China stelt elf Amerikaanse vliegers in vrijheid Voldoening in Washington, Londen en UNO-kringen Weerbericht Haarlems Dagblad Motorboot omgeslagen; drie Haarlemmers verdronken Ernstige stakingsonlusten op de werven te Saint-Nazaire Nog vóór het begin van het overleg in Genève Mr W. Lampe treedt vandaag in functie McCarthy oefent felle critiek op Eisenhower Vrouw en 3 kinderen gered Het woord is aan Formatie in Indonesië op papier voltooid Tweede girokantoor komt in Arnhem De verjaardag van Prinses Wilhelmina Enkele arbeiders zwaar gewond als gevolg van het optreden der politie Marokko betreurt sinds 14 Juli 70 doden 70e JAARGANG No 20 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 172 Nieuwe gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen. Opluchting Zuid-Korea eist verloren gebied van „Noord" terug „Demoralisatie na Genève en verraad van China" Dr. Schweitzer vandaag in Bordeaux verwacht Prins Tungi van Tonga bestelt kustvaartuig P.N.I. en Masjoemi gunnen elkaar het premierschap niet René Mayer in Nederland Parijse politie kamt wijk uit op zoek naar Algerijnen Bank van Monaco in staat van faillissement Hard tegen hard Weerrapport 03 Kenne«»erlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Even voor het begin van de Amerikaans-Chinese besprekingen op ambassa deursniveau in Genève heeft de regering te Peking gisteren medegedeeld dat de elf leden van de Amerikaanse luchtmacht die in China tot langdurige gevange nisstraffen veroordeeld waren, zijn begenadigd. Dit nieuws heeft zowel in de Verenigde Staten, als in Groot-Brittannië en in UNO-kringen grote voldoening gewekt. Het was een der kwesties, waardoor wrijving tussen de Verenigde Sta ten en China bestond* De vliegers die Maandag zijn vrijgelaten, kunnen Don derdag in de Britse .kroonkolonie Hongkong verwacht worden. Op de eerste vergadering in Genève hoorde Alexis Johnson, de Amerikaanse ambassadeur in Tsjechoslowakije, van Wang Ping Nan, de Chinese ambassadeur in Polen, dat de elf vliegers Zondag uit Peking zijn vertrokken. In een gezamenlijk communiqué is mee gedeeld, dat overeenstemming over de agenda is bereikt en dat de ambassadeurs hedenmorgen bijeen zullen komen. De agenda omvat: repatriëring van burgers uit beide landen en „technische kwesties tussen beide landen". Johnson had voor het begin der conferentie een onderhoud gehad van anderhalf uur met het hoofd van de UNO-delegatie van India, Krisjna Menon. Menon had Zondag een bespreking met Wang. Het persbureau „Nieuw China" deelde mee, dat het militaire tribunaal van het opperste volksgerechtshof van China Zon dag besloten had de „Amerikaanse spion nen" vrij te laten, voordat zij hun ge vangenisstraffen hadden uitgezeten, en hen „China uit te sturen". Zij waren ver oordeeld, omdat zij het Chinese luchtruim waren binnengedrongen voor het bedrij ven van spionnage-activiteit, welke de veiligheid van het land in gevaar bracht, „fn de periode, waarin zijn gevangen za ten, hebben deze veroordeelden blijk ge geven van een gedisciplineerde houding en zij gedroegen zich voorbeeldig." Naar aanleiding hiervan werd na advies van de betrokken gevangenisautoriteiten besloten tot hun onmiddellijke vrijlating. De vrijgelatenen werden 23 November van het vorige jaar veroordeeld tot straf fen variërend van vier tot tien jaar ge vangenisstraf. Twee der veroordeelden Mr. W. F. M. Lampe, 57 jaar oud, en Arubaan van geboorte,' treedt vandaag in functie als gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen in Nederland. Hij volgt in dit ambt mr. N. Debrot op die van heden af optreedt als directeur van het kantoor van de gevolmachtigde minister. Acht maanden heeft mr. Lampe deel uit gemaakt van de regeringsraad der Neder landse Antillen. „Het afscheid van de tro penzon en van de goede sfeer in de An tilliaanse regering valt mij zwaar", zo zei