, aan de bosrand gelegen kampeerterrein en men woont in eigen tenten, die verkregen zijn na het jarenlang sparen van de kamp zegels. Zoals gewoonlijk zal er weer een kamp- raad samengesteld worden, bestaande uit de jeugdleden zelf, die iedere avond het programma voor de volgende dag bepaalt in samenwerking met de kampleider Wim Honhof. Voorts worden er elke dag tochten gehouden en de oudsten (dertien en veer tien jaar) maken zelfs een meerdaagse tocht per fiets over het eiland. Haarlem, Hoofdakte-examens Bij de examens voor de hoofdakte slaag den voor de gehele akte: mej. C. Rooda te Amsterdam; W. Schipper te Beverwijk; mej. Th. Spin te Hilversum; mej. H. Berkers te Wormer; J. Buisman te Zaandam; W. Boon te Alkmaar; F. W. van Crasbeek te Scha- gen; A. M. v. d. Hor9t te Leiden; J. Ende te Beverwijk. Voor gedeelte A: mej. J. Saathof te Hoorn; mej. A. Leyen te Bergen N.H.; mej. P. v. Zijl te Lisse. Voor gedeelte B: J. B. Quint te Amster dam; J. N. Hameka te Hoorn; J. M. Hes te Alkmaar; A. A. v. Aai'le te Alkmaar; K. Brinkman te Alkmaar; A. Bijkerk te Scha- gen; D. O. Balk te Medemblik; M. C. Been tjes te Noord-Scharwoude; F. J. Benjamin te Zaandam; H. Berkman te Amsterdam; J. M. Braakhuis te Haarlem; A. M. Donker te Bussum; P. J. Eising te Amsterdam en A. F. Flaat te Amsterdam. Mulo-examen Op 25 Juli slaagden de volgende candida- ten voor het Mulo-examen: M. M. Meijers, C. Hagedoom. J. Doeven, S. J. Berg, A. J. Pot, N. Magré, L. C. Pals, T. Silvis, C. M. Kruijer en J. W. van de Werff uit Haarlem; L. P. Cassee uit Heemstede; T. N. de Groot en E. Allan uit IJmuiden; N. M. Femhout en N. de Bruine uit Velsen; W. de Boer uit Halfweg; A. Blok uit Driehuis; G. Comens en N. Doves uit Zandvoort; K. Lieuwes uit Aalsmeer. De kantonrechter te Haarlem mr. Th. F. Raedt heeft gisteren schriftelijk vonnis gedaan in de zaak tegen de sigarenwinkelier P. J. Schoen uit de Spaarn- wouderstraat, die een proefproces had uitgelokt over het plaatsen van een sigaretten automaat voor diens winkel. Het vonnis luidde een geldboete van f 11, subsidiair twee dagen hechtenis. De verdediger mr. J. Roggeveen heeft beroep aangetekend namens zijn cliënt. Binnenkort zal deze zaak door de Haarlemse rechtbank worden behandeld. Op Dinsdagmiddag 29 Maart had de heer Schoen voor zijn winkel een automaat la ten plaatsen. Toen twee voorbijgangers een pakje sigaretten uit de automaat hadden gehaald, maakte de politie proces-verbaal wegens overtreding van artikel 224 der Haarlemse politieverordening, waar onder het hoofdstuk „openbare gezondheid en reinheid" vermeld staat, dat het hebben van een sigarettenautomaat strafbaar is. Veertien dagen geleden is deze zaak be handeld en de ambtenaar van het Open baar Ministerie, mr. H. Lagerwaard, eiste een geldboete van 11 subsidiair twee da gen hechtenis. Vandaag heeft mr. Raedt schriftelijk vonnis gedaan. Hij overwoog o.a.: Uit de considerans van de Winkelslui tingswet 1951 blijkt, dat de strekking van deze wet is nieuwe regelen te stellen aan gaande de tijd, gedurende welke het ver boden is een winkel voor het publiek ge opend te hebben en markthandel, straat