Velsens raad stemt met tegenzin toe in aankoop gebouw „Tivoli" Gedenkteken dr. Goslinga Rapport over huisvesting van alle groepen in Velsen wordt samengesteld Agenda voor Velsen Visserij - varia Havenberichten Old Clothes New bij Rode Kruis Ziekenhuis onthuld Waarom geen internat, damwedstrijd in Velsen Beverwijk Wijk aan Zee Castricum Heemskerk 7 Vraag in gemeenteraad Vrachtwagen reed tegen hoogtebeugel Oud-papieractie van de Harmoniekapel Agenda voor Beverwijk „Zijn patiënten waren zijn vrienden" Onderwijzers en commissieleden benoemd Inlichtingen verzocht over ontvreemd rijwiel Nog enige dagen aardbeien aan de markt Van de veilingen „Kindergenot" steeg in ledental Succes voor „Klavier schippers" in de badplaats Flinke belangstelling voor WV-balletavond Scheepvaart DONDERDAG 28 JULI 1955 MET ENIGE TEGENZIN is een lang niet voltallige, maar wel in vacantie-stem- ming zijnde Velsense gemeenteraad gisteravond accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om het gebouw „Tivoli" aan de IJmuiderstraatweg ten behoeve van het Gasbedrijf voor het bedrag van 33.000.— aan te kopen van de vereniging „Ons Huis". Vooral met het oog op de uitbreidingen van het gasbedrijf, zoals de oprichting van een nieuw kantoorgebouw en de bouw van een gashouder, achtten B. en W. het van groot belang „Tivoli" aan te kopen en daarmee de beschikking te krijgen over 830 vierkante meter grond. Namens de K.V.P., de P. v. d. A. en de A.R.-fractie verklaarden respectievelijk de heren Nuijens, R. Verbeek en A. de Jong, de koopprijs veel te hoog te vinden. Ongeveer een jaar geleden werd een gelijk voorstel voor de aankoop van Tivoli door het college teruggenomen en thans werd de raad voor de noodzakelijkheid geplaatst het gebouw voor dezelfde prijs als toen toch aan te kopen. Na een toelichting van wethouder H. de Boer is het voorstel door de raad aanvaard, al ging het met bezwaren. De ontwikkeling van het gasbedrijf wilden men echter in geen geval storen, vooral niet, omdat is verklaard dat de aankoop niet veel in de exploitatie van het gasbedrijf zal uitmaken. De heer R. Verbeek (PvdA) heeft bij de behandeling van dit voorstel nog de vraag gesteld of de ontwikkeling van het gebied waarin Beverwijk en Velsen liggen een ontwikkeling, waarin thans meer vaste vorm komt er niet alsnog toe kan lei den, dat in de IJmond een gezamenlijke gasvoorziening wordt opgebouwd en de bouw van de toren aan de Noordelijke oever van het kanaal overwogen kan wor den. Beverwijk voelde hier indertijd niets voor en toen heeft Velsen zich terugge trokken op eigen gemeentegrond. De directeur van het gasbedrijf had het bezwaar van de heer Verbeek inmiddels ontzenuwd. Het heeft thans geen betekenis meer om die gashouder ten Noorden van het kanaal te plaatsen. Velsen zou de pro ductie daardoor verkleinen. Het gas moet in Velsen worden gemengd met propaan, wanneer er een piek is op te vangen en dit kan uitsluitend op één plaats geschie den. Ook de heer Verbeek meende dat f 33.000 veel geld is voor een gebouw en de grond van „Tivoli". Daar staat echter tegenover meende de heer Verbeek, dat de aankoop van Tivoli onafwijsbaar noodzakelijk is. Er hapert iets De heer N u ij e n s (KVP) had vooral al verklaard de koopprijs te hoog te achten. Hij greep terug in het verleden en riep het voorstel van B. en W. van een jaar geleden in herinnering, toen men ook „Ti voli" wilde aankopen en de raad er niet in toehapte, omdat de koopprijs te hoog was. Met een onveranderde prijs was het voorstel nu weer terug gekomen en nog wel met de noodzakelijkheid om tot aan koop over te gaan. De gehele KVP-fractie toonde zich niet enthousiast. De heer N u ij e n s bekeek de zakelijke achtergrond van het geval en meende te kunnen vaststellen, dat er in commer cieel opzicht bij de Stichting „Ons Huis" iets aan haperde. Wanneer de gemeente het gebouw niet zou kopen voor f 33.000, was er een tweede gegadigde, die f 27.000 voor het gebouw hoefde neer te leggen. De stichting gaf „Tivoli" een jaar geleden echter niet aan die tweede gegadigde. „Is de liefde daar bij die stichting dan zo groot voor de gemeente, dat men een jaar wacht om dan misschien weer eens met de