Knowland poogt de geestdrift van Genève te beteugelen Vluchtelingen-commissaris ten onrechte verdacht gemaakt Er staan nu gele knipper lichten bij de Jan Gijzenbrug Weerbericht Rechtse senator kant zich tegen gematigde politiek Drie formateurs aangewezen door vice-president Hatta Bulgarije weigert Israëlische commissie toe te laten Haarlems Dagblad Leeuw Singha lest zijn grote dorst Samenscholingsverbod in de Kempen President Eisenhower bracht revolutie teweeg Mr. v. Heuven Goedhart verweert zich en klaagt over gebrek aan medewerking Coalitie van PNI en Masjumi voorzien Felle protesten van Israel over het neerschieten van de constellation Het woord is aan Maar weinigen storen zich eraan VRIJDAG 29 JULI 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Zesduizend gendarmen bezetten de mijnen waar gestaakt wordt McCarthy afgestraft Nixon naar Moskou? Opperste Sovjet bijeen Tito zou MIG-jagers van de Sovjet-Unie ontvangen Blériots Kanaalvlucht na 46 jaar nagedaan Ambassadeur Lovink maakt kanotocht in Canada Weerrapport 70e JAARGANG No 17 Kenn&mierlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 169 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Singha, de Abessijnse leeuw in Artis, heeft het ook te kwaad met de warmte. Een verfrissende dronk verwaardigt hij zich dan ook wel te nemen. (Van onze correspondent in Brussel) De Rooms-Katholieke stakingsbeweging in de Belgische kolenmijnen en in de Gentse 1 metaalnijverheid was gisteren groter dan daags te voren. In de Limburgse mynstreek j waar alle mynen stilliggen zyn samenscho- i lingen van meer dan vijf personen verboden, i Er mag geen gebruik worden gemaakt van luidsprekers op de openbare weg en elke betoging of vergadering is verboden. Zes I duizend gendarmes zijn in Limburg aange- j komen en hebben verschillende kolenmijnen i bezet. Er hebben zich verscheidene inciden- ten voorgedaan. Tachtig personen werden gearresteerd. Een vergadering van de nationale mijn- commissie heeft geen resultaten opgeleverd. De minister van Arbeid Troclet had de commissie verzocht zich uitsluitend met het vraagstuk van de arbeidsduur bezig te hou- I den. De commissie komt heden weer bijeen. Eerste minister Van Acker heeft bespre- kingen gevoerd met een afvaardiging van het verbond der Belgische nijverheid, een Belgische werkgeversorganisatie, over de sociale conflicten. Volgens „La Libre Belgique" zou Van I Acker bereid zijn aan de eisen der stakers tegemoet te komen ter handhaving van de gezinstoelage. De toelage voor de moeder, die in haar gezin blijft en dus niet buitens- j huis werkt, zou worden hersteld. De kin- dertoeslagen zouden in het voordeel van de grote gezinnen worden gewijzigd. (ANP) Te Eisden hebben enige dui zenden arbeiders, vaak in gezelschap van vrouw en kinderen, een zitstaking voor de ingang der mijn gehouden. Op sommige plaatsen braken de stakers wegen op om het vervoer van werkwilligen per autobus te verhinderen. Boelganin zal uitbrengen over de Geneefse conferentie. Het is niet gebruikelijk dat de opperste Sovjet wordt bijeengeroepen buiten de nor male zittingsperioden die elk jaar begint in Februari of Maart. WASHINGTON-LONDEN (Reuter-U.P.) De golf van enthousiasme in de Verenigde Staten voor een poging om „in de geest van Genève" een nieuwe verhouding tot de communistische mogendheden tot stand te brengen, wordt verbazingwekkend groot. President Eisenhower heeft door zijn gezag vrijwel alleen een revolutie in de houding van het Amerikaanse volk ten opzichte van de Sovjet-regering teweeg gebracht. William Knowland, de leider der republi keinse partij in de Amerikaanse Senaat heeft zich uitgesproken tegen een ge matigde politiek van de regering Eisenhower ten opzichte van de Russen. In een redevoering voor de Senaat zeide de Californische rechtse republikein, dat er op den duur een situatie zou kunnen ontstaan waarbij men de Amerikaanse