handel of handel te water te drijven en voorts in samenhang daarmee, regelen te stellen betreffende de verkoop door middel van verkoopautomaten. De wet bepaalt wel wat men met een automaat, waarvan de aanwezigheid niet op grond van enige an dere wettelijke bepaling is verboden, mag doen, maar onverlet laat de bevoegdheid van de gemeentelijke wetgever om op grond van andere belangen, waarvoor de zorg aan hem is toevertrouwd, te verbieden speciale waren in automaten te verkopen. De gemeenteraad van Haarlem heeft des tijds het roken door kinderen ongewenst geacht, aldus de kantonrechter. In artikel 223 der algemene politieverordening is aan verkopers van tabaksartikelen verboden deze artikelen te verkopen aan personen beneden de leeftijd van zestien jaren. Het spreekt van zelf, dat dit doel, waartoe de gemeentelijke wetgever stellig bevoegd was regelen te stellen, niet zou worden bereikt, wanneer de bedoelde jeugdige personen de begeerde sigaretten uit een automaat zou den kunnen halen. De kantonrechter overwoog vervolgens, dat dan ook artikel 224 der politieverorde ning het logische sluitstuk is op het verbod van artikel 223 en dat daarom niet kan worden aangenomen, dat de Winkelslui tingswet 1951 in hetzelfde onderwerp heeft voorzien als de politieverordening. De raadsman heeft tevergeefs betoogd, aldus mr. Raedt, dat al mogen de artikelen gerangschikt zijn in een hoofdstuk, hande lende over de openbare gezondheid, niet temin de historie van deze artikelen wijst op invloed bij de totstandkoming en van sigarettenwinkeliers, die geen verkoop na winkelsluitingstijd via automaten wensten. Na herinnerd te hebben hoe de bepaling in 1932 in de algemene politieverordening door de Haarlemse gemeenteraad tot stand is gekomen, overwoog de kantonrechter, dat B. en W. van Haarlem hun voorstel bij de raad hadden ingediend uit hygiënische overwegingen. De raadsman heeft betoogd, dat het ver koopverbod van tabaksartikelen aan kin deren ook wel op andere wijze kan worden gehandhaafd dan door een bepaling als die van artikel 224. Dat is volgens mr. Raedt een kwestie, die ter beoordeling staat van de gemeenteraad en niet van de rechter. BINNENLAND De 59-jarige heer P. P. E. K., die op 16 Juli in de le Const. Huygenstraat door een auto is aangereden en ernstig werd gewond, is in het Wilhelmincgasthuis overleden. De directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Na ties (FAO), dr. Philip V. Cardon, brengt op het ogenblik als onderdeel van een reis door Europa een bezoek van een week aan ons land. Tijdens zijn verblijf zal hij zich op de hoogte stellen van de agrarische ontwikke ling in Nederland. De Staatscourant bevat een opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmet telijke ziekten over de week van 10 tot en met 16 Juli. Daaruit blijkt dat zijn aange geven 440 gevallen van Rode Hond, één geval van tetanus Rotterdamen vier ge vallen van kinderverlamming, één in Voorst (Gld.), één in Alkmaar en twee in Leiden. De nestor van de Nederlandse bioscoopexploitanten, de heer S. J. Kins- bergen te Voorburg, vierde gisteren zijn 88ste verjaardag. Hij