Peking stelt collectief pact voor vrede in Azië voor Weerbericht Westen reageert koelmaar Nieuw Delhi uitbundig Zuinig met natuurschoon Constellation zou door jagers zijn neergeschoten Rode leger zou ook Hongarije en Roemenië ontruimen Nieuwe uitbarsting in Marokko kostte 20 mensen het leven Haarlems Dagblad Aan de vooravond van Amerikaans-Chinees overleg Kabinetsformateurs in Indonesië accoord Het woord is aan CAO grafisch bedrijf Israëlische commissie wil onderzoek in Joegoslavië voortzetten Zjoekov roept troepen uit Oostenrijk tegen 1 October terug De wet op de rechter lijke organisatie Traditionele trouwbetuiging aan de sultan werd allerwege geboycot 70e JAARGANG No 19 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 171 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vriendschappelijk Koel Sukarno Woensdag op thuisreis Dirk de Baat vraagt weer revisieproces aan Internationale oplichters in West-Duitsland Weer rapport 0 - Kenneaierlaan 186, IJ muiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad HONKONG/WASHINGTON (Reuter-A.F.P.) Premier Tsjoe En-Lai heeft voorgesteld dat communistisch China, cle Verenigde Staten en andere landen in Azië en het gebied van de Stille Oceaan een verdrag voor collectieve vrede sluiten. De Chinese premier, die bij vorige gelegenheden heeft aangedrongen op een niet-aanvalsverdrag tussen uitsluitend Aziatische landen, deed dit voor stel Zaterdag in een rede over de buitenlandse politiek tot het Nationale Volks congres in Peking volgens het persbureau „Nieuw China". Tsjoe zeide dat Peking zal ijveren voor verder overleg met Washington, wan neer hun ambassadeurs te Genève heden besprekingen beginnen over de repatriëring van de Amerikaanse en Chinese staatsburgers, die wederzijds worden vastgehouden. Het streven van Peking moet eenter niet beschouwd worden als een teken van zwakte. Sprekend over de „gespannen toestand" in het gebied van Formosa zeide Tsjoe be reid te zyn met de „plaatselijke" autori teiten van Formosa te onderhandelen over de „vreedzame bevrijding" van het eiland. Met nadruk voegde hy er aan toe, dat dit een overleg zou zijn tussen de „centrale re gering" (van Peking) en „plaatselijke auto riteiten". Het Chinese volk, aldus Tsjoe, is sterk gekant tegen denkbeelden omtrent het bestaan van twee China's. De kansen voor het „bevrijden van Formosa langs vreedzame weg" nemen zijn inziens toe, mits Washington „zich niet in de binnen landse aangelegenheden van China mengt". Peking wenst terugtrekking der Ameri kaanse troepen van Formosa. Ten aanzien van de gedachtenwisseling die vandaag te Genève begint is de pre mier van oordeel dat het mogelijk moet zijn een „redelijke regeling" te treffen, aange nomen dat beide partijen bezield zijn door de oprechte wens tot verzoening. Overi gens acht hij de kwestie van de Ameri kaanse burgers in China eenvoudig op te lossen, omdat hun aantal klein is. (Volgens berichten uit Washington zitten er veertig Amerikaanse burgers en elf militairen in Chinese gevangenissen). Vervolgens beklaagde Tsjoe zich er over, dat de „wettige status" van communistisch China in de UNO nog niet- is geregeld. Het Westelijke embargo op de handel met China noemde hij onrechtvaardig. Tenslot te verklaarde hij, dat zijn regering accoord gaat met de Sovjet-voorstellen van 10 Mei ter vermindering van de bewapening van alle grote mogendheden. Na de rede van Tsjoe aanvaardde het Nationale Volkscongres met algemene stemmen de plannen voor het laatste deel van het vijf-jarenplan, de begroting voor 1955 en het financieel verslag over 1954. Er werden vier nieuwe ministeries inge steld: voor de steenkoolindustrie, de elec- trische centralen, de olie-industrie en de inkoop van landbouwproducten. Het mi nisterie voor de brandstoffenindustrie werd opgeheven. Het hoofd van de Chinese afvaardiging naar Genève, de ambassadeur in Warschau Wang Ping Nan, heeft