defensie zowel thuis als overzee zou gaan verslappen. Wanneer dit gebeurt, aldus Knowland, dan heeft het Kremlin een enorme overwinning behaald zonder enige daad van werkelijke betekenis te hebben verricht. Knowland zei dat de Russen nog altijd millioenen mensen in concentratiekampen vasthouden. Het enige verschil is dat het land niet meer door een dictator maar door een syndicaat wordt geregeerd. Het Krem lin staat nog altijd aan het hoofd van het internationale communisme, dat reeds der tig jaar lang alle internationale overeen komsten heeft geschonden. De Russische militaire macht is groter dan in 1948, aldus de senator. Knowland zei geen woord over de nieu we Amerikaanse politiek in het Verre Oosten. Hij stelde slechts vast dat Peking nog steeds Amerikaanse vliegers vast houdt en zelfs deze week nog in radiouit zendingen nieuwe eisen heeft gedaan op Formosa en de eilanden voor de Chinese kust. Het is niet plezierig om wanneer men in de wereld slechts rechtvaardig heid wenst dergelijke realistische vraag stukken onder ogen te moeten zien, aldus Knowland. Senator McCarthy diende een resolutie in waarbij wordt voorgesteld nationalis tisch China te laten deelnemen aan alle besprekingen met communistisch China. Hierbij ontstond een scherpe woordenwis seling met senator George, voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken van de Senaat. McCarthy vroeg George deze resolutie met de grootste spoed te behandelen. George weigerde enige speciale belofte dienaangaande te doen. Daarop suggereer de McCarthy, dat George zich wel eens schuldig kon maken aan een opzettelijke poging deze resolutie aan te houden. George zei dat het hem niets kon schelen wat de senator van Winconsin dacht van de voorzitter der commissie. McCarthy antwoordde dat hij George een uitmunten de senator vond. „Ik wilde dat ik dit com pliment kon retourneren", repliceerde de senator George. In Washington verluidt dat vice-presi dent Nixon in de komende maanden wel licht een bezoek aan Moskou zal brengen. Premier St. Laurent van Canada heeft op een persconferentie verklaard, dat Canada de Sovjetleiders gaarne als gasten naar Canada zou uitnodigen. Ily liet echter blij ken dat een dergelijk gebaar eerst door de Verenigde Staten gedaan moest worden. De democratische gouverneur van de staat New York Averell Harriman, eens Amerikaans ambassadeur in Moskou heeft te Parijs verklaard, dat de Russen in Ge nève hebben bereikt wat zij wilden zonder er iets voor te doen. De Russen willen trachten de spanningen te doen afnemen en daardoor een sterk propagandamiddel in handen te krijgen wat nog moeilijker te bestrijden zal zijn, aldus Harriman. De Engelsen hebben voor het eerst se dert het einde van de tweede wereldoor log de stem van een commentator van ra dio-Moskou over de BBC kunnen beluiste ren. De Sovjet-regering had een uitno diging van de BBC om een vooraanstaan de commentator te laten spreken in een programma getiteld „Na Genève" aange nomen. De toespraak van de Russische spreker Nicolai Dobrof was in Moskou op een band opgenomen. Het presidium van de Opperste Sovjet heeft besloten de Opperste Sovjet op vier Augustus bijeen te laten komen om kennis te nemen van een verslag, dat premier GENèVE (Un. Press) Mr. G. J. van Heuven Goedhart, de Hoge Commissaris van de UNO voor vluchtelingenzaken, heeft verontwaardigd de recente bewering van de „New York Post" afgewezen dat hij anti-Amerikaans zou zyn en vluchtelingen zou willen terugzenden naar hun eigen land. Hij toonde op een speciaal voor dat doel uitgeschreven persconferentie een uitge knipt bericht dat is verschenen in de „New York Post" van 20 Juli. Volgens dat bericht, geschreven door Robert Allen, zouden leden van de Senaat en het Huis van Afgevaar digden vele brieven hebben ontvangen van personen die Van Heuven Goedhart ver weten dat hij vluchtelingen uit landen ach ter het