ontving gelukstele grammen. brieven en talrijke geschenken, waarbij een televisietoestel. Tot ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie bij het kantongerecht in het arron dissement Arnhem is benoemd: mr. F. O. Leusink. Mr. Leusink is thans ambtenaar van het Openbaar Ministerie, hoofd van het parket bij de kantongerechten in het ar rondissement Zwolle (met verlof). Het Wekeromse Zand, dat onlangs uit particulier bezit overging naar de stichting Het Gelders Landschap, wordt met ingang van Maandag 1 Augustus voor het publiek opengesteld, zodat een goed deel van het vacantie genietend publiek, dat de Veluwe bezoekt, nog kan profiteren van de gele genheid kennis te maken met dit prachtige natuurschoongebied, dat bestaat uit een on gerept stuifzandlandschap en oude. ruige bossen. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. De heer W. F. Happé, wethouder van Openbare Werken te Haar lem, is Woensdag verhinderd spreekuur te houden. Voor het examen tolk-vertaler Engels slaagde mevrouw M. H. Brave-Maks te Bentveld. Boekhoudmachine. B. en W. van Heem stede stellen de gemeenteraad voor een crediet van f 8380 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een boekhoudmachi ne ten behoeve van de boekhouding van het bedrijf van Openbare Werken, Rectificatie. Het „Windsbacher Kna- benchor" zal op Donderdag 28 Juli niet zo als abusievelijk in de rubriek „Uitgaan in Haarlem" werd vermeld, in het Concertge bouw zingen, doch in de Grote kerk aan de Grote Markt. Algenlb, 26 te Rio de Janeiro. Alamak, 23 te Bandarshapur. Abbedljk, 25 te Rotterdam. Atje Ray S, 24 v. Rottei-dam n. Head Roads. Boschfontein, 25 v. Aden n. Mombasa. Bali, 25 te Colombo. Beninkust, 25 te Antwerpen. Bacchus, 24 te Rotterdam. Bonaire, 24 te Georgetown. Caltex Pernis, pass. 25 Ouessant n, Rotterdam. Caltex Lelden, 27 Rotterdam verwaoht. Cistula, 25 120 m. ZW. eil. Zante. Crania, 25 te Cristobal n. Brisbane. Caltex Nederland, 24 v. Sidon n. Rotterdam. Eendracht, 25 v. Oulou n. Rotterdam. Esso Rotterdam, pass. 25 Algiers n. Sidon. Gaasterkerk, 26 te Kobe. Gadila, 25 te Bombay. Garoet, 26 te Calcutta. Guineekust, 23 te Hamburg. Hera, 26 te Norfolk. Jupiter, pass. 24 Ouessant n. Rotterdam. Laagkerk, 26 te Port Said. Lekkerkerk. 26 te Genua. Maas, 24 v. Rotterdam n. Tunis. Macoma, 24 te Punta Cardon. Mijdrecht, 24 v. Caripito n. New York. Mariekerk, 26 te Rangoon. Macuba, 25 v. Newcastle n. Rotterdam. Marpessa, 25 130 m. ZO. Colombo. Van Neck, 25 v. Bombay n. Karachi. Nigerstroom, 25 te Amsterdam. Notos, 24 v. Mostaganem n. Faro. Oranjefontein, 25 te Durban. Ouwerkerk, 25 200 m. W. Sabang. Peperkust, 25 v. Porto Amboin n. Luanda. Phrontis, pass. 25 ICp. Finisterre n. Amsterdam. Polydorus, 26 te Aden. Pendrecht, 25 v. Amuaybaai n. New York. Rijndam, 24 v. Gasje n. Hamilton. Rijnkerk, pass. 25 Dakar n. Kaapstad. Stad Leiden, 24 v. Marseille n. Antwerpen. Stad Dordrecht, pass. 25 Ouessant n. Rotterdam. Sliedrecht, 26 te Port Said. Soestdijk, 25 v. Penarg n. Port Swettenham. Stad Dordrecht, 27 a. d. Hoek v. Holl. verw n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 26 