tweede gegadigde te onderhandelen?", vroeg de heer Nuijens zich af. „En heeft die tweede man een jaar lang geduld gehad?" Zowel het uitstel van verkoop door de stichting als de geneigdheid bij de tweede gegadigde om een prijs van f 27.000 voor 830 vierkante meter grond te betalen, be greep de heer Nuijens niet. Naar Santpoort? De heer A. de Jong (AR) vroeg zich af waarom het college na het terugnemen van het voorstel een jaar geleden niet op nieuw contact met de stichting had ge zocht om over de prijs te onderhandelen. De stichting heeft indertijd verzuimd bij tijds oorlogsschadevergoeding aan te vra gen en thans tracht men er zoveel moge lijk geld uit te slaan. Volgens de heer De Jong bestaan er andere wegen om bij de gemeente aan te kloppen, wanneer men een nieuw gebouw wil stichten. Het be lang van het voorstel deed hem echter zwichten om voor te stemmen. Tenslotte stelde de heer Schilling (CPN) de vraag, of het nu wel noodzake lijk was, dat de nieuwe gashouder op die plek aan de IJmuiderstraatweg komt. Is er geen mogelijkheid om een gashouder in Santpoort te bouwen? Ik heb zo iets eens op een tekening gezien, stelde hij. Er hapert niets Wethouder H. de Boer (PvdA) ging daar onmiddellijk op in. De Hoogovens zijn niet bereid om de piekafname voor hun rekening te nemen en dus bleven er voor de gemeente Velsen twee mogelijk heden over: öf een niet aanvaardbare gas- ADVERTENTIE Wegens VACANTIE is a.s. ZATERDAG na 1 uur tot 8 AUGUSTUS GESLOTEN DONDERDAG 28 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Ik zoek mijn kind". Rex, 20 uur, „De Bengaalse Brigade". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VRIJDAG 29 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Theodora". Rex, 20 uur, „De purperen vlakte". Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. VELSEN Raadhuis, 10.30—11.30 uur, spreekuur wethouder van Financiën. prijs óf zelf de piek opvangen en een pro ductiebedrijf behouden. Om een dergelijk bedrijf te hebben en propaan in het gas te spuiten is een centrale plaats voor de gas- berging nodig. In Santpoort is daarom geen menginstallatie te bouwen. Het zou te veel geld vergen. Op het veelomstreden terrein van „Ti voli" komende, merkte de heer De Boer op, dat de gemeente Velsen niet alleen het oog op dit gebouw en de woningen IJmui derstraatweg 103 tot en met 110 (voor een bedrag van f 34.000) heeft laten vallen, maar in de toekomst ook op de woningen aan de Kortenaerstraat. Over een aantal jaren vijf a tien jaar zullen deze huizen worden aangekocht en beschikt het gasbedrijf over een afgerond terrein, dat voldoet aan de eisen voor de gasvoorzie ning aan een inwonertal van 80.000 tot 100.000. Voorts merkte de heer De Boer op, dat f 33.000 werkelijk de laagste prijs is. Het verwonderde hem dat niemand bezwaar had gemaakt tegen het bedrag van f 34.000 voor de woningen. De meterprijs voor de grond lag hier zelfs nog vier gulden hoger dan voor de grond van „Tivoli". De raad wierp echter terug, dat deze woningen nog exploitabel zijn en door de gemeente wor den verhuurd. Een weinig op het gevoel werkend, ver wees de wethouder naar andere aankopen, die in dezelfde verhouding hebben gelegen als thans bij „Tivoli" het geval is. Om trent het bedrag f 27.000, dat een tweede gegadigde zou moeten betalen, kon de heer De Boer meedelen, dat het hier een bod betrof en geen koopprijs. Er is geen sprake van geweest, dat de stichting het gebouw voor deze prijs zou verkopen. De gemeente Velsen verzekert zich er thans van, dat er in de winter voldoende gas is en in de zomer genoeg water. Deze zomer hebben en zullen de Velsenaren niet horen, dat de tuin niet gesproeid mag wor den. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. tot aankoop van „Tivoli" en de woningen aan de IJmuiderstraatweg met alle stem men voor aangenomen. De huisvesting De overige punten van de lijvige agen da hebben niet veel stof tot spreken ge geven. Er waren veel grondverkopen bij en derhalve tal van hamerstukken. Het college werd door de heer N u ij e n s (KV P) dank gebracht voor het rapport over de huisvesting van bejaarden in de gemeente Velsen. De heer R. Verbeek (PvdA) had in dit rapport slechts cijfers gezien en had daaruit geconcludeerd dat het in deze ge meente met de huisvesting van de bejaar den nog gunstig is gesteld vergeleken met andere gemeenten. De heer Verbeek wens te niet alleen een rapport over de huisves ting van deze groep, maar daarbij een on derzoek naar de huisvesting van alle groepen in Velsen: ondermeer naar de groep, die graag een gezin wil vormen en al jaren op een huis wacht. De wethouder van Sociale Zaken, de heer C. P. J. M a a s, antwoordde dat het niet voldoende is om bij de cijfers stil te blij ven staan. De sociale achtergrond van het geheel wordt thans bekeken. Het beeld van de huisvesting van de bejaarden is echter als eerste rapport opgevraagd om als toetssteen te dienen voor verdere werk zaamheden op dit terrein. Het rapport is een behoorlijk richtsnoer, zodat thans met de bestudering van de sociale omstandig heden kan worden begonnen. Volgens de heer Maas kan het totale aantal woningzoekenden in Velsen worden verminderd met een aantal, dat men op het ogenblik beslist geen plezier zou doen met het toewijzen van een woning. Tal van ongehuwde jongeren vragen nu al een woning aan om over enige jaren in het huwelijk te kunnen treden. Thans zouden Tijdens de openbare vergadering van de Velsense gemeenteraad heeft de heer A. J. van Leusen (P. v. d. A.) het college van B. en W. om opheldering gevraagd over de onverwachte intrekking van het raads besluit van een maand geleden, waarbij een garantie van 4000.werd verleend aan het Genootschap ter Bevordering van de Algemene Dambelangen „DAMAS" voor het organiseren van een wedstrijd om het wereldkampioenschap tussen de Cana dees R. Dagenais en de IJmuidenaar P. Roozenburg. De heer Van Leusen vroeg zich af of het verminderen van de subsidie door de ge meente soms de werkelijke reden is ge weest, dat de wedstrijd niet doorgaat. Vol gens de berichten in de dagbladen was de wedstrijd afgelast als gevolg van de stu die van P. Roozenburg. „Nu hebben we iets gestimuleerd en daar wordt het plotseling ingetrokken", zei de heer Van Leusen. De wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer, heeft glimlachend moeten antwoor den, dat de gemeente geen ander bericht van DAMAS heeft ontvangen, dan dat, waarin de studieredenen worden opgege ven. Hij wilde aannemen, dat deze opgege ven reden juist is. De procedure vond hij echter ook eigenaardig. zij dit beslist nog niet kunnen doen. De wethouder deed de toezegging om een rap port te laten samenstellen over de huisves ting in Velsen, opdat een volledig beeld wordt verkregen. Gezinsverzorging Mevrouw v. d. W i e 1 i n k (P.v.d.A.) kon niet veel waardering opbrengen voor het gemeenteblad over de subsidiëring van de gezinsverzorging. Zij had van de nieuwe regeling niet veel begrepen. De heer J. Andriesma (K.V.P.) noemde de nieuwe regeling een grote stap vooruit en de heer A. de Jong (A.R.) vroeg zich af of alle instellingen tot de kleinste toe nu voortaan een eigen gediplomeerde leidster dienen te benoemen. De wethouder van Sociale Zaken, de heer C. Maas kon de vragenstellers met zijn antwoord niet bevredigen en na een voor stel van de heer A. van Leusen (P.v.d. A.) om eerst eens aan te zien hoe de zaak gedurende enige maanden draait waar mee èn de wethouder èn de raadsleden het eens waren werd het voorstel aangeno men. De raad heeft voorts zijn fiat gegeven aan de beschikbaarstelling van een crediet voor de stichting van een centrale werk plaats aan de Waalstraat door de „Woning stichting Velsen"; aan de beschikbaarstel ling van een bedrag van 15.750 voor het treffen van voorzieningen aan het land goed Kennemergaarde te Santpoort; aan de bouw van een woning op de gemeentelijke kwekerij te Santpoort en aan het verstrek ken van een crediet voor de aanschaffing van een auto voor het bedrijf van Open bare Werken. Op IJmuidens Sluisweg Woensdagmorgen om half zeven is een vrachtauto, bestuurd door een Amsterdam se vishandelaar, op de Sluisweg bij de Velser spoorbrug tegen een hoogtebeugel gereden. De wagen werd vrij ernstig be schadigd. De beugel sloeg tegen de grond. De handelaar reed de Sluisweg in de richting van West naar Oost. Toen hij de eerste