ijzeren gordijn naar hun land zou willen terugzenden. Volgens dat bericht zouden andere brief schrijvers er leden van het Congres op hebben gewezen dat Van Heuven Goedhart anti-Amerikaans is en zeer critisch tegen over de Amerikaanse buitenlandse politiek staat. Mr. Van Heuven Goedhart zei dat elke vluchteling die de wens te kennen geeft terug te keren naar zijn land, van dat ogen blik af buiten zijn verantwoording valt. Zolang hij Hoge Commissaris is, zei hij, waren 12 of 13 van die terugkeer-gevallen voorgekomen. Robert Allen maakte er in zijn bericht ook gewag van dat een kleindochter van graaf Leo Tolstoi onlangs de beschuldiging had geuit dat Amerikaans geld werd mis bruikt voor het repatriëren van vluchte lingen. Van Heuven Goedhart merkte in dat ver band op dat Amerika tot dusverre nog geen geld aan zijn bureau heeft geschonken. Hij zei dat hij, evenals vele anderen, cri- tiek had geoefend op de gedragslijn die de V.S. volgen bij het opnemen van vluchte lingen. Mr. Van Heuven Goedhart heeft gisteren in een rede voor de economische en sociale raad van de UNO, welke in vergadering bijeen is, er zijn „zeer grote bezorgdheid" over uitgesproken, dat van de 4.200.000 dol lar, welk fonds men zich voorgesteld had als doel voor 1955, nog nauwelijks 50 pro cent bijeen is gebracht of is toegezegd door de diverse regeringen. Mr. Van Heuven Goedhart voegde hier aan toe, dat er niet veel kans op was, dat dit bedrag voor 1955 inderdaad door het DJAKARTA (Reuter/A.F.P./U.P.) De Indonesische vice-president, Moham med Hatta, heeft drie vooraanstaande po litici aangewezen om te trachten een coa litiekabinet te vormen. De drie kabinets formateurs zijn: oud-premier dr. Sukiman (Masjumi), oud-premier mr. Wilopo (P.N.I.) en mr. Assaat (partijloos). Het nieuwe kabinet zou in functie moeten blij ven tot de algemene verkiezingen, die 29 September gehouden moeten worden. Hatta heeft verklaard, dat de twee voor naamste taken van het nieuwe kabinet zullen zijn: het regelen van de crisis tus sen het leger en de regering en het voor bereiden van de algemene verkiezingen. In welingelichte politieke kringen heeft P.I.A. vernomen, dat het de bedoeling van Hatta is een sterk kabinet te vormen, dat grote parlementaire steun krijgt. Dit kan indien de Masjumi en de P.N.I. samen zit ting hebben. Voorts zou Hatta verlangen, dat het kabinet gezag heeft en vertrouwen geniet bij het volk en de staatsorganen. Daarom dient het geselecteerde personen uit politieke partijen te omvatten. Tenein de de Masjumi en de P.N.I.die de laatste SALONIKI (Reuter-AFP) Een Israë lische commissie van onderzoek heeft Donderdagavond aan de Grieks-Bulgaar se grens getracht toestemming te krijgen om op Bulgaars grondgebied een onder zoek in te stellen ter plaatse waar de door de Bulgaarse luchtafweerkanonnen ge troffen Israëlische „Constellation" is neer gestort. De bevelvoerende officier van de grenswacht zei tot de commissieleden, dat hij Vrijdagochtend zou mededelen of de commissie het land mag binnenkomen. In diplomatieke kringen te Athene verluidt, dat de Bulgaarse regering van oordeel is dat de Israëlische commissie niets in Bul garije te maken heeft, nu de Bulgaarse regering zelf een onderzoek instelt onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken, Mintsjo Neytsjef, en zij de Israë lische zaakgelastigde te Sofia heeft uitge nodigd, de commissie te vergezellen. Israel heeft Bulgarije's medewerking gevraagd bij het overbrengen van de lij ken van de slachtoffers naar de plaats die hun nabestaanden zullen aanwijzen. De stoffelijke resten van de - naar thans is gebleken 58 - slachtoffers zijn door be middeling van de Israëlische zaakgelas tigde naar Sofia vervoerd. Deze zaakge lastigde had pas 24 uur na het ongeluk toestemming gekregen om naar de plaats van het ongeluk te gaan. Het verzoek om een Israëlische com missie van onderzoek toe te laten