a. d. Hoek v. Holl. verw. n. Rotterdam of Vlaardingen. Tiberius, 24 te Oslo. Tankhaven III, pass. 25 Bintan n. Bangkok. Waterman, 25 te Rotterdam. Westerdam, 25 325 m. W. Scilly's. Wonorato, 25 te Port Said. Zuiderzee, pass. 23 Key West n. New Orleans. Zaan, 25 nog te Hernosand. KLEINE VAARI A ardenburgh, pass. 24 Kiel Holtenau n. Stock holm. Aeneas, 24 v. Odense te Amsterdam. Afiena, pass. 24 Kiel Holtenau n. Norrkoping. Aija, 24 v. Huil n. Goole. Amstelstoom, 25 v. Cardiff te Amsterdam. Amyntas, 24 v. Kopenhagen te Amsterdam. Annie, 24 v. Duinkerken te Aberdeen. Argo, 24 v. Boston te Amsterdam. Ary S chef f er, verm. 26 v. Rotterdam n. Liverpool Atlantis, verm. 25 v. Nantes n. Rochefort. Algarve, 25 te Tees n. Avonmouth. Att S, verm. 26 v. Dublin n. Swansea. Op de twaalf banen van het prachtig ge legen tennispark „Brederode" in Santpoort zijn de eerste wedstrijden in het open B-. en C-tournooi gespeeld. Een attractie voor de spelers en speelsters in dit tournooi is ongetwijfeld de regeling, dat men bij ver liezen in de eerste of tweede ronde van enig nummer een gedeelte van het in schrijfgeld gerestitueerd krijgt. Tevens kunnen de verliezers meespelen in een ver liezersronde. De uitslagen luiden: Afdeling B. Herenenkelspel: P. Rood- hart—W. J. Vosman 6—2, 6—3; Hans GroenF. Wildeboer 63; 64. Herendubbelspel: F. v. DalsumS. Wijn schenk tegen H. C. SnoekA. v. Hage 62, 62; W. NederkoornW. Fröhlich tegen P. J. SiebbelesJ. de Jager 62, 63; A. J. KottmanP. Hendriks tegen J. N. BallemanJ. Schouten 61, 64. Gemengd dubbelspel: mej. C. Schouten P. Roodhart tegen mej. E. SchulteG. v. Lent 63, 64. Afdeling C: Herenenkelspel: N. Vreeken S. Wijnschenk 6—3, 2—6, 6—3; F. van DalsumJ. Berkman 63, 60; M. Schut terB. Leenderts 64, 62; K. Bakker T. Alberda 6—2, 6—0; D. W. v. Geest—J. de Jager 108, 75; P. HendriksStanley Cox 62, 60; A. Granpré MolièreJ v. d. Berg 62, 62; G. HartmanP. Smeenk 75, 62; J. v. ZwietenE. C. Beentjes 60, 60. Damesenkelspel: mevr. B. Leenderts mej. C. Meerwaldt 60, 60; mej. T. Kloetmej. T. v. d. Meulen 61, 63; mej. N. Walthermej. A. Veraart 64, 6—2. Damesdubbelspel: mevr. Leenderts mevr. Vogelzang tegen mevr. Dorsman mej. Dorsman 62, 61. Gemengd dubbelspel: mevr. en hr. Schutter tegen mej. N. WaltherA. H. Kroon 64, 108. Met detrein van tien uur is hedenmor gen de van origine Russische balletpaeda- goge Ljoebov Egorova, echtgenote van Prins Troebetskoi, naar haar woonplaats Parijs teruggekeerd. Zij werd uitgeleide gedaan door Sonia Gaskell; de artistieke leidster van het Nederlandse Ballet, met welk gezelschap zij de vorige week de tweede acte van „Het Zwanenmeer" in de oorspronkelijke zetting heeft ingestudeerd. Zij beloofde binnenkort terug te keren om de solisten de fameuze pas-de-trois uit „Paquita" op muziek van Minkus even eens volgens de originele choreografie te leren. Madame Egorova heeft twee van de vier voorstellingen in de Amsterdamse Stads schouwburg gezien, tijdens welke het Ne derlands Ballet het in één jaar tijds tot stand gekomen répertoire vertoont, de „experimentele" wei-ken daarbij inbegre pen. Al had zij uiteraard de nodige