boog op het midden van de Kanaal dijk bij de Kerkstraat wilde passeren zag hij dat de wagen, die 2.80 meter hoog is, er niet onderdoor kon. De voorgeschreven maximum hoogte is 2.40 meter. De chauf feur bracht zijn wagen daarna op de linker weghelft en reed toch de Sluisweg op. Ver moedelijk heeft hij de beugels bij de spoor brug daarna niet gezien en is er in volle vaart tegen op gereden. De laadbak, het dak van de cabine en de motorkap werden opengescheurd en ingedeukt. Het verkeer over de Sluisweg was ge durende twintig minuten gestremd. De oud-papieractie ten bate van het uni formenfonds der Beverwijkse Harmonie kapel verloopt uitstekend. In totaal heeft men nu acht ton papier, twee ton ijzer en vierhonderd kilo vodden opgehaald. Vrij dagavond wordt de actie voortgezet in de volgende straten: Wijk aan Duinerweg, Waranda, Zeestraat van oude Raadhuis af, Creutzberglaan, Tulpenlaan, Bankelaan, Gladiolenlaan, Kuikensweg, Populieren laan, Noorderwijkweg en Iepenlaan. DONDERDAG 28 JULI Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Mamma. Kennemer-theater: Geen voorstelling. W.B.-theater: Geen voorstelling. St. Josephzaal, 19.45 uur: Afscheid pas toor J. Dekker. Tijdens een eenvoudige plechtigheid is Woensdag op het terrein van het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk het gedenk teken, dat de herinnering moet bewaren aan dokter J. R. Goslinga de verleden jaar overleden chirurg onthuld. Op initiatief van een uit de oud-patiën ten van dr. Goslinga gevormd comité is dit monument tot stand gekomen. Het is geplaatst in het plantsoen voor het zieken huis, bij het Zusterhuis. Het gedenkteken bestaat uit een gemetselde kolom, met daarop een bronzen plaquette van de over ledene, belangeloos vervaardigd door me vrouw G. Vis-Visser, die ook het geheel ontwierp. Zij werd hierbij geassisteerd door de bekende beeldhouwer Johan Polet, haar leermeester. Onder de plaquette wer den de woorden „Zijn patiënten waren zijn vrienden" aangebracht. Dokter en vriend Als eerste spreker trad een oud-patiënt van de chirurg, de heer J. Zuidersma, naar voren. Hij herinnerde er aan hoeveel dok ter Goslinga voor zijn patiënten betekende. Dag en nacht stond hij voor ons klaar en wij zagen in hem niet alleen een dokter, maar nog meer een vriend, zei de heer Zuidersma. Hij betoogde dat het niet alleen belangrijk is hoe men in een ziekenhuis te eten krijgt, maar dat de verzorging een veel voornamere factor is. Spreker betrok in zijn dankwoord ook de verpleegsters, die hij ware liefdezusters noemde. „Veel woorden zijn hier niet op hun plaats" zei ds. Vis. „Het is met enige wee moed dat wij hier staan op deze prachtige De gemeenteraad van Velsen heeft gis teravond de leden van de commissie van advies voor het tehuis voor bejaarden „W. F. Visserhuis" en vijf leerkrachten aan ver schillende scholen benoemd. In de commis sie voor het „W. F. Visserhuis" zijn geko zen: voor het Interparochieel sociaal chari tatief centrum in Velsen de heer E. M. van Kaam (met 17 van de 18 stemmen); voor de commissie van samenvoeging van de Nederlands Hervormde Gemeenten in Vel sen de heer B. de Vries (met 15 van de 1B stemmen); voor het Humanistisch Verbond, gemeenschap Velsen mevrouw J. van der Harst-Retz (met 17 van de 18 stemmen); voor de Oud Katholieke Parochie van de H. Engelmundus mej. H. C. Nieuwenhuyzen (17 stemmen, een ongeldig); voor de Doops gezinde Gemeente mevrouw I. P. Hofman- Vlas (17 van de 18 stemmen) en voor de kerkeraden van de Gereformeerde Kerk te Velsen-Noord, IJmuiden en Santpoort de heer S. de Waard (met 17 van de 18 stem men). Tot onderwijzer aan de Jan Ligthart- school te IJmuiden-Oost werden benoemd de heren H. Hovius te Edam en R. W. F. Bijl te 's-Gravenhage. Tot leidster in vaste dienst aan de Open bare Dr. Albert Schweitzerkleuterschool werd benoemd mejuffrouw E. Folkers; tot onderwijzer in vaste dienst aan de Ir. L. P. Krijgerschool de heer H. A. van Os en tot vakonderwijzeres in de nuttige hand werken bij het openbaar gewoon lager on derwijs mejuffrouw G. A. v. Pol te Utrecht. In de nacht van Zaterdag 23 op Zondag 24 Juli is vermoedelijk in de omgeving van de Oranjestraat een rijwiel met