verklaard, te zul len streven naar nieuwe onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten. „Wij geloven, dat, mits beide partijen dezelfde wens en oprechtheid delen in de eerste plaats een redelijke regeling van de kwes tie van de terugzending der burgers moge lijk moet zijn". Van meer belang nog zul len de onderhandelingen zijn doordat zij zullen bijdragen tot vermindering van de spanning tussen China en de Verenigde Staten, aldus Wang, die verder verklaarde, dat de Chinezen de Verenigde Staten vriendschappelijk gezind zijn. De voorstellen van Tsjoe-En-Lai zyn door functionarissen te Washington koel ontvangen. Het plan voor een groot scheeps verdrag voor collectieve veiligheid beschouwt men als een propaganda-actie met het oog op de Amerikaans-Chinese onderhandelingen te Genève. Men kan niet verwachten dat Wash ington zal instemmen met het opheffen van de bestaande regionale organisaties zoals de Zuid-Oost-Aziatische Verdrags- Organisatie (ZOAVO). De officiële woord voerder van Dulles' departement wilde echter nog geen commentaar op de Chi nese voorstellen geven. Ook in Londen is de rede van Tsjoe koel ontvangen, aange zien men ook daar weinig voelt voor het opgeven van de ZOAVO. In politieke kringen te Nieuw Delhi zijn de Chinese voorstellen evenwel met en thousiasme ontvangen. Dit geldt vooral voor het plan voor een collectief veilig heidsverdrag, dat, zoals Tsjoe En Lai het uitdrukte, moet worden gesloten volgens de grote lijnen zoals voorgesteld door pre mier Nehroe van India. De Nationale Vergadering van nationa listisch China heeft een telegram gezonden aan president Eisenhower, waarin zij zich uitspreekt tegen het denkbeeld van de twee China's, de ontruiming van de kusteilan- den die bij Formosa behoren en tegen een „staakt het vuren" in de Straat van For mosa. Vooraanstaande Formosanen zeg gen, dat het aanbod van Tsjoe En Lai goedkope propaganda" is, „bedoeld om een wig te drijven tussen de Chinese nationa listen en de Formosanen". De voorzitter van de provinciale assemblée van Formosa, Hoeang Tsjao Tsjin, zei: „Er is geen twij fel aan, dat de overgrote meerderheid der Formosanen krachtig gekant is tegen een dergelijke gedachte". (United Press) De ambassadeurs van de Verenigde Staten en communistisch China zouden vanmiddag om vier uur in het Palais des Nations te Genève samen komen voor hun eerste bespreking. Autoriteiten zeiden dat de Amerikanen willen onderhandelen onder geheimhouding omdat men dan veel soepeler kan werken dan wanneer openbare verklaringen afge legd moeten worden. De Amerikaanse ambassadeur Johnson zeide dat hij mis schien geen persconferentie zal houden gedurende de ongeveer drie weken van de onderhandelingen. Johnson bracht een bezoek aan de Neder lander Adriaan Pelt, hoofd van het Euro pese bureau van de UNO, kort nadat zijn assistenten waren samengekomen met de Chinezen om de gang van zaken bij de be sprekingen vast te stellen. De conferentie- kamer, die tegenover de zaal ligt waar de besprekingen „aan de top" zijn gehouden, bevat een reusachtige eikenhouten, met glas afgedekte tafel, ingelegd met een wereldkaart in zeldzame houtsoorten. DJAKARTA (PIA/UP). De drie forma teurs voor het nieuwe Indonesische kabi net zijn Zondag reeds tot overeenstemming gekomen over het programma voor het te vormen kabinet en de voorwaarden waar onder de personen zullen worden aange wezen, die er zitting in zullen hebben. Het ligt in de bedoeling, vandaag de resul taten van de bijeenkomst van Zondag te bekrachtigen, waarop Dinsdag een „ronde tafel-conferentie" met de partijen zal vol gen. Een der formateurs, mr. Wilopo (PNI) deelde aan PIA mede, dat de formateurs het ook eens zijn over de legerkwestie. Het ligt in de bedoeling, het aantal ministe ries te verminderen vergeleken bij dat van het vorige kabinet, dat achttien ministers telde, benevens een premier en een vice- premier. Indien