hü, „maar mijn nieuwe ambt aanvaard ik met grote liefde en opgewektheid. Het statuut biedt voor ons grote mogelijk heden". De nieuwe gevolmachtigde minister, een donkere kleine figuur, is een vriendelijk en mededeelzaam 'man. Vanochtend be legde hij in Den Haag in hotel De Witte- brug een bijeenkomst ter kennismaking met de pers. Daarbij was ook mr. S. W. van der Meer aanwezig, minister van So ciale Zaken en Justitie a.i. van de Neder landse Antillen, die op het ogenblik voor besprekingen in Nederland is. Drieledig is de taak, die mr. Lampe wacht: de behar tiging der rijksbelangen, die van de An tillen en de onderlinge bijstand en samen werking. De nieuwe gevolmachtigde minister heeft in de Antillen een indrukwekkende staat van dienst: hij was gezaghebber van de Bovenwindse Eilanden, bekleedde ver volgens 16 jaar functies bij de rechterlijke macht, was notaris op Aruba en lid van de regeringsraad. Als gevolmachtigd mi nister in het rijkskabinet zal hij terzijde worden gestaan door mr. N. Debrot, die achtereenvolgens algemeen vertegenwoor diger van de Nederlandse Antillen bij de Nederlandse regering en gevolmachtigd minister in het rijkskabinet is geweest. het waren er dertien kregen zwaardere straffen. Op het proces werden zij „spe ciale agenten van de Amerikaanse inlich tingendienst" genoemd. Zij werden 28 'republikeinse „communistenjager" uit Wis- November 1952 in het Noorden gearres teerd. Over hun vrijlating is niets ge meld. President Eisenhower gaf bij het ver nemen van het nieuws uiting aan zijn „op luchting en vreugde". Hij dankte de UNO en secretaris-generaal Dag Hammars- kjoeld voor „dit menselijk resultaat" na lange en moeilijke pogingen om de vrij lating van de vliegers te verkrijgen. Eisenhower verklaarde onder meer: „Het gehele land zal zich opgelucht en verheugd voelen. Onze eerste gedachten gaan uit naar de mannen en hun families, die sinds 1953 gescheiden zijn geweest. De regering zal al het mogelijke in het werk stellen om de spoedige hereniging van deze families mogelijk te maken". SEOEL (Reuter) De Zuid-Koreaanse regering eist het vroeger tot Zuid-Korea behoord hebbende gebied tussen de 38ste breedtegraad en de bestandslijn op en zal de communisten verzoeken zich „binnen een bepaalde tijd" uit dat gebied terug te trekken. De regering zegt, dat zij niet lan ger verplicht is het twee jaar geleden ge sloten bestand in acht te nemen. Regeringspersonen en militaire leiders van Zuid-Korea zullen Woensdag spreken over „concrete plannen" om het betrokken gebied weer in handen te krijgen. Ook het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft haar vreugde uitge sproken. Minister Dulles verklaarde later dat de Verenigde Staten geen concessies hebben gedaan of beloften hebben gegeven als prijs voor de vrijlating van de vliegers. In een verklaring, die door het departe ment van Buitenlandse Zaken werd uitge geven, zei hij dat de Verenigde Staten evenmin gedreigd hebben gebruik te zul len maken van geweld. WASHINGTON (Reuter) Senator Mc Carthy heeft president Eisenhower er van beschuldigd, dat hij op de conferentie van regeringsleiders te Genève „vriendschap aan tirannen en moordenaars" heeft aan geboden. In een rede in de Senaat zeide de consin, dat de huidige regering „elk belang- van de democratische partij" heeft overge- rijk punt van het buitenlandse program nomen en dat zij het program, dat de repu blikeinse partij op de conventie van 1952 had aanvaard, tot „een vodje papier" heeft gemaakt. De senator oefende ook felle critiek op Eisenhower's betrekkingen tot maarschalk Zjoekov, de Russische minister van Defen sie. „Het argument dat wij via Zjoekov rechtstreeks toegang tot het Kremlin heb ben, is volslagen onzin. De dingen die Zjoe kov waarschijnlijk de president vertelt, is het soort dingen dat hij minder, niet meer moet horen". „De