het vol gende signalement ontvreemd: oud zwart overgelakt herenrijwiel, nikkel sportstuur, aluminium velgen, merk Batavus, linker plastic handvat, defect bruin lederen zadel, doorzichtige jasbeschermer, ringslot en bruinkleurige rijwielbanden. Het rijwiel is thans gedeponeerd op het hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein te Velsen. De commissaris van politie te Velsen, verzoekt een ieder die iets weet van de herkomst van het rijwiel zich in verbinding te stel len met de recherche, hoofdbureau. zomerdag. Men heeft wel gezegd dat een monument niet in de lijn van dokter Gos linga zou liggen, maar toen ik de oproep las van het comité heb ik deze bezwaren opzij gezet. Wij hebben dr. Goslinga ge kend, die tien beste jaren van zijn leven hier heeft gewerkt en velen zullen met dankbaarheid in het hart zijn nagedach tenis blijven eren". Spreker was dankbaar dat dit tenslotte tot stand was gekomen, en droeg het ge denkteken over aan het college van re genten. Een broer van de overledene dankte tenslotte voor de eer die zijn familie werd aangedaan. Onder de aanwezigen waren ondermeer de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens en wethouder W. Alberda. Voorts waren aanwezig het college van regenten van het ziekenhuis, het verple gend personeel en talrijke andere geno digden en belangstellenden. Nog enkele marktdagen en het aard beien-seizoen behoort tot het verleden. Tot nu toe komen er nog iedere dag dui zenden doosjes aan de markt. Er is een levendige handel en de prijzen zijn goed. Voor zover er nog eerste kwaliteit aan de markt komt werd te Beverwijk tot f 0.98 per pond in een doosje betaald. De kleine doosjes varieerden van f 0.23 tot f 0.62 per stuk. In sloffen worden weinig aardbeien aangevoerd. Voor aardbeien met dop wordt tot f3.90 per slof betaald; zonder dop krijgt men heel weinig, daar er slechts een fabriek koopt en tot f 2 per mand betaalt. Volgende week Dinsdag en Donderdag zullen er te Beverwijk speciale zwarte bessen-veilingen worden gehouden. De veilingen beginnen om 3 uur. Iedere marktdag ziet men een winter- product verschijnen. Woensdag werd de eerste prei aangevoerd, die 0.32 per kilo opbracht. Marktbericht 27 Juli te Beverwijk: Aardbeien 1.353.95, sla 0.03 0.07, bloemkool 0.090.35, bospeen 0.170.29, waspeen 0.080.18, spi nazie 0.080.20, postelein 0.04 0.10, andijvie 0.060.11, doppers 0.280.55, capucijners 0.330.48, raspers 0.630.80, komkommers 0.11 0.31, tomaten 0.230.44, rode bes sen 1.551.70, zwarte bessen 4.50, Kruisbessen 2.00. In gebouw „Grapy" heeft de Beverwijk- se speeltuinvereniging „Kindergenot" aan de Stumphiusstraat Woensdagavond een ledenvergadering gehouden, die slechts door een klein aantal belangstellenden werd bezocht. De voorzitter, de heer G. Geldermans. deelde mede dat van het door wijlen dr. Goslinga geschonken legaat een draaimolen werd aangeschaft, die binnen kort in gebruik zal worden genomen. De vereniging ontplooit een flinke activiteit en men besloot de tuin het gehele jaar ge opend te houden. Het ledental vertoont een stijgende lijn en bedraagt nu 280. De Beverwijkse speeltuincentrale zal in de ko mende winter filmvoorstellingen voor de kinderen organiseren. Tevens wordt dit jaar voor het eerst een handbaltournooi voor meisjes gehouden. De vereniging moest helaas met het avondwerk voor de jeugd, zoals figuurzagen, ophouden. Hier voor bestond een te geringe belangstelling. Verkoopdag „Bid en Werk" De Ned. Hervormde Vrouwenvereniging „Bid en Werk" te Wijk aan Zee houdt op Woensdag 10 Augustus haar tweede ver koopdag in de consistoriekamer van het kerkgebouw. De goede klank die het Beverwijkse show-accordeonorkest „De Klavierschip pers" heeft veroverd, was blijkbaar reeds vooruit gegaan naar de badplaats, want het op uitnodiging van de plaatselijke V.V.V. Woensdagavond gegeven concert trok een record-aantal bezoekers. Het optreden in Oud Wijk aan Zee was een groot succes en met een ware ovatie werd elk nummer be loond. Voor de algehele leider Jack Ham mer en de dirigent Cor Brouwer zal dit succes ongetwijfeld een stimulans zijn om de prestaties van het orkest op nog hoger peil te brengen. Bridge-drive voor