er binnen een week nog geen nieuw kabinet is gevormd is het beter de opdracht over te dragen aan anderen, aldus mr. Wilopo. Koning Saoed van Saoedie-Arabie heeft een grote receptie gehouden voor presi dent Sukarno in het koninklijk paleis te Jedda. Sukarno en Koning Saoed hadden tevoren in Mina dat bij Mekka ligt, met kiezelstenen gegooid naar een stenen bouwSél, dat de duivel voorstelt. Deze sym bolische steniging is het traditionele einde van de bedevaart naar de Mohammedaanse heilige plaatsen. Dit jaar zouden 10.000 In donesiërs de pelgrimstocht naar Mekka hebben volbracht. Sukarno zou Woensdag uit Jedda de terugreis naar Djakarta aan vaarden. Bericht wordt dat 59 pelgrims van verschillende nationaliteiten tijdens de pel grimstocht ten gevolge van zonnesteek zijn overleden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Prentice Muiford: Geloof is de intuïtie ener waar heid, die het verstand niet be reikt heeft. Op een Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van de landelijke vakgroeps raden van de Algemene Nederlandse Gra fische Bedrijfsbond, is met overgrote meer derheid van stemmen de nieuwe Collectieve Arbeids Overeenkomst voor het grafische bedrijf aanvaard. ATHENE (Reuter/AFP/UP) Drie leden van een Israëlische commissie van onder zoek, die Zaterdagmiddag de Grieks-Bul gaarse grens overschreden voor een onder zoek naar de overblijfselen van de neer geschoten „Constellation", zfjn 's avonds laat weer in Griekenland teruggekeerd. Zondag kwamen zy met foto's van het wrak te Athene aan. Van betrowbare zyde in de Griekse hoofdstad werd vernomen, dat de commis sie tot de slotsom is gekomen, dat de „Con stellation" werd onderschept en beschoten door twee straaljagers. Het was nog niet duidelijk of het vliegtuig ook door het vuur van de luchtdoelartillerie werd ge troffen. De leider van de commissie zei dai, er geen twijfel over bestaat, dat de Constel lation door vuur van kleine wapens, „waar schijnlijk gebruikt door jachtvliegtuigen", is neergeschoten. Tijdens hun verblijf op de plaats van het ongeluk, dat zes uur duurde, zagen de commissieléden de „ver koolde wrakstukken van de Constellation, verspreid over een groot gebied van een heuvel". De stoffelijke resten der inzitten den waren reeds weggevoerd. De Israeli's werden stijfjes doch correct ontvangen. De Bulgaren boden hen tijdens het gehele verblijf slechts een glas water aan. De commissie wacht in Athene op een Joegoslavisch visum om het onderzoek aan de Joegoslavisch-Bulgaarse grens voort te zetten. Volgens de eerste inlichtingen van de commissie is komen vast te staan dat de Constellation niet ver boven Bulgaars grondgebied was doorgedrongen en dat de piloot geen waarschuwing per radio van de Bulgaarse autoriteiten heeft ontvangen voor het werd aangevallen. Het Israëlische kabinet heeft besloten de lijken naar Israël over te brengen, waar zij een massagraf zullen vinden. Men meent, dat dit besluit is genomen naar aanleiding van berichten, dat de lijken zo verminkt zijn, dat zij niet kunnen worden geïdentificeerd. Drie protesten De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben protestnota's aan Bul- LONDEN (Reuter/AFP). De Sovjet-Rus sische minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, heeft Zaterdag in een dagorder de Russische troepen uit Oostenrijk terugge roepen en hen dank gezegd voor de dien sten, welke zij daar hebben verricht. De te rugtrekking zal ingevolge het Oostenrijkse staatsverdrag tegen 1 October zijn vol tooid. In de dagorder werd ook gezegd, dat de totale sterkte van de Sovjet-strijd krachten met het aantal terug te trekken militairen zal worden verminderd. De „Oesterreichische Zeitung", het or gaan van het Sovjet-Russische Hoge Com missariaat in Oostenrijk, is Zondagochtend voor het laatst verschenen. Hiermede is het laatste blad van die welke in Oosten rijk door de bezettende