meeste republikeinen zijn, naar mijn mening, in hun hart tegen de politiek van de president, maar zij hebben de theorie aanvaard, dat zij in 1956 niet weer aan het bewind kunnen komen, als Eisenhower niet boven aan het stembiljet staat", aldus Mc Carthy. Volgens hem wordt de buitenlandse politiek thans beheerst door twee dingen „de demoralisatie na Genève en het ver raden van China". Hij kondigde aan, dat hij een dergelijke campagne zou beginnen als de in 1950 op touw gezette „Kruistocht tegen communis ten in de regering". McCarthy zei dat hij niet had gedacht dat de Amerikaanse delegatie zich in Ge nève zou ontpoppen als een van de voor naamste aanhangers van de „mythe van de communistische reformatie". De in Genève bereikte vriendschappelijke verhouding tussen Oost en West zal volgens hem de waakzaamheid van de westelijke wereld doen verslappen. - - - Een deputatie van het Garde Regiment Fuseliers „Prinses Irene" heeft Maandag middag op het Paleis te Soestdijk een fraai verjaardagsgesehenk een paar reis tassen overhandigd aan prinses Irene, die over enkele dagen bidtenslands haar zestiende verjaardag hoopt te vieren. Op het Noordzeekanaal ter hoogte van de superfosfaatfabriek „Albatros" te Amster dam heeft zich Maandagavond omstreeks 7 uur een scheepsongeval voorgedaan,waar- fa y drie personen om het leven zijn ge komen. Een motorbootje met aan boord zeven personen, waarvan vyf kinderen, werd door nog onbekende oorzaak door een klein binnenvaartuig overvaren. Opvarenden van een passerend Engels jacht, die het ongeluk zagen gebeuren, slaagden er in vier personen, mevrouw Blom uit Haarlem met drie kinderen te redden. Allen werden naar het Binnengast huis overgebracht. Omstreeks middernacht moest worden aangenomen, dat de heer J. Blom, eigenaar van een schildersbedrijf aan de Bakenessergracht 56 te Haarlem, met een zoontje en diens vriendje zyn ver dronken. De motorboot zonk na het onge val. Rijkspolitie te water dregt naar de drie vermisten. De geredden zijn mevrouw Blom, haar 14- jarige dochter Petronella, een 11-jarige zoon Leonardus en een familielid uit Gouda, de 17-jarige Leonardus Blom. Vermist worden nog de vader, het zoontje Josje en een vriendje, de 11-jarige Frits de Jong uit Haarlem. Alleen mevrouw Blom, die be wusteloos uit het water werd gehaald, moest in het Binnengasthuis worden op genomen, doch op verzoek van de Haar lemse politie konden de kinderen daar de nacht ook doorbrengen. BORDEAUX (United Press) Dr. Albert Schweitzer arriveert vandaag in zijn geboor teland Frankrijk voor een „semi-vacantie". De filosoof, theoloog, musicus en medisch missionax-is uit de Elzas bevindt zich aan boord van het Franse schip „Foucault" dat vandaag in Bordeaux wordt verwacht. Vo rige maand werd de wereld opgeschrikt door berichten dat de 80-jarige winnaar van de Nobelprijs voor de vx-ede aan het blind worden was. Dr. Schweitzer heeft zijn be wonderaars toen hij te Libreville in Frans Equatoriaal Afi-ika aan boord ging echter ge- x-ustgesteld met de mededeling dat zijn ge zondheid uitstekend is. Zijn zuster, mevrouw Adele Woytt, heeft vei'teld dat de ogen van Schweitzer de laatste drie jaar langzaam achter-uit zijn gegaan. Ik laat me niet ope- rei-en want dat is op mijn leeftijd de moeite niet waard, zo zei hij volgens mevrouw Woytt. Zij vei-telde ook dat dr. Schweitzer als gevolg van het achteruitgaan van zijn ogen sinds twee jaar heeft afgezien van het uitvoeren van operaties in zijn missiezieken huis te Lambarene. De Ambassadeursconferentie in Genève tussen vertegenwoordigers van Communis tisch China en de Verenigde Staten is begonnen. Links zien we de Chinese vertegen woordiger, Wang Ping Nan, ambassadeur in Polen, en rechts de Amerikaanse ambas sadeur in Tsjechoslowakije, Alexis Johnson. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Confucius: „Hij begreep volkomen waarom ik hem haatte, en toen haatte ik hem niet meer." De scheepswerf gebroeders Niestern en Co. te Delfzijl heeft door bemiddeling van de heer K. Kamp, directeur van Kamps Scheepvaart en Handelmaatschappij te Gro ningen, een opdracht ontvangen van prins Tungi van de Tonga-eilanden voor de bouw van een modern vracht- en passagiersschip. Het schip is van het gladdektype en zal worden voorzien van een 500 pk diesel motor. Het vaartuig zal speciale verblijven krijgen voor koningin Salote, die het kust vaartuig zal gebruiken voor het bezoeken van de vele tientallen eilanden van haar uitgebreide rijk. Voorts zal het schip wor den ingericht voor het vervoer van onge veer 200 dekpassagiers. Als vrachtschip zal het dienst doen voor het vervoer van copra. DJAKARTA (Un. Press) De drie Indo nesische kabinetsformateurs zijn vandaag gereed gekomen met een voorlopige opstel ling voor een kabinet. De formatie was in moeilijkheden gekomen, doordat ieder van de twee grote partijen het premierschap voor zich opeiste. In brede kring verluidt dat de formateurs de impasse doorbroken hebben door te besluiten een buiten de par tyen staande figuur als premier te nemen. Volgens sommige kranten is hun keuze op vice-president Mohammed Hatta zelf ge vallen. Van dit bex-icht is noch van de zijde van Hatta, noch van die van de formateurs be vestiging te verkrijgen. Vanochtend hebben de formateurs bekend gemaakt dat zij een voorlopige ministerlijst hebben opgesteld en dat zij die lijst vandaag aan de vice- president zouden voorleggen. Morgen zullen de formateurs besprekin gen met verschillende politieke partijen be ginnen om hun instemming met de voor lopige kabinetslijst te vex-werven. Hatta heeft de formateurs tot Zaterdag tijd ge geven om een kabinet te vormen. Tijdens het weekeind waren moeilijkheden gerezen doordat zowel de PNI (Nationalisten) als de Masjoemi (Mohammedanen) het premier schap wensten. Als Hatta zich met het premierschap zou belasten met toestemming van president Sukarno en het parlement, zou dat niet stroken met de voorlopige grondwet. De Mohammedanen hebben zich er echter voorstander van verklaard. Hoe de lijst er ook moge uitzien, het lijkt thans waar schijnlijk dat geen definitieve stap gedaan zal worden voor Sukarno Vrijdag terug keert van zijn pelgrimstocht naar Mekka. Naar aanleiding van de sterke stijging van het verkeer bij de postchèque- en girodienst en de moeilijkheden, verbonden aan de verdere uitbreiding van het perso neel van hét centrale girokantoor te 's-Gra- venhage, is besloten tot decentralisatie over te gaante gaan door vestiging van een tweede girokantoor elders. Als plaats voor deze vestiging is na uitvoerig onderzoek en beraad de gemeente Arnhem gekozen, zo deelt men van de zijde van de PTT thans mede. Daar zal worden begonnen met de be handeling van de gix-o-opdrachten van daartoe aangewezen rekeninghouders in de provincies Friesland, Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland. Daarom zijn maati-egelen getx-offen voor een geleide lijke vernummering van de desbetreffende x-ekeningen. De vraagstukken, die zijn verbonden aan de huisvesting van het tweede girokan toor, welke voorshands een tijdelijk karak ter zal moeten hebben en die verband hou den met het aantrekken en opleiden van het benodigde personeel, zullen echter nog wel een vertraging van verscheidene maanden veroorzaken, voordat de voor genomen gedecentraliseerde werkwijze definitief kan worden ingevoerd. De particulier secretaresse van Prinses Wilhelmina deelt mede: „Hoezeer de Prinses ook waardeert de hartelijk bedoelde voornemens en plannen ter viering van haar aanstaande 75ste ver- jaardag, is het haar innigste wens, mede met het oog op haar leeftijd, deze dag in alle stilte in gezelschap van haar kinderen en kleinkinderen door te kunnen brengen. De