badgasten In café „De Zon" heeft de bridgeclub Wijk aan Zee een drive gehouden, die spe ciaal was bestemd voor de badgasten. De belangstelling was zeer groot en na een spannende strijd werd de uitslag als volgt: Groep A: 1. de heer en mevrouw Brands 35 pnt.; 2. OverKoning 35 pnt.; 3. Zand bergenGroen 35 pnt; 4. heren Alessie 34 pnt.; 5. de heer en mevr. v. d. Brink 32 pnt. Groep B: de heer en mevrouw Alessie 40 pnt.; 2. dames Van SonDobber 40 pnt.; 3. de heer en mevrouw Beerman 35% pnt.; 4. de heer en mevrouw Van Roermund 32 pnt.; 5. de heer en mevrouw Majoor 32 pnt. Groep C: de heer en mevrouw Lute 39 pnt.; 2. SprangerMuller 37 pnt.; 3. Waag- meesterVester 36% pnt.; 4. de heer en mevrouw De Haan 34 pnt.; 5. v. d. Heuvel Marle 31% pnt. Groep D: 1. JansenDe Liefde 25% pnt.; 2. de heer en mevrouw Jansen 24% pnt.; 3. De GraafSchavemaker 20 pnt.; 4. de heer en mevrouw Bernhard 18 pit.5. Hand graatScherpenzeel 16% pnt. De ontspanningsavond, die de Castri- cumse VVV Woensdag in hötel Borst voor badgasten en andere belangstellenden hield is in alle opzichten geslaagd. De zaal was flink bezet toen de voorzitter van de VVV, de heer J. A. Jevangean, het openingswoord sprak. Bovendien was het programma dat de Eerste Castricumse Balletschool „Jeanne d'Arc", onder leiding van mejuffrouw Anne Marie Kühne, met assistentie van de heer J. v. d. Nieuwenhof bracht, van uitstekend gehalte. De kleutergroep kwam het eerst aan bot in een bloemendansje. Na „Paddestoeltjes" en „Midnette" kwamen de 13- en 14-jarige meisjes voor het voetlicht, onder andere in een Zwaantjesdans, op muziek van Tsjai- kofski en een Mazurka van Chopin. De damesgroep debuteerde met een Prélude en een Spaanse dans en tenslote gaf de leidster een solo weg - een gloedvolle Ta rantella - waarvoor de toeschouwers even eens een daverende ovatie over hadden. De pianobegeleiding was bij de heer J. Vis ser in uitstekende handen. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: capucijners 35-45 ct., dorperwten 25-49, bliserwten 27- 36, bospeen 8-20, waspeen 10-28, spercie- bonen 65-75, sla 3-6, tuinbonen 12-26, ra barber 10-15, kroten 15-20, bloemkool 8-20, rode bessen f 1,25-f 2.50 per mand en aard beien f 1,25-f 3,90 per mand. St. Nicolaas in de zomer Reeds nu kunnen de giften voor het jaar lijkse St. Nicolaasfeest van de Heemskerk- se K.A.B. worden ingeleverd bij het K.S.A.- gebouw. Het comité acht een bedrag van duizend gulden voor dit doel noodzakelijk. GESLAAGD De heren J. Bleyendaal en J. Put uit Heemskerk zijn te Amsterdam geslaagd voor het diploma Algemene Ontwikkeling Nijverheidsonderwijs. Rennersclub in de zomercompetitie Woensdagavond heeft de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" voor de zo mercompetitie een wedstrijd gehouden, welke met de volgende uitslag eindigde: A en B klasse, 66 km.: 1. Chr. de Nijs, 1 uur 50 min. en 30 sec.; 2. L. Braas. C klasse, 55 km.: 1. H. Hendriks, 1 uur 28 min. en 10 sec.; 2. A. Lute; 3. C. Hendriks; 4. J. Bruins; 5. A. Zwart; 6. L. Paap; 7. H. Koo- men; 8. J. v. Putten. Junioren, 33 km.: 1. C Lute, 56 min.; 2. M. Put; 3. J. Tim mer; 4. G. Lute; 5. C. Burgmeyer; 6. P. Castricum. Adonis, 27 te Curagao. Albireo, 26 v. Narvik n. Rotterdam. Alderamin, 27 v. Bombay n. Colombo. Alkaid, 27 te Rotterdam. Abbedijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Alhena, pass. 27 Ouessant n. Antwerpen. Amstelveen, 27 v. Singapore n. Algiers. Appingedijk, 27 te Victoria. Arendskerk, 27 te St. José Panganiban. Alphard, 27 te Santos. Annenkerk, 27 te Hongkong. Antonia. 27 te Tjilatjap. Argos, 27 te Izmir. Beninkust, 27 v. Antwerpen n. Dakar. Baud, 27 te Tj. Priok. Bali, 27 360 m. W. Sabang. Caltex Leiden, 27 te Rotterdam. Caltex Pernis, 26 te Rotterdam. Corilla, 25 v. Montevideo n. Curagao. Congostroom, 27 te Takoradi. Cradle of Liberty, 28 te Mena el Ahmadi verw. Delfshaven, 26 v. Santos n. St. Vincent. Dongediik, 27 te Rotterdam. Duivendrecht, 5 Aug. New York verw. Esso Rotterdam pass. 27 Malta n. Sidon. Friesland (SSM), 27 v. Leith n. Odense. Guineekust, 26 v. Hamburg n. Antw. Gadila, 27 v. Bombay n. Karachi. Hersilia, 28 te Grenada. Hera, nacht 26-27 te Norfolk. Ittersum, 27 v. Basrah n. Abadan. Johan v. Oldenbarnevelt, 28 te Tj. Priok verw. Katelysia, 26 v. Pta Cardon n. Engeland. Kellia, 26 v. Rotterdam n. Singapore. Koratia, 27 v. Genua n. Port Said. Lydra, verm. 27 v. Paramaribo n. Smalkalden. Laurenskerk, 27 v. Tilbury te Amsterdam verw. Lekhaven, pass. 27 Dungeness n. St. Vincent. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Bombay te Aden. Leersum, 27 te Savanna. Loosdrecht, verm. 2 Aug. v. Bombay n. Aden. Lutterkerk, pass. 27 Gibraltar n. Port Said. Maasdam, 26 v. SSouthampton. Ma'.vina, 27 te Kobe. Marpessa, 27 120 m. O.ZO- Minikoy. Meliskerk, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Mijdrecht, 30 New York verwacht. Nias (ex Elmina), 27 v. Amsterdam n. Indonesië Notos, 26 v. Faro n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 28 Southampton verw. Orania, 26 v. Balboa n. Brisbane. Ondina, 28 te Pladju verwacht. Polyphemus, nacht 26-27 v. Liverpool n. A'dam Prins Philips Willem, 27 Le Havre verw. Pendreeht. 30 t.e New York verw. Pieter S, 28 v. Swansea te Amsterdam verw. Prins Alexander, 27 v. Rotterdam te Antw. Prins Philips Willem, 27 te Le Havre. Rijdamn, 27 te Hamilton. Rijndam, verm. 28 v. Hamilton n. New York. Saparoea, 28 te Belawan verwacht. Pryzen van Woensdag. Heilbot 3,20 2,50; gr. tong 3,753,45; grm. tong 3,65—3,00; kim. tong 3,70—3,15; kl. tong I 3,20—2,95; kl. tong II 2,84—2,66; tarbot I 2,70—2,20; zalm 7,80, per kg. Tarbot II 100; tarbot III 79; tarbot IV 31—30; kl. griet 31—29; kl. schol I 5638; kl. schol I 5414; schar 20—11; bot 138; v. haring 215; makreel 2010; gr. schelvis 3615; grm. schelvis 3512; kim. schelvis 2312; kl. schelvis I 209; kl. schelvis II 209; wijting 23—14; gr. gul 6548; midd schelvis 45—34; kl, gul 2816; kl. haai 3330; kim. hake 70; poontjes 118; pieterman 6338; kl. koolvis zw. 20—10.65; kl. rode poon II 159, per 50 kg. gr. kabel jauw 292160; gr. koolvis zw. 66; gr. hake 234, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 95 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 5 kisten griet, 300 kisten schol, 35 kisten schar, 60 kisten bot, 170 kisten haring, 1565 kisten makreel, 980 kisten schelvis, 330 kisten wijting, 150 kisten kabelpauw en gul, 30 kisten haai, 6 kisten hake, 10 kisten poon, 327 kisten kool vis, 25 kisten diversen. Totaal 4090 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 32 Elie f16.610; IJM 10 Hattem f15.630; Soera- baia f15.700; IJM 209 f 10.540; RO 9 f4100; KW 69 f3670; IJM 45 f3730; TX 33 f 3640. Woensdag 27 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Theano van Rotterdam. Sambre van Rotterdam. Phoenix van Ant werpen. American Defencer van Antwer pen. Fraternité van Christinastad. Cimbria van Memel. C. A. Falkland van Antwerpen. Laurenskerk van Londen. Svanesund van Helsingfors. Gerd van Port Talbot. Lijn baansgracht van Helsinki. Procyon van Londen. Pitea van Bergen. Joos van Raumö. Brouwersgracht van Mantyluoto. Bandama van West-Afrika Lloyd George van Bona. Aristlee van Caen. Scarpount van Rotterdam. Vertrokken zijn: Askeladden naar Barba dos. Normandia naar Antwerpen. Conrad naar Köping. Fairwood Elin naar Duinker ken. Rien Teekman naar Kasbron. Arathon naar Wasa. Hontestroom naar Rotterdam. Nias naar Marseille. Mascotte naar Vesteras. Bollbeck naar Swansea. Iris naar Londen. Sambre naar Rotterdam. Radbod naar Ant werpen. Aeneas naar Rotterdam, Theano n. Rotterdam. Manto naar Hamborg. Hans Her mann naar Rotterdam. Falga n. Antwerpen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Stad Amsterdam, 27 v. Aden n. Port Said. Stad Leiden, pass. 27 Gibraltar n. Antwerpen. Slamat, 27 te Beira. Statue of Liberty, 30 Philadelphia verw. Stad Arnhem, 27 te Dar es Salaam. Scherpendrecht, 31 Westville verwacht. Sliedrecht, 2 Aug. Mena el Ahmadi verw. Stad Maastricht, 27 v. Rotterdam n. Savona. Stad Vlaardingen, \27 te Vlaardingen. Stan vac Djirak, 27 v. eil. Linga n. Tj. Uban. Tomori, pass. 27 Guardafui n. Aden. Tamo, 27 te Hamburg. Triton, 27 te New York. Tjiluwah, 27 te Buleleng. Tjitjalengka, 27 Singapore verwacht. Tankhaven I, 27 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Van Neck, te Karachi. Wonogiri, 27 v. Manilla n. San Francisco. Waibalong, 29 te Soerabaja verw. W. Alton Jones, 5 Philadelphia venvacht. Wieldrecht, 8 Covenas verwacht. Willemstad. 