was vervat in een nota waarin de Israëlische regering uiting gaf aan haar „verbazing" over de houding van de Bulgaarse auto riteiten, die „op betreurenswaardige wij ze" hadden verzuimd bijzonderheden over het ongeluk aan de Israëlische ver tegenwoordiger te Sofia mee te delen. In een tweede Israëlische nota is „krachtig geprotesteerd tegen deze gruwelijke ver metelheid, die tot de vernieling van het vliegtuig en het verlies van 58 levens heeft geleid". Amerikaans protest De Verenigde Staten zullen door bemid deling van Zwitserland bij de Bulgaarse regering protesteren zodra alle gegevens zijn ontvangen, aangezien twaalf Ameri kanen of vreemdelingen, die in de Ver enigde Staten wonen, bij het incident om het leven zijn gekomen. Een woordvoer der van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zei: „Wij zijn verontwaardigd over het neerschieten van dit passagiersvliegtuig, ook al zou het uit de koers zijn geraakt. Het is een herha ling van incidenten, waarvan wij oprecht hadden gehoopt dat zij zich niet meer zou den voordoen". De gezant van Nederland in Israel heeft aan president Ben Zwi de deelneming van de Nederlandse regering betuigd. tijd van elkaar vervreemd waren, tot el kaar te brengen, zocht Hatta personen, die zowel door de Masjumi als de P.N.I. er door een zo groot mogelijk aantal partijen als formateurs zouden kunnen worden aanvaard, zodat de „nationale vrede" verwezenlijkt zou kunnen worden. Hatta verklaarde optimistisch te zijn over het slagen van de formateurs. Van de Masjumi vroeg hij oorspronkelijk de par tij-secretaris Prawoto, doch de partij was niet bereid hem af te staan en stelde Rum en Wibisono voor, waar Hatta be zwaar tegen had, omdat deze voor enkele andere partijen onaanvaardbaar zouden kunnen blijken. Naar vernomen wordt is mr. Assaat niet bereid als minister-president te fungeren of anderszins zitting in het kabinet te heb ben, doch hij is wel bereid zijn krachten te geven als formateur. Als de Masjumi en de P.N.I. elkaar het premierschap niet gunnen, bestaat de kans, dat de kabinets formatie mislukt. De ongebruikelijke maatregel om drie formateurs aan te wijzen in plaats van twee of een, heeft onmiddellijk de moge lijkheid geschapen dat het volgende kabi net gebaseerd zal zijn op een coalitie van de twee grootste partijen van Indonesië. Deze partijen werkten samen in de kabi netten van Wilopo en Sukiman. Zij ver leenden hun medewerking twee jaar gele den bij de totstandkoming van het kabinet- Sastroamidjojo, dat beheerst werd door de nationalisten doch waartegen de Masjumi in oppositie ging. Geen der formateurs is de laatste tijd op de voorgrond getreden. Wilopo is een leidende figuur in de gematigde vleugel van de P.N.I.die steeds welwillend stond tegenover de Masjumi. Wilopo maakt geen deel uit van de regering-Sastroamidjojo. Assaat Datoek Moedo was waarnemend president van de republiek tijdens de re volutie, toen Sukarno en Hatta werden vastgehouden. Men denkt dat Wilopo en Sukiman zullen streven naar herstel van de betrekkingen tussen P.N.I. en Masjoemi met Assaat als bemiddelaar. Utoyo met pensioen Naar P.I.A. uit betrouwbare bron ver neemt, heeft de kortgeleden benoemde chef-staf van de Indonesische landmacht, generaal-majoor Bambang Utoyo, die thans in Palembang vertoeft, pensioen aan gevraagd. BELGRADO (AFP) De Amerikaanse am bassadeur te Belgrado, Riddleberger, heeft onlangs de Joegoslavische regering vragen gesteld naar aanleiding van berichten, vol gens welke de Russische regering zou heb ben voorgesteld Joegoslavië het recht te geven tot het bouwen van de Russische straaljagers MIG-15 in licentie en een aan tal van deze toestellen te leveren, aldus verluidt te Belgrado. Volgens AFP heeft de Joegoslavische regering de belichten tegen gesproken noch ontkend. vluchtelingenfonds bijeengebracht zou worden. In het totaal is door diverse regeringen een bedrag