mogendheden wer den uitgegeven, verdwenen. Volgens het Britse Zondagsblad „Obser ver" zouden de Russische leiders de rege ringen van Hongarije en Roemenië hebben meegedeeld, dat zij van plan zyn tegen Oc tober alle Russische troepen uit deze twee landen terug te trekken, tegelijk met de militairen uit Oostenrijk. Naar het blad verneemt, zouden de com- met het oog hierop en met de bedoeling om zonder de belangrijke wijzigingen aan de macht te blijven, zijn overgegaan tot ar restaties en deportaties op grote schaal van „allen, die gedurende de ontspanning van de laatste maanden belangstelling hebben betoond voor vriendschappelijke contac ten met de Westelijke mogendheden of met Joegoslavië. De „Observer" is van mening, dat de Rus sen hun besluit om hun troepen uit Zuid- Oost-Europa terug te trekken schijnen te hebben genomen in dezelfde tijd als zij be sloten het staatsverdrag met Oostenrijk te tekenen. Ook zou dit voornemen een van de redenen zijn geweest, waarom een verzoe ning met Joegoslavië noodzakelijk was. Naar verluidt, zo wordt verder in het hoofdartikel van het Britse blad gezegd, hebben de Russische leiders dit besluit te Genève ter kennis van de regeringsleiders van de Westelijke Grote Drie gebracht. Wanneer de Russen hun plan ten uitvoer zouden leggen, zouden Oost-Duitsland en Polen de enige Oost-Europese landen zijn, waar Sovjet-troepen blijvend zijn gelegerd, aangezien Tsjechoslowakije geen Russische munistische bewindhebbers in Hongarije, 1 garnizoenen heeft, aldus de de „Observer garije gezonden. De Verenigde Staten eisen een passende schadeloosstelling voor het verlies van twaalf Amerikaanse levens. Aangezien de Verenigde Staten het com munistische bewind in Bulgarije niet er kennen werd de nota via de Zwitserse ver tegenwoordiger te Sofia gezonden. Groot- Brittannië heeft bestraffing geëist van hen die verantwoordelijk zijn voor het inci dent. Frankrijk noemt het incident een oorlogsdaad. (Van onze parlementaire redacteur) In verband met de intrekking van het wetsontwerp tot wijziging van de Wet op de Rechterlijke Organisatie zij nog het vol gende aangestipt, in aansluiting op wat ik hierover Zaterdag in het kort vermeldde. In grote trekken had het wetsontwerp ten doel: enerzijds de grondslagen te leg gen voor een nieuwe structuur van het Openbaar Ministerie bij de rechtbanken en kantongerechten, daarnaast wilde het bo vendien de mogelijkheden openen voor een doeltreffender opleiding van de ter griffie of ten parkette te werk gestelde jonge ju risten. Zoals destijds in de Memorie van Toelichting al was opgemerkt was het, wat het laatste betreft, bijvoorbeeld ook met betrekking tot het invoeren van de rang van een gerechtssecretaris en de regeling van de opleiding van de jonge juristen, mogelijk een en ander buiten de wet op de Rechterlijke Organisatie om vast te stel len. Trouwens hiermee is ten dele al een begin gemaakt. Maar voor samenvoeging van de parket ten bij de arrondissementsrechtbanken en bij de kantongerechten, voor opheffing van de rang van ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten, voor het scheppen van een nieuwe rang tussen die van de huidige officier van justitie en substituut officier van Justitie, om enkele van de hoofdpunten van het ingetrokken ontwerp te vermelden, zal men het niet zonder een nadere wettelijke regeling kunnen stellen. En nu ligt het voor de hand dat de minister van Justitie ernaar zal streven alsnog zulk een regeling, liefst voor het eind van het komende zittings jaar, tot stand te doen komen. In de Kamer zelf leeft ten volle het be sef dat de hier genoemde regelingen zeer gewenst zijn. Daarom kan men, dunkt me, wel aannemen, dat in de gegeven omstan digheden een meerderheid tenslotte tot het inzicht zal kunnen en willen komen, dat het beter is niet het kind met het badwa ter weg te gooien: met andere woorden, dat men er dus de voorkeur