Prinses hoopt, dat het Nederlandse volk ook op deze verjaardag haar teruggetrok kenheid na hare abdicatie zal willen eer biedigen." De voorzitter van de Europese Gemeen schap van Kolen en Staal, de heer René Mayer, bracht hedenmorgen om kwart over tien een bezoek aan minister-president dr. W. Drees. Een half uur later volgde een ontmoeting met de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. H. Luns, waarna om half twaalf een bezoek werd gebracht aan de minister van Economische Zaken prof. dr. J. Zijlstra. De ministers Beyen en Luns hebben ter ere van de bezoeken een officieel dejeuner aangericht. In de namiddag omstreeks 16 uur zullen de heer René Mayer en de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. W. Beyen in conferentie gaan. (Van onze correspondent in Parijs) Op de grote scheepswerf van Penhoët te Saint Nazaire, is het opnieuw tot ongere geldheden gekomen die in ernstige onlus ten zijn ontaard. Er zijn ongeveer 150 ge wonden te betreuren. De schade aan ge bouwen en installaties wordt op enige tien tallen millioenen francs geschat en de si tuatie schijnt, ook na de gebeurtenissen van gisteren, nog geenszins opgeklaard. De oorzaak van het conflict is dezelfde, die ook ongeveer een maand geleden tot heftige tegenstellingen tussen de mètaal- arbeiders en de directies van de werven van Saint Nazaire heeft geleid. De werk nemers eisen gelijke lonen als in de Pa- rijse metaalindustrie worden betaald. In Mei is hun loon reeds verhoogd. Nader hand heeft de directie voorstellen aan de vakvei-enigingen gedaan tot het betalen van toeslagen, die de vertegenwoordigers van het personeel hebben afgewezen. Wijl de werkgevers echter niet tot verdere con cessies bereid bleken, is er een verschil tussen het niveau van de Parijse lonen en dat van Saint Nazaire blijven bestaan. Dat is de oorzaak van steeds terugkerende moeilijkheden. Sedert Zaterdag is een nieuwe stakings- taktiek toegepast. Namelijk het afwisse lend stilleggen van het werk in een be paald deel van de werf gedurende een uur of drie. Vrijdag hebben de directies van de werf aan ieder lid van het personeel een brief gezonden waarin zij voorrekenen wat het zou ontvangen wanneer het zou zijn ingegaan op de voorstellen van de werkgevers en wat het thans ontvangt nu als gevolg van de staking een werkweek van slechts veertig uur is gemaakt. Van die brieven hebben de ongeveer zes duizend arbeiders van de werf van Pen hoët een vuur willen stoken voor het di rectiegebouw. Toen zij daarmede bezig waren vatte een houten keet vlam. Eén CASABLANCA/PARIJS (Reuter/AFP/ UP) Het bureau van de Franse resident- generaal te Casablanca heeft medegedeeld dat de wanordelijkheden, die zich sinds 14 Juli in de voornaamste Marokkaanse steden hebben voorgedaan, een zeventig personen het leven hebben gekost, terwijl er 259 wer den gewond. Onder de om het leven geko- menen bevinden zich elf en onder de gewon den 53 Europeanen. Het was Maandag be- trekkelijk rustig in Marokko. In verschillende delen van Algerije zijn echter aanslagen gepleegd in de vorm van ontvoeringen en moorden. Zes personen wer den door terroristen ontvoerd en vermoord. De Pai'ijse politie is begonnen met het sy stematisch uitkammen van een armoedige wijk, waar werkloze Algerijnen afgelopen Zaterdag de Mohammedaanse feestdag Aid El Kebir hevige relletjes vex-oorzaakt hebben, waarbij achttien personen, onder wie een Nedei-landse toerist, gewond wer den. Het district, de Goutte-d'Or werd door de politie afgezet. Slechts enkele honderden mensen kregen toestemming de wijk in het 18e arrondissement bij het Gare de l'Est bin nen te komen of te verlaten. In de Goutte d'Or de gouden dx-up wonen niet meer dan een 4.000 a 5.000 van de 120.000 Parijse Algei'ijnen. Desondanks is het een centrum van Algerijns terrorisme in het centrum van de Fx-anse hoofdstad