van 1.986.000 dollar aan het fonds geschonken of toegezegd. De Hoge Commissaris zwaaide lof toe aan die regeringen, welke reeds een bedrag voor het fonds hadden uitgetrokken, maar hij voegde er enigszins bitter aan toe: „Ik besteed veel te veel tijd aan het heen en weer reizen om geld bij elkaar te bedelen". Van Heuven Goedhart, die er zich ook in voorgaande jaren over beklaagd heeft, dat het geld voor de vluchtelingen zo moeilijk bij elkaar komt, zeide, dat zijn werk nog bemoeilijkt werd door de neiging, welke de regeringen vertonen om het toe te wijzen bedrag afhankelijk te stellen van de toe wijzingen der andere regeringen. De Hoge Commissaris zeide, dat het grote probleem, waar men in Europa mee te kampen had, de 300.000 vluchtelingen wa ren, voor wie nog geen vestiging gevonden was. De toestand was volgens hem in het bijzonder nijpend voor de grote aantallen vluchtelingen, die nog in kampen verblij ven „die naargeestige plaatsen, welke een ieder met eigen ogen zou moeten zien en die vluchtelingenkampen genoemd wor den". In officiële kampen zitten nog 71.000 per sonen, waarvan 27.000 in West-Duitsland, 36.000 in Oostenrijk, 4800 in Italië (Triëst incluis) en 2500 in Griekenland. Verder leven er nog een 30.000 tot 50.000 vluchte lingen in zogenaamde onofficiële kampen. Dat wil zeggen, dat er tien jaar na de oor log nog steeds tussen de 100.000 en 120.000 vluchtelingen in een of ander soort kamp in Europa zitten. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Anonymus: Niets wat ons gelukkig maakt is onwerkelijk. DOVER. (Reuter/AFP) De Franse piloot Jean Salis heeft in een evenbeeld van het vliegtuig waarmee Louis Blériot in 1909 de eerste vlucht over Het Kanaal maakte, een vlucht van 35 kilometer van Frankrijk naar Engeland gemaak in een uur en 24 minuten. Salis landde op een vliegveld on geveer acht kilometer ten Westen van de plek, waar Blériot in 1009 zijn toestel in een weiland aan de grond zette. Salis werd op zijn vlucht begeleid door enkele andere vliegtuigen. Wegens on gunstige weersomstandigheden was de vlucht reeds vier dagen uitgesteld. Het vliegtuig dat gemaakt werd in de werk plaats van Salis in Parijs was oorspronke lijk bestemd om te worden gebruikt in een film, doch de bewuste film is nooit in pro ductie genomen. Ook een Canadese zakenman, John de la Bryère, is van plan een soortgelijke vlucht over Het Kanaal te maken, eveneens in een nabootsing van het vliegtuig van Blériot. Het Oranje Nassaumusenm in Den Haag heeft van de heer Alexander Zimmerman diens belangrijke Oranje-verzameling ten geschenke ontvangen, die vroeger in Indo nesië zeer vaak tentoongesteld werd en door de verzamelaars met levensgevaar uit de handen der Japanners is gered. De collectie bevat vele prenten, ceramiek, boeken en tijdschriften, betrekking hebbend op het koninklijk huis. Op een van Haarlems gevaarlijkste ver keerswegen, de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord, waar de meeste ongelukken met dodelijke afloop gebeuren, zijn sinds van morgen gele knipperlichten geplaatst bij de Jan Gijzenbrug, namelijk één op de Pla- netenlaan bij het Haarlem-terrein, één op de Noordzijde van de Jan Gyzenkade en op de Rijksstraatweg zelf ten Noorden en ten Zuiden van de brug. De bedoeling van deze waarschuwings- Iichten is uiteraard het verkeer attent te maken op dit vooral op de spitsuren zeer drukke kruispunt. De praktijk zal nog moeten uitwijzen of deze maatregel, die wellicht ook op andere gevaarlijke kruisingen, zoals bij de Zaanen- laan en op het Soendaplein bij de Pijn boomstraat zal worden toegepast, gunstige resultaten zal opleveren. Hoewel men wat de plaatsing van de lichten betreft, wel zal zijn afgegaan op adviezen van verkeers- deskundigen, is ons vanmorgen reeds ge bleken dat de lichten, die aan weerszijden van de brug op de Rijksstraatweg staan, door vele automobilisten niet worden