critiek hetgeen te verwachten was bij zo'n jonge' groep, over het algemeen was zij zeer vol daan: „Schrijft u gerust in de krant, dat ik heb gemerkt, dat balletlievend Nederland nog niet half beseft, wat het aan Sonia Gaskell te danken heeft. Het is geweldig wat zij in zo'n korte tijd heeft weten te be reiken!" Anton Dolin, de directeur van het Lon- dense Festival Ballet, die hedenmorgen zou arriveren om de repetities voor „Pe- troesjka" van Strawinsky-Fokine voort te zetten, heeft telegrafisch bericht van tij delijke verhindering gestuurd. Waar schijnlijk komt hij een week later. De hedenavond door het Nederlandse Ballet te geven voorstelling in de Amster damse Stadsschouwburg zal door het vol ledige ensemble van de Opera van Peking worden bijgewoond. Op het programma staan onder meer „La Somnambule" van Balanchine, „Les Sylphides" van Fokine en de pas-de-deux uit „De Notenkraker". WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Anna B, 26 v. Sardinië te Boston verw. Appimgedam, 24 v. Guernsey te Antw. Amoudspolder, 25 30 m. ZW. Ouessant. Bergsingel, verm. 25 v. Dublin n. Cork. Beekbergen, 25 v. Aarhus n. Sornaes. Betty Anne S, verm. 26 Dublin n. Swansea. Bill S. verm. 28 v. Runcorn n. Swansea. Boreas, 24 te Barcelona. Batavier I, 24 Kp. Roca n. Bordeaux. Batavier III, pass. 24 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Birmingham, 24 v. Goole te Harlingen. Ella, 24 v. Gothenburg te Amsterdam. Eibergen, 25 v. Skive te Skogby. Helvetia, 25 v .Port Talbot te Oostende verw. Joost, 23 v. Raumo n. Zaandam. Larix, 23 v. Vestervik n. Zaandam. Eimfjord, verm. 25 v. Rotterdam n. Rostock. Leendert B, 25 v. Sarpsborg te Huil. Leuvehaven, 26 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Mado II, pass. 25 Vlissimgen n. Antwerpen. Martini, pass. 25 Vlissingen n, Gent. Mary, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Mynelis, 25 v. Sables d'Olonne te Randers. Mulan, 25 v. Isigny te Rotterdam. Marcella, 25 v. Hamburg te Rotterdam. Meres N, verm. 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Merwehaven, 26 v. Casablanca te Rouaan verw. Muphrid N, verm. 25 v. Kotka n. Portsmouth. Nassauhaven, 25 v. Helsingborg n. Antwerpen. Nautic, 26 v. Rotterdam te Manchester verw. Nieuwehaven, 26 v. Antwerpen te Kopenhagen. Noorderhaven, verm. 25 v. Norrkoping n. R'dam Noorderlicht, 25 v. Amsterdam n. Simrishamn Nieuwland, 25 v. Rotterdam te Grangemouth. Nero, 24 te Algiers. Oranjepolder, 25 v. Londen te Bremen. Oosterburgh, pass. 25 Brunsbüttel n. Rotterdam Ponza, pass. 23 Vlissingen n. Stockholm. Phidias, 23 v. Napels n. Livorno. Plato, 23 te Amsterdam. Pavo, pass. 23 Kiel Holtenau n. Kotka. Rose Marie, pass. 25 Brunsbüttel n. Gothenburg Realta, 25 v. Ronneby te Kopenhagen. Spora, 25 v. Newport te Zeebrugge. Phidias, 23 v. Napels n. Livorno. Theano, 25 v. Dublin te Rotterdam verw. Tilly, 23 v. Gefle te Hamina. Tyro, 25 v. Veyle te Dublin. Zeehaan, 26 v. Gdynia te Huil verw. SLEEPVAART Blankenburg, met landingsvaartuig, 23 v. Bizer- ta naar Algiers. Cycloop, 24 280 m. ZW. Lands End n. IJmuiden. Gele Zee, 24 v. Bombay n. Karachi. Hudson, pass. 