27 te Antwerpen. Zuiderkruis, 28 te Walvisbaai. KLEINE VAART Albergen, 27 v. Grangemouth te La Spezia. Adm. Courbet, 27 v. Kokkila n. Waterford. Aöm. De Ruyter, 27 v. Rotterdam n. Oscarshamn Adm. Nelson, 27 v. Scheveningen n. Karlskrona Atlantis, 26 v. Nantes te Rochefort. Att S, 27 v. Swansea n. Rotterdam. Astra, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Auriga G, 27 v. Beckton te Rotterdam. Aardenburgh, 27 v. Rotterdam te Stockholm. Advent, 26 v. Amsterdam te Skutskar. Auriga, 26 v. Waterford n. Odda. Bab T, 27 v. Zaandam te Amsterdam. Batavier 29-30 v. Omskoldsvik te Rotterdam verwacht. Berkelstroom, 26 v. Londen te Amsterdam. Birmingham, 26 v. Harlingen n. Goole. Boreas, 26 v. Tarragona n. Valencia. Bety Anne S. .27 v. Dublin n. Swansea. Bill S, 27 v. Runcorn n. Swansea Castor, 24 v. Antw. te Goole. Deni, 27 v. Cardiff te Antwerpen verw. Ponza, 25 Kiel gepass n. Stockholm. Daje Bohmer, 26 Aden n. Genua. Deo Favente, 26 v. Le Havre te Bilbao. De Ruyter, 26 v. Korsor n. Kotka. Dollard, 26 v. Malmö n. Gothenburg. Duiveland, pass. 27 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Dubhe, 27 v. Vlissingen n. Bridlington. El jo, 26 v. Gothenburg n. Amsterdam. Ellewoutsdijk. 26 dwars Pendeen n. Nantes. Erasmus, 27 te Hull verwacht. Escaut,, 26 v. Rouaan n. Parijs. Evertsen, 26 v. Antweipen te Aarhus. Frans Bohmer, verm. 27 v. Nemours n. Cork. Frema, 27 v. Amsterdam n. Venlo. Gerd. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Gerry S, 27 v. Antw. n. Avonmouth. Haskerland, 26 v. Leith n. Delfzijl. Houtman, 26 v. Domsjo te Kingslynn. Helvetia, 28 v. Oostende te Temeuzen verw. June, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Jaba, 27 v. Exeter te Penryn. Jokurma, 26 v. Hamburg te Norrkoping. June, 26 v. Amsterdam n. Oostende. Kaap Falga, 24 Kiel gepass n. Ostrand. Larix. 26 v. Vestervik te Zaandam. LTngestroom. 26 v. Amsterdam n. Londen. Margriet L, 26 v. Amsterdam n. Londen. Maria Theresia, pass. 26 Brunsbüttel n. Helsinki Marwit, 26 v. Liverpool te Antwerpen. Maartje, 27 v. Zeebrugge te Vlissingen. May, 26 v. Savona n. Livorno. Meres N, 27 v. Hamburg te Antwerpen. Myfem, 27 v. Rouaan n. Stockholm. Mynelis, 27 v. R anders n. Stugsund. Mypuck, 30 v. Hemosand te Rouaan verw. Merwehaven, 27 v. Port Lyautey te Rouaan. Mar.ian, 27 v. Charlestown te Gent verw. Nettie, 26 v. Lulea n. Ronsvik. Nieuwehaven, 30 v. Kopenhagen te Gothenburg verwacht. Nottingham, 27 v. d. Tyne n. Rotterdam. Nieuwland, 27 v. Grangemouth te Kingslynn. Paloma, verm. 27 v. Fowey n. Hamina. Pascholl, 29 v. Nakskov te Brugge verw. Poortvliet, 26 v Haudipudas te Amsterdam. Phoenix, pass. 27 Vlissingen n. Amsterdam. Rejo, 26 v. Maassluis te Boston. Roelf, 26 v. Kopenhagen n. Aalborg. Rio. 27 v. Londen, te Rotterdam. Soemba, 27 v. Barrow te Gent. Spirit, verm. 27 v. Hull n. Rotterdam. Sambre, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Setas, 26 v. Hamina n. Sharpness. Sonsbeek, 28 v. Hamburg te Capelle au Bois. Soolano'a, 26 v. Vigo n. Bayonne. Sti^ntje Mensinga, 27 v. Goole n. Rotterdam. Strabo, 26 v. Triëst te Ryeka. Swallow, 27 v. Swansea te Amsterdam. Ton S, 27 v. Antwerpen n. Cork. Taormina, 26 v. Oslo n. Kristiansand. Teunika, 26 v. Rochester n. Oostende. Theano, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Tom van der Heide, 26 v. Port Lyautey naar Casablanca. Trito, 27 v. Dublin te Drogheda. Vindicat Atque Polit, verm. 27 v. Gent naar Stockholm. Volharding, pass. 27 Brunsbüttel n. Koge. Vechtstroom, 26 v. Amsterdam n. Hull. Veenenburgh, 26 v. Middlesboro n. Rotterdam. Wickenburg, pass. 27 Dover n. Casablanca. Wiebold Bohmer, 26 v. Piraeus n. Gibraltar. Wim (V), 26 v. Kramfors n. Rotterdam. Wubbina, 26 v. Zaandam te Amsterdam. Westpolder, 27 v. Lissabon te Oporto venv. Wota, pass. 27 Vlissingen n. Aarhus. IJsel, pass. 27 Vlissingen n. Caen. SLEEPVAAET Tyne en Witte Zee, 26 140 m. W. ten N. Straat v. Gibraltar met Louis Perrier. Zwarte Zee, 26 410 m. Z. ten O. Yokohama met Atell J. Bules.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7