opge merkt, waarschijnlijk doordat zij te ver van de eigenlijke rijweg af staan, namelijk op de trottoirs. Tussen deze trottoirs en het geasfalteerde weggedeelte voor het snel verkeer ligt nog een enkele meters brede klinkerstrook voor de fietsers en de brom fietsers, die zodoende het uitzicht van auto mobilisten op het knipperlicht benemen. Dat is ook het geval als er een auto op de klinkerstrook geparkeerd staat. Want de nieuwe verkeerslichten staan op paaltjes van ongeveer twee meter lengte. Dat is kennelijk gedaan met de bedoeling dat zij voor autorijders goed zichtbaar zul len zijn. Maar juist daardoor worden zij door de voorbijrijdende stroom fietsers af gedekt. Het zou dan ook wellicht beter ge weest zijn, de waarschuwingslichten te be vestigen aan de lichtmasten, desnoods aan een arm die tot boven het middengedeelte van de weg reikt. Automobilisten letten vooral op de weg vóór hen; een licht dat enige meters naast hun rijbaan op het trottoir staat, wordt door de meesten niet opgemerkt. De gele lichten op de Planetenlaan en de Jan Gij- zenkade staan veel gunstiger, namelijk op de vluchtheuvels bij de brug, waar nie mand ze over het hoofd kan zien. Dat het verkeer op de Rijksstraatweg zich aan de lichten stoort, hebben wij vanmor gen nog niet kunnen constateren; vrijwel geen enkele automobilist minderde vaart. Doordat enkele chauffeurs een paar hon derd meter voorbij de brug Stopten, kregen wij de kans een steekproef te nemen. Zij waren erg verbaasd toen wij hun vroegen waarom zij geen vaart verminderd hadden bij de knipperlichten. Geen van hen bleek die lichten opgemerkt te hebben! Het is dus wel twijfelachtig of de maat regel enig effect zal sorteren. Dat is ook de mening van de secretaris van het Actie comité voor Veilig Verkeer op de Rijks straatweg, de heer P. Cloeck. Hij gelooft niet, dat voetgangers, fietsers en bromfiet sers, die bij de brug willen oversteken, gebaat zullen zijn met de nieuwe lichten. De Nederlandse ambassadeur in Canada, de heer A. H. J. Lovink, is jongstleden weekeinde met vyf gezellen op kanotocht gegaan langs een Noord-Canadese route van pelshandelaars, namelijk van lie la Crosse in Saskatche naar Beaver Lake bij Flinflon in Manitoba. Deze tocht, langs de Churchill-rivier via Stanley naar Frog Por tage en Pelican Rapids en tenslotte de Stur- geon-rivier af naar Beaver Lake, zal een meegenomen en rekent wat de leeftocht week of drie duren. Men heeft geen gidsen betreft op de eigen visvangst ter aanvulling van het meegenomen sobere rantsoen. (van hedenmorgen 7 nor) weers- toestand cr, c f 5c 5J2 d t Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Locarno Berlijn Frankfort Mtinchen Wenen Innsbruck Ajaccio zwaar bew. NO onbewolkt ZZO onbewolkt N zwaar bew. N zwaar bew. NO zwaar bew. NW zwaar bew. NNW zwaar bew. ONO regenbui windstil onbewolkt NW 3 regenbui ZZO 2 zwaar bew. windstil regen N 4 zwaar bew. windstil zwaar bew. W 3 half bew. W 2 regen windstil licht bew. ONO 2 S 26 i I zB 0 30 10 22 0 23 26 20 23 1 24 22 32 19 16 23 0 20 0,1 21 28 20 24 22 28 5 0,1 2 0 Neerslag laatste M uur. Beroofd van zijn bezittingen en - wat hij nog wel het ergste van alles vindt - be roofd van zijn baard, die in het ziekenhuis van Lyon werd afgeschoren, zit Opa Schram treurend in een rolstoel. Zijn terugkeer naar Nederland is ditmaal lang zo triomfantelijk niet. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met opkla ringen. In hoofdzaak in het Oosten van het land nog hier en daar een bui. Weinig verandering in temperatuur. Matige tijdelijk vrij krachtige Noord- Westelijke wind. 30 Juli Zon op 4.59 uur. onder 20.37 uur. Maan op 17.49 uur. onder 0.42 uur. Hoog en laag water in IJmuiden VrUdag 29 Juli Hoog water: 11.30 uur. Laag water: 6.40 en 19.17 uur. Zaterdag 30 Juli Hoog water: 0.05 en 12.48 uur. Laag water: 7.57 en 20.34 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1