24 ten Z. Oland n. Rotterdam. Humber, 24 dwars Malea met Casco n. Savona Loire, 24 dwars Flnisterre n. Port Said met zuiger en bak. Maas, 25 v. Maassluis te Wismar Noordholland, 24 200 m. W.NW. Finisterre n. IJmuiden. Thames, 24 v. Dakar. Witte Zee en Tyne, 24 80 m. Z.t.W. Finisterre met Louis Perrier. OFFICIëLE PUBLICATIE Het Nederlandse Beheersinstituut bureau Amsterdam, Droogbak 1 a Bovengenoemd bureau wordt met ingang van 1 Augustus 1955 opgeheven. De lopende werkzaamheden van dit bureau worden overgenomen door het bureau 's-Gravenhage van het Nederlandse Beheersinstituut, Ko ninginnegracht 98, tel. 512161. Alle beta lingen dienen eveneens te geschieden aan het bureau 's-Gravenhage, postrekening 145455 of ten gunste van de rekening van genoemd bureau bij de Rotterdamse Bank, aldaar. Het Nederlandse Beheersinstituut, afdeling Bijzondere Beheren blijft gehuisvest in het pand Droogbak 1 a te Amsterdam. Betalingen ten gunste van deze afdeling kunnen geschieden op post rekening 229355 of bij de Ned. Handel Mij. te Amsterdam. GEN. CRONJéSTRAAT 129 VERLAAGDE PRIJZEN HAARLEM - TELEFOON 11385 Reeds nu zonder omzetbelasting NETTE WERKSTER, 41 j. ongeh., b. z. a. van 9—12 u. f 1 per uur. Br. L 4244 Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor VORMER Aanmelden dagelijks Afd. Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem. NETTE WERKSTER gevr. voor 2 ocht. p. w. Salaris f 7.50 p. w. Mevr. Mulder, Jac. Catslaan 27, Driehuis. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. SPOED! GEM. KAMER ge vraagd in IJmuiden, zonder pens. Brieven L 4243. BICO-WASMACHINE ƒ2.50 p. w., zonder vooruitbet. Hartendorp, Gen. Cronjé- straat 43, Haarlem; Kruid- bergerweg 51, Santpoort(d.). LAATSTE WEEK, LAAG STE PRIJS. Jongens- en Herenkledingmagaz. Klum- pers, Rijksstraatweg 39, H.N. (bij de Zaanenlaan). Wij gaan ook gaarne met vacan tie!! Ook Voorzorgzegels. VERLOREN: portemonnaie met inhoud door huisvrouw. Tegen beloning terug te be zorgen J. P. Coenstr. 12, IJm. VELSEN-N.—DRIEHUIS. Aangeb. landh., Vondell.aan Driehuis, 4 gr. k„ k„ b.k., z. met slp.k., voort., gr. achtert, Gevr gelijkw. woning, V.-N. Brieven L 4242. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48, Tel. 5852. TENT te koop gevraagd. Kennemerlaan 181, IJm. JONGE KONIJNEN te koop vanaf f 1. Lagersstraat 1 A, IJmuiden-Oost. DAMESFIETS te koop. Lek straat 27, IJmuiden. TE KOOP: Salontafel en kl. (rond) salonbank, haard zw. Spilbergenstraat 22. Grijze opvouwbare KIN DERWAGEN te koop. Bo- nairestraat 41, Santpoort. TE KOOP: Tandem m. pr. banden voor spotprijs. Aan hetzelfde adres te koop ge vraagd invalide duwwagen. De Ruyterstraat 80. MOTOR te koop merk Puch 125 c.c. Na 7 uur. Stolstr. 9, IJmuiden-O. TE KOOP: prima babycom mode f 30, gr. kind. pakhuis f 15. Adres bur. van dit blad Uitneemb. KINDERW. te koop i. z. g. st. IJselstraat 55 boven, IJmuiden-O. DAMES- en JONGENSRIJ WIEL te koop. Na 6 uur. IJrnuiderstraatweg 128. KACHEL te koop, in goede staat f 7. Meervlietstraat 58 Velsen. SACHS MOTOR te koop 98 c.c. Koopje. Ladderbeekstr. 7 Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8