aan zal geven uiteindelijk met de minister tot overeen stemming te geraken omtrent een wetsont werp, dat de hoofdpunten, waarvan hier boven sprake was, zal handhaven uit het oude ontwerp, terwijl dan de commissie van advies voor de rechterlijke organisa tie eventueel helemaal zal komen te ver vallen of althans niet de figuur in het le ven geroepen zal worden van een derge lijke commissie, benoemd niet door de Kroon onder verantwoordelijkheid van de minister van Justitie, of door de minister van Justitie, maar door de Hoge Raad en bovendien dan nog uitgerust met de be voegdheid om zelf op een gegeven ogen blik uit te maken of haar adviezen al of niet openbaar zullen worden. In parlementaire kring verluidt dat de minister thans doende is om na te gaan, of hij voor een opzet, gelijk hier ongeveer geschetst, de onontbeerlijke instemming zal kunnen verwerven. De aanhoudende droogte en de langdurige hoge temperaturen hebben duinbegroeiïng, hei; kreupelhout en bos snel-ontvlambaar gemaakt. Nog steeds gaan bezoekers van natuurschoon roekeloos om met vuur en de gevolgen ziet men op deze foto: Urenlange verbeten gevechten met de vernielende vlammen en als resultaat zwartgeblakerde vlakten waar eens welig gewas groeide. Deze foto werd, genomen bij Baarle-Nassau, waar de Belgische en Nederlandse brandweer gezamenlijk het vuur bestreden. (Van onze correspondent in Parijs) Na een paar dagen van betrekkelijke rust is het Zaterdag en Zondag opnieuw tot on lusten in Marokko gekomen, met name te Marrakesj en te Moulay-Idriss, de heilige stad van het land, die vlak by Meknesj ligt. Er zyn bijna twintig doden en een groot aantal gewonden te betreuren. Het was Zaterdag een Marokkaanse feest dag, Aid el Kebir, die volgens de traditie wordt gekenmerkt door het geven van be wijzen van trouw aan de sultan. De Ma rokkaanse nationalisten hadden het con signe gegeven deze dag ditmaal niet te vie ren. Voor het eerst sedert lange tyd waren in de Arabische wijken van de steden alle winkels en werkplaatsen weer geopend. Niemand wilde deelnemen aan de traditio nele slachting in het openbaar van een schaap op het marktplein. Aanvankelijk scheen alles rustig te zul len blijven, doch in de loop van de dag ont stonden er opstootjes, die tenslotte verlie pen volgens een schema dat langzamerhand een droevig ritueel schijnt te worden. Troe pen jonge Marokkanen trokken door de steden met portretten van de afgezette sul tan en Marokkaanse vlaggen. Zij plunder den winkels van Israëlieten en trachtten die in brand te steken, vernielden gepar keerde auto's die zij op hun weg tegen kwamen, enzovoorts. Onverwacht De politie en de troepen van het vreem delingenlegioen trachtten hen eerst met traangasbommen uiteen te drijven. Nader hand maakten zij ook van de vuurwapens gebruik. Men krijgt de indruk dat noch de politie noch de eenheden van het leger in Marokko sterk genoeg in aantal zijn om de Europeanen en de Marokkanen, die zich niet bij de manifestanten willen aansluiten, genoegzame bescherming te bieden. Te Moulay Idriss bijvoorbeeld beschikte de Franse controleur slechts over een twaalftal jonge soldaten, die lange tijd dap per stand hebben gehouden tegenover bijna duizend woedende Marokkanen, totdat er eindelijk versterkingen uit Meknesj kwa men, die voornamelijk bestonden uit man schappen van de brandweer. Een van hun chefs trok de Medinah, de Arabische stad in, slechts vergezeld van een Marokkaanse politieman, om de schade op te nemen. Hij werd door een groep van honderd Marok kanen op afschuwelijke wijze afgemaakt. Te Rabat werd het traditionele huldebe toon aan de sultan, Ben Arafa, gebracht. Van de achttien pasja's die daar de bevol king hadden moeten vertegenwoordigen, waren er slechts vier komen opdagen. De anderen, van wie de meesten twee jaar ge leden hebben geholpen de sultan Ben Joes- sef af te zetten en Ben Arafa op de troon te