geworden, waar zich veel gauwdieven, cocaïne-schui- vers, zwarte handelaren en dergelijke ophou den. Kort na de oorlog bestond in die wijk een „dievenmarkt" georganiseerd voor het kopen en verkopen van gestolen goederen. MONACO (AFP/Reuter) De „Société Monégasque de Banque et Métaux Pré- cieux" is gisteren in staat van faillement verklaard. Onlangs is bij deze bank een te kort van 1,6 milliard francs geconstateerd. De staat is de voornaamste belanghebben de. Begin Juli is de directeur van de bank, Constantine Liambey, op beschuldiging van oplichting aangehouden. De deur van deze grootste bank van het prinsdom is vanmorgen verzegeld op last van de president van het tribunaal van Monaco. der arbeiders die het vuur begon te blus sen werd aangevallen door de stakers en om zich te beschermen richtte hij de brandslang op zijn belagers. Dat is het begin geweest van een strijd, die de gehele dag heeft geduurd. De brand weer werd met stenen en stukken ijzer be kogeld. Daarna kwamen politietroepen uit Saint Nazaire en de omliggende plaatsen, maar ook die slaagden er niet meteen in de opgewonden menigte onder controle te krijgen. Inmiddels werden, evenals de vo rige keer, de ruiten van het directiege bouw ingegooid en de stakers vernielden de telefooncentrale. De politie spoot met brandslangen en wierp traangasbommetjes en oefengrana ten, die met gips waren gevuld. Verschil lende stakers liepen daarbij verwondingen op. Enige van hen verloren een hand toen zy de granaten wilden terugwerpen, an deren verloren een oog. De stakers ver schansten zich op de terreinen van de werf, in de droogdokken en op de in aan bouw zijnde schepen. Zy gooiden vracht auto's, spoorwagens en kranen om en van achter die barricaden wierpen zij met stuk ken ijzer, spoten met brandslangen en met persleidingen, die onder een druk van zes atmosfeer staan, mitrailleerden de troepen met Ijzervijlsel en staken een houten ge bouw van de werkgeversorganisatie in brand. Pas tegen de avond slaagden de vakver enigingsleiders, die de gebeurtenissen vol komen uit de hand waren gelopen er in overleg met de prefect van het departe ment en met de directie van de werf in tot een soort wapenstilstand te komen. Toen hebben ook de laatste stakers de ter reinen van de werf verlaten. De directie heeft nogmaals laten weten dat zij niet tot verdere loonconsessies be reid is en zij heeft de werf vandaag geslo ten gehouden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- ct s .s •0 *-> "O tl 03 el toestand Cf C ca —•o rt k - G C G 62 z5 Stockholm onbewolkt N 2 30 0 Oslo onbewolkt NO 6 28 0 Kopenhagen regen W 7 20 0 Amsterdam zwaar bew. N 2 22 0 Londen geheel bew. windstil 27 0 Luxemburg zwaar bew ONO 4 22 0 Parijs zwaar bew. N 6 25 0 Bordeaux licht bew. N 1 25 0 Grenoble licht bew. windstil 26 3 Nice licht bew. NW 5 26 1 Genève onbewolkt windstil 26 0 Zürich zwaar bew. windstil 23 0,1 Locarno onweer OZO 2 23 6 Berlijn licht bew. windstil 25 0 Frankfort regen windstil .23 6 München half bew. windstil 24 0,1 Wenen half bew. W 4 27 1 Innsbruck half bew. windstil 25 1 Rome licht bew. windstil 32 0 Ajaccio licht bew. ONO 2 29 0 Mallorca onbewolkt windstil 29 0 Neerslag laatste M uur ooooc«x»coccooooaxxx»cccccccaocccccoocococooocccocoK OPKLARINGEN. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met opkla ringen en varmacht plaatselijk wat lichte motregen. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 3 Augustus Zon op 5.05 uur, onder 20.30 uur. Maan op 19.59 uur, onder 4.45 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 Augustus Hoog water: 2.50 en 15.15 uur. Laag water: 10.46 en 23.09 uur. Woensdag 3 Augustus Hoog water: 3.25 en 15.51 uur. Laag water: 11.26 en 23.47 uur. 3 Aug. 20.30 uur: 11 Aug. 3.33 uur: 17 Aug. 20.58 uur: 25 Aug. 9.51 uur:

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1