brengen, waren onder een of ander voor wendsel in hun gebied gebleven. Overmacht Niet alleen in Marokko is het ter gelegen heid van de Aid el Kebibr tot ongeregeld heden gekomen, maar ditmaal ook in de Franse hoofdstad zelf. Een der wyken in het Noorden van Parijs, die rondom de Boulevard de la Chapelle, is het toneel van een openlijke opstand tegen het gezag ge worden. Zaterdagmiddag hebben daar honderden Noord-Afrikanen, voor het merendeel Al gerijnen en Marokkanen, het politiebureau belegerd, winkels geplunderd en Europese voorbijgangers gemolesteerd. Zij verniel den auto's in garages. Op straat wierpen zij stenen en stukken glas naar voorbijgaande auto's en fietsers. Daai'bij zijn vele perso nen gewond, onder wie een Nederlandse toerist uit Eindhoven, die op zijn motorfiets onderweg was naar Lourdes. Een Noord- Afrikaan sloeg hem met een stok zo hard op het hoofd, dat hij zich in het Bichat- hospitaal moest laten verbinden. De politie, de brandweer en de republi keinse garde, 1500 man sterk, slaagden er pas laat op de avond in de orde te hei-stel len. Aan beide zijden werden rake klappen uitgedeeld. Tientallen Marokkanen en mannen van de politie zijn daarbij gewond, sommigen zo ernstig dat zij naar de zieken huizen moesten worden vervoerd. Doden vielen er gelukkig niet. Botsingen (Reuter-AFP) Zaterdag zijn in Algerije bij botsingen tussen verzetslieden en vei ligheidstroepen acht personen om het leven gekomen en zes gewond. Er werden elf arrestaties verricht. Vrijdagavond zijn bij een treffen tussen troepen van het vreem delingenlegioen en opstandelingen in de omgeving van Tabessa in het Augrèsge- bergte 25 opstandelingen gedood. De Nederlandse vrachtautochauffeur Dirk de Baat zal opnieuw een revisieproces aan hangig maken. De advocaat van De Baat wenst met een nieuw revisieproces te be reiken dat door een nader onderzoek wordt vastgesteld of de oorspronkelijke straf ge rechtvaardigd is of dat belangi-ijke bezwa rende omstandigheden zijn weggevallen gedurende de afgelopen processen. De Baat werd op 26 Juli j.l. in een revisie proces te Koblenz opnieuw tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld, maar de oor spronkelijke intrekking van zijn rijbewijs werd teniet gedaan (D.P.A.). Er zijn oplichterspractijken in West- Duitsland ontdekt, die bestaan uit het aan bieden tegen hoge provisies van gefingeer de opdrachten voor „Oost-Europese staten". Ook een Nederlander, zekere K. W., die te Amsterdam zou wonen, zou er bij betrok ken zijn. Hij is in Berlijn reeds aangehou- dij, doch tegen borgstelling weer op vrije voeten gesteld. (van hedenmorgen 7 nor) w eers ■0£ -Ot} w c 9 toestand C~ C (3 r v <- s 5 a zS Stockholm onbewolkt NW 4 31 0 Oslo onbewolkt NNO 2 30 0 Kopenhagen licht bew. W 4 25 0 Amsterdam zwaar bew. ONO 2 18 0 Londen onbewolkt windstil 27 0 Luxemburg zwaar bew. NO 6 16 0 Parijs nevel N 2 23 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 25 0 Grenoble licht bew. windstil 22 0 Nice half bew. WNW 4 26 0 Genève half bew. NO 2 23 0 Zürich geheel bew. windstil 20 0 Locarno geheel bew. windstil 22 4 Berlijn onbewolkt NNO 3 24 0 Frankfort nevel NO 5 21 0 München nevel windstil 19 0 Wenen zwaar bew NW 2 22 0 Innsbruck zwaar bew. W 3 24 2 Rome half bew. windstil 31 0 Ajaccio half bew. ONO 3 27 0 Mallorca licht bew. ONO 2 31 0 Neerslag laatste uur. <x»coD2oocxxxxxx>crxxxxxxxxxxxxoo!Xcccoocococoaococccoco; WEINIG BEWOLKING. Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. 1 Augustus Zon op 5.02 uur, onder 20.34 uur. 3 Aug. 11 Aug. 3.33 uur: 17 Aug. 20.58 uur: 25 Aug. 9.51 uur: Maan op 19.07 uur, onder 2.31 uur. Maanstanden 20.30 uur: Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 Augustus Hoog water: 2.08 en 14.35 uur. Laag water: 10.00 en 22.26 uur. Dinsdag 2 Augustus Hoog water: 2.50 en 15.15 uur. Laag water: 10.46 en 23.09 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1